Suđenje u Španskoj Primeri je katastrofalno. Barem na utakmicama koje nam se daju u prijenosima. Posebno su pod lupom utakmice Reala ili Barcelone.
Treba biti pošten pa priznati da je Barcelona sinoć uveliko oštećena za penal. Neko je već rekao,da je pitanje bili uopšte došlo do spornog igranja rukom Mascherana na drugoj strani, da je sviran penal za Barcelonu i da je postignut gol.
Ali zaboravljaju svi četvrt finale lige prvaka prošle godine, kad je Iniesta u svom šesnaestercu namjerno igrao rukom pred sam kraj revanša sa Atleticom, pa nije isključen, da bi potom kreirao situaciju u kojoj nije sviran čist penal za Barcelonu do kojeg ustvari ne bi ni došlo da je Iniesta na vrijeme opravdano isključen.
Barcelona je sinoć bila bolji protivnik i nije pobjedila zahvaljujući sudijskim greškama i tu nema dvojbe da je pokradena.
Treba biti pošten također, pa reći da je Realu poklonjen penal protiv Seville u kupu. Lakrdija sudačka. Modrić je pao i nije mogao znati ko ga je gurnuo, ali James ako je već uzeo loptu da puca, trebao je promašiti penal jer je znao ko je napravio prekršaj. Ovdje je puno i do njegovog (Un)Fair Playa, ali je ipak najviše do sudije, jer ako glavni nije vidio ko je gurnuo Modrića, ostala trojica su morali, a pogotovo onaj iza gola. Glavni sudija je morao promjeniti svoju odluku. Ali bez obzira, Sevilla je tu noć bila katastrofalna, ali je mogla otići u revanš sa jednim golom manje u mreži i možemo reći da je Sevilla pokradena za taj jedan gol minusa.
A za ovo Uefalona.. Taj nadimak je zbog protektorata koji je Barcelona prije 5,6,7 godina imala kod sudija u evropskim utakmicama. Nema to veze sa Primera ligom. Tako da ovaj link, ovo guranje Modrića od strane Jamesa, ni blizu ne može prebaciti ljagu sa Barcelone na Real u sudijskim nepravdama. Na kraju krajeva, Ovrebo i polufinale LP-a Chelsea-Barcelona se i dan danas spominju kao velika krađa sudija protiv Chelsea, a ovaj penal Jamesa u kupu bit će zaboravljen do kraja kup takmičenja ove godine, još posebno ako Real ispa(d)ne iz takmičenja prije finala.
I za kraj. Za mene su cigani i jedni i drugi i treći. I Barcelona i Real i sudije. Ko bi navijo za njih (nabildane i istetovirane zvjezdice) pored onakvog Atletic Bailbao-a od četvrtka ili Villareala od sinoć. Uništili su fudbal poturajući nam Real i Barcelonu kao jedino vrijedno u fudbalu, zaboravljajući da i drugi znaju igrat lopte, samo ih nema puno po naslovnicama.
