Barça-Madrid (Los Clásicos)
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#5101 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Carvalho je trebao dobiti crveni nakon starta nad Messijem, namjerno ga je pokosio po koljenu i to sa leđa kad mu je ovaj vec pobjegao ...ako je Ramos u onom mecu kad je pukla petarda zaradio crveni radi istog cilja (osakatiti Messia divljackom startom s leđa, gdje se i ne gleda lopta) onda je treba i Carvalho neku noc.
Alonso je isto krvnicki udarao po Iniestinim zglobovima i zaslužio crveni...igraci poput Lassa i Khedire su svakako i dovedeni da lome protivnika ,oni i ne služe ni zašta drugo.
Marcelu, kao i Pepeu treba zabraniti fubal....njih dvojica nisu bolesni, oni su baš zli...Marcelov lateralni udarac u pleksus Messija lafo u skoku, razaranje Fabregasa na samom kraju tekme ili namjerno gaženje Pedra po članku su potezi zlog covjeka....a zlo se odstranjuje ,valjda.
Nakupio je Mourinho citavi galeriju drvosjeca koji se odlicno zabavljaju svaku tekmu lomeci Barsine igrace.
Alonso je isto krvnicki udarao po Iniestinim zglobovima i zaslužio crveni...igraci poput Lassa i Khedire su svakako i dovedeni da lome protivnika ,oni i ne služe ni zašta drugo.
Marcelu, kao i Pepeu treba zabraniti fubal....njih dvojica nisu bolesni, oni su baš zli...Marcelov lateralni udarac u pleksus Messija lafo u skoku, razaranje Fabregasa na samom kraju tekme ili namjerno gaženje Pedra po članku su potezi zlog covjeka....a zlo se odstranjuje ,valjda.
Nakupio je Mourinho citavi galeriju drvosjeca koji se odlicno zabavljaju svaku tekmu lomeci Barsine igrace.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5102 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
guardiola i rossel su donijeli odluku da nece tuziti pepe-a spanskom f. savezu. izgleda da ce madrid sam kazniti pepe-a sa dvije sedmice neigranja. sto znaci da ce svakako propustiti utakmicu u barceloni
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#5103 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
ma brate, kao sto rece neko iznad, svetom vodicom ih oprati ne mozes. Kako prvu trojku, tako ni drugu ...ultima_palabra wrote:Au contraireCafe Camargue wrote:Onaj prekršaj na Messiju, kad ga je s leđa puko po koljenu, je klasičan izraz nemoći i želje da ga povrijedi.ultima_palabra wrote:Carvalho nikad ne ide da povrijedi nekoga
Ono nije bilo obično saplitanje, već baš šut s leđa direkt u koljeno. Hvala Bogu pa je Messi bettttooonnCarvalho je profesionalac u svakom smislu riječi... Messi ide prema golu, ovaj mora učiniti nešto da ga zaustavi a nema tu brzinu. Ako pogledaš snimak, vidi se da ga dotiče po koljenu onoliko koliko je dovoljno da ga zaustavi... možda je trebao biti crveni jer je spriječio gol šansu, ali nema govora o namjernom povrijeđivanju.
Igrači koji su imali ružnih startova protiv Barce su Pepe, Ramos i Marcelo... Carvalho, Xabi, Lass i još poneki igraju oštro ali fer.
Zaustaviti igraca onako " dovoljno da ga ne povrijedis" je samo po sebi neprofesionalno .
Alonso je trebao bar 3 zuta dobiti ...
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5104 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Naravno da ga nece kazniti a i zasto bi. To je bio trenutak utakmice koji sudija nije vidio. Nece sada ponovo suditi vec odsudjenu utakmicu. Znaci, svaki put kada se desi nesto sto sudija ne vidi komitet treba da reaguje? Ovakve stvari se desavaju i na drugim utakmicama kada igraju manji klubovi pa niko i ne objavi da se desilo. E sad sto je to klasiko koji je pokriven sa 200 kamera, i koji gleda milijarda ljudi trebaju mijenjati pravilnik. Pa svake sedmice bi bio red za zalbe na sporne situacije.Ja sam vidio startove u kojima je pucala noga pa ni zuti karton nije pokazan a niko da zatrazi arbitrazu saveza. Desilo se, sudija je bio okrenut ledjima , i gotovo. Real i Pepe su vec dovoljno kaznjeni zato sto citav fudbalski svijet prica o Pepeu nasilniku. Ugled je srozan a Real od ugleda i Imizda zivi. Ne iskljucujem mogucnost kao sto kaze forumas 505 da ga Real kazni.
