Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
AmiĐa_Idriz wrote:I zato će ta Barcina djeca sunce pronaći u nekim drugom klubovima što je stvarno šteata, ali eto, već viđena priča čini mi se.
Ne znam jesi li gledao onaj dokumentara o Xaviju (serijal Informe Robinson)- pa i Xavi je trebao otici svojevremeno, tamo negdje 2000 i neke...imao ponude na stolu Milana i Bayerna, tada sile od klubova....sekunda falila, bio odlucio da ide, al njegova majka mu zabranila da ide iz Barce stavila veto nije mu dala da ide iz grada, živa istina fakat.
Hocu da kažem da su i njega nekad tretirali tako u maticnom klubu, kao danas Munira i slicne. Jedino Puyol nikad nije dovodio svoju lojalnost u pitanje zato i jest bio kapiten.
Tako da FC Barca duguje veliku zahvalnost Xavijevoj majci
Šta je, tu je. Slijedi poprilično ležeran decembar što se tiće protivnika za razliku od Reala. Još jedna revijalna utakmica u ligi prvaka i onda pauza neko vrijeme. Uskoro i zimska pauza, a nema glupih reprezentativnih utakmica koje nas uvijek ujebu. Vrijeme koje dolazi nam ide u korist. Odličo da vide u klubu gdje su, šta su, za odmor igrača i potpuni oporavak povrijeđenih. Ali i da vide šta da rade u januaru, da li kupovati, prodavati il štediti:)
Biće ovo dobro na kraju ali i naporno da bog sacuva. Ova sezona jako puno podsjeca na onu kad je Tata Martino vodio Barcu, a i tada u zadnjem kolu izgubismo titulu.
klasicna suplja. isto kao da se ta djeca nisu pljuvala lipteci dok su bili u opticaju i da se nije govorilo nek ih se makne nisu oni materijal za prvi tim. da barca igra godinu dana sa tom omladinom i da je lose kako bi i bilo , da budu cetvrti u ligi i da krenu ispadati u 1/4 ili 1/8 lp, vidjeli bi kako se "treba gurati omladina".
omar little wrote:klasicna suplja. isto kao da se ta djeca nisu pljuvala lipteci dok su bili u opticaju i da se nije govorilo nek ih se makne nisu oni materijal za prvi tim. da barca igra godinu dana sa tom omladinom i da je lose kako bi i bilo , da budu cetvrti u ligi i da krenu ispadati u 1/4 ili 1/8 lp, vidjeli bi kako se "treba gurati omladina".
Vrati iniestinu sliku
u pravu si, pretjeruje se sa tom pricom o omladinskoj skoli. Jednostavno neke se generacije potrefe savršeno, a nekad opet jako šteka u podmatku.
No, veceras se vidjelo u drugom poluvremenu koliko je Buskec bolji igrac kada ima kraj sebe Iniestu. Mnogo su ga kritikovali ove sezone a istina je da se ne snalazi bas kad tu nema Inieste. To je tako, igraju godinama zajedno i znaju se u dušu. Preteško je i Enrikeu taj problem riješit. Trebaće mnogo vremena za to.
AmiĐa_Idriz wrote:I zato će ta Barcina djeca sunce pronaći u nekim drugom klubovima što je stvarno šteata, ali eto, već viđena priča čini mi se.
Ne znam jesi li gledao onaj dokumentara o Xaviju (serijal Informe Robinson)- pa i Xavi je trebao otici svojevremeno, tamo negdje 2000 i neke...imao ponude na stolu Milana i Bayerna, tada sile od klubova....sekunda falila, bio odlucio da ide, al njegova majka mu zabranila da ide iz Barce stavila veto nije mu dala da ide iz grada, živa istina fakat.
Hocu da kažem da su i njega nekad tretirali tako u maticnom klubu, kao danas Munira i slicne. Jedino Puyol nikad nije dovodio svoju lojalnost u pitanje zato i jest bio kapiten.
Tako da FC Barca duguje veliku zahvalnost Xavijevoj majci
Nisam gledao ali sam čuo za to negdje, gledaću da fino pogledam to
Ma tesko da se mogu gurati djeca u situaciji gdje svi imaju nadrealna ocekivanja. Jedan trofej za barsu je propast, pa cak i dupla kruna nije dovoljna ako se kojim slucajem desi da real uzme LP kao prosle sezone
Jednostavno mora se kupovati i veci je problem sto se previse fula sa kupovinama u posljednje vrijeme, pogotovo u veznom redu.
tufahija12345 wrote:Šta je, tu je. Slijedi poprilično ležeran decembar što se tiće protivnika za razliku od Reala. Još jedna revijalna utakmica u ligi prvaka i onda pauza neko vrijeme. Uskoro i zimska pauza, a nema glupih reprezentativnih utakmica koje nas uvijek ujebu. Vrijeme koje dolazi nam ide u korist. Odličo da vide u klubu gdje su, šta su, za odmor igrača i potpuni oporavak povrijeđenih. Ali i da vide šta da rade u januaru, da li kupovati, prodavati il štediti:)
Biće ovo dobro na kraju ali i naporno da bog sacuva. Ova sezona jako puno podsjeca na onu kad je Tata Martino vodio Barcu, a i tada u zadnjem kolu izgubismo titulu.
