Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50276 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 21/01/2023 21:43 Zato 300 zdravih Nm
Nema turbo rupe, nema nikakvih gluposti.

To je američki stari recept. There is no replacement for engine displacement. 😁

7.1 V8, crossplane, Hemi, cijelih 285 konja. Al’ to su oni konji koji ne posustaju.

Šta znam, ima neki gušt i u tome. Nije sve ni u peak performansu. Niti su ova neka auta bila za toga.


Iskren da budem, da mi gorivo košta koliko tamo košta, i ja bih radije 200 konja iz 4-5 litara, nego iz litra i po.
Tako nekako. Imaju ova auta itekako svoju pricu. Kad sjednes u njih jasno je da dolaze sa one strane Atlantika, baska sve ostalo.

Nema turbo rupe, motor ogromne zapremine a nenasviran, da sam 1996. iz Njemacke zapalio za Sent Luis i ja bih ovo vozio :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50277 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

hvala ne bi, pored jedne integre 1.8 190ks :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50278 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

To su dva različita svijeta. Ja bi i jedno i drugo 😁
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50279 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Kada bi ti zabrundao V8 od 6000+ kubika ispod haube, zaboravio bi ti Integru vrlo brzo. :mrgreen:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#50280 Re: Automobilizam - All about

Post by artur morgan »

" there is no replacement for engine displacement "

Nije vise tolika razlika kao nekad, sve je manja i manja...

Gledao sam neki test. Merc A45s AMG, 420 ks 500 Nm, motor 2.0. To auto je jedno od najbrzih u svojoj klasi i malo je sporiji od BMW-a M2, 410 ks 550Nm, sa 3.0 rednim sestakom. Jedina prava razlika je ostala u zvuku sestaka :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50281 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 22/01/2023 13:43 Kada bi ti zabrundao V8 od 6000+ kubika ispod haube, zaboravio bi ti Integru vrlo brzo. :mrgreen:
Hahah da da
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#50282 Re: Automobilizam - All about

Post by kabal1337 »

artur morgan wrote: 22/01/2023 13:57 " there is no replacement for engine displacement "

Nije vise tolika razlika kao nekad, sve je manja i manja...

Gledao sam neki test. Merc A45s AMG, 420 ks 500 Nm, motor 2.0. To auto je jedno od najbrzih u svojoj klasi i malo je sporiji od BMW-a M2, 410 ks 550Nm, sa 3.0 rednim sestakom. Jedina prava razlika je ostala u zvuku sestaka :-D
i dugotrajnosti motora
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50283 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

artur morgan wrote: 22/01/2023 13:57 " there is no replacement for engine displacement "

Nije vise tolika razlika kao nekad, sve je manja i manja...

Gledao sam neki test. Merc A45s AMG, 420 ks 500 Nm, motor 2.0. To auto je jedno od najbrzih u svojoj klasi i malo je sporiji od BMW-a M2, 410 ks 550Nm, sa 3.0 rednim sestakom. Jedina prava razlika je ostala u zvuku sestaka :-D
napravi kawasaki 1L motor od 200 konjskih snaga i to bez kompresora i turbine - hvatajuci zrak RAM air sistemom i to je sve - i sta? suzuki imo 1,3 motor sa 185 konjskih snaga - i sta, trebamo ga ubacit u mercedes AMG.... na kraju krajeva da im ista inzenjerija valja u zadnje vrijeme ne bi trpali RenoLove motore.... svapska banda zaradjuje na ljudskoj gluposti, prodaji lazi, prevara i zagadjenju zraka..... cak i na ubijanju ljudi.... zapaljivim....

naravno da su korejanci i japanci smece - jer hoce da imaju posveceno trziste pa za idiotluke kao papucica gasa na ledja im sjedne CNN jer imbecil nije znao zakocit auto i zakuco u pm.... hiljadama i stotinama hiljada opozvanih auta.... naravno i bošvasi ce al samo u americi dje im jebu mater sa njihovim fušerajima a i tamo prodaju govna dok neko ozbiljno ne zaplati i ne pozali se..... zato su platili 30 milijardi maraka stete u USA a u Evropi nikom ni eura.....

nije qrtz razlika..... zato se danas kamara raje divi SS Chevijima, Eldoradima, Devilleima, Cutlassima, Torinima, Chargerima preko 60 godina starim i voza jos uvijek dok svapCka mehanika sluzi samo za muzej i ponegdje na kakav sajam.... kad si cuo da je vrisno mjenjac na nekom americkom smecu.... njemacka mjenjacka govna riknu kudikamo prije motora..... vjerovali su i Zidovi svabama krajem 30ih i pocetkom 40ih da im nece nista jer kako ce, to su gospoda, dje ce oni to... pa ih ko smece u pepeo.....

