
Milorad Dodik ALL ABOUT
- mayab
- Posts: 30844
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#51152 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Blažo Stevović:
Tajni planovi Milorada Dodika
Milorad Dodik u narednom periodu planira da vrši trajnu destabilizaciju Bosne i Hercegovine i to na više načina.
Prvi način je destabilizacija zajedničkih institucija Bosne i Hercegovine, koja će se raditi sa par bitnih ljudi iz Saveza za promjene. Naravno, svi Dodikovi ljudi će učestvovati u ovoj aktivnosti kodnog naziva “frizbi”, kojom pored Staše Košarca rukovode Sredoje Nović i sin Nikole Šprića.
Zeleno svjetlo za akciju je dao drugi čovjek OSA-e Trifko Buha na tajnom lokalitetu u Sarajevu u prisustvu dva svjedoka. Razgovor je snimljen hemijskom olovkom.
Drugi način destabilizacije Bosne i Hercegovine je subverzivno djelovanje ka njenim institucijama sa bezbjedonosno sigurnosnog aspekta, kao što su OSA, SIPA, OSBiH…
Ovom složenom akcijom upravljaće Predrag Peđa Ćeranić, nekadašnji obaveštajac , a sada savjetnik Ministra Dragana Lukača.
Ova akcija kodnog naziva “exit” ima za cilj oslabiti bezbjedonosne kapacitete Bosne i Hercegovine, napraviti “paralelizam”, koji će operativci RS-a raditi po BiH, dok će SIPA, OSA i Oružane snage BiH biti eliminisane, opstruirane i od strane visokih srpskih dužnosnika paralisane.
Ova akcija podrazumjeva slabljenje Tužilaštva i Suda BiH, jer će pomenuti izgubiti bezbjedonosnu potporu. Uz pomenute, ovu akciju podržavaju operativci VOA iz Srbije, podpomognuti Goranom Zupcem i prvim prstenom KOS-a Milorada Dodika.
Treća akcija jeste ojačavanje bezbjedonosnih institucija RS, legalnih i nelegalnih.
Ovom akcijom želi se ojačati bezbjedonosni sistem RS-a i napraviti kontrateža bosanskohercegovačkim bezbjedonosnim institucijama.
Ovom složenom akcijom rukovodeći Pantelija Ćurguz uz pomoć Duška Vukotića, koji je jučer u Trebinju snimljen, fotografisan u prisustvu Ž.K. i tom prilikom od strane više bezbjedonosnih agencija označen kao čovjek koji je bezbjedonosno interesantan, jer u svom planu reorganizacije bezbjedonosnih struktura RS namjerava iz MUP-a RS odstraniti oko 70 posto rukovodnog kadra, zamjeniti ga sa vojnim obavještajcima i formirati vojnu službu RS-a uz pomoć Valentina Križajeva, trećeg čovjeka Ruske federalne službe, zaduženog za Balkan.
Ova akcija kodnog naziva “Sveti Stefan ” podrazumjeva odlazak veterana RS u Rusiju i Izrael na obuku, kao i dolazak specijalaca Ruske vojske uz pristanak ministra Šojgu Sergeja.
Ruski ambasador Petr Ivancov je upoznat sa ovom akcijom, konstatovana je njegova detaljna operativna umješanost u istu i konstatovano je da isti mora biti proglašen nepoželjnom osobom u BiH.
Inače sve tri operacije koštaju 9 miliona evra, a novac je obezbjeđen iz dobrovoljnih donacija 26 ljudi iz Izraela, Rusije,RS-a i Srbije.
Novac nije plasiran bankarski već isključivo gotovinski, a trenutno za njegovu bezbjednost odgovara zaštitarska kuća “Alfa”, koja je opet prekršila zakon o zaštitarskim kućama i pojačala broj dugih cjevi.
Mutni poslovi ove agencije su razotkriveni u Termoelektrani Gacko, gdje je došlo do bezugovorne naplate troškova “Alfe”, odnosno nelegalnog transfera novca na relaciji Srđan Milović, izvjesni Šarović iz OSA-e i ovlašteni službenik Alfe poznat našim izvorima.
Milorad Dodik za ovu obimnu akciju ima pomoć Rusije, Izraela, Srbije i djelova KOS-a Crne Gore.
Imena i prezimena Dodikovih saradnika su poznata službama dvije uticajne zemlje.
Zajedničkim radom domaćih, regionalnih i stranih agentura došlo se do ove značajne informacije, koja će kratkoročno, već do izbora donjeti velike probleme entitetu RS, njenom rukovodstvu, pojedincima,…
Upitno je održavanje lokalnih izbora u entitetu RS, jer nakon svih saznanja, te operativnog rada neki bitni međunarodni eksperti za bezbjednost razmatraju opciju da se lokalni izbori pomjere u RS zbog novonastale situacije u BiH, kojoj se spremala definitivna opstrukcija.
Interesantno je da su sve regionalne službe indirektno ili direktno učestvovale u ovoj akciji. Čak i srbijanska BIA. Niko od njih ne smije izlaziti u javnost jer su isključiva prava na ovu informaciju pala na 7 osoba.
Te osobe mogu i moraju plasirati ovu informaciju zbog očuvanja suvereniteta i integriteta Bosne i Hercegovine, te sprječavanja destruktivnog i subverzivnog djelovanja u njoj.
Ovo je od početka rata u BiH, prva ozbiljna agresija u pokušaju, koja je osujećena.
Svi ljudi koji su znali za ovu aktivnost Milorada Dodika biće procesuirani bez obzira na njihov položaj u društvu. Procjenjuje se da je u akciji direktno učešće trebalo imati oko 400 ljudi, a indirektno oko 1200 ljudi.
Podaci koji se dobijaju iz srpskih izvora bliskih Dodiku su alarmantni i najvjerovatnije će dovesti do hapšenja više od stotinu lica na čelu sa Miloradom Dodikom. Preko 50 ljudi, koji su trebali učestvovati u ovoj akciji dali su iskaze specijalniom timu istražitelja -vojnih i civilnih,koji su u svojim izjavama potvrdili sve detalje plana destabilizacije Bosne i Hercegovine.
