Genije, BiH nije plod Alije i njegove volje, već plod volje naroda Bosne i Hercegovine. Stoga, sa ili bez Alije, Bosne bi bilo, samo što su zahvaljujući njemu i njemu sličnima svi katolici i pravoslavci po automatizmu svrstani u Hrvate, odnosno Srbe. Uz pomoć reisa uspio je izjednačiti pojam muslimana i Bošnjaka. Svaka mu čast na tom.tabloid wrote: Odavno nesto gluplje nije napisano.
Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
-
extraordinary
- Posts: 1377
- Joined: 17/05/2010 12:42
#5001 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
-
poostar
- Posts: 1217
- Joined: 22/01/2008 13:15
- Location: Picin Han
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5003 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
vjeruj mi lave ti ako imas vise od 15 godina a ovaj stupanj razmisljanja onda nam je obrazovni sistem jako nisko pao..zelis reci da je zahvaljujuci aliji doslo do pojave milosevica i efekta njegove politike na srpski narod u BIH..il tuđmana i efekta njegove politike na hrvate u BIH..? mislim ja razumijem da covjek moze biti u zabludi al citajuci tvoje postove gdje uporno pokusavas opravdati americko mesarenje sirom svijeta,pa aminanje napada na iran,pa aliju svrstati s gnjidama tipa mladic,karadzic,milosevic,tuđman..de se malo preispitaj?to nije bas normalno razbisljanje sa stanovista ljudskosti i zdravog karaktera a ne pripadnika nekog naroda..extraordinary wrote:Genije, BiH nije plod Alije i njegove volje, već plod volje naroda Bosne i Hercegovine. Stoga, sa ili bez Alije, Bosne bi bilo, samo što su zahvaljujući njemu i njemu sličnima svi katolici i pravoslavci po automatizmu svrstani u Hrvate, odnosno Srbe. Uz pomoć reisa uspio je izjednačiti pojam muslimana i Bošnjaka. Svaka mu čast na tom.tabloid wrote: Odavno nesto gluplje nije napisano.
-
extraordinary
- Posts: 1377
- Joined: 17/05/2010 12:42
#5004 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Alija se sam svrstao u većinu stvari koje si naveo, i to samim tim što se zalagao za interese SAMO i isključivo jednog naroda. A da je pri tom definicija naroda bila ne njegovo opredjeljenje, već njegova vjerska pripadnost. Nije se zalagao za interese Bosanaca i Hercegovaca, jer Bosanci i Hercegovci mogu biti katolici, pravoslavci, ateisti, i ostali. Zalagao se za interese muslimana, odnosno Bošnjaka. Ti mi sad dokaži da nije tako.nikad_vise wrote: vjeruj mi lave ti ako imas vise od 15 godina a ovaj stupanj razmisljanja onda nam je obrazovni sistem jako nisko pao..zelis reci da je zahvaljujuci aliji doslo do pojave milosevica i efekta njegove politike na srpski narod u BIH..il tuđmana i efekta njegove politike na hrvate u BIH..? mislim ja razumijem da covjek moze biti u zabludi al citajuci tvoje postove gdje uporno pokusavas opravdati americko mesarenje sirom svijeta,pa aminanje napada na iran,pa aliju svrstati s gnjidama tipa mladic,karadzic,milosevic,tuđman..de se malo preispitaj?to nije bas normalno razbisljanje sa stanovista ljudskosti i zdravog karaktera a ne pripadnika nekog naroda..
Da se razumijemo, ne optužujem Aliju da je ratni zločinac ili slično, međutim, osoba njegovog intelekta ( neosporno je da ga je imao ), morala je mnogo poteza drugačije povući.
A očigledno da si me pomiješao sa nekim, jer nema aminanja za ono što Amerika radi po svijetu, niti sam igdje pisao o tome niti o Iranu i sličnim temama.
-
big.muzzy
- Posts: 153
- Joined: 30/03/2010 10:02
#5005 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
hajde matere ti iznesi još neku dubokoumnu opservaciju. Ako nemaš ništa bolje, priznaj da je nastup na intervjuu bio u najmanju ruku dobaralternativni wrote:Alija nije tema. Drzimo se price o Fahri.
