Friendzone

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#501 Re: Friendzone

Post by Velkoski »

m-ž prijateljstvo funkcioniše samo za onog ko je manje ružan u tom odnosu :mrgreen:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#502 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Xavier1 wrote:Pa mislio sam da je obavezno prisustvo na predavanjima i vjezbama. Barem u odredjenom procentu. Tako da mi je cudno da moze bez. Ne znam o kakvim predrasudama pricas.
A taj prijatelj se vjerovatno vremenom zaljubio u tebe. Ako ste bili dugo vremena bas bliski onda je to normalna stvar. Nije rijetkost da prijateljstvo predje u ljubav. Izgleda samo da je on tebi bas ruzan dok se nikako ne mozes zamisliti sa njim.
Pa jeste obavezno, objasnih ti i kako sam uspjevala da zaobiđem to pravilo.
Neki su profesori puni razumijevanja, neki mi skinu i po 20 bodova sa ispita da bi progledali kroz prste što me nema na vježbama, neki me obore pa onda moram ići.

Pričam o predrasudama: izgleda da fakultet ne završi samo ko ne želi.
I jest to tako, ali ne iz razloga koje si ti implicirao, kao ne ideš na predavanja, ne ideš na vježbe, izađeš na ispit, položiš i završiš. I eto. Začas.


Nije mi bio ružan, naprotiv, privlačan je momak, ali jednostavno nisam imala takve emocije prema njemu tada i nisam se mogla natjerati da ih imam.
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#503 Re: Friendzone

Post by zipoo »

Bas ce meni neko reci s kim cu se ja druziti. Bilo ono musko ili zensko. Friendzone je izmisljena zona za ove muske tetkice sto se tjese da su dobrice, a ustvari su pickice. Odgovara mu drustvo, a opet ga strah da izgubi prijateljicu ako ne dobije zeljeni odgovor. Ne mozes biti u friendzonu ako ti se neko svidja i das mu jasno do znanja da ti se svidja. Ili si u vezi ili poznanik. Sva ostala prica je tjesenje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#504 Re: Friendzone

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
MarlboroGold wrote:
cendlerbing wrote: eto maliboro, jesil se ti sad uvjerio :lol:
Tamam da ga pohvalim, a on zabi autogol :lol:
nije me ni upoznao a već neće da se druži sa mnom :lol:
:lol:

Mislio sam ovo vise kao da mi ne treba jarana ali ako hoš da budemo jarani koji se vide jednom u ihajhaj onda more :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#505 Re: Friendzone

Post by medvjed23 »

Nastasia wrote:
Ne kažem da ne postoji m-ž prijateljstvo, samo kažem da sam se ja jednom razočarala i sumnjam da ću ikad više ostvariti toliko blizak odnos sa muškarcem.
ovo je korektan stav :thumbup: imam svoje iskustvo i na osnovu tog iskustva sam zaključio da je nešto malo vjerovatno ili nemoguće - za mene.. međutim, kad pokušam svoje iskustvo uzdići na nivo pravila koje važi uvijek, svugdje i za svakoga, tad rizikujem da zagazim u gadne predrasude..
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#506 Re: Friendzone

Post by sheilak »

Ja imam prijateljicu koja mi je kao sestra i nju nikako ne gledam kao ostale djevojke a nju znam jedno 20 godina skoro
Doduse kad skontam imam ja prijateljica i sto ih znam godinu dvije 5 al ne znam da li sam ja mozda sa druge strane koji se svidja
One koje su se meni svidjale davno sam napao negdje prosao napad negdje popusio i tako :) (r)
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#507 Re: Friendzone

Post by Pryda »

Nastasia wrote: Ne kažem da ne postoji m-ž prijateljstvo, samo kažem da sam se ja jednom razočarala i sumnjam da ću ikad više ostvariti toliko blizak odnos sa muškarcem.
Evo recu ja da po meni ospu forumasi:

NE POSTOJI MUSKO ZENSKO PRIJATELJSTVO!
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#508 Re: Friendzone

Post by pizarro »

