Milorad Dodik ALL ABOUT
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#51126 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Matere mi, po ovom što se može vidjeti na njegovom licu i konstantnom brbljanju, petljanju jezika i uznevjerenim pogledima, šlOg je u najavi.
Biće velika dženaza.
Biće velika dženaza.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#51127 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
mayab wrote:ČUBRILOVIĆ NUDI NAGODBU: "Referenduma u RS-u možda neće biti"
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović izjavio je danas u Banjaluci da će, ukoliko Ustavni sud BiH poništi odluku o Danu Republike, biti preispitana skupštinska odluka o raspisivanju referenduma u RS-u.
“Narodna skupština Republike Srpske je Ustavnom sudu BiH ranije uputila dopis zbog odluke o Danu Republike. Sada očekujemo da ova institucija pravno odgovori, a ukoliko to ne urade, pristupićemo izmjeni Zakona o praznicima Republike Srpske”, rekao je novinarima Čubrilović.
On je ponovio da, prema Ustavu Republike Srpske, Narodna skupština ima pravo da usvoji odluku o raspisivanju referenduma, te da nisu tačni navodi Bošnjaka da je odluka donesena mimo Ustava i zakona.
Govoreći o referendumu o radu Suda i Tužilaštva BiH, Čubrilović je podsjetio da je Narodna skupština Republike Srpske uputila dopis “Službenom glasniku” da objavi odluku o njegovom održavanju.
“Čekamo objavljivanje te odluke, a Narodna skupština Republike Srpske ni u kom slučaju ne može uticati na rad ‘Službenog glasnika”, dodao je Čubrilović.
Podsjećamo, Narodna skupština RS u petak na posebnoj sjednici usvojila je Prijedlog odluke o raspisivanju referenduma o Danu Republike, kao i imenovanje komisije za njegovo sprovođenje.
Prijedlog odluke o raspisivanju republičkog referenduma podnijeli su Klubovi poslanika SNSD-a, SDS-SRS Republike Srpske, DNS-a, PDP-a, SP, NDP-a, SDS-K, poslanička grupa Napredna Srpska i samostalni poslanik Ilija Stevančević.
Referendumsko pitanje o kom će se građani Republike Srpske izjasniti glasi "Da li podržavate da se 9. januar obilježava i slavi kao Dan Republike Srpske?", a za dan održavanja referenduma utvrđuje se 25. septembar.
U Odluci o raspisivanju referenduma se navodi da je sa više aspekata sporna Odluka Ustavnog suda BiH od 26. novembra prošle godine, koja je donesena na zahtjev člana Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda Bakira Izetbegovića i kojom se proglašava neustavnim član 3b) Zakona o praznicima Republike Srpske.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Nego koliko je besmisleno ovo referendumsko pitanje
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#51128 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sinoc je bila zanimljiva emisija na republickom kanalu, referendum kao nacin da se ujedine svi srbi i zaborave na teskoce i medjusobne svadje, u tom tonu. opusteno znaci govore o tome da ma koliko je lose, ne moramo imat sta jest, ne moramo slagat se al referendum je prijatelj i meni i mom neprijatelju 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#51129 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vazno je srbovati pa makar i korijenje jao .....KB9 wrote:sinoc je bila zanimljiva emisija na republickom kanalu, referendum kao nacin da se ujedine svi srbi i zaborave na teskoce i medjusobne svadje, u tom tonu. opusteno znaci govore o tome da ma koliko je lose, ne moramo imat sta jest, ne moramo slagat se al referendum je prijatelj i meni i mom neprijatelju
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#51130 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Neki dan je išao u Beograd, da pokaže svoju važnost Beogradu, da pokaže da je Beograd glavni grad Republike Srpske, da nabaci na volej i da malo na važnosti Vučiću koji će pred svijetom i dalje glumatati mirovnjaka i čovjeka koji rješava probleme na Balkanu, a zauzvrat će od Vučića dobiti neku pažnju...
- Preložio sam da se potpiše SSP, kako bi se pokazala i opredeljenost srpskog naroda preko Drine za evropske integracije - rekao je Vučić na zajedničkoj koferenciji za novinare sa Miloradom Dodikom, predsednikom Republike Srpske sa kojim se pre toga razgovarao.
Sada Vučić može još i više učiniti, neka predloži Dodiku usvajanje i Mehka, mehanizma koordinacije, kako bi se još više pokazala opredjeljenost srpskog naroda za evropske integracije. Neće, zar, stat samo na jednom prijedlogu...
