Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50851 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

ins wrote:Prvo "koicidencija" da se istovremeno sa objavom rezultata objavi Keserovicev ISIL video, pa onda Dodikova "popisna" izjava o serijatskoj državi, a danas potpuno izmišljena izjava njegovih roditelja...

Rade Srpske obavještajne službe kao na traci ovih dana, dok Bosnje gledaju EUR i iftare na facebooku
djeneralstab je donio odluku da se ide na sve ili nista. popis je pokazao kuda ide srpstvo zapadno od drine. znaci ide se na sve ili nista. bolje 20% bosne nego 0%.

ocigledno je taktika taj neki novi sukob prikazati kao borba protiv ISIL-a u srcu hriscanske europe. propagandna priprema za novi sukob je pocela. a bosnje ko bosnje pored EUR-a i iftara treba dodati i raspravu bosnjak-bosanac.

kako sad stvari izgledaju novi sukob u BiH je presao sa 99.99% na 100%. i ne radi se vise o decenijama nego o godinama do pocetka.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50852 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

155_mm wrote:
ins wrote:Prvo "koicidencija" da se istovremeno sa objavom rezultata objavi Keserovicev ISIL video, pa onda Dodikova "popisna" izjava o serijatskoj državi, a danas potpuno izmišljena izjava njegovih roditelja...

Rade Srpske obavještajne službe kao na traci ovih dana, dok Bosnje gledaju EUR i iftare na facebooku
djeneralstab je donio odluku da se ide na sve ili nista. popis je pokazao kuda ide srpstvo zapadno od drine. znaci ide se na sve ili nista. bolje 20% bosne nego 0%.

ocigledno je taktika taj neki novi sukob prikazati kao borba protiv ISIL-a u srcu hriscanske europe. propagandna priprema za novi sukob je pocela. a bosnje ko bosnje pored EUR-a i iftara treba dodati i raspravu bosnjak-bosanac.

kako sad stvari izgledaju novi sukob u BiH je presao sa 99.99% na 100%. i ne radi se vise o decenijama nego o godinama do pocetka.
Biserko veli jučer-prekjučer kako Srbija na bilo kakav potres u EU (u ovom slučaju Brexit) odmah pokaže svoje pravo lice i svoj stvarni odnos spram BiH i Kosova.

Treba jačati veze s prijateljskom Hrvatskom :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50853 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

arzuhal wrote:
155_mm wrote:
ins wrote:Prvo "koicidencija" da se istovremeno sa objavom rezultata objavi Keserovicev ISIL video, pa onda Dodikova "popisna" izjava o serijatskoj državi, a danas potpuno izmišljena izjava njegovih roditelja...

Rade Srpske obavještajne službe kao na traci ovih dana, dok Bosnje gledaju EUR i iftare na facebooku
djeneralstab je donio odluku da se ide na sve ili nista. popis je pokazao kuda ide srpstvo zapadno od drine. znaci ide se na sve ili nista. bolje 20% bosne nego 0%.

ocigledno je taktika taj neki novi sukob prikazati kao borba protiv ISIL-a u srcu hriscanske europe. propagandna priprema za novi sukob je pocela. a bosnje ko bosnje pored EUR-a i iftara treba dodati i raspravu bosnjak-bosanac.

kako sad stvari izgledaju novi sukob u BiH je presao sa 99.99% na 100%. i ne radi se vise o decenijama nego o godinama do pocetka.
Biserko veli jučer-prekjučer kako Srbija na bilo kakav potres u EU (u ovom slučaju Brexit) odmah pokaže svoje pravo lice i svoj stvarni odnos spram BiH i Kosova.

Treba jačati veze s prijateljskom Hrvatskom :mrgreen:
treba sigurno jacati pozitivne veze u okruzenju gdje je to moguce npr. sa hrvatskom ali i sa crnom gorom.

ali prvenstveno treba jacati bosansku namjensku industriju.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#50854 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by krater »

155_mm wrote:
ins wrote:Prvo "koicidencija" da se istovremeno sa objavom rezultata objavi Keserovicev ISIL video, pa onda Dodikova "popisna" izjava o serijatskoj državi, a danas potpuno izmišljena izjava njegovih roditelja...

