Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Nema trke nema bodova. Ne mozes sutat ko na treningu i dat gol (Neymar). Ne znam zasto je Alba bio na klupi? Digne je onim potezom napravio kontru a Mascherano ne moze da uprati jedinog igraca kojeg je trebao pratiti kod gola a taj igrac je dao gol. Odbrana izgubljena...
Suareza nigdje...
Moze se i o sudiji opet. Ne znam kako nije vidio onu prvu ruku jos covjek ide rukom da blokira sut Messija. Mozda hoce da kazu ako nastave prozivat sudije da nece biti penala, ko zna...
Naravno nije sudija kriv sto Neymar ne zna dat gol ili sto toliko komplikuju u napadima da je to iritantno.
Messi maestralan gol jos jednom...samo za 1 bod...
Grizu oni ali im je igra u napadu pročitana, kako drugačije objasniti ovu neefikasnost gdje Messi daje golove iz slobodnjaka.
Promijeni malo tu 433 jeboga 433, zar nema drugih formacija... eno pola engleske lige igra sa 3 u odbrani, gdje se 100 godina igralo 442
Skenda, šta ti misliš o ovom kuhanju Pikea. On ne odustaje od price da Barcu sistemski kradu na terenu (za van terena znamo i mi). Uporan je i proziva. Vidim veceras je dosao do Tebasa i dobacivo mu.
tufahija12345 wrote:Skenda, šta ti misliš o ovom kuhanju Pikea. On ne odustaje od price da Barcu sistemski kradu na terenu (za van terena znamo i mi). Uporan je i proziva. Vidim veceras je dosao do Tebasa i dobacivo mu.
Nije naivno to sto rsdi Piqué. Radi posao uprave koja je podvila rep i suti. Koji su razlozi to ne znam. Osim sto nastupa kao igrac miljenik najveceg broja navijaca, on misli na sutra. Nece dovjeka igrati, a za pet godina su izbori.
Ipak, ma koliko god Piqué. bio u pravu, vec sam i sam sebi dosadan. Barsa ne igra dobro. Ovo sto rade sudije naravno da nisu ljudske greske,. Toga je i bilo prije, ali Barsa je pobjedjivala. Sada ne pobjedjuje pa izgleda puno surovije. Dakle, sve po redu. Prvo mir, drugo teren i dobra igra. Kada se igra dobro najcesce se pobjedi bez obzira na sudije. Ima jos da se igra. Vremea ima. Sve je do Igraca i trenera.
Ma ja nisam nesto sklon misljenju da se sistemski radi o nekoj uroti protiv Barse... Jbg ako cemo realno znalo je biti dosta spornih odluka u korist, generalno to je tako svugdje sa velikim klubovima, bude nekad malo navlacenja... Ili evo npr situacija protiv Sociedada, onaj ponisteni gol zbog nepostojeceg ofsajda ... Danas sudija nije bio los uopste iako je propustio svirati samo JEDAN penal i to onaj prvi, ova dva nisu ni bila po meni.
Vertig0 wrote:Ma ja nisam nesto sklon misljenju da se sistemski radi o nekoj uroti protiv Barse... Jbg ako cemo realno znalo je biti dosta spornih odluka u korist, generalno to je tako svugdje sa velikim klubovima, bude nekad malo navlacenja... Ili evo npr situacija protiv Sociedada, onaj ponisteni gol zbog nepostojeceg ofsajda ... Danas sudija nije bio los uopste iako je propustio svirati samo JEDAN penal i to onaj prvi, ova dva nisu ni bila po meni.
Taj prvi penal je odgovor. Kako je znao da je korner?
Sta je mislio, da ga je u glavu pogodila..
Pique je 100% u pravu, neka je prozvao onog smrada Tebasa, inace Perezova kujica.
Dva penala veceras nisu svirana, oba puta Bruno igra rukom u 16 metara.
Nego Skenda, šta su ovo mediji poludili: Rakitić u Cityu
Vertig0 wrote:Ma ja nisam nesto sklon misljenju da se sistemski radi o nekoj uroti protiv Barse... Jbg ako cemo realno znalo je biti dosta spornih odluka u korist, generalno to je tako svugdje sa velikim klubovima, bude nekad malo navlacenja... Ili evo npr situacija protiv Sociedada, onaj ponisteni gol zbog nepostojeceg ofsajda ... Danas sudija nije bio los uopste iako je propustio svirati samo JEDAN penal i to onaj prvi, ova dva nisu ni bila po meni.
