Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
cable_stayed_bridge
Posts: 626
Joined: 03/09/2018 17:46

#5051 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by cable_stayed_bridge »

ucenik1234 wrote: 07/12/2024 15:50 Najgora banka inace, al skidam im kapu na ovoj akciji sa Bingom -15% svaki utorak u decembru (na sve).
Fkt nije lose, evo sad otvorih link. Kod mene je ova kartica, na aplikaciji nikakva notifikacija, obavijest i sl. Prvi put ovdje pogledah, hvala ti na infu :thumbup:
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5052 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

ucenik1234 wrote: 07/12/2024 15:50 Najgora banka inace, al skidam im kapu na ovoj akciji sa Bingom -15% svaki utorak u decembru (na sve).
Ovdje piše "na određen asortiman" što znači da nije na sve.

Image

Napravili akciju za Mastercard, a nas sa VISA-ma ko šiša...
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#5053 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Ovu akciju pravi izdavač Katica. Obrati se visi
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5054 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Znam, vjerojatno im se slabo koriste kartice za plaćanje u Bingu pa da probaju malo podebljati.
dzenanalic22
Posts: 2031
Joined: 28/08/2017 16:30

#5055 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dzenanalic22 »

Mehemed wrote: 07/12/2024 16:52
ucenik1234 wrote: 07/12/2024 15:50 Najgora banka inace, al skidam im kapu na ovoj akciji sa Bingom -15% svaki utorak u decembru (na sve).
Ovdje piše "na određen asortiman" što znači da nije na sve.

Image

Napravili akciju za Mastercard, a nas sa VISA-ma ko šiša...
15% na sav asortiman (utorkom), 30% na određeni (neprehrambeni - subotom)
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#5056 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by nekome »

na ovom internet bankarstvu ne mogu da vidim historije transakcija na svom računu :-?

ima prozor "transakcije debitne kartice" ali prazno, a imao sam transakcija

nije valjda da se služe ovim taktikama da prebace ljude na mobilno bankarstvo
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#5057 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by nivla »

nekome wrote: 07/12/2024 22:09 na ovom internet bankarstvu ne mogu da vidim historije transakcija na svom računu :-?

ima prozor "transakcije debitne kartice" ali prazno, a imao sam transakcija

nije valjda da se služe ovim taktikama da prebace ljude na mobilno bankarstvo
danae probao uplatiti neke stvari putem naloga, ne dolaze sms kodovi za potvrdu transakcije
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#5058 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by nekome »

nivla wrote: 07/12/2024 22:11
nekome wrote: 07/12/2024 22:09 na ovom internet bankarstvu ne mogu da vidim historije transakcija na svom računu :-?

ima prozor "transakcije debitne kartice" ali prazno, a imao sam transakcija

nije valjda da se služe ovim taktikama da prebace ljude na mobilno bankarstvo
danae probao uplatiti neke stvari putem naloga, ne dolaze sms kodovi za potvrdu transakcije
meni je radilo to
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#5059 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

Poznanica podigla debitnu ima mjesec,i nije mogla odmah da potpise za tempo paket,isla 5 puta u poslovnicu,svaki put ne moze,do sistema je,dodjite opet,bla bla. I danas isto tako. Pravo profesionalna banka. Da li je to na nivou cijele banke tako ili samo do nase poslovnice?
User avatar
ortodont
Posts: 1958
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#5060 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ortodont »

anex_12 wrote: 10/12/2024 13:30 Poznanica podigla debitnu ima mjesec,i nije mogla odmah da potpise za tempo paket,isla 5 puta u poslovnicu,svaki put ne moze,do sistema je,dodjite opet,bla bla. I danas isto tako. Pravo profesionalna banka. Da li je to na nivou cijele banke tako ili samo do nase poslovnice?
Cijela banka je u raspadu.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#5061 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by holowey »

fakat u raspadu, veceras oko 6 poziv prema njihovom 081 929292 broju tiruri neispravan broj, poziv na 033 755 010 nepostojeci broj... i sta da mi se desila kradja kartice? kome prijaviti? dno dna... a nekad su vazili za ozbiljnu banku...
User avatar
fusion_ba
Posts: 4962
Joined: 02/12/2017 20:10

#5062 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by fusion_ba »

Ne znam šta se dešava ali posljednjih 5 godina je usluga sve gora.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#5063 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

ortodont wrote: 10/12/2024 20:36
anex_12 wrote: 10/12/2024 13:30 Poznanica podigla debitnu ima mjesec,i nije mogla odmah da potpise za tempo paket,isla 5 puta u poslovnicu,svaki put ne moze,do sistema je,dodjite opet,bla bla. I danas isto tako. Pravo profesionalna banka. Da li je to na nivou cijele banke tako ili samo do nase poslovnice?
Cijela banka je u raspadu.
Nije banka, neć IT podrška. Vjerovatno su promijenili
User avatar
ortodont
Posts: 1958
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#5064 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ortodont »

