Eh, ovo cekam da neko kaze i otkrije svu bijedu naseg politickog promisljanja. Ovdje se sve posmatra navijacki i svi glasaju protiv nekog, a ne zbog ili za nekog. Niko ne pita sta ce vlast uraditi ili konkretno BH blok ako udje u vlast, nego je sva prica nemoj s ovim ili onim.General War wrote:A mogu li SDP glasaci da ocekuju da SDP ne ide u koaliciju sa onima protiv kojih su ti glasaci dali glas?Leverage wrote:To nije problem SDP-a. Kad SDP dobije dovoljan broj glasova, onda će to biti problem SDP-a. Neozbiljno je glasati za SDA i derivate, a očekivati od SDP-a nešto.
Iskali ste, eto vam ga.
Evo i da BH blok ima kapacitet da sam formira vlast npr u FBIH garantujem da ne bi mogao rijesiti sva ozbiljna pitanja, jer takva pitanja traze puno resursa i vremena. Ali, kako rekoh, ovdje se posmatra sve navijacki i jedni se idealiziraju, a drugi blate...a stvarnost je negdje na sredini toga.
@general war postavio si odlicno pitanje, u tome je sva sustina, ono otkriva nas nivo razumijevanja politike.
