Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#51176 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

krater wrote:
DODIK IZVRŠIO SAMOUBISTVO

Tokom uviđaja policija je pronašla pištolj za stoku kojim je izvršeno samoubistvo, kao i papir sa brojevima telefona od dece pokojnika

Mile Dodik (75), poreklom iz Mrčajevaca kod Laktaša, izvršio je samoubistvo u Banjaluci.

Iz CJB Banjaluka rekli su da je policija obavila uviđaj i utvrdila da nema tragova koji bi ukazali da se radi o ubistvu.

Tokom uviđaja policija je pronašla pištolj za stoku kojim je izvršeno samoubistvo, kao i papir sa brojevima telefona od dece pokojnika.

Samoubistvo je prvi primetio komšija koji je video odškrinuta ulazna vrata od stana.

Ceo komšiluk je u šoku i da ne znaju sta je nateralo ovog čoveka da digne ruku na sebe.















:mrgreen:
Zasto ovaj smajli? Znas li pozadinu zasto se covjek ubio?
Neka te sram
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#51177 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

istina ziva
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#51178 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by krater »

@mO k3 :thumbup:

Prenese me, kasno bi...
Pomislih da je GG u pitanju, kad ono tamo neki drugi mile. :-)
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#51179 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

UZP je flopnuo, prsnuo & čučnuo, pamet se krade...neka, elhamdulila...

http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... alu/380606
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#51180 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by krater »

"Viaduct" arbitražom od BiH traži 106 miliona KM!
BANJALUKA - Slovenačka firma "Viaduct" iz Portoroža, koja je većinski vlasnik preduzeća "HES Vrbas", koje je trebalo da gradi dvije hidroelektrane na Vrbasu, pokrenuće pred Međunarodnim centrom za rješavanje investicionih sporova u Vašingotnu (ICSID) zahtjev za arbitražu sa BiH "tešku" oko 106 miliona KM, saznaju "Nezavisne".

Kako tvrde u zahtjevu za pokretanjem arbitraže, koji je u posjedu "Nezavisnih", toliku štetu su, navodno, pretrpjeli zbog nemogućnosti realizacije izgradnje dvije hidrolektrane - Krupa i Banjaluka niska na Vrbasu. Pripreme za podnošenje zahtjeva su, kako kažu, u toku. S tim u vezi, Pravobranilaštvo BiH uputilo je obavijest Savjetu ministara BiH o svim ovim događajima, ali i posljednju opomenu od strane firme "Viaduct", čiji je cilj pregovaranje prije pokretanja arbitraže. Svi ti dokumenti naći će se pred Savjetom ministara na prvoj narednoj sjednici.

Tu opomenu, koja je u našem posjedu, uputila je američka advokatska kuća "Scrantom dulles internationam PLLC" iz Vašingtona, koja je jedan od zastupnika "Viaducta". Mlađan Mandić, zamjenik pravobranioca BiH, rekao je da se u ovom slučaju radi o tome da je Vlada RS 2004. godine sklopila koncesioni ugovor sa "Viaductom" za izgradnju hidroelektrana na Vrbasu, ali nije ispunila obaveze iz tog koncesionog ugovora nego je sa drugim preduzećem "Hidroelektrane na Vrbasu" 2013. godine zaključila ugovor o koncesiji za izgradnju hidroelektrane Bočac 2 na tom prostoru.

"Znači, to je sve 'zakuvala' Vlada RS, jer nije ispoštvala koncesioni ugovor, istu koncesiju je dala za dva različita preduzeća. Rokovi su prošli i ovi su prijavili BiH, jer pred međunarodnim sudom ne mogu biti prijavljivani entiteti", rekao je Mandić i dodao da je Pravobranilaštvo dobilo opomenu pred tužbu, ali ne i tužbu. Dodao je da je RS bila obavezna da to po ugovoru riješi mirnim putem. "Ali taj rok od tri mjeseca je prošao i RS nije reagovala, odnosno Vlada RS i Ministarstvo energetike. BiH je samo formalno-pravno tužena, jer je nemoguće prijaviti RS kao stranu u arbitraži. Sada čekamo, ako bude podnesena tužba, onda ćemo ići prema Vladi RS da se ona očituje", kazao je Mandić.

U zahtjevu za pokretanje arbitraže pravni zastupnici "Viaducta" navode da to čine u skladu sa Sporazumom između BiH i Slovenije o zaštiti investicija, koji je, kako kažu, BiH prekršila kao potpisnica, ali i zbog kršenja običajnog međunarodnog prava te prava kada su u pitanju investicije tužitelja. Ukupno, njihov odštetni zahtjev iznosi 54.139.156 evra, što je više nego dvostruko uvećanje od prethodnih 46 miliona maraka.

