BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#501 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

Maystor wrote:
ultima_palabra wrote:SDA klasika... jesmo govna, ali su i drugi :mrgreen:

Sva njihova propaganda je odvratiti ljude od glasanja.
Odavno, ali baš odavno nije neko rekao pametniju stvar sa tako malo jednostavnih riječi. Citiraću ovaj post u budućnosti.
Svaka ti čast, genije si !!!
Moj ti majstore, nije to Bog zna kakva pamet. Samo treba malo oči i uši upaliti.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#502 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

ultima_palabra wrote:Moj ti majstore, nije to Bog zna kakva pamet. Samo treba malo oči i uši upaliti.
Da, ali impresivna je ta jednostavnost i upečatljivost. Ja već dugo vremena na forumu govorim o tome, podastr'o sam matematiku, procente, statistiku ...
ovo tvoje je bolje :wink:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#503 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

Maystor wrote:
Banksy wrote: Pliva patka, pliva guska, ova zemlja biće Turska - stara mantra Bakirovog kućnog prijatelja, parlamentarca, gospodina.
Od početka pod svojom zastavom ...
Da bar nama rekoše na vrijeme, da ne ginemo bezveze.
Postoji šansa da se minderaška kriminalna organizacija zvana SDA zbaci s vlasti već u oktobru. Sve što je potrebno uraditi, jeste nagovoriti ljude da izađu na izbore i da glasaju, za bilo koga, samo da glasaju.

U SDA je panika, oni znaju da je ovo za njih biti ili ne biti. Nikada ranije se nije osjeća tolika panika kod njih. Pogledaj samo ona hohštaplerska, klošarska saopštenja Bakira i SDA u posljednje vrijeme. Pogledaj kakve seljake su poslali na forum da trolaju.
Ja vjerujem da im je došao kraj. U protivnom, dokrajčiće ovu državu već u sljedećem mandatu.

Predlažem da pročitate ovaj intervju:

Akademik Esad Duraković za "Avaz": Prijeti nam nestanak države!

http://avaz.ba/clanak/131772/akademik-e ... nak-drzave
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.

živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#504 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Maystor wrote:
Banksy wrote:
U SDA je panika, oni znaju da je ovo za njih biti ili ne biti. Nikada ranije se nije osjeća tolika panika kod njih. Pogledaj samo ona hohštaplerska, klošarska saopštenja Bakira i SDA u posljednje vrijeme. Pogledaj kakve seljake su poslali na forum da trolaju.
Ja vjerujem da im je došao kraj.
Daj bože,
jako sam skeptična ...

@jt tačno tako
+ DF i SBB se nisu digli u očekivanom obimu ...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#505 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

SDA je mogla biti sahranjena već 2010. a u životu ih je održao samo Zlatko Lagumdžija i niko više. Valj'o im je k'o niko drugi.
Mislim da će SDA ovoga puta pokušati odigrati na Radončića i ponuditi mu koaliciju. Nisam siguran da će uspjeti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#506 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#507 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.

živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
Ovaj put će se glasati protiv SDP-a... a oni koji bi da kazne SDP sigurno neće glasati za SDA.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#508 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ne bi trebali u značajnom broju. al' dosta će sigurno u apstinenciju, što izađe gotovo na isto.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#509 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maystor »

JThomas wrote:ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
Ama nije tako. SDA ima 200 hiljada umreženih klijenata kriminalne organizacije i to je to. Ako ljudi izađu na izbore, to neće biti ni 20% poslaničkih mjesta za njih.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#510 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Sve stranke danas idu na isto biračko tijelo i, kao nikad do sada, moguće je zamisliti jednog glasača kako stoji pred kutijom i bira između SDA, SDP, DF, SBB, itd kandidata,
Zato je danas jako teško i nezhvalno raditi bilo kakve prognoze ...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#511 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

Maystor wrote:
JThomas wrote:ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
Ama nije tako. SDA ima 200 hiljada umreženih klijenata kriminalne organizacije i to je to. Ako ljudi izađu na izbore, to neće biti ni 20% poslaničkih mjesta za njih.
ako.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#512 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:ne bi trebali u značajnom broju. al' dosta će sigurno u apstinenciju, što izađe gotovo na isto.
Dosta ljudi misli da ih je Lagumdžija prevario 2010., tako da će izaći samo da glasaju protiv njega.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#513 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