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#5105 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
505sCrtom wrote:guardiola i rossel su donijeli odluku da nece tuziti pepe-a spanskom f. savezu. izgleda da ce madrid sam kazniti pepe-a sa dvije sedmice neigranja. sto znaci da ce svakako propustiti utakmicu u barceloni
Gospoda
Sta reci za onakav Real...ima par igraca kojima skidam kapu zbog ponasanja na terenu (Casillas, Benzema, Altintop i Ozil), a ovo ostalo ne zasluzuje da nosi dres Reala.
Ekipa Barcelone je jos jednom demonstrirala "silu" na terenu...onakva dominacija nad 99,9% protivnika nije vidjena u istoriji modernog fudbala.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5106 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
FC Barcelona goalkeeper Pinto completed 25 passes in the Catalan’s 1-2 Copa victory over Real Madrid on Wednesday. In the Real camp, only midfielder Xavi Alonso completed more passes [34].

- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#5107 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
jbt to preko pola ekipeultima_palabra wrote: Igrači koji su imali ružnih startova protiv Barce su Pepe, Ramos i Marcelo... Carvalho, Xabi, Lass i još poneki igraju oštro ali fer.
i ne bih rekao da BAS nema veze sa realom. sjeti se incidenta jose-tito, a davno prije toga i protestvovanje guardiole (ko je i kolike kazne inicirao).
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
- TAFKAP
- Posts: 11966
- Joined: 30/09/2011 07:49
#5110 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#5111 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pepe, oprosti nam
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52700
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#5112 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
ovo je Pepe na PMS-u
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79549
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#5113 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Jao povlacenja za kosu
-
Jameka
- Posts: 859
- Joined: 25/04/2008 15:19
#5114 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Hahhaah, koja monstrumica, placem.

- Manic Psycho
- Posts: 1178
- Joined: 09/11/2011 12:32
#5115 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
ovo je buduca supruga pepetaascari wrote:Pepe, oprosti nam![]()
- Luigi
- Posts: 98
- Joined: 29/08/2010 16:58
#5116 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Zašto ne bi naknadno kažnjavali? Ispada da takve stvari mogu proći nekažnjeno i ponoviti se. Ne volim Engleze, ali kod njih je to dobro urađeno i svugdje bi trebalo biti tako. To što sudija nije htio vidjeti i sankcionisati to (a gledao je drito u to, nije bio leđima okrenut), kao i neke druge stvari je već stvar pritiska koji su Madrižani sa čelu sa onim šupkom napravili tokom svih ovih derbija. Onakvim stvarima nije mjesto na fudbalskom terenu nego u borilačkom ringu i sve dok se ne budu adekvatno kažnjavale, pa i retroaktivno, ponavljaće se, samo je pitanje na čiju štetu.skenderija04 wrote:Naravno da ga nece kazniti a i zasto bi. To je bio trenutak utakmice koji sudija nije vidio. Nece sada ponovo suditi vec odsudjenu utakmicu. Znaci, svaki put kada se desi nesto sto sudija ne vidi komitet treba da reaguje? Ovakve stvari se desavaju i na drugim utakmicama kada igraju manji klubovi pa niko i ne objavi da se desilo. E sad sto je to klasiko koji je pokriven sa 200 kamera, i koji gleda milijarda ljudi trebaju mijenjati pravilnik. Pa svake sedmice bi bio red za zalbe na sporne situacije.Ja sam vidio startove u kojima je pucala noga pa ni zuti karton nije pokazan a niko da zatrazi arbitrazu saveza. Desilo se, sudija je bio okrenut ledjima , i gotovo. Real i Pepe su vec dovoljno kaznjeni zato sto citav fudbalski svijet prica o Pepeu nasilniku. Ugled je srozan a Real od ugleda i Imizda zivi. Ne iskljucujem mogucnost kao sto kaze forumas 505 da ga Real kazni.