Zvanična informacija o ovoj akciji očekuje se u javnosti do 1 avgusta, kada bi cjeli istraživačko operativni rad bio završen i prezentovan široj javnosti.
Ono što je najinteresantnije jeste prošlomjesečno poslovanje energetskog sektora u RS, za koji se osnovano sumnja da je učestvovao u navedenim aktivnostima. Naročito je praćeno poslovanje Hidroelektrana na Trebišnjici zbog podatka da tim zavisnim preduzećem u okviru RS-a iz prikrajka upravlja stvarni šef Hidroelekrana, gensek SNSD-a Luka Petrović, koji je po rječima generalnog direktora ove firme ključna karika u lancu izvlačenja novca iz energetskog sektora RS-a. Za očekivati je da da Dodik i njegove institucije pokušaju demantovati navedene aktivnosti, ali dokazi, argumenti, izjave njihovih ljudi ne idu im u prilog?
Tajni planovi Milorada Dodika
Milorad Dodik u narednom periodu planira da vrši trajnu destabilizaciju Bosne i Hercegovine i to na više načina.
Prvi način je destabilizacija zajedničkih institucija Bosne i Hercegovine, koja će se raditi sa par bitnih ljudi iz Saveza za promjene. Naravno, svi Dodikovi ljudi će učestvovati u ovoj aktivnosti kodnog naziva “frizbi”, kojom pored Staše Košarca rukovode Sredoje Nović i sin Nikole Šprića.
Zeleno svjetlo za akciju je dao drugi čovjek OSA-e Trifko Buha na tajnom lokalitetu u Sarajevu u prisustvu dva svjedoka. Razgovor je snimljen hemijskom olovkom.
Drugi način destabilizacije Bosne i Hercegovine je subverzivno djelovanje ka njenim institucijama sa bezbjedonosno sigurnosnog aspekta, kao što su OSA, SIPA, OSBiH…
Ovom složenom akcijom upravljaće Predrag Peđa Ćeranić, nekadašnji obaveštajac , a sada savjetnik Ministra Dragana Lukača.
Ova akcija kodnog naziva “exit” ima za cilj oslabiti bezbjedonosne kapacitete Bosne i Hercegovine, napraviti “paralelizam”, koji će operativci RS-a raditi po BiH, dok će SIPA, OSA i Oružane snage BiH biti eliminisane, opstruirane i od strane visokih srpskih dužnosnika paralisane.
Ova akcija podrazumjeva slabljenje Tužilaštva i Suda BiH, jer će pomenuti izgubiti bezbjedonosnu potporu. Uz pomenute, ovu akciju podržavaju operativci VOA iz Srbije, podpomognuti Goranom Zupcem i prvim prstenom KOS-a Milorada Dodika.
Treća akcija jeste ojačavanje bezbjedonosnih institucija RS, legalnih i nelegalnih.
Ovom akcijom želi se ojačati bezbjedonosni sistem RS-a i napraviti kontrateža bosanskohercegovačkim bezbjedonosnim institucijama.
Ovom složenom akcijom rukovodeći Pantelija Ćurguz uz pomoć Duška Vukotića, koji je jučer u Trebinju snimljen, fotografisan u prisustvu Ž.K. i tom prilikom od strane više bezbjedonosnih agencija označen kao čovjek koji je bezbjedonosno interesantan, jer u svom planu reorganizacije bezbjedonosnih struktura RS namjerava iz MUP-a RS odstraniti oko 70 posto rukovodnog kadra, zamjeniti ga sa vojnim obavještajcima i formirati vojnu službu RS-a uz pomoć Valentina Križajeva, trećeg čovjeka Ruske federalne službe, zaduženog za Balkan.
Ova akcija kodnog naziva “Sveti Stefan ” podrazumjeva odlazak veterana RS u Rusiju i Izrael na obuku, kao i dolazak specijalaca Ruske vojske uz pristanak ministra Šojgu Sergeja.
Ruski ambasador Petr Ivancov je upoznat sa ovom akcijom, konstatovana je njegova detaljna operativna umješanost u istu i konstatovano je da isti mora biti proglašen nepoželjnom osobom u BiH.
Inače sve tri operacije koštaju 9 miliona evra, a novac je obezbjeđen iz dobrovoljnih donacija 26 ljudi iz Izraela, Rusije,RS-a i Srbije.
Novac nije plasiran bankarski već isključivo gotovinski, a trenutno za njegovu bezbjednost odgovara zaštitarska kuća “Alfa”, koja je opet prekršila zakon o zaštitarskim kućama i pojačala broj dugih cjevi.
Mutni poslovi ove agencije su razotkriveni u Termoelektrani Gacko, gdje je došlo do bezugovorne naplate troškova “Alfe”, odnosno nelegalnog transfera novca na relaciji Srđan Milović, izvjesni Šarović iz OSA-e i ovlašteni službenik Alfe poznat našim izvorima.
Milorad Dodik za ovu obimnu akciju ima pomoć Rusije, Izraela, Srbije i djelova KOS-a Crne Gore.
Imena i prezimena Dodikovih saradnika su poznata službama dvije uticajne zemlje.
Zajedničkim radom domaćih, regionalnih i stranih agentura došlo se do ove značajne informacije, koja će kratkoročno, već do izbora donjeti velike probleme entitetu RS, njenom rukovodstvu, pojedincima,…
Upitno je održavanje lokalnih izbora u entitetu RS, jer nakon svih saznanja, te operativnog rada neki bitni međunarodni eksperti za bezbjednost razmatraju opciju da se lokalni izbori pomjere u RS zbog novonastale situacije u BiH, kojoj se spremala definitivna opstrukcija.
Interesantno je da su sve regionalne službe indirektno ili direktno učestvovale u ovoj akciji. Čak i srbijanska BIA. Niko od njih ne smije izlaziti u javnost jer su isključiva prava na ovu informaciju pala na 7 osoba.
Te osobe mogu i moraju plasirati ovu informaciju zbog očuvanja suvereniteta i integriteta Bosne i Hercegovine, te sprječavanja destruktivnog i subverzivnog djelovanja u njoj.
