SDP

User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50401 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

General War wrote:
Leverage wrote:To nije problem SDP-a. Kad SDP dobije dovoljan broj glasova, onda će to biti problem SDP-a. Neozbiljno je glasati za SDA i derivate, a očekivati od SDP-a nešto.

Iskali ste, eto vam ga.
A mogu li SDP glasaci da ocekuju da SDP ne ide u koaliciju sa onima protiv kojih su ti glasaci dali glas?
Eh, ovo cekam da neko kaze i otkrije svu bijedu naseg politickog promisljanja. Ovdje se sve posmatra navijacki i svi glasaju protiv nekog, a ne zbog ili za nekog. Niko ne pita sta ce vlast uraditi ili konkretno BH blok ako udje u vlast, nego je sva prica nemoj s ovim ili onim.
Evo i da BH blok ima kapacitet da sam formira vlast npr u FBIH garantujem da ne bi mogao rijesiti sva ozbiljna pitanja, jer takva pitanja traze puno resursa i vremena. Ali, kako rekoh, ovdje se posmatra sve navijacki i jedni se idealiziraju, a drugi blate...a stvarnost je negdje na sredini toga.
@general war postavio si odlicno pitanje, u tome je sva sustina, ono otkriva nas nivo razumijevanja politike.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#50402 Re: SDP

Post by General War »

nemampojma0 wrote: Eh, ovo cekam da neko kaze i otkrije svu bijedu naseg politickog promisljanja. Ovdje se sve posmatra navijacki i svi glasaju protiv nekog, a ne zbog ili za nekog. Niko ne pita sta ce vlast uraditi ili konkretno BH blok ako udje u vlast, nego je sva prica nemoj s ovim ili onim.
Evo i da BH blok ima kapacitet da sam formira vlast npr u FBIH garantujem da ne bi mogao rijesiti sva ozbiljna pitanja, jer takva pitanja traze puno resursa i vremena. Ali, kako rekoh, ovdje se posmatra sve navijacki i jedni se idealiziraju, a drugi blate...a stvarnost je negdje na sredini toga.
@general war postavio si odlicno pitanje, u tome je sva sustina, ono otkriva nas nivo razumijevanja politike.
Ne bih rekao, vec krsenje osnova etike, kao kad ocekujes od zenidbe sa profesionalnom kuravom skladan brak i to po drugi put :roll:
Nije do glasaca.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50403 Re: SDP

Post by kiligonzales »

nemampojma0 wrote:Zaustavit ce se sve i svi ce cekati dok ne evoluira svijest glasaca, ali u tolikom broju da SDP dobije svu vlast, posebno u RS.
I dok @Better Man i @leverage to cekaju, mi cemo pravit vlast u skladu s realnim stanjem u drustvu i drzavi :wink:
I da, svi mi koji ne mastamo na vas nacin smo glupi,zatupljeni, idioti i td.
Ma kod Komsica je prisutna ta evolucija svijesti, onako kod Stankovica je dao intervju koji realno oslikava nemogucnost da se gradi ikakva gradjanska BiH bez pristajanja na igranku nametnutu ustavom, kroz intervju se moze prozreti koliko se priblizio realnosti nase politike, ne mase beskompromisno ko nekad davno gradjanskom BiH i drzavom za covjeka.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50404 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

@general war, pitanje je ko je koga zaHebao 2010-2014
Nije sve crno-bijelo i nije ni tadasnji SDP bio cvjecka, pa da svu krivicu svalis na SDA. Tih godina je SDP bio zeljan vlasti, pa se malo i zanio. Ali, kako rekoh, kod nas se jedni idealizuju, a drugi krive za sve.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#50405 Re: SDP

Post by General War »

nemampojma0 wrote:@general war, pitanje je ko je koga zaHebao 2010-2014
Nije sve crno-bijelo i nije ni tadasnji SDP bio cvjecka, pa da svu krivicu svalis na SDA. Tih godina je SDP bio zeljan vlasti, pa se malo i zanio. Ali, kako rekoh, kod nas se jedni idealizuju, a drugi krive za sve.
A sad nije?
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50406 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

