ARBiH

Post Reply
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#51 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

kv99 malo si se zafrkao,pare su najvise dolazile iz irana i turske,iranci mudzahedine nisu mogli ocimo zbog njihove vjere(vehabizma) a turci su veci sekularisti i od bosnjaka pa im mudzahedini nisu bili ni na kraj pameti.Mudzahedini su dolazili samoorganizovano iz raznih zemalja,nikakva drzava ih nije predstavljala



kao sto danas mnogi bosnjaci,arapi itd idu u ceceniju..a recimo vlast iz saudije takve hapsi u svojoj drzavi
Last edited by theTruePath on 05/12/2010 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#52 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by nosara »

P l a t f o r m a za djelovanje
Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine u ratnim uslovima

Rat koji je izvršenom agresijom nametnut Bosni i Hercegovini, uzrokovao je nevidjeno stradanje stanovništva i uništavanje materijalnih dobara. Za traženje rješenja ratne drame Predsjedništvo je usvojilo Platformi kao najširi politički okvir za okupljanje svih patriotskih snaga.

1. Kakva Bosna i Hercegovina

Bosna i Hercegovina je suverena i nezavisna država gradjana konstitutivnih i ravnopravnih naroda, Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika ostalih naroda koji u njoj žive. Republika se konstituiše na principima parlamentarne gradjanske demokratije, što podrazumjeva prije svega tržišnu ekonomiju, stranački pluralizam i ljudska prava i slobode.

Unutrašnje ustrojstvo BiH, kao multinacionalne i multireligiozne zajednice, zasniva se na regionalnoj i lokalnoj samoupravi koja uvažava ekonomske, kulturne, istorijske i etničke kriterije. Lokalna i regionalna samouprava ne može biti u suprotnosti sa principima teritorijalnog integriteta i jedinstvenog funkcionisanja vlasti na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine.

2. Odnosi i institucije koje garantuju nacionalnu ravnopravnost

Tri konstitutivna naroda, Muslimani, Srbi i Hrvati u BiH imaju svoje nacionalne interese, ali i interese koji proističu iz tradicije viševjekovnog zajedničkog življenja. Politički život u BiH zasniva, se na ravnopravnosti Muslimana, Srba i Hrvata i pripadnika drugih naroda i narodnosti u upravljanju državnim poslovima.

Suverenitet države ostvaruje se na cijeloj teritoriji koju odredjuju jedinstvene granice priznate od medjunarodne zajednice.

Državna, zakonodavna i sudska vlast se ostvaruje na nivou Republike.

Zakonodavno tijelo je Skupština Republike Bosne i Hercegovine koja ima dva vijeća : Vijeće gradjana i Vijeće naroda.

Vijeće naroda čine predstavnici tri konstitutivna naroda BiH. Zastupljenost naroda u Vijeću je paritetna, a odluke se donose koncenzusom. U nadležnosti Vijeća nalaze se pitanja koja se neposredno tiču ravnopravnosti konstitutivnih naroda. Predsjedništvo RBiH ima paritetan sastav i takodjer odlučuje koncenzusom. Osigurače se da u Predsjedništvu budu zastupljeni i gradjani koji ne pripadaju ni jednom od tri konstitutivna naroda BIH.

Ustavom će se utvrditi koji republički organi i institucije se formiraju na principu paritetne zastupljenosti tri konstitutivna naroda
Princip koncenzusa ne može se koristiti za blokadu rada u Vijeću naroda i Predsjedništvu, što će se bliže utvrditi poslovnicima rada ovih organa.

3. Za kakve medjudrzavne odnose je zainteresovana BiH

BiH je po nacionalnom sastavu, geografskom položaju, istorijskim vezama, prirodnim potencijalima i strukturi privrede zainteresovana za povezivanje sa svim susjednim državama kao i drugim državama na bazi uzajamnog poštovanja i ravnopravnosti.

