VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#501 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bordolini »

Ma nema frke. Iskreno, nisam ni ja mehanicar ali volim se u svasta oko auta petljati (a vidim nije ni tebi mane :-D )jer me interesuje pa sam ponesto i naucio. Vjerovatno nisam bas najbolje ni objasnio, mozda se jos neko ukljuci da pomogne mada mislim da kontas sta sam htio reci.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#502 Re: VW Passat vs ostali

Post by jefferson »

Bordolini wrote:Ma nema frke. Iskreno, nisam ni ja mehanicar ali volim se u svasta oko auta petljati (a vidim nije ni tebi mane :-D )jer me interesuje pa sam ponesto i naucio. Vjerovatno nisam bas najbolje ni objasnio, mozda se jos neko ukljuci da pomogne mada mislim da kontas sta sam htio reci.
Pa ovako ekipa je:
Ja
Instruktor na borbenim avionima (zna jbg nesto oko mehanike :lol: )
Te inzinjer i glavni mehanicar na MI 8 i Mi17 helikopterima (jbg taj ako ne skonta nek odma cinove skine :D )
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#503 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bordolini »

opasna ekipa, nema sta. Tim iz avijacije bi saabove trebalo dovesti na servisiranje:)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#504 Re: VW Passat vs ostali

Post by jefferson »

Bordolini wrote:opasna ekipa, nema sta. Tim iz avijacije bi saabove trebalo dovesti na servisiranje:)
hahaha, pa tako nekako! Nista, za mjesec se zatvaramo u hangar, ako bude falilo djelova imaju C130 na pisti za "olaksati" :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#505 Re: VW Passat vs ostali

Post by B6Redhell »

jefferson wrote:
Bordolini wrote:opasna ekipa, nema sta. Tim iz avijacije bi saabove trebalo dovesti na servisiranje:)
hahaha, pa tako nekako! Nista, za mjesec se zatvaramo u hangar, ako bude falilo djelova imaju C130 na pisti za "olaksati" :lol:
Ako ti bude falio koji propeler za hladnjaka, C130 ih ima na pretek :-D :-D . I ja ih gledam svaki dan na poslu. Jos kad imaju treninge, uzlijetanja i slijetanja. Tutnji sve zemlja se trese... :-D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#506 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »



da čujem komentare... :D
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#507 Re: VW Passat vs ostali

Post by Qler »

Uvijek sam ja i ogovorio da je Mondeo bolji od Passata, i to ne sto ga imam, i sto mi je i sluzbeno auto :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#508 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Volim što je i ovom Englezu zasmetala jeftina i šuplja plastika u Passatu, više nego pare...kad sam ja to rekao ovdje, Blobi me zamalo nije roknuo... :D
Inače Mondeo FL je odličan, vozio sam ga i čini mi se da je još bolji i precizniji u vožnji od starog...a novi motori su isto odlični...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#509 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

Engleska ljubav za Fordom je gora od Njemacke za VWom
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#510 Re: VW Passat vs ostali

Post by 1946 »

A je li ima dodatna neka finta sa ovim gepekom što se otvara kad nogom ispod prođeš da dodatno osigura :D ? Hahahaha već zamišljam pljačkanje na semaforima, stane novi passat, neko priđe, mahne nogom pokupi sve iz gepeka i bjež' :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#511 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Ili ti prođe mačka ispod gepeka... :D
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#512 Re: VW Passat vs ostali

Post by Gost1515 »

Čekaj, zar nismo davno zaključili da su ovi iz raznih emisija (a la 5th gear) plaćenici i neznalice? ('ta će oniiii....)




:D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#513 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Nismo, nego su konačno Englezi došli tobe... :D
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#514 Re: VW Passat vs ostali

Post by Gost1515 »

:D nemoj da tražim postove znam dobro koliko se pljuvalo po fifth gearu kad su nahvalili golf ... :D




a i ovo što madner kaže za engleze i forda apsoluno stoji ...
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#515 Re: VW Passat vs ostali

Post by Gost1515 »

Evo odgledao, i svakom je našao i mane i prednosti, i kao što kaže "Ford wins, but only just" ... Insignija ispade najlošija ...