Taj prvi penal je odgovor. Kako je znao da je korner?
Sta je mislio, da ga je u glavu pogodila..
Ma da se razumijemo, vidio je on dobro da je ruka bila, zasto ga nije svirao ne znam... eto hajmo reci da je u pitanju zavjera. Ali sta odgovoriti kad ti neki navijac Madrida kaze, a sta cemo za ponisteni gol Sociedada, jel i to zavjera?
LSD wrote:Pique je 100% u pravu, neka je prozvao onog smrada Tebasa, inace Perezova kujica.
Dva penala veceras nisu svirana, oba puta Bruno igra rukom u 16 metara.
Nego Skenda, šta su ovo mediji poludili: Rakitić u Cityu
Vertig0 wrote:
Ma da se razumijemo, vidio je on dobro da je ruka bila, zasto ga nije svirao ne znam... eto hajmo reci da je u pitanju zavjera. Ali sta odgovoriti kad ti neki navijac Madrida kaze, a sta cemo za ponisteni gol Sociedada, jel i to zavjera?
Navijaci Reala imaju pravo da kazu sta hoce, isto kao i mi. Ove godine omiljena fraza je da su i sudije ljudi sa pravom na gresku
ovo sto skenderija govori je jasno ko dan. Ne skroz losa igra, ima tu lijepih akcija i dosta nesrece, ali ipak nisu dominantini i cesto prospu bodove.
Medjutim, proslu sezonu sam na ex ispratio, svaku utakmicu i poslije par puta hajlajte. Skoro svaku utakmicu nam je bio ponisten po jedan cist gol i nesviran ocigledan penal. I tada sam tvrdio da nas sudije ozbiljno potkradaju, i ne slucajno ili previdom, losom procjenom. Ali se to nije puno osjetilo nije je puno pricano o tome jer smo bili apsolutno dominantni u ligi sa 4 5 golova po utakmici. Ove godine se ista prica nastavlja sa sudjenjem, samo mi nismo bas tako ubjedljivi.
pratim i Realove utakmice, i ako gledamo kolo po kolo, to je apsolutno neuporedivo. I najsmjesnije od svega: Sport prenosi vijest da sudije nevjeruju Neymaru zbog neuvjerljivog i lakog padanja. Onda se postavi vrlo jednostavno pitanje: je li to Ronaldo uvjerljiv?
skenderija04 wrote:
Navijaci Reala imaju pravo da kazu sta hoce, isto kao i mi. Ove godine omiljena fraza je da su i sudije ljudi sa pravom na gresku
Samo ove godine?!
U Primeri je godinama problem sa losim sudijama. Losim u smislu na racun svih klubova, nikako jednog.
Ali dobro, mogu s jedne strane i razumjeti (Piquea, posebno )
Nije jednostavno, kasni se 5 (potencijalno 8 bodova), neko mora biti kriv
Kad se sjetim price koja je godinama isla....namjestene sudije za Clasico, potkupljene, a ono nema jednog Clasica da se moze reci da je poguran Real
Gresaka je bilo i bice, kako u korist/na stetu Reala tako i Barce.
I ovo što sam vidio, fakat je suđenje očajno u Španiji. Ne ide se u korist ni Realu ni Barci, već se oštećuju i Barca i Real ali i protivnik. Loše suđenje zaista, čini mi se da se Španci samo sudijama ne mogu pohvaliti.
I ono kad je lopta pogodila Mascherana u ruku je bio penal koji nije sviran, tako da mislim da je sudija imao neki lud kriterij ali nije bio nesto posebno protiv Barce. Mozda da je jos neko iz Barce igrao rukom ne bi opet svirao, ali generalno im je lose sudjenje i kao sto Tomahawk rece nije u korist samo jednog tima (iako je dobro poznata cinjenica da su u Spanskom savezu sve Perezovi jarani mene cudi da su sudije opet koliko-toliko objektivni).