BTW kad si vidio zadnji put AMG koji je star mozda 20-30 g....

svapski motor moze bit trajan samo ako ima 2000 kubika i manje od 100 konja, i ako nema ne daj boze turbinu, a o klimama, senzorima, viseventilskim motorima da ne pricam..... valjda im se pregrije mozak..... banda, i to kataloska....
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#50284 Re: Automobilizam - All about

Post by canvra888 »

kabal1337 wrote: 22/01/2023 14:29
artur morgan wrote: 22/01/2023 13:57 " there is no replacement for engine displacement "

Nije vise tolika razlika kao nekad, sve je manja i manja...

Gledao sam neki test. Merc A45s AMG, 420 ks 500 Nm, motor 2.0. To auto je jedno od najbrzih u svojoj klasi i malo je sporiji od BMW-a M2, 410 ks 550Nm, sa 3.0 rednim sestakom. Jedina prava razlika je ostala u zvuku sestaka :-D
i dugotrajnosti motora
Nisu to 1.0 motori da pričamo o nekoj nedugotrajnosti. 2.0 motori sa sportskim performansama su već neko vrijeme na tržištu, ne vidim nešto previše žaljenja da se raspadaju na dnevnoj osnovi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50285 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

skrbavi-admin wrote: 22/01/2023 14:35
artur morgan wrote: 22/01/2023 13:57 " there is no replacement for engine displacement "

Nije vise tolika razlika kao nekad, sve je manja i manja...

Gledao sam neki test. Merc A45s AMG, 420 ks 500 Nm, motor 2.0. To auto je jedno od najbrzih u svojoj klasi i malo je sporiji od BMW-a M2, 410 ks 550Nm, sa 3.0 rednim sestakom. Jedina prava razlika je ostala u zvuku sestaka :-D
napravi kawasaki 1L motor od 200 konjskih snaga i to bez kompresora i turbine - hvatajuci zrak RAM air sistemom i to je sve - i sta? suzuki imo 1,3 motor sa 185 konjskih snaga - i sta, trebamo ga ubacit u mercedes AMG.... na kraju krajeva da im ista inzenjerija valja u zadnje vrijeme ne bi trpali RenoLove motore.... svapska banda zaradjuje na ljudskoj gluposti, prodaji lazi, prevara i zagadjenju zraka..... cak i na ubijanju ljudi.... zapaljivim....

naravno da su korejanci i japanci smece - jer hoce da imaju posveceno trziste pa za idiotluke kao papucica gasa na ledja im sjedne CNN jer imbecil nije znao zakocit auto i zakuco u pm.... hiljadama i stotinama hiljada opozvanih auta.... naravno i bošvasi ce al samo u americi dje im jebu mater sa njihovim fušerajima a i tamo prodaju govna dok neko ozbiljno ne zaplati i ne pozali se..... zato su platili 30 milijardi maraka stete u USA a u Evropi nikom ni eura.....

nije qrtz razlika..... zato se danas kamara raje divi SS Chevijima, Eldoradima, Devilleima, Cutlassima, Torinima, Chargerima preko 60 godina starim i voza jos uvijek dok svapCka mehanika sluzi samo za muzej i ponegdje na kakav sajam.... kad si cuo da je vrisno mjenjac na nekom americkom smecu.... njemacka mjenjacka govna riknu kudikamo prije motora..... vjerovali su i Zidovi svabama krajem 30ih i pocetkom 40ih da im nece nista jer kako ce, to su gospoda, dje ce oni to... pa ih ko smece u pepeo.....

BTW kad si vidio zadnji put AMG koji je star mozda 20-30 g....

svapski motor moze bit trajan samo ako ima 2000 kubika i manje od 100 konja, i ako nema ne daj boze turbinu, a o klimama, senzorima, viseventilskim motorima da ne pricam..... valjda im se pregrije mozak..... banda, i to kataloska....
Upravo tako.

A razlika nije samo u zvuku, nego i kako razvija moment.

Ja se kladim da taj 3.0 ima puno povoljniju (čitaj blaži nagib=viši početni moment) krivu momenta nego 2.0.

A najveća razlika je u dugotrajnosti. Svi motori specifične snage iznad 120 KS po litri su odlični prvih 100000 km, i to ako im mijenjaš neko jebačko ulje svakih 5-6000 km. Poslije pregori k’o fen, pogotovo jer ga je vozio neki boy-ricer debil koji ne zna ni šta vozi.