Država Bosna i Hercegovina ina poseban interes da postane ravnopravna članica Evropske zajednice.
U uspostavljanju medjudržavnih odnosa polazi se od interesa svih gradjana i konstitutivnih naroda BiH. O karakteru medjudržavnih odnosa odlučuje Skupština i gradjani BiH. Dok traje rat Bosna i Hercegovina ne može ulaziti u medjudržavne saveze koji mjenjaju njen ustavni karakter za što je uslov odgovarajuća demokratska procedura, koja podrazumjeva odlučivanje u parlamentu, odnosno Vijeću naroda, ili, zavisno od važnosti odluke, neposredno putem referenduma.

4. Odnos prema prekidu rata i uspostavljanju mira u BiH

Svaki rat se u istoriji završi mirom. Što prije mir zamijeni rat, mlanje će biti razaranja i ljudskih žrtava. Stoga je Predsjedništvo Republike Bosne i Hercegovine za pregovore koji vode miru.

Pregovori o miru mogući su uz poštivanje sljedećih uvjeta, odnosno principa:
a) Prekid ratnih dejstava
b) Uspostavljanje političkog stanja prije početka agresije
c) Priznavanje legalne vlasti države BiH i njenih institucija na cijeloj teritoriji, i
d) Naknadu ratne štete i kažnjavanje krivaca za ratne zločince u saglasnosti sa medjunarodnim propisima.

U traganju za mirom BiH će tražiti i prihvatiti inicijativu i pomoć medjunarodne zajednice i njenih institucija.
BiH neće prihvatiti pregovore koji za osnovu imaju stvaranje etnički čistih teritorija ili regionalnu podjelu BiH na isključivo etničkoj osnovi.

BiH takodjer neće nikada prihvatili bilo kakve teritorijalne i demografske promjene i prednosti izdejstvovane ratom i nasiljem.

5. Politička osnova opštenarodnog odbrambenog-rata

Pravo na život, mir i slobodu čini temelj ljudskih prava u civilizovanom svijetu. Otpor agresoru organizovaće se i voditi kao opštenarodna odbrambena borba svih gradjana i svih naroda za oslobodjenje BiH.

U zajedničkom višenacionalnom frontu učestvuju patriotske snage koje su za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, za zajednički život i nacionalnu ravnopravnost Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika ostalih naroda i narodnosti (manjina ).

Oružane snage BiH će u svoje redove uključiti pripadnike svih naroda koji žive u BiH. Višenacionalni sastav jedinica 1 Štabova može sa vise uspjeha voditi borbu za oslobodjenje BiH od agresora. Stoga će se omogućiti lokalnim i opštinskim oružanim formacijama da pristupe zajedničkoj borbi pod uslovom da priznaju suverenitet i integritet BiH i njenu legalnu vlast.

6. Apel svim patriotskim snagama

Ova platforma je poziv svim gradjanima i svim narodima u Bosni i Hercegovini da se aktivno uključe u patriotski front borbe za suzbijanje agresije i uspostavljanje mira i slobode, reda i zakonitosti na cijeloj državnoj teritoriji Republike Bosne i Hercegovine. Pozivamo i sve one koji se nalaze na drugoj strani, a nisu ruke okaljali krvlju nevinih ljudi, da se priključe legalnim oružanim snagama Bosne i Hercegovine u borbi za slobodu, a protiv agresije.

Predsjedništvo će donijeti zakon o amnestiji i sprečavati moguće pojave revanšizma.

Doneseno u Sarajevu, 26. Juna 1992. godine

Predsjedništvo
Republike Bosne i Hercegovine
Ovako je pocelo... Mudzahedini su dosli kad su se stekli uslovi...
Last edited by nosara on 05/12/2010 11:42, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#53 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

arapi nisu bili pomoć,oni su svojim prisustvom i ponašanjem odmogli državi bosni i hercegovini

To je tvoj stav
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#54 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by samo malo »

Arapi su najmanje koristi donijeli Bosnjacima, a svi su ih tu htjeli vidjeti, pa i Bosnjaci, odnosno bosnjacka politika, sto je retardirano.