Veceras je dobio priliku da gostuje u 60' i da par puta izgovori razbacan niz rijeci: ekonomija, nato, euroatlanske integracije,...
U jednom trenutku je poceo da prica o svojoj Stranci za BiH, pa ga je Bakir podsjetio da mu se stranka drugacije zove.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#5006 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
sinoć Ščepo
,na ranu ga priviti
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5007 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
@extraordinary,vidi drug ti imas ozbiljnih problema..pored prelijepih ociju i usiju koje ti je bog dao ti ne zelis da vidis i cujes
nebi radije da ulazim u raspravu,vidim na dobrom si putu i imaj jako veliku zelju da izneses sto vise nebuloza i stvari koje nemaju veze s zdravim razumom,pa radije da ne trujes temu..
ev to je taj nivo na kojem ti vodis diskusiju.

iskljucivo jedan narod je i bio meta druga dva naroda..Ovaj narod koji je alija iskljucivo predstavljao je jedini i prihvatio a i danas prihvata BIH kao svoju drzavu..taj narod su BIH gradjani..to sto su velikosrpskoj i velikohrvatskoj politici prisli u vecini dva naroda u BIH,u najmanju ruku je bezobrazno podmetati aliji..sta vise nevjerovatna ti je ovo podvala..Alija se sam svrstao u većinu stvari koje si naveo, i to samim tim što se zalagao za interese SAMO i isključivo jednog naroda.
ozbiljnih ti problema imasA da je pri tom definicija naroda bila ne njegovo opredjeljenje, već njegova vjerska pripadnost. Nije se zalagao za interese Bosanaca i Hercegovaca, jer Bosanci i Hercegovci mogu biti katolici, pravoslavci, ateisti, i ostali
ja tvrdim da ne postoji bog..ti sad dokazi da postoji. Zalagao se za interese muslimana, odnosno Bošnjaka. Ti mi sad dokaži da nije tako.
alija je imao gresaka,i svako od nas ih ima..taj covjek je bio na celu drzave u vrijeme najtezeg vremena za nju u posljednjih nekoliko stotina godina i sad mu sputavati zbog nekakvih kluposti koje nemaju utemeljenja ni u zdravom razumu a tek u argumentima je krajnje licemjerno..i reci kako je on kriv zbog politike danasnjih srba i hrvata je krajnje bezobrazno..Da se razumijemo, ne optužujem Aliju da je ratni zločinac ili slično, međutim, osoba njegovog intelekta ( neosporno je da ga je imao ), morala je mnogo poteza drugačije povući.
u pitanju je kolega zornbil..il tako nekako..uglavnom imate dosta slicnosti..pljujete aliju,mrzite reisa,gadi vam se fahro..et jedino sto ti ne opravdavas ameriku i njeno sakacenje miliona neduznih ljudiA očigledno da si me pomiješao sa nekim, jer nema aminanja za ono što Amerika radi po svijetu, niti sam igdje pisao o tome niti o Iranu i sličnim temama.
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5008 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Poslije sunneta, jelde?zonbirile wrote:sinoć Ščepo,na ranu ga priviti
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5009 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
@alternativni
a ovaj zakljucak da je izjavom o pobjedi kod bosnjaka rekao da njega ne zanima izborni zakon,i da mu odgovara politika HDZ-a je stvarno za vjerovali ili ne..de zivota ti malo mi dublje ovo razjasni. neznam jel do mene il je malo besmisleno..
sto se tice svih tih istrosenih clanova SBB-a ja znam njih par,nekoliko visokorangiranih i nekih lokalaca..koliko ih to ima vidim da raspolazes obilnim informacijama o pobjeguljama iz SDA u SBB..

