SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50176 Re: SDP

Post by Banksy »

JThomas wrote:tačno se ovdje nekad možeš osjećati izostavljeno, samo, siroto ako nisi član nijedne stranke... :(
Koliko vidim, zasad je na temi o SDPu samo jedan esdepeovac...
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50177 Re: SDP

Post by Leverage »

nemampojma0 wrote: Koji si ti lik, sto rek'o Dragan Mektic :lol: :lol: :lol:
Kakvo bolan historijsko da ili ne, o cemu ti?
Kad je Niksic, kako sam kazes, uspio vratiti SDP na pozicije koje navodis, zasto onda sumnjas da sad ne zna sta radi?
Jel mislis da si stvarno politicki mudriji i pametniji nego cijeli KO TK?
Ti pričaš na levelu njemačkih guzica, teško je s tobom ozbiljno razgovarati. Ali evo, da se proba i to.

Nikšić nije uspio vratiti SDP nego se SDP uspio vratiti, pri čemu Nikšiću ne poništavam njegov dio zasluga. Ipak,poznato je da sam rezultat SDP-a proglasio izbornim porazom i to i dalje mislim.

To što ti kao SDA fan priželjkuješ SDP kao konkubinu SDA mene uopšte ne čudi. Čudi me to da očekuješ da glasači SDP-a pristanu na to.

Politički mudriji i pametniji su glasači SDP-a koji ne žele SDA nego Bijedić i njegova družina.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50178 Re: SDP

Post by Banksy »

Na forumu, kao i u RLu, SDA i DF ubjeđuju SDP da im se pridruži...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50179 Re: SDP

Post by bunk »

Ko zivi u tk tacno zna ko je ko u ovoj igri prijestolja.
Najbolje se da opisat kao
Dobar.los i zao.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50180 Re: SDP

Post by Leverage »

cyprus wrote: Nego si glasao da SDP, kako bi SDA i PDA sjeli u fotelje i uradili ništa? :-)

SDP u vlasti može uraditi bar nešto... U opoziciji ne može uraditi apsolutno ništa...
Glasao sam za SDP da predvodi vlast, ne da bude konkubina SDA/PDA.

SDP u vlasti sa SDA/PDA ne može uraditi ništa, baš ništa. Može samo potrošiti kredit za naredne izbore kad se zapravo može učiniti nešto.
Banksy wrote:
JThomas wrote:tačno se ovdje nekad možeš osjećati izostavljeno, samo, siroto ako nisi član nijedne stranke... :(
Koliko vidim, zasad je na temi o SDPu samo jedan esdepeovac...
Vala baš. I ne samo na ovoj temi, na cijelom forumu nema više od 5 članova koje javno kažu da su članovi neke stranke.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50181 Re: SDP

Post by JThomas »

pa nema, svi oni nisu članovi stranke, ali... :mrgreen:

vjerujem da bar pola vodeće garniture nemaju šta ubjeđivati, da su oni ubijeđeni, odnosno kupljeni i ucjenjeni. ali da ne znaju kako da to prezentiraju članstvu i nižem rukovodstvu. a bogami ni glasačima, a da za četiri godine u ova doba ne ostanu bez valute za pregovore...
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50182 Re: SDP

Post by Digresija »

Uvijek jadni DF kriv. :lol:
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#50183 Re: SDP

Post by polacijela »