"Na osnovu Vašeg posljednjeg pisma od 19. aprila shvatili smo da je Vaš stav da ovo pitanje ne trebate Vi rješavati i da smatrate da je RS sama odgovorna za rješavanje istog. Međutim, smatramo da Vaša unutrašnja politička pitanja sa RS nisu od značaja za obaveze koje ste preuzli po Sporazumu o zaštiti investicija između Slovenije i BiH", stoji u opomeni koju su zastupnici "Viaducta" poslali Pravobranilaštvu BiH.

Goran Marić, advokat preduzeća "Hidroelektrane na Vrbasu", kao umješača, rekao je da do arbitraže ne bi došlo da je usvojen prijedlog za pokretanje stečajnog postupka u "HES Vrbasu", zbog neizmirenih poreskih obaveza u iznosu od oko 40.000 maraka. "Okružni privredni sud u Banjaluci odbio je taj prijedlog, na koji Poreska uprava RS iz neobjašnjivih razloga nije uložila žalbu, a koja bi bila prihvaćena.

Tako je propuštena dobra prilika da se sve riješi u korist RS, jer otvaranjem stečaja, prema zakonu, prestaje koncesija i mogućnost arbitraže", rekao je Marić. Advokat Predrag Baroš, koji zastupa "Viaduct" u BiH, nije mogao da precizira kada će tačno biti podnesen zahtjev za arbitražu i istakao je da su pripreme za to u toku. Prema njegovim riječima, radi se o složenoj i obimnoj dokumetaciji za koju će biti potrebno mnogo vremena da bude prevedena na engelski jezik. Što se tiče mogućnosti daljih pregovora sa Vladom RS da se dođe do rješenja bez arbitraže, Baroš je rekao da su oni u pat poziciji.

Milan Baštinac, pomoćnik ministra energetike RS, rekao je da su u Ministarstvu industrije, energetike i rudarstva RS upoznati i da prate situaciju vezanu za "HES Vrbas" te da će nastojati da u saradnji sa Pravobranilaštvom BiH, sa kojim su stupili u kontakt, riješe spor na najbolji način za RS i BiH. Inače, kako su "Nezavisne" objavile početkom ove godine, firmi "Viaduct" već godinama je blokiran račun u Sloveniji i nema niti jednog zaposlenog radnika. Iz dokumenata slovenačkih institucija vidljivo je da je račun te firme u Deželnoj banci Slovenije blokiran već gotovo četiri godine.

Pored toga, računi "Viaducta" u posljednjih 15 godina bili su blokirani još dva puta. Prvi put to se desilo s računom u Banci Koper 15. oktobra 2007. godine, koji je odblokiran 26. avgusta naredne godine. Isto tako, račun ove firme u Novoj ljubljanskoj banci blokiran je 16. oktobra 2007. godine, a odblokiran 10. decembra iste godine. Treba pomenuti i da su vlasnici ove kompanije Boris Goljevšček i Vladimir Zevnik, koji su zajedno vlasnici još nekoliko kompanija u Sloveniji. Ono što je posebno zanimljivo je da firma "Viaduct", koja je trebalo da bude nosilac projekta izgradnje dvije hidroelektrane vrijednosti od oko 165 miliona evra, na svojoj internet stranici kao reference ima samo kuće i vikendice.

Pored toga, posmatrajući njihove finansijske izvještaje za nekoliko prethodnih godina, vidljivo je da ova firma u bilansima vodi velike iznose kapitala koji se kreću oko 22 miliona evra, ali ostvaruje veoma malo prihoda, a koji su u 2014. godini iznosili nula. Kada je u pitanju neto profit ove slovenačke kompanije, on je u prethodnih pet godina dva puta bio negativan.

Tako je i poslovna 2014. godina, za koju i postoje kompletni podaci, završena s negativnim finansijskim rezultatom. Iako se predstavila kao veliki investitor izgradnje dvije hidroelektrane na Vrbasu, firmi "HES Vrbas" Banjaluka kao koncesionaru već je nakon nekoliko mjeseci blokiran račun. To je potvrdio i dokument izdat, potpisan i ovjeren od strane Centralne banke BiH 29. septembra 2014. godine, u kojem stoji da je preduzeću "HES Vrbas" 18. jula 2005. godine blokiran račun, što je nepunih osam mjeseci od zaključivanja Ugovora o koncesiji sa Vladom RS, jer je ugovor potpisan 25. novembra 2004. godine.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#51181 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

BANJALUKA – U samom centru Banjaluke, ispred Pošte, prolaznici su sinoć primijetili zmiju, koja je našla utočište na jedom drvetu. Fotografije su snimljene kod Pošte a objavio ih je portal ATV. Dok je veliki broj građana šetao gradom čitalac je fotografisao zmiju. Zmija je fotografisana u večernjim časovima, a s obzirom da je riječ o lokaciji gdje svakodnevno prolazi veliki broj građana intervencija nadležnih institucija je potrebna što prije.