prvo ljudino imam osjecaj da se s politikom i ne snalazis bas..mislim da je svako iole normalan shvatio sustinu tog odgovora..covjek je prije toga govorio o svoj pogubnosti i svemu onome sto nam je ta dosadasnja politika srbije donijela..druga stvar je da politicari ne mogu pricati kao sto je jednom prilikom kosmic imao peh pa krenuo kafanski vodit raspravu po studiju..svaka rijec se kod njih vaga i normalno da ce reci da vjeruje da srbija zeli dobre odnose sa BIH..Nakon svih sranja koja nam Srbija pravi ovih mjeseci, on izjavi da vjeruje da Srbija zeli dobre odnose sa BiH!!!
pogledaj do kojeg dometa ide tvoja mrznja prema njemu..jednu obicnu gresku sputavas covjeku..ako je ovo najvise sto mu zamijeris fahrudin je razvalio kod bakira..meni je vidis vise zasmetalo kad ga bakir uporedi s harisom pa on rece nisam ja haris fala bogu..mislim da je to onako s ljudske strane malo otrcano od njega i da si to prigovorio rekao bi da si upravu..Umjesto imena svoje stranke on spominje Stranku za BiH (isto malo dijete kad prvi put recituje pjesmicu)
covjek jos objasnio..sta ti ovdje nije jasno..il da ti i ja jos jednom ponovim u kojem je kontekstu receno..Prica nam pricu da su na izborima pobijedili SDP, SNSD, HDZ i SBB. Pri tome izjavi da je SDP pobijedio u Federaciji, a ostali u nacionalnim torovima.
svasta..covjek i ovu paralelu s SDA objasnio..Cista laz! jer on je izgubio od Bakira, a SBB je losija od SDA. Osim toga, izjava da je pobijedio medju Bosnjacima porucuje da ga ne zanima izborni zakon, nego mu vise odgovara HDZ-politika-sa-izbornim-torovima.
sto se tice terziceve izjave neko je spomenuo prije par stranica i rekao sam da je to cisti peh terzica i besmislena izjava.Al et u svakom slucaju ako cemo traziti neki smisao recemo da je Terzija ispao fer i priznao da je pogrijesioDalje izjavljuje da je stanje u zemlji katastrofalno zbog istrosenih kadrova iz SDA! Pa pomenuti kadrovi su sad u njegovoj stranci.
(Posebno zanimljiv Terzic koji je nedavno na TV-u sam sebe prozvao kad je rekao da su losi bivsi premijeri iz SDA)
sto se tice svih tih istrosenih clanova SBB-a ja znam njih par,nekoliko visokorangiranih i nekih lokalaca..koliko ih to ima vidim da raspolazes obilnim informacijama o pobjeguljama iz SDA u SBB..
nastup mu je bio dobar..ako ces mu traziti dlaku u jajetu obrati paznju na druge stvari oko njega,pa kritikuj..jer na sinocni nastup mislim da se nema sta ni dodati ni oduzeti..Sta je tebi bilo dobro u njegovom nastupu?
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5010 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
pa jarugo stara ja zapostavio tebe pravo ovih danaultima_palabra wrote:Poslije sunneta, jelde?zonbirile wrote:sinoć Ščepo,na ranu ga priviti
neg sta ti mislis kako je sad ovo lizanje bakira s presidenteom..danas clanak o formiranju vlade u TK i uvezeni causevic na drugoj stranici avaza
koja je sansa da je bakir naslutio da ce radoncic posredovati dogovoru Allmighty Zlaje i Doleta
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5011 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ma bolje je Fahri da se ne petlja sa SDP-om, opekao se svaki putnikad_vise wrote:pa jarugo stara ja zapostavio tebe pravo ovih danaultima_palabra wrote:Poslije sunneta, jelde?zonbirile wrote:sinoć Ščepo,na ranu ga priviti
![]()
neg sta ti mislis kako je sad ovo lizanje bakira s presidenteom..danas clanak o formiranju vlade u TK i uvezeni causevic na drugoj stranici avazaonako usput malo popljuvana dva potencijalna ministra iz SDA
![]()
koja je sansa da je bakir naslutio da ce radoncic posredovati dogovoru Allmighty Zlaje i Doleta
A za sve dogovore, razgovore i posredovanje je zadužen Tihi, ni rahmetli Holbrooke mu nije ravan u tome
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5012 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
doduse upravu si..ja zaboravio koliko socijaldemokrate drze do principijalnosti..ultima_palabra wrote: Ma bolje je Fahri da se ne petlja sa SDP-om, opekao se svaki putPonekad ga ovako aktiviraju kao upozorenje Tihiću i to je to... na šta je spao mali zmaj
![]()
A za sve dogovore, razgovore i posredovanje je zadužen Tihi, ni rahmetli Holbrooke mu nije ravan u tome
al opet kad covjek razmisli bice da nije do zmaja..on i sam rece da nije navikao biti rezervna opcija i da to nece biti ni u ovom slucaju..neg meni je vise zanimljiv fenomen bakira i pozivanje fahrudina od strane istog..