čekaj samo dok shibonja ovo vidi ... :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#516 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Nije istina da su Englezi privrženi samo Fordu, naći ćemo masu klipova gdje je i Ford nekada loš...isto tako, činjenica je da Englezi poštuju VW, pogotovo Golfa...
ja ću reći da je ovaj klip realan, i da Mondeo jeste najprostraniji i mnogo kvalitetniji od novog Passata...da ne bude zabune, mislim na Mondeo FL...Passat ima najbolju ponudu motora i odličan DSG...meni Insignia nije toliko neupravljiva kao što ovaj čikica priča, ali ona gubi bodove zbog gepeka i slabijeg prostora unutra...a, samo me interesuje koliko je ova doplata za kameru i senzor za gepek kod Passata...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#517 Re: VW Passat vs ostali

Post by respo »

Gost1515 wrote::D nemoj da tražim postove znam dobro koliko se pljuvalo po fifth gearu kad su nahvalili golf ... :D




a i ovo što madner kaže za engleze i forda apsoluno stoji ...
ne moras traziti ja cu to opet ponoviti nisam gledao ovaj postavljeni video i ne znam koga hvale
(po pisanju izgleda ford) vjerovatno je i to vid reklame za ford ovaj put vise platili od vw-a i to je to
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#518 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

Odgovorit cu vam ja na pitanja oko gepeka iz prve ruke. Ova funkcija radi samo za vrijeme kada je motor ugasen, i kada je kljuc od vozila u blizini auta na minimalno metar :D. Svabo je to ipak :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#519 Re: VW Passat vs ostali

Post by 1946 »

Blobi wrote:Odgovorit cu vam ja na pitanja oko gepeka iz prve ruke. Ova funkcija radi samo za vrijeme kada je motor ugasen, i kada je kljuc od vozila u blizini auta na minimalno metar :D. Svabo je to ipak :D
Samo da mi ga je vidjeti parkiranog negdje u gradu čekaću dan cijeli samo da gazda dođe da ga vozi da ja otvorim gepek, kad ovaj priđe autu :lol: :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#520 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

1946 wrote:
Blobi wrote:Odgovorit cu vam ja na pitanja oko gepeka iz prve ruke. Ova funkcija radi samo za vrijeme kada je motor ugasen, i kada je kljuc od vozila u blizini auta na minimalno metar :D. Svabo je to ipak :D
Samo da mi ga je vidjeti parkiranog negdje u gradu čekaću dan cijeli samo da gazda dođe da ga vozi da ja otvorim gepek, kad ovaj priđe autu :lol: :D
Strasan fazon :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#521 Re: VW Passat vs ostali

Post by shibonja »

Ma sve je to nula za Skodu Fabiu :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#522 Re: VW Passat vs ostali

Post by shibonja »

golfista wrote:
shibonja wrote:Ma sve je to nula za Skodu Fabiu :D
misliš " nula za Superba" ?
Superb je presvuceni passat a evo im i tate ovde :D
Image
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#523 Re: VW Passat vs ostali

Post by corsa »

Opel od '98 daje 12 godina garancije na koroziju (Astra G)! :wink:
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#524 Re: VW Passat vs ostali

Post by Better Man »

golfista wrote:hajde bolan ne dipr, što neko spomenu, pa do prije par godina renault je davao garanciju na prohrđavanje na 6 godina, opel to nije ni spominjao do prije dvije godine ( inače bi im se svi smijali ), a VW grupacija garantuje 12 godina bez prohrđavanja ima 25 godina ( sjetit ćemo se samo audija 80 -ke )..i fakat ne dipr..

Nije tačno da ima 25 godina kako VW daje garanciju od 12 godina na prohrđavanje. Za Golfa dvojku je davana garancija na prohrđavanje manja od 10 godina (mislim 7 ili 8 godina).
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#525 Re: VW Passat vs ostali

Post by Gorštak »

golfista wrote:hajde bolan ne dipr, što neko spomenu, pa do prije par godina renault je davao garanciju na prohrđavanje na 6 godina, opel to nije ni spominjao do prije dvije godine ( inače bi im se svi smijali ), a VW grupacija garantuje 12 godina bez prohrđavanja ima 25 godina ( sjetit ćemo se samo audija 80 -ke )..i fakat ne dipr..
Ne lupetaj tita ti i ne izvaljuj netačne informacije.
Audi nije imao 12 nego 8 godina garancije.
Vozim Astru G 1999 koja ima 10 godina garancije bez hrđe.
Post Reply