- Preložio sam da se potpiše SSP, kako bi se pokazala i opredeljenost srpskog naroda preko Drine za evropske integracije - rekao je Vučić na zajedničkoj koferenciji za novinare sa Miloradom Dodikom, predsednikom Republike Srpske sa kojim se pre toga razgovarao.
Sada Vučić može još i više učiniti, neka predloži Dodiku usvajanje i Mehka, mehanizma koordinacije, kako bi se još više pokazala opredjeljenost srpskog naroda za evropske integracije. Neće, zar, stat samo na jednom prijedlogu...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#51131 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Baja ce bakrotirati ako za svaki prEdlog bude isao kod Pickoustog na noge u Begisharzuhal wrote:Neki dan je išao u Beograd, da pokaže svoju važnost Beogradu, da pokaže da je Beograd glavni grad Republike Srpske, da nabaci na volej i da malo na važnosti Vučiću koji će pred svijetom i dalje glumatati mirovnjaka i čovjeka koji rješava probleme na Balkanu, a zauzvrat će od Vučića dobiti neku pažnju...
- Preložio sam da se potpiše SSP, kako bi se pokazala i opredeljenost srpskog naroda preko Drine za evropske integracije - rekao je Vučić na zajedničkoj koferenciji za novinare sa Miloradom Dodikom, predsednikom Republike Srpske sa kojim se pre toga razgovarao.
Sada Vučić može još i više učiniti, neka predloži Dodiku usvajanje i Mehka, mehanizma koordinacije, kako bi se još više pokazala opredjeljenost srpskog naroda za evropske integracije. Neće, zar, stat samo na jednom prijedlogu...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#51132 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ali prije toga ce zaglaviti ili u ludnici ili u cuziQoom wrote:Matere mi, po ovom što se može vidjeti na njegovom licu i konstantnom brbljanju, petljanju jezika i uznevjerenim pogledima, šlOg je u najavi.
Biće velika dženaza.
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#51133 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Izvor: SBDODIKOVA PUSTA ŽELJ(K)A: I novac od MMF-a i blokada reformi!?
Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović podržao je stav Milorada Dodika i Željke Cvijanović, koji smatraju da BiH treba uzeti kredit MMF-a ne čekajući da se osigura alat (mehanizam koordinacije) za realizaciju preuzetih obaveza.
Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović izjavio je danas da, prema njegovom mišljenju, mehanizam koordinacije ne bi trebalo povezivati sa kreditom MMF-a.
Šarović kaže da nije veliki optimista kada je riječ o tome da će mehanizam koordinacije uskoro biti usvojen.
– Pominjalo se da smo u samom finišu, da je preostao jedan ili dva koraka. Ne bih prognozirao da li će mehanizam koordinacije biti usvojen brzo ili ne, rekao je Šarović, no posve je jasno dao do znanja da mehanizam koordinacije nije ni na vidiku, a pare MMF-a jesu i treba ih uzeti čim prije, ne čekajući mehanizam koordinacije.
On je istakao da su Pismo namjere i podrška MMF-a nezavisni od mehanizma koordinacije, ali da je očito da se ove dvije stvari povezuju.
– Nisam siguran kako će se ovo završiti. Mislim da je novac MMF-a potreban i Federaciji BiH i Republici Srpskoj. Mehanizam koordinacije je možda posljednje pitanje koje će biti relevantno za kandidatski status, naveo je Šarović, ponavljajući stavove lidera SNSD-a Milorada Dodika i premijerke RS-a Željke Cvijanović, koji također misle da kredit MMF-a nema nikakve suštinske veze s mehanizmom koordinacije i da te dvije stvari ne treba povezivati.
Čini se da ministar Šarović nije ni pročitao Pismo namjera MMF-u, jer da jeste onda bi mu bilo više nego jasno zašto je premijer Zvizdić insistirao da se u paketu usvoje i Pismo namjera i mehanizam koordinacije.
Prvi put nakon rata, BiH s Međunarodnim monetarnim fondom neće pregovarati o tzv. stand by aranžmanu, kao što je to činila do do sada u tri navrata. Ovoga puta BiH je ugovorila kreditni aranžman pod EFF uvjetima, koji su neuporedivo povoljniji od uvjeta stand by aranžmana, ali podrazumijevaju provođenje dubokih, strukturnih reformi.