- plain vanilla
- Posts: 70304
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#5013 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
citaj avaz onda, oni su aktualni i objektivni, pusti se Bakiranikad_vise wrote:doduse upravu si..ja zaboravio koliko socijaldemokrate drze do principijalnosti..ultima_palabra wrote: Ma bolje je Fahri da se ne petlja sa SDP-om, opekao se svaki putPonekad ga ovako aktiviraju kao upozorenje Tihiću i to je to... na šta je spao mali zmaj
![]()
A za sve dogovore, razgovore i posredovanje je zadužen Tihi, ni rahmetli Holbrooke mu nije ravan u tometo je lekcija za sve ubuduce o kakvom se stranci radi i kako preko noci okrenu plocu kad je vlast u pitanju..u sustini ev isto rekosmo
![]()
al opet kad covjek razmisli bice da nije do zmaja..on i sam rece da nije navikao biti rezervna opcija i da to nece biti ni u ovom slucaju..neg meni je vise zanimljiv fenomen bakira i pozivanje fahrudina od strane istog..nema vise rezervnog krivca SDA,o dodiku se teme istrosile,SBB ocito ne diraju jer ima i fahrudin masineriju za rusenje,pa se haman sad uhvatili albanije,sjeverne afrike i stambolica
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5014 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
ma nemoj mi se ti sikirati o politici vani vaniplain vanilla wrote:citaj avaz onda, oni su aktualni i objektivni, pusti se Bakiranikad_vise wrote:doduse upravu si..ja zaboravio koliko socijaldemokrate drze do principijalnosti..ultima_palabra wrote: Ma bolje je Fahri da se ne petlja sa SDP-om, opekao se svaki putPonekad ga ovako aktiviraju kao upozorenje Tihiću i to je to... na šta je spao mali zmaj
![]()
A za sve dogovore, razgovore i posredovanje je zadužen Tihi, ni rahmetli Holbrooke mu nije ravan u tometo je lekcija za sve ubuduce o kakvom se stranci radi i kako preko noci okrenu plocu kad je vlast u pitanju..u sustini ev isto rekosmo
![]()
al opet kad covjek razmisli bice da nije do zmaja..on i sam rece da nije navikao biti rezervna opcija i da to nece biti ni u ovom slucaju..neg meni je vise zanimljiv fenomen bakira i pozivanje fahrudina od strane istog..nema vise rezervnog krivca SDA,o dodiku se teme istrosile,SBB ocito ne diraju jer ima i fahrudin masineriju za rusenje,pa se haman sad uhvatili albanije,sjeverne afrike i stambolica
nesto kontam mogla si me izvesti na kafu da u miru raspravimo o avazu i bakiru
- plain vanilla
- Posts: 70304
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#5015 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
e, vjera mi ne dozvoljava da izlazim s politickim neistomisljenicima 
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5016 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
ma ajd kad je stranka u pitanju,mislim da bi bog progledao kroz prste..svaki glasac je zlata vrijedanplain vanilla wrote:e, vjera mi ne dozvoljava da izlazim s politickim neistomisljenicima
osim toga izbila bi i posljednji bedem fahrudinove odbrane na sa-x ako me preobratis na put istine i pravde
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5017 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Avaz kao fahrodizijak. Kah kah...
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5018 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
pusti se bolan fahrofobije,jesil vidio sto razbismo hercules505sCrtom wrote:Avaz kao fahrodizijak. Kah kah...
-
hecimnadri
- Posts: 331
- Joined: 23/01/2011 06:09
#5019 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Evo članka iz 2009 (bljesak indo)
Za Bandića oba HDZ-a i Dodik, a Josipovića SDP i Silajdžić
BiH - Politika | Utorak, 29 Prosinac 2009
Image
I
vo Josipović i Milan Bandić uoči drugog kruga predsjedničkih izbora u Hrvatskoj poručili su kako obojica računaju na glasove hrvatskih državljana koji žive u Bosni i Hercegovini te su im obećali da će, pobijede li, brinuti o njihovim interesima.
