FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50226 Re: FC Barcelona

Post by zippoo87 »

ja pustio utakmicu i zaspao ,probudio se nakon zavrsetka
a kako vidim sta pisete,dobra tekma bila a Barca ocajna
sada vec zaostaju 6 bodova za Realom ,koje ce tesko namiriti...jer Real bolje igra u dosadasnjem prvenstvu
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50227 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote:
skenderija04 wrote:Jedino sto interesuje sada je reakcija. Niko ne zna sta je sa ovim ljudima. Neko napada trenera, neko igrace , neko sve to skupa.... Ne znam. Barsa danas nije izgubila, cak je i bod prevelika nagrada, ali ja se osjecam kao da su ih 6:0 razbili. Bodovna razlika je najmanje bitna, problem je za sta se uhvatiti i biti optimista? Da mogu(i moraju) bolje to svi znamo. Meni ova ekipa lici na onu Rajkardovu zadnju sezonu. Bar tako djeluju na terenu. Puno medjusobno pricaju, svadjaju se, jedan drugog postavljaju kao da nema neko zaduzen za to. Previse dugih lopti, sredine doslovno nema, ...Kao da je grupa gradjana u pitanju a ne ekipa. Ali sta je tu je. Niti ce januarski prelazni rok rijesiti probleme , niti ce neka sok terpija kao prije dvije godine uroditi plodom. Ovo samo igraci mogu izvesti na pravi put, ali od ovih mozda puno i trazimo. Najbolje od svega je to sto dolazi Clasico. Nema boljeg scenarija za vadjenje. Ipak nije sve u srcu i mudima. Treba imati i neku igru, a bojim se , da je Barcelona nema. A i da se dobije clasico? Nista. U Pamploni ce opet biti povuci potegni.
Vidjecemo, za sada samo sacuvati mir, i izgurati do pauze sa sto manje ogrebotina.
A sjeti se "Anoeta efekta" prije dvije sezone :mrgreen: u nastavku te sezone došao Atletico i isprcen sa tricom u mreži, na kraju sa uzela tripleta i ispisala historija.
Da se ne ponovi ista prica :mrgreen:


Ali Skenda, Gomes je preloš, prespor, neodlucan, izgubljen u prostoru. A 35 miliona koštao. Znamo da je sadašnja Barca zapravo MSN (70% tima) i ostalih 7 hamala koji trce za njih i donose im lopte...veceras su u vezi bila tri dizelaša, od cega je nevidljivi Rakitić zamjenjen na poluvremenu.
Investicija od 30 miliona Paco Alcacer veceras presjedio na kupi dok se ganja neki rezultat. Lucho nije ni pomislio da ga ubaci :lol:

Real ce ovakvu Barcu nakantati bolno, nešto se rapidno mora promjeniti.
Ma druze, tada je pucalo na sve strane. Prosle su dvije godine i 7 titula. Ne vidim okidac u clasicu. Pazi,ovo je idealan trenutak da Barcelona pobijedi 2:1 kao i uvijek kada je gubila lige :D :D :D

Ma nije do Gomesa ni do Arde ni do Aleixa...Ni do Luisa... Ja mislim da se nakupilo svega. Ja bih analizirao igru ali sta da analiziram kada ne znam sta Barcelona igra? Ovo veceras je bilo nejasno, . Sta su htjeli da postignu?

A ovih 35 miliona je ono sto mi vidimo. To je puno vise druze.1. 35 miliona Valenciji. 2. Grimaldo Banfici za 1,5 da se ne mjesa i ne trazi svojih 25% vlasnistva nad Gomesom. 3. Posudba Montoye i Munje.....Paco je 20 miliona. Onih 10 je dug od Mathieua.