HelaS wrote: 10/12/2024 22:46
ortodont wrote: 10/12/2024 20:36
anex_12 wrote: 10/12/2024 13:30 Poznanica podigla debitnu ima mjesec,i nije mogla odmah da potpise za tempo paket,isla 5 puta u poslovnicu,svaki put ne moze,do sistema je,dodjite opet,bla bla. I danas isto tako. Pravo profesionalna banka. Da li je to na nivou cijele banke tako ili samo do nase poslovnice?
Cijela banka je u raspadu.
Nije banka, neć IT podrška. Vjerovatno su promijenili
Pisao sam na prošloj strani. Reif ima ogromne probleme koji prevazilaze IT smetnje.
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#5065 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

fusion_ba wrote: 10/12/2024 22:09 Ne znam šta se dešava ali posljednjih 5 godina je usluga sve gora.
Tad je nekad i krenulo. Što su "šalteruše" (ne vrijeđam) do prije cca 5g. bile nasmijane i raspoložene bile su. Od tada lagani problemi svih oblika na šalterima, radnice premorene i nezadovoljne. Iznenadno prebacivanje kadrova iz poslovnice u poslovnicu. Uvijek zateknem nekog drugog sa drugačijom pričom i odgovorima na ista pitanja. I trajalo je to jednu do dvije godine uz postepena pogoršanja, da bi sad nastalo ovo opšte rasulo.
Dolazi i do ukidanja nekih poslovnica koje postaju iPoslovnice pa se neke i od njih potpuno gase.
Ovo danas što imamo sa ukudanjem mini izvoda i uvida u stanje osim na ekranu je čisti bezobrazluk i ništa više uz naravno bagovitu aplikaciju, transakcije i ostale elektronske usluge.
Da ne spominjem npr. da mi neki dan plata nije htjela proći, tek poslije 2 sata patnje i vrtenja točkića za no response.
Mogao je tako i PDV zapeti. Ko bi mi platio kaznu, banka?
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#5066 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Ova banka najviše poštuje sve zakone te po istima radi. Lično sam nezadovoljan uslugom, ali znam iz nekih internih izvora da su i dosta ograničeni, ali da poštuju propise
User avatar
fusion_ba
Posts: 4962
Joined: 02/12/2017 20:10

#5067 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by fusion_ba »

1Dante1 wrote: 11/12/2024 12:57 Ova banka najviše poštuje sve zakone te po istima radi. Lično sam nezadovoljan uslugom, ali znam iz nekih internih izvora da su i dosta ograničeni, ali da poštuju propise
A opet su jedini otvorili račun Dodikovim firmama koje su pod američkim sankcinjama. Čak ni banke iz RS nisu htjele rizikovati da im otvore račun ali je jedino Raiffeisen izašao u susret :D

https://ba.voanews.com/a/firme-osnovane ... 90662.html
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#5068 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

fusion_ba wrote: 11/12/2024 13:18
1Dante1 wrote: 11/12/2024 12:57 Ova banka najviše poštuje sve zakone te po istima radi. Lično sam nezadovoljan uslugom, ali znam iz nekih internih izvora da su i dosta ograničeni, ali da poštuju propise
A opet su jedini otvorili račun Dodikovim firmama koje su pod američkim sankcinjama. Čak ni banke iz RS nisu htjele rizikovati da im otvore račun ali je jedino Raiffeisen izašao u susret :D
A Amerikanci to ne znaju, nisu dali blagoslov?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4962
Joined: 02/12/2017 20:10

#5069 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by fusion_ba »

Hakiz wrote: 11/12/2024 13:21
A Amerikanci to ne znaju, nisu dali blagoslov?
U to ne ulazim, samo konstatujem da je jedino Raiffeisen banka im htjela otvoriti račun, sve ostale su odbile, ili su otvorile pa ubrzo zatvorile.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#5070 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

1Dante1 wrote: 11/12/2024 12:57 Ova banka najviše poštuje sve zakone te po istima radi. Lično sam nezadovoljan uslugom, ali znam iz nekih internih izvora da su i dosta ograničeni, ali da poštuju propise
Je li i propis limita od 7000 KM priliva u tromjesečju u sklopu zakona o bankarstvu ili Raiffeisenov interni propis?
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#5071 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Svaka banka ima svoja pravila. Ako misliš da je protivzakonito čak ne moraš tužiti, već se obratiti agenciji za bankarstvo. Kažem ono što znam, nemam potrebe da siljim za rff banku jer mrzim svaku.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#5072 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

1Dante1 wrote: 11/12/2024 17:36 Svaka banka ima svoja pravila. Ako misliš da je protivzakonito čak ne moraš tužiti, već se obratiti agenciji za bankarstvo. Kažem ono što znam, nemam potrebe da siljim za rff banku jer mrzim svaku.
Jedino Raiffeisen ima to debilno pravilo.
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#5073 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Ako se dobro sjećam, intesa je uvela nesto slično
User avatar
Peacean
Posts: 9891
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#5074 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Peacean »

Da li se naplaćuje ovo mobilno bankarstvo?
Ajdinn4
Posts: 1071
Joined: 21/06/2021 20:59

#5075 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Ajdinn4 »

Nevjerovatno koliko su banke u BiH zaostale po raznim pitanjima. Ne treba ići daleko, samo treba pogledati npr. Raiffeisen ili Intesu u Hrvatskoj, Srbiji, pa onda kod nas.
Od domaćih banaka i ne očekujem neke inovacije i praćenje trendova, ali me iznenađuju ove koje posluju u pola Evrope, a u BiH se samo prilagode ostalim bankama i posluju po principu od prije 20 godina.
Raiffeisen mi je ranije bila primarna banka, a sad kad bih otvarao račun, ne bih je razmotrio ni u top 5.
Post Reply