Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5051 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote:
aaa, sto mi se nagovori..jos i nebuloze, i psovka i svasta :oops:

a u senada se ja nikad klela nisam, jos uvijek se kunem samo u Tita :P
psovka uopste nije upucena tebi i jasno se vidi u kojem je kontekstu napisana..
druga stvar je da ti je totalna glupost kleti se u bilo koga..taj isti tito je poslao na hiljade sto nama poznatih sto nepoznatih ljudi na drugi svijet,taj isti tito je imao stotine gresaka i necasnih dijela i kleti se u nekog takvog nema smisla..budi pametnija..kleti se u boga il ako vec hoces sebe..kakav tito,partija i slicne gluposti :lol:
siri ljubav,zivi ljubav,vodi ljubav :lol:
eno bas na drugoj temi rekoh da nam vrate Goli otok, a ovo za zakletvu je istina, ako se zakunem Titom, ne lazem..
a jesam li zbog toga luda, glupa ili sta sam, to je moja stvar

meni je smjesnije braniti Fahra, osim ako ti ne placa da ovo radis
pa ti imas bolje misljenje o njemu nego on sam o sebi :lol:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5052 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote:
eno bas na drugoj temi rekoh da nam vrate Goli otok, a ovo za zakletvu je istina, ako se zakunem Titom, ne lazem..
a jesam li zbog toga luda, glupa ili sta sam, to je moja stvar

meni je smjesnije braniti Fahra, osim ako ti ne placa da ovo radis
pa ti imas bolje misljenje o njemu nego on sam o sebi :lol:
pa mislim sa ljudske strane ti ne moze biti normalan goli otok,i sve one tajne sluzbe koje je stvorio tadasnji sistem i svaki vid kritike ubijao u startu..i sve te pobijene i protjerane ljude koji su platili cijenu jednog sistema..daj pusti titu,pusti sve te che guevare i slicna sranja i malo razmisli..u sta se ti ustvari kunes? ja uopste ne branim fahrudina zato sto ja njega nesto obozavam il sto je on neki melem na ranu..on je obican covjek koji pokusava ostvariti svoj interes..al je problem sto ti to ne mozes priznati za zlatku i reci da i SDP ganja svoj interes a ne umotavati to u toboze neku borbu za gradjana BIH..
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5053 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zagazaga wrote:
zbog stabilnosti koalicije (kako si naveo)
zato sto je sbb otpadak od sda.....uvijek sam za original
zato sto se zna sta se od sda moze ocekivati......pa to su vec tri :run:
ne mogu vjerovati :?
nemoj vise hvala na objasnjenju :lol: :lol:

p.s.najaci je ovaj treci :x
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#5054 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:Nasmijah se sinoć...čuj 60 minuta na Alfi :lol: Pa jel stvarno misliš da bi ljudi gledali Bakira koji brani tajkunske interese na tajkunskoj tv... to bi bila parodija. To bi obojici bila fula u startu... pa ljudi su se nekad zaklinjali i u Pećanina, pa sad služi samo za podsmijeh...
ok..ti si ubjedjen da je velika gledanost emisije 60 minuta radi FTV programa a ne radi tipa emisije i voditelja?ja tvrdim suprotno..mislim da je 60 minuta jedina emisija koja se bavi istrazivackim novinarstvom u BIH(bar nastoje biti na tom putu,iako sam mnogo puta kritikovao iste zbog pristrasnosti,kao i zbog seljackog ponasanja bakira)..ne budi smijesan..ko jos gleda FTV? vjerujem da je ovo jedina emisija koja odrzava koliko toliko gledanost ove tv kuce..sta vise siguran sam jer ja sve osobe koje poznajem pretezno gledaju nov@ tv,hrt,rtl i tak..ftv ne gledaju nikako il gledaju jedino 60 minuta..pa ti mi sad objasni jel to do ftv-a il emisije :?
60 minuta je gledana zato što je trash emisija koja narodu pogađa u žicu... napada vlastodršce i govori jezikom koji bi im i prosječan čovjek govorio... slabo ljude zanima je li to sve istina :-D Naravno da ima ljudi koji joj slijepo vjeruju, a i onih koji je mrze, a svejedno gledaju... sve u svemu jedan fenomen koji ipak ima rok trajanja.