Ono sto nikome ne bi palo na pamet palo je dzihadlijama.
Jedan dzihadlija (koji je prosao obuku deset kampova) se dosjetio kako da izazove pometnju i strah medju stanovnike najsumskijeg od svih gradova sumske.
taj islamisticko-fundamentalisticki zlikovac se prerusio u zmiju i uzpuzao na drvo....odakle je svojim krestavo-piskavim glasom uzviknuo nesto zapanjujuce od cega se ledi krv u zilama...
Uzviknuo je "Allahu ekber" na sto su se prestravljeni sumljaci rastrkali na sve strane ...panicno se moleci svetom iliji gromovniku...svetom savi i naravno kome drugo do svetom gVardijanu.
Mnogi su poslije tog strasnog dogadjaja zatrazili medicinsku pomoc koja im je i pruzena....sve bolnice su bile u stanju vanredne pripravnosti....a nekoliko desetina gradjana je zadrzanao na psihijatrijskom lijecenju...
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#51182 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 16/01/2017 09:36, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#51183 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

Dodje Mile na onaj svijet kad tamo u sobi s Gadafijem i Sadamom,razlog dolaska na onaj svijeti s isti kao kod predhodne dvojice linčovanje od vlastitog naroda
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#51184 Re: RE: Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Quaresma »

putokaz1 wrote:Dodje Mile na onaj svijet kad tamo u sobi s Gadafijem i Sadamom,razlog dolaska na onaj svijeti s isti kao kod predhodne dvojice linčovanje od vlastitog naroda
bas ce ti srbin krenuti na svoga

a mile ce kad tad biti svrstan u njihove heroje ili junake, tek tad ce biti nedodirljiv kod svoga naroda

Sent from my E6653 using Tapatalk
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#51185 Re: RE: Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Quaresma wrote:
putokaz1 wrote:Dodje Mile na onaj svijet kad tamo u sobi s Gadafijem i Sadamom,razlog dolaska na onaj svijeti s isti kao kod predhodne dvojice linčovanje od vlastitog naroda
bas ce ti srbin krenuti na svoga

a mile ce kad tad biti svrstan u njihove heroje ili junake, tek tad ce biti nedodirljiv kod svoga naroda

Sent from my E6653 using Tapatalk
Kroz istoriju su Srbi uvijek svoje svrgnuli
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#51186 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

oko 1812 ubili Crnog Đorđa ili je on nekog ubio?
Pa oko 1850 ubiše onog proevropskog vladara i zamjeniše dinastiju?
pa 1903 kraj Dinastije Obrenović?
pa prevrat bez ubivsta 1941?
Miloševića smijenuše silom?
ubiše Đinđića?
User avatar
Danguba
Posts: 15897
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51187 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

arzuhal wrote:UZP je flopnuo, prsnuo & čučnuo, pamet se krade...neka, elhamdulila...

http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... alu/380606
TREBINJE - U vrijeme dok se bašti trebinjskog Doma mladih sinoć odvijao prateći program Festivala festivala iza baštanske kapije je neko povikao „alahu egber“ i, prema tvrdnjama očevidaca koji su ovaj povik shvatili kao huliganstvo, pobjegao. Predstavnik Organizacionog podbora Festivala Zoran Milošević kaže da je slučaj pokušao prijaviti u trebinjsku policiju, ali nije dobijao nikakav odgovor. U Centru javne bezbjednosti Trebinje tvrde da ih niko o ovom incidentu nije obavjestio. S obzirom da je te večeri mlada glumica iz pozorišta iz Vranja slomila nogu na predstavi, dobar dio članova Organizacionog odbora su pošli s njom u Bolnicu Trebinje, a jutros su, kažu, telefonom o svemu pokušali obavijestiti policiju, ali bezuspješno. „Ja sam i sada sa djevojkom u bolnici gdje joj je stavljen gips, pa sam zbog nemogućnosti da odem lično, nazvao telefonom u policiju, najprije zamjenika komandira, ali je on na godišnjem odmoru, a komandir se nije javljao čitavo jutro, iako sam sekretarici ostavio poruku o čemu se radi, ostavivši svoj broj telefona da me nazove“, kaže Milošević.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... alu/380606
:lol: :lol: :lol: :lol:

pa-ra-no-ja :D
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#51188 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Juliuscezar »

Danguba wrote:
arzuhal wrote:UZP je flopnuo, prsnuo & čučnuo, pamet se krade...neka, elhamdulila...