Rade Srpske obavještajne službe kao na traci ovih dana, dok Bosnje gledaju EUR i iftare na facebooku
djeneralstab je donio odluku da se ide na sve ili nista. popis je pokazao kuda ide srpstvo zapadno od drine. znaci ide se na sve ili nista. bolje 20% bosne nego 0%.

ocigledno je taktika taj neki novi sukob prikazati kao borba protiv ISIL-a u srcu hriscanske europe. propagandna priprema za novi sukob je pocela. a bosnje ko bosnje pored EUR-a i iftara treba dodati i raspravu bosnjak-bosanac.

kako sad stvari izgledaju novi sukob u BiH je presao sa 99.99% na 100%. i ne radi se vise o decenijama nego o godinama do pocetka.
Jos jedna posilja MTS-a iz Srbije
Huge amounts of weapons seized from daesh in Manbij incl. body armor from Serbia/Yugoimport

Ima mnogo svjezih informacija na fejsbuku i tviteru, kad se vec spominju teroristi iz BiH, red je da se napise odakle je naoruzanje, municije i ostali MTS.

https://twitter.com/AzadiRojava/status/ ... 5132394497

Image
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50855 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

KOZARA: Tandem Dodik i Vulin opet u nacionalističkom pohodu
Aleksandar Vulin




Zločini u ratovima 90-ih moraju se promatrati kroz prizmu zločina u Jasenovcu, rekao je srbijanski ministar Aleksandar Vulin u nedjelju u Mrakovici gdje je uz predsjednika Republike Srpske retorikom srpskih nacionalista 90-ih nastavio verbalni rat sa Zapadom, napose s Britanijom koja inzistira da Srbi priznaju činjenicu da je vojska bosanskih Srba počinila genocid u Srebrenici.

Nastavljajući svoju tiradu protiv Zapada početu u subotu u Bratuncu u istočnoj Bosni Milorad Dodik i Vulin u nedjelju su u tu svrhu iskoristili obilježavanje 73. obljetnice bitke na Kozari kada su njemačke snage uz potporu ustaških i domobranskih postrojbi pokušale uništiti glavninu partizanskih snaga u Bosni.

"Samo tamo gdje su bili Srbi dizan je ustanak protiv fašista", ustvrdio je Dodik u govoru pred okupljenim mnoštvom na Mrakovici.

Uz krivotvorenje povijesnih činjenica Dodik je dodao kako su Srbi "bez razloga i na svoju štetu dopustili veličanje sudjelovanja drugih naroda u antifašističkoj borbi".

Dokaz tome su Jasenovac i Jadovno, rekao je, a zatim ustvrdio da su u bivšoj Jugoslaviji Srbi bili proganjani "od Slovenije do Kosova" pa je stoga bilo logično da zaštitu potraže u okupljaju. Rezulat toga je da danas imaju "dvije srpske države, RS i Srbiju".

Za Haaške optuženike Radovana Karadžića i Ratka Mladića kazao je da su "vođe domovinskog rata", a onda se obrušio na Veliku Britaniju zbog rezolucije o Srebrenici optuživši tu državu "nerođenoj srpskoj djeci pokušava nametnuti genocidnu etiketu".

Dotaknuo se i svoje omiljene teme o referendumu, ovoga puta o Sudu i Tužiteljstvu BiH.

"Ne treba nam taj sud i zato ćemo to reći kroz izraz volje naroda i pozivam vas da izađete na referendum i kažete 'ne' Sudu i Tužiteljstvu BiH, 'ne' tiraniji, 'ne' vlasti koja pokušava od Srba da napravi genocidni narod. Ne može se Bosna graditi na način da jedan narod 'izgonite' iz nje. Ako nas 'izgonite' izaći ćemo s Republikom", zaprijetio je Dodik ponovno otcjepljenjem RS.