Extended Fund Facility (EFF) ili u slobodnom prijevodu dugoročni fond stabilnosti poseban je aranžman koji spada u red najpovoljnijih kreditnih ugovora neke države s MMF-om, no odobrava se samo onim državama koje su spremne provesti duboke strukturne reforme i otkloniti uzroke fiskalne nestabilnosti.
Vijeće ministara BiH pristalo je na provođenje dubokih reformi, koje su uglavnom zacrtane u reformskoj agendi, ali nužni i neophodni uvjet za realizaciju dogovorenih reformi jeste usaglašeni mehanizam koordinacije, koji treba shvatiti kao neophodni alat kojim će vlast provoditi reforme. Kako će BiH provoditi reforme koje je obećala MMF-u u zamjenu za povoljan kredit, ako ne bude imala odgovarajući alat u rukama, ako bude zapinjala kod svakog pitanja i ako ne bude jasno razgraničena nadležnost različitih razina vlasti?!
Dati obećanje MMF-u bez ikakvih garancije da će preuzete obaveze biti realizirane, bilo bi krajnje neozbiljno i opasno po kredibilitet države. Svake malo, Dodik bi kao i do sada, svaku reformu uvjetovao nekim zahtjevom, tražio neke ustupke, trgovao i ucjenjivao, pa bi se na koncu reformska agenda pretvoria u politučki cirkus. Dodiku se naprosto ne može vjerovati na riječ.
Uzgred budi rečeno, kredibilitet dolazi od latinske riječi credibilitas, a znači uvjerljivost, a latinski glagol credere znači vjerovati! A povjerenje se teško stiče a lako gubi.
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#51134 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Što bi jedan rekao.Zdravstveni sistem RS-a pred kolapsom
Bolnice bez lijekova i sanitetskog materijala uskoro će ostati i bez osoblja koje masovno napušta Srpsku, a štrajk se najavljuje za 15. septembar
20.07.2016 08:20
Piše: Gordana KATANA
Ukoliko zdravstvenim radnicima u Republici Srpskoj do 15. septembra ne budu uplaćena dugovanja po osnovu penzionog i zdravstvenog osiguranja, ali i osigurani uslovi za adekvatno pružanje usluga pacijentima, oni će tog dana stupiti u generalni štrajk, saopštilo je rukovodstvo Unije sindikata radnika u zdravstvu.
Vlada je, naveli su obrazlažući svoju odluku, ignorisala sve njihove inicijative za reformu zdravstvenog sistema, pa i odbacila peticiju koja je predlagala sedam novih zakona, a koju je potpisalo 17 hiljada zdravstvenih radnika RS-a.
Predsjednik Unije sindikata Miodrag Femić navodi da Univerzitetsko-klinički centar Banja Luka radnicima već tri godine ne uplaćuje doprinose za penziono i zdravstveno osiguranje.
Ministre rada Milenka Savanovića i zdravlja i socijalne zaštite Dragana Bogdanića optužili su da se nisu dovoljno borili za radnike u zdravstvu i za unapređenje sistema. Situacija se, naveli su, dodatno pogoršala po isteku posebnog kolektivnog ugovora, jer sada poslodavci imaju apsolutna ovlašćenja u određivanju njihovih prava. U pravilnicima o radu zdravstvenih ustanova, tvrde, direktori izražavaju samovolju i bez kontrole utvrđuju prava i obaveze radnika.
Što se pak premijerke RS-a Željke Cvijanović tiče, ona smatra da je nezadovoljstvo zdravstvenih radnika prenapuhano. Kaže da Vlada ulaže novac u izgradnju zdravstvenih ustanova od Bijeljine, preko Nevesinja, Banje Luke do Istočnog Sarajeva i da “to najbolje ilustruje njenu odgovornost prema tom sektoru”. Najavljeni štrajk, poručili su Cvijanović i predsjednik RS-a Milorad Dodik, “politički je motivisan”.
A koliko je stanje u zdravstvenom sektoru RS-a katastrofalno, najbolje svjedoči podatak prema kojem je ukupan direktni dug ustanova, zaključno sa prošlom godinom, premašio 513 miliona KM.
A dok se čekaju bolji dani, radnici Doma zdravlja Istočno Sarajevo, koji pokriva i opštinu Istočna Ilidža, 18. jula stupili su u generalni štrajk. Razlog su neisplaćene plate, ali i nedostatak osnovnog sanitetskog materijala i lijekova za pružanje usluga pacijentima.