http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... alu/380606
TREBINJE - U vrijeme dok se bašti trebinjskog Doma mladih sinoć odvijao prateći program Festivala festivala iza baštanske kapije je neko povikao „alahu egber“ i, prema tvrdnjama očevidaca koji su ovaj povik shvatili kao huliganstvo, pobjegao. Predstavnik Organizacionog podbora Festivala Zoran Milošević kaže da je slučaj pokušao prijaviti u trebinjsku policiju, ali nije dobijao nikakav odgovor. U Centru javne bezbjednosti Trebinje tvrde da ih niko o ovom incidentu nije obavjestio. S obzirom da je te večeri mlada glumica iz pozorišta iz Vranja slomila nogu na predstavi, dobar dio članova Organizacionog odbora su pošli s njom u Bolnicu Trebinje, a jutros su, kažu, telefonom o svemu pokušali obavijestiti policiju, ali bezuspješno. „Ja sam i sada sa djevojkom u bolnici gdje joj je stavljen gips, pa sam zbog nemogućnosti da odem lično, nazvao telefonom u policiju, najprije zamjenika komandira, ali je on na godišnjem odmoru, a komandir se nije javljao čitavo jutro, iako sam sekretarici ostavio poruku o čemu se radi, ostavivši svoj broj telefona da me nazove“, kaže Milošević.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... alu/380606
:lol: :lol: :lol: :lol:

pa-ra-no-ja :D

Sumnjivo je da ovaj alijin islamista, bijela alqaida, isilovac, samoubica i nije ucestvovao u lomljenju noge ove mlade i talentovane glumice, Alija Alija gdje ce ti dusa
User avatar
mayab
Posts: 30844
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51189 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ocijenio je da, uprkos različitim političkim stavovima, Srbi nisu razjedinjen već jedinstven narod. "Postoje i ljudi koji misle da se mogu baviti velikom politikom, a u suštini ostanu mali jer njihove percepcije i karakteri ne dozvoljavaju da se izdignu na nivo principa i politika koje bi trebali da vode", rekao je Dodik. On je za RTRS rekao da je Republika Srpska, ipak, i u političkom smislu pokazala da ima sposobnost da se objedini na važnim nacionalnim i državnim pitanjima za Srpsku. "Mi je doživljavamo kao našu državu u kojoj žive Srbi i Hrvati i Bošnjaci i drugi. Uređujemo je na najsavremenijim demokratskim principima i ona ima svoj izraziti nacionalni i državni interes, i oko toga što je popis i nekih drugih priča i pitanja. Bez obzira koliko politička scena bila razjedinjena, ponekad se okupi u jedinstvo", izjavio je Dodik. Predsjednik Srpske rekao je da u Srpskoj postoji svijest o potrebi borbe za jedinstvo. "S druge strane, veoma je teško biti vlast 10 godina, a frustristrajuće biti opozicija isto toliko. Izaći na izbore šest, sedam puta i svaki put izgubiti zaista je poražavajuća priča, i to utiče na karakter. Ljudi promijene svoje misaone i druge političke konstrukcije i postaju nervozni, cinični, uvredljivi i ponašaju se kao razmažena djeca", ocijenio je Dodik. On je dodao da je politički život u Republici Srpskoj veoma dinamičan i da institucije besprijekorno funkcionišu. "Naravno da Republika Srpska ima određenih problema, ali ima dosta više uspjeha. U gotovo nemogućim uslovima za svoju egzistenciju, gledajući politički, pa čak i ekonomsko-finansijski okvir, Republika Srpska prolazi kroz ovo vrijeme i ostaje stabilna i usmjerena ka svom jedinstvenom i cilju svih nas, a to je da bude moćna i ekonomski razvijena zemlja", zaključio je predsjednik Srpske. Dodik je rekao da RTRS radi profesionalno, a da opozicija ne dolazi na RTRS uprkos pozivima jer su se svojevoljno "isključili" prije nekih tri, četiri godine. Obezbijeđeni stručnjaci za Markale, Ulicu Vase Miskina i Tuzlansku kapiju Predsjednik Republike Srpske rekao je da su obezbijeđeni međunarodni verifikovani stručnjaci koji će se, na bazi naučnih i stručnih analiza, pozabaviti slučajevima terorističkih akata za vrijeme oružanog sukoba u BiH kao što su "Markale jedan i dva", "Ulica Vase Miskina" i "Tuzlanska kapija". "Očigledno ima sumnje u to i da se pokaže da li tamo neki Berko Zečević, koji je napisao izvještaj kako je očekivala politika, nije bio u funkciji istine nego u funkciji zablude. BiH može da živi samo na način da se dođe do istine", rekao je Dodik. Predsjednik Srpske izjavio je za RTRS da je grozna, teška i ničim opravdana činjenica da je na "Tuzlanskoj kapiji" poginulo više od 70 ljudi, a svi elementi govore da ta granata ne može da dobaci sa položaja Srba. "I da je dobačena, ne bi imala tu snagu. Da li je taj eksploziv podmetnut, to će pokazati ekpertize", rekao je Dodik. On je istakao da međunarodni faktor nikada nije htio da napravi nezavisne komisije koje će utvrditi istinu, nego se bazirao na nekog Berka Zečevića koji je navodno bio ekspert sistema Alije Izetbegovića u to vrijeme. "Sjećam se dana kada se desila `Tuzlanska kapija` i meni je žao tih ljudi, ali, izvinite molim vas, ako je taj Berko Zečević u uslovima koji su bili gotovo nemogući, iz Sarajeva, ne znam preko kojih linija došao i napisao izvještaj prije nego što je došao u Tuzlu, onda tu nešto nije u redu. Izvinite, neka se utvrdi", rekao je Dodik. On kaže da je za svaku osudu ako međunarodna nezavisna komisija kaže da je ta granata ispaljena sa srpskih pozicija. Dodik je rekao da je general Vojske Republike Srpske Novak Đukić osuđen u Sudu BiH na osnovu tog izvještaja Berka Zečevića. Predsjednik Srpske Milorad Dodik je naveo da je sumnjiva i priča o Markalama, jer je jedan sudija Haškog suda izuzeo svoje mišljenje i rekao da to nije jasno.
Med i mleko brale.....
User avatar
argyle
Posts: 1911
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#51190 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by argyle »