Sve u svemu, haoticno. Ipak, kada dodju Korejanac , Takeshi Kubo iz Japana. i Xavi Simons.. :D :D :D :D :D Opet 10 godina diktature :D :D :D :D

Moram naci nesto za optimizam
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50228 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

...
Last edited by skenderija04 on 28/11/2016 01:12, edited 1 time in total.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50229 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

dupli
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#50230 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

skenderija04 wrote: Ja bih analizirao igru ali sta da analiziram kada ne znam sta Barcelona igra? Ovo veceras je bilo nejasno, . Sta su htjeli da postignu?
Ne znam ni ja brate, ali eto - nek se nešto igra :mrgreen: :mrgreen:

Nema ništa od ove sezone, treba se pomiriti sa tim.
Lucho je na kraju sezone bivši.
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50231 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

vidjecemo za Gomesa al po meni je Denis pun pogodak transfer. Brz, okretan, zna i prodriblat. odlican u presingu. Ocekujem dosta od njega u nastavku sezone.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#50232 Re: FC Barcelona

Post by KB9 »

ako ih real otrese u subotu liga je gotova stvar
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#50233 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

tufahija12345 wrote:vidjecemo za Gomesa al po meni je Denis pun pogodak transfer. Brz, okretan, zna i prodriblat. odlican u presingu. Ocekujem dosta od njega u nastavku sezone.
u ovom sistemu to su dvije najvažnije pozicije... one koje vežu napad i odbranu, koje se oslobadjaju presinga protivnika i koje diktiraju tempo, gdje su igrali oni koji ne gube loptu Xavi i Iniesta.. i gdje kad u sredinu udje igra Messi.
Tu ne mogu igrati Gomes i slicni osim ako se ne promjeni 4123 sto znamo da nece
solo2
Posts: 1298
Joined: 22/03/2011 19:49

#50234 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Evo da se i ja istresem :D

MSN - otsjecen jer je presing na 30 metara a imas previse dizelasa u sredini (Busquets, Rakitic, Gomes, Sergi R.) i loptu ne mozes prenijeti naprijed
Iniesta fali nenormalno jer je mozak sredine i uljeva samopouzdanje kod Busuqetsa koji je pogubljen i spor kao i Rakitic a mali Suarez nema s kim
Barci treba Marco Veratti (umjesto Busquetsa) i uigravati ga sa Suarezom i Rafinhom u sredini onda kada Iniesta nije prijeko potreban
Mascheranu se zahvaliti i naci desnog beka i golmana - Umtitija platiti debelo!
Albu cuvati ko malo vode na dlanu jer da je Digne jucer igrao bilo bi 3-1
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50235 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

solo2 wrote:Evo da se i ja istresem :D

MSN - otsjecen jer je presing na 30 metara a imas previse dizelasa u sredini (Busquets, Rakitic, Gomes, Sergi R.) i loptu ne mozes prenijeti naprijed
Iniesta fali nenormalno jer je mozak sredine i uljeva samopouzdanje kod Busuqetsa koji je pogubljen i spor kao i Rakitic a mali Suarez nema s kim
Barci treba Marco Veratti (umjesto Busquetsa) i uigravati ga sa Suarezom i Rafinhom u sredini onda kada Iniesta nije prijeko potreban
Mascheranu se zahvaliti i naci desnog beka i golmana - Umtitija platiti debelo!
Albu cuvati ko malo vode na dlanu jer da je Digne jucer igrao bilo bi 3-1
Ne znam ja koliko je ovo takticki problem. Iako izgleda da su linije razdvojene i da Busquets djeluje potpuno usamljen , rjesenje postoji i Luis ga je pronasao. Reciomo protiv Seville prvih pola sata je bilo jako slicno kao juce. Kada je SergiRo prisao Busquetsu i odbrana prakticno bila sa trojicom pozadi, Barcelona je izgledala jako dobro. Dakle rjesenja postoje. Sad vise nema svrhe pricati o promjeni sistema jer on je vec promjenjen. Treba vidjeti gdje je greska, a moguce je da i nije na terenu. Ovaj put nema svadja, problema sa trenerom i izlazi se iz dvije sjajne sezone. Moguce je da jednostavno, nema volje i snage za vise. Vidjecemo clasico,mada je to utakmica koja nije mjerilo nicega. Barcelona moze pobijediti u subotu, ali niko ne moze biti siguran da ce pobijediti u Pamploni ili Eibaru npr. Ne djeluju uvjerljivo a protivnici su vidjeli da se moze igrati protiv Barcelone sto i sa velikim uspjehom i rade.
solo2
Posts: 1298
Joined: 22/03/2011 19:49

#50236 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Evo da se i ja istresem :D

