BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri
Moderator: Benq
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#5076 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Ja više nisam mogao cekati. Prešao sam sa Moj mini 17,55 na GOfree zbog interenta! Podnio zahtjev u BHTelecomu za prenos broja. Sutradan došao da izmirim racun i rekli mi da dodjem za tri dana po reiješenje od RAK-a i došao i odnio na Dobrinju predao za GOfree i u pon ili utorak ce mi brzom poštom doci taj njihov start paket a prelazak sa BHTelecom na njihovu mrežu ce se izvršiti u petak 10.11 i dopunit cu 20 KM i aktivirati 3 gige za 10 KM koje traju 30 dana a ako potrošim surfam po 128 kbs duplo brže nego kod BHTelecoma na 64 kbs. Još sam bio uvezan u moj izbor sa MojTV pa sam imao jednu gigu a ne pola koliko se dobije u Moj mini ali sam tu gigu potrošio 17.10 i patio se na 64kbs sve do 01.11 jer nisam htio dokupiti net jer bi mi se dodatno naplatilo na 17,55 KM pretplate iako sam potrošio samo 2,50 KM na razgovore a SMS vec dugo nism nikome poslao pored vibera. Ovako cu mjesecno trošiti cenera na net i onoliko koliko potrošim a malo cu trošiti jer je u GOfree uspostava poziva 0.06 KM i obracunska 1 sekunda a ne 30 kao na Moj mini ili 60 sekundi kao na ultri pa se kredit topi ko maslac kod BHTelecoma! I cijena je povoljnija, mislim da je 0,15 KM/min a u Moj mini je 0,23 KM/min pozivi prema svim mobilnim mrežama u BiH. Izdržat cu 3 mjeseca koliko je minimalno propisano da moram biti kod operatera kad se predje kod novog a poslije cu vidjeti ako bude sve kao što piše i bude bio solidan signal ostat cu na GOfree a ako ko šta izbaci povoljnije preci cu kod njega. Da svi tako radimo da izaberemo konkurentnijeg operatera cijene bi išle dole a kvalitet gore a ne svi se slijepo držimo za svog nacijionalistickog operatera dok nam te firme (politicari) zguliše kožu!
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5077 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
bravo
kad bi tako svi uradili bhtelekom lopine bi dosle pameti
jos da nagovoriš one sa kojima najviše pričaš da prenesu broj na gofree eto veselja jos više
beskonačno.pričate za samo 0,06
smartXL wrote:Jel ti namjerno pogresno citas il jednostavno neumijes citat. Moj mix srandard sa pretplatom od 33,93 je daleko losiji od ove kombinacije na ultri koju sam ti ja naveo. I ti namjerno preskaces taj paket i serviras ovaj kojeg se nisam dotakeo a koji je jos skuplji.
Poredio si bombon i dao si mojmidi paket. Sad mi dajes jos skuplji od mtela, a nisi poredio sa ovim koji sam.ja dao ili recimo nolimit paketom.
Ne mijesaj kruske i jabuke.
Ovo sto sam ti dao na ultri je daleko bolje od ovog mojmix pameta koji je jos na pretplati i plus skuplji
midi paket je 35 KM i naravno da mu je adekvatno poređenje ovaj mtelov od 35 a daje 3000 minuta i 4 GB spram pišljivih 170 minuta i 2 GB smeća od bhtelekoma
a ti si onda postavio najbolje što si mogao od bhtelekoma sto je još gore smeće sa samo 100 minuta ali ko biva košta 25 KM
i džaba mi pokušavaš inputirat bilo kakvu povezanost s mtelom, slika dole govori šta koristim, ali branim zdravu konkurenciju i najpovoljnije na tržištu, na postpaidu to jeste trenutno mtel, a najgori bhtelekom smećari

Last edited by totalac on 04/11/2017 11:54, edited 2 times in total.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5078 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Mani se tih marketinskih 3000... Pa sto ne daju milju minuta na ovom manjem paketu? Zato sto bi izgubili korisnike ovih vevih paketa jer znajju da se toliko minuta ne trosi. Sta mi znaci i 10000 ako trosim 100-200 min mjesecno. Al zato naplati iako ne koristis. Zato vecini odgovara sa manje minuta al je to skupo ljudino, na mtelu to olacas 10 KM vise nego na ultri. Al hajd ti nekom objasni to, sta je marketing, a sta je stvarna potreba i potrosnja.