-
Fauja Singh
- Posts: 2474
- Joined: 07/12/2011 12:40
#5117 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pa ne radi se o tome da je na utakmici napravljen faul za zuti/crveni koji nije dodijeljen, ili da mozda nije dosudjen penal a trebao je.. pa da se ne treba naknadno suditi...skenderija04 wrote:Naravno da ga nece kazniti a i zasto bi. To je bio trenutak utakmice koji sudija nije vidio. Nece sada ponovo suditi vec odsudjenu utakmicu. Znaci, svaki put kada se desi nesto sto sudija ne vidi komitet treba da reaguje? Ovakve stvari se desavaju i na drugim utakmicama kada igraju manji klubovi pa niko i ne objavi da se desilo. E sad sto je to klasiko koji je pokriven sa 200 kamera, i koji gleda milijarda ljudi trebaju mijenjati pravilnik. Pa svake sedmice bi bio red za zalbe na sporne situacije.Ja sam vidio startove u kojima je pucala noga pa ni zuti karton nije pokazan a niko da zatrazi arbitrazu saveza. Desilo se, sudija je bio okrenut ledjima , i gotovo. Real i Pepe su vec dovoljno kaznjeni zato sto citav fudbalski svijet prica o Pepeu nasilniku. Ugled je srozan a Real od ugleda i Imizda zivi. Ne iskljucujem mogucnost kao sto kaze forumas 505 da ga Real kazni.
Ovdje je Pepe udario i nagazio Messia dok je jos prekid bio i to sve sa namjerom da ga se povrijedi. Ako to nije za kazne ja ne znam sta je onda. Pa jbt za pljuvanje koje sudija ne vidi se naknadno dodjeljivalo po nekoliko utakmica kazne, a za divljacku namjeru da nekome prste slomis ne treba jelde? Ili je u stvari Messiu trebao neki prst biti slomljen pa bi se onda opravdala eventualna kazna.
Ma daaaj
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#5118 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Jose/Tito, Busquets/Marcelo su dva najsvjezija primjera kaznjavanja i razmatranja nakon utakmice. Tako da ovo sto skenderija04 prica, pada u vodu...Luigi wrote:Zašto ne bi naknadno kažnjavali? Ispada da takve stvari mogu proći nekažnjeno i ponoviti se. Ne volim Engleze, ali kod njih je to dobro urađeno i svugdje bi trebalo biti tako. To što sudija nije htio vidjeti i sankcionisati to (a gledao je drito u to, nije bio leđima okrenut), kao i neke druge stvari je već stvar pritiska koji su Madrižani sa čelu sa onim šupkom napravili tokom svih ovih derbija. Onakvim stvarima nije mjesto na fudbalskom terenu nego u borilačkom ringu i sve dok se ne budu adekvatno kažnjavale, pa i retroaktivno, ponavljaće se, samo je pitanje na čiju štetu.skenderija04 wrote:Naravno da ga nece kazniti a i zasto bi. To je bio trenutak utakmice koji sudija nije vidio. Nece sada ponovo suditi vec odsudjenu utakmicu. Znaci, svaki put kada se desi nesto sto sudija ne vidi komitet treba da reaguje? Ovakve stvari se desavaju i na drugim utakmicama kada igraju manji klubovi pa niko i ne objavi da se desilo. E sad sto je to klasiko koji je pokriven sa 200 kamera, i koji gleda milijarda ljudi trebaju mijenjati pravilnik. Pa svake sedmice bi bio red za zalbe na sporne situacije.Ja sam vidio startove u kojima je pucala noga pa ni zuti karton nije pokazan a niko da zatrazi arbitrazu saveza. Desilo se, sudija je bio okrenut ledjima , i gotovo. Real i Pepe su vec dovoljno kaznjeni zato sto citav fudbalski svijet prica o Pepeu nasilniku. Ugled je srozan a Real od ugleda i Imizda zivi. Ne iskljucujem mogucnost kao sto kaze forumas 505 da ga Real kazni.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5119 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
@ Ascari
1.Jose/Tito - Slucaj u kome ucestvuju dvije osobe koje nisu na terenu a nalaze se u protokolu utakmice. U takvim situacijama komitet treba da reaguje po sluzbenoj duznosti ako sudija ne vidi sta se desilo. Sve sto se desi na terenu u toku igre presudjuje sudija. Komitet ne ulazi u ponovnu rearbitrazu slucaja osim ako klub koji se smatra ostecenim ne ulozi zalbu. U ovom slucaju Barcelona nije podnijela zalbu niti misli to da uradi. Najsvjeziji primjer zalbe je karton Inieste protiv Betisa. Iako je evidentno da sudija u zapisniku laze, zalba Barcelone nije imala efekta.Sudija je glavni.
2.Busquets/Marcelo: Drugo takmicenje druga pravila ali: Zalba je podnesena zbog navodnog rasistickog ispada a ne spornog trenutka u toku utakmice. Uzeta je u razmatranje ,ali je odbijena usljed nedostatka dokaza.
