FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#50751 Re: FC Barcelona

Post by turbofolk »

Da uletim i ja ko padobranac :D

Suđenje u Španskoj Primeri je katastrofalno. Barem na utakmicama koje nam se daju u prijenosima. Posebno su pod lupom utakmice Reala ili Barcelone.
Treba biti pošten pa priznati da je Barcelona sinoć uveliko oštećena za penal. Neko je već rekao,da je pitanje bili uopšte došlo do spornog igranja rukom Mascherana na drugoj strani, da je sviran penal za Barcelonu i da je postignut gol.
Ali zaboravljaju svi četvrt finale lige prvaka prošle godine, kad je Iniesta u svom šesnaestercu namjerno igrao rukom pred sam kraj revanša sa Atleticom, pa nije isključen, da bi potom kreirao situaciju u kojoj nije sviran čist penal za Barcelonu do kojeg ustvari ne bi ni došlo da je Iniesta na vrijeme opravdano isključen.
Barcelona je sinoć bila bolji protivnik i nije pobjedila zahvaljujući sudijskim greškama i tu nema dvojbe da je pokradena.
Treba biti pošten također, pa reći da je Realu poklonjen penal protiv Seville u kupu. Lakrdija sudačka. Modrić je pao i nije mogao znati ko ga je gurnuo, ali James ako je već uzeo loptu da puca, trebao je promašiti penal jer je znao ko je napravio prekršaj. Ovdje je puno i do njegovog (Un)Fair Playa, ali je ipak najviše do sudije, jer ako glavni nije vidio ko je gurnuo Modrića, ostala trojica su morali, a pogotovo onaj iza gola. Glavni sudija je morao promjeniti svoju odluku. Ali bez obzira, Sevilla je tu noć bila katastrofalna, ali je mogla otići u revanš sa jednim golom manje u mreži i možemo reći da je Sevilla pokradena za taj jedan gol minusa.
A za ovo Uefalona.. Taj nadimak je zbog protektorata koji je Barcelona prije 5,6,7 godina imala kod sudija u evropskim utakmicama. Nema to veze sa Primera ligom. Tako da ovaj link, ovo guranje Modrića od strane Jamesa, ni blizu ne može prebaciti ljagu sa Barcelone na Real u sudijskim nepravdama. Na kraju krajeva, Ovrebo i polufinale LP-a Chelsea-Barcelona se i dan danas spominju kao velika krađa sudija protiv Chelsea, a ovaj penal Jamesa u kupu bit će zaboravljen do kraja kup takmičenja ove godine, još posebno ako Real ispa(d)ne iz takmičenja prije finala.

I za kraj. Za mene su cigani i jedni i drugi i treći. I Barcelona i Real i sudije. Ko bi navijo za njih (nabildane i istetovirane zvjezdice) pored onakvog Atletic Bailbao-a od četvrtka ili Villareala od sinoć. Uništili su fudbal poturajući nam Real i Barcelonu kao jedino vrijedno u fudbalu, zaboravljajući da i drugi znaju igrat lopte, samo ih nema puno po naslovnicama.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#50752 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

ultima_palabra wrote:Pique je klovn kao i Dani Alves, samo što ovaj ne isprobava kostime po Instagramu nego se bavi sudijama. Dva rijetko odvratna lika.
Meni su inače odvratni likovi koji se više bave rivalima nego svojim klubovima.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#50753 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

It's now been more than 16 hours since Neymar last scored a competitive goal for Barcelona.

Nine different Barca players have scored since.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50754 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Sudijska organizacija uputila zahtjev disciplinskoj komisiji da ispita da li su Piquéove izjave za kaznu.
Od 4 do 12 meceva :mrgreen:
User avatar
p206
Posts: 8421
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#50755 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

Neka im je rekao kad ovi levati iz uprave nemaju muda.Vodjenje kluba nije samo ekonomija i skupljanje sponzora.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50756 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

p206 wrote:Neka im je rekao kad ovi levati iz uprave nemaju muda.Vodjenje kluba nije samo ekonomija i skupljanje sponzora.
Upravo. Zapustili su potpuno socijalni dio kluba. Dosta, cak bih rekao velika vecina clanova ne dozivljava ovu upravu kao svoju. Niko ne spori odlican ekonomski posao koji su napravili, ali nisu dovoljno uradili na institucionalnom planu.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#50757 Re: FC Barcelona