S igrom kakvu imate i prikazujete ništa vama ne ide u korist. Barcelona je preloša. Rela oslabljen vam je uzeo bod.
Polako. Ima izlaza i za ovo. Igraci su ok, ne moze se reci da se ne bore, naprotiv, vidi se da hoce. Fali jedna brzina vise koja ce sigurno doci. Ostaje problem stredine terena koji ne kreira . Dakle 3-4-3, 3-5-2, Messi na centru, neko uz Busija... Naci ce nesto.
Dr Baltazar wrote:Kad Unitedovci komentarišu "lošu" igru Barcelone [emoji106]
[emoji38]
Sta je problem. Nemate vise materijala da ljubujete medjusobno na Bayern temi pa sad ganjate sve okolo. Za cijelu sezonu najjace kod vas je do sada auuuu koji gol Lewandovskog iz slobodnjaka. To je vrhunac dosadasnje sezone [emoji1]
Dr Baltazar wrote:Kad Unitedovci komentarišu "lošu" igru Barcelone [emoji106]
[emoji38]
Sta je problem. Nemate vise materijala da ljubujete medjusobno na Bayern temi pa sad ganjate sve okolo. Za cijelu sezonu najjace kod vas je do sada auuuu koji gol Lewandovskog iz slobodnjaka. To je vrhunac dosadasnje sezone [emoji1]
EMS-om
Mi u miru uzimamo titule, dok se neki bore za ulazak u EL
Klasiko će pogledati svaki ljubitelj fudbala, bez obzira za koji tim navija.
U 18 miliona dokumenata objelodanjenih od strane football leaks, nitii jednom se spominje FC Barcelona.
Od petka kada je pocelo objavljivanje :
- Cristiano nije prijavio 150 miliona (36 miliona poreza)
- Mourinho 6 miliona utaje za sada
- Pepe, Coentrao i James 8 miliona utaje
- Di Maria dok je igrao u R. Madridu deklaraciju o porezima nije ni pravio
- Luka Modric komercijalne ugovore prijavljuje u Luxemburgu
Nastavice se....
A kako spansko sudstvo reaguje?
1.Dekret o zabrani javnog objavljivanja dokumenata u medijima javnog informisanja
2.Marta Silva, gospodja koja je tri godine revnosno vodila slucajeve Messi i Neymar, danas je napustila funkciju
3.Ministar pravde, koji je nazivao Messija "preverant" prije presude, danas trazi da se ne prica o "novinarskim konstrukcijama i da se niko unaprijed ne osudjuje"
A Jorge Mendes u saopstenju kaze da je sve radjeno po sistemu koji mu je dizajnirao Real Madrid
skenderija04 wrote:U 18 miliona dokumenata objelodanjenih od strane football leaks, nitii jednom se spominje FC Barcelona.
Od petka kada je pocelo objavljivanje :
- Cristiano nije prijavio 150 miliona (36 miliona poreza)
- Mourinho 6 miliona utaje za sada
- Pepe, Coentrao i James 8 miliona utaje
- Di Maria dok je igrao u R. Madridu deklaraciju o porezima nije ni pravio
- Luka Modric komercijalne ugovore prijavljuje u Luxemburgu
Politicki problem. Izgleda da je svu tu strukturu utaje organizovao Florentino preko svojih fiskalnih savjetnika, uz saglasnost drzavnih organa koji su se pravili blesavi 5 godina. Zbog toga ovolika nervoza.
Igraci su ovdje samo zlatne koke. Sumnjam da igraci Reala (i Barce) imaju diplome ekonomskih nauka da bi smislili ovu skalameriju. Njima kazu "potpisi, sve je ok". Jedini koji nije pristao na mesetarenje je otac norvezanina Odegarta koji nije htio da ucestvuje u tim rabotama.
Politicki problem. Izgleda da je svu tu strukturu utaje organizovao Florentino preko svojih fiskalnih savjetnika, uz saglasnost drzavnih organa koji su se pravili blesavi 5 godina. Zbog toga ovolika nervoza.
Igraci su ovdje samo zlatne koke. Sumnjam da igraci Reala (i Barce) imaju diplome ekonomskih nauka da bi smislili ovu skalameriju. Njima kazu "potpisi, sve je ok". Jedini koji nije pristao na mesetarenje je otac norvezanina Odegarta koji nije htio da ucestvuje u tim rabotama.
Politicki problem. Izgleda da je svu tu strukturu utaje organizovao Florentino preko svojih fiskalnih savjetnika, uz saglasnost drzavnih organa koji su se pravili blesavi 5 godina. Zbog toga ovolika nervoza.
