FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50101 Re: FC Barcelona

Post by MOSALJOZE »

Odma o brojkama ccc
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50102 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

MOSALJOZE wrote:Odma o brojkama ccc
Egzaktna nauka. Nema prognoziganja :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50103 Re: FC Barcelona

Post by MOSALJOZE »

skenderija04 wrote:
MOSALJOZE wrote:Odma o brojkama ccc
Egzaktna nauka. Nema prognoziganja :D
To prepusti Bayenu i co. :mrgreen:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#50104 Re: FC Barcelona

Post by AmirBaa »

skenderija04 wrote:
sumirprimus wrote:DJESI SKENDA NEMA TE ZA SUHOG LIJEKA
Evo , tu sam. Citao sam vas, ali htio sam malo da odmorim od foruma. Valjda vremenom dodje
dobrodosao nazad majstore ! Ne napustaj nas vise, umre tema cesto bez tebe :thumbup:
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#50105 Re: FC Barcelona

Post by Vertig0 »

Pozdrav druze :)
To i nije nesto vise od qatar-a :? Koliko ono bjese?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50106 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Vertig0 wrote:Pozdrav druze :)
To i nije nesto vise od qatar-a :? Koliko ono bjese?
33,5 plus bonusi Ovaj ugovor je odlican sve dok neko ne probije ovu cifru.
Sve u svemu, sa novim ugovorima Rakuten i Nike i tv pravima, Bartomeu se približava cifri od milijardu godisnje o kojoj je govorio. Sa novim stadionom nije nemoguće.
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#50107 Re: FC Barcelona

Post by Vertig0 »

Aha ja sam mislio da od qatra dobijaju oko 45-50
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#50108 Re: FC Barcelona

Post by tufahija12345 »

Muhamed Đakmić wrote:
tufahija12345 wrote:Dok god u Argentini igraju Di Maria i Higuain one ne trebaju nicemu da se nadaju. Oni su glavni razlog zasto reprezentacija koja ima Messija izgleda potpuno prosječno. Nesposobni su za bilo šta, a to je u desetinama utakmica potvrđeno.
Apsolutno netačno. Šta je konkretno sinoć trebao da uradi Higuain ili di Maria pa da ne izgube?

Najveći krivci su debilni južnoamerički selektori i argentinski ponos koji im ne dozvoljava da dovedu ozbiljnog stranog trenera ili da na koljenima mole Sampaolija i Bielsu.

Ko je ba Eduardo Bauza u širim razmjerima od južnoameričkih? Obična trenerska nula.

Mislim, može se neko slagati ili ne slagati, ali isto se konstantno dešava i Brazilu još od osvajanja Svjetskog prvenstva 2002. godine.

Argentina i Brazil su i dalje u vrhu svjetskog fudbala, ali više nisu najbolje reprezentacije na svijetu, jer je fudbal napredovao na taktičkom i fizičkom polju dovoljno da pravi trener i taktika neutrališu individualni kvalitet na protivničkoj strani. To južnoameričke nacije odbijaju da prihvate i brukaju se.

Pa di Maria je uz Messija vodio Argentinu na prošlom Svjetskom prvenstvu, kako ba možeš reći da je ubleha? Jer je igrao za Real Madrid? :-)
Kasnim s odgovorom, al dobro. Muhamede slažem se u potpunosti za selektore, tu su evropljani otisli daleko od juznoamerikanaca. Međutim, Di Maria po meni nema mjesto u reprezentaciji Argentine. Lik je potpuno taktički neinteligentan, njegov prvi dodir (što je Messiju jako važno a to vidimo po Suarezu i Nejmaru) je katasrofalan. Mogao bi se sastavit dvosatni klip njegovih promašaja na čiste messijeve asistencije. Jednostavno, čovjek upropasti sve ono što Messi krvavo izgradi. Ne slažem se nimalo da je on na prvenstvu u Brazilu vodio argentinu naprijed zajedno sa Messijem, Cakstavise, bio je isti kao i sada. A i inace je on upitan kao igrac. Imao je samo jednu dobru sezonu sa Realom, sve ostalo je saka jada.

Mesiju kao igracu, u reprezentaciji, mislim da ne trebaju uopce neki klasni igraci . Trebaju mu samo radnici koji ce znati da prate njegovu igru. I nece pravit glupe greske ko Di Maria i biti sebicni kad imaju gomilu drugih opcija. Primjer PEdra. Argentina ima mnogo bolje igrace naprijed od Pedra, al niti jedan ne radi za njega posao kao sto je to Pedro radio. Al da se to sve ostvari potreban je selektor koji ce to prepoznati.

Sve u svemu, sinoc se jasno pokazalo da je Messi sposoban da iznese utakmicu samo ako ga suigraci znaju ispratit.
Za Higuaina nemam sta pisati. Dovoljno je pogledati karikaturu na goal.com kako prackom razbija Messijeve zlatne lopte :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#50109 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Trebas razdvojiti neke stvari... Di Maria je takticki itekako dobar igrac, druga stvar je sto se on trosi na terenu toliko da donosi pogresne odluke kad dobije loptu. Zadnju sezonu u Madridu on je igrao prednjeg veznog, a u fazi odbrane je zatvarao i tu i Ronaldovu poziciju. Madrid nije ista ekipa bez njega.

