Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51481
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#50051 Re: Automobilizam - All about
Kaže Tavares stelantis,...sve će više evropljana kupovati jeftinije kineske el.automobile,...jer je pala kupovna moć evropljana, prozivajući i eu politiku.
Nije pala kupovna moć, već ste vi poskuoili toliko svoje krševe i natjerali ljude da racionalnije troše svoj novac. Niste ponudili nikakvu alternativu..za tri cilindra tražite 60 000 KM
Ali i kinezi će doći do problema...u jednom momentu. Napraviti jeftin i kvalitetan auto u ovim vremenima, koji će zadovoljiti ukuse većine evropljana će biti teško.
Nije pala kupovna moć, već ste vi poskuoili toliko svoje krševe i natjerali ljude da racionalnije troše svoj novac. Niste ponudili nikakvu alternativu..za tri cilindra tražite 60 000 KM
Ali i kinezi će doći do problema...u jednom momentu. Napraviti jeftin i kvalitetan auto u ovim vremenima, koji će zadovoljiti ukuse većine evropljana će biti teško.
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#50052 Re: Automobilizam - All about
Sve negermanske, Beneluks i skandinavske zemlje u Evropi imaju problem sa kupovnom moći.
Mediteran još i sa el. energijom. Francuzi imaju nuklearne pa neće imati problem sa el energijom, mediteranska sirotinja hoće.
Mediteran još i sa el. energijom. Francuzi imaju nuklearne pa neće imati problem sa el energijom, mediteranska sirotinja hoće.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50053 Re: Automobilizam - All about
Kakav bumerang, kako se samo vraća evropi sve što su radili.
Kada su izmještali pola proizvodnje u Kinu radi većeg profita, bolila ih je neka stvar što domaće stanovništvo uskraćuju za prihode.
Kada je kinesko tržište eksplodiralo sve svoje proizvode su podredili kinezima, njihovom tržištu i ukusu opet zaboravljajući domaće tržište i kupce, jer ko njih jebe, oni će opet patriotski kupovati evropsko, a i kinezi prave kante.
Sada kada su kinezi došli istog nivoa razvoja, čak i pretekli po nekim stvarima i imaju jeftiniji proizvod, sada kuku. Sada se fol brinu svi što je društvo siromašno i treba zabraniti da im kinez uvaljuje krš.
Kada su izmještali pola proizvodnje u Kinu radi većeg profita, bolila ih je neka stvar što domaće stanovništvo uskraćuju za prihode.
Kada je kinesko tržište eksplodiralo sve svoje proizvode su podredili kinezima, njihovom tržištu i ukusu opet zaboravljajući domaće tržište i kupce, jer ko njih jebe, oni će opet patriotski kupovati evropsko, a i kinezi prave kante.
Sada kada su kinezi došli istog nivoa razvoja, čak i pretekli po nekim stvarima i imaju jeftiniji proizvod, sada kuku. Sada se fol brinu svi što je društvo siromašno i treba zabraniti da im kinez uvaljuje krš.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50054 Re: Automobilizam - All about
Naravno, licemjeri su to veliki
hvala im na njihovim proizvodima...
hvala im na njihovim proizvodima...
- skrbavi-admin
- Posts: 7131
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50055 Re: Automobilizam - All about
DIzelgejt je najveca paradigma evropskog licemjerstva i prevare..... prodavanje suplje pod istinu....
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50056 Re: Automobilizam - All about
I prde miš na kraju.
Osim što nas sjebaše sve i napraviše takav state of mind cijele Europe da sad ne možeš uzet Renault sa možda njihovim najboljim motorom ikad 1.5dci…
Mazda vidim još samo u CX-5 nudi 2.2 dizel…
Katastrofa…
Kladim se da bi se jedan Jogger prodavao pet puta više sa tim dci-jem nego s ovim 1.0 govnetom.
Osim što nas sjebaše sve i napraviše takav state of mind cijele Europe da sad ne možeš uzet Renault sa možda njihovim najboljim motorom ikad 1.5dci…
Mazda vidim još samo u CX-5 nudi 2.2 dizel…
Katastrofa…
Kladim se da bi se jedan Jogger prodavao pet puta više sa tim dci-jem nego s ovim 1.0 govnetom.
