SDP

invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#50351 Re: SDP

Post by invincible1921 »

drug_profi wrote:
invincible1921 wrote:
Ovi sto sto napisase protiv Damira Niksica nemaju pojma u kakvom su krivu. Damir je ako cemo realno bar u KS kod glasaca i raje vise rangiran nego li bilo koji drugi clan SDPa. Bas bi volio da vidim kolko bi kao nezavisni kandidati dobili glasova Cengic, Masic, Magazinovic i ini...mozda bi mahala njihova ih podrzala jer pojedini su na osovnu svoje mahale i par ulica usli i u federalne parlamente. Nisam neki pretjerani fan ni lika ni djela Damira Niksica, ali ako nista covjek vazda kaze kako jest, makar kritiku uputi.
Otprilike ja ovako rezonujem. Glasas za liste, a na listama nisu ministri i premijeri nego poslanici. Poslanici treba da budu i lajavi i britkog uma i ostrog jezika. A ako se jos poklapamo u vecini pogleda na drustvo i buducnost onda meni treba bas takav.
Damir Niksic kao premijer? De ba... :run:
Ali zato kao poslanik :thumbup:
Ma naravno da ne treba bit premijer boze sacuvaj :D Nego samo hocu rec da je iskreno Damir za mnoge institucija u svakom pogledu. Nije sporno da on nije za premijera, ali isto tako nije sporno da mnogi nisu za ono sto su trenutno.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50352 Re: SDP

Post by bunk »

I ova prica "necu sa nacionalnim strankama" koju fura ns.
Njima se moze jer budimo iskreni njihov peak su skupstine kantona a stranka koja ide na federalni i Drzavni nivo ne smije sebi dopustiti takvu iskljucivost,budimo realni sto neki dan nesanica napisa ne zivimo izmedju Francuske i Spanije.
Ovdje u nasoj Drzavi ce nacionalne stranke imati vecinu u 2 od 3 naroda pa smijem napisat dovijeka.
A onda se furati na neku pricu "necu sa nacionalnim" strankama znacu samo jedno,necu u vlast na visim nivoima jer drugacije ne moze.
Ne znam kako da presudi Ustavni sud ili odluku donese ik.
Ovo u stvari vrijedi za sve stranke koje misle tako brati glasove sa tim logom mislim..
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50353 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Nije SDA glasove izgubila na NiP nego na PDA, NiP ih nije nimalo poljuljao.[/quote]
Tačno,ali SDA je izgubilo samo na PDA u Banovićima,i malim Kladnju i Sapni
NIP,NBL,NB... su samo ''oteli'' od SDP,DF,Naročito GS,te od SBB,SBIH,BPS....
Kako trenutno stoje stvari najveći GUBITNIK izbora 2018 ali i 2020 je SDP
A jesu se bili digli pred izbore
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50354 Re: SDP

Post by Digresija »

Izgubila je SDA u svim opcinama TK glasove na PDA, u tim sto si nabrojao je PDA i pobijedila.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50355 Re: SDP

Post by bunk »

Iskreno sda je rasturila na tk ,kakva kampanja protiv nje vodila i kako su svi mislili da je pobrisu :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50356 Re: SDP

Post by putokaz1 »

bunk wrote:Iskreno sda je rasturila na tk ,kakva kampanja protiv nje vodila i kako su svi mislili da je pobrisu :mrgreen:
DA SDA je pomela TK,pomela Živinice i Klaesiju
Ja se nadao da će pobjediti u 1 Općini a oni pobjedili u 6.
Očekivao sam moguće prelaz praga NB i NBL,ali NB je propo,a NBL nije bio daleko 2,80
PDA je zamjenila PBS te oslabila SBB i SBIH
Eventualnoj koaliciji BHBLOK-SBIH(koja je malo tamo malo vamo) nedostaje 1,jedina ruka
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#50357 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

Digresija wrote: Nije SDA glasove izgubila na NiP nego na PDA, NiP ih nije nimalo poljuljao.
Pod jedan ; u ovoj trenutnoj ucmalosti ( postDeytonskoj BiH, izbornim zakonima i svemu ostalom) koju odmilja zovu rahat-patnjom SDA se ne moze raspasti, jer ce i u najtezim danima imati barem 100 tinjak hiljada glasova svog krutog glasackog tijela, ali se moze pobijediti.
Pod dva ; ako je nisi pobijedio niti ovako ranjenu i bolesnu onda joj sad barem nemoj hizmetiti jer je ti valjda to ljuti protivnik :roll:

Vjerovatno se niti SDP ne moze raspasti odnosno bukvalno likvidirati sa politcke scene, ali oni kad budu "bolesni " i kad njima dodju teski dani bit ce na nivou danasnjeg SBB-a
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#50358 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50359 Re: SDP

Post by putokaz1 »

zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
Ha,Bravoooooooooo TOOO..moj glas ide ponovo SDP,ako je tako
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10182
Joined: 31/03/2007 00:07

#50360 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
Odkud ti ta informacija?
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#50361 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

putokaz1 wrote:
zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
Ha,Bravoooooooooo TOOO..moj glas ide ponovo SDP,ako je tako
Cekaj bolan, ja ovo citam kao pa bi ljudi ja, jer eto moramo zbog naroda :lol: , ali kad bi barem jos neko, evo recimo ako bi DF i mi bi onda....
Sacekaj barem taj 29 januar ( ali ni poslije tog datuma nista nece biti iskljuceno) i sjednicu pa se onda pocni razmetati sa svojim glasovima ;-)
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50362 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Koalicija s SDA PDA i SNSD nema glasa 2020 kako želite
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50363 Re: SDP

Post by Banksy »


29. januara će biti održan sastanak Bh. bloka na kojem ćemo donijeti konačnu odluku o tome da li ćemo koalirati s etnonacionalnim strankama ili ne.

