Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51226 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Bakir je davno RS-u dao pravo veta, kao i kantonima, koliko puta treba napisati. Mehanizam koji je ranije objavljen ne podrazumijeva donosenje odluka prostom vecinom vec konsenzusom svih prisutnih. Tako je i u najvisem tijelu, a to je Kolegij.
Član 3.
(Kolegij za evropske integracije)

(1) Kolegij za evropske integracije je najviše političko tijelo u sistemu koordinacije procesa evropskih integracija u Bosni i Hercegovini,

(3) Članovi Kolegija za evropske integracije su:

a) predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine;

b) predsjednici vlada entiteta;

c) zamjenici predsjedavajućeg Vijeća ministara;

d) predsjednici vlada kantona;

e) gradonačelnik Distrikta Brčko.
Ako je vjerovati nap-u, ono sto je dogovreno u kafani sa Dodikom je izbacivanje kantona iz Kolegija, cemu se usprotivio Covic. Ako to nije slucaj, onda Cova negoduje zbog nacina donosenja odluke, ne njenog sadrzaja, glumi majoriziranog i zbija svoj tor. Bas kao sto je Dodik uradio kada je tajno objavljen postojeci mehanizam, s kojim se on prethodno slozio. Njemu nije bio sporan sadrzaj, samo je iskoristio priliku da nagrdi SzP, posere im se u usta, i proglasi ih izdajnicima.

http://ba.n1info.com/a82010/Vijesti/Vij ... acije.html

U svakom tijelu odlučuje se jednoglasno, dakle i kantonima, i entietaima dato je pravo veta.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#51227 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

statixx wrote:Bakir je davno RS-u dao pravo veta, kao i kantonima, koliko puta treba napisati. Mehanizam koji je ranije objavljen ne podrazumijeva donosenje odluka prostom vecinom vec konsenzusom svih prisutnih. Tako je i u najvisem tijelu, a to je Kolegij.
Član 3.
(Kolegij za evropske integracije)

(1) Kolegij za evropske integracije je najviše političko tijelo u sistemu koordinacije procesa evropskih integracija u Bosni i Hercegovini,

(3) Članovi Kolegija za evropske integracije su:

a) predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine;

b) predsjednici vlada entiteta;

c) zamjenici predsjedavajućeg Vijeća ministara;

d) predsjednici vlada kantona;

e) gradonačelnik Distrikta Brčko.
Ako je vjerovati nap-u, ono sto je dogovreno u kafani sa Dodikom je izbacivanje kantona iz Kolegija, cemu se usprotivio Covic. Ako to nije slucaj, onda Cova negoduje zbog nacina donosenja odluke, ne njenog sadrzaja, glumi majoriziranog i zbija svoj tor. Bas kao sto je Dodik uradio kada je tajno objavljen postojeci mehanizam, s kojim se on prethodno slozio. Njemu nije bio sporan sadrzaj, samo je iskoristio priliku da nagrdi SzP, posere im se u usta, i proglasi ih izdajnicima.

http://ba.n1info.com/a82010/Vijesti/Vij ... acije.html

U svakom tijelu odlučuje se jednoglasno, dakle i kantonima, i entietaima dato je pravo veta.
ovo sto ti citiras je vijest od 14.02.2016. a kad je taj dobri mehanizam bez blokada tj. veta objavljen?
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51228 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Tog mehanizma nema, nije nikada ni postojao. Forma koja je usvojena predlozena je jos 2013. Ocekivanja EU tada su bila da ce se napraviti pomak u centralizaciji drzave, i da ce mehanizam obezbijediti brzi i efikasniji put ka EU integracijama. Ali svakoj budali bilo je jasno da od toga nema nista, jer domaci politicari u tome su vidjeli samo priliku da ucvrste enoteritorijalne podjele i zadrze nadleznosti koje im pripadaju. Kakav crni Mehanizam.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51229 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Tog mehanizma nema, nije nikada ni postojao. Forma koja je usvojena predlozena je jos 2013. Ocekivanja EU tada su bila da ce se napraviti pomak u centralizaciji drzave, i da ce mehanizam obezbijediti brzi i efikasniji put ka EU integracijama. Ali svakoj budali bilo je jasno da od toga nema nista, jer domaci politicari u tome su vidjeli samo priliku da ucvrste enoteritorijalne podjele i zadrze nadleznosti koje im pripadaju. Kakav crni Mehanizam.
Dezavujisanje javnosti je tvoj hobi?
Odluke Kolegija za evropske integracije donose se konsenzusom prisutnih članova Kolegija.

Ispod kolegija su
- Ministarske konferencije,
- Komisija za evropske integacije
- Potkomisije za EU integracije,
- Radne grupe za iste.

