SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#50251 Re: SDP

Post by drug_profi »

duh_sa_sjekirom wrote:
drug_profi wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: OK.
Od koje koalicije će narod imati koristi?
Od ove neće sigurno.
Jak argument :thumbup:
Naravno da je argument ako želiš korist za narod.
Drugačija koalicija nije moguća. Narod nije glasao za to i sad je red da narod i osjeti sta su dobili glasanjem.
Korist za narod u ovom slucaju je da nauči lekciju.
Koalicija bi samo produzila stanje nesvjesti i prepustanja svoje sudbine u tudje ruke.
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#50252 Re: SDP

Post by Dasi »

Ovaj Niksic bas umislio da je pametniji od Lagumdzije.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5425
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#50253 Re: SDP

Post by duh_sa_sjekirom »

drug_profi wrote:
Naravno da je argument ako želiš korist za narod.
Drugačija koalicija nije moguća. Narod nije glasao za to i sad je red da narod i osjeti sta su dobili glasanjem.
Korist za narod u ovom slucaju je da nauči lekciju.
Koalicija bi samo produzila stanje nesvjesti i prepustanja svoje sudbine u tudje ruke.
Ja sam te pitao da nam konkretno kažeš od koje koalicije će narod imati koristi?
Volio bih argumentovan odgovor, bar da im potpišem bjanko glas na izborima dok sam živ.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#50254 Re: SDP

Post by DaffyDuck »

Digresija wrote:
DaffyDuck wrote:
Digresija wrote: Osili se čovjek kad je cijeli život na državnim jaslama, ni brige, ni pameti, ni obaveze.
Pa sta onda vidis u SDA?
(nije provokacija, vec ozbiljno pitanje i nema veze sa crvenim)
Pa isto što i u ovima, imaš SDA mladež predvođenu Zahiragićem sa istim NEreferencama i idiotizmom kao kod navedene trojice SDP-ovaca.
PA dobro, ne sporim. Ali to nije odgovor na pitanje vec pravdanje...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#50255 Re: SDP

Post by kmirsad »

Bolji ćovjek spomenuHeleza... pa mi ne bi mrsko naći...
Može ovo bit... pao snijeg ne da pokrije brijeg... nego svaka zvjerka da otkrije trag... Mogli bi padati odbori...

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... sda-426930
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#50256 Re: SDP

Post by vatrogasac »

statixx wrote:
Iako imamo odgovornost prema onima koji glasaju iz ideoloskih i moralnih poriva, imamo i obaveze prema onima koji to rade iz licnih interesa i prizeljkuju lagodan odlazak u penziju. :D
Samo ovo što je ostalo nema više veze ni sa Titom ni sa Alijom. :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#50257 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Digresija wrote:
ultima_palabra wrote: Pa oni se bore da ostanu na njima još 20-30 godina. Lazoviću su bitne naredne četiri, šta će dalje biti ne zanima ga.
Za 10 godina oni će biti Miro Lazović, otrcani dugogodišnji političari sa vječno istom retorikom, vjernim glasačkim tijelom koje im pomaže da skaču sa funkcije na funkciju bez ikakvog društvenokorisnog učinka. Sjećam se kad se USD tada ujedinio sa SDP-om i u stranku se vratili Komšić, Lazović je li ono i Pejanović da su svi SDP-ovci svršavali, sad im oni opet ne valjaju.
Pitanje je da li će, ako prođe ova koalicija. Mislim da im je jasno da SDP može postati irelevantan na sljedećim izborima, i zato se bune.
statixx
Posts: 9823
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#50258 Re: SDP

Post by statixx »

Ima, ima, sve recidivi podanickog mentaliteta.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50259 Re: SDP

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/podjele ... /190122025

Reče Miro Lazović, vječna skupštinska vucibatina, kojem je SDA od rata naovamo valjala samo tako, dva stana u Sarajevu, žena i djeca na državnim jaslama.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50260 Re: SDP

Post by bunk »

Sta kaze,necemo sa nacionalnim strankama.
Pa onda se nemojte kandidovat ni na kojim osim opcinskim izborima.
Jer ovdje ce i narednih 100 godina nacionalne stranke u barem dva od tri naroda imati bezgranicnu podrsku.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#50261 Re: SDP

Post by bingov buraz »

Koliko moraš biti jadan da budeš Bakirova kujica :mrgreen:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#50262 Re: SDP

Post by vatrogasac »

statixx wrote:Ima, ima, sve recidivi podanickog mentaliteta.
Istina.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#50263 Re: SDP

Post by un1ted »



Kako neko normalan, zdrav, koji ima glavu, oči, uši, može korisstiti laprdalo od jezika i braniti dvoličnjake?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50264 Re: SDP

Post by agent_zero »

Banksy wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/podjele ... /190122025

SDA portal Klix, tekstom iznad, hinjski prebacuje odgovornost odluke oko koaliranja s SDA na mlade članove u vrhu SDP-a, dok bi pravo pitanje i pravi zaključak bio:

Zašto SDP mijenja kurs i odustaje od predizbornih i postizbornih obećanja o neulasku u vlast s nacionalnim strankama SDA, HDZ i SNSD?