Nek se *ebu i ovi zdravstveni radnici... i nek ne seru.
- Kombat
- Posts: 887
- Joined: 06/09/2014 06:29
- Location: Sadaka City
#51135 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ma kakvi...nece predsjednik jos crvima...(ima mesa i sala za tri narastaja crva). Ovo sto je prikazano su efekti konzumacije shljive (africkespreca wrote:ali prije toga ce zaglaviti ili u ludnici ili u cuziQoom wrote:Matere mi, po ovom što se može vidjeti na njegovom licu i konstantnom brbljanju, petljanju jezika i uznevjerenim pogledima, šlOg je u najavi.
Biće velika dženaza.
Nista jos od dzenaze...barem neko vrijeme
EDIT: valjda ce se nadlezne institucije sjetiti da kada dodje vrijeme za to sa predsjednicke leshine nakon smrti odstrane sve zalihe sjemena za buduce generacije nerotkinja...
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#51136 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Da ozivim temu , neki novi referendum 
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#51137 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ima novi...


- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#51138 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Tamo ne temi Turska zaratili i zapustili ovu temu
Dodik priznaje popis
Dodik priznaje popis
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#51139 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Zapelo...mO k3 wrote:Tamo ne temi Turska zaratili i zapustili ovu temu
Dodik priznaje popis
Vlada RS nije dala saglasnost Pravobranilaštvu da pokrene tužbu, odnosno upravni spor, povodom navodno nezakonite objave rezultata popisa stanovništva u BiH.
Naši izvori tvrde da je Republički zavod za statistiku RS još 15. jula dostavio Pravobranilaštvu prijedlog tužbe u cilju poništenja nezakonitog Programa obrade podataka popisa stanovništva, odnosno odluke direktora Agencije za statistiku BiH Velimira Jukića. Međutim, Zavod se ogradio da je Vlada RS o ovom pitanju raspravljala 14. jula i zaključila da je potrebno obaviti dodatne konsultacije.
Takođe, Vlada je Zavodu sugerisala da nema saglasnosti za podnošenje tužbe Sudu BiH, a Pravobranilaštvu je zamoljeno da se dodatno konsultuje s ministrima.
Pravobranilaštvo je to učinilo, obraćajući se Ministarstvu finansija RS, u čija je upravna organizacija Republički zavod za statistiku. Međutim, tražena saglasnost za tužbu nije stigla do zakonskog roka, 18. jula, iako Vlada RS tvrdi da je Jukićev potez bio nezakonit.
Nakon ovoga, Pravobranilaštvo RS nema ovlaštenja da dalje postupa u ovom slučaju. O tome je obaviješteno i Ministarstvo pravde RS, a Pravobranilaštvo je u međuvremenu upoznato i sa stenogramom 82. sjednice Vlade RS iz kog proizilazi „da nema političke volje za usvajanje sa tužbom u ovoj pravnoj stvari, jer Vlada smatra da treba zauzeti stav na višem nivou i obaviti dodatne konsultacije“.
Iz Vlade RS nismo dobili odovor na pitanja zbog čega nije data saglasnost za tužbu i da li to znači da RS definitivno odustaje od pravnog gonjenja u „slučaju popis“.
Poznato je samo da je NS RS usvojila svoj Zakon o objavi rezultata popisa stanovništva, ali on još nije prošao proceduru u Vijeću naroda RS.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#51140 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ima i toga, a i ovaj novi podforum dodje ko neki spajz, zaboravis i da ima tema.mO k3 wrote:Tamo ne temi Turska zaratili i zapustili ovu temu
Dodik priznaje popis
Obzirom da je tema o PreCjedniku nepravedno gurnuta u budZak klix foruma....ide referendum o temi PreCjednika
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#51141 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Moguće je - saznaje The Arzoohal Times - da se odustane i od pokrenutog referenduma i da se hitno usvoji i Mehko i to bez sporne tačke o konsenzusu, sada kada je propao puč u Turskoj, kada se Turska okrene Rusiji i kada se rapidno popravi srpski politički položaj na Balkanu, i u Srbiji a pogotovo u Republici Srpskoj!


-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#51142 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ovo vise nisu uslovi od strane EU ovoje ucjena. vidi samo sta traze od preCednika:

inace iz pouzdanih izvora se saznaje da je i biti bosnjak jedan od tih najtezih zlocina za koji se predvidja smrtna kazna u republici masovnih grobnica.EU traži od RS da ukine smrtnu kaznu!