Al nastavi ti s @vanillom, nemoj da te ometam :P
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5055 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote:
eno bas na drugoj temi rekoh da nam vrate Goli otok, a ovo za zakletvu je istina, ako se zakunem Titom, ne lazem..
a jesam li zbog toga luda, glupa ili sta sam, to je moja stvar

meni je smjesnije braniti Fahra, osim ako ti ne placa da ovo radis
pa ti imas bolje misljenje o njemu nego on sam o sebi :lol:
pa mislim sa ljudske strane ti ne moze biti normalan goli otok,i sve one tajne sluzbe koje je stvorio tadasnji sistem i svaki vid kritike ubijao u startu..i sve te pobijene i protjerane ljude koji su platili cijenu jednog sistema..daj pusti titu,pusti sve te che guevare i slicna sranja i malo razmisli..u sta se ti ustvari kunes? ja uopste ne branim fahrudina zato sto ja njega nesto obozavam il sto je on neki melem na ranu..on je obican covjek koji pokusava ostvariti svoj interes..al je problem sto ti to ne mozes priznati za zlatku i reci da i SDP ganja svoj interes a ne umotavati to u toboze neku borbu za gradjana BIH..
u pravu si
ne mogu izjednaciti Zlaju i FahrA :roll:
jer to jednostavno nije isto

SDP nije savrsen, ali je trenutno najbolja opcija..i to je sva mudrost
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5056 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:Nasmijah se sinoć...čuj 60 minuta na Alfi :lol: Pa jel stvarno misliš da bi ljudi gledali Bakira koji brani tajkunske interese na tajkunskoj tv... to bi bila parodija. To bi obojici bila fula u startu... pa ljudi su se nekad zaklinjali i u Pećanina, pa sad služi samo za podsmijeh...
ok..ti si ubjedjen da je velika gledanost emisije 60 minuta radi FTV programa a ne radi tipa emisije i voditelja?ja tvrdim suprotno..mislim da je 60 minuta jedina emisija koja se bavi istrazivackim novinarstvom u BIH(bar nastoje biti na tom putu,iako sam mnogo puta kritikovao iste zbog pristrasnosti,kao i zbog seljackog ponasanja bakira)..ne budi smijesan..ko jos gleda FTV? vjerujem da je ovo jedina emisija koja odrzava koliko toliko gledanost ove tv kuce..sta vise siguran sam jer ja sve osobe koje poznajem pretezno gledaju nov@ tv,hrt,rtl i tak..ftv ne gledaju nikako il gledaju jedino 60 minuta..pa ti mi sad objasni jel to do ftv-a il emisije :?
60 minuta je gledana zato što je trash emisija koja narodu pogađa u žicu... napada vlastodršce i govori jezikom koji bi im i prosječan čovjek govorio... slabo ljude zanima je li to sve istina :-D Naravno da ima ljudi koji joj slijepo vjeruju, a i onih koji je mrze, a svejedno gledaju... sve u svemu jedan fenomen koji ipak ima rok trajanja.

Al nastavi ti s @vanillom, nemoj da te ometam :P
kad me vec prozivas, ciji je onaj Cool, jel Harisov ili..?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5057 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote: 60 minuta je gledana zato što je trash emisija koja narodu pogađa u žicu... napada vlastodršce i govori jezikom koji bi im i prosječan čovjek govorio... slabo ljude zanima je li to sve istina :-D Naravno da ima ljudi koji joj slijepo vjeruju, a i onih koji je mrze, a svejedno gledaju... sve u svemu jedan fenomen koji ipak ima rok trajanja.

Al nastavi ti s @vanillom, nemoj da te ometam :P
aha..pa cek..i sam si sad rekao da je u stvari emisija fenomen,i ako bi presao i na alfu i napadao vlastodrsce vjerujem da bi imalo efekta..i da tu FTV nema nikakve veze :? uglavnom hvala slozili smo se..
sto se pak tice @vanille morat cu je naci na nekoj ljubavnoj temi,politika joj ocito ne ide :D vjerovatno ima stvari oko kojih bi se slozili,jer i ja volim sve sto vole mladi :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#5058 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

plain vanilla wrote:kad me vec prozivas, ciji je onaj Cool, jel Harisov ili..?
Volio bi i on da zna :oops:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5059 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote: u pravu si
ne mogu izjednaciti Zlaju i FahrA :roll:
jer to jednostavno nije isto

