FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50451 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

Može li iko pod ovim nebeskim svodom objasnit šta je kriterij za dodjelu ovih nagrada tipa zlatna lopta.
Podsjecam, Ronaldo je osvojio zlatnu loptu 2014. godine u januaru kada nije osvojio niti jedan trofej a imao je tek neznatno bolju gol statistiku od Messija.
Ovo je odavno smijurija. Nije mi ni najmanje važno što je Messiju nisu dodijelili. Uostalom, boli Messija ona stvar za tom nagradom, all neka samo neko objasni valjano što će Grizman na 3 mjestu. I gdje je tu recimo Bale. (Iz perspektive Real Madrida posmatrano)
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#50452 Re: FC Barcelona

Post by Vertig0 »

Real dobije city u polufinalu, barsa ga dobije u 1/8 ili 1/4. Bgm je bolje igrati sa salkeom ili wolfsburgom u tim fazama takmicenja bez obzira kakva je karina city od ekipe.
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50453 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#50454 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

tufahija12345 wrote:Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
sve ukupno gledajuci tu su negdje sa tezinom protivnika jelda ? bezveze tolika drama
a ovo za zlatnu loptu, prvo mi zapade za oci konstatujes zaboli messi-a za to, a ti se brines :P
ta je nagrada izgubila smisao one godine kad snajder nije dobio umjesto messi-a ... messi jedne godine dobije zbog najvise golova pa druge godine zbog osvajanja LP
ronaldo je ove godine uzeo LP, uzeo EP, dao fin broj golova, eno procitaj na temi madrida sta je sve dostigao na euru ima vala materijala
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50455 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

tufahija12345 wrote:Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
Ja, koeficijenti :mrgreen:

A ne kazu kako se formiraju. Tako ispada da je Schalke bolji od Cityja :mrgreen:

A vdii promjene od kako je Floper dosao na mjesto predsjednika :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50456 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Otkud ovaj United u svemu ovome :mrgreen:
Da ne bude sumnjivo, dakako :oops:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#50457 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

tufahija12345 wrote:Može li iko pod ovim nebeskim svodom objasnit šta je kriterij za dodjelu ovih nagrada tipa zlatna lopta.
Podsjecam, Ronaldo je osvojio zlatnu loptu 2014. godine u januaru kada nije osvojio niti jedan trofej a imao je tek neznatno bolju gol statistiku od Messija.
Ovo je odavno smijurija. Nije mi ni najmanje važno što je Messiju nisu dodijelili. Uostalom, boli Messija ona stvar za tom nagradom, all neka samo neko objasni valjano što će Grizman na 3 mjestu. I gdje je tu recimo Bale. (Iz perspektive Real Madrida posmatrano)
Objasnio ti je to Luis Suarez, prije mjesec dana :mrgreen:
"Zlatna lopta ima više veze s marketingom i PR-om, nego s postignućima na travnjaku. Zaslužio sam sve nagrade koje sam dobio. Zlatna kopačka dodjeljuje se za najviše postignutih golova i nitko mi je ne može oduzeti. Nemam šanse osvojiti Zlatnu loptu, jer se ona tiče marketinga, a ja to nemam. Moja je ambicija osvojiti još jednu Ligu prvaka i to bi bilo sjajno", rekao je Suarez.
;-)

http://hr.n1info.com/a157329/Sport-Klub ... loptu.html

Uglavnom, covjek bio najbolji strijelac i asistent Primere (zajedno sa Messijem) , osvojio duplu krunu sa svojim timom i nije pozvan cak ni među kandidate.
S druge strane, Griezmann osvoji drvenu kitu sa Atleticom, zabije manje golova i podijeli manje asistencija, al opet se nađe među pozvanima....kako, zašto, na koju foru, niko ne zna....mirikl, što bi reko škot ili englez