Faktor saznaje: Država BiH odbija platiti 106 miliona KM koje “Viaduct” traži od RS-a

Raskidom ugovora o koncesiji Vlada RS-a pričinila štetu firmi iz Portoroža i sada pokušava taj dug prebaciti na državu, iako se istovremeno uporno protivi bilo kakvom prenosu nadležnosti s entiteta na BiH


Vlada RS-a je 2004. godine sklopila koncesioni ugovor sa „Viaductom“ iz Portoroža o izgradnji hidroelektrane na Vrbasu, ali nije ispunila koncesione obaveze i 2013. godine je vanproceduralno i protuzakonito prekršila odredbe potpisanog ugovora.

Nakon toga je sa SNSD-u bliskom kompanijom „Hidroelektrane na Vrbasu“ sklopila novi koncesioni ugovor o izgradnji HE Bočac 2.

Firma „Viaduct“, iako je problem napravila Vlada RS-a, u međuvremenu je pokrenula arbitražni postupak kojim traži da odštetu od 106 miliona KM plati država BiH.

Situaciju komplikovanijom čini to što su u SNSD-u bliskoj firmi „HE na Vrbasu“ blokirani računi, tako da gradnja Bočaca 2 nije ni započela. Projekat je stopiran i istovremeno je otvorena mogućnost tužbe koja bi mogla rezultirati ogromnom materijalnom štetom po BiH.

Činjenica je da je Vlada RS-a namjerno propustila tromjesečni period za mirovno rješavanje spora, što predstavlja još jedan udar na finansijsku stabilnost BiH. Očito, zamisao je da BiH plaća račune za propale banke, kršenje koncesionih ugovora i druge aktivnosti koje aktuelna vlast u RS-u provodi, imajući pri tome u vidu stranački, a ne društveni interes. Na to je upozorio zamjenik pravobranioca BiH Mlađan Mandić, koji ističe da je sve „zakuhala“ Vlada RS-a i da ona treba da snosi punu odgovornost.

Prema informacijama iz Pravobranilaštva BiH, Vijeće ministara neće prihvatiti da plati štetu koju je prouzrokovala Vlada RS-a, bez obzira što je riječ o međunarodnoj arbitraži. Pravobranilaštvo BiH će biti uključeno u slučaj, ali isključivo u svrhu zaštite interesa BiH.

U ovom slučaju se očekuje da vlast u RS-u ostane „dosljedna“ svojim stavovima o nadležnostima, i da ne dopusti da umjesto njih BiH plati dug od 106 miliona, jer bi to bio evidentan prenos nadležnosti sa entiteta na BiH.

(Faktor.ba)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#51191 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

putokaz1 wrote:oko 1812 ubili Crnog Đorđa ili je on nekog ubio?
Pa oko 1850 ubiše onog proevropskog vladara i zamjeniše dinastiju?
pa 1903 kraj Dinastije Obrenović?
pa prevrat bez ubivsta 1941?
Miloševića smijenuše silom?
ubiše Đinđića?
Ubiše sultana Murata,to si zaboravio.