Tudjman ih je pustio preko Hrvatske da prodju, malo sto ga je Klinton nagovarao, a malo sto mu je odgovaralo da se Armija bih islamizira u sto vecem obimu... Srbima su Arapi (+ muslimanske brigade domaceg sastava) dobrodosli da rat prikazu kao gradjanski rat sa elementima vjerskog rata... kome koriste oni snimci kad Alija postrojava mudjahedine, Bosnjacima? po cemu? Bosni i Hercegovini? Aliji Izetbegovicu sigurno jeste bilo drago postrojiti ih, da se ne lazemo, on je uvijek imao neku tihu patnju da glumata islamskog celnika male islamske drzavice. Ona prica "multikulti" je bar kod njega kod ljudi u njegovom blizem okruzenju (dakle mladomuslimanska klika) zvucala smijesno, pa oni su zbog islamske ideologije robijali, ne zbog "zelimo nezavisnu i slobodnu BiH, multietnickog tipa" ideje. Zar ne?

Uostalom, na tu temu je Sefer Halilovic puno rekao, njega ne uvodim u pricu jer mi je nesto drag, vec jer je rekao puno o uzrocima i nacinima islamizacije Armije BiH (ona uloga KOS-a recimo, pa te islamske struje, i tako dalje). On je bio i danas je bosnjacki nacionalista, ali nikada nije bio islamski fanatik. I to je opcenito dilema kod mnogih Bosnjaka, mnogi ne znaju prioritete, jel im bosnjastvo prioritet, ili religija. Pa su neki i Turci i Bosnjaci, ko Reis recimo.

Arapski mudjahedin se ne moze boriti za multietnicku BiH da ga naglavacke okrenes, to je 3D oksimoron.

Armija BiH je itekako islamizirana, na radost mnogih koji se i danas pretvaraju da su na valu "probosanske" politike. Jasta, probosanska u stilu "bice u Bosni vise od 50% muslimana, insallah" i slicno.

Mislim da je tu kljucna licnost bio Alija, da je on bio manje musliman a vise Bosnjak, nebi ni ta politika prosla. Mada je i pitanje koliki je njegov uticaj bio u svemu tome, a koliko je samo bio ikebana pojedinih struktura moci, onako ostarjeli dedo koji prica bajke i svakome je simpatican, super kao maskota.
Last edited by samo malo on 05/12/2010 11:54, edited 1 time in total.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#55 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

Sto se svi hvataju tekbira jbote - strasan element islamizacije u pcku ljepe materine...
Opcepoznato je bilo da su se cetalji znali sasrat kad sumom isti ori u vise od 90% slucajeva...
U bruku slucajeva znam da su tekbirali ljudi koji su samo imenom muslimani bez ikakve stvarne veze sa islamom i 200% znam da su tekbirali i ljudi koji nisu bili muslimani jer je to "nosilo" ljude u p materinu ako treba davalo neki zanos sta li / idiotski bi bilo drecit juriiiiiiiis je l da... :lol: :-)

Sto se tice arapa i mudzahedina - znao sam ljude koji su ostavljali svoja bogatstva i iz njima nekog znanog razloga dosli da ratuju na strani ARBIH znao sam ljude koji su "ispekli zanat" u Afganistanu (znaju cetalji kakvi su to kad je padao Ozren - zovu na predaju nase linije na megafon a par kilometara iza ledja im ovi gornji prave haos) znao sam i buljuk "bijelih" arapa kojima se na ponasanju djelovanju i stiliranju znalo da su agenti francuskih i njemackih tajnih sluzbi... Kako su prolazili teritorij i jedni i drugi - ostavljam pametnim na prosudu i presudu...

Na kraju summa summarum - i da je ARBIH bila vecinski bosnjacka - alternative za bosanske muslimane nije bilo osim kategoricke borbe pa makar i u cisto etnickom obliku - inace im je zivit palestinski... a svoju "islamizaciju" borbe su "dokazali" miniranjem katolickih pravoslavnih crkava itd itd... preseravanja za malu djecu - ko je ostao pod kontrolom ARBIH patio se isto ko i ostali s tim sto je u Karitas i ostale dobrotvorne organizacije sa krscanskim predznakom bile uredno snabdijevane humanitarnom pomoci i konvojima dok tamo gdje su muslimani bili manjina mogli su samo dobit humanitarni noz pod vrat i svaku vrstu zvjerstva i izivljavanja - i prvi su dobijali krscani a onda muslimani i cak ni tada im to nije nikad zamjerio a to znam po svojoj tetki koja iako udata za katolika uvijek dobijala zadnja komade humanitarne pomoci iz Karitasa - jebo ti tu islamizaciju kad Karitas jos uvijek ima snage i moci da selektuje ljude kojima ce podijeliti pomoc a strane humanitarne organizacije sa krscanskim predznakom i iz zapadnih zemalja u sred rata pozaposljavat najvise hrvate i srbe i dijelit im hiljade maraka plate.... i ovih pamfleta i preseravanja o islamizaciji ARBIH je fakat vise smijesno citat i slusat u odnosu na sve gore navedeno....
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#56 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by branimir stulic »