Tekst bi se, naravno, mogao razraditi pitanjima da li su po srijedi ucjene, da li obećanja novih finansijskih dobitaka, da li je SDP pun SDA spavača, kolika je uloga u ovoj priči Zlatka Lagumdžije, najboljeg prijatelja Bakira Izetbegovića, koja SDA pajaca Željka Komšića, koje su posljedice ovakvih odluka po budući rejting SDP-a, postoji li mogućnost cijepanja stranke, itd.

Ukratko, zašto će SDP opet izdati svoje glasače i suradnike iz BH bloka i koje su posljedice takve odluke?
Sve što smo navikli od SDA-HDZ klix portala zadnje 4 godine.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50265 Re: SDP

Post by Tempo »

agent_zero wrote:
Banksy wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/podjele ... /190122025

SDA portal Klix, tekstom iznad, hinjski prebacuje odgovornost odluke oko koaliranja s SDA na mlade članove u vrhu SDP-a, dok bi pravo pitanje i pravi zaključak bio:

Zašto SDP mijenja kurs i odustaje od predizbornih i postizbornih obećanja o neulasku u vlast s nacionalnim strankama SDA, HDZ i SNSD?

Tekst bi se, naravno, mogao razraditi pitanjima da li su po srijedi ucjene, da li obećanja novih finansijskih dobitaka, da li je SDP pun SDA spavača, kolika je uloga u ovoj priči Zlatka Lagumdžije, najboljeg prijatelja Bakira Izetbegovića, koja SDA pajaca Željka Komšića, koje su posljedice ovakvih odluka po budući rejting SDP-a, postoji li mogućnost cijepanja stranke, itd.

Ukratko, zašto će SDP opet izdati svoje glasače i suradnike iz BH bloka i koje su posljedice takve odluke?
Sve što smo navikli od SDA-HDZ klix portala zadnje 4 godine.
i ja mislim.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#50266 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Dan "D" za SDP i njihovu budućnost kao ozbiljnog političkog subjekta. . . Evidentno je da ima onih koji bi sa SDA, ali sa druge strane facebook i mediji su preplavljeni prijetnjama članova, na Nikšiću je. . .
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#50267 Re: SDP

Post by mrgreen »

Preoptimistično je vjerovati da će najhinjskija stranka SDP propasti ako sada koalira sa SDA. Biće nekoliko smjena, opet će se ljudi primiti na reformatorsku priču.
Žao mi je onih koji su fakat povjerovali.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#50268 Re: SDP

Post by kiligonzales »

SDP bi se mogao opet raslojiti ukoliko je sve istina sto je Radoncic rekao.
Iako su napokon poceli birati kandidate za liste unutar stranke demokratskim putem, sada bi istu stvar trebali donjeti po pitanju
da li u koaliciju sa SDA ili ne. Svakako je bolje nego da se stranka lomi zbog mogucih interesa pojedinih grupacija unutar nje.

Postoje moguci razlozi zasto je u ovome momentu neophodna koalicija sa SDA barem na drzavnom i federalnom nivou, ali isto tako i postoje mnogi drugi razlozi zasto ne sa SDA. Na nivou kantona bi mozda za obje stranke bilo dobro da zadrze trenutni poredak stvari, nego da idu u koaliciju jer na tome nivou vlasti da se raditi na kvaliteti zivota gradjana, nego na gornja dva pomenuta i napokon mogu promrdati neke ustaljene principe vladanja i trenutni poredak (bez)vrijednosti vladanja.

Ako koalicija SDA, SDP i DF treba da homogenizira sve patriotske snage za moguce nove pregovore vezane za reustroj BiH i eventualno clanstvo u NATO, onda ova koalicija ima smisla na nivou drzave i entiteta, ako je cilj samo fotelja, onda nema potreba za njom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50269 Re: SDP

Post by Banksy »

Tempo wrote:
agent_zero wrote:
Banksy wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/podjele ... /190122025

SDA portal Klix, tekstom iznad, hinjski prebacuje odgovornost odluke oko koaliranja s SDA na mlade članove u vrhu SDP-a, dok bi pravo pitanje i pravi zaključak bio:

Zašto SDP mijenja kurs i odustaje od predizbornih i postizbornih obećanja o neulasku u vlast s nacionalnim strankama SDA, HDZ i SNSD?