:mrgreen:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#51192 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by putokaz1 »

Ali on je Turčin
User avatar
Danguba
Posts: 15897
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51193 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

mayab wrote:
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ocijenio je da, uprkos različitim političkim stavovima, Srbi nisu razjedinjen već jedinstven narod. "Postoje i ljudi koji misle da se mogu baviti velikom politikom, a u suštini ostanu mali jer njihove percepcije i karakteri ne dozvoljavaju da se izdignu na nivo principa i politika koje bi trebali da vode", rekao je Dodik. On je za RTRS rekao da je Republika Srpska, ipak, i u političkom smislu pokazala da ima sposobnost da se objedini na važnim nacionalnim i državnim pitanjima za Srpsku. "Mi je doživljavamo kao našu državu u kojoj žive Srbi i Hrvati i Bošnjaci i drugi. Uređujemo je na najsavremenijim demokratskim principima i ona ima svoj izraziti nacionalni i državni interes, i oko toga što je popis i nekih drugih priča i pitanja. Bez obzira koliko politička scena bila razjedinjena, ponekad se okupi u jedinstvo", izjavio je Dodik. Predsjednik Srpske rekao je da u Srpskoj postoji svijest o potrebi borbe za jedinstvo. "S druge strane, veoma je teško biti vlast 10 godina, a frustristrajuće biti opozicija isto toliko. Izaći na izbore šest, sedam puta i svaki put izgubiti zaista je poražavajuća priča, i to utiče na karakter. Ljudi promijene svoje misaone i druge političke konstrukcije i postaju nervozni, cinični, uvredljivi i ponašaju se kao razmažena djeca", ocijenio je Dodik. On je dodao da je politički život u Republici Srpskoj veoma dinamičan i da institucije besprijekorno funkcionišu. "Naravno da Republika Srpska ima određenih problema, ali ima dosta više uspjeha. U gotovo nemogućim uslovima za svoju egzistenciju, gledajući politički, pa čak i ekonomsko-finansijski okvir, Republika Srpska prolazi kroz ovo vrijeme i ostaje stabilna i usmjerena ka svom jedinstvenom i cilju svih nas, a to je da bude moćna i ekonomski razvijena zemlja", zaključio je predsjednik Srpske. Dodik je rekao da RTRS radi profesionalno, a da opozicija ne dolazi na RTRS uprkos pozivima jer su se svojevoljno "isključili" prije nekih tri, četiri godine. Obezbijeđeni stručnjaci za Markale, Ulicu Vase Miskina i Tuzlansku kapiju Predsjednik Republike Srpske rekao je da su obezbijeđeni međunarodni verifikovani stručnjaci koji će se, na bazi naučnih i stručnih analiza, pozabaviti slučajevima terorističkih akata za vrijeme oružanog sukoba u BiH kao što su "Markale jedan i dva", "Ulica Vase Miskina" i "Tuzlanska kapija". "Očigledno ima sumnje u to i da se pokaže da li tamo neki Berko Zečević, koji je napisao izvještaj kako je očekivala politika, nije bio u funkciji istine nego u funkciji zablude. BiH može da živi samo na način da se dođe do istine", rekao je Dodik. Predsjednik Srpske izjavio je za RTRS da je grozna, teška i ničim opravdana činjenica da je na "Tuzlanskoj kapiji" poginulo više od 70 ljudi, a svi elementi govore da ta granata ne može da dobaci sa položaja Srba. "I da je dobačena, ne bi imala tu snagu. Da li je taj eksploziv podmetnut, to će pokazati ekpertize", rekao je Dodik. On je istakao da međunarodni faktor nikada nije htio da napravi nezavisne komisije koje će utvrditi istinu, nego se bazirao na nekog Berka Zečevića koji je navodno bio ekspert sistema Alije Izetbegovića u to vrijeme. "Sjećam se dana kada se desila `Tuzlanska kapija` i meni je žao tih ljudi, ali, izvinite molim vas, ako je taj Berko Zečević u uslovima koji su bili gotovo nemogući, iz Sarajeva, ne znam preko kojih linija došao i napisao izvještaj prije nego što je došao u Tuzlu, onda tu nešto nije u redu. Izvinite, neka se utvrdi", rekao je Dodik. On kaže da je za svaku osudu ako međunarodna nezavisna komisija kaže da je ta granata ispaljena sa srpskih pozicija. Dodik je rekao da je general Vojske Republike Srpske Novak Đukić osuđen u Sudu BiH na osnovu tog izvještaja Berka Zečevića. Predsjednik Srpske Milorad Dodik je naveo da je sumnjiva i priča o Markalama, jer je jedan sudija Haškog suda izuzeo svoje mišljenje i rekao da to nije jasno.
Med i mleko brale.....
jadno je da preCednik u nedostatku nicega soli stare rane...nicim izazvan
nije valjda da mu je to samo preostalo :zjev:
User avatar
Danguba
Posts: 15897
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51194 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

argyle wrote:Faktor saznaje: Država BiH odbija platiti 106 miliona KM koje “Viaduct” traži od RS-a

...
U ovom slučaju se očekuje da vlast u RS-u ostane „dosljedna“ svojim stavovima o nadležnostima, i da ne dopusti da umjesto njih BiH plati dug od 106 miliona, jer bi to bio evidentan prenos nadležnosti sa entiteta na BiH.

