Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50051 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

Kaže Tavares stelantis,...sve će više evropljana kupovati jeftinije kineske el.automobile,...jer je pala kupovna moć evropljana, prozivajući i eu politiku.
Nije pala kupovna moć, već ste vi poskuoili toliko svoje krševe i natjerali ljude da racionalnije troše svoj novac. Niste ponudili nikakvu alternativu..za tri cilindra tražite 60 000 KM
Ali i kinezi će doći do problema...u jednom momentu. Napraviti jeftin i kvalitetan auto u ovim vremenima, koji će zadovoljiti ukuse većine evropljana će biti teško.
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#50052 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

Sve negermanske, Beneluks i skandinavske zemlje u Evropi imaju problem sa kupovnom moći.
Mediteran još i sa el. energijom. Francuzi imaju nuklearne pa neće imati problem sa el energijom, mediteranska sirotinja hoće.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50053 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Kakav bumerang, kako se samo vraća evropi sve što su radili.

Kada su izmještali pola proizvodnje u Kinu radi većeg profita, bolila ih je neka stvar što domaće stanovništvo uskraćuju za prihode.

Kada je kinesko tržište eksplodiralo sve svoje proizvode su podredili kinezima, njihovom tržištu i ukusu opet zaboravljajući domaće tržište i kupce, jer ko njih jebe, oni će opet patriotski kupovati evropsko, a i kinezi prave kante.

Sada kada su kinezi došli istog nivoa razvoja, čak i pretekli po nekim stvarima i imaju jeftiniji proizvod, sada kuku. Sada se fol brinu svi što je društvo siromašno i treba zabraniti da im kinez uvaljuje krš. :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50054 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

Naravno, licemjeri su to veliki :-D

hvala im na njihovim proizvodima...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50055 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

DIzelgejt je najveca paradigma evropskog licemjerstva i prevare..... prodavanje suplje pod istinu....
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50056 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

I prde miš na kraju.

Osim što nas sjebaše sve i napraviše takav state of mind cijele Europe da sad ne možeš uzet Renault sa možda njihovim najboljim motorom ikad 1.5dci…

Mazda vidim još samo u CX-5 nudi 2.2 dizel…

Katastrofa…


Kladim se da bi se jedan Jogger prodavao pet puta više sa tim dci-jem nego s ovim 1.0 govnetom.
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50057 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2023 11:39 I prde miš na kraju.

Osim što nas sjebaše sve i napraviše takav state of mind cijele Europe da sad ne možeš uzet Renault sa možda njihovim najboljim motorom ikad 1.5dci…

Mazda vidim još samo u CX-5 nudi 2.2 dizel…

Katastrofa…


Kladim se da bi se jedan Jogger prodavao pet puta više sa tim dci-jem nego s ovim 1.0 govnetom.
Ne samo jogger, već i drugi modeli,..
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#50058 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

Prodaja Austral vs 3008 će dati najbolji odgovor.

Mada je Francuska žestoko oporezovala dizel motore pa im dizel motor ne bi bio isplativ.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50059 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

vjerujete li u inlfaciju jos uvijek? :-D


https://www.press.rolls-roycemotorcars. ... motor-cars
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#50060 Re: Automobilizam - All about

Post by Throttle »

Ne kupuje ovo radnicka klasa svakako, njima je zivot poskupio. Ovi bogati su se svakako jos vise obogatili na tudjoj muci u zadnje 3 godine pa mogu rollseve kupovat
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50061 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

Logy
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50062 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 09/01/2023 21:18 Ne kupuje ovo radnicka klasa svakako, njima je zivot poskupio. Ovi bogati su se svakako jos vise obogatili na tudjoj muci u zadnje 3 godine pa mogu rollseve kupovat
na to i aludiram :thumbup:

govna
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50063 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Možda su požurili da kupe da im inflacija ne pojede novac, a Rols dobro čuva vrijednost. :D

Teško je inflaciju objasniti nekome ko neće nimalo da je razumije.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50064 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

ma ne zelim da prihvatim da se to samo od sebe desava/desi, a da ovi ne stoje iza toga...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50065 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Pa ne dešava se samo od sebe. Uzročno posljedična veza.
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50066 Re: Automobilizam - All about

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:34 vjerujete li u inlfaciju jos uvijek? :-D

Ne sramoti se
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#50067 Re: Automobilizam - All about

Post by problemnatravunu »

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50069 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

dobar dan kako ste vi


Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#50070 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

dobro smo a vi??

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50071 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

nemoj u jarugu nemoj u jarugu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50072 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2023 06:29
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 20:34 vjerujete li u inlfaciju jos uvijek? :-D

Ne sramoti se
ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista :lol:
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#50073 Re: Automobilizam - All about

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 10/01/2023 13:09
izvrsni direktor wrote: 10/01/2023 06:29

Ne sramoti se
ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista :lol:
Nije gospa iz medjugorja pa da vjerujes u nju ili ne.

Inflacija je naziv stanja u ekonomiji, a kako je doslo, da li je slucajno ili namjerno, eh to je nesto gdje bi se malcice manje osramotio da pitas.
Ovako se svrstavas sa nepismenom mavrom koja jos uvijel smatra da korona ne postoji.
Imas svakakvih ispada, ali ovaj put se bas sramotis
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#50074 Re: Automobilizam - All about

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2023 13:32
Evolution_IV wrote: 10/01/2023 13:09

ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista :lol:
Nije gospa iz medjugorja pa da vjerujes u nju ili ne.

Inflacija je naziv stanja u ekonomiji, a kako je doslo, da li je slucajno ili namjerno, eh to je nesto gdje bi se malcice manje osramotio da pitas.
Ovako se svrstavas sa nepismenom mavrom koja jos uvijel smatra da korona ne postoji.
Imas svakakvih ispada, ali ovaj put se bas sramotis
Znam ja sta je, al nacin kako nam prezentuju je prevara..

o coroni ne bi, samo cu ti reci da se u SWISS deklarise kao podvrsta gripe, ljudi normalno rade i kad im ustanove da imaju ;-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50075 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

sjo klosarluka :lol:
Post Reply