@ Luigi
Sudija je bio okrenut ledjima i zapisivao je zuti karton nekom igracu reala. Nije vidio gazenje. Gazenje koje je vidio sankcionisao je zutim kartonom(Pepe-Busquets prvo pol.). E sad, da li je htio da mu polomi prste ili ne to je vec pitanje na koje ne mozemo znati odgovor. Ne mozes suditi neciju namjeru vec samo samo djelo ako si ga vidio. Komitet ne treba da kaznjava Pepea ne zato sto je igrac Reala, ili sta vec ne, nego da ne napravi presedan. Ne mozes ponovo suditi dosudjeno iako se radi o agresivnom nastupu. Znam da nije penal ili gol ali svejedno je,takva su pravila. Ako bi kaznili Pepea vec sljedece kolo bi imao 15 zalbi na stolu. Mozda nije posteno ali je tako.
1.Jose/Tito - Slucaj u kome ucestvuju dvije osobe koje nisu na terenu a nalaze se u protokolu utakmice. U takvim situacijama komitet treba da reaguje po sluzbenoj duznosti ako sudija ne vidi sta se desilo. Sve sto se desi na terenu u toku igre presudjuje sudija. Komitet ne ulazi u ponovnu rearbitrazu slucaja osim ako klub koji se smatra ostecenim ne ulozi zalbu. U ovom slucaju Barcelona nije podnijela zalbu niti misli to da uradi. Najsvjeziji primjer zalbe je karton Inieste protiv Betisa. Iako je evidentno da sudija u zapisniku laze, zalba Barcelone nije imala efekta.Sudija je glavni.
2.Busquets/Marcelo: Drugo takmicenje druga pravila ali: Zalba je podnesena zbog navodnog rasistickog ispada a ne spornog trenutka u toku utakmice. Uzeta je u razmatranje ,ali je odbijena usljed nedostatka dokaza.
@ Luigi
Sudija je bio okrenut ledjima i zapisivao je zuti karton nekom igracu reala. Nije vidio gazenje. Gazenje koje je vidio sankcionisao je zutim kartonom(Pepe-Busquets prvo pol.). E sad, da li je htio da mu polomi prste ili ne to je vec pitanje na koje ne mozemo znati odgovor. Ne mozes suditi neciju namjeru vec samo samo djelo ako si ga vidio. Komitet ne treba da kaznjava Pepea ne zato sto je igrac Reala, ili sta vec ne, nego da ne napravi presedan. Ne mozes ponovo suditi dosudjeno iako se radi o agresivnom nastupu. Znam da nije penal ili gol ali svejedno je,takva su pravila. Ako bi kaznili Pepea vec sljedece kolo bi imao 15 zalbi na stolu. Mozda nije posteno ali je tako.
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#5120 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Mozda nisam upravu, ali mi je nelogicno da sudija kaznjava kako igrace, tako i trenere, a disciplinska komisija to isto ne moze da uradi... Mada, kako rece "mozda nije posteno..."skenderija04 wrote:@ Ascari
1.Jose/Tito - Slucaj u kome ucestvuju dvije osobe koje nisu na terenu a nalaze se u protokolu utakmice. U takvim situacijama komitet treba da reaguje po sluzbenoj duznosti ako sudija ne vidi sta se desilo.
Mozda nije posteno ali je tako.
- Luigi
- Posts: 98
- Joined: 29/08/2010 16:58
#5121 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Prvo - sudija gleda skoro pa direktno u njegovom pravcu. Je l' me to pokušavaš napraviti budalom ili šta?skenderija04 wrote: @ Luigi
Sudija je bio okrenut ledjima i zapisivao je zuti karton nekom igracu reala. Nije vidio gazenje. Gazenje koje je vidio sankcionisao je zutim kartonom(Pepe-Busquets prvo pol.). E sad, da li je htio da mu polomi prste ili ne to je vec pitanje na koje ne mozemo znati odgovor. Ne mozes suditi neciju namjeru vec samo samo djelo ako si ga vidio. Komitet ne treba da kaznjava Pepea ne zato sto je igrac Reala, ili sta vec ne, nego da ne napravi presedan. Ne mozes ponovo suditi dosudjeno iako se radi o agresivnom nastupu. Znam da nije penal ili gol ali svejedno je,takva su pravila. Ako bi kaznili Pepea vec sljedece kolo bi imao 15 zalbi na stolu. Mozda nije posteno ali je tako.
I ako baš hoćeš, fino se vidi da je namjera očigledna jer ga je baš nagazio, nije mu stao na ruku nego ga baš nagazio. Ok ako je takva situacija u španskom savezu, poštujem da su takva pravila, ali opravdavati i nalaziti zaštitu u takvim pravilima je pogrešno, u najmanju ruku.
