I sterilizaciju naravno.IcedFlame wrote:Ja bi da uradim tu homogenizaciju auta, da me ne bi policija iskljucila
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5101 Re: Dolazi zima - zimske gume
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#5102 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ko je kupio kupio. Jutros po parkingu hljebare (kombiji sto dovlace hljeb) cupaju pola komsiluka nece nesto ljetne po snijegu.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#5103 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako nece...pise na njima M+S? Kupljene prije 10 dana kod Hame, kao nove, dot 1306, dubina sare 4-5mm. Zasto davati vise para kad dobijes isto za manje para.Em2r wrote:Ko je kupio kupio. Jutros po parkingu hljebare (kombiji sto dovlace hljeb) cupaju pola komsiluka nece nesto ljetne po snijegu.
Last edited by preludezalude on 03/01/2016 13:26, edited 1 time in total.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#5104 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad se testiraju gume.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#5105 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sa lupom i s3 rasciscav'o put za zimsku sluzbu jutros 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5106 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin Alpin A4 + SX4 (4x4)- jebes grtalicu. 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#5107 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam nabacio lance danas
ocisceno jutros, pao novi snijeg, a komsiluk slajdrao citav dan
i sa lancima sam slajdrao poprilicno ali nisam stao
ocisceno jutros, pao novi snijeg, a komsiluk slajdrao citav dan
i sa lancima sam slajdrao poprilicno ali nisam stao
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#5108 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja imam taj problem, moram jos detaljno pogledati, mogu "sitni lanci" (ako sam dobro vidio).mayab wrote:Jebo mater, već sam vise puta skoro isto pisao, i evo opet ću, jer vidim da ljudi srljaju----kao prvo to sto su ti vulkanizeri to nesto potvrdili, mozes bukvalno mačku o rep, vecinom su ti likovi samo priuceni i lupetaju svasta da bi ti uvalili gumekikilika wrote:@ nedim 17 stavio sam 205/55; provjerio sa 2-3 prodavaca guma/vulkanizera i svi su mi potvrdili da po pitanju sigurnosti u voznji nece biti nikakve razlike, a to mi je najvaznije (vozim uvijek u skladu sa uslovima na cesti, nikakve budalastine i sl.); priznajem da sam se zaletio, tj. mislio sam da su ovo prave dim., nisam detaljno provjerio, tako da ce slijedece zimske biti definitivno 215/60; pozdrav svima(ja sam jednom bio baš šokiran kad me vulkanizer ubjedjuje da ne treba da pušem gume na propisani pritisak, jer ce auto biti pretvrd, neudoban, upropasti amortizere , nego na niži, proizvoljni, od propisanog
![]()
)
Sto se tice dimenzija guma, svaki model ima propisane dimenzije (o nosivostima neću ni pisati) za koje auto ima tzv.opću upotrebnu dozvolu, i ne bi se smjelo ići sa proizvoljnim dimenzijama.
Naravno ko ti to moze zabraniti u drzavi gdje je tehnicki pregled za qrac, a policija uglavnom gleda kako da te smota za cenera za neke trivijalne budalastine...
Medjutim, nedaj Bože kakvog belaja, ako si vozio sa "lijevom" dimenzijom guma sve je moguće, pa i gubitak osiguranja....
I jos nesto, vjerovali ili ne ima auta gdje su fabricki dozvoljene neke "neprirodne " dimenzije, npr Skoda Yeti je standardno na 215-60-16 i na jos nekim 17-kama , i iste su dimenzije za zimske gume, ali je na te nemoguće (eventualno!) nabaciti lance, te je dozvoljena zimska 205-55-16 na koju mogu stati lanci, ali imas "laganje" brzinomjera ....
Ako sam bolje vidio, a nadam se da nisam, onda su mi zimske u dimenziji koja je samo za ljetne odobrena.
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#5109 Re: Dolazi zima - zimske gume
Conti TS 850. Gdje prodjem asfalt se prikaze 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5110 Re: Dolazi zima - zimske gume
Teufik wrote:Conti TS 850. Gdje prodjem asfalt se prikaze
- ElRe
- Posts: 16904
- Joined: 12/12/2011 11:28
#5111 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod mene je Matador Snow Sibir polozio i 3. zimu
Normalna voznja prilagodjena uslovima na putu po Sarajevu bez voznje brdima.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5112 Re: Dolazi zima - zimske gume
Teufik wrote:Conti TS 850. Gdje prodjem asfalt se prikaze
Toliko šlajdraš?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5113 Re: Dolazi zima - zimske gume
S3, jutros bez nekih vecih problema, al kolko para tolko muzike 
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#5114 Re: Dolazi zima - zimske gume
citroen xm wrote:Teufik wrote:Conti TS 850. Gdje prodjem asfalt se prikaze
Toliko šlajdraš?![]()
Samo u petoj
- haris0032
- Posts: 1470
- Joined: 02/06/2012 19:27
- Location: 11541
#5115 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije da ih hvalim al S3
Ionako mi se voznja sastoji po gradu, zimi skoro i ne putujem, nisam neki ljubitelj planine i sl, do kuce veoma malo brda. Ovo danas ko od sale. Da su mi potrebe ko ljeti, sigurno bi isle Continentalke.