Iskoristio je priliku i za obračun s oporbom koju je nazvao "izdajnicima".

Aleksandar Vulin, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u vladi Srbije, poznat po kvalificiraju kardinala Alojzija Stepinca kao "ustaškog vikara", pozvao je da se umjesto o genocidu u Srebrenici govori o zločinima počinjenima u Jasenovcu. Pritom se koristio i frazom o "nedoklanom narodu", koju su rabili srpski nacionalisti za pohoda diljem bivše Jugoslavije u godinama koje su prethodile njezinu raspadu.

"Tražimo li previše da se jasenovački zločin nazove genocidom", kazao je Vulin dodajući kako se ne može razumjeti što se zbivalo u ratovima 90-ih godina bez pozivanja na Drugi svjetski rat.

"Ne može se razumjeti što se dešavalo u ratovima '90-ih godina ako se ne zna kolika je dubina jasenovačkog užasa. Zato nemojte riječ genocid upisivati uz narod Jasenovca, Jadovna", kazao je Vulin.

Dodao je kako Srbija neće dopustiti nikakvo smanjivanje ovlasti što ih ima Republika Srpska i kako će čvrsto podupirati taj entitet.
Last edited by Danguba on 03/07/2016 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#50856 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

8. Dana Bog je stvorio srbe ....
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50857 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Tačno me zanima kada li će Srbiji više puknut film od zamornog i bespotrebnog glumatanja finoće i tolerancije te višegodišnjeg hinjenja demokratičnosti pa da se već jednom dohvate pušaka, kami i tenkova i krenu opet u nove oslobodilačke, otadžbinske ratove, nova klanja, nove masovne grobnice i sve to uobičajeno što prati taj poznati trud...Tačno je mučno gledati srpske političare kako pričaju o pruženim rukama pomirenja, toleranciji i tim ublehama koje - ne da sami u njih ne vjeruju nego - izazivaju u njima mučninu, vidiš po bolnim grimasama koje pri tome prave...Evo, ako Vučić imenuje Vulina za ministra rata, pardon odbrane, možda je to jedan korak u pravom smjeru, haj znaj...


Ili će se baš čekat neki malo veći potres na svjetskoj sceni, pa onda?

Ono što je najvažnije u cijeloj priči da su u mnogočemu predvidljivi, da postoje neke zakonitosti, neka pravilnost u cijeloj stvari, neki ciklusi i to, pa se ljudi mogu, u dobroj mjeri, pripremiti na to...
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50858 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

arzuhal wrote:Tačno me zanima kada li će Srbiji više puknut film od zamornog i bespotrebnog glumatanja finoće i tolerancije te višegodišnjeg hinjenja demokratičnosti pa da se već jednom dohvate pušaka, kami i tenkova i krenu opet u nove oslobodilačke, otadžbinske ratove, nova klanja, nove masovne grobnice i sve to uobičajeno što prati taj poznati trud...Tačno je mučno gledati srpske političare kako pričaju o pruženim rukama pomirenja, toleranciji i tim ublehama koje - ne da sami u njih ne vjeruju nego - izazivaju u njima mučninu, vidiš po bolnim grimasama koje pri tome prave...Evo, ako Vučić imenuje Vulina za ministra rata, pardon odbrane, možda je to jedan korak u pravom smjeru, haj znaj...


Ili će se baš čekat neki malo veći potres na svjetskoj sceni, pa onda?

Ono što je najvažnije u cijeloj priči da su u mnogočemu predvidljivi, da postoje neke zakonitosti, neka pravilnost u cijeloj stvari, neki ciklusi i to, pa se ljudi mogu, u dobroj mjeri, pripremiti na to...
Isto pitanje me muci svaki dan dok otvorim laptop i krenem listati novine. Mislim da je neki vrhunac vec bio(razmak izmedju dva sukoba) i da sada biraju povoljan trenutak za ustanak. Mislim da nemaju vremena cekati neke potrese na medjunarodnom planu jer brlog tone brze nego su mislili. Taj sukob ce pokrenuti dok narod nije shvatio sta su uradili pa ih zato filuju svaki dan o ponovnoj ugrozenosti. Svaki dan obiljezavaju stradanja(i neka) ali se drze zapaljivi govori o ugrozenosti. Narod k'o narod ne razmislja tako duboko pa da kaze ''cime to nas Sarajevo, Bosnjaci, Hrvati ugrozavaju''? Neka gesta, poruka ili nesto konkretno nad cime bi se Srbin zabrinuo?
Najvecu opasnost za taj entitet i nene zitelje predstavljaju upravo ovi njihovi ''zastitnici''.