Znači neće da može, jer da je tako Clio RS bi bio 0.9, a ja kad se sjetim Clia3 sa 2.0 atmosfercem, huhhh, jebo ti sve ijedan sad turbo kurac.

Te mini turbo mašine su za potezanja sa semafora u gradu pođahkad i to ti je to.

Kubici su da traju. Uvijek bilo i biće.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50286 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

onda gledaj lafcino - polovka 150 konja

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50288 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 22/01/2023 13:32 To su dva različita svijeta. Ja bi i jedno i drugo 😁
znam, mene ne privlaci bez obrtaja :D , da ne kazem da mi je ruzna ova omega, samo mi se fl svidja i lotus :thumbup:

ne bi taj v8 ni gledao, nego neki mustang ili dodge/plymouth :skoljka:


Prije ce se sjebat taj v8, nego b18c, to svako zna :evil:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50289 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

A šta je B18C?

Neki japanski motor? Zar se mora baš u kodnim oznakama pisati?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50290 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

skrbavi-admin wrote: 22/01/2023 15:15 onda gledaj lafcino - polovka 150 konja

Image
V4 dvotakt

Garant je Honda NSR

Al’ to su Racing motori, kurac je ijedan prešao iznad 15 hiljada bez generalke :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50291 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

citroen xm wrote: 22/01/2023 15:25 A šta je B18C?

Neki japanski motor? Zar se mora baš u kodnim oznakama pisati?
Hondin atmo benzinac sa Vtecom

Redline iznad 8000rpm
200 KS na 8000rpm
182Nm na 6200rpm

Divljak

I unatoč tim obrtajima mere preć milion bez ikakvih problema.


Meni čak možda bolji od Hondinih K motora.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50292 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 22/01/2023 15:25 A šta je B18C?

Neki japanski motor? Zar se mora baš u kodnim oznakama pisati?
ja taj je u integri, 1.8 16v atmosfera, 11:1 kompresija, 190ks-200ks 8900 obrtaja fab.blokada, spera fabricki jbg :D

i kolko sam upucen, jako jako izdrzljivi motori...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50293 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:28
citroen xm wrote: 22/01/2023 15:25 A šta je B18C?

Neki japanski motor? Zar se mora baš u kodnim oznakama pisati?
Hondin atmo benzinac sa Vtecom

Redline iznad 8000rpm
200 KS na 8000rpm
182Nm na 6200rpm

Divljak

I unatoč tim obrtajima mere preć milion bez ikakvih problema.


Meni čak možda bolji od Hondinih K motora.
volio bi nac vtec 1.6 160 konja..... civic..... kazu da je iso ko mecava
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50294 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 22/01/2023 15:29
EFD22 wrote: 22/01/2023 15:28

Hondin atmo benzinac sa Vtecom

Redline iznad 8000rpm
200 KS na 8000rpm
182Nm na 6200rpm

Divljak

I unatoč tim obrtajima mere preć milion bez ikakvih problema.


Meni čak možda bolji od Hondinih K motora.
volio bi nac vtec 1.6 160 konja..... civic..... kazu da je iso ko mecava
https://mobile.de/26V9T2
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#50295 Re: Automobilizam - All about

Post by canvra888 »

Ljudi u ćuning svijetu masovno mećavaju turbo na B18C i općenito na v-tec motore tih godina.

Prelijep zvuk, merak u zavrtanju do 8 i kusur milja, al stvarno mizeran moment. 170ak Nm je baš malo, zato i stavljaju turbine.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50296 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:33
skrbavi-admin wrote: 22/01/2023 15:29

volio bi nac vtec 1.6 160 konja..... civic..... kazu da je iso ko mecava
https://mobile.de/26V9T2
puno kume
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50297 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

@canvra888

sta ce ti moment kad je integra 1100kg :-D , samo bi vrtila tockove u mjestu :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50298 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 22/01/2023 15:36
Evolution_IV wrote: 22/01/2023 15:33

https://mobile.de/26V9T2
puno kume
slazem se

ovih neizjebanih ima jako malo :lol: , zato i jesu skupe :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50299 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja bih rado jednu S2000 i to sa F22C motorom. I onda bih kad tad navrnuo nekog Garetta na nju, i brzo bih i pogin’o, negdje se omoto oko drveta :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50300 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 22/01/2023 15:41 Ja bih rado jednu S2000 i to sa F22C motorom. I onda bih kad tad navrnuo nekog Garetta na nju, i brzo bih i pogin’o, negdje se omoto oko drveta :lol:
E da ti bi
Post Reply