"Želim imati najbolje odnose sa susjedima a posebno s BiH zbog velikog broja Hrvata u toj zemlji, ali i Bošnjaka i Srba koji imaju hrvatsko državljanstvo. To je jedan od glavnih ciljeva moje vanjske politike", kazao je Josipović u intervjuu koji je u utorak objavio sarajevski "Dnevni avaz", poručivši da će BiH u njemu uvijek imati velikog prijatelja, ma kome birači iz te zemlje dali glasove u konačnici hrvatskih predsjedničkih izbora, prenosi Hina.
Bandić je pak u usporednom intervjuu za isti list istaknuo da je u prvom krugu dobio uvjerljivo najveći broj glasova iz BiH pa očekuje kako će se to ponoviti i u drugom krugu.
"Ja ću biti prijatelj vlastitog naroda u BiH i očekujem njihovu podršku", rekao je Bandić.
Dva bosanskohercegovačka HDZ-a, koji su u prvom krugu podupirali Andriju Hebranga, još se nisu službeno očitovali kako će svom članstvu preporučiti da glasuje u drugom krugu, no predsjednik HDZ BiH Dragan Čović već je naznačio kako će favorit njegove stranke biti Bandić.
HDZ BiH preporuku svome članstvu dat će do kraja tjedna, kazao je Čović ocijenivši da je Bandić u blagoj prednosti pred Jospovićem jer može računati na glasove i s ljevice i iz centra kao i s desnice.
Predsjednik HDZ-a 1990. Božo Ljubić drži, međutim, da je Josipovićeva prednost pokazana u prvom krugu tolika da je upitno može li je Bandić kompenzirati glasovima drugih kandidata.
Kazao je kako je upitno hoće li se oni koji su podržali nekog od ostalih kandidata u prvom krugu uopće odlučiti glasovati i u drugom.
Socijaldemokratska partija BiH (SDP) daje čvrstu potporu Josipoviću dok je Bandića za sada manje-više otvoreno poduprla Stranka nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) kojoj je na čelu Milorad Dodik.
"Za Hrvatsku je bolje da pobijedi Bandić jer je praktičniji i realniji čovjek, baš kakav joj i treba", ocijenio je Dodikov prvi suradnik, glavni tajnik SNSD-a Rajko Vasić.
Potporu Bandiću iskazao je i Fahrudin Radončić, vlasnik "Avaza" i novopečeni političar koji će svoju šansu potražiti na izborima u BiH u listopadu 2010. godine.
"On (Bandić) je moj dugogodišnji prijatelj i normalno je da su moje simpatije na njegovoj strani", kazao je Radončić.
Potpredsjednik Stranke za BiH (SBiH) Beriz Belkić poručio je pak kako bi mu bilo draže da pobijedi Josipović.
Iz ovig članka se jasno vidi da Radončić razmišlja kao i Dodik i većina u entitetu RS
Za Bandića oba HDZ-a i Dodik, a Josipovića SDP i Silajdžić
BiH - Politika | Utorak, 29 Prosinac 2009
Image
I
vo Josipović i Milan Bandić uoči drugog kruga predsjedničkih izbora u Hrvatskoj poručili su kako obojica računaju na glasove hrvatskih državljana koji žive u Bosni i Hercegovini te su im obećali da će, pobijede li, brinuti o njihovim interesima.
"Želim imati najbolje odnose sa susjedima a posebno s BiH zbog velikog broja Hrvata u toj zemlji, ali i Bošnjaka i Srba koji imaju hrvatsko državljanstvo. To je jedan od glavnih ciljeva moje vanjske politike", kazao je Josipović u intervjuu koji je u utorak objavio sarajevski "Dnevni avaz", poručivši da će BiH u njemu uvijek imati velikog prijatelja, ma kome birači iz te zemlje dali glasove u konačnici hrvatskih predsjedničkih izbora, prenosi Hina.
Bandić je pak u usporednom intervjuu za isti list istaknuo da je u prvom krugu dobio uvjerljivo najveći broj glasova iz BiH pa očekuje kako će se to ponoviti i u drugom krugu.
"Ja ću biti prijatelj vlastitog naroda u BiH i očekujem njihovu podršku", rekao je Bandić.