kiligonzales wrote:
nemampojma0 wrote:Zaustavit ce se sve i svi ce cekati dok ne evoluira svijest glasaca, ali u tolikom broju da SDP dobije svu vlast, posebno u RS.
I dok @Better Man i @leverage to cekaju, mi cemo pravit vlast u skladu s realnim stanjem u drustvu i drzavi :wink:
I da, svi mi koji ne mastamo na vas nacin smo glupi,zatupljeni, idioti i td.
Ma kod Komsica je prisutna ta evolucija svijesti, onako kod Stankovica je dao intervju koji realno oslikava nemogucnost da se gradi ikakva gradjanska BiH bez pristajanja na igranku nametnutu ustavom, kroz intervju se moze prozreti koliko se priblizio realnosti nase politike, ne mase beskompromisno ko nekad davno gradjanskom BiH i drzavom za covjeka.
Pa to je realpolitika. Problem je sto mi volimo da cujemo samo ono sto nam prija uhu, ali to je onda prodavanje muda za bubrege. Nazalost takvih na forumu ima podosta, sve sto nije u skladu s njihovom mastom i zeljama postaje predmet njihovog neprijateljstva. Sve se dozivljava licno, a toga nema u politici i zato je cesto smijesan politicki rezon nekih forumasa.
A vis a vi Komsica licno, mnogo je zreliji, mudriji i prakticniji nego prije i upravo zato je za koplje ispred Niksica, Radoncica, Kojovica i ostalih lidera novonastalih stranaka. Sve vise je drzavnik nego politicar.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50407 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

General War wrote:
nemampojma0 wrote:@general war, pitanje je ko je koga zaHebao 2010-2014
Nije sve crno-bijelo i nije ni tadasnji SDP bio cvjecka, pa da svu krivicu svalis na SDA. Tih godina je SDP bio zeljan vlasti, pa se malo i zanio. Ali, kako rekoh, kod nas se jedni idealizuju, a drugi krive za sve.
A sad nije?
Nije sigurno u onoj mjeri u kojoj je bio nakon 10 godina opozicije, posebno sto imaju svjeze iskustvo od prije 4 godine i znaju gdje su se okliznuli, a nisu ni sami, imaju partnere iz BH bloka...primarno mislim na DF.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#50408 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

kiligonzales wrote:
nemampojma0 wrote:Zaustavit ce se sve i svi ce cekati dok ne evoluira svijest glasaca, ali u tolikom broju da SDP dobije svu vlast, posebno u RS.
I dok @Better Man i @leverage to cekaju, mi cemo pravit vlast u skladu s realnim stanjem u drustvu i drzavi :wink:
I da, svi mi koji ne mastamo na vas nacin smo glupi,zatupljeni, idioti i td.
Ma kod Komsica je prisutna ta evolucija svijesti, onako kod Stankovica je dao intervju koji realno oslikava nemogucnost da se gradi ikakva gradjanska BiH bez pristajanja na igranku nametnutu ustavom, kroz intervju se moze prozreti koliko se priblizio realnosti nase politike, ne mase beskompromisno ko nekad davno gradjanskom BiH i drzavom za covjeka.
Zasto onda nacionalna stranka uporno trazi partnera u gradjanskoj opciji pored toliko evoluiranih stranka izgradjenih u duhu Deytona ???

To vidim nesto slicno kao potrebu koju amerikanci osjecaju prema 1% indijanaca koje drze u rezervatima cisto da mogu reci da ih ima i da ih mogu pokazati na uvid :lol:
Ma jos je prikladnije ona scena iz filma Gori vatra, kad im treba Srba samo taj dan da ih pokazu nekoj stranoj delegaciji :lol:
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50409 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Banksy wrote:
kiligonzales wrote:
Banksy wrote:
A biće s kim, s vanzemaljcima?

Kako je NS već rekla da neće s SDA, onda je to prebacivanje 'odluke' na 'BH blok' najobičnija šuplja i kupovanje vremena.
Mogu i s njima ako ce donjeti prosperitet :lol:
A nekako je, slutim, najlakše i najprirodnije da to ipak bude SDA, jel.
Jeste li vi bolesni vas par koji mene gurate u SDA fanove?

Fakat me nervirate tim rezonom i iskljucivoscu, ono ako imas svoje misljenje po nekom pitanju odmah si neciji. Totalno glup rezon.

Eto reci mi sta bi uradio/la da si ti u poziciji BH bloka ili SDA?

Realnije je da BH blok sa 30 posto podrske glasaca u FBiH ide u koaliciju sa HDZ-om ili bez NS sa 25% posto da pravi koaliciju na nivou FBiH, a na nivou drzave sa SNSD-om? Koji je to princip? Aj mi ga objasni sviju ti. Znaci sa UZP-ovcima se moze, sa SDA ne moze. Koja je to logika?