Kao sto sam ranije napisao - Kakav god bio nacionalni sastav ponosan sam sto sam bio dio te armije... Ja znam zasto sam se borio i protiv koga. Stvarno ne vidim razloga imputirati nesto sto nema veze sa zivotom jedinoj regularnoj vojsci na teritoriju medjunarodno priznate BIH. Pa sta i ako je vecinski bosnjacka??? A svi znamo da nije....Pa i partizani su bili vecinom pravoslavci... Nije bosnjacki narod kriv sto se sa bivsom drzavom desilo ono sto se desilo... Jugoslaviju su prije svih unistili velikodrzavnicki koncepti, dio oficira JNA i medjunarodne zajednice. Krvavi pir raspada jedne pokusan je na drugoj drzavi... u kojoj sasvim slucajno u vecini zive ti isti muslimani. Pasivnost velikog dijela Srba i Hrvata, odnosno njihovo neucestovanje u Armiji BiH i bjezanija u one anamo moze se posmatrati kao rezultatom specijalnog rata koji je pocetkom vodjen pod imenom Borbe za Jugoslaviju (Hrvatsku), a koji je nastavljen borbom za ravnopravnost Srba (Hrvata). Na kraju je doslo do "opravdane reakcije protiv pojave Islamskog terorizma" a cemu su kumovali i neki sa ove strane. Dakle sti scenario sudionici slicni, a rasplet??? Ipak malo drugaciji.
Last edited by branimir stulic on 05/12/2010 11:56, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#57 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

On je bio i danas je bosnjacki nacionalista,

Sefer Halilovic je valjda sandzaklija? u biti fin primjer,znam da covjek praktikuje vjeru ali nije dao da to utice na politiku
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#58 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

branimir stulic wrote:Kao sto sam ranije napisao - Kakav god bio nacionalni sastav ponosan sam sto sam bio dio te armije... Ja znam zasto sam se borio i protiv koga. Stvarno ne vidim razloga imputirati nesto sto nema veze sa zivotom jedinoj regularnoj vojsci na teritoriju medjunarodno priznate BIH. Pa sta i ako je vecinski bosnjacka??? A svi znamo da nije....Pa i pratizani su bili vecinom pravoslavci... Nije bosnjacki narod kriv sto se sa bivsom drzavom desilo ono sto se desilo... Jugoslaviju su prije svih unistili velikodrzavnicki koncepti, dio oficira JNA i medjunarodne zajednice. Krvavi pir raspada jedne pokusan je na drugoj drzavi... u kojoj sasvim slucajno u vecini zive ti isti muslimani. Pasivnost velikog dijela Srba i Hrvata, odnosno njihovo neucestovanje u Armiji BiH i bjezanija u one anamo moze se posmatrati kao rezultatom specijalnog rata koji je pocetkom vodjen pod imenom Borbe za Jugoslaviju (Hrvatsku), a koji je nastavljen borbom za ravnopravnost Srba (Hrvata). Na kraju je doslo do "opravdane reakcije protiv pojave Islamskog terorizma" a cemu su kumovali i neki sa ove strane. Dakle sti scenario sudionici slicni, a rasplet??? Ipak malo drugaciji.
:thumbup: :thumbup:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#59 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

Opcepoznato je bilo da su se cetalji znali sasrat kad sumom isti ori u vise od 90% slucajeva...
U bruku slucajeva znam da su tekbirali ljudi koji su samo imenom muslimani bez ikakve stvarne veze sa islamom i 200% znam da su tekbirali i ljudi koji nisu bili muslimani jer je to "nosilo" ljude u p materinu ako treba davalo neki zanos sta li / idiotski bi bilo drecit juriiiiiiiis je l da... :lol: :-)