U svakom tijelu odlučuje se jednoglasno, dakle i kantonima, i entietaima dato je pravo veta.
Ukoliko dakle i najmanji kanton u FBIH-Bosansko podrinjski želi u nekom od navedenih tijela blokirati neku odluku, on to može uraditi. Isto je i sa entitetima, i sa državom.

Tada se konsenzus prebacuje na viši nivo.
Vrlo bitna je boldirana rečenica čime se praktično ta eventualna opstrukcija poništava. :oops: U praksi to znači kada neki od kantona kaže mi ulažemo veto u roku od 10 dana viši organ odlučuje bez obzira što su ovi uložili veto. :oops:
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51230 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Ti si iracionalna i tvrdoglava osoba, citas li uopste...

Član 3.
(Kolegij za evropske integracije)

(1) Kolegij za evropske integracije je najviše političko tijelo u sistemu koordinacije procesa evropskih integracija u Bosni i Hercegovini,


A gore imas i ko ulazi u sastav Kolegija, pa pronadji kantone.

Sad treba da ti trazim i Zvizdiceve izjave koje potvrdjuju navedeno...ccc
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51231 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Ti si iracionalna i tvrdoglava osoba, citas li uopste...

Član 3.
(Kolegij za evropske integracije)

(1) Kolegij za evropske integracije je najviše političko tijelo u sistemu koordinacije procesa evropskih integracija u Bosni i Hercegovini,


A gore imas i ko ulazi u sastav Kolegija, pa pronadji kantone.

Sad treba da ti trazim i Zvizdiceve izjave koje potvrdjuju navedeno...ccc
Ispod kolegija su
- Ministarske konferencije,
- Komisija za evropske integacije
- Potkomisije za EU integracije,
- Radne grupe za iste.
Gdje su kantoni, šta lupaš? :oops: Da je tako ne bi Čović kukao sada već bi objeručke podržao. :oops:

Ne trebaju meni Zvizdićeve izjave i sam mogu da razumijem napisano i objavljeno u Sl. glasniku. Ja zam kako se formiraju i za šta su nadležne radne grupe, ako ciljaš na njih da su to kantoni :shock: , no opet ti kažem da fulaš debelo,pritom si bezrazložno arogantant a to nije odlika ljudi koji barataju materijom.
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51232 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

To ti je ko se nalazi ispod Kolegija, dakle na nizem nivou, a ne ko ulazi u sastav Kolegija, pobogu drvosjeca. :D

(3) Članovi Kolegija za evropske integracije su:

a) predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine;

b) predsjednici vlada entiteta;

c) zamjenici predsjedavajućeg Vijeća ministara;

d) predsjednici vlada kantona;

e) gradonačelnik Distrikta Brčko.
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51233 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Evo ti hebote, covjek predlaze da se usvoji nesto sto je vec usvojeno... :D
U skladu s tim, Dodik smatra da je član 3. stav 3 usaglašenog rješenja Mehanizma koordinacije opravdano i potrebno dopuniti sljedećom konstrukcijom:

"i predstavnike vlada kantona i Brčko distrikta u skladu s ustavnim nadležnostima za sadržaj koji se razmatra na sjednici, odnosno koji je predmet odluke".
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51234 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:To ti je ko se nalazi ispod Kolegija, dakle na nizem nivou, a ne ko ulazi u sastav Kolegija, pobogu drvosjeca. :D

(3) Članovi Kolegija za evropske integracije su:

a) predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine;

b) predsjednici vlada entiteta;

c) zamjenici predsjedavajućeg Vijeća ministara;

d) predsjednici vlada kantona;

e) gradonačelnik Distrikta Brčko.
:lol: Ja znam da je tebi teško razumjeti napisano ali evo imam strplejnja sa tobom. Dakle članovi kolegija nisu samo kantoni kako to ti predstavljaš već svi nivoi vlasti kako stoji u VI. poglavlju i članu 10.

Zaduženja radnih grupa su:
(7) Radne grupe zadužene su:

a) da pružaju podršku u radu Potkomisije za evropske integracije u čiji sastav ulaze, te pripremaju potrebne materijale i priloge za dokument za diskusiju za sastanke pododbora za stabilizaciju i pridruživanje, tehničku finalizaciju pisanog materijala kojeg institucije u Bosni i Hercegovini izrađuju za potrebe informiranja Evropske komisije i drugih institucija Evropske unije (učestvuju u izradi i praćenju provođenja Programa integriranja, odnosno Programa preuzimanja pravne stečevine Evropske unije, pripremaju odgovore na Upitnik Evropske komisije, učestvuju u procesu screeninga od strane Evropske komisije, a koji prethodi pokretanju pregovora o pristupanju, pripremaju nacrt pregovaračkih pozicija ispred Bosne i Hercegovine u okviru pretpristupnih pregovora i dr.);