Ovo je od početka rata u BiH, prva ozbiljna agresija u pokušaju, koja je osujećena.
Svi ljudi koji su znali za ovu aktivnost Milorada Dodika biće procesuirani bez obzira na njihov položaj u društvu. Procjenjuje se da je u akciji direktno učešće trebalo imati oko 400 ljudi, a indirektno oko 1200 ljudi.
Podaci koji se dobijaju iz srpskih izvora bliskih Dodiku su alarmantni i najvjerovatnije će dovesti do hapšenja više od stotinu lica na čelu sa Miloradom Dodikom. Preko 50 ljudi, koji su trebali učestvovati u ovoj akciji dali su iskaze specijalniom timu istražitelja -vojnih i civilnih,koji su u svojim izjavama potvrdili sve detalje plana destabilizacije Bosne i Hercegovine.
Zvanična informacija o ovoj akciji očekuje se u javnosti do 1 avgusta, kada bi cjeli istraživačko operativni rad bio završen i prezentovan široj javnosti.
Ono što je najinteresantnije jeste prošlomjesečno poslovanje energetskog sektora u RS, za koji se osnovano sumnja da je učestvovao u navedenim aktivnostima. Naročito je praćeno poslovanje Hidroelektrana na Trebišnjici zbog podatka da tim zavisnim preduzećem u okviru RS-a iz prikrajka upravlja stvarni šef Hidroelekrana, gensek SNSD-a Luka Petrović, koji je po rječima generalnog direktora ove firme ključna karika u lancu izvlačenja novca iz energetskog sektora RS-a. Za očekivati je da da Dodik i njegove institucije pokušaju demantovati navedene aktivnosti, ali dokazi, argumenti, izjave njihovih ljudi ne idu im u prilog?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#51153 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
omg wtf saznasmo tajne planove, sad se moramo paziti kad idemo navece u wc 
- Kombat
- Posts: 887
- Joined: 06/09/2014 06:29
- Location: Sadaka City
#51154 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
U to su sigurno i gulenovci tj hizmecari umiješani
Sent from my D6603 using Tapatalk
Sent from my D6603 using Tapatalk
- Kombat
- Posts: 887
- Joined: 06/09/2014 06:29
- Location: Sadaka City
#51155 Re: RE: Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Auuuu...pa nemoj da nam predsjednik šehidi prije vremena...još sperme u njemu ima...MikroBelaj wrote:Sinoc u neka doba Dodik bio na klinici za srce u Tuzli,kolona od 4 vozila(bez ikakvih rotacija ali pod pratnjom dvije policijske Octavie)pojavila se oko 02:15 ,provjerena i 100% tacna informacija,ista kolona je napustila kliniku u 04:40 krecuci se u pravcu Doboja!!..nesmijem vise pisati da me nebi ZHIK !!
Zajebanciju na stranu...trebalo bi provjeriti sa zavodom za zdravstveno osiguranje ko je platio pregled / tretman koji je izvrsen (ako ga je iko platio).
Sent from my D6603 using Tapatalk
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10262
- Joined: 12/10/2014 01:12
#51156 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nije to nikada bilo tajno. Oni su i genocid uradili pred kamerama.bh.tornjak wrote:Blažo Stevović:
Tajni planovi Milorada Dodika

- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#51158 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Drama na banjalučkoj Hirurgiji: Pacijent sam sebi pokušao prerezati vrat
Muškarac Š. F. (50) iz Dervente u subotu je pokušao da se ubije u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjoj Luci, tako što je sam sebi nožem pokušao prerezati vrat.
Ovom tragičnom događaju prethodila je prava drama koju je on proživljavao tog dana u banjalučkoj bolnici.
Prema tvrdnjama pacijenata na banjalučkoj Hirurgiji, gdje je bio smješten, on je prvo zatečen u bolničkom toaletu kako lupa glavom u zid, nakon čega ga je medicinsko osoblje uspjelo smiriti i vratiti u krevet.
Nakon nekog vremena on je ponovo ustao, izašao iz sobe i otišao u čajnu kuhinju, gdje je uzeo nož i zabio ga sebi u vrat.
– Prvo smo čuli udarce u toaletu, a kada smo ušli unutra, vidjeli smo stravičan prizor. Čovjek je udarao glavom u zid, te smo brzo pozvali sestru koja ga je savladala, dala mu neke sedative i vratila ga u sobu. Međutim, nakon par sati on je opet izašao i tada se dogodila ta strašna tragedija. Brzom intervencijom ljekara mu je, na sreću, spašen život – ispričao je jedan pacijent.
Muškarac je nakon ukazane ljekarske pomoći, prevezen na banjalučku Psihijatriju gdje je zadržan na daljem liječenju. Banjalučki policajci su obavili uviđaj, te konstatovali da je do povreda došlo samoprovređivanjem.
Propada multimilionski posao bijeljinskog Orla sa Rusima?
25.7.2016 05:37 | Indikator.ba/ATV
Od multimilionske saradnje Republike Srpske sa Rusima, po svemu sudeći, nema ništa.
Za sklapanje unosnog ugovora za remont helikoptera sa Zavodom “Klimov” iz Sankt Peterburga bijeljinskom Orlu trebalo je deset miliona maraka.
Vlada RS je namjeravala da im odobri zaduženje kod IRB-a, ali je i ta opcija, saznaje ATV, propala. To je rekao i ministar industrije, Petar Đokić, ali nije htio da stane pred kameru.
Iako se, ranije, nije libio da najavi da će novac biti obezbijeđen, Đokić sada odmahuje rukom. Kaže da kreditiranje Orla putem IRB-a više nije opcija, jer ta banka, trenutno, nema direktora, a kreditni odbor, uvjerava, može da odobri do pet miliona maraka što je duplo manje nego što je Orlu potrebno.
Iako novih ideja za sada nemaju, Đokić uvjerava da se od sklapanja posla sa Rusima neće odustati.