(Faktor.ba)


:lol: :lol:

do podne, nema prenosa nadleznosti a po podne, sta fali da to platite... :-) :izet:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#51195 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Imal' neko da se razumije u pravne procedure i zavrzlame da mi odgovori koliko u prosjeku treba Ustavnom sudu RS-a da se očituje o nekom pitanju jer je danas on preuzeo pitanje žalbi Bošnjaka u RS-u po pitanju nezakonitosti i neustavnosti referenduma i odluke o popisu.

Dakle, danas je 28. juli. Dodik je zakazao referendum za 25. septembar. Prema zakonu referendum može biti održan 50 dana od dana objavljivanja u Službenim novinama.
A to onda znači da odluka mora biti objavljena u Službenim novinama za, otprilike, sedmicu dana da bi referendum mogao biti održan 25. septembra?

Jel moguće da Ustavni sud RS-a donese odluku po tom pitanju i očituje se za manje od hevtu? Ili ja nešto propuštam?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51196 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Zgrada u koju je Vlada RS uložila 26,6 miliona KM zjapi prazna :izet:

Zgrada u koju je Vlada Republike Srpske uložili 26,6 miliona KM u Istočnom Sarajevu i u kojoj su trebali bit smješteni predstavnici RS-a u institucijama BiH, uglavnom iz SNSD-a i danas zjapi prazna. Savez za promjene poziva nadležne organe da istraže izgradnju ovog objekta. :oops:

"Ta zgrada ne vrijedi 26,6 miliona KM i njena vrijednost je daleko niža. Njima je ta zgrada trebala, što se evo i pokazuje jer zjapi prazna, da bi preko izvođenja radova izvukli novac kojim poslije plaćaju kvazianalitičare, analitičare iz Beograda, propale novinare iz Beograda poput Miroslava Lazanskog, svoje paraobavještajne strukture i kampanju protiv Saveza za promjene", rekla je Pandurević.

Dodala je i da je preduzeće koje prodalo skupocjenu zgradu Vladi RS-a isto ono preduzeće koje radilo studentske domove na Palama.

"Mi pozivamo istražne organe da se ozbiljno pozabave izgradnjom oba objekta jer tvrdimo da postoje indicije da su prenaduvane cijene i da je došlo do izvlačenja novca iz budžeta", kazala je Pandurević. :roll: :twisted: :mrgreen:

"Mi smo u junu dobili obavještenje da se možemo prijaviti da boravimo tu i da budemo tu za vrijeme naših obaveza i radnog vremena u Sarajevu. Ne znam za kolege iz SNSD-a, ali ja to još nisam uradila. Poslije godišnjih odmora svakako planiram informisati se kakvi su uslovi", rekla je Marković Milica.

Kako nam je kazala Parlamentarna skupština BiH krajem godine raspisuje tendere za smještaj državnih parlamentaraca kako bi se ugovori sklapali za kalendarsku godinu.

"Znam da su se neke kolege raspitivale da li će moći da uđe taj smještajni kapacitet kao drugi hoteli i aranžmani što postoje za parlamentarce i ministre. Ne vjerujem da se to može uraditi na sredini godine", kazala je Marković,

Zaključila je kako ovaj smještaj znači mnogo za političare koji dolaze iz RS-a prije svega zbog toga što je prostor opremljen maksimalno uslovno.

"Mislim da će bit vrlo koristan za sve one koji se budu opredijelili da tu borave za vrijeme dok izvršavaju obaveze u Sarajevu", zaključila je Marković. 8-)

Pravo na besplatan smještaj imaju predsjednik RS-a Milorad Dodik, premijerka RS-a Željka Cvijanović, predsjednik Narodne skupštine RS-a Nedeljko Čubrilović i svi ministri u Vladi RS-a. 8-) :mrgreen:
Dakle, sve je jasno. Ova Pandurevicka je persona non grata u ovoj velezgradi koju je PreCjednik obezbjedio :oops:

Image

Sta joj dodje Radeljas, primjecujem slicnost :? :mrgreen:
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#51197 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Kombat »

Essed A.S. joj je zagondžija...