Ljudi pratili i vidjeli koliko se trosi, dali puno vise iako znaju da je moguc njihov gubitak od 1-2% za nenaplacene minute koje sz nekad naplacivali, ali su racunali na priliv novih korisnika, tako da u konacnici imaju dobit.
Pitam.te opet, sto.na nizem paketu nisu dali barem milju minuta?
Ljudi pratili i vidjeli koliko se trosi, dali puno vise iako znaju da je moguc njihov gubitak od 1-2% za nenaplacene minute koje sz nekad naplacivali, ali su racunali na priliv novih korisnika, tako da u konacnici imaju dobit.
Pitam.te opet, sto.na nizem paketu nisu dali barem milju minuta?
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5079 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
pa upravo zbog onog sto ti cijelo vrijeme ne kontaš a ja stalno ponavljam
neka optimalna potreba je 300 minuta i 3 GB
bas kao eno na Bonbon za 18 KM
sada je samo pitanje ko takvu ponudu kod nas nudi i po kojoj cijeni
bhtelekom daleko ispod sa pišljivih 170 minuta za 35 KM
mtel daleko iznad sa 3000 minuta za iste pare
ero eno 450 minuta za te pare
pitam ja tebe šta bi ti izabro od toga troje za iste pare
neka optimalna potreba je 300 minuta i 3 GB
bas kao eno na Bonbon za 18 KM
sada je samo pitanje ko takvu ponudu kod nas nudi i po kojoj cijeni
bhtelekom daleko ispod sa pišljivih 170 minuta za 35 KM
mtel daleko iznad sa 3000 minuta za iste pare
ero eno 450 minuta za te pare
pitam ja tebe šta bi ti izabro od toga troje za iste pare
Last edited by totalac on 04/11/2017 12:07, edited 1 time in total.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5080 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Pa evo ja ti reko da bi uzeo ovu kombinaciju ultre, jer je jeftinija u odnosu na mojmix, a ti mi odmah nabaci jos skuplji pamet sa 3000min koje ne mogu potrosit ni za godinu dana. Poceo me ubjedjivat da je to bolje.
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#5081 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Meni stalno dolazilo do 100 KM telefona mjesecno, sada dolazi samp koliko je pretplata tj 45 KM. A minute ne mogu potrositi... Za mene najjaci paket na trzistu moj mix extrasmartXL wrote:Mani se tih marketinskih 3000... Pa sto ne daju milju minuta na ovom manjem paketu? Zato sto bi izgubili korisnike ovih vevih paketa jer znajju da se toliko minuta ne trosi. Sta mi znaci i 10000 ako trosim 100-200 min mjesecno. Al zato naplati iako ne koristis. Zato vecini odgovara sa manje minuta al je to skupo ljudino, na mtelu to olacas 10 KM vise nego na ultri. Al hajd ti nekom objasni to, sta je marketing, a sta je stvarna potreba i potrosnja.
Ljudi pratili i vidjeli koliko se trosi, dali puno vise iako znaju da je moguc njihov gubitak od 1-2% za nenaplacene minute koje sz nekad naplacivali, ali su racunali na priliv novih korisnika, tako da u konacnici imaju dobit.
Pitam.te opet, sto.na nizem paketu nisu dali barem milju minuta?
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5082 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Ko.si ti da govoris kolka je kome potreba. Poslovni ljudi su nesto drugo, a bgm rezidenti se bazirali na net. Midi je stara ponuda, a ovo na ultri je relativno friska ponuda, vjerovatno da se dosta ljudi i prebacilo, ali ne znam ko ni ti.
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5083 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
sve se više ukopavaš u jamu kao i bhtelkom stručnjaci
jel za 35 KM bolje 200 minuta i 6 GB
ma koja vrsta korisnika bio
ili 170 minuta i 2 GB
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#5084 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Ja sam davno rekao da je MTel ponuda na paketu Moj Mix Extra vjerovatno najbolja ponuda na trzistu,ali je 20 KM preskupa za ono sto meni treba
Koji ce mi onda Q?
