Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50876 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

jbg, ima nekih zaista glupih stvari koje vjerujem da su ne 100, nego milion posto istina...mislim i da preuvelicavaju


ma mi smo budale, oni tamo gledaju da ih za pare niko ne zajebe i da ih sto manje glava boli sto se auta tice..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#50877 Re: Automobilizam - All about

Post by Leon16v »

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50878 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Uspjesno ste poslali kod za ucesce u nagradnoj igri Konzum ili Mercator biraj i novi Renault Austral djiraj. Sretno! Vasi Konzum i Mercator

:mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23408
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#50879 Re: Automobilizam - All about

Post by sime_cipol »

Sa 1.2 motorom i jeste samo za djiranja :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50880 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Ovi dijele 1.3 mild hybrid. (260Nm od 1750 do 3500rpm, 140KS od 4500 do 5750rpm) zanimljiva krivulja momenta, kao nekad kod 1.5 dci

U Full hybridu (e-Tech) koji je osjetno skuplji je 1.2 plus elektro za kao ekvivalentnih 200 KS.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50881 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

Sta ako procita ovo EV clinic? :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50882 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Ide oglas na OLX-u prije izvlačenja, za svaki slučaj ako se ne daj Bože dobije auto. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50883 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Hahaha, vidiš nije loša ideja :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50884 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Najbolja fluo-cijev ikad! :mrgreen:

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50885 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

Imam ja živinu sijalicu nissmo :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50886 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2023 12:13 Imam ja živinu sijalicu nissmo :D
Ih ta je baš specijala, samo za stubove oko staze :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50887 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#50888 Re: Automobilizam - All about

Post by B6Redhell »

EFD22 wrote: 04/03/2023 12:08 Najbolja fluo-cijev ikad! :mrgreen:

Image
Eto je. Jos samo da je struja iz fukošime napaja. :D
Off topic..

Kakva je situacija kod nas za T12 Fluorescentne tube. Imali toga jos. I moze li se nabaviti.…??
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50889 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Mogu se nabaviti Philips još uvijek.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50890 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

B6Redhell wrote: 04/03/2023 16:00
Kakva je situacija kod nas za T12 Fluorescentne tube. Imali toga jos. I moze li se nabaviti.…??
ja ne vidjoh poslije rata da ih je bilo po prodavnicama samo T8...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#50891 Re: Automobilizam - All about

Post by B6Redhell »

Ovdje tesko naci. Skupi i balasti za njih. Pogotovo oni stari magnetski. Starije zgrade i ustanove nekad nece retrofit na novije. Na kraju ih izadje skuplja pita nego tepsija..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50892 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.

Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.

Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.

A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.

Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.

Ovo ostalo, katastrofa.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50893 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50894 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 04/03/2023 16:36 tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu :-)
90% JP i JU mi narudžbenice šalju faxom :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50895 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#50896 Re: Automobilizam - All about

Post by B6Redhell »

EFD22 wrote: 04/03/2023 16:26 Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.

Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.

Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.

A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.

Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.

Ovo ostalo, katastrofa.
Vjerujem. I ovdje je slicno. Postaje tesko nabaviti bilo sta a da nije LED. Čak i na to se čeka neko vrijeme. Kad je ono bilo kriza prosle godine lanac nabavke kasnio. T8 sam znao cekati po 1-2 mjeseca. Doduse narudzbe su po 400-500 komada..
u procesu sam zamjene neke ulicne rasvijete i parking prostora. Izbacujemo te VTF i “high pressure sodium” 1000W i stavljamo Lhitonia ili Hubbell komplet kučiste..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50897 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 04/03/2023 16:37
Evolution_IV wrote: 04/03/2023 16:36 tako i mi na printerima gledamo da ukidamo fax ljudima, te da predju na email skeniranje i slanje, al drzavne firme, pogtovo MUP su idalje zaglavili na smecarskom faxu :-)
90% JP i JU mi narudžbenice šalju faxom :lol:
:lol: :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50898 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50899 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

B6Redhell wrote: 04/03/2023 16:46
EFD22 wrote: 04/03/2023 16:26 Ma ista stvar je i ovdje. Najviše jedu govna rudnici i bolnice, odnosno javna preduzeća i ustanove.

Neće niko iz elektro-održavanja niti iz nabavki da sjedne malo da mućne glavom.

Ista stvar je i sa VTF živinim žaruljama, niko ozbiljan ih više uopće ne proizvodi. Ja imam još nešto mrtvog Kineza Relaxo na lageru i to je to.

A upozoravam ih redom sve već godinama da ih se ubrzo neće moći nabaviti, džabe.

Jedino su me poslušali iz TE Tuzla i TE Kakanj, počeli su lagano da mijenjaju sa LED sve.

Ovo ostalo, katastrofa.
Vjerujem. I ovdje je slicno. Postaje tesko nabaviti bilo sta a da nije LED. Čak i na to se čeka neko vrijeme. Kad je ono bilo kriza prosle godine lanac nabavke kasnio. T8 sam znao cekati po 1-2 mjeseca. Doduse narudzbe su po 400-500 komada..
u procesu sam zamjene neke ulicne rasvijete i parking prostora. Izbacujemo te VTF i “high pressure sodium” 1000W i stavljamo Lhitonia ili Hubbell komplet kučiste..
Ma ja, i VTNa (visokotlačne natrij) se polako izbacuju. Samo još metalhalide (kod nas ih zovu metalhalogene) ostaju u proizvodnji kod svih, jer najmanje zagađuju i imaju izuzetno dobar odnos lumena i watta. Iako su, realno, i njima dani odbrojani.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50900 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Mislim da je red da mi mrzitelji downsizinga kupimo ovaj primjerak. :D Jednom se živi :skoljka:

https://autorepublika.com/2023/03/05/ar ... -u-oglase/
Post Reply