Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50876 Re: Automobilizam - All about
jbg, ima nekih zaista glupih stvari koje vjerujem da su ne 100, nego milion posto istina...mislim i da preuvelicavaju
ma mi smo budale, oni tamo gledaju da ih za pare niko ne zajebe i da ih sto manje glava boli sto se auta tice..
ma mi smo budale, oni tamo gledaju da ih za pare niko ne zajebe i da ih sto manje glava boli sto se auta tice..
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50878 Re: Automobilizam - All about
Uspjesno ste poslali kod za ucesce u nagradnoj igri Konzum ili Mercator biraj i novi Renault Austral djiraj. Sretno! Vasi Konzum i Mercator

- sime_cipol
- Posts: 23408
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#50879 Re: Automobilizam - All about
Sa 1.2 motorom i jeste samo za djiranja 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50880 Re: Automobilizam - All about
Ovi dijele 1.3 mild hybrid. (260Nm od 1750 do 3500rpm, 140KS od 4500 do 5750rpm) zanimljiva krivulja momenta, kao nekad kod 1.5 dci
U Full hybridu (e-Tech) koji je osjetno skuplji je 1.2 plus elektro za kao ekvivalentnih 200 KS.
U Full hybridu (e-Tech) koji je osjetno skuplji je 1.2 plus elektro za kao ekvivalentnih 200 KS.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50881 Re: Automobilizam - All about
Sta ako procita ovo EV clinic? 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50882 Re: Automobilizam - All about
Ide oglas na OLX-u prije izvlačenja, za svaki slučaj ako se ne daj Bože dobije auto. 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50883 Re: Automobilizam - All about
Hahaha, vidiš nije loša ideja 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50884 Re: Automobilizam - All about
Najbolja fluo-cijev ikad!


- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#50885 Re: Automobilizam - All about
Imam ja živinu sijalicu nissmo 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50886 Re: Automobilizam - All about
Ih ta je baš specijala, samo za stubove oko staze
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50889 Re: Automobilizam - All about
Mogu se nabaviti Philips još uvijek.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#50891 Re: Automobilizam - All about
Ovdje tesko naci. Skupi i balasti za njih. Pogotovo oni stari magnetski. Starije zgrade i ustanove nekad nece retrofit na novije. Na kraju ih izadje skuplja pita nego tepsija..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50892 Re: Automobilizam - All about
Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.
Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.
Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.
A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.
Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.
Ovo ostalo, katastrofa.
Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.
Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.
A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.
Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.
Ovo ostalo, katastrofa.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50893 Re: Automobilizam - All about
tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50894 Re: Automobilizam - All about
90% JP i JU mi narudžbenice šalju faxomEvolution_IV wrote: ↑04/03/2023 16:36 tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#50896 Re: Automobilizam - All about
Vjerujem. I ovdje je slicno. Postaje tesko nabaviti bilo sta a da nije LED. Čak i na to se čeka neko vrijeme. Kad je ono bilo kriza prosle godine lanac nabavke kasnio. T8 sam znao cekati po 1-2 mjeseca. Doduse narudzbe su po 400-500 komada..EFD22 wrote: ↑04/03/2023 16:26 Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.
Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.
Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.
A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.
Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.
Ovo ostalo, katastrofa.
u procesu sam zamjene neke ulicne rasvijete i parking prostora. Izbacujemo te VTF i “high pressure sodium” 1000W i stavljamo Lhitonia ili Hubbell komplet kučiste..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50897 Re: Automobilizam - All about
EFD22 wrote: ↑04/03/2023 16:3790% JP i JU mi narudžbenice šalju faxomEvolution_IV wrote: ↑04/03/2023 16:36 tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu![]()
![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50899 Re: Automobilizam - All about
Ma ja, i VTNa (visokotlačne natrij) se polako izbacuju. Samo još metalhalide (kod nas ih zovu metalhalogene) ostaju u proizvodnji kod svih, jer najmanje zagađuju i imaju izuzetno dobar odnos lumena i watta. Iako su, realno, i njima dani odbrojani.B6Redhell wrote: ↑04/03/2023 16:46Vjerujem. I ovdje je slicno. Postaje tesko nabaviti bilo sta a da nije LED. Čak i na to se čeka neko vrijeme. Kad je ono bilo kriza prosle godine lanac nabavke kasnio. T8 sam znao cekati po 1-2 mjeseca. Doduse narudzbe su po 400-500 komada..EFD22 wrote: ↑04/03/2023 16:26 Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.
Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.
Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.
A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.
Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.
Ovo ostalo, katastrofa.
u procesu sam zamjene neke ulicne rasvijete i parking prostora. Izbacujemo te VTF i “high pressure sodium” 1000W i stavljamo Lhitonia ili Hubbell komplet kučiste..
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50900 Re: Automobilizam - All about
Mislim da je red da mi mrzitelji downsizinga kupimo ovaj primjerak.
Jednom se živi
https://autorepublika.com/2023/03/05/ar ... -u-oglase/
https://autorepublika.com/2023/03/05/ar ... -u-oglase/