Ponavljam, vrhunac ''tolerancije'', nekog zajednistva, gradjenja buducnosti(kada smo bar mi u to vjerovali) je prosao. Ostaje drugi dio silazne putanje do novog sukoba. Na njima je kojom ce brzinom to proci a na nama je da budemo spremni.

Zadnjih par godina sam se tjesio da je jos rano za novi sukob ali kada pogledam da se nista nije promijenilo od '95.god.(izuzev na silu), iluzorno se uspavati i vjerovati kako ce stvari leci na svoje. Niti se ko iskreno pokajao, zlocine priznao, uvjerio sugradjane da bar za naseg vremena takve stvari se nece ponoviti. Nista od toga se nije desilo da bi se bilo ko od nas opustio.

Pitanje je samo dana.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#50859 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

nemaju oni srca za tako nesto, to je onaj tip ljudi koji povlaci potez samo kad zna da je sigurno u boljoj poziciji, tip ljudi koji grupno napada palicama i nozevima jednog golorukog insana i onda slavi sto su ga prebili
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50860 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

Danguba wrote: Zadnjih par godina sam se tjesio da je jos rano za novi sukob ali kada pogledam da se nista nije promijenilo od '95.god.(izuzev na silu), iluzorno se uspavati i vjerovati kako ce stvari leci na svoje. Niti se ko iskreno pokajao, zlocine priznao, uvjerio sugradjane da bar za naseg vremena takve stvari se nece ponoviti. Nista od toga se nije desilo da bi se bilo ko od nas opustio.
Tako je.
User avatar
argyle
Posts: 1911
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#50861 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by argyle »

Milorade dizi specijalce, ovi Bosnjaci su previse uzeli fursata.


Veličanstven iftar u Podrinju: Više od četiri hiljade građana iftarilo u Konjević Polju

Image

U organizaciji Udruženja građana Srednje Podrinje večeras je u naselju Konjević Polje, smještenom između Zvornika i Bratunca, upriličen iftar za preko 4.000 postača iz ovog mjesta, Bratunca, Srebrenice, Zvornika, Vlasenice i drugih krajeva sjeveroistočne Bosne.

Iftar je organizovan dvjestotinjak metara od kuce Fate Orlović, u čijoj avliji je ilegalno izgrađena crkva.

Iftaru je prethodio prigodan vjerski program, obraćanja organizatora, zvaničnika i predstavnika Islamske zajednice.

Prisutnima se obratio Azmir Husić, biznismen iz Glogove kod Bratunca, predsjednik Fudbalskog kluba Sloboda, i jedan od organizatora iftara. Obzirom da je preživio genocid, Husić je imao emotivno obraćanje.

-Iza mene su ova brda na koja sam krenuo sa osam hiljada mojih komšija, rođaka, sugrađana. Na sreću jedan sam od onih koji ovdje ima priliku da priča. Jedino što mogu reći, ovo smo napravili zbog vas, jer vi ste istinski branioci BiH. Pokrenuo sam ovu akciju i organizaciju i trudit ću se da i vi živite pravim životom – poručio je Husić.

On je dodao da je prije nekoliko dana sličan iftar organizovan u Đulićima kod Zvornika, za 1.500 povratnika.



Elmir Jahić, predsjednik Udruženja Građana Srednje Podrinje, kazao je da je jedan od ciljeva formiranja ovog udruženja je da se objedine sve podrinjske snage, bez obzira gdje se nalazile.