Tome se nada i direktor bijeljinskog Orla Milan Prica koji je ranije rado govorio o planovima nakon što stigne novac. Sada, u telefonskom razgovoru za ATV poručuje da o tome ništa ne zna.
Ekonomista Zoran Pavlović smatra da ima i drugih načina da se ta investicija spasi i da se Srpska ne obruka pred investitorom.
“Postoji mnogo načina, jedan je komercijalne banke. Gotovo da nema komercijalne banke koja u takav jedan aranžman ne bi ušla jer se zna šta znači raditi remont vojnih helikoptera. To su trajni poslovi koji su apsolutno sigurni”, objašnjava Zoran Pavlović.
Sigurnih 200 do 400 hiljada dolara zarade- i to po remontovanom motoru- bila je ruska ponuda.
Do kada će Rusi čekati odgovor iz Srpske nije poznato. Za sada je sve ostalo na potpisanom protokolu o saradnji i pismu namjere.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#51159 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
providan pokusaj dijaspore da izazove novi sukob u BiH. sakupilo nesto eurica od tih socijali od kojih zive na zapadu i platilo nekom Blazi da napise ovakav rstnohuskacki tekst.bh.tornjak wrote:Blažo Stevović:
Tajni planovi Milorada Dodika
Milorad Dodik u narednom periodu planira da vrši trajnu destabilizaciju Bosne i Hercegovine i to na više načina.
Prvi način je destabilizacija zajedničkih institucija Bosne i Hercegovine, koja će se raditi sa par bitnih ljudi iz Saveza za promjene. Naravno, svi Dodikovi ljudi će učestvovati u ovoj aktivnosti kodnog naziva “frizbi”, kojom pored Staše Košarca rukovode Sredoje Nović i sin Nikole Šprića.
Zeleno svjetlo za akciju je dao drugi čovjek OSA-e Trifko Buha na tajnom lokalitetu u Sarajevu u prisustvu dva svjedoka. Razgovor je snimljen hemijskom olovkom.
Drugi način destabilizacije Bosne i Hercegovine je subverzivno djelovanje ka njenim institucijama sa bezbjedonosno sigurnosnog aspekta, kao što su OSA, SIPA, OSBiH…
Ovom složenom akcijom upravljaće Predrag Peđa Ćeranić, nekadašnji obaveštajac , a sada savjetnik Ministra Dragana Lukača.
Ova akcija kodnog naziva “exit” ima za cilj oslabiti bezbjedonosne kapacitete Bosne i Hercegovine, napraviti “paralelizam”, koji će operativci RS-a raditi po BiH, dok će SIPA, OSA i Oružane snage BiH biti eliminisane, opstruirane i od strane visokih srpskih dužnosnika paralisane.
Ova akcija podrazumjeva slabljenje Tužilaštva i Suda BiH, jer će pomenuti izgubiti bezbjedonosnu potporu. Uz pomenute, ovu akciju podržavaju operativci VOA iz Srbije, podpomognuti Goranom Zupcem i prvim prstenom KOS-a Milorada Dodika.
Treća akcija jeste ojačavanje bezbjedonosnih institucija RS, legalnih i nelegalnih.
Ovom akcijom želi se ojačati bezbjedonosni sistem RS-a i napraviti kontrateža bosanskohercegovačkim bezbjedonosnim institucijama.
Ovom složenom akcijom rukovodeći Pantelija Ćurguz uz pomoć Duška Vukotića, koji je jučer u Trebinju snimljen, fotografisan u prisustvu Ž.K. i tom prilikom od strane više bezbjedonosnih agencija označen kao čovjek koji je bezbjedonosno interesantan, jer u svom planu reorganizacije bezbjedonosnih struktura RS namjerava iz MUP-a RS odstraniti oko 70 posto rukovodnog kadra, zamjeniti ga sa vojnim obavještajcima i formirati vojnu službu RS-a uz pomoć Valentina Križajeva, trećeg čovjeka Ruske federalne službe, zaduženog za Balkan.
Ova akcija kodnog naziva “Sveti Stefan ” podrazumjeva odlazak veterana RS u Rusiju i Izrael na obuku, kao i dolazak specijalaca Ruske vojske uz pristanak ministra Šojgu Sergeja.
Ruski ambasador Petr Ivancov je upoznat sa ovom akcijom, konstatovana je njegova detaljna operativna umješanost u istu i konstatovano je da isti mora biti proglašen nepoželjnom osobom u BiH.
Inače sve tri operacije koštaju 9 miliona evra, a novac je obezbjeđen iz dobrovoljnih donacija 26 ljudi iz Izraela, Rusije,RS-a i Srbije.
Novac nije plasiran bankarski već isključivo gotovinski, a trenutno za njegovu bezbjednost odgovara zaštitarska kuća “Alfa”, koja je opet prekršila zakon o zaštitarskim kućama i pojačala broj dugih cjevi.
Mutni poslovi ove agencije su razotkriveni u Termoelektrani Gacko, gdje je došlo do bezugovorne naplate troškova “Alfe”, odnosno nelegalnog transfera novca na relaciji Srđan Milović, izvjesni Šarović iz OSA-e i ovlašteni službenik Alfe poznat našim izvorima.
Milorad Dodik za ovu obimnu akciju ima pomoć Rusije, Izraela, Srbije i djelova KOS-a Crne Gore.
Imena i prezimena Dodikovih saradnika su poznata službama dvije uticajne zemlje.
Zajedničkim radom domaćih, regionalnih i stranih agentura došlo se do ove značajne informacije, koja će kratkoročno, već do izbora donjeti velike probleme entitetu RS, njenom rukovodstvu, pojedincima,…
Upitno je održavanje lokalnih izbora u entitetu RS, jer nakon svih saznanja, te operativnog rada neki bitni međunarodni eksperti za bezbjednost razmatraju opciju da se lokalni izbori pomjere u RS zbog novonastale situacije u BiH, kojoj se spremala definitivna opstrukcija.
Interesantno je da su sve regionalne službe indirektno ili direktno učestvovale u ovoj akciji. Čak i srbijanska BIA. Niko od njih ne smije izlaziti u javnost jer su isključiva prava na ovu informaciju pala na 7 osoba.