Ionako mi se voznja sastoji po gradu, zimi skoro i ne putujem, nisam neki ljubitelj planine i sl, do kuce veoma malo brda. Ovo danas ko od sale. Da su mi potrebe ko ljeti, sigurno bi isle Continentalke.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#5116 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cak malo bolje i od vederstein snow track 3haris0032 wrote:Nije da ih hvalim al S3![]()
Ionako mi se voznja sastoji po gradu, zimi skoro i ne putujem, nisam neki ljubitelj planine i sl, do kuce veoma malo brda. Ovo danas ko od sale. Da su mi potrebe ko ljeti, sigurno bi isle Continentalke.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#5117 Re: Dolazi zima - zimske gume
S3 je broz za danasnje situacije.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#5118 Re: Dolazi zima - zimske gume
moram prokomentarisati gume, tj pohvaliti, radi se o gudjear UG7+ u dimenziji 195/65r15 na mondeu. Evo ulaze u petu zimu, danas su bile vrlo dobre po ovom snijegu, čak i uz dobru uzbrdicu, neočišćenu gdje se ne vozi tj samo je za parking sam ok prošao. Mali je pad performansi nego prve 2-3 zime što sam po ovom snijegu osjetio, ali ništa strašno, zadovoljan i dalje. Vrlo dobre po suhom, mokrom a i snijegu. Inače gume kupljene 27.1.2011, vožene samo zimi (među prvim skinem zimske a zadnjim ih postavim), pravilno skladištene na felgama, malo sam ovih zima prešao, možda 10-12 hiljada km s njima, idalje vrlo mekane pod prstom, bez deformiteta. Milsim da mogu i sl. zimu se koristiti, i opet bi kupio isti model kada bi ga bilo.
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#5119 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas sa s3 preko romanije bez problema. Nisam brzo vozio50-80km/h. Prilazim zgradi komsija ne moze da se popne. S3 od prve. Nije uopste ciscen snijeg.haris0032 wrote:Nije da ih hvalim al S3![]()
Ionako mi se voznja sastoji po gradu, zimi skoro i ne putujem, nisam neki ljubitelj planine i sl, do kuce veoma malo brda. Ovo danas ko od sale. Da su mi potrebe ko ljeti, sigurno bi isle Continentalke.
Sa njom lakse po snijegu nego po kisi
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5120 Re: Dolazi zima - zimske gume
S3 je uvijek bila guma za iskopavanje, dubok snijeg itd.Nepass wrote:Danas sa s3 preko romanije bez problema. Nisam brzo vozio50-80km/h. Prilazim zgradi komsija ne moze da se popne. S3 od prve. Nije uopste ciscen snijeg.haris0032 wrote:Nije da ih hvalim al S3![]()
Ionako mi se voznja sastoji po gradu, zimi skoro i ne putujem, nisam neki ljubitelj planine i sl, do kuce veoma malo brda. Ovo danas ko od sale. Da su mi potrebe ko ljeti, sigurno bi isle Continentalke.
Sa njom lakse po snijegu nego po kisi
Suho i kisa 0 bodova!
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5121 Re: Dolazi zima - zimske gume
UG7 sam ja vozio 6 sezona bez problema i zamijenio ih zbog potrosenosti sare.hopi wrote:moram prokomentarisati gume, tj pohvaliti, radi se o gudjear UG7+ u dimenziji 195/65r15 na mondeu. Evo ulaze u petu zimu, danas su bile vrlo dobre po ovom snijegu, čak i uz dobru uzbrdicu, neočišćenu gdje se ne vozi tj samo je za parking sam ok prošao. Mali je pad performansi nego prve 2-3 zime što sam po ovom snijegu osjetio, ali ništa strašno, zadovoljan i dalje. Vrlo dobre po suhom, mokrom a i snijegu. Inače gume kupljene 27.1.2011, vožene samo zimi (među prvim skinem zimske a zadnjim ih postavim), pravilno skladištene na felgama, malo sam ovih zima prešao, možda 10-12 hiljada km s njima, idalje vrlo mekane pod prstom, bez deformiteta. Milsim da mogu i sl. zimu se koristiti, i opet bi kupio isti model kada bi ga bilo.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#5122 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ug7 sto se tice performansi je top ali ono sto je mene nerviralo (imao ih na 2 auta 15ke i 16ke) je brujanje. Bas su glasne (po suhom).
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#5123 Re: Dolazi zima - zimske gume
UG9 na bimeru melje snijeg 
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5124 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jucer od Gracanice do Sarajeva, ekstremno teski uslovi za voznju, jer je put na toj dionici jucer u potpunosti bio prekriven snijegom, u kombinaciji barum polaris 3 i sava s 3+ prosao bez vecih problema. Jes da je put trajao okruglo 4 sahata, al' sam dosao na odrediste.
Moram se pohvaliti, da sam obilazio (prestig'o
), na desetine automobila sa zadnjom vucom. Eto, toliko od mene. 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#5125 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na auto imam zimske sava eskimo hp tri godine, i dobre su, zadovoljan sam sa njima dobro drže cestu bez naginjanja, ne bruje previše. HP oznaka na gumama znači high performance, i namjenjena je za veće brzine jer ima veći brzinski index. Može se kupiti i za manje prečnike guma, tako da je moja preporuka za ovu gumu.
