SDP
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#50226 Re: SDP
Evo u Oslobođenju Zukan Helez kaže da u Statutu i kongresnim dokumentima jasno i nedvosmisleno piše da nema koalicije sa SDA i dodaje da ne vjeruje da je neko spreman da pogazi to bez najviših organa, a to su Kongres, Glavni odbor. I još kaže da ne vjeruje da će doći do referenduma o tom pitanju, jer smatra da je većina članstva protiv bilo kakve koalicije sa SDA.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50227 Re: SDP
Nije to sporno.cadburry wrote:Ja sigurno ne mogu razumjeti kako je biti izbjeglica, ali trenutnim izbjeglicama vise ja valjam, koji ih ne reazumije, ali im donese 5 pari zimske obuce, nego neko ih razumije jer je prosao isto, ali kurcem ne mrda za njih.drug_profi wrote:
Da prostiš, ne možeš znati kako je biti izbjeglica dok ne budeš u njihovoj koži. Ne možeš znati kakoje bez posla dok ne ostaneš bez posla. Ne možeš znati kako je raditi nedeljom dok ne radiš posao koji mrziš 10 sati dnevno, 7 dana sedmično...
Pričam i ja sa ljudima i slušam priće, uključim empatiju na max ali ja ne mogu znati i ne mogu shvatiti dubinu problema ako ja imam 3000 KM plate, komforan stan, auto u grijanoj garazi, djecu u dobroj skoli o kojima brine dadilja. Gdje mi empatiju prekida pomisao na akšamluk sa prijateljima i ponuda za ljetovanje...
Govorimo o sentimentu i sposobnosti rjesavanja problema koji muce odredjenu populaciju, a kako ces rjesavati nesto sto ne razumijes i ne dozivljavas?
Od prica savjetnika?
Moze lider biti filozof, njeznih ruku i britkog uma.
Ali oko njega moraju biti i oni koji zaista razumiju šta je problem, tj. ako ništa makar se praviti da ti je stalo.
Sta SDP ima od inicijativa kojima bi olaksali zivot radnickoj klasi, ili inicijativama koje bi dale temelj i snagu razvoju srednje klase ciji bi oni zastitnici i cuvari po vokaciji trebali biti?
Ima li SDP prijedlog kako popraviti taj Novalicev zakon o PIO/MIO? Ima li nesto da se ljudi uhvate pa da kazu evo konkretne stvari, za ovo vrijedi glasati.
SDP dobija glasove samo po inerciji, a ponajvise ih je doslo radi obecanja da nece sa SDA. Inace su fakticki isti klinac samo sto nemaju obaveznu dzumu.
@cyprus
Evo i tebi odgovor ovdje.
Last edited by drug_profi on 22/01/2019 10:56, edited 1 time in total.
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#50228 Re: SDP
Rekao je i Magazinovic da ce pojesti kutiju,pa nije. A generalni sekretar je ponudio mandat sefu partije, kako je sam kazao. Sad što je ovaj nije prihvatio to je drugi par rukava. Ne znam sta ste naklatili na mlađu ekipu iz partije koja je vecinom protiv koaliranja sa SDA. To su tačne i provjerene informacije. Oni su sad jedini otpor u namjerama Niksica i iskusnijih lidera partije. Glorificira se 'stara' garda, a ona prednjači u namjerama da se koalira s SDA. Najprije Niksic, Lazovic koji se i ne pita nesto pretjerano, Bijedic i još neki. Očito su Niksića nečim ucijenili i napakovali mu pa po svaku cijenu zeli u vlast sa SDA, iako mjesecima to kategorički odbija. Denis je u toku sa svim sto se dešava i prema mojim informacijama ne bi mu bilo mrsko preuzeti čelo partije, a ta opcija je jedna od mogucih. Nije sve tako kako mediji i zeleni spinuju. Sačekajmo još malo.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50229 Re: SDP
Niksic ima deblji dosje. To svako zna.
Medjutim nije moje da iznosim detalje.
Medjutim nije moje da iznosim detalje.