Te osobe mogu i moraju plasirati ovu informaciju zbog očuvanja suvereniteta i integriteta Bosne i Hercegovine, te sprječavanja destruktivnog i subverzivnog djelovanja u njoj.
Ovo je od početka rata u BiH, prva ozbiljna agresija u pokušaju, koja je osujećena.
Svi ljudi koji su znali za ovu aktivnost Milorada Dodika biće procesuirani bez obzira na njihov položaj u društvu. Procjenjuje se da je u akciji direktno učešće trebalo imati oko 400 ljudi, a indirektno oko 1200 ljudi.
Podaci koji se dobijaju iz srpskih izvora bliskih Dodiku su alarmantni i najvjerovatnije će dovesti do hapšenja više od stotinu lica na čelu sa Miloradom Dodikom. Preko 50 ljudi, koji su trebali učestvovati u ovoj akciji dali su iskaze specijalniom timu istražitelja -vojnih i civilnih,koji su u svojim izjavama potvrdili sve detalje plana destabilizacije Bosne i Hercegovine.
Zvanična informacija o ovoj akciji očekuje se u javnosti do 1 avgusta, kada bi cjeli istraživačko operativni rad bio završen i prezentovan široj javnosti.
Ono što je najinteresantnije jeste prošlomjesečno poslovanje energetskog sektora u RS, za koji se osnovano sumnja da je učestvovao u navedenim aktivnostima. Naročito je praćeno poslovanje Hidroelektrana na Trebišnjici zbog podatka da tim zavisnim preduzećem u okviru RS-a iz prikrajka upravlja stvarni šef Hidroelekrana, gensek SNSD-a Luka Petrović, koji je po rječima generalnog direktora ove firme ključna karika u lancu izvlačenja novca iz energetskog sektora RS-a. Za očekivati je da da Dodik i njegove institucije pokušaju demantovati navedene aktivnosti, ali dokazi, argumenti, izjave njihovih ljudi ne idu im u prilog?
ali dzaba vam dijasporci. ono sto vam je uspijelo '92 danas sigurno nece.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#51160 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
izgleda da je neki dijasporac dobio na lotu kad im je uspijelo da plate preCedniku da poruci ovo bosnjanima.Kolegij Stranke demokratske akcije (SDA), na danas održanoj sjednici, najoštrije je osudio otvorene prijetnje koje je predsjednik RS-a Milorad Dodik uputio Bošnjacima koji žive u tom entitetu da, ako žele ostati u RS-u trebaju izaći na referendum i podržati volju srpskog naroda, odnosno za njih diskriminirajuću odredbu proslave Dana tog entiteta.
a ovi iz SDA kao i uvijek pojma nemaju ko u stvari stoji iza ovih ratnohuskackih izjava i sad napadaju na preCednika a on ni kriv ni duzan.
- Danguba
- Posts: 15897
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#51161 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Blažo Stevović
prati ovaj forum i sprda se sa preCednikom...izdajnik jedan
prati ovaj forum i sprda se sa preCednikom...izdajnik jedan
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#51162 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
mayab wrote:
- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#51163 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
niiiz referenduma.
jedva čekam da zarafalaju, jedan za drugim.
jedva čekam da zarafalaju, jedan za drugim.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#51164 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nadam se da Bakir nije glup da prihvati ovu ideju Dodika o razgovoruna nivou predsjedinstvo BiH sa predsjednikom genocidne
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#51165 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sad 25/09 referendum 
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#51166 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sve ono za šta Srbi optužuju druge je ono što njih Srbe najbolje opisuje. Npr. oni optužuju Bošnjake da su izdali srpsku naciju
i odrekli ste srpstva što je apsurd. Srbi, Srbija i srpski jezik nisu ni postojali za vrijeme kraljevine Bosne u kojoj su
živjeli Bošnjaci, zapravo su ovi što sebe zovu "Srbima u Bosni" oni koji su se odrekli svoje Bošnjacke nacionalnosti zbog
komšija pravoslavaca iz Srbije. Srbi optužuju Bošnjake da preuvelicavaju broj žrtava u Srebrenici, a zapravo su Srbi ti
koji preuvelicavaju svoje žrtve Jasenovca gdje je ubijeno oko 40 000 srba, ne želim da uvrijedim srpske žrtve ali Srbi
su ti koji cak ne poštuju ni svoje žrtve pa govore da je u Jasenovcu ubijeno cak preko milion Srba i koriste ih u politicke svrhe.
Srbi kažu da su Bošnjaci ubijali svoje civile u proteklom ratu a zapravo su Srbi ti koji su ubili vecinu od 4000 poginulih
srpskih civila kao kolateralnu štetu. Srbi optužuju Hrvate i Bošnjake da su bili sa nacistima a zapravo su i Srbi bili sa
nacistima, cetnici su bili sa nacistima. Bošnjaci su samo bili s njima da bi došli do oružja i branili se od cetnickih hordi.
Srbi optužuju Bošnjake da su vršili zlocine nad njima za vrijeme 2.svj.rata a zapravo su daleko vece zlocine pocinili cetnici
nad Bošnjacima Istocne Bosne, pocinili su genocid u 2.svj ratu u Podrinju o kojem se nije smjelo govoriti u Jugoslaviji.
Srbi optužuju Bošnjake da velicaju okupatore a zapravo je Kraljevic Marko, najveci srpski heroj bio Turski vazal.
Cinjenica je da su za vrijeme Osmanskog carstva više pobuna podigli Bošnjaci muslimani nego Bošnjaci pravoslavci i
Srbi pravoslavci. Srbi slave i pjevaju pjesme o tome kako su Srbi zaklali dahije iz"Beogradskog pašaluka" a dahije su
bile vode janjicara iz BG koji su otkazali poslušnost sultanu i Srbi su dobili od sultana dozvolu da ih ubiju i ucinili
uslugu sultanu, a Srbi su o tome pisali epove i mitove kao pobjedi srpskog naroda i sprkoj osveti. Cinjenica je da su
Srbi Osmanskom carstvu bili vjerni kmetovi, doprinijeli su i mnogim pobjedama Osmanskog carstva jer su srbi bili janjicari.