-Oni koji mogu da pomognu, prije svega procesu povratka i svim probosanskim procesima, su dužni da podrže ovaj projekat. Najbolje vrijeme da krenemo sa ovim aktivnostima je mjesec ramazan, koji je i mjesec druženja i mjesec jedinstva. Večerašnji iftar je najbolje mjesto i najbolja poruka. To je poruka jedinstva i snage Podrinjaca – kazao je Jahić.

Građanima Podrinja i gostima su se obratili i zvaničnici, mnogi predstavnici Bošnjaka u manjem bh. entitetu.

Prije iftara je klanjan akšam namaz kojeg je predvodio Vahid efendija Fazlović, muftija tuzlanski.

Konjević Polje je jedno od mjesta u Podrinju čiji su mnogobrojni stanovnici ubijeni u genocidu. U ovo mjesto, koje je vrlo važno u Podrinju i koje se nalazi se na raskršću puteva koje vode za Zvornik, Vlasenicu u Srebrenicu, vratili su se brojni povratnici.

(S.K./Faktor.ba)

Bošnjaci iz RS-a: Naš jezik je bosanski

Image

U Zvorniku je danas održan sastanak roditelja i predstavnika roditelja bošnjačke djece iz Republike
Srpske, kojima se osporava pravo na izučavanje maternjeg jezika.
Sastanak je održan simbolično na današnji dan, jer je 03.jula bosanski jezik spomenut u notarskim
knjigama grada Kotora 1436. godine, gdje se navodi da je mletački knez u Kotoru kupio
petnaestogodišnju djevojku “bosanskog roda i heretičke vjere, zvanu bosanskim jezikom Djevenu”.
Sastanku su prisustvovali predstavnici roditelja iz Srebrenice, Bratunca, Milića, Koraja, Janje, Zvornika…,
a prisutni su bili advokat Duško Tomić i pravni zastupnik roditelja bošnjačke djece iz Konjević Polja
Nedim Ademović, te brojni drugi politički predstavnici Bošnjaka na svim nivoima vlasti.
Inicijator ovog događaja, poslanik u NS RS-a Nedim Čivić, saopštio je zaključke sastanka:
“Naš jezik se zove bosanski jezik, a ne bošnjački jezik ili jezik bošnjačkog naroda. Pozivamo sve nivoe
vlasti u BiH, posebno u Republici Srpskoj, da prestanu sa višegodišnjom diskriminacijom i narušavanjem
našeg ljudskog dostojanstva.Zahtjevamo od vlasti u RS da se našoj djeci u sve evidencije upisuje
bosanski jezik, u skladu sa nastavnim planom i programom koja su naša djeca pratila u školama.
Upozoravamo da ćemo tražiti od svih domaćih i međunarodnih sudskih instanci punu odgovornost
nadležnih institucija i osoba za nepoštivanje prava nas i naše djece”, zaključio je Čivić.
Ostali zaključci se odnose na pravnu zaštitu roditelja i djece.
“Formirat će se tim predstavnika roditelja sa cijelog prostora RS i pravni tim koji će zastupati djecu i
roditelje pred institucijama države BiH”,dodao je Čivić.
Roditelji su još jednom upozorila da, ako se ovaj problem ne riješi do početka nove školske godine,
njihova djeca neće ići u školu.
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50862 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Image

Sto se bijeli u gori zelenoj?
Al' su snjezi, al' su labudovi?
Da su snjezi, vec bi okopnuli,
labudovi, vec bi poletjeli;
nit' su snjezi, nit' su labudovi,
nego Sator age Hasan-age:
...


:bih: :bih:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#50863 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

precednice hoce ljudi da pricaju svoj jezik u svojoj drzavi, haman republika puca po savovima?
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#50864 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by arzuhal »

...jer je 03.jula bosanski jezik spomenut u notarskim knjigama grada Kotora 1436. godine, gdje se navodi da je mletački knez u Kotoru kupio petnaestogodišnju djevojku “bosanskog roda i heretičke vjere, zvanu bosanskim jezikom Djevenu”.