SDP nije savrsen, ali je trenutno najbolja opcija..i to je sva mudrost
kroz zivot sam naucio da politicari vecinom puno govore a nista ne kazu..ti pak nit puno govoris nit ista kazes :D
uglavnom ajd da te ne gnjavim vise..ako ti kazes da fahro nije prihvatljiv ima da tako bude :-?
samo mi reci zasto ti je SDA prihvatljivija od SBB-a?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#5060 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:aha..pa cek..i sam si sad rekao da je u stvari emisija fenomen,i ako bi presao i na alfu i napadao vlastodrsce vjerujem da bi imalo efekta..i da tu FTV nema nikakve veze :? uglavnom hvala slozili smo se..
sto se pak tice @vanille morat cu je naci na nekoj ljubavnoj temi,politika joj ocito ne ide :D vjerovatno ima stvari oko kojih bi se slozili,jer i ja volim sve sto vole mladi :D
Ma fol je što 60 minuta ima neki pobunjenički štih... da ne kažem crveni :-D Teško bi to sve moglo ići na televiziji novokomponovanog tajkuna, koja još ima slabu pokrivenost i gledanost. Mislim da će joj i ovako opadati gledanost, pošto je sad SDP vlast.

Probaj, nada zadnja umire ;-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5061 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zagazaga wrote:@nikad vise, vec sam ti rekla, uvijek ima dodik i covic :D

ne volim kopije niti otpatke :mrgreen:
cek malo pa i ti si dama :D
argument se prihvata u tom slucaju :-D
ultima_palabra wrote:
plain vanilla wrote:kad me vec prozivas, ciji je onaj Cool, jel Harisov ili..?
Volio bi i on da zna :oops:
taj nije SBB to je sigurno..bar ga ja nemam u registru :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5062 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote: u pravu si
ne mogu izjednaciti Zlaju i FahrA :roll:
jer to jednostavno nije isto

SDP nije savrsen, ali je trenutno najbolja opcija..i to je sva mudrost
kroz zivot sam naucio da politicari vecinom puno govore a nista ne kazu..ti pak nit puno govoris nit ista kazes :D
uglavnom ajd da te ne gnjavim vise..ako ti kazes da fahro nije prihvatljiv ima da tako bude :-?
samo mi reci zasto ti je SDA prihvatljivija od SBB-a?
ma SDA je samo nuzhno zlo
sto se mene tice, SDP je trebao ostvariti apsolutnu pobjedu, mozda s kokuzima koalirati i aferim
vec sam ti rekla svoje misljenje o SDA i ne pada mi na pamet da ponavljam, pogledaj stranicu prije

i ja ne volim ono sto vole mladi :oops:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5063 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:aha..pa cek..i sam si sad rekao da je u stvari emisija fenomen,i ako bi presao i na alfu i napadao vlastodrsce vjerujem da bi imalo efekta..i da tu FTV nema nikakve veze :? uglavnom hvala slozili smo se..
sto se pak tice @vanille morat cu je naci na nekoj ljubavnoj temi,politika joj ocito ne ide :D vjerovatno ima stvari oko kojih bi se slozili,jer i ja volim sve sto vole mladi :D
Ma fol je što 60 minuta ima neki pobunjenički štih... da ne kažem crveni :-D Teško bi to sve moglo ići na televiziji novokomponovanog tajkuna, koja još ima slabu pokrivenost i gledanost. Mislim da će joj i ovako opadati gledanost, pošto je sad SDP vlast.

Probaj, nada zadnja umire ;-)
ok..vidim da se ne ustrucavas priznati cije interese zatrupa ta emisija..al me zanima na koji ce nacin sad funkcionisati ta emisija? jer nema tu vise pobunjenickog stita,to ce preuzeti avaz sigurno ukoliko se zadrzi ova koalicija? sta dalje sa 60 minuta? da nam pravi priloge o albaniji,stambolicu,nemirima u egiptu i tak :?

sto se tice gledanosti i pokrivenosti nerado cu se sloziti s tobom..ni sam nemam tv alfa..sutra cu se zaliti :?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5064 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote: ma SDA je samo nuzhno zlo
sto se mene tice, SDP je trebao ostvariti apsolutnu pobjedu, mozda s kokuzima koalirati i aferim
vec sam ti rekla svoje misljenje o SDA i ne pada mi na pamet da ponavljam, pogledaj stranicu prije

i ja ne volim ono sto vole mladi :oops:
zasto si toliko onda ogorcena prema SBB?jel zaista mislis da je ova stranka vece zlo od SDA? cemu toliki napadi na fahrudina? jer realno da je sdp usao u koaliciju sa SBB siguran sam da bi presucivala pehove SBB-a a pljuvala SDA :? il se varam :zzzz:

a ako ne volis ono sto vole mladi,nista onda tebe cu da ostavim za @ultimu,a ja cu se okrenuti @zagazaga,ona mi djeluje nekako mlađahno :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#5065 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:aha..pa cek..i sam si sad rekao da je u stvari emisija fenomen,i ako bi presao i na alfu i napadao vlastodrsce vjerujem da bi imalo efekta..i da tu FTV nema nikakve veze :? uglavnom hvala slozili smo se..
sto se pak tice @vanille morat cu je naci na nekoj ljubavnoj temi,politika joj ocito ne ide :D vjerovatno ima stvari oko kojih bi se slozili,jer i ja volim sve sto vole mladi :D
Ma fol je što 60 minuta ima neki pobunjenički štih... da ne kažem crveni :-D Teško bi to sve moglo ići na televiziji novokomponovanog tajkuna, koja još ima slabu pokrivenost i gledanost. Mislim da će joj i ovako opadati gledanost, pošto je sad SDP vlast.

Probaj, nada zadnja umire ;-)
ok..vidim da se ne ustrucavas priznati cije interese zatrupa ta emisija..al me zanima na koji ce nacin sad funkcionisati ta emisija? jer nema tu vise pobunjenickog stita,to ce preuzeti avaz sigurno ukoliko se zadrzi ova koalicija? sta dalje sa 60 minuta? da nam pravi priloge o albaniji,stambolicu,nemirima u egiptu i tak :?

sto se tice gledanosti i pokrivenosti nerado cu se sloziti s tobom..ni sam nemam tv alfa..sutra cu se zaliti :?
Pa ništa... izgubila je smisao, po meni je već sad kontraproduktivna po SDP. Bakir neka prihvati neko mjesto u diplomatiji kao nagradu za minuli rad i to je to :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#5066 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by -LIBERO- »

Ma ambasador u bratskoj i demokratskoj :D Kini,a i da se covjek odmori,i to na "placenom odmoru",k'o i vecina nasih ambasadora. Ipak je on mukotrpno skupljao postotke za veliku pobjedu SDP-a
Last edited by -LIBERO- on 14/02/2011 01:50, edited 1 time in total.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5067 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote: Pa ništa... izgubila je smisao, po meni je već sad kontraproduktivna po SDP. Bakir neka prihvati neko mjesto u diplomatiji kao nagradu za minuli rad i to je to :D
tek tako..ono u smislu nista licno bakire,al posao je posao i otkantat covjeka :? pa zar se SDP nije obecao drzavu za covjeka,ovo mi sad ispade nekako kao borba da se dodje na vlast a kad se dokopamo iste ko sisa istrazivacko novinarstvo,ko sisa borbu za istinu,borbu za napaceni narod i slicno..posto je SDP znaci dosao na vlast vise nema potrebe da se istrazuje njihov kriminal :? mislim ultima razocarao si me i kao uzoran komunista i kao covjek..sklon sam da povjerujem da si ovo rekao jer je jako kasno i nekako smo svi umorni i nenaspavani nakon napornog dana :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5068 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zagazaga wrote:joooooo dzentlmena..... :skoljka: zaljubila sam se
znam da jesi..ja cu ti et povjerovati da nisi al ubijedi sebe :D
i ajd da ne spamamo temu.. :sax:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5069 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by plain vanilla »

nikad_vise wrote:
plain vanilla wrote: ma SDA je samo nuzhno zlo
sto se mene tice, SDP je trebao ostvariti apsolutnu pobjedu, mozda s kokuzima koalirati i aferim
vec sam ti rekla svoje misljenje o SDA i ne pada mi na pamet da ponavljam, pogledaj stranicu prije

i ja ne volim ono sto vole mladi :oops:
zasto si toliko onda ogorcena prema SBB?jel zaista mislis da je ova stranka vece zlo od SDA? cemu toliki napadi na fahrudina? jer realno da je sdp usao u koaliciju sa SBB siguran sam da bi presucivala pehove SBB-a a pljuvala SDA :? il se varam :zzzz:

a ako ne volis ono sto vole mladi,nista onda tebe cu da ostavim za @ultimu,a ja cu se okrenuti @zagazaga,ona mi djeluje nekako mlađahno :D
ja sam vise govorila lose o SDA nego o SBB

jer smatram da na SBB ne treba ni trositi rijeci :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5070 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