Post by B6Redhell »

skenderija04 wrote:
p206 wrote:Neka im je rekao kad ovi levati iz uprave nemaju muda.Vodjenje kluba nije samo ekonomija i skupljanje sponzora.
Upravo. Zapustili su potpuno socijalni dio kluba. Dosta, cak bih rekao velika vecina clanova ne dozivljava ovu upravu kao svoju. Niko ne spori odlican ekonomski posao koji su napravili, ali nisu dovoljno uradili na institucionalnom planu.
Ako ne prodaju mesija i ne obrnu na njemu da dobave dobar podmladak nema tu nikakvog odlicnog ekonomskog posla. Ako vam se podmladak zasniva na denisu suarezu i andre gomesu i ter stiegenu vas nema nigdje. Neymar vam posto muzicar a suarez jos koja i peMzija..
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#50758 Re: FC Barcelona

Post by B6Redhell »

A sto se tice onog ježa shakirinog drugo je biti borac za svoj klub u svakom pogledu a u tome NE blatiti prozivati omlazavati i ponizavati i traziti krivce u svakom drugom pa i sudijama, treba se ogledat o zvijezde prije njega. Mada on zvijezde vidio nije i osim navijaca barcelone postade jedan od najomrazenijih fudbalera..
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#50759 Re: FC Barcelona

Post by 2002 »

Piqenbauer je ljudina i samo nek pljuje po Perezovoj mafiji u savezu jer jedini ima mu*a za to. Naravno da se to madridistima ne svidja i to je normalno a Piqcu je to samo dodatno gorivo :D
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#50760 Re: FC Barcelona

Post by AmirBaa »

B6Redhell wrote:A sto se tice onog ježa shakirinog drugo je biti borac za svoj klub u svakom pogledu a u tome NE blatiti prozivati omlazavati i ponizavati i traziti krivce u svakom drugom pa i sudijama, treba se ogledat o zvijezde prije njega. Mada on zvijezde vidio nije i osim navijaca barcelone postade jedan od najomrazenijih fudbalera..
draze mi je vidjeti da onako "prihvati" poraz nego kao ovakvi placenici :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50761 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Ma i ja bi mu rekao bravo sto se pobunio, samo da je ko covjek spomenuo i sebe, da je i sam igrao rukom, a sudija nije svirao :mrgreen:
Sve u svrhu dokaza da su sudije govna 8-)
Ali, razumljivo, Pikac zastupa samo svoje i interese svog kluba, tako da je to mudro presutio :P
Nejse, hajmo mi dalje.
Ovog je bilo i bice.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10170
Joined: 31/03/2007 00:07

#50762 Re: FC Barcelona

Post by Bosanski_kralj »

Al ne pojaviti se na sinoćnoj dodjeli nagrada. :-)
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50763 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

A sto bi neko dolazio na te glupe manifestacije svakih mjesec dana.
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#50764 Re: FC Barcelona

Post by 2002 »

Ako sam dobro vidio niko od igraca Barce se nije pojavio, to mi je malo neozbiljno. Prozivali su Ronalda sto nije dosao one godine kad je bilo skoro pa sigurno da ce Messi dobiti nagradu, sad Barcini uradise isto.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50765 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Trebali su biti tamo.

Ako je zvanicna verzija priprema za kup, onda neka ne idu i kada im dodjele te nagrade.
Ako je razlog solidarisanje sa Suarezom, to se kaze, a ne otkazati na dan dodjele.

Ovo pokazuje da izmedju uprave i svlacionice postoji distanca i da je ovo samo rezultat problema koji su nastali u zadnje dvije godine. Igraci zamjeraju upravi sto nije dovoljno ucinila u slucajevima Neymar, Messi i Masceraro , i sto nema jakog clana koji nastupa u medijima da zastiti klub.