MSN - otsjecen jer je presing na 30 metara a imas previse dizelasa u sredini (Busquets, Rakitic, Gomes, Sergi R.) i loptu ne mozes prenijeti naprijed
Iniesta fali nenormalno jer je mozak sredine i uljeva samopouzdanje kod Busuqetsa koji je pogubljen i spor kao i Rakitic a mali Suarez nema s kim
Barci treba Marco Veratti (umjesto Busquetsa) i uigravati ga sa Suarezom i Rafinhom u sredini onda kada Iniesta nije prijeko potreban
Mascheranu se zahvaliti i naci desnog beka i golmana - Umtitija platiti debelo!
Albu cuvati ko malo vode na dlanu jer da je Digne jucer igrao bilo bi 3-1[/quote]
Ne znam ja koliko je ovo takticki problem. Iako izgleda da su linije razdvojene i da Busquets djeluje potpuno usamljen , rjesenje postoji i Luis ga je pronasao. Reciomo protiv Seville prvih pola sata je bilo jako slicno kao juce. Kada je SergiRo prisao Busquetsu i odbrana prakticno bila sa trojicom pozadi, Barcelona je izgledala jako dobro. Dakle rjesenja postoje. Sad vise nema svrhe pricati o promjeni sistema jer on je vec promjenjen. Treba vidjeti gdje je greska, a moguce je da i nije na terenu. Ovaj put nema svadja, problema sa trenerom i izlazi se iz dvije sjajne sezone. Moguce je da jednostavno, nema volje i snage za vise. Vidjecemo clasico,mada je to utakmica koja nije mjerilo nicega. Barcelona moze pobijediti u subotu, ali niko ne moze biti siguran da ce pobijediti u Pamploni ili Eibaru npr. Ne djeluju uvjerljivo a protivnici su vidjeli da se moze igrati protiv Barcelone sto i sa velikim uspjehom i rade.[/quote]

Problem je sto lopta previse ide nazad a naprijed je nema ko iznijeti - jedini put kada je to uspjelo jucer rezultiralo je golom - da bi se vratila ona igra od prosle i pretprosle sezone kada su kontrama ubijali potrebno je da Iniesta igra u super formi i odmah ostali dobiju na samopouzdanju - sjeti se onih kontri protiv Atletica u kupu prosle godine [youtube]https://youtu.be/Hm1wfYpeWm8[/youtube]
User avatar
Distortion
Posts: 3209
Joined: 08/09/2007 19:56

#50237 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Ja koliko sam upratio, Messi je dosta puta znao da dodje po loptu na svoju polovinu i dalje razigravao i uvezivao sredinu. Sinoc tog skoro pa da nije bilo. Onaj presing je bio nezgodan i mora se priznati da je Eusebio takticki odlicno postavio igru i nadmudrio Lucha koji nije znao sta da radi. Sa tri spora igraca na sredini to nije islo i vidjelo se odmah koliko je njihova sredina bila brza i uvijek prije na lopti. Kao da niko nije imao muda stati na loptu, pokusati napraviti visak u sredini i stvarati prostor za Neymara. Jednom je to uspjelo i dali su gol. Dva puta je Gomes imao sansu da napravi zadnji pas ali sporo i ljudi mu uklizu na vrijeme.
Sinoc Pique ne zna sam kako je zavrsio utakmicu, Alba isto tako. Messi kao da je imao problem s misicem i nije isao 100% na loptu. Suareza se sjecam jedino da je ganjao golmana nepotrebno kad bi ovaj primio loptu i onaj sut iz lijepe prilike u trenutku kad je nepotrebno isao na atraktivan nacin da sutne loptu. Neymar skoro da nije igrao u fazi odbrane a u mislima je imao teret zutog kartona zbog kojeg bi propustio Madrid.
Naravno sve to nije opravdanje za onako losu partiju. Cinjenica je da Lucho i pomocnik nisu imali plan kako uzeti tri boda. Sociedad je napadao a Barcelona nije imala prostora da odradi nekoliko kontri.
Sociedad je igrao gotovo savrseno dobru utakmicu i svaka im cast na onakvoj partiji.

