Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5001 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Sada sam poceo Brzo citanje-Toni Buzan, onako usput procitam po jedno poglavlje.
Navodno se uz pomoc ove knjige i malo vjezbe moze postici ucinak u citanju od preko 1000 rijeci u minuti. Obican smrtnik u punoj snazi moze maksimalno oko 400 a prosjecan citac negdje oko 250 rijeci u minuti.
Za sada mi se cini da ne bih uspio savladati tu metodu, a iskren da budem, mislim da mi i ne treba, nekako je ljepse polako i natenane citati, bez puno zurbe.
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#5002 Re: Šta trenutno čitate?

Post by _tulumba_ »

AC_grom_DC wrote:
_tulumba_ wrote:@AC/DC upravo to :) Ja sam knjigu dobio na poklon i jedan od drazih poklona definitivno.
:) Uživaj u knjizi :thumbup:
ne znam da li si pročitao ovu Holbrookovu knjigu ''Zaustaviti rat''.
ako nisi preporučujem ti je jer nakon čitanja te knjige mnoge stvari postaju puno jasnije i također obiluje mnogim informacijma iz prijeratnog, ratnog i postratnog vremena koje su uglavnom nepoznate.
Nisam, cuo sam naravno za tu knjigu iako nisam imao priliku da je citam. Hvala na preporuci i imacu to na umu kad ovu zavrsim aBda. :)
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#5003 Re: Šta trenutno čitate?

Post by erni3 »

Image
Srećna smrt, Stranac, Kuga, Pad, Prvi čovek od pisca


Sto volim kad neko ovako "ubode" poklon :D :dance:
Bajko
Posts: 141
Joined: 11/03/2002 00:00

#5004 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bajko »

to nisam znao, al drago mi je da ima nastavak, nekako je dobro sto se nije definitivno onako zavrsilo!
Da vidimo sta ce se dalje desavati, s tim sto naslov u prijevodu vjerovatno nece glasiti Svih sedam valova, ne bi imao smisla. Kao sto nisu mogli prevesti ni Gut gegen Nordwind pa od toga ispalo Protiv sjevernog vjetra.
nisam ja prevela naslov vec ovaj neki prevodilac, evo link: http://www.zaric.de/Literaturuebersetzu ... -kr_hr.htm (zadnja knjiga dole) .. uglavnom, kritike su da naravno nastavak ne moze nadmasiti prvi dio, ali svakako je vrijedan citanja ...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#5005 Re: Šta trenutno čitate?

Post by minjonja »

Image






komi promijenio nick :O
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#5006 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mannequin »

Lovac na zmajeve, Haled Hoseini
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5007 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

Image

Drugi put je čitam. Strašna knjiga, strašan pisac.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#5008 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Pera Trta »

Filter wrote:
sadowl wrote:Image

hassel ... `nako...
na temu drugog svjetskog ova knjiga (tj. tri knjige) mi je br 1.
bitke i "cinjenice" o njima...

Image
Svaka čast! :thumbup:
I meni je ova trotomna knjiga bila prvi izvor nekih osnovnih informacija o WW2. Inače, knjiga je holandskih autora, zanimljivo pisana i bogato ilustrovana. Izdata je prije 30-ak godina, ali i danas služi svojoj svrsi. U jugoslovenskom izdanju ubačena su poglavlja o WW2 u Jugoslaviji domaćih autora, ali je ideološka obojenost znatno umanjila njihovu istoriografsku vrijednost.
Hasselove knjige nisam čitao, jer sam negdje pročitao da je autor dao sebi previše "umjetničke slobode" :)
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#5009 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Image

:thumbup: :thumbup:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#5010 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zelenashica »

Ima li neko "Lovac na zmajeve"-Hosseini u pdf formatu ili link?!
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6866
Joined: 01/05/2010 19:03

#5011 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

zelenashica wrote:Ima li neko "Lovac na zmajeve"-Hosseini u pdf formatu ili link?!
http://www.4shared.com/document/GHZLMg9 ... majeve.htm

http://search.4shared.com/q/1/lovac%20na%20zmajeve
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#5012 Re: Šta trenutno čitate?

Post by zelenashica »

Digla_da_kreci wrote:
zelenashica wrote:Ima li neko "Lovac na zmajeve"-Hosseini u pdf formatu ili link?!
http://www.4shared.com/document/GHZLMg9 ... majeve.htm

http://search.4shared.com/q/1/lovac%20na%20zmajeve
Hvala :thumbup:
ps.I arminu velikoooo hvala..... :)
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#5013 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Collector604 »

Trenutno citam common latin phrases,da naucim makar jednu pa dosta,a kamoli dvije :lol: :-D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#5014 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Mislila sam uzeti "Braća Karamazovi",ali kako u posljednje vrijeme čitam samo rusku književnost,malo ću da predahnem uz "Ostrvo" Meše Selimovića. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5015 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

reci kakvo je ostrvo kad pročitaš
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#5016 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Collector604 »

Black swan wrote:reci kakvo je ostrvo kad pročitaš
A pjeskovito ostrvo,kakvo ce biti drugo :D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5017 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Pobunjenik-Bajram Redzepagic
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#5018 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sookie McSue »

SinjaD wrote:Image

:thumbup: :thumbup:
savršena je. S-a-v-r-š-e-n-a!
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5019 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Sookie McSue wrote:
SinjaD wrote:Image

:thumbup: :thumbup:
savršena je. S-a-v-r-š-e-n-a!
ok, ok, vec sam je pribiljezio za citanje. Jest da ima preko 700 strana, al riskirat cu!?
Gledao u Svjetlosti, kosta 20 KM, imal gdje jeftinije?
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#5020 Re: Šta trenutno čitate?

Post by lejlamo »

Image



knjiga o šesnaestogodišnjoj peoniji koja zbog ljubavi uvene i koja nakon smrti nastavlja voljeti svoga muškarca ...detaljno je opsian zagrobni život prema kineskom vjerovanju.....knjiga je malo više od uobičajene ljubavne priče...temelji se i na historijskim činjenicama...
na mene nije ostavila neki aman dojam....ali moze se procitati :D
User avatar
Spear
Posts: 277
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#5021 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Spear »

Na zapadu ništa novo - Remark

U zadnje vrijeme sam se navadio na njegove knjige, i svaka mi je dobra.
Last edited by Spear on 11/07/2011 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5022 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image

naravno u prevodu

izgleda zanimljivo i čitljivo
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#5023 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bratov brat »

"Cekaj do proleca,Bandini"-Dzon Fante

"Nevin"- Harlan Koben
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#5024 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Pročitah,nekako mi je sumorna,tmurna,nisam baš oduševljena.
Možda zbog prevelikih očekivanja nakon Tvrđave i Derviša,ali nije mi to to.Ne bih je ponovo čitala,za razliku od pomenutih.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5025 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Sarajevski_Marlboro wrote:Pročitah,nekako mi je sumorna,tmurna,nisam baš oduševljena.
Možda zbog prevelikih očekivanja nakon Tvrđave i Derviša,ali nije mi to to.Ne bih je ponovo čitala,za razliku od pomenutih.
slicno sam se osjecao nakon citanja "Magle i mjesecine". Ocigledno je da njegova ostala djela i nisu bas uvjerljiva, ni sa knjizevnog aspekta, a ni u pogledu dojma koji ostavljaju na citaoca.
Zato je izgleda bolje citati Dervisa i Tvrdjavu vise puta nego zapocinjati nesto drugo!?
Post Reply