Po meni su oba penala trebala biti svirana. Ali to je najgluplje pravilo u fudbalu, ta slobodna sudijska procjena i kad na to dodamo spanske sudije dobijemo dramu i komediju. Onaj prvi penal bas imam osjecaj kao da je namjerno isao rukom praviti polozaj za branit gol ali evo bacite se vi 20 puta na stomak pa da vidimo u kojem ce polozaju ici ruka. Nije to bas tako jednostavno ocjenit u momentu, plus sav pritisak sa 3-4 strane.
Barca opet igra dosadan fudbal, kruzi okolo po cijeli dan...Sa krila nema centarsuta jer nema ko skociti...Bunker se probija sutevima ali realno i nema ko sut sa 20-30 metara...Jbg navikli na velike dimenzije svog stadiona gdje rasire ekipu a kad dodju na manju dimenziju onda je problem...Uglavnom Real je puno opasniji i bolji, u Realu imas puno vise igraca koji mogu zabiti...Real ce biti sampion i zasluzeno ...Ipak nisu djaba osvajali ligu prvaka 2 puta u zadnje 4 godine...ps..Nejmar onako moze do sutra igrati a nista nece uraditi...I zadnja linija barce je losa i tu je problem...
Gerard Piqué: "Bruno je dva puta igrao rukom i to očigledno. Vidio sam da je i Mascherana lopta pogodila u ruku, ali pričamo o namjeri da se igra rukom."
"Sudije? Sve ste vidjeli. Svaki vikend mi daju više razloga da pričam. Jasno je šta se dešavalo na terenu večeras i nema potrebe da kažem nešto više."
"Liga nije izgubljena, ni najmanje. Ubjeđen sam da možemo okrenuti situaciju u svoju korist i osvojiti titulu, ali neke se stvari moraju promjeniti. Večeras smo igrali mnogo bolje od Villarreala, ali mislim da postoje neki detalji koje moramo analizirati."
Melbourne_Australia wrote:Barca opet igra dosadan fudbal, kruzi okolo po cijeli dan...Sa krila nema centarsuta jer nema ko skociti...Bunker se probija sutevima ali realno i nema ko sut sa 20-30 metara...Jbg navikli na velike dimenzije svog stadiona gdje rasire ekipu a kad dodju na manju dimenziju onda je problem...Uglavnom Real je puno opasniji i bolji, u Realu imas puno vise igraca koji mogu zabiti...Real ce biti sampion i zasluzeno ...Ipak nisu djaba osvajali ligu prvaka 2 puta u zadnje 4 godine...ps..Nejmar onako moze do sutra igrati a nista nece uraditi...I zadnja linija barce je losa i tu je problem...
Nema to veze sa dimenzijama. Sve ekipe lige koje igraju u evropi su prihvatile UEFA preporuku i 105X68 je svuda. U ligi , osim rijetkih izuzetaka gdje uslovi de dozvoljavaju te dimenzije( Vallecas je bio uzi 108 X65) a ostali su u metar gore/dole
Mardid ce osvojiti ili nece. 60/63 boda u igri, a razlika je 5 bodova. Nije nedostizno. Ima jos puno da se igra da bi se pocetkom januara proglasavao prvak.
Gerard Piqué: "Bruno je dva puta igrao rukom i to očigledno. Vidio sam da je i Mascherana lopta pogodila u ruku, ali pričamo o namjeri da se igra rukom."
"Sudije? Sve ste vidjeli. Svaki vikend mi daju više razloga da pričam. Jasno je šta se dešavalo na terenu večeras i nema potrebe da kažem nešto više."
"Liga nije izgubljena, ni najmanje. Ubjeđen sam da možemo okrenuti situaciju u svoju korist i osvojiti titulu, ali neke se stvari moraju promjeniti. Večeras smo igrali mnogo bolje od Villarreala, ali mislim da postoje neki detalji koje moramo analizirati."
Nije njegovo da se petlja. Problem je sto uprava suti,tako da on nekada preuzima ulogu portparola, nekada predsjednika,a i kapitena cesto...
Zna da se njegova cuje, jer sta god kaze , bijela stampa po refleksu odreaguje. Najbolje je da bude stoper, a da ostale funkcije pepusti drugima. Ali kako nema kvalitetne osobe, Pique se uvaljuje u blato.