Moj ti majstore, nije to Bog zna kakva pamet. Samo treba malo oči i uši upaliti.Maystor wrote:Odavno, ali baš odavno nije neko rekao pametniju stvar sa tako malo jednostavnih riječi. Citiraću ovaj post u budućnosti.ultima_palabra wrote:SDA klasika... jesmo govna, ali su i drugi![]()
Sva njihova propaganda je odvratiti ljude od glasanja.
Svaka ti čast, genije si !!!
BAKIRE ODLAZI
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#501 Re: BAKIRE ODLAZI
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#502 Re: BAKIRE ODLAZI
Da, ali impresivna je ta jednostavnost i upečatljivost. Ja već dugo vremena na forumu govorim o tome, podastr'o sam matematiku, procente, statistiku ...ultima_palabra wrote:Moj ti majstore, nije to Bog zna kakva pamet. Samo treba malo oči i uši upaliti.
ovo tvoje je bolje
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#503 Re: BAKIRE ODLAZI
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.Maystor wrote:Postoji šansa da se minderaška kriminalna organizacija zvana SDA zbaci s vlasti već u oktobru. Sve što je potrebno uraditi, jeste nagovoriti ljude da izađu na izbore i da glasaju, za bilo koga, samo da glasaju.Banksy wrote: Pliva patka, pliva guska, ova zemlja biće Turska - stara mantra Bakirovog kućnog prijatelja, parlamentarca, gospodina.
Od početka pod svojom zastavom ...
Da bar nama rekoše na vrijeme, da ne ginemo bezveze.
U SDA je panika, oni znaju da je ovo za njih biti ili ne biti. Nikada ranije se nije osjeća tolika panika kod njih. Pogledaj samo ona hohštaplerska, klošarska saopštenja Bakira i SDA u posljednje vrijeme. Pogledaj kakve seljake su poslali na forum da trolaju.
Ja vjerujem da im je došao kraj. U protivnom, dokrajčiće ovu državu već u sljedećem mandatu.
Predlažem da pročitate ovaj intervju:
Akademik Esad Duraković za "Avaz": Prijeti nam nestanak države!
http://avaz.ba/clanak/131772/akademik-e ... nak-drzave
živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#504 Re: BAKIRE ODLAZI
Daj bože,Maystor wrote:U SDA je panika, oni znaju da je ovo za njih biti ili ne biti. Nikada ranije se nije osjeća tolika panika kod njih. Pogledaj samo ona hohštaplerska, klošarska saopštenja Bakira i SDA u posljednje vrijeme. Pogledaj kakve seljake su poslali na forum da trolaju.Banksy wrote:
Ja vjerujem da im je došao kraj.
jako sam skeptična ...
@jt tačno tako
+ DF i SBB se nisu digli u očekivanom obimu ...
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#505 Re: BAKIRE ODLAZI
SDA je mogla biti sahranjena već 2010. a u životu ih je održao samo Zlatko Lagumdžija i niko više. Valj'o im je k'o niko drugi.
Mislim da će SDA ovoga puta pokušati odigrati na Radončića i ponuditi mu koaliciju. Nisam siguran da će uspjeti.
Mislim da će SDA ovoga puta pokušati odigrati na Radončića i ponuditi mu koaliciju. Nisam siguran da će uspjeti.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#506 Re: BAKIRE ODLAZI
ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#507 Re: BAKIRE ODLAZI
Ovaj put će se glasati protiv SDP-a... a oni koji bi da kazne SDP sigurno neće glasati za SDA.JThomas wrote:
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.
živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#508 Re: BAKIRE ODLAZI
ne bi trebali u značajnom broju. al' dosta će sigurno u apstinenciju, što izađe gotovo na isto.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#509 Re: BAKIRE ODLAZI
Ama nije tako. SDA ima 200 hiljada umreženih klijenata kriminalne organizacije i to je to. Ako ljudi izađu na izbore, to neće biti ni 20% poslaničkih mjesta za njih.JThomas wrote:ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#510 Re: BAKIRE ODLAZI
Sve stranke danas idu na isto biračko tijelo i, kao nikad do sada, moguće je zamisliti jednog glasača kako stoji pred kutijom i bira između SDA, SDP, DF, SBB, itd kandidata,
Zato je danas jako teško i nezhvalno raditi bilo kakve prognoze ...
Zato je danas jako teško i nezhvalno raditi bilo kakve prognoze ...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#511 Re: BAKIRE ODLAZI
ako.Maystor wrote:Ama nije tako. SDA ima 200 hiljada umreženih klijenata kriminalne organizacije i to je to. Ako ljudi izađu na izbore, to neće biti ni 20% poslaničkih mjesta za njih.JThomas wrote:ko god hoće vlast moraće sa SDA. i moraće se on njima prilagoditi.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#512 Re: BAKIRE ODLAZI
Dosta ljudi misli da ih je Lagumdžija prevario 2010., tako da će izaći samo da glasaju protiv njega.JThomas wrote:ne bi trebali u značajnom broju. al' dosta će sigurno u apstinenciju, što izađe gotovo na isto.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#513 Re: BAKIRE ODLAZI
nije sporno, al' ne znam hoće li se sve to preliti u glasove drugim strankama. mislim da neće.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#514 Re: BAKIRE ODLAZI
Nevjerovatne ti gluposti pises, pogledaj samo zadnje lokalne zbore i vidjet ces koliko si smjesan samo, mozes uzeti i ove izbore u Banovicima koji su bili odmah nakon demonstracija ove godine i vidjeti da si u krivu...Maystor wrote:SDA je mogla biti sahranjena već 2010. a u životu ih je održao samo Zlatko Lagumdžija i niko više. Valj'o im je k'o niko drugi.