Lijepog li imena, Djevena :-D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#50865 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

arzuhal wrote:...jer je 03.jula bosanski jezik spomenut u notarskim knjigama grada Kotora 1436. godine, gdje se navodi da je mletački knez u Kotoru kupio petnaestogodišnju djevojku “bosanskog roda i heretičke vjere, zvanu bosanskim jezikom Djevenu”.

Lijepog li imena, Djevena :-D
Lažu :mrgreen:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#50866 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Juliuscezar »

mO k3 wrote:
arzuhal wrote:...jer je 03.jula bosanski jezik spomenut u notarskim knjigama grada Kotora 1436. godine, gdje se navodi da je mletački knez u Kotoru kupio petnaestogodišnju djevojku “bosanskog roda i heretičke vjere, zvanu bosanskim jezikom Djevenu”.

Lijepog li imena, Djevena :-D
Lažu :mrgreen:

Zapadnjacka zavera, kako to da nije spomenuto u Smedervu ili Konstantinoplju ili Velikoj Moskovoskoj knezevini, nego od strane iransko-bijelo alkaidskih placenika Venecijanca. Mislite da se slucajno antisrpska komisija zove Venecijanska komisija
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#50867 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Dodik: Srpska će objaviti sopstvene podatke o popisu
zajedno sa referendumom. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#50868 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Danguba wrote:
Dodik: Srpska će objaviti sopstvene podatke o popisu
zajedno sa referendumom. :D
Ponovo nije odavno 11/06 i 30/06 :)
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#50869 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by SkyLimit »

U želji da predsednik što prije naredi razbacivanje balvana, naručujem samo za njega ovu pjesmu ili pesmu:
Pokreni se

ne postoji nešto što ne postoji
nekad se stane
nekad se nastavi

možeš odlučiti
možeš izabrati
kada ćeš krenuti

da li zbog dosade
ili zbog navike
bojiš se na kocku staviti srce
možda se sve dogodi
možda se sve pojavi

samo od sebe
pokreni se, izmjeni se
dok ne pokušaš
nećeš saznati
tko si zapravo ti

pokreni se, izmjeni se

ponekad postaneš
tek kada ostaneš
ponekad nestaneš
tek kada prestaneš
možeš odlučiti
koliko ćeš se mučiti
na jednom mjestu

pokreni se, izmjeni se
dok ne pokušaš
nećeš saznati
tko si zapravo ti
pokreni se, izmjeni se

User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#50870 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GAU8 »

arzuhal wrote:Tačno me zanima kada li će Srbiji više puknut film od zamornog i bespotrebnog glumatanja finoće i tolerancije te višegodišnjeg hinjenja demokratičnosti pa da se već jednom dohvate pušaka, kami i tenkova i krenu opet u nove oslobodilačke, otadžbinske ratove, nova klanja, nove masovne grobnice i sve to uobičajeno što prati taj poznati trud...Tačno je mučno gledati srpske političare kako pričaju o pruženim rukama pomirenja, toleranciji i tim ublehama koje - ne da sami u njih ne vjeruju nego - izazivaju u njima mučninu, vidiš po bolnim grimasama koje pri tome prave...Evo, ako Vučić imenuje Vulina za ministra rata, pardon odbrane, možda je to jedan korak u pravom smjeru, haj znaj...


Ili će se baš čekat neki malo veći potres na svjetskoj sceni, pa onda?