Kod nas je narod naopak.
Daj mu Passata,iako i Golf moze sve potrebe pokriti.
Daj mu 3000 min,a koristi ih 200,a placa skuplje nego sto bi trebao.
Nemamo mjere jbg
Koji ce mi onda Q?
Kod nas je narod naopak.
Daj mu Passata,iako i Golf moze sve potrebe pokriti.
Daj mu 3000 min,a koristi ih 200,a placa skuplje nego sto bi trebao.
Nemamo mjere jbg
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5085 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
ne kontaš
mtelova ponuda je bila pravi protulijek za midi 30 od bhtelekom smećara
jer za iste pare, tj.35 KM dajju 3000 minuta i 4 GB spram midi30 sa 170 minuta i 2 GB
smišljeno napravljeno da sjebu tu ponudu bhtelekoma i to do jaja
jer taj paket je nazastupljeniji u postpaidu među poslovnjacima
zato su na njega i napali a druge nisu dirali, jer nisu interesantni tržištu
samo sumnjam da su uspjeli jer nacionalni torovi su prejaki, bolje vlastito govno nego tuđi kolači
mtelova ponuda je bila pravi protulijek za midi 30 od bhtelekom smećara
jer za iste pare, tj.35 KM dajju 3000 minuta i 4 GB spram midi30 sa 170 minuta i 2 GB
smišljeno napravljeno da sjebu tu ponudu bhtelekoma i to do jaja
jer taj paket je nazastupljeniji u postpaidu među poslovnjacima
zato su na njega i napali a druge nisu dirali, jer nisu interesantni tržištu
samo sumnjam da su uspjeli jer nacionalni torovi su prejaki, bolje vlastito govno nego tuđi kolači
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#5086 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Midi ima 3gb interneta. Ja prosli mjesec potrosio 20km, dakle 10km cu prenijeti na ovaj mjesec. I sad bih po tvojoj logici trebao da predjem na mtel jer zamisli nudi 3000min koje su mi totalno nepotrebne i da to sve platim 10km vise?
Svako bolan ne bio ima svoju racunicu i sta mu vise odgovara.
Svako bolan ne bio ima svoju racunicu i sta mu vise odgovara.
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5087 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
kako 10 KM više matere ti
to sto ti nisi potrošio u jednom mjesecu 10 KM možeš samo prenijet u naredni i to jednom, i da potrošiš, ako ne potrošiš piši propalo
elem, svaki mjesec tebi valja plaćat 35 KM pretplatu
ovi bhtelekomci su stvarno stručnjaci
2800 minuta više i 1 GB za iste pare
samo bhtelekomci mogu reći da je to sve isto i da zavisi od potreba korisnika
to sto ti nisi potrošio u jednom mjesecu 10 KM možeš samo prenijet u naredni i to jednom, i da potrošiš, ako ne potrošiš piši propalo
elem, svaki mjesec tebi valja plaćat 35 KM pretplatu
ovi bhtelekomci su stvarno stručnjaci
2800 minuta više i 1 GB za iste pare
samo bhtelekomci mogu reći da je to sve isto i da zavisi od potreba korisnika
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#5088 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Raspravljas sa osobom koje je imala Nick dileja i prije njega i poslije jedno trideset nickova. Lik nije dobar u glavu nimalo. Kako god da izaberes lik će reći da si BHT uposlenik i da je sve što on napiše bolje.Ali_G wrote:Midi ima 3gb interneta. Ja prosli mjesec potrosio 20km, dakle 10km cu prenijeti na ovaj mjesec. I sad bih po tvojoj logici trebao da predjem na mtel jer zamisli nudi 3000min koje su mi totalno nepotrebne i da to sve platim 10km vise?
Svako bolan ne bio ima svoju racunicu i sta mu vise odgovara.