asker wrote:
nemampojma0 wrote:Cita li iko ista ili samo ovdje istresa svoje mastarije i jed, jer se iste ne ostvaruju.
Pretpostavljam da su ovdje uglavnom mladji ljudi, pa ne mogu da vjerujem u ovoliku ostrascenost i iskljucivost pojedinih forumasa...nevjerovatno.
Vlast u TK ce ciniti SDP, DF i SDA.
Opcinski odbori iz cijele drzave su poslali svoje stavove centrali po pitanju koalicije sa SDA.
Stavovi se iznose kroz organe stranke i niko nije pozvaniji da kaze svoje misljenje o ovom pitanju od lokalnih organizacija koje se na terenu susrecu s realnom politikom, oslobodjenom idiotarija i teorija o ideologiji koje se mogu procitati na forumu. Siguran sam da 99% forumasa nikad nije vodilo, a kamoli formiralo, mjesni odbor, jer svi bistre visoku politiku. Znas koliko prosjecnog glasaca, koji je glasao za tebe, zaboli za principijelnost, kad ponovo gleda kako glasaci PDA zaposljavaju djecu, a on svoju mora da isprati u Njemacku da peru babama guzice. Ne mozes mu pomoci nista, jer si opozicija, a opozicija si jer si k'o fol principijelan. Al on nije glasao za tebe da budes opozicija, nego da dodjes na vlast da mu olaksas zivot, jer si mu obecao pomoci ako dodjes na vlast..i ti sad neces u vlast.
Ugasite racunare i izadjite malo na ulicu, medju ljude, bice vam mnogo jasnije. Ali nemojte setati po BBI i SCC, nego otidjite u Krajinu, Podrinje, Banovice...pa vidite kako je tamo biti ljevicar i sta znaci biti ljevicar, manite se salonske ljevice i teoretisanja.

P.S. Oni koji bi s Kukom i Fahrom, nek se presele u TK il neka traze kakvog posla u Avazu, da osjete njihovu dobrotu.
:thumbup: :bih:
:thumbup:
bunk wrote:Ko zivi u tk tacno zna ko je ko u ovoj igri prijestolja.
Najbolje se da opisat kao
Dobar.los i zao.
Objasnili 8-)
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50184 Re: SDP

Post by Leverage »

JThomas wrote:pa nema, svi oni nisu članovi stranke, ali... :mrgreen:

vjerujem da bar pola vodeće garniture nemaju šta ubjeđivati, da su oni ubijeđeni, odnosno kupljeni i ucjenjeni. ali da ne znaju kako da to prezentiraju članstvu i nižem rukovodstvu. a bogami ni glasačima, a da za četiri godine u ova doba ne ostanu bez valute za pregovore...
Bez gaća na guzici, a o valuti za pregovore da ni ne govorimo.

A i dim voli da se dimi. Dim ide gore, a stolarija pada dole.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50185 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Leverage wrote:
nemampojma0 wrote: Koji si ti lik, sto rek'o Dragan Mektic :lol: :lol: :lol:
Kakvo bolan historijsko da ili ne, o cemu ti?
Kad je Niksic, kako sam kazes, uspio vratiti SDP na pozicije koje navodis, zasto onda sumnjas da sad ne zna sta radi?
Jel mislis da si stvarno politicki mudriji i pametniji nego cijeli KO TK?
Ti pričaš na levelu njemačkih guzica, teško je s tobom ozbiljno razgovarati. Ali evo, da se proba i to.

Nikšić nije uspio vratiti SDP nego se SDP uspio vratiti, pri čemu Nikšiću ne poništavam njegov dio zasluga. Ipak,poznato je da sam rezultat SDP-a proglasio izbornim porazom i to i dalje mislim.

To što ti kao SDA fan priželjkuješ SDP kao konkubinu SDA mene uopšte ne čudi. Čudi me to da očekuješ da glasači SDP-a pristanu na to.

Politički mudriji i pametniji su glasači SDP-a koji ne žele SDA nego Bijedić i njegova družina.
Prepotentnost nije znak dominantnosti ili viseg nivoa, naprotiv to je manjak samopouzdanja i nAkih komplexa, dobri moj @Leverage :wink:
I ne znam sta se pozivas na glasace i govoris u njihovo ime, tebe sam pitao licno. Evo opet cu, jel mislis da si ti licno pametniji i mudriji u politickom smislu od cijelog KO SDP TK??? I tamo je 13 opcinskih organizacija i par nacelnika opcina i jos nekoliko dr sci, tako da svodjenje KO na Envera Bijedica ne pije vode.
I jos da znas, kruti principi su postapalice slabih karaktera.
Ocito je da ti ne razumijes ni realnost ove drzave i ovog drustva, niti politiku uopsteno. Nije ti politika mehanika, nit je tocak historije tocak mercedesa.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#50186 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Sta kaze, glasali su za njih da im zaposle djecu, a ne da gledaju kako ovi glasacima PDA zaposljavaju djecu :lol:

Zapravo to nije smijesno.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50187 Re: SDP

Post by JThomas »

pa u jednu ruku je u pravu, kad imaš oraha u džepovima mudro je poslušati onoga ko drži tužilaštva i sudove :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50188 Re: SDP

Post by Leverage »

nemampojma0 wrote: Prepotentnost nije znak dominantnosti ili viseg nivoa, naprotiv to je manjak samopouzdanja i nAkih komplexa, dobri moj @Leverage :wink:
I ne znam sta se pozivas na glasace i govoris u njihovo ime, tebe sam pitao licno. Evo opet cu, jel mislis da si ti licno pametniji i mudriji u politickom smislu od cijelog KO SDP TK??? I tamo je 13 opcinskih organizacija i par nacelnika opcina i jos nekoliko dr sci, tako da svodjenje KO na Envera Bijedica ne pije vode.
I jos da znas, kruti principi su postapalice slabih karaktera.
Ocito je da ti ne razumijes ni realnost ove drzave i ovog drustva, niti politiku uopsteno. Nije ti politika mehanika, nit je tocak historije tocak mercedesa.
Moji stavovi se poklapaju sa stavovima većine članova i glasača SDP-a, zato ih iznosim ovako suvereno. Nije uopšte bitno da li sam ja pametniji od cijelog odbora, pametnije su desetine hiljada ljudi od njih, to je poenta koju ti ne razumiješ.

Ostala priča nivo njemačkih guzica. Bez komentara.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50189 Re: SDP

Post by cyprus »

Leverage wrote:
cyprus wrote: Nego si glasao da SDP, kako bi SDA i PDA sjeli u fotelje i uradili ništa? :-)

SDP u vlasti može uraditi bar nešto... U opoziciji ne može uraditi apsolutno ništa...
Glasao sam za SDP da predvodi vlast, ne da bude konkubina SDA/PDA.

SDP u vlasti sa SDA/PDA ne može uraditi ništa, baš ništa. Može samo potrošiti kredit za naredne izbore kad se zapravo može učiniti nešto.
Stvarno misliš da bi za četiri godine rezultati izbora mogli biti bitno drugačiji? :-D
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50190 Re: SDP

Post by Leverage »

cyprus wrote:[
Stvarno misliš da bi za četiri godine rezultati izbora mogli biti bitno drugačiji? :-D
2006-2010.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50191 Re: SDP

Post by Digresija »

SDP će svakao doživjeti krah, ili ušao u vlast sa SDA ili ne participirao u njoj nikako. Jedino što ih može spasiti kraha je vlast bez SDA, ali to je očigledno nemoguće.
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#50192 Re: SDP

Post by asker »

nemampojma0 wrote: Prepotentnost nije znak dominantnosti ili viseg nivoa, naprotiv to je manjak samopouzdanja i nAkih komplexa, dobri moj @Leverage :wink:
I ne znam sta se pozivas na glasace i govoris u njihovo ime, tebe sam pitao licno. Evo opet cu, jel mislis da si ti licno pametniji i mudriji u politickom smislu od cijelog KO SDP TK??? I tamo je 13 opcinskih organizacija i par nacelnika opcina i jos nekoliko dr sci, tako da svodjenje KO na Envera Bijedica ne pije vode.
I jos da znas, kruti principi su postapalice slabih karaktera.
Ocito je da ti ne razumijes ni realnost ove drzave i ovog drustva, niti politiku uopsteno. Nije ti politika mehanika, nit je tocak historije tocak mercedesa.
A mozda je jednostavno izgubljeno neko obecano mjesto u UO drzavne firme u TK. Pa nisu ni crvendaci imuni na to pobogu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50193 Re: SDP

Post by zateznistub »

Nermin Nikšić je novi Zlatko Lagumdžija....