plain vanilla wrote: ja sam vise govorila lose o SDA nego o SBB

jer smatram da na SBB ne treba ni trositi rijeci :D
ako ovo izbjegavanje odgovora nije zenski lopovluk ja onda ne znam sta je :? :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5071 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zagazaga wrote:
nikad_vise wrote:
zagazaga wrote:joooooo dzentlmena..... :skoljka: zaljubila sam se
znam da jesi..ja cu ti et povjerovati da nisi al ubijedi sebe :D
i ajd da ne spamamo temu.. :sax:
jel' ja :?.......pa procitaj sta pises, uvazices mi argumente ako sam zensko, preci ces na mene a vanilu......omg svasta
ma daj molim te,pa pogledaj kako si mi neozbiljno odgovorila i ocekujes da ti se poslije toga ozbiljno obratim :lol:
naravno da cu poceti i ja segu izvoditi,jer mislim nema smisla ovako..ultima je jedini djelovao ozbiljno al me i on razocara totalno ovim zadnjim postom :?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#5072 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

he,he naivko,ali nije dama došla preko konkursa ni kreveta,prvo je Zike radio radnju za Fahra,pa onako usput i ona požellela da se slika.Sve poslije,de že vu,kao i Ceca,spremna poginuti za muža,on nije kriv,ona nije znala.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5073 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

kakavdanakneiskustvu wrote:
o čemu bolan ti pišeš,ko je zbog te žene ,turkovićke,čiji je čovjek optužen za organizovani kriminal ,nazvao fahru govnetom ili kriminalcem?

a o tim izrazima,govno ,kriminalac,i slično,najbolje je da se raspitaš kod fahre,njegovi novinari su doktorirali na tome
ok..izvinjavam se za spomenute izraze.oni nisu spomenuti za doticnog gospodina zadnjih par stranica al na ovih 200 i kusur stranica vjeruj da ces naci toliko pogrdnih stvari da covjek ne povjeruje.
kakavdanakneiskustvu wrote: je li normalno objavljivati tekstove u novinama u kojima se bukvalno pljuje na ljudima,i tako više od 10 godina?
naravno da nije normalno i to je za svaku osudu.primitivizam nije ok ni kad je u avazu,ni u 60 minuta ni u bilo kojem mediju.al et s obzirom da svako koristi svoj medij da zaigra prljavo i fahrudin koristi svoj u istu svrhu.i to ne opravdavam,al i konkurencija mu isto radi..tako da je sve to isto.
zonbirile wrote:he,he naivko,ali nije dama došla preko konkursa ni kreveta,prvo je Zike radio radnju za Fahra,pa onako usput i ona požellela da se slika.Sve poslije,de že vu,kao i Ceca,spremna poginuti za muža,on nije kriv,ona nije znala.
vidi..ja to ne mogu znati :? svijet u kojem ja zivim nije tako zao i pokvaren i sve mi je to strasno i nevjerovatno :?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#5074 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

Đonlagić: Razgovori stranačkih lidera liče na neefikasno sijelo

Potpredsjednik SBB BiH prof. dr. Mirsad Đonlagić učestvovao je u stranačkim razgovorima o uspostavi kako federalne tako i državne vlasti nakon proteklih općih izbora.

Posljednji razgovori predstavnika parlamentarnih stranaka održani u Parlamentu BiH, kaže, nemalo su ga pozitivno iznenadili dobrom atmosferom i ponašanjem sudionika razgovora na jednoj i krajnjom neučinkovitošću tih razgovora na drugoj strani.
Negativan ishod

Stječe se dojam da je onda bila riječ o sijelu poznanika, a ne o razgovorima koji se tiču vlasti koja treba da kreira budućnost ove zemlje. Kome trebaju takvi razgovori i dokle će to trajati?

- Prema meni, to je bilo jedno neefikasno sijelo. Iskreno, ljudi su razgovarali, jedni predlagali, drugi prihvatali i nisu prihvatali, pričali svako o svojim platformama - Lagumdžija i Tihić o platformi četiri stranke, Dodik o platformi SNSD-a i SDS-a i, na kraju, svi su otišli svojim kućama, a da ništa nije dogovoreno.

Ovakvi razgovori mogu trajati mjesecima, a da ne poluče nikakve rezultate.

Pa o čemu je riječ - da li pobjednici izbora ne znaju ili ne žele da prave vlast?

- Suha istina je da mi četiri mjeseca nakon izbora nemamo konstituisanu vlast. Možemo krivicu bacati na RS i njihove lidere koliko god hoćemo, ali vlast u RS je formirana i ona funkcioniše. Krivica je u Federaciji.

