drugi profil wrote:
Vjerovatno je razlog ono što smo pričali ovdje. Garaža teško može biti rentabilna pod uslovima gradnje u "zlatnoj dolini".
u Zlatnoj Dolini nisu problem uvjeti gradnje, vec nesprovodjenje zakona glede nepropisnog parkiranja i nedovoljno jasna regulativa po tom pitanju.
zasto bi investor ulozio visemilionske iznose za izgradnju necega sto bi zjapilo prazno, jer nema volje da se sprovodi zakon koji bi ubjedio vozace da im je jeftnije parkirati u garazi nego na trotoaru, u sred kolovozne trake, zelenoj povrsini, silaznoj rampi za djecija kolica i nepokretne osobe, itd..?!?
Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer
Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu
#5004 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 06:07
by mayab
I da se Ekrem nogira iz kuhinje....
#5005 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 09:00
by made_in_sarajevo
trbovic vijecnik, kao u kafani coek dosao da pozdravi raju u cosku, selame se ljudi kao da su u dzamiji, onaj tipka na mobitel poruke, oni hodaju kako hoce i glavna stvar u svemu "a gdje tu mesdzid". nabijem ja i ovaj SDA na neku stvar. jebem mu mater rahljavu dodje lik da ulozi svoja 2 milion ne bi li onu rupu sredio i dodje mu debil neki koji ne zna dalje od Bakira da uvjetuje sta mora biti.
#5006 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 09:16
by Gandra_1
Joj vijećnika i ko nam odlučuje... katastrofa...
#5007 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 09:21
by liaar
Ja sa m uvjeren da prvo i prvo treba istjerati svakog vijećnika koji u sve vjeru miješa.
Čuj mesdžid na bazenu, ljudi se kupaju tu i pokriveni im samo intimni dijelovi tijela, a treba vjerski objekat da je na 10 m od njih ?
#5008 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 09:45
by drug_profi
Hajvan wrote:
drugi profil wrote:
Vjerovatno je razlog ono što smo pričali ovdje. Garaža teško može biti rentabilna pod uslovima gradnje u "zlatnoj dolini".
u Zlatnoj Dolini nisu problem uvjeti gradnje, vec nesprovodjenje zakona glede nepropisnog parkiranja i nedovoljno jasna regulativa po tom pitanju.
zasto bi investor ulozio visemilionske iznose za izgradnju necega sto bi zjapilo prazno, jer nema volje da se sprovodi zakon koji bi ubjedio vozace da im je jeftnije parkirati u garazi nego na trotoaru, u sred kolovozne trake, zelenoj povrsini, silaznoj rampi za djecija kolica i nepokretne osobe, itd..?!?
Kako god. Mada mislim da investitor ne uzima u obzir stvari koje se depesom mogu preko noci rijesiti ipak se sve svodi na cijenu gradnje i konacnu cijenu po parking mjestu. Ujedno, opstina mora obezbijediti slobodan parking prostor za rezidente. Koliko toliko.
Da li ovo znaci da bi se mogla graditi i posljednja kula Importanne centra u kojoj je trebao biti hotel?
Kad se one zgrade MUP-a u Zmaja od Bosne uklone, onaj dio bi se mogao odlicno urediti naravno pod uslovom da se sklone oni automobili koji tu uglavnom budu parkirani.
Jos kad bi sredili i fasadu Historijskog muzeja.
#5010 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 19:22
by RIZVA
Bilo bi super kad bi uradili fasadu muzeja,polomljena isarana,ili cekaju da se neko smiluje i donira za fasadu kao za krov da ne prokisnjava
#5011 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 20:39
by Qler
Nije mi jasno kako je ono Paromlinska....
Prvo sam pomislio da je u pitanju ona na Malti, ali ni ona nije u Paromlinskoj...
#5012 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 20:51
by thekupus
Qler wrote:Nije mi jasno kako je ono Paromlinska....
Prvo sam pomislio da je u pitanju ona na Malti, ali ni ona nije u Paromlinskoj...
Zemljiste za novu stanicu je u Paromlinskoj
#5013 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 22:57
by problemnatravunu
RIZVA wrote:Bilo bi super kad bi uradili fasadu muzeja,polomljena isarana,ili cekaju da se neko smiluje i donira za fasadu kao za krov da ne prokisnjava
Ne može, postavili smo najveću zastavu...... i ošle pare
#5014 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 23:05
by ciza_bliza
liaar wrote:Ja sa m uvjeren da prvo i prvo treba istjerati svakog vijećnika koji u sve vjeru miješa.
Čuj mesdžid na bazenu, ljudi se kupaju tu i pokriveni im samo intimni dijelovi tijela, a treba vjerski objekat da je na 10 m od njih ?
Ne treba na vakufskoj zemlji ništa praviti
#5015 Re: Sarajevo Construction
Posted: 01/12/2017 23:10
by Logovan
thekupus wrote:Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer
Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu
thekupus wrote:Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer
Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu https://www.youtube.com/watch?v=fdWeiLwuRBU