Sta njih razlikuje onda od SDA koju zbog takvih koalicija optuzuju za izdajnistvo gradjanske BiH? Neko u tu vlast mora, a niko nema dovoljno legitimiteta da predstavlja sve koji vole BiH, a to jesu i oni koje sebe zovu Bosnjacima i oni koju zovu Bosancima. Ko ce onda?

Trebaju li SDP i DF zrtvovati nove 4 godine bez vlasti koje ko zna hoce li bolje ili gore iskoristiti nego ove 4 do sada?

I ove godine da nisu ispred obje stranke bili Becirovic i Komsic ispusili bi i ovaj izborni rezultat. Neko bi sigurno izaso i zaokruzio nekog žnj kandidata SDP ili DF kao 2014 na izborima, kad su fulili sa Hadziomerovicem i Antom Popovicem, Suljagicem.

Nemojmo se zajebavati.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50410 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

@kiligonzales, potpisujem.
Upravo je to ono sto je neshvatljivo, mogu dokazani i presudjeni kriminalci, mogu presudjeni ratni zlocinci, al SDA ne moze biti partner BH bloku.
Doduse, kad vidis da tu ima Fahrinih natruha i nekih pticijih veza, onda ne cudi.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#50411 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Sad je i definktivno da bh blok, odnosno SDP nece u koaliciju sa SDA-om i HDZ-om.

Ubjeđen sam da je SDA nudio kule i gradove SDP-u, kruze price i mjesto premijera, Elektroprivredu i drugi izborni plijen.

SDA je racunala na to da dijeli plijen sa SDP-om i na taj nacin da podijeli i odgovornost, a obzirom da su u tome majstori, SDP bi naravno "preuzeo" svu krivicu za sve greske u mandatu.

BH blok ako nastavi raditi i djelovati ovako zajedno, pogotovo ako naprave neko zvanično koordinaciono tijelo, konstituisano na osnovu izbornog rezultata, mislim da mogu do 20-ak načelničkih mjesta iduće godine, a onda s tom snagom, krenuti u potpunu pobjedu na iducim opcim izborima.

Naravno da trebaju formirati kantonalne vlade tamo gdje mogu, a mislim da bi ovaj stav SDP-a sada mogao ponovo vratiti u pricu SBB, tako da bi bh blok mogao imati KS, TK, USK i ZDK, sto bi svakako bio uspjeh.

U ovom trenutku se otvaraju mnoga pitanja, sumnjam da ce SBB sa SDA, jer bi to značio definitivno njihov kraj, sa druge strane SDA i HDZ imaju 45( 2 mandata devedesetke ) treba im jos minimalno 4, koliko sam vidio trojica iz NB-a bi mogli u tu pricu, ali je sve to nestabilno.

Ne znam koliko je realna ova parlamentarna vecina, bez SDA i HDZ-a, koja je izabrala Predsjedavajićeg? U tom slučaju 52 zastupnika, ali to će ići samo u slučaju da SDP ima 6 Hrvata u Domu naroda, što je u ovom trenutku također nerealno.

Sve u svemu, neće ovo ići jednostavno, bit će svega. . .
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50412 Re: SDP

Post by kiligonzales »

MarshalDodik wrote:
Zasto onda nacionalna stranka uporno trazi partnera u gradjanskoj opciji pored toliko evoluiranih stranka izgradjenih u duhu Deytona ???

To vidim nesto slicno kao potrebu koju amerikanci osjecaju prema 1% indijanaca koje drze u rezervatima cisto da mogu reci da ih ima i da ih mogu pokazati na uvid :lol:
Ma jos je prikladnije ona scena iz filma Gori vatra, kad im treba Srba samo taj dan da ih pokazu nekoj stranoj delegaciji :lol:
:lol: :lol:

Ima smisla to sto kazes.

Prvi put su isto tako postupili kad su ponudili DF pozvali u koaliciju, pa onda SBB. Koje su pokusali razvaliti kao SBB. Otuda i raskol sa DF-om. Za svaki neuspijeh vlasti poderi koalicionog partnera i mogucu konkurenciju. Na ruku im je islo sto su imali Fahru cime politicki diskreditirati za razliku od Komsica.

Vrijedi mu pogledati intervju.


E sad su snage ujednacene barem po procentima i tako da je protuteza barem u tome pogledu postignuta, e sada jbg sto SDA ima medijsku masineriju koji ovi nemaju, e to je problem i to BH bloku ne ide na ruku.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50413 Re: SDP

Post by Leverage »

General War wrote:
Leverage wrote:To nije problem SDP-a. Kad SDP dobije dovoljan broj glasova, onda će to biti problem SDP-a. Neozbiljno je glasati za SDA i derivate, a očekivati od SDP-a nešto.