Dva bosanskohercegovačka HDZ-a, koji su u prvom krugu podupirali Andriju Hebranga, još se nisu službeno očitovali kako će svom članstvu preporučiti da glasuje u drugom krugu, no predsjednik HDZ BiH Dragan Čović već je naznačio kako će favorit njegove stranke biti Bandić.
HDZ BiH preporuku svome članstvu dat će do kraja tjedna, kazao je Čović ocijenivši da je Bandić u blagoj prednosti pred Jospovićem jer može računati na glasove i s ljevice i iz centra kao i s desnice.
Predsjednik HDZ-a 1990. Božo Ljubić drži, međutim, da je Josipovićeva prednost pokazana u prvom krugu tolika da je upitno može li je Bandić kompenzirati glasovima drugih kandidata.
Kazao je kako je upitno hoće li se oni koji su podržali nekog od ostalih kandidata u prvom krugu uopće odlučiti glasovati i u drugom.
Socijaldemokratska partija BiH (SDP) daje čvrstu potporu Josipoviću dok je Bandića za sada manje-više otvoreno poduprla Stranka nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) kojoj je na čelu Milorad Dodik.
"Za Hrvatsku je bolje da pobijedi Bandić jer je praktičniji i realniji čovjek, baš kakav joj i treba", ocijenio je Dodikov prvi suradnik, glavni tajnik SNSD-a Rajko Vasić.
Potporu Bandiću iskazao je i Fahrudin Radončić, vlasnik "Avaza" i novopečeni političar koji će svoju šansu potražiti na izborima u BiH u listopadu 2010. godine.
"On (Bandić) je moj dugogodišnji prijatelj i normalno je da su moje simpatije na njegovoj strani", kazao je Radončić.
Potpredsjednik Stranke za BiH (SBiH) Beriz Belkić poručio je pak kako bi mu bilo draže da pobijedi Josipović.
Iz ovig članka se jasno vidi da Radončić razmišlja kao i Dodik i većina u entitetu RS
-
mesihtrko
- Posts: 341
- Joined: 23/09/2008 01:38
#5020 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
WikiLeaks: Radončić upleten u korupciju, Tihić nije loš
Subota, 11 Decembar 2010 03:42
E-mail Ispis PDF
WikiLeaks: Radončić upleten u korupciju, Tihić nije loš Prva dva dopisa iz američke ambasade u Sarajevu objavljena su jutros na WikiLeaksu. Jedan od njih u cijelini je posvećen Fahrudinu Radončiću, osnivaču Dnevnog avaza i Stranke za bolju budućnost...
...Dopis je nastao u trenutku Radončićevog zvaničnog ulaska u politiku u septembru.
“Pojavljivanje nove bošnjačke stranke, koju vodi moćni, navodno korumpirani, i ponekad osvetoljubivi medijski mogul Fahrudin Radončić vjerovatno će stvoriti dodatne pukotine u bošnjačkoj političkoj sceni, posebno pred kampanju za oktobarske izbore”, piše u izvještaju sarajevske ambasade.
U depeši se opisuje Radončić, njegove namjere, moguće koalicije i šanse na izborima. Izvjestilac iz sarajevske ambasade tvrdi da Radončić ima podršku Islamske zajednice te da će svoju novinu koristiti za izbornu propagandu.
“Radončićeva reputacija nepouzdanih poslovnih dogovora sa partnerom širom političke scene, kombinovana sa njegovom željom da utjeće na sudstvo kako bi izbjegao suđenje za korupciju, sugerira da će tražiti političke saveze zasnovane na vlastitim interesima, radije nego ideologiji ili čak entičkom jedinstvu”, navodi se u izvještaju.
Dodaje se da bi Radončić mogao ukrasti glasove Harisu Silajdžiću, što se na kraju i desilo.
Za Radončića se navodi da Avaz koristi kao alat protiv tužilaca, dok se njegov urednik Sead Numanović spominje kao "jedan od ljudi sa najboljim vezama u BiH".
Spominju se Radončićeve afere sa Razvojnom bankom i njegova veza sa direktorom ove banke Ramizom Džaferovićem; veze sa “dilerom droge” Naserom Keljmendijem i OHR-ove šeme u kojima se Radončić povezuje sa međunarodnom mrežom za pranje novca.
