FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50626 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:Nije bas da Barca ima izolovane slucajeve losih poluvremena ili losih utakmica.
Vise to nije simptom nego bolest.
Ocito je da ce, nastavi li ovako (a ne vidim kako ce doci do refresha) biti razlaz sa LE.
Ko bi mogao biti novi kandidat?
Uranio i ti...

LE ce ici kad on bude htio da ide.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50627 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije bas da Barca ima izolovane slucajeve losih poluvremena ili losih utakmica.
Vise to nije simptom nego bolest.
Ocito je da ce, nastavi li ovako (a ne vidim kako ce doci do refresha) biti razlaz sa LE.
Ko bi mogao biti novi kandidat?
Uranio i ti...

LE ce ici kad on bude htio da ide.
To sigurno :thumbup:

Meni ne smeta.
Ali, sjeti se i ranije price, dok je sve stimalo.
Sad kad ne stima, zna se ko je kriv.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50628 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije bas da Barca ima izolovane slucajeve losih poluvremena ili losih utakmica.
Vise to nije simptom nego bolest.
Ocito je da ce, nastavi li ovako (a ne vidim kako ce doci do refresha) biti razlaz sa LE.
Ko bi mogao biti novi kandidat?
Uranio i ti...

LE ce ici kad on bude htio da ide.
To sigurno :thumbup:

Meni ne smeta.
Ali, sjeti se i ranije price, dok je sve stimalo.
Sad kad ne stima, zna se ko je kriv.
Sto ne stima? Barsa nema problem rezultata. To valjda nije sporno. LE ima titula kao malo ko. Ovdje mi diskutujemo o igri.
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#50629 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

sto neymara ne presaltaju na glumu, oko toga se vise trudi :D ionako haman nije dao gol 800 minuta
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50630 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Sto ne stima? Barsa nema problem rezultata. To valjda nije sporno. LE ima titula kao malo ko. Ovdje mi diskutujemo o igri.
Ne bih se bas slozio.
A doci ce i vrijeme kad ce igra biti problem rezultata. To se jos uvijek ne vidi, ali vidjece se na kraju sezone.
Ova igra = 0 titula.
Za Madridom vec kasne, u LP se ne moze priustiti poluvrijeme bez glave i repa kad dodje stani padni.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50631 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Sto ne stima? Barsa nema problem rezultata. To valjda nije sporno. LE ima titula kao malo ko. Ovdje mi diskutujemo o igri.
Ne bih se bas slozio.
A doci ce i vrijeme kad ce igra biti problem rezultata. To se jos uvijek ne vidi, ali vidjece se na kraju sezone.
Ova igra = 0 titula.
Za Madridom vec kasne, u LP se ne moze priustiti poluvrijeme bez glave i repa kad dodje stani padni.
Toma, polako sa prignozama :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#50632 Re: FC Barcelona

Post by sumirprimus »

ha dobro kaze, nesto fali.
nije to to, nije tecno, suvereno,nemas onaj osjecaj za filing da znas da je njihova lopta, u kom smjeru tekma ide..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50633 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Sto ne stima? Barsa nema problem rezultata. To valjda nije sporno. LE ima titula kao malo ko. Ovdje mi diskutujemo o igri.
Ne bih se bas slozio.
A doci ce i vrijeme kad ce igra biti problem rezultata. To se jos uvijek ne vidi, ali vidjece se na kraju sezone.
Ova igra = 0 titula.
Za Madridom vec kasne, u LP se ne moze priustiti poluvrijeme bez glave i repa kad dodje stani padni.
Toma, polako sa prignozama :mrgreen:
Dobro :mrgreen:
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50634 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

skenderija04 wrote:
tufahija12345 wrote:

TO je legitiman stav pod uslovom da mislis da su igraci roboti i da se na njih ne reflektira sve sto se na terenu desava. Svak ima pravo na lose poluvrijeme, al sudija nema pravo da te besmisleno podjebava. Da bilbao odlicno odigra to je ocekivano. JEdini poraz kuci ove sezone im je nanijela upravo barcelona na pocetku sezone. TO sto mi ocekujemo da ih dobijemo 5 0 to je do nas. Barcelona je mogla odigrat sasvim pristojnu utakmicu da se sudija nije ukazao. JEdnostavno, on je usmjerio mec.
Druze, da li stvarno mislis da je sudija jedini krivac?
Ja mislim da nije. Bilo je i dosta, do Barselone.
Prvo poluvrijeme bez ikakve kontrole. Athletic pritisnuo, a Barcelona ne zna gdje udara. Jedan sut na gol za 45 minuta.. Struktura nejasna... Niti se brani niti se napada, niti kontrolisu loptu i ritam, niti se igra na kontru.
Ceka se opet bljesak pojedinca.
Moze se pricati o sudijama, ali prvo da pogledamo ima li do Barselone. Sudije ne mozes kontrolisati, ali igru da
Mora bolje. Villareal u nedjelju nimalo naivan protivnik.
naravno da ne mislim da je sudija jedini krivac za poraz. Rekao sam da je usmjerio mec. Kad dobijes 5 zutih u 15 minuta, svaki slijedeci moze biti gubitak igraca.
Elem, Bilbao je vec godinama poznat po Izvanrednom presingu. Imas na jutjub analizu njihovog presinga kada ga je guardiola iskopiro kad je sa bajernom dolazio na nou camp. Taj sistem moze napravit upravo onakve probleme kakve je sinoc napravio barceloni. Da te stisne da ne mozes dalje od stopera s loptom. To Enrike zna, zato vec duze vrijeme gledamo cesto ono dodavanje stopera sa bekovima i golmanom. Al u toj situaciji se messi i nejmar spustaju po loptu, pomazu veznjacima i razbijaju presing. TO sinoc nismo vidjeli

Al vidi, sinoc smo primili gol iz nerazumljivog poteza Inieste. POkusao je dodati loptu kroz tri igraca. Golovi su pali zbog glupih gresaka barcelone. Nije tu pukao sistem.
I druga stvar: u onom ritmu pritivnici ne mogu igrat dugo, i zato barca jako jako cesto ima problem pola sahata do 45 minuta utakmice sa timovima koji forsiraju ovakav presing. U drugom poluvremenu i obicno razbije. A takav presing prati obicno i jako gruba igra koju sudija mora sankcionisat. On to veceras nije uradio, i zbog toga je odredio tok utakmice.

Toma, nije to bolest, mislim da stvari idu u dobrom smjeru. Necu govorit sta cemo osvojit :D :D prije dvije godine sam ubo da cemo uzet sve tri titule. Sad ne znam :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50635 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Fudbal je igra gresaka. Perfektna utakmica je 0-0.
Znam ja za teoriju protivnickog presinga prvih pola sata, i da ne mogu izdrzati taj ritam. Ali ako odu na odmor sa 2-0, znaci da su pogodili.... I nije prvi put da im Valverde to radi. Problem je u izlazu lopte. Luis trazi rjesenje u dugom pasu. Busquets je odsjecen, bekovi su paralelni sa stoperima, a Iniesta prima loptu okrenut lednima. Ta situacija se ponavlja vec dugo. Mora se naci nesto novo.
Ali i u staticnom napadu skripi. Protok lopte je spor. Juce u situaciji 10 na 11 nije bilo viska.
Ja se nadam da ce opet individualni kvalitet ove trojice doci do izrazaja. Za nesto drugo nema vremena. Pojacanja nisu dala ocekivani rezultat. Luis im ne vjeruje. Juce u prvoj utakmici 1/8 finala kupa samo Umtiti.
Ako ne igraju u kupu, kada ce? Dovedeni su za ove utakmice. Dakle, opet ista prica kao i zadnje dvije godine, MSN+Piqué i Iniesta. Ukoliko de jos neko prikljuci bice dobro.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28524
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#50636 Re: FC Barcelona

Post by BHF_Manijak »

Ovi se Skenderija ne slazu s tobom. :mrgreen:

http://sportsport.ba/ino_fudbal/ma-dajt ... jno/220140
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50637 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

BHF_Manijak wrote:Ovi se Skenderija ne slazu s tobom. :mrgreen:

http://sportsport.ba/ino_fudbal/ma-dajt ... jno/220140
Klasika :oops: :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50638 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
BHF_Manijak wrote:Ovi se Skenderija ne slazu s tobom. :mrgreen:

http://sportsport.ba/ino_fudbal/ma-dajt ... jno/220140
Klasika :oops: :mrgreen:
Naslov i tekst su dvije razlicite stvari. :mrgreen:

Svi smo vidjeli sudjene u ove dvije utakmice, ali ja mrzim traziti krivicu u sudjenju kada me na terenu nisi uvjerili da su zasluzili bolji rezultat.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50639 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:
BHF_Manijak wrote:Ovi se Skenderija ne slazu s tobom. :mrgreen:

http://sportsport.ba/ino_fudbal/ma-dajt ... jno/220140
Klasika :oops: :mrgreen:
Naslov i tekst su dvije razlicite stvari. :mrgreen:

Svi smo vidjeli sudjene u ove dvije utakmice, ali ja mrzim traziti krivicu u sudjenju kada me na terenu nisi uvjerili da su zasluzili bolji rezultat.
Pod klasika sam mislio na Piketov komentar.
I onda nek neko kaze da nema kompleks Madrida :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#50640 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

Skendo vs. Toma, epizoda 3582947593850. :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50641 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
Pod klasika sam mislio na Piketov komentar.
I onda nek neko kaze da nema kompleks Madrida :mrgreen:
Ili Madrid njegov.. Stadion gdje se ne smiju pustati Shakirine pjesme...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50642 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:
Pod klasika sam mislio na Piketov komentar.
I onda nek neko kaze da nema kompleks Madrida :mrgreen:
Ili Madrid njegov.. Stadion gdje se ne smiju pustati Shakirine pjesme...
Nisam to znao :-) :mrgreen:
Dobro, to jest bezze.
Al ovo Piketovo...pa ne rezira Spielberg Primeru 8-)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50643 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:
Pod klasika sam mislio na Piketov komentar.
I onda nek neko kaze da nema kompleks Madrida :mrgreen:
Ili Madrid njegov.. Stadion gdje se ne smiju pustati Shakirine pjesme...
Nisam to znao :-) :mrgreen:
Dobro, to jest bezze.
Al ovo Piketovo...pa ne rezira Spielberg Primeru 8-)
Govorio je o dvije utakmice kupa, i ima pravo. Ja samo kazem da ne volim da Barsa prica o sudijama. Nije sudija zabio dva gola u prvih pola sata za Athletic.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50644 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

"Nisu nam dosuđena dva čista penala, na Neymaru i na meni. No, svi znamo kako to ide... Vidjeli smo šta se dešavalo na meču Reala i Seville, a nije ovo ni prvi, ni posljednji put. Želimo igrati nogomet, ne rulet", tvrdi Pique.
Ja govorim o ovom.
Sta je to sto se desavalo na mecu Reala i Seville?!
Pique se oglasava da naglasi kako nisu dosudjena dva cista penala njegovom timu....trebao bi ga neko pitati da li se ikad desilo da se dosudi penal njegovoj ekipi, a koji bas i nije bio penal?!
Mislim stvarno, ne moze sve biti kroz prizmu Reala i Barce. Jasta, sudija unistio Barcu na utakmici sa Athletic B., a sve da bi Real uzeo kup....da ne idem dalje kako se davno pokazalo smijesnom ta prica o sudijama u kontekstu Madrida i Barce, ali Pikac ne odustaje. Sta je tu Bilbao, kolateralna steta?!
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50645 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
"Nisu nam dosuđena dva čista penala, na Neymaru i na meni. No, svi znamo kako to ide... Vidjeli smo šta se dešavalo na meču Reala i Seville, a nije ovo ni prvi, ni posljednji put. Želimo igrati nogomet, ne rulet", tvrdi Pique.
Ja govorim o ovom.
Sta je to sto se desavalo na mecu Reala i Seville?!
Pique se oglasava da naglasi kako nisu dosudjena dva cista penala njegovom timu....trebao bi ga neko pitati da li se ikad desilo da se dosudi penal njegovoj ekipi, a koji bas i nije bio penal?!
Mislim stvarno, ne moze sve biti kroz prizmu Reala i Barce. Jasta, sudija unistio Barcu na utakmici sa Athletic B., a sve da bi Real uzeo kup....da ne idem dalje kako se davno pokazalo smijesnom ta prica o sudijama u kontekstu Madrida i Barce, ali Pikac ne odustaje. Sta je tu Bilbao, kolateralna steta?!
Stani Tomo, pa onaj penal protiv Seville je antologijski, i vec je predmet sprdnje. Ne znam da li si gledao utakmicu. Ako nisi, pronadji snimak.. James gura Modrica i Mateu sudi penal :-D
Piqué zna zasto je to rekao. Zna da ga nece kazniti jer bi onda morali i Aduriza. Odmjerio je trenutak i prebacio pritisak na sudijsku organizaciju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50646 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote: Stani Tomo, pa onaj penal protiv Seville je antologijski, i vec je predmet sprdnje. Ne znam da li si gledao utakmicu. Ako nisi, pronadji snimak.. James gura Modrica i Mateu sudi penal :-D
Piqué zna zasto je to rekao. Zna da ga nece kazniti jer bi onda morali i Aduriza. Odmjerio je trenutak i prebacio pritisak na sudijsku organizaciju.
Penal na kojem rezultatu? Na 2-0...nisam gledao, ali sam pogledao golove.
Rekao bih da penal jeste bezze, al sad da je nesto bitno promijenio - i nije.
Znalo se i Barci suditi smijesan penal - pa nikom nista. Ponistiti cist gol koji direktno utice rezultat - pa nista. Desava se. Sudi covjek. Da nije tako, ne bi onda ovo bio fudbal. Al prica o Realovim sudijama je, blago receno, smijesna.
Ok, motiv mogu i da razumijem, ali mislis li stvarno da je to bilo potrebno za Barcinu revans utakmicu? Ja ne mislim. Poraz od 2-1 ce biti hladno nadoknadjen.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50647 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: Stani Tomo, pa onaj penal protiv Seville je antologijski, i vec je predmet sprdnje. Ne znam da li si gledao utakmicu. Ako nisi, pronadji snimak.. James gura Modrica i Mateu sudi penal :-D
Piqué zna zasto je to rekao. Zna da ga nece kazniti jer bi onda morali i Aduriza. Odmjerio je trenutak i prebacio pritisak na sudijsku organizaciju.
Penal na kojem rezultatu? Na 2-0...nisam gledao, ali sam pogledao golove.
Rekao bih da penal jeste bezze, al sad da je nesto bitno promijenio - i nije.
Znalo se i Barci suditi smijesan penal - pa nikom nista. Ponistiti cist gol koji direktno utice rezultat - pa nista. Desava se. Sudi covjek. Da nije tako, ne bi onda ovo bio fudbal. Al prica o Realovim sudijama je, blago receno, smijesna.
Ok, motiv mogu i da razumijem, ali mislis li stvarno da je to bilo potrebno za Barcinu revans utakmicu? Ja ne mislim. Poraz od 2-1 ce biti hladno nadoknadjen.
Pa bas zato sto ima i revans. Nije isto 2:0 i 3:0. U Sevilli nisu bas odusevljeni sudjenjem u srijedu.
Sudija jeste skratio Barcelonu, ali opet ponavljam Barsa nije nista napravila da bih ja mogao kriviti sudiju za poraz. Napao je Piqué juce i drzavnu televiziju, koja je postavila pitanje gledaocima ko je vise ostecen, Barcelona ili Athletic :mrgreen:

Vidjecemo sta ce biti dalje.
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#50648 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

Sinoc se vidjelo da nema nikakvog smislenog sistema sta uraditi kad protivnik onako igra.Igraci stoje kako stoje u 433 niko nikom ne pomaze... Atletico iz stroge defanzive zna iznijeti loptu,rijetko ces vidjeti da panice i napucavaju ko Alba sinoc...Barca to ne zna,i glavni krivac je trener,sramota je da s toliko igraca koji su jaki na lopti 45 minuta ne mogu odigrati nesto ko ljudi
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#50649 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Tomahawk11 wrote:
"Nisu nam dosuđena dva čista penala, na Neymaru i na meni. No, svi znamo kako to ide... Vidjeli smo šta se dešavalo na meču Reala i Seville, a nije ovo ni prvi, ni posljednji put. Želimo igrati nogomet, ne rulet", tvrdi Pique.
Ja govorim o ovom.
Sta je to sto se desavalo na mecu Reala i Seville?!
Pique se oglasava da naglasi kako nisu dosudjena dva cista penala njegovom timu....trebao bi ga neko pitati da li se ikad desilo da se dosudi penal njegovoj ekipi, a koji bas i nije bio penal?!
Mislim stvarno, ne moze sve biti kroz prizmu Reala i Barce. Jasta, sudija unistio Barcu na utakmici sa Athletic B., a sve da bi Real uzeo kup....da ne idem dalje kako se davno pokazalo smijesnom ta prica o sudijama u kontekstu Madrida i Barce, ali Pikac ne odustaje. Sta je tu Bilbao, kolateralna steta?!
Pogledaj šta sudije sviraju kao penal nad Modrićem :lol: :lol: neviđeni cirkus

A onda pogledaj kako sudije sinoc zakidaju Barcu za cist penal nad Neymarom.

E onda ces skontati o cemu prica Pique ;-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#50650 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Vala smori Pique sa Realom, jebali ga oni više. Ha progovori, ha tvituje šta odma Real. Razumijem sve, al odvadi malo rođeni :mrgreen:
Post Reply