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#50230 Re: SDP
Osili se čovjek kad je cijeli život na državnim jaslama, ni brige, ni pameti, ni obaveze.djkurt wrote:A lagumdžija od 18 osnovao i upravljao megafirmama. Nije da branim mašića i co, al brate s tim iskustvom u realnom sektoru prećerujete i to nije malo, kao da je iskustvo u realnom sektoru bitno za vođenje države. ili obratno, sve je to do pojedinca o šta kome leži. kao najbolji primjer evo vam Trump kao presjednik USA, znači od rođenja biznismen, međutim kao presjednik, bogami šljaka na sve strane.Digresija wrote:Šta će tek biti kad SDP zajašu vječni student FPN-a Čengić, glasačka kutija Magazinović i vječni demagog Mašić, svi zajedno od 18. na državnim jaslama bez dana radnog staža u realnom sektoru.
- Adriatic
- Posts: 3422
- Joined: 03/07/2008 12:32
- Location: Šeher
#50231 Re: SDP
Šta još ova opskurna stranka treba da učini pa da bude zbrisana za sva vremena?
Oni raspravljaju hoće li u koaliciju sa SDA.
I ko ono reče da nisu svi isti?
Oni raspravljaju hoće li u koaliciju sa SDA.
I ko ono reče da nisu svi isti?
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#50232 Re: SDP
Ma vala da se hoce ovo razrijesit u pm vise.
Yebeni izbori ne mogu proc bez drame i visemjesecnih sapunica kao da smo domoroci u Amazoniji.
Jedino dobro ako smijem sponenut je sto su politicki igraci koje su pojedine stranke instalirale na direktorska mjesta na tihoj vatri od zavrsetka izbora ..jer ne znaju hocel nastavit marisat i to prikazivat ko svoju sposobnost ili ce doc drugi koji ce to radit umjesto njih
Takva nesorta ljudi mi je ubjedljivo najmrza ...
Yebeni izbori ne mogu proc bez drame i visemjesecnih sapunica kao da smo domoroci u Amazoniji.
Jedino dobro ako smijem sponenut je sto su politicki igraci koje su pojedine stranke instalirale na direktorska mjesta na tihoj vatri od zavrsetka izbora ..jer ne znaju hocel nastavit marisat i to prikazivat ko svoju sposobnost ili ce doc drugi koji ce to radit umjesto njih
Takva nesorta ljudi mi je ubjedljivo najmrza ...
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#50233 Re: SDP
Realno, koalicija SDP-SDA je prirodan slijed događaja za ove dvije temeljne stranke.
Ne vidim zašto bi to bio problem za mlađahne SDP-ovce. Pa ni tamo ni ovamo nisu svi sveci ali ni lopovi.
Mislim da se jednim racionalnim pristupom sa obje strane može pronaći kvalitetan kompromis od kojeg će svi imati koristi.
Ne vidim zašto bi to bio problem za mlađahne SDP-ovce. Pa ni tamo ni ovamo nisu svi sveci ali ni lopovi.
Mislim da se jednim racionalnim pristupom sa obje strane može pronaći kvalitetan kompromis od kojeg će svi imati koristi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#50234 Re: SDP
https://www.klix.ba/vijesti/bih/podjele ... /190122025
SDA portal Klix, tekstom iznad, hinjski prebacuje odgovornost odluke oko koaliranja s SDA na mlade članove u vrhu SDP-a, dok bi pravo pitanje i pravi zaključak bio:
Zašto SDP mijenja kurs i odustaje od predizbornih i postizbornih obećanja o neulasku u vlast s nacionalnim strankama SDA, HDZ i SNSD?
Tekst bi se, naravno, mogao razraditi pitanjima da li su po srijedi ucjene, da li obećanja novih finansijskih dobitaka, da li je SDP pun SDA spavača, kolika je uloga u ovoj priči Zlatka Lagumdžije, najboljeg prijatelja Bakira Izetbegovića, koja SDA pajaca Željka Komšića, koje su posljedice ovakvih odluka po budući rejting SDP-a, postoji li mogućnost cijepanja stranke, itd.