PD


Presica LE :D :D :D :D

Ostavio je Piquea na vjetrometini.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50766 Re: FC Barcelona

Post by MOSALJOZE »

Bayern je taj "problem"riješio sa Mathiasom Sammerom,koji je bio upravo spona izmedju uprave i igrača.Istina Ribery,Lahm,Muller itd..su u odličnim odnosima sa upravom(čitaj Ulijem),ali je bilo potrebno Špance što je bolje adaptirati,pa je on poslužio za to...
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50767 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

MOSALJOZE wrote:Bayern je taj "problem"riješio sa Mathiasom Sammerom,koji je bio upravo spona izmedju uprave i igrača.Istina Ribery,Lahm,Muller itd..su u odličnim odnosima sa upravom(čitaj Ulijem),ali je bilo potrebno Špance što je bolje adaptirati,pa je on poslužio za to...
Ovdje je problem sto uprava nema autoritet nad igracima. Ovi su odlucili da ne idu, i gotovo.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50768 Re: FC Barcelona

Post by MOSALJOZE »

skenderija04 wrote:
MOSALJOZE wrote:Bayern je taj "problem"riješio sa Mathiasom Sammerom,koji je bio upravo spona izmedju uprave i igrača.Istina Ribery,Lahm,Muller itd..su u odličnim odnosima sa upravom(čitaj Ulijem),ali je bilo potrebno Špance što je bolje adaptirati,pa je on poslužio za to...
Ovdje je problem sto uprava nema autoritet nad igracima. Ovi su odlucili da ne idu, i gotovo.
Možda je uprava jednostavno omekšala oko tog pitanja.Nismo dovoljno uradili da ih zaštitimo,sad šuti i trpi dok se stvari ne smire.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#50769 Re: FC Barcelona

Post by Muhamed Đakmić »

skenderija04 wrote:
MOSALJOZE wrote:Bayern je taj "problem"riješio sa Mathiasom Sammerom,koji je bio upravo spona izmedju uprave i igrača.Istina Ribery,Lahm,Muller itd..su u odličnim odnosima sa upravom(čitaj Ulijem),ali je bilo potrebno Špance što je bolje adaptirati,pa je on poslužio za to...
Ovdje je problem sto uprava nema autoritet nad igracima. Ovi su odlucili da ne idu, i gotovo.
Pretjeruju vala i oni. Nije im dovoljno što igraju za Barcelonu i imaju svake sezone šansu osvojiti sve trofeje. Sve u suštini zavisi od njih, ali prečesto im je mrsko i hodati, a ne trčati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#50770 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

skenderija04 wrote:
p206 wrote:Neka im je rekao kad ovi levati iz uprave nemaju muda.Vodjenje kluba nije samo ekonomija i skupljanje sponzora.
Upravo. Zapustili su potpuno socijalni dio kluba. Dosta, cak bih rekao velika vecina clanova ne dozivljava ovu upravu kao svoju. Niko ne spori odlican ekonomski posao koji su napravili, ali nisu dovoljno uradili na institucionalnom planu.
Ko im je kriv kad su izabrali svog Bakira. :-D

E da su samo izabrali babuku Laportu, Barcelona bi bila prva na ljestvici sa minimum +6 prednosti. :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50771 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tito_i_Partija wrote:
skenderija04 wrote:
p206 wrote:Neka im je rekao kad ovi levati iz uprave nemaju muda.Vodjenje kluba nije samo ekonomija i skupljanje sponzora.
Upravo. Zapustili su potpuno socijalni dio kluba. Dosta, cak bih rekao velika vecina clanova ne dozivljava ovu upravu kao svoju. Niko ne spori odlican ekonomski posao koji su napravili, ali nisu dovoljno uradili na institucionalnom planu.
Ko im je kriv kad su izabrali svog Bakira. :-D

E da su samo izabrali babuku Laportu, Barcelona bi bila prva na ljestvici sa minimum +6 prednosti. :D
:D :D :D :D

I na putu za delozaciju :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50772 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Maestralna presica Lus Enriquea. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Postavio je stvari na svoje mjesto,
User avatar
Logovan
Posts: 102736
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#50773 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

2002 wrote:Ako sam dobro vidio niko od igraca Barce se nije pojavio, to mi je malo neozbiljno. Prozivali su Ronalda sto nije dosao one godine kad je bilo skoro pa sigurno da ce Messi dobiti nagradu, sad Barcini uradise isto.
Jako ružno ponašanje. Isto k'o kakvi balavci.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50774 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:Maestralna presica Lus Enriquea. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Postavio je stvari na svoje mjesto,
De nam u kratkim crtama, ako moze.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#50775 Re: FC Barcelona

Post by Point. »

skenderija04 wrote:Maestralna presica Lus Enriquea. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Postavio je stvari na svoje mjesto,
Pricaj.
Post Reply