Tacno je kako Srbi kažu da se je jedan dio srba poturcio ali to nema veze sa Bošnjacima muslimanima, ti poturceni srbi su
odlazili u Istanbul na školovanje ili su se borili kao janjicari i integrisani su u Tursko društvo i oni su danas Turci po nacionalnosti.
Jako malo je poturcenih Srba ostalo na prostorima zapadnog Balkana. Srbi kažu da je Bosanski jezik izmisljen,
a Bosanski jezik je stariji od Srpskog više od 2 stoljeca, Vuk Karadžic je prepisao vecinu iz Bosanskog jezika i
drugih jezika sa Balkana da bi stvorio Srpski jezik. Srbija je bila više od 5 vijekova pod Turcima, a oni kazuda su
bili samo 3.5 vijeka. Dakle preko 5 stoljeca, to znaci da svaki današnji srbin u prosjeku ima oko 25 pradjedova/koljena
u nazad koji su proveli živote pod Turcima i mislim da zbog toga današnji Srbi su jedini narod u svijetu koji mitove i
epove uzimaju kao historijske cinjenice a oni optuzuju druge da su falsfikatori historije. Srbi su plagijatori koji zbog
nedostatka vlastite kulture i historije kradu iz kulturne baštine komšijskih naroda i prepisuju sebi tuda djela. Npr oni
su pokušali Hasanaginicu koju je preveo cak i Goete i rekao da narod koji ima takvu narodnu baladu nikad nece nestati,
ili npr "NIzamski rastanak" su oni nazvali "Srpska pesma" itd, prisvojili su i mnoge bošnjacke genijalce kao srpske,
primjera je mnogo. Zbog nedostatka svoje historije isli su i na omalovažavanje komšijske historije i kulture, najviše
Bošnjacke, tako srpski pjesnik Ljubomir Simovic Hasanaginicu opisuje kao seosku kur.vu, a o Ivi Andrici i njegovom pljuvanju
po Bošnjackom narodu, kulturi, tradiciji, herojima itd ne treba ni trošiti rijeci. Smatraju Bosnu srpskom zemljom iako
Bosna nikad nije bila Srbija niti postoje bilo kakvi dokazi da su na prostorima Bosne živjeli Srbi osim srpskih mitova.
Srbi svoju srednjovjekovnu državu doživljavaju kao onu za vrijeme cara Dušana jer je tad bila najveca iako je trajala samo
9 godina oni sve te teritorije i mnoge druge smatraju i danas svojim a negiraju npr teritoriju srednjovjekovne Bosne koja
je vijekima bila veca od te Dušanove države, onda bi po srpskoj logici trebali da vrate Beograd Madarima jer je to bio
madarski grad koji su osvojili Turci i naselili tu Vlahe pravoslavce da rade kao kmetovi. Srbi danas ne priznaju i ne
dozvoljavaju nikakav oblik autonomije Madarima u Vojvodini ili npr Bošnjacima u Sandžaku, a žele maksimalnu mogucu autnomiju
za pravoslavce iz Bosne, iako Sandžak ima vecu historijsku pozadinu i uvijek je bio s Bosnom. Isto su pokušali i da stvore
RSK u Hrvatskoj a Albancima ne daju Kosovo iako na Kosovu vecinom žive Albanci. Oni uzimaju iz historije samo ono što im odgovara,
nevjerovatno je da u XXI vijeku postoji narod koji mitove doživljava kao cinjenice. Nad Bošnjacima vrše genocide, razne zlocine,
pljacke i otimacinu Bošnjacke teritorije još od Balkanskih ratova pa do zadnjeg rata, a nakon svakog rata vode politiku
negiranja zlocina, prestavljajuci Srbe kao žrtve, negiraju Bosansku državnost, jezik, tradiciju s ciljem da u miru Bošnjake
prepitome u Srbe i osvoje teritorije koje u ratovima nisu uspjeli, nakon genocida se prave mutavi, pružaju ruku pomirenja,
govore „ko nas bre zavadi“, „za sve je kriva Amerika i velike sile“, uzrok genocida i etnicjkog cišcenja je težnja za ekspanzijom
Srbije na racun Bosne i Bošnjaka. Uvijek ce u Srpskom narodu postojati pretenzije za širenje na racun Bosne i, pljackanje Bošnjacke
imovine, kako u miru tako i u ratovima. Ne treba zaboraviti Agrarnu reformu kojom su oduzeli u miru posjede od Bošnjaka muslimana iz
Bosne i dodijelili ih srbima u Bosni ili plansko naseljavanje srpskog življa po gradovima u Bosni da bi poslije u ratu pocinili
genocid i ocistili ta mjesta, npr nakon zemljotresa u Banja Luci u izgradjene stanove su naseljeni iskljucivo Srbi, i to pretežno
vojna lica. Tako je bilo i sa mnogim drugim gradovima u Bosni u kojima su naseljeni Srbi a poslije su etnicki ocistili te gradove:
Višegrad, Zvornik, Banja Luka, Foca, Srebrenica, Doboj, Prijedor, Bijeljina idr, a danas je to RS. I dan danas fašizam nažalost
živi u srpskom narodu, rehabilitiju Dražu Mihajlovica, velicaju cetnike i ratne zlocince i na žalost vecina srpskog naroda im
daje podršku i moze se zbog toga reci da se tu ne radi o individualnim krivicama vec o kolektivnim,. Danas se pozivaju na to da
je Hag politicki sud i da optužuje samo Srbe, a cinjenica je da je Hag najviše Srbima izašao u susret i cak je Srbija oslobodena
optužbe za Agresiju i mnogi Srpski generali/monstrumi su dobili samo simbolicke kazne ili su oslobodeni. Niko u srpskom narodu se
ne zapita da je najviše optužnica podignuto protiv Srba upravo zato jer su oni ti koji su cinili najvece zlocine organizovano i kolektivno.