O Radočićevom ulasku u politiku se navodi da je to uradio kako bi se zaštitio od suđenja za korupciju pa zbog toga političke partnere bira na osnovu vlastitih interesa, a ne ideologije.
“Ovaj pristup ga čini dopadljivim saveznikom za Milorada Dodika, premijera RS-a, koji se također brlja u biznisu i sam je pod istragom zbog korupcije. Dodik bi zbog toga mogao Radončića vidjeti kao idealnog bošnjačkog sagovornika”, piše u izvještaju iz septembra.
U nastavku teksta u istom kontekstu se spominje i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a. Radončić je, tvrde iz američke ambasade, priznao jednom američkom zvaničniku da se susreo sa Dodikom i Čovićem, također osumnjičenim zbog korupcije, i da sa njima ima odlične odnose.
Amerikanci pretpostavljaju da su Radončić i Dodik početkom septembra već imali postignut dogovor.
Subota, 11 Decembar 2010 03:42
E-mail Ispis PDF
WikiLeaks: Radončić upleten u korupciju, Tihić nije loš Prva dva dopisa iz američke ambasade u Sarajevu objavljena su jutros na WikiLeaksu. Jedan od njih u cijelini je posvećen Fahrudinu Radončiću, osnivaču Dnevnog avaza i Stranke za bolju budućnost...
...Dopis je nastao u trenutku Radončićevog zvaničnog ulaska u politiku u septembru.
“Pojavljivanje nove bošnjačke stranke, koju vodi moćni, navodno korumpirani, i ponekad osvetoljubivi medijski mogul Fahrudin Radončić vjerovatno će stvoriti dodatne pukotine u bošnjačkoj političkoj sceni, posebno pred kampanju za oktobarske izbore”, piše u izvještaju sarajevske ambasade.
U depeši se opisuje Radončić, njegove namjere, moguće koalicije i šanse na izborima. Izvjestilac iz sarajevske ambasade tvrdi da Radončić ima podršku Islamske zajednice te da će svoju novinu koristiti za izbornu propagandu.
“Radončićeva reputacija nepouzdanih poslovnih dogovora sa partnerom širom političke scene, kombinovana sa njegovom željom da utjeće na sudstvo kako bi izbjegao suđenje za korupciju, sugerira da će tražiti političke saveze zasnovane na vlastitim interesima, radije nego ideologiji ili čak entičkom jedinstvu”, navodi se u izvještaju.
Dodaje se da bi Radončić mogao ukrasti glasove Harisu Silajdžiću, što se na kraju i desilo.
Za Radončića se navodi da Avaz koristi kao alat protiv tužilaca, dok se njegov urednik Sead Numanović spominje kao "jedan od ljudi sa najboljim vezama u BiH".
Spominju se Radončićeve afere sa Razvojnom bankom i njegova veza sa direktorom ove banke Ramizom Džaferovićem; veze sa “dilerom droge” Naserom Keljmendijem i OHR-ove šeme u kojima se Radončić povezuje sa međunarodnom mrežom za pranje novca.
O Radočićevom ulasku u politiku se navodi da je to uradio kako bi se zaštitio od suđenja za korupciju pa zbog toga političke partnere bira na osnovu vlastitih interesa, a ne ideologije.
“Ovaj pristup ga čini dopadljivim saveznikom za Milorada Dodika, premijera RS-a, koji se također brlja u biznisu i sam je pod istragom zbog korupcije. Dodik bi zbog toga mogao Radončića vidjeti kao idealnog bošnjačkog sagovornika”, piše u izvještaju iz septembra.
U nastavku teksta u istom kontekstu se spominje i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a. Radončić je, tvrde iz američke ambasade, priznao jednom američkom zvaničniku da se susreo sa Dodikom i Čovićem, također osumnjičenim zbog korupcije, i da sa njima ima odlične odnose.
