RUSIJA

Post Reply
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5076 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Rublja dostigla rekord u posljednjih 6 mjeseci,razina 72 naspram 1 eura.
Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5077 Re: RUSIJA

Post by Truba »

perad :lol: otkad nisam cuo tu rijec
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5078 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Drvenija87 wrote:Rublja dostigla rekord u posljednjih 6 mjeseci,razina 72 naspram 1 eura.
Image
Ubi rublja.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5079 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

rusi će staviti veto na pad rublje i spasiti situaciju ... ili mogu staviti veto na spas rublje ako im odgovara propast rublje i tako se izvući iz sranja
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5080 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Vjencanja u ruskom stilu! :run:
Image Image
Image Image
Image Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5081 Re: RUSIJA

Post by General War »

Image
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5082 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

User avatar
JohnnyS
Posts: 17541
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5083 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Na današnji datum 1939. SSSR i nacistička Njemačka potpisali su savezništvo. Hoće li u Brest-Litovsku ponovno organizirati paradu?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5084 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

To nije je bio pakt o "savezništvu" nego o nenapadanju, kakvih se nagledala Evropa, prvo sa Britanijom a poslije sa Kraljevinom Jugoslavijom, npr. Razumijem ja naci-faši komplekse, oni bi da izjednače Valtera i Antu, ali kurac moj, ne ide, niti će ići dok se zemlja oko sunca kreće.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17541
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5085 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

To bi imalo smisla da pakt o nenapadanju nije podrazumijevao napadanje i komadanje Poljske.

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5086 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Kako ih pucaju kompleksi, to je za psihopatologiju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17541
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5087 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

Veto!
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#5088 Re: RUSIJA

Post by Leons »

Ne znam jel' već bilo na temi ali evo ruski BDP pao 4,6% prije desetak dana

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... -recession

Jbt, kad pogledaš kolika je to zemlja, svi ti resursi, 150 miliona ljudi tržište a dobar dio nema šta jesti dok im se despotu bogatstvo procjenjuje na 80 milijardi $ .. ko tri četiri bosne...
User avatar
Đinajlu
Posts: 460
Joined: 24/05/2012 02:38
Location: Marijan's left nut

#5089 Re: RUSIJA

Post by Đinajlu »

5 0 5 wrote:
Šta je fazon?
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5090 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

Đinajlu wrote: Šta je fazon?
covjek unistava strane proizvode zbog sankcija koje je rusija uvela na robu sa zapada. ali to je, po meni, samo karikatura u odnosu na rusku politiku unistavanja hrane.
http://www.wsj.com/articles/russia-mark ... 1438854776
https://www.stratfor.com/analysis/russi ... g-its-food


ma komedija od drzave.
flexibila
Posts: 847
Joined: 20/10/2013 03:05

#5091 Re: RUSIJA

Post by flexibila »

Challenger__ wrote:To nije je bio pakt o "savezništvu" nego o nenapadanju, kakvih se nagledala Evropa, prvo sa Britanijom a poslije sa Kraljevinom Jugoslavijom, npr. Razumijem ja naci-faši komplekse, oni bi da izjednače Valtera i Antu, ali kurac moj, ne ide, niti će ići dok se zemlja oko sunca kreće.
haug Chelli :wink:
nekima nije jasno da im nije jasno :D
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5092 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Challenger__ wrote:To nije je bio pakt o "savezništvu" nego o nenapadanju, kakvih se nagledala Evropa, prvo sa Britanijom a poslije sa Kraljevinom Jugoslavijom, npr. Razumijem ja naci-faši komplekse, oni bi da izjednače Valtera i Antu, ali kurac moj, ne ide, niti će ići dok se zemlja oko sunca kreće.
Kojeg Valtera? Nigdje ga nema u srpskim zemljama, a Draze svugdje..
Pakt o podjeli interesnih sfera u neovisnim zemljama i agresivni vojni savez,to je po tebi nenapadanje.
Pa tko ih onda okupira?
Zanzibar ili?
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5093 Re: RUSIJA

Post by pici »

jahhh cranja u kini... ode u qurac... spašavaj babuka liliputanko...ćek ćek ono strateški partmeri :mrgreen:
Posljedice se osjete širom svijeta

Berze u Evropi osjetile su posljedice odmah nakon današnjeg otvorenja. Londonska i njemačka berza bodovno su pale za oko 2,6 posto, a 13 od 18 evrospkih berzi pale su u posljednjih sedam dana za više od 10 posto.

Dionice ruskog Gazproma pale su za sedam posto, a dionice Sberbanke za 7,4 posto. Ruska rublja pala je na najniži nivo u odnosu na dolar još od decembra 2014. godine, a cijene nafte na evropskom (43 dolara) i američkom (38 dolara) tržištu pale su zbog problema u Aziji na najniži nivo u posljednjih šest i po godina.

Južnoafrička valuta također je pala u odnosu na američki dolar, ali ovoga puta na najniži nivo u svojoj historiji. Također, indijska berza doživjela je najveći pad još od vremena globalne krize 2009. godine.
Hamerikanci ne smiju otvorit berze... EU 400 milijardi u minusu, odoH opljačkat bamku pa na haiti da doĆekam kijametski dan :mrgreen:
Last edited by pici on 24/08/2015 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5094 Re: RUSIJA

Post by pici »

.
Last edited by pici on 25/08/2015 13:28, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5095 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

flexibila wrote:haug Chelli :wink:
:wink:

Đe si Fleksi.

:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5096 Re: RUSIJA

Post by pici »

.
Last edited by pici on 25/08/2015 13:28, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5097 Re: RUSIJA

Post by pici »

.
Last edited by pici on 25/08/2015 13:28, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5098 Re: RUSIJA

Post by BHCluster »

Image
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5099 Re: RUSIJA

Post by pici »

.
Last edited by pici on 25/08/2015 13:28, edited 1 time in total.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5100 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Ljepotica, raketna krstarica Moskva 8-)

Image
Post Reply