- konektovan
- Posts: 51481
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#50057 Re: Automobilizam - All about
Ne samo jogger, već i drugi modeli,..EFD22 wrote: ↑09/01/2023 11:39 I prde miš na kraju.
Osim što nas sjebaše sve i napraviše takav state of mind cijele Europe da sad ne možeš uzet Renault sa možda njihovim najboljim motorom ikad 1.5dci…
Mazda vidim još samo u CX-5 nudi 2.2 dizel…
Katastrofa…
Kladim se da bi se jedan Jogger prodavao pet puta više sa tim dci-jem nego s ovim 1.0 govnetom.
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#50058 Re: Automobilizam - All about
Prodaja Austral vs 3008 će dati najbolji odgovor.
Mada je Francuska žestoko oporezovala dizel motore pa im dizel motor ne bi bio isplativ.
Mada je Francuska žestoko oporezovala dizel motore pa im dizel motor ne bi bio isplativ.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#50060 Re: Automobilizam - All about
Ne kupuje ovo radnicka klasa svakako, njima je zivot poskupio. Ovi bogati su se svakako jos vise obogatili na tudjoj muci u zadnje 3 godine pa mogu rollseve kupovat
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83557
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50063 Re: Automobilizam - All about
Možda su požurili da kupe da im inflacija ne pojede novac, a Rols dobro čuva vrijednost.
Teško je inflaciju objasniti nekome ko neće nimalo da je razumije.
Teško je inflaciju objasniti nekome ko neće nimalo da je razumije.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50064 Re: Automobilizam - All about
ma ne zelim da prihvatim da se to samo od sebe desava/desi, a da ovi ne stoje iza toga...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50065 Re: Automobilizam - All about
Pa ne dešava se samo od sebe. Uzročno posljedična veza.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#50066 Re: Automobilizam - All about
Ne sramoti se
- problemnatravunu
- Posts: 18761
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
- skrbavi-admin
- Posts: 7131
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50069 Re: Automobilizam - All about
dobar dan kako ste vi


- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#50070 Re: Automobilizam - All about
dobro smo a vi??


- skrbavi-admin
- Posts: 7131
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50071 Re: Automobilizam - All about
nemoj u jarugu nemoj u jarugu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50072 Re: Automobilizam - All about
ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#50073 Re: Automobilizam - All about
Nije gospa iz medjugorja pa da vjerujes u nju ili ne.Evolution_IV wrote: ↑10/01/2023 13:09ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista![]()
Inflacija je naziv stanja u ekonomiji, a kako je doslo, da li je slucajno ili namjerno, eh to je nesto gdje bi se malcice manje osramotio da pitas.
Ovako se svrstavas sa nepismenom mavrom koja jos uvijel smatra da korona ne postoji.
Imas svakakvih ispada, ali ovaj put se bas sramotis
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#50074 Re: Automobilizam - All about
Znam ja sta je, al nacin kako nam prezentuju je prevara..izvrsni direktor wrote: ↑10/01/2023 13:32Nije gospa iz medjugorja pa da vjerujes u nju ili ne.Evolution_IV wrote: ↑10/01/2023 13:09
ma samo od sebe nastaje, niko se ne bogati, fol ne vrijede pare nista![]()
Inflacija je naziv stanja u ekonomiji, a kako je doslo, da li je slucajno ili namjerno, eh to je nesto gdje bi se malcice manje osramotio da pitas.
Ovako se svrstavas sa nepismenom mavrom koja jos uvijel smatra da korona ne postoji.
Imas svakakvih ispada, ali ovaj put se bas sramotis
o coroni ne bi, samo cu ti reci da se u SWISS deklarise kao podvrsta gripe, ljudi normalno rade i kad im ustanove da imaju
- skrbavi-admin
- Posts: 7131
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50075 Re: Automobilizam - All about
sjo klosarluka 