Amerikanci pretpostavljaju da su Radončić i Dodik početkom septembra već imali postignut dogovor.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#5021 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
-----------------------------------------------------------kakavdanakneiskustvu wrote:nikad_vise wrote:ti si jako opasna i zlonamjerna osoba..hoces da kazes da je velikosrpsku i velikohrvatsku politiku i agresiju doticnih izazvao selam..podmeces da je selam stvorio danasnjeg dodika,covica,karadzica i slicne..hoces da kazes kako je bila naredba da se mora sa selam pozdravljat?onim koji se smatraju bosancima selam sigurno nije smetao kao ni onim bosancima islamske vjeroispovjesti sto nije smetao neki drugi pozdrav..ti iskreni bosanci i hercegovci bi znali i "su" znali cijeniti razlicitost..extraordinary wrote:Bosne bi bilo i sa Alijom i bez njeg. Samo je razlika što bi Bosna i Hercegovina, da ne bi Alje i njegovog Esselamu alejkum u presudnom momentu sad bila država koju bi dobar dio onih koji se ne odazivaju selam smatrao svojom.
jbg,nije bilo drugog vjerskog pozdrava u armiji bih osim selama,u tome je stvar,i normalno da će nekom ko nije musliman smetati kad ga alija pozdravi selamom
ružno je kuditi i karati nekog da je zao,samo što je rekao istinu.
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5022 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
SBB BiH: Tužilaštva trebaju provesti istragu zbog SCT-a
Odluka Vlade Federacije BiH da se raskine ugovor sa SCT-om dolazi prekasno i korumpirani politički pojedinci iz bivšeg ili sadašnjeg vrha SDA na taj način očigledno pokušavaju da se spase ozbiljne istrage i procesuiranja.
Činjenica da je za četiri godine urađeno samo 10 kilometara nezavršenog autoputa, a da je u Albaniji za isti period urađeno 400 kilometara, pokazuje nesposobnost SDA-ove vlasti, a posao sa SCT-om, za koji je od početka bilo jasno da je kriminal, trebaju ispitati nadležni državni organi i tužilaštvo.
Njihova je zakonska obaveza da istragu koja se protiv SCT-a vodi u Sloveniji zbog malverzacija i potkupljivanja političara u regionu provede i na području BiH.
To će biti najmanja satisfakcija za 60.000 građevinskih porodica u BiH koje ne mogu dobiti posao u vlastitoj državi zbog domaće i međunarodne građevinske mafije i korumpirane vlasti, kaže se u saopćenju Saveza za bolju budućnost BiH.
Pres-centar SBB BiH
- plain vanilla
- Posts: 70304
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#5023 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
bajate vijesti donosis

- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#5024 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
nema veze,morao sam bacit mamac nebil se javila da malo lafimoplain vanilla wrote:bajate vijesti donosis![]()
neg vidjel ti sto bakir nagrdi potencijalne SDA ministre u TK
- plain vanilla
- Posts: 70304
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#5025 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
prije nego je ozvanicena koalicija, tj potpisana Platforma, svih 13 opcinskih odbora SDP-a se izjasnilo protiv koalicije sa SDA na nivou TK. Medjutim, ipak je doslo do koalicije..nazalostnikad_vise wrote:nema veze,morao sam bacit mamac nebil se javila da malo lafimoplain vanilla wrote:bajate vijesti donosis![]()
![]()
neg vidjel ti sto bakir nagrdi potencijalne SDA ministre u TKPosebno ono jasno upiranje prstom u nekoliko navrata na uvazenog gospodina Sulejmana Tihica
Mislim da od samog pocetka odnosi na TK izmedju SDA-SDP nisu dobri..i da je kod nas i najveci razlika medju istim.Sta vise jesal li dobro cuo da je i predsjednik SDP TK Tomo Vidovic podnijeo ostavku
to vjerovatno nakon one ekspedicije kad su isli u centralu u sarajevu da mole da se ne ulazi s SDA u koaliciju ni po koju cijenu..i ispostavilo se da je taj jadni covjek morao platiti cijenu ove SDP-ove neprincipijalnosti i veceras je i bakir u emisiji samo to potvrdio..bas me zanima jel ovaj covjek koji je pretpostavio s kakvom bagrom koalira SDP zasluzio sve sto mu je stranka priredila radi nekih svojih visih interesa,i dali ce ovo biti jos jedan durakovic,bogicevic i tak..
Tomo Vidovic jeste dao ostavku, prije nekoliko dana..
a nisam gledala cijelu emisiju, samo samo Feralovce pogledala, mozda sutra u reprizi pogledam to, mada ne vjerujem da se ima sta novo cuti