Iskali ste, eto vam ga.
A mogu li SDP glasaci da ocekuju da SDP ne ide u koaliciju sa onima protiv kojih su ti glasaci dali glas?
Naravno, to se može iščitati iz svakog mog posta.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50414 Re: SDP

Post by Tempo »

kiligonzales wrote:
MarshalDodik wrote:
Zasto onda nacionalna stranka uporno trazi partnera u gradjanskoj opciji pored toliko evoluiranih stranka izgradjenih u duhu Deytona ???

To vidim nesto slicno kao potrebu koju amerikanci osjecaju prema 1% indijanaca koje drze u rezervatima cisto da mogu reci da ih ima i da ih mogu pokazati na uvid :lol:
Ma jos je prikladnije ona scena iz filma Gori vatra, kad im treba Srba samo taj dan da ih pokazu nekoj stranoj delegaciji :lol:
:lol: :lol:

Ima smisla to sto kazes.

Prvi put su isto tako postupili kad su ponudili DF pozvali u koaliciju, pa onda SBB. Koje su pokusali razvaliti kao SBB. Otuda i raskol sa DF-om. Za svaki neuspijeh vlasti poderi koalicionog partnera i mogucu konkurenciju. Na ruku im je islo sto su imali Fahru cime politicki diskreditirati za razliku od Komsica.

Vrijedi mu pogledati intervju.


E sad su snage ujednacene barem po procentima i tako da je protuteza barem u tome pogledu postignuta, e sada jbg sto SDA ima medijsku masineriju koji ovi nemaju, e to je problem i to BH bloku ne ide na ruku.
opet ti reklairas ove sosone. a i hadziejzovic... propaganisticki smrad.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50415 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Tempo wrote:
kiligonzales wrote:
MarshalDodik wrote:
Zasto onda nacionalna stranka uporno trazi partnera u gradjanskoj opciji pored toliko evoluiranih stranka izgradjenih u duhu Deytona ???

To vidim nesto slicno kao potrebu koju amerikanci osjecaju prema 1% indijanaca koje drze u rezervatima cisto da mogu reci da ih ima i da ih mogu pokazati na uvid :lol:
Ma jos je prikladnije ona scena iz filma Gori vatra, kad im treba Srba samo taj dan da ih pokazu nekoj stranoj delegaciji :lol:
:lol: :lol:

Ima smisla to sto kazes.

Prvi put su isto tako postupili kad su ponudili DF pozvali u koaliciju, pa onda SBB. Koje su pokusali razvaliti kao SBB. Otuda i raskol sa DF-om. Za svaki neuspijeh vlasti poderi koalicionog partnera i mogucu konkurenciju. Na ruku im je islo sto su imali Fahru cime politicki diskreditirati za razliku od Komsica.

Vrijedi mu pogledati intervju.


E sad su snage ujednacene barem po procentima i tako da je protuteza barem u tome pogledu postignuta, e sada jbg sto SDA ima medijsku masineriju koji ovi nemaju, e to je problem i to BH bloku ne ide na ruku.
opet ti reklairas ove sosone. a i hadziejzovic... propaganisticki smrad.
ma jbg, na njemu je SDA ostrila kurac, jes da su ga oprali pred sudom, ali su ga politicki ubili sakama... Gdje je SBB? Traze vas? Nema vas nigdje na mapi. Sto bi rekla stara TLN. :lol:

Treba ga poslusati jer ga je dril slomio...

Sad ima jedinu sansu da se rehabilituje odlaskom u opoziciju :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#50416 Re: SDP

Post by General War »

Leverage wrote:
General War wrote:
Leverage wrote:To nije problem SDP-a. Kad SDP dobije dovoljan broj glasova, onda će to biti problem SDP-a. Neozbiljno je glasati za SDA i derivate, a očekivati od SDP-a nešto.

