SmokingMan wrote:Ma gle kineza,ne spava dok ne zovne na šljeme."![]()
Uvijek me zanimalo kako "raste" kran?
SmokingMan wrote:Ma gle kineza,ne spava dok ne zovne na šljeme."![]()
Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prijeomar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Beton više nije u modi.Moguće je da je u pitanju aluminijska fasada sa termo i zvučnom izolacijom.bumerangss wrote:SmokingMan wrote:Ma gle kineza,ne spava dok ne zovne na šljeme."![]()
pa jel ovdje neme nikako betona?! Samo željezo, čelik šta li je?
![]()
Uvijek me zanimalo kako "raste" kran?
Načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo i direktorica firme Mibral d.o.o Sarajevo Maja Bralović – Smith 12. decembra potpisali su Ugovor o izvođenju radova na izgradnji dječijeg igrališta u ulici Envera Šehovića.
Radi se o igralištu namijenjenom za svu djecu površine od 2.064,36 m², sa mobilijarom koji je prilagođen i djeci sa poteškoćama u razvoju.
U svom obraćanju, općinski načelnik Nedžad Koldžo istakao je da se radi o modernim parkovima izgrađenim po najsavremenijim standardima sa certificiranim mobilijarom.
Igralište će sadržavat prostor za igru djece sa gumenom podlogom, zaštitnu zelenu površinu, kao i zelenu površinu sa klupama za odmor. Prostor će biti ograđen metalnom ogradom, visine 1,2 m, po unutrašnjoj strani oboda formirat će se zeleni pojas sa klupama za sjedenje i kantama za otpatke, a po vanjskoj strani oboda će biti zasađena živa ograda koja će graničiti sa pješačkom stazom širine 2,4 m.
Početak izvođenja radova planiran je čim vremenski uslovi to dozvole, a vrijednost ugovora je 365.239 KM.
Klix
pitam fino jer ne zivim dole i ne znam kakve su prosjecne cijene pa mi 3500 maraka za kvadratni metar zvuci zastrasujuce.Company85 wrote:Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prijeomar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Pa za taj dio grada je to cijena kvadrata u novogradnji.omar little wrote:pitam fino jer ne zivim dole i ne znam kakve su prosjecne cijene pa mi 3500 maraka za kvadratni metar zvuci zastrasujuce.Company85 wrote:Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prijeomar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Pročitah davno na ovom forumu, kako na ulazu u Livno stoji "Dobrodošli u grad sira", dakle tako jedna banalna stvar (hajmoreć') je istaknuta na ulazu u grad, a u Sarajevu nigdje nije bilo naznačeno da se radi o Olimpijskom gradu.Cossack wrote:

Logovan wrote:Nije bilo otvaranje? Gdje vrpca? Gdje Novalić na otvaranju?![]()
Sad će tender za nabavljanje vrpce.amar1994 wrote:Logovan wrote:Nije bilo otvaranje? Gdje vrpca? Gdje Novalić na otvaranju?![]()
![]()
![]()
nestalo vrpce od silnih otvaranja



Imas i investitore koji kupe stan za rentanje.Cossack wrote:Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
jedno je sigurno, stanovi ce se brzo prodati i po ovakvoj cijeni jer potražnje ima.
Ne bih ni ja ali mnogi će jedva dočekati.Thorgerson wrote:Imas i investitore koji kupe stan za rentanje.Cossack wrote:Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni![]()
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
jedno je sigurno, stanovi ce se brzo prodati i po ovakvoj cijeni jer potražnje ima.
Na ovoj lokaciji mozes uzeti hrpu love sto za kratkorocni, sto dugorocni rent.
Ja takodjer ne bih mogao zivjeti u ovakvoj ulici, strasno.
U okviru projekta postavljanja termo fasada na objekte kolektivnog stanovanja kojeg zajednički finansiraju stanari zgrada i Općina Centar, do sada su okončani radovi na tri stambena objekta koji su uključeni u ovaj projekat u ulicama Bolnička 50, Kaptol 28 i Kalemova 38.
Tim povodom su predstavnice Službe za stambene poslove Općine Centar Almasa Ramović i Sanida Žoljić-Nalo u srijedu 13. decembra 2017. godine obišli pomenute lokacije. Prilikom ovog obilaska predstavnici OKI i Fidges upravitelja su predstavili projekat gdje su korišteni visoko kvalitetni materijali sa višegodišnjom garancijom. Svoje zadovoljstvo kvalitetno izvedenim radovima izrazio je i Almedin Burek, predstavnik stanara objekta u Kalemovoj ulici na broju 38.
–Veoma smo zadovoljni urađenim poslom. Naša zgrada je sa vanjske strane bila toliko oštećena da se vidjela cigla. Sada osim uštede na plinskom grijanju, koje je uvedeno u zgradu, također je i estetski izgled zgrade puno bolji. Očekujemo da ćemo sva naša ulaganja u postavljanje fasade na zgradu vratiti za nekoliko godina kroz uštede na grijanju, objasnio je Almedin.
Osim završenih radova na ova tri objekta u toku je postavljanje termo-izolacione fasade na objektima kolektivnog stanovanja u ulicama: Franca Lehara 13 na Marijin dvoru, Derebent 24-26 i Branilaca Sarajeva 4, čiji se završetak očekuje u skorijem vremenskom roku.
Općina Centar je za ovu namjenu izdvojila nešto više od 110.750 KM koje je upraviteljima rasporedila na sljedeći način: Epismont“ – Franca Lehara 13 (30.000 KM), „OKI upravitelj“ – Derebent 24-26 (14.756 KM), te Bolnička 50 (15.241 KM), „Sarajevostan“ - Branilaca Sarajeva 4 (17.321 KM), „Fidges upravitelj“ - Kaptol 28 (20.840 KM) i Kalemova 38 (12.600 KM). Općina Centar iz svog budžeta sufinansira dio ovih radova, najviše do 50 posto od ukupne vrijednosti, dok ostatak sredstava su obezbijedili stanari.
Kako je najavio načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić, ovaj projekat koji ima za cilj povećanje energetske i ekološke efikasnosti, te uljepšavanja centralne gradske općine, od naredne godine osim objekata kolektivnog stanovanja će obuhvatiti i objekte individualne gradnje. Općina Centar će najvjerovatnije realizirati ovaj projekat u saradnji sa Vladom Kantona Sarajevo i Gradskom upravom.
Općina CentarBolnička
Kaptol
Kalemova
Franca Lehara
![]()
E jbg, jesu li i ovo kapitalisti ...Black swan wrote:utopljavaj kapitalistima stanove
na najboljim lokacijama