Sent from my D6603 using Tapatalk
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51198 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

KRIVI SU DOLARI: "Privreda u RS-a doživjela je krah zbog jačanja kursa dolara" :mrgreen:

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/352 ... olara.html
SVICARAC
Prije 3h

A STA ODNAS URADI CRNI DODIK. JEDINO IMAS TU JEZICINU I SANJIM MLATIS KO MAKSIM PO DIVIZIJI. GDJE JE EKONOMIJA CRNI DODIK POMRJECEMO OD GLADI CRNI DODIK.
:mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 30844
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51199 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

ZA VRIJEME VLASTI SNSD-a: RiTE "Gacko" i "Ugljevik" izgubile skoro 1,6 milijardi KM vrijednosti

Prema podacima Banjalučke berze, vrijednost akcija ovih preduzeća je na istorijski najnižem nivou.


Rudnik i Termoelektrana “Gacko” je, na osnovu vrijednosti akcija, 2007. godine koštao 927 miliona KM, dok mu je sada tržišna vrijednost svega 9,8 miliona KM.

Isto je i sa RiTE “Ugljevik”, koji sada vrijedi 9,9 miliona KM, a devet godina ranije bio je vrijedan čak 688,6 miliona KM.

Prema podacima Banjalučke berze, vrijednost akcija ovih preduzeća je na istorijski najnižem nivou. Trenutna tržišna cijena akcije u RiTE “Gacko” je 0,026 KM dok je najveća vrijednost bila 2007. godine, i to 2,44 KM. Vrijednost akcije RiTE “Ugljevik” je sada 0,039 KM, a 2007. godine je bila 2,69 KM.

Stručnjaci tvrde da na drastičan pad cijena akcija, sigurno, utiču gubici ovih preduzeća. Prema finansijskim izveštajima iz prošle godine, RiTE „Gacko“ je poslovao sa gubitkom od 21,6 miliona KM, a RiTE „Ugljevik“ sa 18,2 miliona KM.

U Banjalučkoj berzi objašnjavaju da investitori ulažu tamo gde imaju dobit i dividendu, a nikako u preduzeće koje posluje negativno i nema jasne pravce razvoja. Dodaju da ove akcije trenutno nisu zanimljive za trgovanje.


Izvršni direktor u RiTE „Gacko“ Srđan Milović objašnjava da su cijene akcija te 2007. godine bile nerealno visoke, zbog najavljene investicije sa Češkom energetskom grupom, koja je trebalo da gradi novu termoelektranu.

- Naravno, i sada su nerealno niske, ali i očekivano jer trenutno nema nikakvih ulaganja. Mislim da gubici ne utiču na cijenu akcije nego ih niskim čini stara tehnologija. Tehnologija je neprofitna i ne donosi neku veliku dobit - istakao je Milović.

Ekonomski analitičar Zoran Pavlović naglašava da su preduzeća u problemima i kao takva nisu poželjna za investitore.

- U RiTE “Gacko” su bile poplave, tehnologija je stara i dugo se već nije ulagalo. U RiTE “Ugljevik” je nejasna situacija zbog tužbe iz Slovenije i netransparentne saradnja sa Rusima oko projekta “Ugljevik 3”. Naravno da svi koji imaju akcije u tim preduzećima ne vide perspektivu za ostajanje, izgubili su poverenje da “Elektroprivreda” može dobro funkcionisati – rekao je Pavlović.

Naglasio je da ni resorno ministarstvo ni “Elektroprivreda” nemaju jasnu viziju daljeg ulaganja i korištenja tog resura koji postoji.

Preduzeća u sastavu Elektroprivrede su postale socijalne ustanove u kojima je zaposlen ogroman broj radnika, nema napretka ni jasne vizije za razvoj.
- Najveći problem je što svako gleda mogućnost lične koristi, da nešto odnese iz te kompanije, a ne da nešto stvori. Rukovodioci su ljudi koji su politički podobni, a ne stručnjaci. Ako se državne kompanije gledaju kao nešto gde se stvara privatna korist, a ne društvena dobit, onda je malo verovatno da postoji šansa za oporavak. Napredak mogu doneti isključivo stručni ljudi, koji su nezavisni i imaju viziju – naglasio je Pavlović.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10262
Joined: 12/10/2014 01:12

#51200 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Ekspert otkrio tek sada ono što je Vuk Drašković davne 1984. :P :mrgreen:
DŽEVAD GALIJAŠEVIĆ: 80 odsto muslimana u BiH ima srpske korjene, Bošnjaci su islamizirani Srbi

http://webtribune.rs/galijasevic-80-ods ... rani-srbi/
Locked