Ja ne odlučujem sam o koaliranju s nacionalnim strankama, o tome mora odlučiti Glavni odbor stranke, a nakon toga bi uslijedio i referendum članova.

ukoliko pak bude donesena odluka da sa razgovara s nacionalnim strankama, tada će, istakao je Nikšić, ovaj blok, kao u najbrojniji u parlamentima, imati određene uslove.

:roll:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50364 Re: SDP

Post by Tempo »

zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .

nije svima nama. nismo svi nasjeli na fahrin, kliksov i stajaznam ciji spin. vi koji ste nasjeli pokusajte prestati biti glupi, za dobro svih nas.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50365 Re: SDP

Post by bunk »

zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
Samarcina sda-u ode sdp u opoziciju.
Ovo je neki novi nivo zayebancije :lol:
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50366 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Digresija wrote:
kiligonzales wrote:
Normalno da nisu kad imaju stranacki injzinering, imas clansku, imas poso, moras stranci dati glas. Ovaj put su izgubili u odnosu na 2014. 25 hiljada glasova. Toliko je otprilike NiP dobio glasova.

Njih je Komsic s pravom nazvao firmom, ja bi ih nazvao mafijom jer funkcionisu uvijek na principu ucijena.
Nije SDA glasove izgubila na NiP nego na PDA, NiP ih nije nimalo poljuljao.
NiP spomenuh jer su toliki dobili glasova čini mi se, ne zato što su oni bili bitni u toj priči otimanja glasova od SDA.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50367 Re: SDP

Post by kiligonzales »

zbiljovski wrote:Koja šamarčina svima nama, a pogotovo SDA-u, SDP ide u opoziciju, odluka je Predsjedništva. . .
Neko tvrdi da farsa nije gotova.

Prica se prenosi sa SDP na cijeli BH Blok, SDP o tome ne želi odlučiti sam. Pametnija odluka svakako nego da u toj koaliciji budu sami s DF-om.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50368 Re: SDP

Post by kiligonzales »

jasko_ba wrote:
bunk wrote:Nema od toga nista.
Sdp i Sda nikad nece nestati sa scene.
SDP je vec jednom zafrkao kad su isli sa njima. Odakle im uopste ovakva idiotska ideja da pomisle na bilo kakvu saradnju, zaista ne razumijem te bolide gore? Jebo ih Lagumdzija u tri lijepe, taj je ujebao socijaldemokratiju kao niko na ovim prostorima. :-)
Ma Lagumdžija više vrijedi nego Nermin, Saša, Vojin i Damir zajedno. Ovoj četvorici dometi su kratki.
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50369 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Glupo bi bilo šta god da se desi, da SDP se razjebava radi razlike mišljenja unutar stranke o ovoj koaliciji.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50370 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Čitam forume
''Nikad više SDP'',''Dženaza za SDP'',By BY SDP''...
Košarkaš Žarko Vujović do skora govorio
''Mi nećemo više s SDA(PDA)''
a Danasa kaže mi Hoćemo s njima pa makar 2020 pali na 2% glasova
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50371 Re: SDP

Post by Tempo »

kiligonzales wrote:
jasko_ba wrote:
bunk wrote:Nema od toga nista.
Sdp i Sda nikad nece nestati sa scene.
SDP je vec jednom zafrkao kad su isli sa njima. Odakle im uopste ovakva idiotska ideja da pomisle na bilo kakvu saradnju, zaista ne razumijem te bolide gore? Jebo ih Lagumdzija u tri lijepe, taj je ujebao socijaldemokratiju kao niko na ovim prostorima. :-)
Ma Lagumdžija više vrijedi nego Nermin, Saša, Vojin i Damir zajedno. Ovoj četvorici dometi su kratki.

lagumdzija je apsolutno zrtva ovakvih spinova. 99% laz, 1% greske u ocajnickom pokusaju da od govana napravi pitu. inace, covjek je peronalno jedan od najjacih i najboljih.
htio bih jos reci da sdp nikad nije bio u koaliciji sa sda, ali nikad. bio je u koaliciji sa sulejmanom tihicem. nazalost nije islo ni sa tihicem.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50372 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDP je dobio 140 000 prije nekoliko mjeseci
Sad da su izbori dobili bi malo više od 70 000,Već sma vidio 10 tak poderanih članskih kartice
SDP će biti na nivou statističke greške za godinu dana na izborima
Pojavit će se nova stranka,novi DF,možda je to Hadžikadić
Istu grešku je SBB uradio 2015
Kad si na Vrhuncu da sljedece izbore pometeš ti postaješ glup i ideš sa SDA
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50373 Re: SDP

Post by Tempo »

putokaz1 wrote:SDP je dobio 140 000 prije nekoliko mjeseci
Sad da su izbori dobili bi malo više od 70 000,Već sma vidio 10 tak poderanih članskih kartice
SDP će biti na nivou statističke greške za godinu dana na izborima
Pojavit će se nova stranka,novi DF,možda je to Hadžikadić
Istu grešku je SBB uradio 2015
Kad si na Vrhuncu da sljedece izbore pometeš ti postaješ glup i ideš sa SDA
ja nisam vidio ni jednu poderanu clansku karticu. da li je neko drugi od cjenjenih diskutanata vidio?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50374 Re: SDP

Post by bunk »

Kojem vrhuncu?
Da se sda nije podijelila par mjeseci uoci izbora ovo bi bio epski poraz sdp na kantonu.
Maltene ovi bi mogli sami vlast konstituisat kad uzmes u obzir ruke obje stranke da se nisu podijelili :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50375 Re: SDP

Post by JThomas »

tom logikom ni sad nermina ne zove sda nego bakir...
Post Reply