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#5089 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
cijena od 30 i nesto je ako potpises ugovor za simonly i to na 2g. Ja trenutno nisam vezan na midi. I ispada ja moram da placam svaki mjesec 35, a na mtelu ne moram? Sta mi znaci 3000 minuta, ako ja mjesecno trosim 150? Postujem da nekom treba i da je nekom bolja opcija, al ja trenutno ne vidim sto bi se vezivao za operatera da bi dobio usluge koje mi ne trebaju.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5090 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Lik navro na marketinskih 3000 minuta koje vecina nece potrosit ni za pola godina a pogotovo za mjesec. I sad ja treba da placam taj skuplji paket. Sta fali ovoj kombinaciji sto sam ja reko, em jeftinija em nemas ugovora na 2 godine.
Rezidenti ne trose puno minuta, vise ganjaju net, i ti si saam takav, a drugima nudis da se vezu ugovorom da bi imali nepotrebnih 3000 minuta. Poslovni ljudi su nesto drugo, njima je mozda ta ponuda interesantna.
Kad budu ponudili na manjem paketu milju minuta, onda cu im skinut kapu, ap to nece nikad uradit, jer bi tim potezom smanjili profit, izgubili bi dosta korisnika sa ovih vecih paketa pa i tog sa 3000 marketinskih minuta. Al hajd ti to nekome objasni....
Rezidenti ne trose puno minuta, vise ganjaju net, i ti si saam takav, a drugima nudis da se vezu ugovorom da bi imali nepotrebnih 3000 minuta. Poslovni ljudi su nesto drugo, njima je mozda ta ponuda interesantna.
Kad budu ponudili na manjem paketu milju minuta, onda cu im skinut kapu, ap to nece nikad uradit, jer bi tim potezom smanjili profit, izgubili bi dosta korisnika sa ovih vecih paketa pa i tog sa 3000 marketinskih minuta. Al hajd ti to nekome objasni....
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#5091 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
zateznistub wrote: "Raspravljas sa osobom koje je imala Nick dileja i prije njega i poslije jedno trideset nickova. Lik nije dobar u glavu nimalo. Kako god da izaberes lik će reći da si BHT uposlenik i da je sve što on napiše bolje."smartXL wrote:Lik navro na marketinskih 3000 minuta koje vecina nece potrosit ni za pola godina a pogotovo za mjesec. I sad ja treba da placam taj skuplji paket. Sta fali ovoj kombinaciji sto sam ja reko, em jeftinija em nemas ugovora na 2 godine.
Rezidenti ne trose puno minuta, vise ganjaju net, i ti si saam takav, a drugima nudis da se vezu ugovorom da bi imali nepotrebnih 3000 minuta. Poslovni ljudi su nesto drugo, njima je mozda ta ponuda interesantna.
Kad budu ponudili na manjem paketu milju minuta, onda cu im skinut kapu, ap to nece nikad uradit, jer bi tim potezom smanjili profit, izgubili bi dosta korisnika sa ovih vecih paketa pa i tog sa 3000 marketinskih minuta. Al hajd ti to nekome objasni....
Sve rečeno.
- haloo_korisnik
- Posts: 109
- Joined: 30/10/2017 14:14
#5092 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Zasto niko ne spominje haloo
Trenutno je akcija duplo interneta i bude svako malo
Za 8 KM dobije se 4 GB
Cijena po minuti je 0,18 pa je manja nego na ultri 0,20
Pozivi za sve brojeve unutar haloo mreze ja samo 0,09 za uspostavu
Trenutno je akcija duplo interneta i bude svako malo
Za 8 KM dobije se 4 GB
Cijena po minuti je 0,18 pa je manja nego na ultri 0,20
Pozivi za sve brojeve unutar haloo mreze ja samo 0,09 za uspostavu
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5093 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
o čemu ti pričaš čovječe, pogubio si seAli_G wrote:cijena od 30 i nesto je ako potpises ugovor za simonly i to na 2g. Ja trenutno nisam vezan na midi. I ispada ja moram da placam svaki mjesec 35, a na mtelu ne moram? Sta mi znaci 3000 minuta, ako ja mjesecno trosim 150? Postujem da nekom treba i da je nekom bolja opcija, al ja trenutno ne vidim sto bi se vezivao za operatera da bi dobio usluge koje mi ne trebaju.
