Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#50901 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

MMF OTKAZAO KREDIT BiH: Na čekanju 550 miliona eura

Kredit od Međunarodnog Monetarnog fonda trebao je iznositi 550 miliona eura, a Odbor MMF-a ovog mjeseca je razmatrao odobravanje aranžmana za BiH.

Međunarodni monetarni fond je otkazao kreditni aranžman BiH jer svi članovi Fiskalnog vijeća nisu potpisali pismo namjere, rekao je Goran Miraščić, savjetnik premijera FBiH Fadila Novalića.

Miraščić je kazao da se aranžman odgađa zbog manjka potpisa članova, te nije mogao govoriti da odgađanje aranžmana ima veze sa uslovljavanjem potpisa Zvizdića i Novalića na adaptaciju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.

Kredit od Međunarodnog Monetarnog fonda trebao je iznositi 550 miliona eura, uz godišnju kamatu od 1,05 posto, te grace peridom od 4,5 godina, i rokom otplate od 10 godiana, računajući od dana povlačenja prve kreditne tranše.

Extended Fund Facility (EFF) ili u slobodnom prijevodu dugoročni fond stabilnosti poseban je aranžman koji spada u red najpovoljnijih kreditnih ugovora neke države s MMF-om, no odobrava se samo onim državama koje su spremne provesti duboke strukturne reforme i otkloniti uzroke fiskalne nestabilnosti.

Ovaj aranžman sa MMF-om je koncipiran kao podrška Reformskoj agendi koja je dogovorena i sa EU, pa onda proizilazi i da je Agenda stavljena na čekanje.

Ovakva odluka MMF-a mogla bi izazvati finansijsku nestabilnost na svim nivoima u BiH.

Francisco Parodi, rezidentni predstavnik Međunarodnog monetarnog fonda u Bosni i Hercegovini, danas je potvrdio da je davanje kreditnog aranžmana BiH odgođeno.

"Zbog odgađanja u potpisivanju Pisma namjere, sastanak Izvršnog odbora MMF-a na kojem se trebao razmatrati zahtjev vlasti za odobravanje Proširenog aranžmana, se morao odložiti do daljnjeg. Elementi programa kao i sadržaj Pisma namjere su usaglašeni između misije MMF-a i organa vlasti BiH u maju 2016. Do danas MMF-u nije dostavljeno potpisano Pismo namjere", kazao je Parodi.
Obavjestenje za javnost GUARDIAN ukida MMF.
Last edited by BHCluster on 07/07/2016 15:05, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50902 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Naravno, ide referendum (za 7 dana, mjeseci, godina, stoljeca....ko da je bitno :mrgreen: ) kojim PreCjednik ukida MMF.
Nakon toga, PreCjednik osniva svoju banku, kupice masinu za stampanje novca, ukinuce (referenudmom) i KM, a nova valuta zvace se bajina rublja :D
Precjednik ce biti na valuti od 1000 bajinih rublji, Zeljko na 500, Majkicka na 200 i tako redom :oops:
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#50903 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dobojlija81 »

kae đokić zavjera mmf i BIH
osjeća se loše :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#50904 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GAU8 »

novalić petlja.
nisu oni potpisali pismo iz drugih razloga
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50905 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

dok preCednik lijeci teske rane vidi sta mu raja radi:

Radnici RiTE Gacko krali gorivo iz radnih mašina

sramota!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50906 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

GAU8 wrote:novalić petlja.
nisu oni potpisali pismo iz drugih razloga
pa sta je razlog onda? kad vec znas.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#50907 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

155_mm wrote:dok preCednik lijeci teske rane vidi sta mu raja radi:

Radnici RiTE Gacko krali gorivo iz radnih mašina

sramota!
Precednik je sve ucinio da radnicu imaju visoke place i to ....place su redovne .....svakih 3-6mjeseci ako uspije kakav transh MMFa a oni sram ih bilo kradu naftu.....pa sta ce precedniku ostati......kurko moj ...tobe jarabi sto se ja kaurim :lol: :lol: :lol: .....jesu ovi radnici bezobrazni......znaci ako precednik mahne milione znaci i oni mogu naftu....pa nemEre tako...niste vi glavni Baja.....nije valjda precednik naredio da se pravi rezerva za IMT nedaj boze
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#50908 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GAU8 »

155_mm wrote:
GAU8 wrote:novalić petlja.
nisu oni potpisali pismo iz drugih razloga
pa sta je razlog onda? kad vec znas.
čut će se već :D nakon izbora
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50909 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

GAU8 wrote:
155_mm wrote:
GAU8 wrote:novalić petlja.
nisu oni potpisali pismo iz drugih razloga
pa sta je razlog onda? kad vec znas.
čut će se već :D nakon izbora
aaaaaha!
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50910 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

155_mm wrote:dok preCednik lijeci teske rane vidi sta mu raja radi:

Radnici RiTE Gacko krali gorivo iz radnih mašina

sramota!