b) da učestvuju u procesu programiranja sredstava pomoći Evropske unije, primarno u kontekstu identifikacije potreba za osiguranje finansijske i tehničke podrške Evropske unije institucijama u Bosni i Hercegovini u realizaciji njihovih obaveza u realizaciji evropskog integracionog procesa;

c) da identificiraju potrebe za prevođenje pravne stečevine Evropske unije, u saradnji s institucijama svih nivoa vlasti koje se bave procesom prevođenja u oblasti evropskih integracija;

d) da identificiraju potrebe za organiziranjem obuka i edukacija u pojedinačnim oblastima ili pitanjima pravne stečevine Evropske unije, u saradnji s institucijama svih nivoa vlasti zaduženim za poslove organizacije i koordinacije procesa obuka i edukacija;

e) da razmjenjuju pozitivna iskustva i dobre prakse između resorno nadležnih institucija svih nivoa vlasti u cilju efikasne realizacije obaveza iz procesa evropskih integracija;

f) u okviru pretpristupnih pregovora, radne grupe, uz njihovo kadrovsko jačanje, vršit će funkciju pregovaračkih timova ispred Bosne i Hercegovine po pojedinačnim oblastima pravne stečevine Evropske unije;

g) radne grupe svojim djelovanjem ni na koji način ne mogu nadomjestiti nadležne institucije svih nivoa vlasti u ispunjavanju obaveza Bosne i Hercegovine u procesu evropskih integracija.
I na kraju najvažnije ono što trubim danima od početka samo što se neki prave pametni a tako je jednostavno... :oops:
Član 11.
(Organizacija i način rada radnih grupa)
(1) Predsjedavajući radne grupe se imenuje s nivoa Vijeća ministara Bosne i Hercegovine u rangu pomoćnika ministra ili rukovodećeg državnog službenika, odnosno zamjenika rukovodioca institucije. Zamjenici predsjedavajućeg radne grupe imenuju se s nivoa entiteta ili kantona u skladu s principom njihove ustavne nadležnosti, vidljivosti i odgovornosti svih nivoa vlasti u procesu evropskih integracija.

(2) Sastanke radnih grupa, na vlastitu ili inicijativu bilo koja od njena tri člana, saziva predsjedavajući. U slučaju spriječenosti predsjedavajućeg, sastanak radne

grupe sazivaju i istim predsjedavaju njegovi zamjenici. Poziv za sjednice se obavezno dostavlja svim članovima radne grupe.

(3) Funkciju sekretara radnih grupa obavlja imenovana osoba iz institucije predsjedavajućeg, u saradnji s Direkcijom za evropske integracije Bosne i Hercegovine.

(4) U slučaju da radna grupa ne može postići konsenzus prisutnih članova po određenom pitanju, predsjedavajući radne grupe ili njegovi zamjenici upućuju Komisiji za evropske integracije zahtjev da usaglasi rješenje za sporno pitanje. Upućeni zahtjev će sadržavati obrazloženje spora i prijedloge mogućih modela za njegovo rješavanje koji su razmatrani na sjednici radne grupe.

(5) Sva tehnička pitanja u vezi s načinom rada radnih grupa regulirat će se jedinstvenim poslovnikom o radu radnih grupa kojeg usvaja Vijeće ministara na prijedlog Direkcije za evropske integracije Bosne i Hercegovine.
Cijeli tekst odluke u Sl. glasniku...

http://www.sluzbenilist.ba/page/akt/NXT3LcpOSZ0=

P.S Naravno da Zvizdić mora malo podilaziti partnerima iz HDZ-a jer kao evo kantoni imaju pravo veta no kada pročitaš tamo šta piše vidiš da u stvari taj veto nije obavezujući jer oni to moraju riješiti ovako ili onako, u ovom konkretnom slućaju viši organ donosi konačnu odluku.
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51235 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Ti si fakat legenda, znas li ti sta je hijerarhija, cuj radne grupe, Komisija... pa i tu imas kantone, kao i u Kolegiju... :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51236 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

statixx wrote:Ti si fakat legenda, znas li ti sta je hijerarhija, cuj radne grupe, Komisija... pa i tu imas kantone, kao i u Kolegiju... :lol:
Nemoj sada izvrdavati tim floskulama a tako se samouvjereno pozivaš na neke stvari i onda kada te demantujem crno-na bijelo ti pitaš znaš li šta je hijerarhija. Nemoj biti tako mahnit, pročitaj cijeli tekst, dao sam ti link.

Evo opet citat da laške shvatiš...

