Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5001 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

drugi profil wrote: Vjerovatno je razlog ono što smo pričali ovdje. Garaža teško može biti rentabilna pod uslovima gradnje u "zlatnoj dolini".
u Zlatnoj Dolini nisu problem uvjeti gradnje, vec nesprovodjenje zakona glede nepropisnog parkiranja i nedovoljno jasna regulativa po tom pitanju.
zasto bi investor ulozio visemilionske iznose za izgradnju necega sto bi zjapilo prazno, jer nema volje da se sprovodi zakon koji bi ubjedio vozace da im je jeftnije parkirati u garazi nego na trotoaru, u sred kolovozne trake, zelenoj povrsini, silaznoj rampi za djecija kolica i nepokretne osobe, itd..?!?
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5003 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer

Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu :-)
User avatar
mayab
Posts: 30853
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5004 Re: Sarajevo Construction

Post by mayab »

I da se Ekrem nogira iz kuhinje....

:facepalm:
made_in_sarajevo
Posts: 6964
Joined: 06/05/2013 23:05

#5005 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

trbovic vijecnik, kao u kafani coek dosao da pozdravi raju u cosku, selame se ljudi kao da su u dzamiji, onaj tipka na mobitel poruke, oni hodaju kako hoce i glavna stvar u svemu "a gdje tu mesdzid". nabijem ja i ovaj SDA na neku stvar. jebem mu mater rahljavu dodje lik da ulozi svoja 2 milion ne bi li onu rupu sredio i dodje mu debil neki koji ne zna dalje od Bakira da uvjetuje sta mora biti.
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#5006 Re: Sarajevo Construction

Post by Gandra_1 »

Joj vijećnika i ko nam odlučuje... katastrofa...
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5007 Re: Sarajevo Construction

Post by liaar »

Ja sa m uvjeren da prvo i prvo treba istjerati svakog vijećnika koji u sve vjeru miješa.
Čuj mesdžid na bazenu, ljudi se kupaju tu i pokriveni im samo intimni dijelovi tijela, a treba vjerski objekat da je na 10 m od njih ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#5008 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Hajvan wrote:
drugi profil wrote: Vjerovatno je razlog ono što smo pričali ovdje. Garaža teško može biti rentabilna pod uslovima gradnje u "zlatnoj dolini".
u Zlatnoj Dolini nisu problem uvjeti gradnje, vec nesprovodjenje zakona glede nepropisnog parkiranja i nedovoljno jasna regulativa po tom pitanju.
zasto bi investor ulozio visemilionske iznose za izgradnju necega sto bi zjapilo prazno, jer nema volje da se sprovodi zakon koji bi ubjedio vozace da im je jeftnije parkirati u garazi nego na trotoaru, u sred kolovozne trake, zelenoj povrsini, silaznoj rampi za djecija kolica i nepokretne osobe, itd..?!?
Kako god. Mada mislim da investitor ne uzima u obzir stvari koje se depesom mogu preko noci rijesiti ipak se sve svodi na cijenu gradnje i konacnu cijenu po parking mjestu. Ujedno, opstina mora obezbijediti slobodan parking prostor za rezidente. Koliko toliko.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5009 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Da li ovo znaci da bi se mogla graditi i posljednja kula Importanne centra u kojoj je trebao biti hotel?
Kad se one zgrade MUP-a u Zmaja od Bosne uklone, onaj dio bi se mogao odlicno urediti naravno pod uslovom da se sklone oni automobili koji tu uglavnom budu parkirani.
Jos kad bi sredili i fasadu Historijskog muzeja.

Image
User avatar
RIZVA
Posts: 20786
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#5010 Re: Sarajevo Construction

Post by RIZVA »

Bilo bi super kad bi uradili fasadu muzeja,polomljena isarana,ili cekaju da se neko smiluje i donira za fasadu kao za krov da ne prokisnjava
User avatar
Qler
Posts: 25837
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5011 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

Nije mi jasno kako je ono Paromlinska....

Prvo sam pomislio da je u pitanju ona na Malti, ali ni ona nije u Paromlinskoj...
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5012 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Qler wrote:Nije mi jasno kako je ono Paromlinska....

Prvo sam pomislio da je u pitanju ona na Malti, ali ni ona nije u Paromlinskoj...
Zemljiste za novu stanicu je u Paromlinskoj
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5013 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

RIZVA wrote:Bilo bi super kad bi uradili fasadu muzeja,polomljena isarana,ili cekaju da se neko smiluje i donira za fasadu kao za krov da ne prokisnjava
Ne može, postavili smo najveću zastavu...... i ošle pare :twisted:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#5014 Re: Sarajevo Construction

Post by ciza_bliza »

liaar wrote:Ja sa m uvjeren da prvo i prvo treba istjerati svakog vijećnika koji u sve vjeru miješa.
Čuj mesdžid na bazenu, ljudi se kupaju tu i pokriveni im samo intimni dijelovi tijela, a treba vjerski objekat da je na 10 m od njih ?
Ne treba na vakufskoj zemlji ništa praviti
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5015 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote:Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer

Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu :-)
:lol: :lol: Kakav idiot, jebo te. Pravi sda kreten.

Al' ko sve odlučuje o projektu. :roll:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5016 Re: Sarajevo Construction

Post by Rockefeller »

Kad glup covjek progovori :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5018 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Logovan wrote:
thekupus wrote:Koga zanima, video sa sjednice opcinskog vijeca stari grad od jucer

Negdje od 1:41:00 krece prica o projektu ozivljavanja bazena na Bentbasi
Investitor je neki nas covjek iz Austrije
Vrijednost 2.2 miliona KM
Nakon toga ide duga i zanimljiva rasprava. Izmedju ostalog, Zahiragic kaze: "Samo da znate, bez mesdzida tu necete moci nista graditi." Mesdzid na bazenu :-)
https://www.youtube.com/watch?v=fdWeiLwuRBU
:lol: :lol: Kakav idiot, jebo te. Pravi sda kreten.

Al' ko sve odlučuje o projektu. :roll:
pa jbg, glasali ljudi za navedene...

ovaj ne zna da čita :skoljka:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#5022 Re: Sarajevo Construction

Post by Dzontra_Volta »

Koji li je ovo stručnjak nacrtao? Ulaz/izlaz iz garaže usred kružnog toka!?
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5023 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Još jedan članak o garaži. :lol:
U posljednje vrijeme konstantno čitamo članke o garažama. Samo još treba da počnu iz pašteta iskakati.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5024 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

A niko ne pominje garazu na otoci koja bi imala prometa ko bbi
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#5025 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

supercali wrote:A niko ne pominje garazu na otoci koja bi imala prometa ko bbi
Gdje na Otoci?
Post Reply