Tekst bi se, naravno, mogao razraditi pitanjima da li su po srijedi ucjene, da li obećanja novih finansijskih dobitaka, da li je SDP pun SDA spavača, kolika je uloga u ovoj priči Zlatka Lagumdžije, najboljeg prijatelja Bakira Izetbegovića, koja SDA pajaca Željka Komšića, koje su posljedice ovakvih odluka po budući rejting SDP-a, postoji li mogućnost cijepanja stranke, itd.

Ukratko, zašto će SDP opet izdati svoje glasače i suradnike iz BH bloka i koje su posljedice takve odluke?
Sve što smo navikli od SDA-HDZ klix portala zadnje 4 godine.
i ja mislim.
Klix je posebna priča, pravo pitanje je zašto je (ako je) Nikšić promijenio ploču?

Sve ispod je dobro sažeto i tačno, od riječi do riječi.
"]
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50270 Re: SDP

Post by Tempo »

kiligonzales wrote:SDP bi se mogao opet raslojiti ukoliko je sve istina sto je Radoncic rekao.

sta je radoncic ikad u zivotu rekao da je istina?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50271 Re: SDP

Post by Banksy »

mrgreen wrote:
Preoptimistično je vjerovati da će najhinjskija stranka SDP propasti ako sada koalira sa SDA. Biće nekoliko smjena, opet će se ljudi primiti na reformatorsku priču.
Neće, ovaj put sigurno ne. Možeš neke ljude jednom, sve ljude nekad, ali sve uvijek, nema šanse. Pogotovo kad se glasovi, a hoće, preliju ojačanim NS-u i Kifli.
statixx
Posts: 9823
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#50272 Re: SDP

Post by statixx »

mrgreen wrote:Preoptimistično je vjerovati da će najhinjskija stranka SDP propasti ako sada koalira sa SDA. Biće nekoliko smjena, opet će se ljudi primiti na reformatorsku priču.
Žao mi je onih koji su fakat povjerovali.
Imace uvijek dovoljno da udju u vlast sa SDA, a ovima je najvaznije pokopati Fahru i derivate SDA.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10196
Joined: 31/03/2007 00:07

#50273 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

kiligonzales wrote:
Ako koalicija SDA, SDP i DF treba da homogenizira sve patriotske snage za moguce nove pregovore vezane za reustroj BiH i eventualno clanstvo u NATO, onda ova koalicija ima smisla na nivou drzave i entiteta, ako je cilj samo fotelja, onda nema potreba za njom.
Naravno da je jedini cilj fotelja. Kakva tobožnja priča o homogeniziranju, euro-atalanskim integracijama i sl.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#50274 Re: SDP

Post by Tempo »

statixx wrote:
mrgreen wrote:Preoptimistično je vjerovati da će najhinjskija stranka SDP propasti ako sada koalira sa SDA. Biće nekoliko smjena, opet će se ljudi primiti na reformatorsku priču.
Žao mi je onih koji su fakat povjerovali.
Imace uvijek dovoljno da udju u vlast sa SDA, a ovima je najvaznije pokopati Fahru i derivate SDA.
nemoj se izenaditi da se cjela ujdurma zavrsi prirodnom koalicijom sda-sbb-hdz. ujdurma zato i postoji.
doktor78
Posts: 3944
Joined: 14/09/2006 11:02

#50275 Re: SDP

Post by doktor78 »

Sa bloga Damira Nikšića:
"Ja ne znam ko bi pri zdravoj pameti pao dva puta na isti fol?!

Pod geslom “država to sam ja”, SDA je do sada navukla na tanak led oprobanog scenarija “državne krize” (čitaj: krize SDA vlasti) sve redom: od Silajdžića, preko Lagumdžije, Fahra pa donekle i Komšića, i svi su oni plaćali velike cijene nakon koalicije sa SDA.
Iz svake od tih koalicija koje su “na trehu” pravili (šatro propade država i ti folovi) SDA je izašla sa još većim brojem uhljeba i većim komadom državnog plijena, dok su se njihovi koalicioni partneri godinama oporavljali od infekcije. Neki su čak i podlegli.

I ovog puta koriste stari oprobani fol, samo što nema novih budala. Budale se, izgleda, recikliraju."
Post Reply