Ono što je najvažnije u cijeloj priči da su u mnogočemu predvidljivi, da postoje neke zakonitosti, neka pravilnost u cijeloj stvari, neki ciklusi i to, pa se ljudi mogu, u dobroj mjeri, pripremiti na to...
Kakav crni rat, jeste dosadni.
Treba se ugledati u taktiku kosovskih albanaca i uzet ih na natalitet.
Da su bošnjačke vođe manje sebični ološ a više iskrene vođe, sve i zadnju marku bi investirali u povratnike.
Ali jok, znam ja nas hebo ti nas...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50871 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

GAU8 wrote:Kakav crni rat, jeste dosadni.
Treba se ugledati u taktiku kosovskih albanaca i uzet ih na natalitet.
Da su bošnjačke vođe manje sebični ološ a više iskrene vođe, sve i zadnju marku bi investirali u povratnike.
Ali jok, znam ja nas hebo ti nas...
da se nije umjesao NATO 1999. na kosovu ta politika uzimanja na natalitet bi dozivjela katastrofu. niko nece skrstenih ruku gledati kako ga uzimas na natalitet. i sve ce uciniti da ti ponisti rad.
niko ne spori vaznost nataliteta za razvoj i napredak naroda ali samo stancati djecu bez mogucnosti da se ta djeca brane od podivljalih komsija je isto kao da hranis pilice za klanje.
User avatar
GAU8
Posts: 9143
Joined: 05/01/2011 09:18

#50872 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by GAU8 »

155_mm wrote:
GAU8 wrote:Kakav crni rat, jeste dosadni.
Treba se ugledati u taktiku kosovskih albanaca i uzet ih na natalitet.
Da su bošnjačke vođe manje sebični ološ a više iskrene vođe, sve i zadnju marku bi investirali u povratnike.
Ali jok, znam ja nas hebo ti nas...
da se nije umjesao NATO 1999. na kosovu ta politika uzimanja na natalitet bi dozivjela katastrofu. niko nece skrstenih ruku gledati kako ga uzimas na natalitet. i sve ce uciniti da ti ponisti rad.
niko ne spori vaznost nataliteta za razvoj i napredak naroda ali samo stancati djecu bez mogucnosti da se ta djeca brane od podivljalih komsija je isto kao da hranis pilice za klanje.
A šta ti predlažeš? :lol: :lol: :lol: :lol:
BTW: zar ne vidiš drugu rečenicu - investiranje u povratak.
To uključuje i investiranje u sigurnost, ne samo u materijalna dobra.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50873 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

GAU8 wrote:
155_mm wrote:
GAU8 wrote:Kakav crni rat, jeste dosadni.
Treba se ugledati u taktiku kosovskih albanaca i uzet ih na natalitet.
Da su bošnjačke vođe manje sebični ološ a više iskrene vođe, sve i zadnju marku bi investirali u povratnike.
Ali jok, znam ja nas hebo ti nas...
da se nije umjesao NATO 1999. na kosovu ta politika uzimanja na natalitet bi dozivjela katastrofu. niko nece skrstenih ruku gledati kako ga uzimas na natalitet. i sve ce uciniti da ti ponisti rad.
niko ne spori vaznost nataliteta za razvoj i napredak naroda ali samo stancati djecu bez mogucnosti da se ta djeca brane od podivljalih komsija je isto kao da hranis pilice za klanje.
A šta ti predlažeš? :lol: :lol: :lol: :lol:
BTW: zar ne vidiš drugu rečenicu - investiranje u povratak.
To uključuje i investiranje u sigurnost, ne samo u materijalna dobra.
opa odlicno onda.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#50874 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by almir90 »

Pozivat se na Kosovare kao nekakav primjer, je čista glupost. Pa oni su veći, tj. gori protektorat od nas. Kakav crni natalitet, da im nije EU, Amerike i NATO-a nikad ne bi dobili nezavisnost, a bez istih ni natalitet im ne bi bio nikakav, jer bi ih sve potrovali u roku godinu-dvije.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50875 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

almir90 wrote:Pozivat se na Kosovare kao nekakav primjer, je čista glupost. Pa oni su veći, tj. gori protektorat od nas. Kakav crni natalitet, da im nije EU, Amerike i NATO-a nikad ne bi dobili nezavisnost, a bez istih ni natalitet im ne bi bio nikakav, jer bi ih sve potrovali u roku godinu-dvije.
od albanaca se jedino moze nauciti kako usaglasiti vlastite nacionalne interese sa interesima velikih sila. a to je bosnjanima prijeko potrebno.
Locked