Igraci su ovdje samo zlatne koke. Sumnjam da igraci Reala (i Barce) imaju diplome ekonomskih nauka da bi smislili ovu skalameriju. Njima kazu "potpisi, sve je ok". Jedini koji nije pristao na mesetarenje je otac norvezanina Odegarta koji nije htio da ucestvuje u tim rabotama.
Kolike su šanse da odleti Florentino?
Ako agenti uprave prihoda uspiju da natjeraju tuzilastvo da pokrene proces, po statutu bi se trebali sazvati izbori.
Politicki problem. Izgleda da je svu tu strukturu utaje organizovao Florentino preko svojih fiskalnih savjetnika, uz saglasnost drzavnih organa koji su se pravili blesavi 5 godina. Zbog toga ovolika nervoza.
Igraci su ovdje samo zlatne koke. Sumnjam da igraci Reala (i Barce) imaju diplome ekonomskih nauka da bi smislili ovu skalameriju. Njima kazu "potpisi, sve je ok". Jedini koji nije pristao na mesetarenje je otac norvezanina Odegarta koji nije htio da ucestvuje u tim rabotama.
nisu iskonstruirali tax evasion mechanism, ali ne sapiraj odgovornost s njih. onaj ko hoce da zna, sazna. imaju multimilijune i mogu platiti da im se protumaci svaki jebeni papir koji potpisu. glupi mozda jesu, ali potpuni debili nisu. pun mi je kurac poreznih malverzacija. jado koji duguje 4500 dolara se razvlaci po sudovima i otima mu se imovina i placa da se podmiri dug drzavi, a basnoslovno bogate drkadzije "ne znaju nista, nisu oni eksperti, oni samo rade sta im je accountant reko." mrs, dosta vise.
Politicki problem. Izgleda da je svu tu strukturu utaje organizovao Florentino preko svojih fiskalnih savjetnika, uz saglasnost drzavnih organa koji su se pravili blesavi 5 godina. Zbog toga ovolika nervoza.
Igraci su ovdje samo zlatne koke. Sumnjam da igraci Reala (i Barce) imaju diplome ekonomskih nauka da bi smislili ovu skalameriju. Njima kazu "potpisi, sve je ok". Jedini koji nije pristao na mesetarenje je otac norvezanina Odegarta koji nije htio da ucestvuje u tim rabotama.
nisu iskonstruirali tax evasion mechanism, ali ne sapiraj odgovornost s njih. onaj ko hoce da zna, sazna. imaju multimilijune i mogu platiti da im se protumaci svaki jebeni papir koji potpisu. glupi mozda jesu, ali potpuni debili nisu. pun mi je kurac poreznih malverzacija. jado koji duguje 4500 dolara se razvlaci po sudovima i otima mu se imovina i placa da se podmiri dug drzavi, a basnoslovno bogate drkadzije "ne znaju nista, nisu oni eksperti, oni samo rade sta im je accountant reko." mrs, dosta vise.
edit:
ne mrs tebi nego njima. normalno.
Iskreno, mislo sam da je njima a ne meni
Ok, to stoji, ali ja na to gledam na sljedeci nacin
Cilj administrativnih postupaka oko utaje je da se povrati utajeni novac i da se plati odgovarajuca kazna. Za stavljanje na stub srama me briga. Zbog toga me vise zanina ko je taj koji zivi na racun porezkih obveznika i dere jadu za 4500, a krije i jos i pomaze krupne ribe. Taj mi je puno odvratniji.
omar little wrote:
nisu iskonstruirali tax evasion mechanism, ali ne sapiraj odgovornost s njih. onaj ko hoce da zna, sazna. imaju multimilijune i mogu platiti da im se protumaci svaki jebeni papir koji potpisu. glupi mozda jesu, ali potpuni debili nisu. pun mi je kurac poreznih malverzacija. jado koji duguje 4500 dolara se razvlaci po sudovima i otima mu se imovina i placa da se podmiri dug drzavi, a basnoslovno bogate drkadzije "ne znaju nista, nisu oni eksperti, oni samo rade sta im je accountant reko." mrs, dosta vise.
edit:
ne mrs tebi nego njima. normalno.
Iskreno, mislo sam da je njima a ne meni
Ok, to stoji, ali ja na to gledam na sljedeci nacin
Cilj administrativnih postupaka oko utaje je da se povrati utajeni novac i da se plati odgovarajuca kazna. Za stavljanje na stub srama me briga. Zbog toga me vise zanina ko je taj koji zivi na racun porezkih obveznika i dere jadu za 4500, a krije i jos i pomaze krupne ribe. Taj mi je puno odvratniji.
ja sam se uhvatila njih jer o njima pricamo. normalno da su oni koji omogucavaju, podrzavaju i donose zakonske regulative za postojanje paralelnih poreskih svjetova odgovorniji.
Vjeruj mi, mene interesuje ko je taj koji je omogucio da se 5 godina ne istrazi niti jedan jebeni ugovor. Fudbaleri kao i svi ostali, neka vrate lovu i plate kaznu.