Pryda wrote:
Nastasia wrote: Ne kažem da ne postoji m-ž prijateljstvo, samo kažem da sam se ja jednom razočarala i sumnjam da ću ikad više ostvariti toliko blizak odnos sa muškarcem.
Evo recu ja da po meni ospu forumasi:

NE POSTOJI MUSKO ZENSKO PRIJATELJSTVO!
brutalna istina! :D
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#509 Re: Friendzone

Post by lmo »

Samo za muškarca s kojim sam u vezi mogu reći da mi je i prijatelj. Ostali su poznanici, kolege i takoto.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#510 Re: Friendzone

Post by cendlerbing »

triconja wrote: :lol:

Mislio sam ovo vise kao da mi ne treba jarana ali ako hoš da budemo jarani koji se vide jednom u ihajhaj onda more :lol:
ma hajmo mi biti jarani vako kako smo i dosad bili :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#511 Re: Friendzone

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote: :lol:

Mislio sam ovo vise kao da mi ne treba jarana ali ako hoš da budemo jarani koji se vide jednom u ihajhaj onda more :lol:
ma hajmo mi biti jarani vako kako smo i dosad bili :lol:
More dok se ne upoznamo :lol: :thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#512 Re: Friendzone

Post by sheilak »

I dok kafa ne padne :mrgreen: (r)
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#513 Re: Friendzone

Post by zipoo »

Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#514 Re: Friendzone

Post by cendlerbing »

zipoo wrote:Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
e, koji si ti kralj :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#515 Re: Friendzone

Post by sheilak »

zipoo wrote:Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
Pa saznat ces kad ti neko drugi kaze (r)
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#516 Re: Friendzone

Post by zipoo »

sheilak wrote:
zipoo wrote:Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
Pa saznat ces kad ti neko drugi kaze (r)
Tebi tesko reci?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#517 Re: Friendzone

Post by sheilak »

zipoo wrote:
sheilak wrote:
zipoo wrote:Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
Pa saznat ces kad ti neko drugi kaze (r)
Tebi tesko reci?
Ne nego ne govorim ko je sa mnom bio na kafama
Ako one ili oni sami hoce da kazu onda neka napisu
Ovako ipak postujem da neko ne zeli reci iz nekih razloga ili sta vec svejedno (r)
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#518 Re: Friendzone

Post by zipoo »

sheilak wrote:[qote="zipoo"][qote="sheilak"][qote="zipoo"]Je li iko bio sa tobom na kafu juce?
Pa saznat ces kad ti neko drugi kaze (r)[/qute]

Tebi tesko reci?[/qute]
Ne nego ne govorim ko je sa mnom bio na kafama
Ako one ili oni sami hoce da kazu onda neka napisu
Ovako ipak postujem da neko ne zeli reci iz nekih razloga ili sta vec svejedno (r)[/qute]

Posteno
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#519 Re: Friendzone

Post by Bloo »

lmo wrote:Samo za muškarca s kojim sam u vezi mogu reći da mi je i prijatelj. Ostali su poznanici, kolege i takoto.
Znači nisi nikada imala muškog prijatelja, već jedino istovremeno momak/prijatelj?
Da li prvo postane prijatelj, pa onda momak?
Ili prvo momak, pa onda prijatelj?

Šta ako imaš nekog koga ipak smatraš prijateljem, a stupiš u vezu sa drugkim likom, da li ovaj prijatelj biva degradiran na poziciju poznanika?
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#520 Re: Friendzone

Post by lmo »

Bloo wrote:
lmo wrote:Samo za muškarca s kojim sam u vezi mogu reći da mi je i prijatelj. Ostali su poznanici, kolege i takoto.
Znači nisi nikada imala muškog prijatelja, već jedino istovremeno momak/prijatelj?
Da li prvo postane prijatelj, pa onda momak?
Ili prvo momak, pa onda prijatelj?