rekao si zašto da plaćaš 10 KM više ?
kao da plaćaš midi 30 samo 25 KM što je netačno
plaćaš svaki mjesec 35 KM a za te pare mtel nudi tarifu sa 3000 minuta i 4 GB
spram pišljivih 170 minuta na midi i 3 GB
i šta ti tu nije jasno
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5094 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
fali jer ima samo jebenih 100 minutasmartXL wrote:Lik navro na marketinskih 3000 minuta koje vecina nece potrosit ni za pola godina a pogotovo za mjesec. I sad ja treba da placam taj skuplji paket. Sta fali ovoj kombinaciji sto sam ja reko, em jeftinija em nemas ugovora na 2 godine.
....
jel to možeš konačno shvatit, a mudro ne predlažeš 200 minuta za 20 KM plus 15 KM za 5 GB interneta jer to čini 35 KM taman koliko i midi30 sa samo 170 minuta i 3 GB
pa direktno postavlja pitanje svrsishodnosti postojanja te tarife i pokazuje kako stručnjaci u bhtelekomu sami sebi jamu kopaju
- haloo_korisnik
- Posts: 109
- Joined: 30/10/2017 14:14
#5095 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Ovi btt korisnici su stvarno naporni
Zele da ubjede u nesto sto je jednostavno netacno, da nude povoljne tarife i usluge
Eto naveo sam gore da je na haloo u normalnoj ponudi internet 8 KM za 2 GB a kod bht ultri je za 10 KM 1 GB
Cijena po minuti je na haloo 0,18 a kod bht 0,20
O razgovorima unutar haloo mreze za samo 0,09 bht korisnici mogu sanjat
Zele da ubjede u nesto sto je jednostavno netacno, da nude povoljne tarife i usluge
Eto naveo sam gore da je na haloo u normalnoj ponudi internet 8 KM za 2 GB a kod bht ultri je za 10 KM 1 GB
Cijena po minuti je na haloo 0,18 a kod bht 0,20
O razgovorima unutar haloo mreze za samo 0,09 bht korisnici mogu sanjat
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#5096 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Ovo je izgleda tema za one prijavljene u zadnja dva tri mjeseca 2017.
Ili griješim
Ili griješim
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5097 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Al ti uporno sutis da se kod mtela vezes ugovorom na 2 godine, sto igra veliku ulogu. Eto i ta opcija od 20+15 je bolja jer neamas nikakvog ugovora. Opet ces hampu napravit zbog 100 minuta a neces spomenut da kod mtela ako ne potpises ugovor na 2 godine, paket je skuplji za cenera.
2 godine je dug period, za zemlju kao sto je BiH, gdje nemas ugovor za stalno...
haloo_korisnik
Ja nisam korisnit bht, broj prenio na halo pocetkom godine, za sad nemam namjeru mijenjat
2 godine je dug period, za zemlju kao sto je BiH, gdje nemas ugovor za stalno...
haloo_korisnik
Ja nisam korisnit bht, broj prenio na halo pocetkom godine, za sad nemam namjeru mijenjat
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#5098 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Prošao pet duhanprometovih kioska tražeći go free, na petom mi reče žena da misli da se više ne prodaju nikako. Otišao maksuz do hife u Hotonju, prodavač je jedva našao ispod pulta u kesi, slučajno pogledaj kad sam vec bio platio, piše "aktivirati najkasnije do 31.10.2016.". Pazite da se ne zeznete. Ja sam uspio vratiti pare.
Last edited by thekupus on 04/11/2017 16:12, edited 1 time in total.
-
totalac
- Posts: 76
- Joined: 29/10/2017 17:09
#5099 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
i večina midi30 korisnika je na 2 godine jer otplaćuju kupljene mobitele, jedan od razloga uopšte uzimanja tarifa, da bi kupovali mob na rate
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#5100 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?
Otkud tebi podaci koliko korisnika je ugovorom vezano, a koliko bez ugovora. Daj nam taj podatadak, konkretno. Il pricas pausalno?