Oni smatraju da ce im proci kao i poslije prošlih ratova to što glume žrtve a zapravo su dželati, kao što su iz 2.svj.rata izašli
kao žrtve a pocinili su genocid nad Bošnjacima u Podrinju o tome nisu govorili. Danas im se politika bavi time da promjeni svjest i
da zapravo prestavi Srbe kao žrtve i zadnjeg rata i da izjednaci žrtve, kao svi smo cinili zlocine i da operu Srbiju i Genocidnu
tvorevinu PC od sramote etnickog cišcenja i genocida koji su temelji tzv PC. .......
Napisao i objavio na Bosanskom jeziku Doc.dr. Smucalo ® Since 2013 All rights reserved 2016.
i odrekli ste srpstva što je apsurd. Srbi, Srbija i srpski jezik nisu ni postojali za vrijeme kraljevine Bosne u kojoj su
živjeli Bošnjaci, zapravo su ovi što sebe zovu "Srbima u Bosni" oni koji su se odrekli svoje Bošnjacke nacionalnosti zbog
komšija pravoslavaca iz Srbije. Srbi optužuju Bošnjake da preuvelicavaju broj žrtava u Srebrenici, a zapravo su Srbi ti
koji preuvelicavaju svoje žrtve Jasenovca gdje je ubijeno oko 40 000 srba, ne želim da uvrijedim srpske žrtve ali Srbi
su ti koji cak ne poštuju ni svoje žrtve pa govore da je u Jasenovcu ubijeno cak preko milion Srba i koriste ih u politicke svrhe.
Srbi kažu da su Bošnjaci ubijali svoje civile u proteklom ratu a zapravo su Srbi ti koji su ubili vecinu od 4000 poginulih
srpskih civila kao kolateralnu štetu. Srbi optužuju Hrvate i Bošnjake da su bili sa nacistima a zapravo su i Srbi bili sa
nacistima, cetnici su bili sa nacistima. Bošnjaci su samo bili s njima da bi došli do oružja i branili se od cetnickih hordi.
Srbi optužuju Bošnjake da su vršili zlocine nad njima za vrijeme 2.svj.rata a zapravo su daleko vece zlocine pocinili cetnici
nad Bošnjacima Istocne Bosne, pocinili su genocid u 2.svj ratu u Podrinju o kojem se nije smjelo govoriti u Jugoslaviji.
Srbi optužuju Bošnjake da velicaju okupatore a zapravo je Kraljevic Marko, najveci srpski heroj bio Turski vazal.
Cinjenica je da su za vrijeme Osmanskog carstva više pobuna podigli Bošnjaci muslimani nego Bošnjaci pravoslavci i
Srbi pravoslavci. Srbi slave i pjevaju pjesme o tome kako su Srbi zaklali dahije iz"Beogradskog pašaluka" a dahije su
bile vode janjicara iz BG koji su otkazali poslušnost sultanu i Srbi su dobili od sultana dozvolu da ih ubiju i ucinili
uslugu sultanu, a Srbi su o tome pisali epove i mitove kao pobjedi srpskog naroda i sprkoj osveti. Cinjenica je da su
Srbi Osmanskom carstvu bili vjerni kmetovi, doprinijeli su i mnogim pobjedama Osmanskog carstva jer su srbi bili janjicari.
Tacno je kako Srbi kažu da se je jedan dio srba poturcio ali to nema veze sa Bošnjacima muslimanima, ti poturceni srbi su
odlazili u Istanbul na školovanje ili su se borili kao janjicari i integrisani su u Tursko društvo i oni su danas Turci po nacionalnosti.
Jako malo je poturcenih Srba ostalo na prostorima zapadnog Balkana. Srbi kažu da je Bosanski jezik izmisljen,
a Bosanski jezik je stariji od Srpskog više od 2 stoljeca, Vuk Karadžic je prepisao vecinu iz Bosanskog jezika i
drugih jezika sa Balkana da bi stvorio Srpski jezik. Srbija je bila više od 5 vijekova pod Turcima, a oni kazuda su
bili samo 3.5 vijeka. Dakle preko 5 stoljeca, to znaci da svaki današnji srbin u prosjeku ima oko 25 pradjedova/koljena
u nazad koji su proveli živote pod Turcima i mislim da zbog toga današnji Srbi su jedini narod u svijetu koji mitove i
epove uzimaju kao historijske cinjenice a oni optuzuju druge da su falsfikatori historije. Srbi su plagijatori koji zbog
nedostatka vlastite kulture i historije kradu iz kulturne baštine komšijskih naroda i prepisuju sebi tuda djela. Npr oni
su pokušali Hasanaginicu koju je preveo cak i Goete i rekao da narod koji ima takvu narodnu baladu nikad nece nestati,
ili npr "NIzamski rastanak" su oni nazvali "Srpska pesma" itd, prisvojili su i mnoge bošnjacke genijalce kao srpske,
primjera je mnogo. Zbog nedostatka svoje historije isli su i na omalovažavanje komšijske historije i kulture, najviše
Bošnjacke, tako srpski pjesnik Ljubomir Simovic Hasanaginicu opisuje kao seosku kur.vu, a o Ivi Andrici i njegovom pljuvanju
po Bošnjackom narodu, kulturi, tradiciji, herojima itd ne treba ni trošiti rijeci. Smatraju Bosnu srpskom zemljom iako
Bosna nikad nije bila Srbija niti postoje bilo kakvi dokazi da su na prostorima Bosne živjeli Srbi osim srpskih mitova.