Mislim da će SDA ovoga puta pokušati odigrati na Radončića i ponuditi mu koaliciju. Nisam siguran da će uspjeti.
SDA je 2010 prezivljala opozicioni i jaki SDP, novi SBB, Islamsku zajednicu, pokret "Dosta", 60 minuta, Avaz itd itd....sve je to unistilo SBih ali ne i SDA...probaj o tome razmisljati i probaj naci nesto slicno danas...Husić je osvojio 12.050 glasova, odnosno 94.12 posto, a njegov protukandidat Sead Ribić iz SDP-a 753, glasa, odnosno 5.88 posto, navedeno je iz CIK-a.
Ukupan broj građana koji imaju pravo glasa u Banovićima je 20.347. Važećih listića bilo je 12.803, a nevažećih 339.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#515 Re: BAKIRE ODLAZI
Gay je ok... i Bakir svakodnevno javno obavlja felatio Erdoganu.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#516 Re: BAKIRE ODLAZI
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???ultima_palabra wrote:Ovaj put će se glasati protiv SDP-a... a oni koji bi da kazne SDP sigurno neće glasati za SDA.JThomas wrote:
nažalost, nisam uvjeren u ovo. oni kad su preživjeli ovaj mandat gdje su dobili bitno manje glasova od SDP, i svejedno sve vrijeme održali glavne poluge vlasti - preživjeće sve. a situacija je sad potpuno drukčija nego pred te izbore i bolja za njih. na zadnjim opštim izborima se lopatom glasalo protiv SDA, otud i onakvi rezultati. sad taj sentiment nije ni blizu tako jak, prvenstveno zahvaljujući SDPu koji se više ponašao kao SDA od same SDA u ovom mandatu. ti ljudi će se velikim dijelom vratiti u apstinenciju razočarani onima za koje jesu glasali. a što najviše ide na ruku SDA i HDZ.
živi bili pa vidjeli, nije mi drago zbog toga, ali ono ovo uzimaju lopatom.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#517 Re: BAKIRE ODLAZI
"Opoziciona SDA" je oksimoron.weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#518 Re: BAKIRE ODLAZI
Tamo nije, Lipovaca je jos uvijek v.d. premijera i ne znam zasto glasanje za SDA ne bi bilo kazna SDP-U...ista stvar u TK ili ZE-DO kantonuultima_palabra wrote:"Opoziciona SDA" je oksimoron.weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#519 Re: BAKIRE ODLAZI
1. SDA je i tamo bila u vlasti dobar dio mandata, a da ne govorim o prethodnih 20 godina.weredsf wrote:Tamo nije, Lipovaca je jos uvijek v.d. premijera i ne znam zasto glasanje za SDA ne bi bilo kazna SDP-U...ista stvar u TK ili ZE-DO kantonuultima_palabra wrote:"Opoziciona SDA" je oksimoron.weredsf wrote:
Samo mi reci zasto neko u USK ili TK ne bi glasao za opozicionu SDA i tako kazni SDP???
2. Ljudi valjda vide da je isti kurac u Sarajevu ili bilo gdje gdje je SDA na vlasti.
3. Time SDP ne bi bio kažnjen jer je njima jedina nada za ostanak u vlasti upravo SDA... zagrljaj Zlatka i Bakira je neraskidiv trenutno.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#520 Re: BAKIRE ODLAZI
Taj vjestacki zagrljaj je izmislio DF I Avaz kako bi ogorcenje ljudi prema SDP- vezali sa SDA sto realno u nabrojanim kantonima ili na drzavnom nivou nema veze sa vezom...To je iskljucivo predizbora prica jer 2010 se islo na unistenje SDA I SBih sa SDP-om a sada je to dvoje postalo isto...1. SDA je i tamo bila u vlasti dobar dio mandata, a da ne govorim o prethodnih 20 godina.
2. Ljudi valjda vide da je isti kurac u Sarajevu ili bilo gdje gdje je SDA na vlasti.
3. Time SDP ne bi bio kažnjen jer je njima jedina nada za ostanak u vlasti upravo SDA... zagrljaj Zlatka i Bakira je neraskidiv trenutno
Jedino gdje se oni "drze"je federacija zahvaljujuci Budimiru a ne slozi izmedju SDA i SDP-a, samo zato sto se sdp zapetljao i ne zna izaci iz toga..
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#521 Re: BAKIRE ODLAZI
... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#522 Re: BAKIRE ODLAZI
ko ono kaže, lijevo i desno krilo SDA...
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#523 Re: BAKIRE ODLAZI
Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#524 Re: BAKIRE ODLAZI
Ali Bakir stranku "vodi" jedva zadnju godinu dana, nedovoljno za ovu teoriju za koju osim pisanja Avaza i stalnog krestanja Emira suljagica nema nikakvih dokaza, naprotiv..Banksy wrote:... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#525 Re: BAKIRE ODLAZI
Zasto tako ne misle ljudi u Banovicima, dan nekon toga SDA napravi najbolji rezultat tamo. To je Avazovo piskaranje koje nema veze sa vezom, po njima je Fahro rok star..ultima_palabra wrote:Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
Zanemarujete lokalne izbore koji su zadnji pokazali omjer snage, od tada se nije puno promjenilo osim sto je SBB oznacen kao glavni krivac za to i jedini gubitnik iz toga je Radoncic na kraju...
U Novom Gradu i bihacu je SDP kaznjen glasanjem za SDA....