Šta ako imaš nekog koga ipak smatraš prijateljem, a stupiš u vezu sa drugkim likom, da li ovaj prijatelj biva degradiran na poziciju poznanika?
Nisam se nikada intimizirala sa nekim muškarcem do toga da ga mogu nazvati samo prijateljem..jer kada mi toliko godi provoditi vrijeme s njim, dijeliti svašta nešto..onda je to zapravo veza između žene i muškarca...
Nije mi problem družiti se s muškarcima, otići i popiti kafu, ali govorim o pravom prijateljstvu..to se u mom slučaju završi romantično :oops:
Da bi mi neko bio prijatelj treba da me baš privuče, da mi mnogo odgovara i svojim zračenjem i postupcima..e, kad već to postoji...zašto onda ne bismo bili i u vezi..
Razumijem ja da ima i drugačijih stavova i takvih prijateljstava i da možda svi ne poimamo prijateljstvo na jednak način, ali moj prijatelj je moj partner.
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#521 Re: Friendzone

Post by harry825 »

...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 03:16, edited 1 time in total.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#522 Re: Friendzone

Post by medvjed23 »

lmo wrote:Nisam se nikada intimizirala sa nekim muškarcem do toga da ga mogu nazvati samo prijateljem..jer kada mi toliko godi provoditi vrijeme s njim, dijeliti svašta nešto..onda je to zapravo veza između žene i muškarca...
Nije mi problem družiti se s muškarcima, otići i popiti kafu, ali govorim o pravom prijateljstvu..to se u mom slučaju završi romantično :oops:
Da bi mi neko bio prijatelj treba da me baš privuče, da mi mnogo odgovara i svojim zračenjem i postupcima..e, kad već to postoji...zašto onda ne bismo bili i u vezi..
Razumijem ja da ima i drugačijih stavova i takvih prijateljstava i da možda svi ne poimamo prijateljstvo na jednak način, ali moj prijatelj je moj partner.
šta ako se sa nekim odlično slažeš, gledate iste filmove, čitate iste pjesnike, dijelite teške, intimne momente, pružate jedno drugom riječi utjehe, al nema erotske privlačnosti? :D koji naziv nosi takav odnos? poznanstvo? prijateljstvo? platonska veza?
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#523 Re: Friendzone

Post by lmo »

nikada mi se to nije dogodilo,.. meni ta erotika dođe gratis uz ovu privlačnost koju sam navela...
valjda se i taj erotski naboj nekako izrodi iz tih zajedničkih momenata..nemam pojma, možda nekad doživim i drugačije iskustvo..
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#524 Re: Friendzone

Post by cendlerbing »

lmo wrote:nikada mi se to nije dogodilo,.. meni ta erotika dođe gratis uz ovu privlačnost koju sam navela...
valjda se i taj erotski naboj nekako izrodi iz tih zajedničkih momenata..nemam pojma, možda nekad doživim i drugačije iskustvo..
stvarno? :shock:
nikad ti se neki muškarac nije svidio ko osoba a da ti usput ne bude privlačan fizički?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#525 Re: Friendzone

Post by insomnia78 »

medvjed23 wrote:
lmo wrote:Nisam se nikada intimizirala sa nekim muškarcem do toga da ga mogu nazvati samo prijateljem..jer kada mi toliko godi provoditi vrijeme s njim, dijeliti svašta nešto..onda je to zapravo veza između žene i muškarca...
Nije mi problem družiti se s muškarcima, otići i popiti kafu, ali govorim o pravom prijateljstvu..to se u mom slučaju završi romantično :oops:
Da bi mi neko bio prijatelj treba da me baš privuče, da mi mnogo odgovara i svojim zračenjem i postupcima..e, kad već to postoji...zašto onda ne bismo bili i u vezi..
Razumijem ja da ima i drugačijih stavova i takvih prijateljstava i da možda svi ne poimamo prijateljstvo na jednak način, ali moj prijatelj je moj partner.
šta ako se sa nekim odlično slažeš, gledate iste filmove, čitate iste pjesnike, dijelite teške, intimne momente, pružate jedno drugom riječi utjehe, al nema erotske privlačnosti? :D koji naziv nosi takav odnos? poznanstvo? prijateljstvo? platonska veza?
Gej prijatelj. Tako se to zove ovdje u EU
Post Reply