Ukratko, zašto će SDP opet izdati svoje glasače i suradnike iz BH bloka i koje su posljedice takve odluke?
SDA portal Klix, tekstom iznad, hinjski prebacuje odgovornost odluke oko koaliranja s SDA na mlade članove u vrhu SDP-a, dok bi pravo pitanje i pravi zaključak bio:
Zašto SDP mijenja kurs i odustaje od predizbornih i postizbornih obećanja o neulasku u vlast s nacionalnim strankama SDA, HDZ i SNSD?
Tekst bi se, naravno, mogao razraditi pitanjima da li su po srijedi ucjene, da li obećanja novih finansijskih dobitaka, da li je SDP pun SDA spavača, kolika je uloga u ovoj priči Zlatka Lagumdžije, najboljeg prijatelja Bakira Izetbegovića, koja SDA pajaca Željka Komšića, koje su posljedice ovakvih odluka po budući rejting SDP-a, postoji li mogućnost cijepanja stranke, itd.
Ukratko, zašto će SDP opet izdati svoje glasače i suradnike iz BH bloka i koje su posljedice takve odluke?
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#50235 Re: SDP
Pa sta onda vidis u SDA?Digresija wrote: Osili se čovjek kad je cijeli život na državnim jaslama, ni brige, ni pameti, ni obaveze.
(nije provokacija, vec ozbiljno pitanje i nema veze sa crvenim)
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#50236 Re: SDP
bolje raspisati nove izbori i casno izgubiti nego uci u koaliciju sa SDA i za cetiri godine biti pometen sa scene 
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50237 Re: SDP
Naravno da bi imali koristi i jedni i drugi.duh_sa_sjekirom wrote:Realno, koalicija SDP-SDA je prirodan slijed događaja za ove dvije temeljne stranke.
Ne vidim zašto bi to bio problem za mlađahne SDP-ovce. Pa ni tamo ni ovamo nisu svi sveci ali ni lopovi.
Mislim da se jednim racionalnim pristupom sa obje strane može pronaći kvalitetan kompromis od kojeg će svi imati koristi.
Samo narod ne bi imao nikakve.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#50238 Re: SDP
Tako je.starii wrote:bolje raspisati nove izbori i casno izgubiti nego uci u koaliciju sa SDA i za cetiri godine biti pometen sa scene
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#50239 Re: SDP
OK.drug_profi wrote:Naravno da bi imali koristi i jedni i drugi.duh_sa_sjekirom wrote:Realno, koalicija SDP-SDA je prirodan slijed događaja za ove dvije temeljne stranke.
Ne vidim zašto bi to bio problem za mlađahne SDP-ovce. Pa ni tamo ni ovamo nisu svi sveci ali ni lopovi.
Mislim da se jednim racionalnim pristupom sa obje strane može pronaći kvalitetan kompromis od kojeg će svi imati koristi.
Samo narod ne bi imao nikakve.
Od koje koalicije će narod imati koristi?
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50240 Re: SDP
Od ove neće sigurno.duh_sa_sjekirom wrote:OK.drug_profi wrote:Naravno da bi imali koristi i jedni i drugi.duh_sa_sjekirom wrote:Realno, koalicija SDP-SDA je prirodan slijed događaja za ove dvije temeljne stranke.
Ne vidim zašto bi to bio problem za mlađahne SDP-ovce. Pa ni tamo ni ovamo nisu svi sveci ali ni lopovi.
Mislim da se jednim racionalnim pristupom sa obje strane može pronaći kvalitetan kompromis od kojeg će svi imati koristi.
Samo narod ne bi imao nikakve.
Od koje koalicije će narod imati koristi?
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#50241 Re: SDP
Ovo mi liči na novo cijepanje SDP-a...
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#50242 Re: SDP
Jak argumentdrug_profi wrote:Od ove neće sigurno.duh_sa_sjekirom wrote: OK.
Od koje koalicije će narod imati koristi?