- ascari
- Posts: 2195
- Joined: 09/04/2011 11:36
#5122 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Namjera uopste nije sporna, cak se vidi i da je pogledao u pravcu ruke. Medjutim, sumnjam da je sudija uopste vidio sta Pepe radi, jer je Callejon u ovoj situaciji bio poprilicno 'udaljen'...Luigi wrote:Prvo - sudija gleda skoro pa direktno u njegovom pravcu. Je l' me to pokušavaš napraviti budalom ili šta?skenderija04 wrote: @ Luigi
Sudija je bio okrenut ledjima i zapisivao je zuti karton nekom igracu reala. Nije vidio gazenje. Gazenje koje je vidio sankcionisao je zutim kartonom(Pepe-Busquets prvo pol.). E sad, da li je htio da mu polomi prste ili ne to je vec pitanje na koje ne mozemo znati odgovor. Ne mozes suditi neciju namjeru vec samo samo djelo ako si ga vidio. Komitet ne treba da kaznjava Pepea ne zato sto je igrac Reala, ili sta vec ne, nego da ne napravi presedan. Ne mozes ponovo suditi dosudjeno iako se radi o agresivnom nastupu. Znam da nije penal ili gol ali svejedno je,takva su pravila. Ako bi kaznili Pepea vec sljedece kolo bi imao 15 zalbi na stolu. Mozda nije posteno ali je tako.
I ako baš hoćeš, fino se vidi da je namjera očigledna jer ga je baš nagazio, nije mu stao na ruku nego ga baš nagazio. Ok ako je takva situacija u španskom savezu, poštujem da su takva pravila, ali opravdavati i nalaziti zaštitu u takvim pravilima je pogrešno, u najmanju ruku.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5123 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Nije posteno znam i ja ali tako je. Ne znam da li si gledao juce Valencia-Levante. Soldado gazi igraca Levantea doslovno mu uvaljuje krampone u prsa i nista. Niko se nije bunio. Isto je sa Pepeom. Pepe je tip koji ima debeo dosje,nagazio je zlatnu loptu x3, u utakmici koju gleda najvise ljudi na svijetu. Zasluzuje kaznu za glupost ! Slazem se ja u svemu sto se navodi ali sta ces kada su pravila takva.ascari wrote:Mozda nisam upravu, ali mi je nelogicno da sudija kaznjava kako igrace, tako i trenere, a disciplinska komisija to isto ne moze da uradi... Mada, kako rece "mozda nije posteno..."skenderija04 wrote:@ Ascari
1.Jose/Tito - Slucaj u kome ucestvuju dvije osobe koje nisu na terenu a nalaze se u protokolu utakmice. U takvim situacijama komitet treba da reaguje po sluzbenoj duznosti ako sudija ne vidi sta se desilo.
Mozda nije posteno ali je tako.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5124 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
@ Luigi
Stvarno mi nije namjera da nekog pravim budalom. Na snimku se vidi sudija kako vadi karton Callejonu. Ubjedjen sam da nije vidio. Ne branim Pepea jer je nemoguce braniti i odbraniti ovako nesto. Samo mi smeta to trazenje kazne i moralisanje na utakmici Madrid -Barca a ovakvih stvari ima na dosta tekmi za koje i ne znamo da se igraju. I sa druge strane pravila se nece mjenjati zbog Pepea
Stvarno mi nije namjera da nekog pravim budalom. Na snimku se vidi sudija kako vadi karton Callejonu. Ubjedjen sam da nije vidio. Ne branim Pepea jer je nemoguce braniti i odbraniti ovako nesto. Samo mi smeta to trazenje kazne i moralisanje na utakmici Madrid -Barca a ovakvih stvari ima na dosta tekmi za koje i ne znamo da se igraju. I sa druge strane pravila se nece mjenjati zbog Pepea
- Luigi
- Posts: 98
- Joined: 29/08/2010 16:58
#5125 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ma udure je sve, jednostavno ne mogu da vjerujem da su im tako idiotska pravila.skenderija04 wrote:@ Luigi
Stvarno mi nije namjera da nekog pravim budalom. Na snimku se vidi sudija kako vadi karton Callejonu. Ubjedjen sam da nije vidio. Ne branim Pepea jer je nemoguce braniti i odbraniti ovako nesto. Samo mi smeta to trazenje kazne i moralisanje na utakmici Madrid -Barca a ovakvih stvari ima na dosta tekmi za koje i ne znamo da se igraju. I sa druge strane pravila se nece mjenjati zbog Pepea