Kakva je to radnička klasa, sramota! Dok Predsjednik - inače socijaldemokrata i uvjereni ljevičar - pošteno i transparentno plaća gorivo od narodnih para za svoj vozni park, helikopter i avion, radnici potkradaju državu! Pa gdje ide Republika Srpska, ajme!
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#50911 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridist »

Treba sad odma press konferenciju i na njoj izjavu kako ce raspisat referendum kojim ne priznaju odluke MMF-a .
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50912 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Ma ko da će nakav MMF-ić dohakat Dodi i Trajnoj Vrijednosti UZP-a!? Pa nije on džaba odlikovao Hozeta Muhiku, sa'će Mile presaviti tabak i okrenuti ćurak i postati, u inat, najskromniji i najsiromašniji predsjednik neke genocidne nakaze na cijeloj Planeti...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50913 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

Banjaluka izgubila spor sa “Bingom” u vezi sa zemljištem kod Poljoprivredne škole

Do spora grada Banjaluka sa „Bingom“ došlo je nakon što je zemljište Poljoprivredne škole, za koje grad tvrdi da je njegovo, prodato ovom trgovačkom lancu. Grad je nakon toga tužio Poljoprivrednu školu, Pericu Repajića iz Laktaša, firmu „Oktan promet“ iz Bijeljine i „Bingo“. „Bingo“ je, međutim, uzvratio kontratužbom i od grada zahtijevao odštetu od 20 miliona maraka plus kamate. Odlukom o poravnanju, koju je u ime, ali bez znanja, grada donijelo Pravobranilaštvo RS, Sjedište zamjenika Banjaluka, kao njihov zakonski zastupnik, grad se odrekao prava na žalbu, a „Bingo“ na traženih 20 miliona KM. Na pripremnom ročištu po ovim tužbama, koje je održano 5. aprila ove godine, Osnovni sud u Banjaluci je prihvatio zahtjev Pravobranilaštva RS za poravnanje sa „Bingom“, a presuda je istog dana postala pravosnažna jer su se obje strane odrekle prava na žalbu.
nema bizMismena bRez onih iz laktasa.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50914 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

155_mm wrote:
Banjaluka izgubila spor sa “Bingom” u vezi sa zemljištem kod Poljoprivredne škole

Do spora grada Banjaluka sa „Bingom“ došlo je nakon što je zemljište Poljoprivredne škole, za koje grad tvrdi da je njegovo, prodato ovom trgovačkom lancu. Grad je nakon toga tužio Poljoprivrednu školu, Pericu Repajića iz Laktaša, firmu „Oktan promet“ iz Bijeljine i „Bingo“. „Bingo“ je, međutim, uzvratio kontratužbom i od grada zahtijevao odštetu od 20 miliona maraka plus kamate. Odlukom o poravnanju, koju je u ime, ali bez znanja, grada donijelo Pravobranilaštvo RS, Sjedište zamjenika Banjaluka, kao njihov zakonski zastupnik, grad se odrekao prava na žalbu, a „Bingo“ na traženih 20 miliona KM. Na pripremnom ročištu po ovim tužbama, koje je održano 5. aprila ove godine, Osnovni sud u Banjaluci je prihvatio zahtjev Pravobranilaštva RS za poravnanje sa „Bingom“, a presuda je istog dana postala pravosnažna jer su se obje strane odrekle prava na žalbu.
nema bizMismena bRez onih iz laktasa.
Imamo da je Banjaluka izgubila spor, imamo Pericu, dakle vic je kompletan: ahahahaha :lol:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#50915 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridist »

arzuhal wrote:Ma ko da će nakav MMF-ić dohakat Dodi i Trajnoj Vrijednosti UZP-a!? Pa nije on džaba odlikovao Hozeta Muhiku, sa'će Mile presaviti tabak i okrenuti ćurak i postati, u inat, najskromniji i najsiromašniji predsjednik neke genocidne nakaze na cijeloj Planeti...
samo mu daj kafe i cigara :mrgreen:
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#50916 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zenit dozic »

Gdje je prljavi hare :?:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#50917 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

zenit dozic wrote:Gdje je prljavi hare :?:
Kolega plisnivi je trenutno na zadatku.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#50918 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zenit dozic »

BHCluster wrote:
zenit dozic wrote:Gdje je prljavi hare :?:
Kolega plisnivi je trenutno na zadatku.
Nije zar banovan :?
To je ravno krivicom djelu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#50919 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

zenit dozic wrote:
BHCluster wrote:
zenit dozic wrote:Gdje je prljavi hare :?:
Kolega plisnivi je trenutno na zadatku.
Nije zar banovan :?
To je ravno krivicom djelu.
Nije ba.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#50920 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kamen spoticanja »

Sash vidt kad putin posalje devize :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 15875
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50921 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

kamen spoticanja wrote:Sash vidt kad putin posalje devize :mrgreen:
ma vjeruj da se toga pribojavam :lol:
ono ''lete rublje lete hAvioni''...

salu na stranu, treba samo zeljko da se odluci hocel odma veliki ili mali koji ce poslije postati veliki... :lol: :run:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10260
Joined: 12/10/2014 01:12

#50922 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

:shock:

Image
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#50923 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by cenecimoveocino »

155_mm wrote:dok preCednik lijeci teske rane vidi sta mu raja radi:

Radnici RiTE Gacko krali gorivo iz radnih mašina

sramota!
Skoro 1800 zaposlenih :shock:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#50924 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Juliuscezar »

Danguba wrote:
kamen spoticanja wrote:Sash vidt kad putin posalje devize :mrgreen:
ma vjeruj da se toga pribojavam :lol:
ono ''lete rublje lete hAvioni''...

salu na stranu, treba samo zeljko da se odluci hocel odma veliki ili mali koji ce poslije postati veliki... :lol: :run:
Ne znam, ja ne bi iskljucio i da ga Rusi poguraju sad, jest da mu je to smrt na duze staze ali kratkorocno mu moze pomoci.
User avatar
Danguba
Posts: 15875
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50925 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

bhnapoleon1 wrote:
Ne znam, ja ne bi iskljucio i da ga Rusi poguraju sad, jest da mu je to smrt na duze staze ali kratkorocno mu moze pomoci.
Pa sta?
Valja govedo da nauci ''koga je molit nije ga kudit'''.
Rusi, sve sto rade gledaju prvo svoj interes. Ono gdje su imali interesa to su pokupili(rafinerija) tako da su i tu sanse (osim komercijalnih kredita) male.

Prije ce se Vucko napeti da kupi jos koju obveznicu.
Locked