Nije ni Madrid odigrao nesto spektakularno. Rekao bih da su u nekim utakmicama imali srece. Cinjenica je da pobjedjuju i da imaju 6 bodova prednosti. S obzirom na kikseve Barcelone u dosadasnjem dijelu i nije velika razlika.
solo2
Posts: 1298
Joined: 22/03/2011 19:49

#50238 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

Skenderbeze - daj nam malo pravih informacija u vezi ovih desavanja na relaciji Messi - Enrique - Barca, koliko ima istine o problemima u produzenju ugovora Messija, produzenju ugovora Enriqea itd. - svasta se pise a znam da ti imas puno bolje izvore i informacije

Hvala!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#50239 Re: FC Barcelona

Post by Charuga »

solo2
Posts: 1298
Joined: 22/03/2011 19:49

#50240 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

upravo to! smrdi Marca na kilometar :run:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50241 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

solo2 wrote:Skenderbeze - daj nam malo pravih informacija u vezi ovih desavanja na relaciji Messi - Enrique - Barca, koliko ima istine o problemima u produzenju ugovora Messija, produzenju ugovora Enriqea itd. - svasta se pise a znam da ti imas puno bolje izvore i informacije

Hvala!
Sedmica Kkasika. Ne pije vode. Sve sto se napise, ima pozadinu.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50242 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

solo2 wrote:Skenderbeze - daj nam malo pravih informacija u vezi ovih desavanja na relaciji Messi - Enrique - Barca, koliko ima istine o problemima u produzenju ugovora Messija, produzenju ugovora Enriqea itd. - svasta se pise a znam da ti imas puno bolje izvore i informacije

Hvala!
- MESSI: Pa gdje ce mu biti bolje nego u Barsi. Gdje god da ode ocekivace da osvoji sve ali ako ne onda ce se spominjati milioni koje je placen. Messi zbog para ne ide nigdje. Ne kazem da je skroman i vjeran Barsi vec kada se dodje na te cifre koje on zaradjuje godinama, pare gube na znacaju. Eventualni pritisak spanskje drzave i sudova, ali i to je sviranje nekoj stvari.

-LE Prije clasica je odbio da pregovara oko produzenja ugovora. Kazu da je umoran, i da misli da je njegov ciklus zavrsen. Vidjecemo. I ako ode , nije radi svadje ili "truhlih jabuka" :D :D :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50243 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

I SRETAN VAM 29. NOVEMBAR :D :D :D :D


Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#50244 Re: FC Barcelona

Post by sumirprimus »

a moglo je bit katastrofra...
avion koji se srusio i u kom su poginuli fudbaleri brazilske ekipe,prevozio je skoro argentinsku reprezentaciju... :-)
mislim katastrof je i ovako :(
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#50245 Re: FC Barcelona

Post by Entropio »

skenderija04 wrote:I SRETAN VAM 29. NOVEMBAR :D :D :D :D


Image
Imam snimak te utakmice i ponekad pogledam onako na preskok... Onaj pas Messija za Villu s centra obavezno. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50246 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

Jel ko poslao Mourinhu razglednicu na datum :oops:

To bilo davno :oops: sprem'te se :D
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#50247 Re: FC Barcelona

Post by kory_galaktikos »

sumirprimus wrote:a moglo je bit katastrofra...
avion koji se srusio i u kom su poginuli fudbaleri brazilske ekipe,prevozio je skoro argentinsku reprezentaciju... :-)
mislim katastrof je i ovako :(
jel te stid cc
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#50248 Re: FC Barcelona

Post by Charuga »

Ne tako davno je drugi tim Barse s lakoćom rješavao ovakve timove u kupu, a danas se i oni pate kao i prvotimci.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#50249 Re: FC Barcelona

Post by Charuga »

Charuga wrote:
skenderija04 wrote:
Charuga wrote:@skenderija

Šta je sa tim malcem što igra za barcelonu B, a spominjao se juče u kontekstu da je Murinjo bacio oko na njega? Piše da igra kao Iniesta, ili da podsječa na njega igrom, ne znam tačno.
Ne znam na koga mislis. Koiko ja zanam, jedino ga interesuje Grimaldo , bivsi kapiten Barse B koji igra za Benficu, ali on je lijevi bek.
Ma nije taj. Možda je i Čelzi u pitanju, ne mogu da se sjetim. Neki veznjak.
To je ovaj mali što je dao go Herkulesu, Alenja.
solo2
Posts: 1298
Joined: 22/03/2011 19:49

#50250 Re: FC Barcelona

Post by solo2 »

sve i nekako ali ovaj Paco je odron od igraca :run: za njega je Djuric Sevcenko -
Post Reply