U slučaju da radna grupa ne može postići konsenzus prisutnih članova po određenom pitanju, predsjedavajući radne grupe ili njegovi zamjenici upućuju Komisiji za evropske integracije zahtjev da usaglasi rješenje za sporno pitanje. Upućeni zahtjev će sadržavati obrazloženje spora i prijedloge mogućih modela za njegovo rješavanje koji su razmatrani na sjednici radne grupe.
statixx
Posts: 9834
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#51237 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

Nema tebi pomoci...
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#51238 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Rubaija »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: :lol: Ja znam da je tebi teško razumjeti napisano ali evo imam strplejnja sa tobom.
:|
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#51239 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

kolega drvosjeca neizmjerno hvala na linku!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51240 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

POZADINA SUKOBA SALIHOVIĆ - MEKTIĆ: Kako je televizijski voditelj prekinuo istragu protiv Milorada Dodika

„Slušaj, šefe, bio sam danas sa glavnim. Završili smo oko Bobar Banke. Tamo te, sigurno, neće biti. U Pavloviću će, također, biti u redu. Obećano mi je da će zatvoriti istragu i u predmetu zlato. Kad se vidimo, prenijet ću ti ostalo. Ne mogu telefonom“, referisao je u maju ove godine novinar Mato Đaković svom kumu Miloradu Dodiku.. stoji u transkriptu njihovog telefonskog razgovora.

Kum Dodik je bio sretan. Obećao je Đakoviću skoro viđenje i dodao: „Onom Mektiću (Dragan Mektić, ministar sigurnosti) i Staniću (Perica Stanić, direktor SIPA) ću j..... majku. I ozbiljniji igrači su gubili od mene“.
http://www.zurnal.info/novost/19943/kak ... ada-dodika
155_mm wrote:kolega drvosjeca neizmjerno hvala na linku!
np
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#51241 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jasko_ba »

Znali smo da je gnjida, ali ovo je preslo granice. Jos jednom se pokazalo kolika su govna novinari u ovoj drzavi.
http://www.6yka.com/novost/110885/kako- ... ada-dodika
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51242 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

:jbt:
Udri ih Mekticu, gazijo!!! :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#51243 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jao_situacije »

ma šta taj mektić misli da će on guardiana besprizornim lažima o navodnim vilama i kili zlata diskreditirati u očima naroda

taj mektić će biti kažnjen kao što je i rekao guardian, i ozbiljniji igrači iz budimpešte su gubili od njega
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#51244 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

jasko_ba wrote:Znali smo da je gnjida, ali ovo je preslo granice. Jos jednom se pokazalo kolika su govna novinari u ovoj drzavi.
http://www.6yka.com/novost/110885/kako- ... ada-dodika
svi smo mi braca, ma ko nas bre zavadi? :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#51245 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

KB9 wrote:
jasko_ba wrote:Znali smo da je gnjida, ali ovo je preslo granice. Jos jednom se pokazalo kolika su govna novinari u ovoj drzavi.
http://www.6yka.com/novost/110885/kako- ... ada-dodika
svi smo mi braca, ma ko nas bre zavadi? :)
Kako moze neki TV voditelj da to odradi to ne kontam , sa kim je u kontaktu
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#51246 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ridjobrki »

mO k3 wrote: Kako moze neki TV voditelj da to odradi to ne kontam , sa kim je u kontaktu
Mato Đaković i Goran Salihović su obojica iz Živinica, dugo se znaju i često se druže. Jarani i zemljaci.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#51247 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Lijepo Sloba Vasković zaključi: ako jedan Mato Đaković može da zaustavi i obustavi nekoliko istraga, tužbi i sl. onda to veze nema s Matom nego s našim pravosuđem, s državnim tužilaštvom, s institucijama države...

Mati moreš samo kazat: "Aferim!", a onda se okrenut ka Tužilaštvu BiH i gledat u njih. Ili sebe u ogledalu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51248 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

arzuhal wrote:Lijepo Sloba Vasković zaključi: ako jedan Mato Đaković može da zaustavi i obustavi nekoliko istraga, tužbi i sl. onda to veze nema s Matom nego s našim pravosuđem, s državnim tužilaštvom, s institucijama države...

Mati moreš samo kazat: "Aferim!", a onda se okrenut ka Tužilaštvu BiH i gledat u njih. Ili sebe u ogledalu.
To nesto Vaskovic novo rekao? Toga smo svi svjesni kome je imalo klikera ostalo u glavi od ovog sex-a :D
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51249 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Ja drzave i fekalija.
Novinar se druzi sa drzavnim tuziocem, piju zajedno kafu i taj novinar utice na njega da obustavi istrage koje bi ocigledno rezultirale razotkrivanjem kriminalnih radnji u mnogo slucajeva. Sve to, ali taj tuzilac nicim izazvan jos to saopstava medijima(da su obustavljene istrage protiv tog i tog). Vjerovatno da ga ne razbjesni i da mu se uvuce u analni otvor.
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#51250 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

Mislio sam da je neki čovjek taj Mato, al ispade čisti proljev. Tuga koliko se srozao.
Locked