I nije nikad podbacio u dresu Argentine, za razliku od Higuaina i Aguera. Da je on igrao finale sa Nijemcima, mozda bi sve bilo drugacije.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50110 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

ultima_palabra wrote:Trebas razdvojiti neke stvari... Di Maria je takticki itekako dobar igrac, druga stvar je sto se on trosi na terenu toliko da donosi pogresne odluke kad dobije loptu. Zadnju sezonu u Madridu on je igrao prednjeg veznog, a u fazi odbrane je zatvarao i tu i Ronaldovu poziciju. Madrid nije ista ekipa bez njega.

I nije nikad podbacio u dresu Argentine, za razliku od Higuaina i Aguera.
To je, ali niko ne zna sta Argentina hoce. Svi znaju da je cilj da Messi bude najbolji, ali kako? Od 2006 pa do danas, vidjeli smo sve i svasta Maradona na juris, Batista na kratke pasove, Sabella i tvrdi sistem, Tata koji je sve to udrobio, i sad ovaj Paton koji proklinje sve sto je uopste prihvatio funkciju. Argentina ima dobre igrace, tri finala anije malo ali... Ono je bolestan ambijent i nemoguce je raditi u tim uslovima. Ovo sto su napravili je i vise nego sto zasluzuju. U Argentini su igraci nesto najbolje sto imaju ali uprava, stampa i nerealna ocekivanja navijaca koji misle da po nekom nebeskom zakonu moraju biti prvaci svega, dovode do ove situacije gdje se ne zna ko pije a ko placa. Njima teren i struka nije najveci problem
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#50111 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Uvijek ima gore... mogu biti kao Engleska :D

Jeste im savez odron, ali i sa najgorom birokratijom se moze odigrati dobar turnir. U zadnjih 10 godina nisu imali ozbiljnog trenera, volio bih vidjeti Bielsu ili Pekermana da rade sa Messijem.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#50112 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

Bila je jednom prica oko Pekermana, pa je jedan od guzonja u savezu tu pricu oborio sa obrazlozenjem kako nece da radi sa jevrejima. Ne sjecam se tacno, Skendo zna detalje.

A Bielsa je lud, al' ipak dobro zna ko i sta ga ceka u savezu, tako da taj film necemo gledat' uskoro.

Al' ako im je stvarno stalo do toga da bude trener iz Argentine, sto ne pokusaju sa Pochettinom? Tottenham ionako nece nikad osvojit' nista. :D
omar little
Posts: 17409
Joined: 14/03/2008 21:14

#50113 Re: FC Barcelona

Post by omar little »

i pekerman i bielsa su vec bili treneri argentine, ne vidim sto bi se vracali. posebno ne u takav odron od saveza i atmosfere. peketman je radio i u savezu.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#50114 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Tito_i_Partija wrote:Bila je jednom prica oko Pekermana, pa je jedan od guzonja u savezu tu pricu oborio sa obrazlozenjem kako nece da radi sa jevrejima. Ne sjecam se tacno, Skendo zna detalje.

A Bielsa je lud, al' ipak dobro zna ko i sta ga ceka u savezu, tako da taj film necemo gledat' uskoro.

Al' ako im je stvarno stalo do toga da bude trener iz Argentine, sto ne pokusaju sa Pochettinom? Tottenham ionako nece nikad osvojit' nista. :D
Argentinu mogu voditi samo dokazani argentinci tj. Simeone ili onaj ludi ćelo Sampaoli.
Bielsa je previše lud i za njih :lol: :mrgreen:

I pored takvih imena oni izabiraju šarlatane poput Batiste, Tate Martina, Bauze :facepalm: protracili su najbolje Messijeve godine sa tim pokemonima.
Njihov Savez je gori i od našeg :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50115 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Argentina je totalni haos. Dugo vremena je to luda kuca, ali od smrti Gorondone nema covjeka koji je u stanju to da poslozi. Pa oni su na sedam dana do pocetka olimpijade imali samo cetiri igraca koji su dosli na pripreme ...Niti selektora, niti bilo koga da te momke doceka. Tada nastupa sou kada je Maradona rekao "Nema veze, mozemo ih voditi ja i Negro Enriqe i uzimamo garant" :D :D :D Liga je kasnila oko tri sedmice jer nisu znali kako da implementiraju novi sistem koji su izglasavali tri puta. Uz sve to, Argentina ima najodvratniju sportsku stampu na svijetu. Englezi su umjerena gospoda koja bira rijeci. Onaj spektakl od sinoc nakon utakmice je za anale. Dakle, vidjeli ste sigurno onaj video gdje Messi stoji ispred cijelog tima i saopstava da prekidaju bilo kakav vid komunikacije sa Argentinskom stampom. A razlog je nevjerovatan. Na ovo okupljanje za dvomec sa Brazilom i Kolumbijom, FOX SPORT pocinje sa strasno agresivnom kampanjom protiv Pocha Lavezzija Prica je da je Pocho pozvan zato sto je :" Leov privatni klovn i sto mu donosi ujutro kafu u sobu" Preslo se preko toga ali dan prije utakmice sa Kolumbijom novinar Gabriel Anello izlazi sa bombom:" Lavezzi sutra nece biti na klupi za rezervne igrace zato sto je veceras popusio joint u karantinu" To je prelilo casu. Nakon utakmice Messijeva sestra salje tweet novinaru Foxa koji vec dvije godine optuzuje messija da je izdajnik i da igra samo za Barcelonu a da ga za reprezentaciju nije briga, da prokomentarise nastup Lea. Tip , mrtav hladan odgovara da je Leova fantasticna utakmica njegova zasluga jer ga siba preko medija :D :D :D Poslije je jos dodao da on sa zenama ne diskutuje "ni o fudbali niti bilo cemu" Danas Lavezzijev advokat podnosi tuzbu a novinar kaze da ce podnijeti dokaze i za ovaj slucaj i kada je Lavezzi sklonjen sa doping kontrole radi koke. :shock: :shock: :shock:
Ovo pisem cisto da vidimo ambijent koji treba da doprinese osvajanju mundijala i Cope :D :D

Treneri: Pa ko normalan da se usudi da preuzme na sebe ovaj teret. Predsjednik Argentine Mauricio Macri je molio Bielsu sto je ovaj naravno odbio. Pekerman je vec dugo u Kolumbiji i ne pada mu na pamet da se vraca. Od oih vidjenijih u Evropi niko nije kandidat. Svi mjerkaju situaciju zasticeni dobrim ugovorima. Ali da se ne lazemo, Cholo y Poche hoce, ali da to bude 100% njihovo projekat, a to je kada Messi ne bude tu. Messi daje puno, ali i uslovljava dosta stvari. Oni otpadaju . Jorge je mozda najblizi ali tesko.

Sve u svemu, najbolje sto im se moglo desiti je da do Marta nema utakmica. Raspored im je dobar, tako da ce ici na WC. Osim ako se ne desi katastrofa...
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#50116 Re: FC Barcelona

Post by Saian »

Vertig0 wrote:Ne bi oni ni sinoc dobili da on nije odigrao onako. Gol i dvije asistencije, svaka iole ozbiljnija akcija je od njega krenula ili je ucestvovao u njoj dobrim dijelom. Ne moze to tako, nije mi jasno ni kako su igrali ta tri finala ...
nisam gledao, al ovaj hajlajc odaje da je satr'o nogom u skoku sve, kruzhni april i maj geri zajedno :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50117 Re: FC Barcelona

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:Dakle, vidjeli ste sigurno onaj video gdje Messi stoji ispred cijelog tima i saopstava da prekidaju bilo kakav vid komunikacije sa Argentinskom stampom. A razlog je nevjerovatan. Na ovo okupljanje za dvomec sa Brazilom i Kolumbijom, FOX SPORT pocinje sa strasno agresivnom kampanjom protiv Pocha Lavezzija Prica je da je Pocho pozvan zato sto je :" Leov privatni klovn i sto mu donosi ujutro kafu u sobu"
Znao sam ja da je Messi Spahićev davno izgubljeni brat :oops: :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#50118 Re: FC Barcelona

Post by ultima_palabra »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:Dakle, vidjeli ste sigurno onaj video gdje Messi stoji ispred cijelog tima i saopstava da prekidaju bilo kakav vid komunikacije sa Argentinskom stampom. A razlog je nevjerovatan. Na ovo okupljanje za dvomec sa Brazilom i Kolumbijom, FOX SPORT pocinje sa strasno agresivnom kampanjom protiv Pocha Lavezzija Prica je da je Pocho pozvan zato sto je :" Leov privatni klovn i sto mu donosi ujutro kafu u sobu"
Znao sam ja da je Messi Spahićev davno izgubljeni brat :oops: :mrgreen:
Lavezzi=Ibričić :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#50119 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

Haj na stranu to sto ga napadaju u stampi, al' Lavezzi vala nije nikakav igrac.
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#50120 Re: FC Barcelona

Post by Vertig0 »

Messi ni na klupi :?
omar little
Posts: 17409
Joined: 14/03/2008 21:14

#50121 Re: FC Barcelona

Post by omar little »

bolestan. povraca. tako kazu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#50122 Re: FC Barcelona

Post by Charuga »

Neki dobar link?
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#50123 Re: FC Barcelona

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:Neki dobar link?
http://www.sportcategory.com/c-1.html
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#50124 Re: FC Barcelona

Post by sizifinho »

joj joj, ovaj roberto mi je tako drag igac... stvarno je borben
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#50125 Re: FC Barcelona

Post by Logovan »

Blijeda igra. :-)
Post Reply