Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#5076 Re: Sarajevo Construction

Post by bumerangss »

SmokingMan wrote:Ma gle kineza,ne spava dok ne zovne na šljeme." :D

:-) pa jel ovdje neme nikako betona?! Samo željezo, čelik šta li je? :roll:

Uvijek me zanimalo kako "raste" kran? :lol:
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#5077 Re: Sarajevo Construction

Post by Company85 »

omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prije :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22628
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#5078 Re: Sarajevo Construction

Post by SmokingMan »

bumerangss wrote:
SmokingMan wrote:Ma gle kineza,ne spava dok ne zovne na šljeme." :D

:-) pa jel ovdje neme nikako betona?! Samo željezo, čelik šta li je? :roll:

Uvijek me zanimalo kako "raste" kran? :lol:
Beton više nije u modi.Moguće je da je u pitanju aluminijska fasada sa termo i zvučnom izolacijom. :D
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#5079 Re: Sarajevo Construction

Post by elk »

Bravo za kinoteku :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5080 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sarajevski mališani dobijaju novo igralište na 2.000 m2
Image

Načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo i direktorica firme Mibral d.o.o Sarajevo Maja Bralović – Smith 12. decembra potpisali su Ugovor o izvođenju radova na izgradnji dječijeg igrališta u ulici Envera Šehovića.

Radi se o igralištu namijenjenom za svu djecu površine od 2.064,36 m², sa mobilijarom koji je prilagođen i djeci sa poteškoćama u razvoju.

U svom obraćanju, općinski načelnik Nedžad Koldžo istakao je da se radi o modernim parkovima izgrađenim po najsavremenijim standardima sa certificiranim mobilijarom.

Igralište će sadržavat prostor za igru djece sa gumenom podlogom, zaštitnu zelenu površinu, kao i zelenu površinu sa klupama za odmor. Prostor će biti ograđen metalnom ogradom, visine 1,2 m, po unutrašnjoj strani oboda formirat će se zeleni pojas sa klupama za sjedenje i kantama za otpatke, a po vanjskoj strani oboda će biti zasađena živa ograda koja će graničiti sa pješačkom stazom širine 2,4 m.

Početak izvođenja radova planiran je čim vremenski uslovi to dozvole, a vrijednost ugovora je 365.239 KM.
Image

Image

Image
Klix
omar little
Posts: 17430
Joined: 14/03/2008 21:14

#5081 Re: Sarajevo Construction

Post by omar little »

Company85 wrote:
omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prije :mrgreen:
pitam fino jer ne zivim dole i ne znam kakve su prosjecne cijene pa mi 3500 maraka za kvadratni metar zvuci zastrasujuce.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#5082 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

omar little wrote:
Company85 wrote:
omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Da, slazem se. Nenormalno je jeftino a elitna lokacija. Cinjenica da mozes zaginuti ha krocis iz zgrade je zanemariva. Treba ovo razgrabiti cim prije :mrgreen:
pitam fino jer ne zivim dole i ne znam kakve su prosjecne cijene pa mi 3500 maraka za kvadratni metar zvuci zastrasujuce.
Pa za taj dio grada je to cijena kvadrata u novogradnji.
Mada je meni to suludo.
Ali ima ljudi koji žele da stanuju na takvim mjestima.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5083 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

šta znači elitna. jeste da si za dvije minute na katedrali...ljeti i nizbrdo :mrgreen:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5084 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.

jedno je sigurno, stanovi ce se brzo prodati i po ovakvoj cijeni jer potražnje ima.
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5086 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Nije bilo otvaranje? Gdje vrpca? Gdje Novalić na otvaranju? :oops: :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5087 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Cossack wrote:Image
Pročitah davno na ovom forumu, kako na ulazu u Livno stoji "Dobrodošli u grad sira", dakle tako jedna banalna stvar (hajmoreć') je istaknuta na ulazu u grad, a u Sarajevu nigdje nije bilo naznačeno da se radi o Olimpijskom gradu.

Ovo je mala, ali zaista pozitivna stvar. :)

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5088 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

Logovan wrote:Nije bilo otvaranje? Gdje vrpca? Gdje Novalić na otvaranju? :oops: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

nestalo vrpce od silnih otvaranja :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5089 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

amar1994 wrote:
Logovan wrote:Nije bilo otvaranje? Gdje vrpca? Gdje Novalić na otvaranju? :oops: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

nestalo vrpce od silnih otvaranja :oops:
Sad će tender za nabavljanje vrpce. :mrgreen:
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5090 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Jesu li ovo novi ukrasi u Titovoj ili sam nesto pomijesao?
Image

U Pehlivanusi se obnavlja zid prema Muzickoj akademiji. Izgleda zanimljivo, pa da podijelim

Image
Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#5091 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Cossack wrote:
omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.

jedno je sigurno, stanovi ce se brzo prodati i po ovakvoj cijeni jer potražnje ima.
Imas i investitore koji kupe stan za rentanje.