Toliko
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50194 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Leverage wrote:
nemampojma0 wrote: Prepotentnost nije znak dominantnosti ili viseg nivoa, naprotiv to je manjak samopouzdanja i nAkih komplexa, dobri moj @Leverage :wink:
I ne znam sta se pozivas na glasace i govoris u njihovo ime, tebe sam pitao licno. Evo opet cu, jel mislis da si ti licno pametniji i mudriji u politickom smislu od cijelog KO SDP TK??? I tamo je 13 opcinskih organizacija i par nacelnika opcina i jos nekoliko dr sci, tako da svodjenje KO na Envera Bijedica ne pije vode.
I jos da znas, kruti principi su postapalice slabih karaktera.
Ocito je da ti ne razumijes ni realnost ove drzave i ovog drustva, niti politiku uopsteno. Nije ti politika mehanika, nit je tocak historije tocak mercedesa.
Moji stavovi se poklapaju sa stavovima većine članova i glasača SDP-a, zato ih iznosim ovako suvereno. Nije uopšte bitno da li sam ja pametniji od cijelog odbora, pametnije su desetine hiljada ljudi od njih, to je poenta koju ti ne razumiješ.

Ostala priča nivo njemačkih guzica. Bez komentara.
Ne silaze ti s jezika te njemacke guzice :wink:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50195 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Leverage wrote:
Kikibombona wrote: E ovo boldano si dobro rekao. :D

Mada, opet smatram da je SDA vece zlo. PDA je mala i moze se kontrolisati. SDA je mocan kriminalni kartel.
Nakon ovih izbora to je tako, ali treba biti vrlo oprezan kad je Kukić u pitanju. Rudnik će braniti na gerilski način do zadnjeg PDA-ovca. To je njegova baza, iz tog rudnika potekla je sva njegova moć. Kad padne rudnik pada i Kukić.

SDA djeluje na većoj teritoriji i predstavlja kompleksniji aparat, utoliko je i opasnija.
Zato kazem, iz moje perspektive, kao glasacu, ne bi bio problem da NS udje u koaliciju sa PDA. Ako je usla sa Konakovicem i Isakom Ramom, moze i sa Kukicem. Isak Ramo je A-SDA, kao kod vas PDA - uzas i nuzno zlo.

SDA je defintivno crvenija linija i neoprostiv grijeh. SDA je velika kriminalna organizacija a njeni otpaci su male organizacije koje se mogu kontrolisati.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50196 Re: SDP

Post by Leverage »

Ihi, dobacio sam do zamal UO neke državne firme. Nije loš ovaj forum.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50197 Re: SDP

Post by cyprus »

Leverage wrote:
cyprus wrote:[
Stvarno misliš da bi za četiri godine rezultati izbora mogli biti bitno drugačiji? :-D
2006-2010.
Aha, to znači smatraš pod bitno drugačijim... Suštinski gledano, ja to i ne vidim kao suštinski drugačiji rezultat... Jedino je pregovaračka pozicija bila nešto bolja, ali da su se nacionalisti mogli izbjeć - nisu ni tada...
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50198 Re: SDP

Post by Leverage »

cyprus wrote: Aha, to znači smatraš pod bitno drugačijim... Suštinski gledano, ja to i ne vidim kao suštinski drugačiji rezultat... Jedino je pregovaračka pozicija bila nešto bolja, ali da su se nacionalisti mogli izbjeć - nisu ni tada...
SDA se mogla otjerati u opoziciju na svim nivoima i to nikad lakše. Sad tek znamo kakav je to bio promašaj Lagumdžije.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50199 Re: SDP

Post by Leverage »

Kikibombona wrote: Zato kazem, iz moje perspektive, kao glasacu, ne bi bio problem da NS udje u koaliciju sa PDA. Ako je usla sa Konakovicem i Isakom Ramom, moze i sa Kukicem. Isak Ramo je A-SDA, kao kod vas PDA - uzas i nuzno zlo.

SDA je defintivno crvenija linija i neoprostiv grijeh. SDA je velika kriminalna organizacija a njeni otpaci su male organizacije koje se mogu kontrolisati.
Ja teško mogu svariti i Kukića jer je on bio lider SDA ovdje dvije decenije. Jednostavno ih ne mogu ni jedne.

Ali je tačno da je manje lakše kontrolisati.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#50200 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Neznamo kako su SDP i DF progurali klub Hrvata u ZDK s obzirom da je na glaanju bilo 4-4 i 1 neutralan
Post Reply