nije sporno, al' ne znam hoće li se sve to preliti u glasove drugim strankama. mislim da neće.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#514 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Maystor wrote:SDA je mogla biti sahranjena već 2010. a u životu ih je održao samo Zlatko Lagumdžija i niko više. Valj'o im je k'o niko drugi.
Mislim da će SDA ovoga puta pokušati odigrati na Radončića i ponuditi mu koaliciju. Nisam siguran da će uspjeti.
Nevjerovatne ti gluposti pises, pogledaj samo zadnje lokalne zbore i vidjet ces koliko si smjesan samo, mozes uzeti i ove izbore u Banovicima koji su bili odmah nakon demonstracija ove godine i vidjeti da si u krivu...
Husić je osvojio 12.050 glasova, odnosno 94.12 posto, a njegov protukandidat Sead Ribić iz SDP-a 753, glasa, odnosno 5.88 posto, navedeno je iz CIK-a.

Ukupan broj građana koji imaju pravo glasa u Banovićima je 20.347. Važećih listića bilo je 12.803, a nevažećih 339.
SDA je 2010 prezivljala opozicioni i jaki SDP, novi SBB, Islamsku zajednicu, pokret "Dosta", 60 minuta, Avaz itd itd....sve je to unistilo SBih ali ne i SDA...probaj o tome razmisljati i probaj naci nesto slicno danas...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#515 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

Gay je ok... i Bakir svakodnevno javno obavlja felatio Erdoganu.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#516 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.

živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
Ovaj put će se glasati protiv SDP-a... a oni koji bi da kazne SDP sigurno neće glasati za SDA.
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#517 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
"Opoziciona SDA" je oksimoron.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#518 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

ultima_palabra wrote:
weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
"Opoziciona SDA" je oksimoron.
Tamo nije, Lipovaca je jos uvijek v.d. premijera i ne znam zasto glasanje za SDA ne bi bilo kazna SDP-U...ista stvar u TK ili ZE-DO kantonu
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#519 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

weredsf wrote:
ultima_palabra wrote:
weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
"Opoziciona SDA" je oksimoron.
Tamo nije, Lipovaca je jos uvijek v.d. premijera i ne znam zasto glasanje za SDA ne bi bilo kazna SDP-U...ista stvar u TK ili ZE-DO kantonu
1. SDA je i tamo bila u vlasti dobar dio mandata, a da ne govorim o prethodnih 20 godina.
2. Ljudi valjda vide da je isti kurac u Sarajevu ili bilo gdje gdje je SDA na vlasti.
3. Time SDP ne bi bio kažnjen jer je njima jedina nada za ostanak u vlasti upravo SDA... zagrljaj Zlatka i Bakira je neraskidiv trenutno.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#520 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

1. SDA je i tamo bila u vlasti dobar dio mandata, a da ne govorim o prethodnih 20 godina.
2. Ljudi valjda vide da je isti kurac u Sarajevu ili bilo gdje gdje je SDA na vlasti.
3. Time SDP ne bi bio kažnjen jer je njima jedina nada za ostanak u vlasti upravo SDA... zagrljaj Zlatka i Bakira je neraskidiv trenutno
Taj vjestacki zagrljaj je izmislio DF I Avaz kako bi ogorcenje ljudi prema SDP- vezali sa SDA sto realno u nabrojanim kantonima ili na drzavnom nivou nema veze sa vezom...To je iskljucivo predizbora prica jer 2010 se islo na unistenje SDA I SBih sa SDP-om a sada je to dvoje postalo isto...
Jedino gdje se oni "drze"je federacija zahvaljujuci Budimiru a ne slozi izmedju SDA i SDP-a, samo zato sto se sdp zapetljao i ne zna izaci iz toga..
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#521 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#522 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ko ono kaže, lijevo i desno krilo SDA...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#523 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#524 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Banksy wrote:
weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
Ali Bakir stranku "vodi" jedva zadnju godinu dana, nedovoljno za ovu teoriju za koju osim pisanja Avaza i stalnog krestanja Emira suljagica nema nikakvih dokaza, naprotiv..
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#525 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

ultima_palabra wrote:Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
Zasto tako ne misle ljudi u Banovicima, dan nekon toga SDA napravi najbolji rezultat tamo. To je Avazovo piskaranje koje nema veze sa vezom, po njima je Fahro rok star..
Zanemarujete lokalne izbore koji su zadnji pokazali omjer snage, od tada se nije puno promjenilo osim sto je SBB oznacen kao glavni krivac za to i jedini gubitnik iz toga je Radoncic na kraju...
U Novom Gradu i bihacu je SDP kaznjen glasanjem za SDA....
Post Reply