Srbi svoju srednjovjekovnu državu doživljavaju kao onu za vrijeme cara Dušana jer je tad bila najveca iako je trajala samo
9 godina oni sve te teritorije i mnoge druge smatraju i danas svojim a negiraju npr teritoriju srednjovjekovne Bosne koja
je vijekima bila veca od te Dušanove države, onda bi po srpskoj logici trebali da vrate Beograd Madarima jer je to bio
madarski grad koji su osvojili Turci i naselili tu Vlahe pravoslavce da rade kao kmetovi. Srbi danas ne priznaju i ne
dozvoljavaju nikakav oblik autonomije Madarima u Vojvodini ili npr Bošnjacima u Sandžaku, a žele maksimalnu mogucu autnomiju
za pravoslavce iz Bosne, iako Sandžak ima vecu historijsku pozadinu i uvijek je bio s Bosnom. Isto su pokušali i da stvore
RSK u Hrvatskoj a Albancima ne daju Kosovo iako na Kosovu vecinom žive Albanci. Oni uzimaju iz historije samo ono što im odgovara,
nevjerovatno je da u XXI vijeku postoji narod koji mitove doživljava kao cinjenice. Nad Bošnjacima vrše genocide, razne zlocine,
pljacke i otimacinu Bošnjacke teritorije još od Balkanskih ratova pa do zadnjeg rata, a nakon svakog rata vode politiku
negiranja zlocina, prestavljajuci Srbe kao žrtve, negiraju Bosansku državnost, jezik, tradiciju s ciljem da u miru Bošnjake
prepitome u Srbe i osvoje teritorije koje u ratovima nisu uspjeli, nakon genocida se prave mutavi, pružaju ruku pomirenja,
govore „ko nas bre zavadi“, „za sve je kriva Amerika i velike sile“, uzrok genocida i etnicjkog cišcenja je težnja za ekspanzijom
Srbije na racun Bosne i Bošnjaka. Uvijek ce u Srpskom narodu postojati pretenzije za širenje na racun Bosne i, pljackanje Bošnjacke
imovine, kako u miru tako i u ratovima. Ne treba zaboraviti Agrarnu reformu kojom su oduzeli u miru posjede od Bošnjaka muslimana iz
Bosne i dodijelili ih srbima u Bosni ili plansko naseljavanje srpskog življa po gradovima u Bosni da bi poslije u ratu pocinili
genocid i ocistili ta mjesta, npr nakon zemljotresa u Banja Luci u izgradjene stanove su naseljeni iskljucivo Srbi, i to pretežno
vojna lica. Tako je bilo i sa mnogim drugim gradovima u Bosni u kojima su naseljeni Srbi a poslije su etnicki ocistili te gradove:
Višegrad, Zvornik, Banja Luka, Foca, Srebrenica, Doboj, Prijedor, Bijeljina idr, a danas je to RS. I dan danas fašizam nažalost
živi u srpskom narodu, rehabilitiju Dražu Mihajlovica, velicaju cetnike i ratne zlocince i na žalost vecina srpskog naroda im
daje podršku i moze se zbog toga reci da se tu ne radi o individualnim krivicama vec o kolektivnim,. Danas se pozivaju na to da
je Hag politicki sud i da optužuje samo Srbe, a cinjenica je da je Hag najviše Srbima izašao u susret i cak je Srbija oslobodena
optužbe za Agresiju i mnogi Srpski generali/monstrumi su dobili samo simbolicke kazne ili su oslobodeni. Niko u srpskom narodu se
ne zapita da je najviše optužnica podignuto protiv Srba upravo zato jer su oni ti koji su cinili najvece zlocine organizovano i kolektivno.
Oni smatraju da ce im proci kao i poslije prošlih ratova to što glume žrtve a zapravo su dželati, kao što su iz 2.svj.rata izašli
kao žrtve a pocinili su genocid nad Bošnjacima u Podrinju o tome nisu govorili. Danas im se politika bavi time da promjeni svjest i
da zapravo prestavi Srbe kao žrtve i zadnjeg rata i da izjednaci žrtve, kao svi smo cinili zlocine i da operu Srbiju i Genocidnu
tvorevinu PC od sramote etnickog cišcenja i genocida koji su temelji tzv PC. .......
Napisao i objavio na Bosanskom jeziku Doc.dr. Smucalo ® Since 2013 All rights reserved 2016.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#51167 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Naziv teme:
GOTOV JE!!!
GOTOV JE!!!
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#51168 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
putokaz1 wrote:Naziv teme:
GOTOV JE!!!
Ko.....????
Sta...???
Gdje....???
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#51169 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Mile sa Kozare
03.10
u Šumskoj
03.10
u Šumskoj
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#51170 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
putokaz1 wrote:Mile sa Kozare
03.10
u Šumskoj
gluho bilo....
PU....PU.....PU.....!!!!
Gvardijan je vjecan....a sve drugo prolazno...
Dok je nama naseg gVardijana,dozivjet ce srBska lijepih dana...
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#51171 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
pogriješio sammo KAD
svako umire kad tad
svako umire kad tad
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#51172 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Niko ne jebe srbe ko Dodik himself.
Dabogda poživio još najmanje dva mandata.Amin!
Dabogda poživio još najmanje dva mandata.Amin!
Last edited by Qoom on 26/07/2016 21:09, edited 1 time in total.
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#51173 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
al´ si zato vaskoliko pucanstvo i stovaoce lika i djela jednog i jedinog nam gVarijana na smrt preplasio....putokaz1 wrote:pogriješio sammo KAD
svako umire kad tad
trecu litru vode pijem preko masica....zamalo me njesta strefilo...
dje ce ti dusa....dusmanine jedan
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#51174 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
davno sam reko - najveci bh patriota - on sta je razjebo - ne bi 5 armija BIH uradiloQoom wrote:Niko ne jebe srbe ko Dodik himself.
Dabogda poživio još najmanje dva mandata.Amin!
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#51175 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
DODIK IZVRŠIO SAMOUBISTVO
Tokom uviđaja policija je pronašla pištolj za stoku kojim je izvršeno samoubistvo, kao i papir sa brojevima telefona od dece pokojnika
Mile Dodik (75), poreklom iz Mrčajevaca kod Laktaša, izvršio je samoubistvo u Banjaluci.
Iz CJB Banjaluka rekli su da je policija obavila uviđaj i utvrdila da nema tragova koji bi ukazali da se radi o ubistvu.
Tokom uviđaja policija je pronašla pištolj za stoku kojim je izvršeno samoubistvo, kao i papir sa brojevima telefona od dece pokojnika.
Samoubistvo je prvi primetio komšija koji je video odškrinuta ulazna vrata od stana.
Ceo komšiluk je u šoku i da ne znaju sta je nateralo ovog čoveka da digne ruku na sebe.