Iskali ste, eto vam ga.
A mogu li SDP glasaci da ocekuju da SDP ne ide u koaliciju sa onima protiv kojih su ti glasaci dali glas?
Naravno, to se može iščitati iz svakog mog posta.
Pa nisu SDP iskali, neka se SDA kao i do sada sastavlja s kim hoce od bratije, sto SDP pomaze? jos kad vidimo HDZ i SNSD na drzavnom nivou ono, raja za pozeliti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50417 Re: SDP

Post by Banksy »

kiligonzales wrote:
Banksy wrote:
A nekako je, slutim, najlakše i najprirodnije da to ipak bude SDA, jel.
Fakat me nervirate tim rezonom i iskljucivoscu

Eto reci mi sta bi uradio/la da si ti u poziciji BH bloka

Neko u tu vlast mora

Trebaju li SDP i DF zrtvovati nove 4 godine bez vlasti

i.
:mrgreen:
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50418 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Banksy wrote:
kiligonzales wrote:
Banksy wrote:
A nekako je, slutim, najlakše i najprirodnije da to ipak bude SDA, jel.
Fakat me nervirate tim rezonom i iskljucivoscu

Eto reci mi sta bi uradio/la da si ti u poziciji BH bloka

Neko u tu vlast mora

Trebaju li SDP i DF zrtvovati nove 4 godine bez vlasti

i.
:mrgreen:
samo trolas bezveze.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#50419 Re: SDP

Post by pemanapemani »

BH blok treba biti opozicija na svim nivoima na kojima se ne može formirati vlast bez fašista iz SNSD i HDZ i beskrupuloznih kriminalaca iz SDA.

Iz opozicije podržavati sve integrativne državne procese, posebno one procese vezane za NATO i EU.

Eto, riješen problem ugrožavanja države.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#50420 Re: SDP

Post by Adriatic »

Ja stranke i govana. :-)
Dobar vam ovaj Bijedić. :izet:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50421 Re: SDP

Post by Tempo »

kiligonzales wrote:
Tempo wrote:
kiligonzales wrote:
opet ti reklairas ove sosone. a i hadziejzovic... propaganisticki smrad.
ma jbg, na njemu je SDA ostrila kurac, jes da su ga oprali pred sudom, ali su ga politicki ubili sakama... Gdje je SBB? Traze vas? Nema vas nigdje na mapi. Sto bi rekla stara TLN. :lol:

Treba ga poslusati jer ga je dril slomio...

Sad ima jedinu sansu da se rehabilituje odlaskom u opoziciju :lol:
kako te nije stid?
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50422 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Tempo wrote:
kiligonzales wrote:
Tempo wrote: opet ti reklairas ove sosone. a i hadziejzovic... propaganisticki smrad.
ma jbg, na njemu je SDA ostrila kurac, jes da su ga oprali pred sudom, ali su ga politicki ubili sakama... Gdje je SBB? Traze vas? Nema vas nigdje na mapi. Sto bi rekla stara TLN. :lol:

Treba ga poslusati jer ga je dril slomio...

Sad ima jedinu sansu da se rehabilituje odlaskom u opoziciju :lol:
kako te nije stid?
Čega?
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50423 Re: SDP

Post by kiligonzales »

pemanapemani wrote:BH blok treba biti opozicija na svim nivoima na kojima se ne može formirati vlast bez fašista iz SNSD i HDZ i beskrupuloznih kriminalaca iz SDA.

Iz opozicije podržavati sve integrativne državne procese, posebno one procese vezane za NATO i EU.

Eto, riješen problem ugrožavanja države.
To može biti dobro ukoliko nađu načina da u ove 4 godine obnove imidž vlastite stranke, ali SDP onda definitivno treba sklanjanje mnogih pojedinaca koji neskupe glasova koliko jedan Damir Niksic, a šatro vode stranku.

Sa ovom postavom upitno je koliko mogu dobiti u naredne 4 godine.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#50424 Re: SDP

Post by pemanapemani »

kiligonzales wrote:
pemanapemani wrote:BH blok treba biti opozicija na svim nivoima na kojima se ne može formirati vlast bez fašista iz SNSD i HDZ i beskrupuloznih kriminalaca iz SDA.

Iz opozicije podržavati sve integrativne državne procese, posebno one procese vezane za NATO i EU.

Eto, riješen problem ugrožavanja države.
To može biti dobro ukoliko nađu načina da u ove 4 godine obnove imidž vlastite stranke, ali SDP onda definitivno treba sklanjanje mnogih pojedinaca koji neskupe glasova koliko jedan Damir Niksic, a šatro vode stranku.

Sa ovom postavom upitno je koliko mogu dobiti u naredne 4 godine.
A ako odu u koaliciju sa SDA, onda ne treba sklanjanje pojedinaca?

Onda će kao pokazati da znaju raditi i biti korektivni faktor SDA. :lol:

SDP uopće nije toliko bitan u ovoj priči. Bitna je promjena društvene paradigme o nebuloznom legitimnom poredstavljanju naroda kao temelju postojanja BiH.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50425 Re: SDP

Post by bunk »

Da u manjem entitetu .
Post Reply