Dejan Šajinović 23.07.2016 13:50
BANJALUKA - Ukidanje smrtne kazne u BiH jedan je od glavnih ciljeva politike ljudskih prava EU i ta obaveza se odnosi na svaku zemlju koja teži ka članstvu u EU, rečeno nam je u petak u Delegaciji Evropske unije u Sarajevu.
"Mi smo apelovali na vlasti u BiH, posebno u RS, gdje Ustav još propisuje smrtnu kaznu za najteže zločine, da osiguraju potpuno ukidanje smrtne kazne. U tom pogledu, Izvještaj o BiH za 2015. godinu podvlači da je potrebno ukinuti odredbu o smrtnoj kazni u Ustavu RS", istakla je Jamila Milović-Halilović, portparol Delegacije EU i Kancelarije specijalnog predstavnika EU u BiH.
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10259
- Joined: 12/10/2014 01:12
#51143 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
"Republika Srpska će svoj statusni i svaki drugi problem rješavati upravo pitanjem referenduma. To je demokratsko pravo koje je priznato svima, ali zbog okolnosti, mi moramo da se dodatno borimo za njega", rekao je Dodik.

- MikroBelaj
- Posts: 897
- Joined: 13/07/2016 15:45
- Location: Jasminova Tuzla :)
#51144 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sinoc u neka doba Dodik bio na klinici za srce u Tuzli,kolona od 4 vozila(bez ikakvih rotacija ali pod pratnjom dvije policijske Octavie)pojavila se oko 02:15 ,provjerena i 100% tacna informacija,ista kolona je napustila kliniku u 04:40 krecuci se u pravcu Doboja!!..nesmijem vise pisati da me nebi ZHIK !! 
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#51145 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Dobro je smio u antisrpski grad turskog imena baja...MikroBelaj wrote:Sinoc u neka doba Dodik bio na klinici za srce u Tuzli,kolona od 4 vozila(bez ikakvih rotacija ali pod pratnjom dvije policijske Octavie)pojavila se oko 02:15 ,provjerena i 100% tacna informacija,ista kolona je napustila kliniku u 04:40 krecuci se u pravcu Doboja!!..nesmijem vise pisati da me nebi ZHIK !!
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#51146 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
pa cojek se priprema da naguzi vlastiti narod da na referendumu povuce potpis sa dejtonskog mirovnog sporazuma. nije to bas laHko ni za preCednika. ipak vEEErujemo da ce preCednikovo junacko srce to sve da izdrzi.MikroBelaj wrote:Sinoc u neka doba Dodik bio na klinici za srce u Tuzli,kolona od 4 vozila(bez ikakvih rotacija ali pod pratnjom dvije policijske Octavie)pojavila se oko 02:15 ,provjerena i 100% tacna informacija,ista kolona je napustila kliniku u 04:40 krecuci se u pravcu Doboja!!..nesmijem vise pisati da me nebi ZHIK !!
- Danguba
- Posts: 15873
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#51147 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nudim ukidanje smrtne kazne za mehanizam kordinacije.
Ponuda vazi 7 dana. Poslije toga, ne zovite me.
Ponuda vazi 7 dana. Poslije toga, ne zovite me.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#51148 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nije Tuzla TeheranGAU8 wrote:Dobro je smio u antisrpski grad turskog imena baja...MikroBelaj wrote:Sinoc u neka doba Dodik bio na klinici za srce u Tuzli,kolona od 4 vozila(bez ikakvih rotacija ali pod pratnjom dvije policijske Octavie)pojavila se oko 02:15 ,provjerena i 100% tacna informacija,ista kolona je napustila kliniku u 04:40 krecuci se u pravcu Doboja!!..nesmijem vise pisati da me nebi ZHIK !!
Znaci ode dodole kod " balija " na liječenje jeli imao prevodioca ???? Nezna on bosanski
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#51149 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne smije u UKC u Banja Luci. Ljudi nemaju plata mjesecima, muda bi mu zubima otkinuli.
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#51150 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nek se jebe i Daytonski mirovni sporazum. I nek ne sere...skupljac_zeljeza wrote:"Republika Srpska će svoj statusni i svaki drugi problem rješavati upravo pitanjem referenduma. To je demokratsko pravo koje je priznato svima, ali zbog okolnosti, mi moramo da se dodatno borimo za njega", rekao je Dodik.