Na ovoj lokaciji mozes uzeti hrpu love sto za kratkorocni, sto dugorocni rent. ;-)

Ja takodjer ne bih mogao zivjeti u ovakvoj ulici, strasno. :run:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5092 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Thorgerson wrote:
Cossack wrote:
omar little wrote:3100 -3900 maraka metar kvadratni :shock:
jel do mene ili je to fakat nenormalna cijena?
Za onog ko ima nije puno. Nije ovo za prosječne ljude.

jedno je sigurno, stanovi ce se brzo prodati i po ovakvoj cijeni jer potražnje ima.
Imas i investitore koji kupe stan za rentanje.

Na ovoj lokaciji mozes uzeti hrpu love sto za kratkorocni, sto dugorocni rent. ;-)

Ja takodjer ne bih mogao zivjeti u ovakvoj ulici, strasno. :run:
Ne bih ni ja ali mnogi će jedva dočekati.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5094 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Završeni radovi na utopljavanju tri zgrade u Centru
U okviru projekta postavljanja termo fasada na objekte kolektivnog stanovanja kojeg zajednički finansiraju stanari zgrada i Općina Centar, do sada su okončani radovi na tri stambena objekta koji su uključeni u ovaj projekat u ulicama Bolnička 50, Kaptol 28 i Kalemova 38.

Image

Tim povodom su predstavnice Službe za stambene poslove Općine Centar Almasa Ramović i Sanida Žoljić-Nalo u srijedu 13. decembra 2017. godine obišli pomenute lokacije. Prilikom ovog obilaska predstavnici OKI i Fidges upravitelja su predstavili projekat gdje su korišteni visoko kvalitetni materijali sa višegodišnjom garancijom. Svoje zadovoljstvo kvalitetno izvedenim radovima izrazio je i Almedin Burek, predstavnik stanara objekta u Kalemovoj ulici na broju 38.

–Veoma smo zadovoljni urađenim poslom. Naša zgrada je sa vanjske strane bila toliko oštećena da se vidjela cigla. Sada osim uštede na plinskom grijanju, koje je uvedeno u zgradu, također je i estetski izgled zgrade puno bolji. Očekujemo da ćemo sva naša ulaganja u postavljanje fasade na zgradu vratiti za nekoliko godina kroz uštede na grijanju, objasnio je Almedin.

Osim završenih radova na ova tri objekta u toku je postavljanje termo-izolacione fasade na objektima kolektivnog stanovanja u ulicama: Franca Lehara 13 na Marijin dvoru, Derebent 24-26 i Branilaca Sarajeva 4, čiji se završetak očekuje u skorijem vremenskom roku.

Općina Centar je za ovu namjenu izdvojila nešto više od 110.750 KM koje je upraviteljima rasporedila na sljedeći način: Epismont“ – Franca Lehara 13 (30.000 KM), „OKI upravitelj“ – Derebent 24-26 (14.756 KM), te Bolnička 50 (15.241 KM), „Sarajevostan“ - Branilaca Sarajeva 4 (17.321 KM), „Fidges upravitelj“ - Kaptol 28 (20.840 KM) i Kalemova 38 (12.600 KM). Općina Centar iz svog budžeta sufinansira dio ovih radova, najviše do 50 posto od ukupne vrijednosti, dok ostatak sredstava su obezbijedili stanari.

Kako je najavio načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić, ovaj projekat koji ima za cilj povećanje energetske i ekološke efikasnosti, te uljepšavanja centralne gradske općine, od naredne godine osim objekata kolektivnog stanovanja će obuhvatiti i objekte individualne gradnje. Općina Centar će najvjerovatnije realizirati ovaj projekat u saradnji sa Vladom Kantona Sarajevo i Gradskom upravom.
Bolnička

Image

Image

Kaptol

Image

Image

Kalemova

Image

Franca Lehara

Image

Image
Općina Centar
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5095 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Gledaj ti fasada, gledaj ljepote. :thumbup: Ovako na prvi pogleda izgleda odlično.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5096 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

utopljavaj kapitalistima stanove :D
na najboljim lokacijama
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5097 Re: Sarajevo Construction

Post by Chmoljo »

sufinansiranje.

to mi je ok.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5098 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Black swan wrote:utopljavaj kapitalistima stanove :D
na najboljim lokacijama
E jbg, jesu li i ovo kapitalisti ...

Image
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#5099 Re: Sarajevo Construction

Post by avenija »

Koliko je kostalo ovo utopljavanje ove cjeline ?
Post Reply