Odnosi unutar Federaciji nisu kako treba. Činjenica je da je struktura vlasti u Federaciji komplicirana, ali odnosi između Bošnjaka i Hrvata su komplicirani, pa i odnosi unutar samih Hrvata. U takvim odnosima mora postojati spremnost na kompromis, a ja ga, bar kad su u pitanju sastanci kojima sam prisustvovao, nisam primijetio.

Ko su onda kočničari dogovora?

- Ako nakon sastanka lideri izađu i saopće da je taj sastanak bolji od svih prethodnih, onda je to za mene signal da bi se moglo desiti nešto pozitivno.

Naravno, ovih dana svi se pozivaju na najnovije stavove Angele Merkel i Valentina Incka. Ali, džaba je sve to ako pobjedničke stranke, odnosno njihovi lideri, koji se ponašaju pobjednički, ne žele da izađu iz svojih zacrtanih okvira. Prvenstveno, to su Zlatko Lagumdžija i Sulejman Tihić na jednoj i Milorad Dodik na drugoj strani. No, Dodik nije kriv što Tihić i Lagumdžija ne mogu da se dogovore s Čovićem i Ljubićem.

Lični inat

Šta je ovdje u pitanju - ideologija ili lični inati i borba za fotelje?

- Ideologija sigurno nije. Da je riječ o ideologiji, onda bi bilo nepojmljivo da u koaliciji imate SDA i SDP, posebno nakon onoga šta smo slušali u predizbornoj kampanji obje stranke, što su, očito, njihovi i lideri i članstvo zaboravili. Može to neko etiketirati ovakvim ili onakvim savezom ili koalicijom, ali u konačnici se sve svodi na fotelje.

U Federaciji ove dvije stranke su najodgovornije za stanje, pa i za stanje na državnom nivou, bilo to njima pravo ili ne. Logika izbornih rezultata mora biti primijenjena u postizbornim koaliranjima jer je to volja naroda, odnosno birača, a ne volja lidera. U ovako strukturiranoj BiH nepoštivanje tih pravila ne vodi nigdje.

Stranka za BiH i dalje vlada

- Problem je što mi u Federaciji imamo nesređeno stanje. Koliko god se ja slagao ili ne slagao s Dodikovim stavovima, objektivno, on je završio posao u RS. Nije do Dodika što mi na nivou Federacije ne možemo napraviti vlast.

Imate apsurdnu situaciji da Stranka za BiH, koja je najveći gubitnik ovih izbora, i četiri mjeseca poslije izbora aktivno odlučuje o svim pitanjima i u entitetu i u državi. Nije ovdje problem u SBiH već govorim o nečemu što ne poznaje ni jedno državno uređenje.

A. Hadžić/Dnevni avaz
:? :?
14. februar 2011. godine

Reagiranje

Nisu svi poslanici primili po 8.700 KM

U današnjem broju „Dnevnog avaza“ objavljena je informacija o tome da su svi državni poslanici u protekla dva mjeseca primili po 8.700 KM.

Klub poslanika SBB BiH smatra neophodnim da pojasni sljedeće činjenice. Naime, naši poslanici prof.dr. Emir Kabil i prim.dr. Mirsad Đugum, koji inače nisu profesionalni poslanici, primili su paušale od 747 KM.

Inače, njih dvojica kao i svi poslanici SBB BiH na državnom i federalnom nivou, od svojih primanja svakog mjeseca finansiraju po dva studenta.

Uz to, nije tačna ni konstatacija da svi poslanici ništa ne rade. Javnosti su vjerovatno poznati višemjesečni napori i uložena energija Adnana Bašića, privremenog predsjedavajućeg, u koordinaciji između predsjednika parlamentarnih stranaka, a i naša poslanica Ismeta Dervoz svakog je dana na svom radnom mjestu u Parlamentu.

S poštovanjem,

predsjednik Kluba SBB BiH
Mirsad Đugum
p.s.sretano valentino svim gradjanima koji obiljezavaju ovaj praznik :-D
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#5075 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by hecimnadri »

Radončić je odavno prihvatljiv HDZ-eu.Njegov avaz je odavno posto glasilo HDZ-ea .Tako i u današnjem broju objavljuje cijelo pismo Josipa Kvasine visokom predstavniku.
Fahro je klasični foteljaš ,čim je amnestirao HDZ od korupcije .Vrlo dobro znamo kako su prošle državne firme gdje je na vlasti bio HDZ svih ovih godina pogotovo u vrijeme ratne i poratne privatizacije.
Post Reply