Zlatna loptica je odavno smijehotres od nagrade.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50458 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Sto se Suarez popisha i po Messiju i njegovim loptama :mrgreen:
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50459 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

kory_galaktikos wrote:
tufahija12345 wrote:Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
sve ukupno gledajuci tu su negdje sa tezinom protivnika jelda ? bezveze tolika drama
a ovo za zlatnu loptu, prvo mi zapade za oci konstatujes zaboli messi-a za to, a ti se brines :P
ta je nagrada izgubila smisao one godine kad snajder nije dobio umjesto messi-a ... messi jedne godine dobije zbog najvise golova pa druge godine zbog osvajanja LP
ronaldo je ove godine uzeo LP, uzeo EP, dao fin broj golova, eno procitaj na temi madrida sta je sve dostigao na euru ima vala materijala
e čuj Snajder :D a daj ba, nemoj bogati da ti moram dokazivati koliko nisi u pravu :D a ne znam kakve veze ima Messi sa mnom osim što ja znam za njega a on nema pojma ko sam ja :D
skenderija04 wrote:
tufahija12345 wrote:Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
Ja, koeficijenti :mrgreen:

A ne kazu kako se formiraju. Tako ispada da je Schalke bolji od Cityja :mrgreen:

A vdii promjene od kako je Floper dosao na mjesto predsjednika :mrgreen:
e to je suština :D :D drugi mandat, ništa ne prepušta slučaju.
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#50460 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

e cuj snajder, upali youtube i malo pogledaj momcino, dodjeljivanje messi-u zlatne lopte te godine je veca fudbalska prevara od utakmice celzi : barsa, sad si me razocarao
ja sam dobio informaciju da je perez kriv za sraanja po siriji, za globalno zagrijavanje i za jos vise stvari o kojima ni sanjati ne mozemo.. u sve je prevare on ukljucen ;)
cuj komentarise snajdera, kraj price ;)
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#50461 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

tufahija12345 wrote:Evo Marca se potrudila da objasni ono sto svi ovdje znamo:

Real Madrid and Barcelona's rivals in the round of 32
04/05 Real Madrid-Juventus (12) / Barcelona-Chelsea (20)
05/06 Real Madrid-Arsenal (7) / Barcelona-Chelsea (14)
06/07 Real Madrid-Bayern (18) / Barcelona-Liverpool (3)
07/08 Real Madrid-Roma (16) / Barcelona-Celtic (41)
08/09 Real Madrid-Liverpool (3) / Barcelona-Lyon (10)
09/10 Real Madrid-Lyon (10) / Barcelona-Stuttgart (37)
10/11 Real Madrid-Lyon (13) / Barcelona-Arsenal (6)
11/12 Real Madrid-CSKA (18) / Barcelona-Bayer Leverkusen (33)
12/13 Real Madrid-Manchester United (5) / Barcelona-Milan (14)
13/14 Real Madrid-Schalke (14) / Barcelona-Manchester City (22)
14/15 Real Madrid-Schalke (7) / Barcelona-Manchester City (17)
15/16 Real Madrid-Roma (51) / Barcelona-Arsenal (10)
16/17 Real Madrid-Napoli (15) / Barcelona-PSG (5)
Meni na prvu ovo djeluje da su protivnici izjednačeni. Džaba priča da se jednima stalno šteli, a drugima stalno otežava.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#50462 Re: FC Barcelona

Post by leškarenje »

Kakav je igrac Paco Alcacer :D nesto ga nisam upratio :roll:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#50463 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

leškarenje wrote:Kakav je igrac Paco Alcacer :D nesto ga nisam upratio :roll:
:lol: :lol: :lol: hahahahha bježi tamo , yebi se :lol: :P
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59306
Joined: 15/12/2008 16:53

#50464 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

omar little wrote: nakon sto je lyon onomad izbacio reala vise se ne riskira ni pod razno sa protivnicima.
Nakon sto je Lyon onomad izbacio Reala, ko im
je bio protivnik u istoj fazi naredne godine?

Lyon :skoljka:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50465 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Zlatna lopta od ove godine se vraca u stari format, dakle izbor od strane novinara. Mozda je i bolje da se razbije ovaj skoro desetogodisnji vec dosadni cirkus Ronaldo/Messi koji svima vec ide na zivce. E sad, moglo bi se desiti da sljedeci dobitnik bude recimo Payet ili Griesmann. E onda su najebali :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50466 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

leškarenje wrote:Kakav je igrac Paco Alcacer :D nesto ga nisam upratio :roll:
Samo da se Paco navikne,polako :D :D :D :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#50467 Re: FC Barcelona

Post by leškarenje »

LSD wrote:
leškarenje wrote:Kakav je igrac Paco Alcacer :D nesto ga nisam upratio :roll:
:lol: :lol: :lol: hahahahha bježi tamo , yebi se :lol: :P
:lol: :lol:

Ozbiljno pitam,negdje procita kao zamjena Bacca za njega :-)
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50468 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

kory_galaktikos wrote:e cuj snajder, upali youtube i malo pogledaj momcino, dodjeljivanje messi-u zlatne lopte te godine je veca fudbalska prevara od utakmice celzi : barsa, sad si me razocarao
ja sam dobio informaciju da je perez kriv za sraanja po siriji, za globalno zagrijavanje i za jos vise stvari o kojima ni sanjati ne mozemo.. u sve je prevare on ukljucen ;)
cuj komentarise snajdera, kraj price ;)
hahahha znao sam da ces spomenuti tekmu celzija i barce... ja tebi preporucujem da pogledas Inter Barca 3 1 i uzvratnu da vidis kako tu sudije kradu, i koga.

2010 na 2011, Iniesta: najbolji igrac svjetskog prvenstva i osvajac i osvajac španske lige. Izvinjavam se tebi i Snajderu što je Svjetsko prvenstvo ljudima važnije od lige prvaka
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#50469 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

leškarenje wrote:
LSD wrote:
leškarenje wrote:Kakav je igrac Paco Alcacer :D nesto ga nisam upratio :roll:
:lol: :lol: :lol: hahahahha bježi tamo , yebi se :lol: :P
:lol: :lol:

Ozbiljno pitam,negdje procita kao zamjena Bacca za njega :-)
Ma jarane, smiješan igrac...mislim ono, simpatičan, vižljast, dobar ko maskota, vjerovatno ga drže da podiže atmosferu u svlacionici....a što se tice same igre na terenu, pa korisniji bi bio Ahmetović Mersudin iz FKSa :mrgreen: zabio bi glavom ako ništa.

Doduše, možda Paco proradi :lol: al u qrcu
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#50470 Re: FC Barcelona

Post by leškarenje »

:lol: :lol: :lol:

kakav opis :lol: pa nije ni za Veleza,jbt :-) znaci kiks ako to urade
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50471 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Paco je pandan velikom Lordu dok je bio u Juventusu, bar zasad :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50472 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Kad Paco napuni Al Saad i Hercules necete se tako smijati :evil: :evil: :evil:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#50473 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

leškarenje wrote::lol: :lol: :lol:

kakav opis :lol: pa nije ni za Veleza,jbt :-) znaci kiks ako to urade
Image


Ima jedan lik u Barceloni, zove se Douglas, covjek ima na kontu osvojene dvije titule Primere (više nego Ronaldo sa Realom), dva kupa kralja, jednu titulu LP - a odigrao ukupno 3 utakmice u dresu Barce i to neke lijeve kupa :mrgreen: :lol: ...ali zato kad se osvoje titule i kad je dernek glavni je u raji...eno ga gore, zadnji red, pored žutog Mathieua, zado se lik pravo, pao u sevdah ko da Halid pjeva

Image

O tome ti ja pricam, voli Barca dovesti takve pokemone i maskote da popravljaju atmosferu u svlacionici.
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#50474 Re: FC Barcelona

Post by omar little »

ultima_palabra wrote:
omar little wrote: nakon sto je lyon onomad izbacio reala vise se ne riskira ni pod razno sa protivnicima.
Nakon sto je Lyon onomad izbacio Reala, ko im
je bio protivnik u istoj fazi naredne godine?

Lyon :skoljka:
oslabljen. i koliki bi rezultat? :skoljka: nakon toga majti fakin apoeli, moskve , totenhami, junajtedi :D, galatasaraji i slicnia top krema europskog nogometa. :D


nego, entrenador bi mogo najebat sa onim svojim parmacima iz zadnje linije, monako se kokainom drogira :D ove sezone.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59306
Joined: 15/12/2008 16:53

#50475 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

omar little wrote: oslabljen. i koliki bi rezultat? :skoljka: nakon toga majti fakin apoeli, moskve , totenhami, junajtedi :D, galatasaraji i slicnia top krema europskog nogometa. :D
Zadržali čitavu ekipu i još doveli Gourcuffa za 22 miliona :skoljka:
https://en.wikipedia.org/wiki/2010%E2%8 ... ais_season
Post Reply