- saibaba
- Posts: 1963
- Joined: 07/02/2008 13:47
#50243 Re: SDP
pa nije "kao da su ga žrtvovali" nego ga je Nikšić žrtvovao svjesno pošto je bio popularni od njega. Nikšić će svojom šibicarskom politikom dovesti SDP na nivo SDU ili Liberala.agent_zero wrote:Ja sam i prije izbora pisao, dok se ne rastjeraju one face sa predizbornih plakata, skupa sa trbušinom Nikšićem, od ove stranke nema ništa.
Jedinog pametnog člana, prof. Denisa Bećirovića, su gurnuli u ćorsokak, poslije izbora čovjek kao da ne postoji. Niti su se borili za njega da ospore evidentu krađu glasova za bošnjačkog člana predsjedništva, ama baš ništa. Prosto kao da su žrtvovali čovjeka.
Ali i on bi trebao dignuti glas i ovu đubrad rastjerati. Šutnja u ovom slučaju nije zlato.
Druga stvar, Bore se "za radnike" Koliko su sudskih procesa pokrenuli protiv kriminalnih privatizacija dok su bili na vlasti ? Ali ne to ko će se se ganjati sa mafijom.. lakse se ovako sjediš u kafanici i šalješ neke amandmančiće da ubaciš još potencijalnih glasača na budžet ..
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#50244 Re: SDP
ako cijela stranka, svaki istup prije izbora kaže nećemo sa sda...teret objašnjenja je na onome ko sad bi. ne na onom ko ne bi. a vala je i neinsajderima odavno jasno ko bi a ko ne bi...
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#50245 Re: SDP
Pa isto što i u ovima, imaš SDA mladež predvođenu Zahiragićem sa istim NEreferencama i idiotizmom kao kod navedene trojice SDP-ovaca.DaffyDuck wrote:Pa sta onda vidis u SDA?Digresija wrote: Osili se čovjek kad je cijeli život na državnim jaslama, ni brige, ni pameti, ni obaveze.
(nije provokacija, vec ozbiljno pitanje i nema veze sa crvenim)
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#50246 Re: SDP
Pa njih trojica zajedno nemaju godina na jaslama kao Miro Lazović...
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#50247 Re: SDP
Nadjebat će oni Miru Lazovića. On nije imao tu sreću da od 18. bude tako privilegovan.ultima_palabra wrote:Pa njih trojica zajedno nemaju godina na jaslama kao Miro Lazović...
-
statixx
- Posts: 9819
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#50248 Re: SDP
Drugovi dolazi vrijeme masovnog uhljebljivanja, protekle cetiri godine bile su teske.
Iako imamo odgovornost prema onima koji glasaju iz ideoloskih i moralnih poriva, imamo i obaveze prema onima koji to rade iz licnih interesa i prizeljkuju lagodan odlazak u penziju.
Iako imamo odgovornost prema onima koji glasaju iz ideoloskih i moralnih poriva, imamo i obaveze prema onima koji to rade iz licnih interesa i prizeljkuju lagodan odlazak u penziju.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#50249 Re: SDP
Pa oni se bore da ostanu na njima još 20-30 godina. Lazoviću su bitne naredne četiri, šta će dalje biti ne zanima ga.Digresija wrote:Nadjebat će oni Miru Lazovića. On nije imao tu sreću da od 18. bude tako privilegovan.ultima_palabra wrote:Pa njih trojica zajedno nemaju godina na jaslama kao Miro Lazović...
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#50250 Re: SDP
Za 10 godina oni će biti Miro Lazović, otrcani dugogodišnji političari sa vječno istom retorikom, vjernim glasačkim tijelom koje im pomaže da skaču sa funkcije na funkciju bez ikakvog društvenokorisnog učinka. Sjećam se kad se USD tada ujedinio sa SDP-om i u stranku se vratili Komšić, Lazović je li ono i Pejanović da su svi SDP-ovci svršavali, sad im oni opet ne valjaju.ultima_palabra wrote: Pa oni se bore da ostanu na njima još 20-30 godina. Lazoviću su bitne naredne četiri, šta će dalje biti ne zanima ga.