Prelazili neki bosnjaci kroz sumu (krili se od srba),s njima bilo i par srba,,bosnjaci rekli ucite u sebi mirno dok prelazimo,na kraju pitali srba sta je on..kaze ti on "sve sam u sebi govorio merhaba merhaba" :lol: :lol:


to o tekbiru si 100% u pravu,,
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#60 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by kv99 »

theTruePath wrote:kv99 malo si se zafrkao,pare su najvise dolazile iz irana i turske,iranci mudzahedine nisu mogli ocimo zbog njihove vjere(vehabizma) a turci su veci sekularisti i od bosnjaka pa im mudzahedini nisu bili ni na kraj pameti.Mudzahedini su dolazili samoorganizovano iz raznih zemalja,nikakva drzava ih nije predstavljala



kao sto danas mnogi bosnjaci,arapi itd idu u ceceniju..a recimo vlast iz saudije takve hapsi u svojoj drzavi
Malo si se ti zafrkao jer pare nisu dolazile samo od drzava vec od grupa i pojedinaca koji su slali te mudzahedine. Znas li ti da je danas drzava Saudijska Arabija jedan od najvecih saveznika Americi u borbi protiv Al-Kaide. Znas li ko je najveci finasijer Al-Kaide ? Grupe i pojedinci iz Saudijske Arabije ;-)
U pravu si da mudzahedine nije slala nijedna drzava ali su ih slale te grupe i pojedinci koji su slali i pare . Znas li da je jedan od zahtjeva za slanje para bio da se posalje "dokaz " da te pare idu muslimanima ? A jedan od "dokaza " je bio organizovanje "muslimanskih jedinica ". Znaci da bi se dobile te pare bilo je uslovljeno izvjesnim ponasanjem i ja bi volio da nije ali je bilo tako. Ja bi licno volio da su pare i oruzje slali Amerika i Njemacka ali dobro znamo da nije tako islo pogotovo 1993 /94 kada je bilo najcrnje i kada je ta pomoc bila najpreca.
I pitao sam tebe i sve ostale koji pljuju na tu pomoc : Sta bi vi uradili u tom trenutku ? Kome bi se vi obratili za pomoc u parama i oruzju ? Kao sto sam naveo najlakse je biti general poslije bitke pa da cujem sada ? Ako vec toliko pljujete onda sigurno imate neku alternativu . Kome bi se obratili ? Amerikancima ? Njemcima ? Rusima ? Kinezima ? Eskimima ? Ko je u tom trenutku bio spreman da pomogne ? Kada kazem pomogne ne mislim na slanje hrane za pse ili konzerve iz 50-ih vec pomoc da se odbrani ?
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#61 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by samo malo »

Desert Wind wrote: a svoju "islamizaciju" borbe su "dokazali" miniranjem katolickih pravoslavnih crkava itd itd...
jah... crkva u selu Borovica kod Kaknja

Image

crkva u selu Kozila u okolini Zenice

http://v6.cache6.c.bigcache.googleapis. ... _counter=1
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#62 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

samo malo wrote:
Desert Wind wrote: a svoju "islamizaciju" borbe su "dokazali" miniranjem katolickih pravoslavnih crkava itd itd...
jah... crkva u selu Borovica kod Kaknja

Image

crkva u selu Kozila u okolini Zenice

http://v6.cache6.c.bigcache.googleapis. ... _counter=1
Dobro? I?
De mi reci je l to bio dio neke organizovane kampanje il sta - mani mi se srbocetnicke demagogije...
Za svaki zlocin postoji krivac al je l to bila neka kampanja?
Znas li ti koliko je muslimana ubijeno koliko ih je izbagerano stotine jebenih masovnih grobnica dzamije porusene u hiljadama komada a ti se dojebes slike jedne crkve koju je neki kreten zapalio?
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#63 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by samo malo »

kv99 wrote:
theTruePath wrote:kv99 malo si se zafrkao,pare su najvise dolazile iz irana i turske,iranci mudzahedine nisu mogli ocimo zbog njihove vjere(vehabizma) a turci su veci sekularisti i od bosnjaka pa im mudzahedini nisu bili ni na kraj pameti.Mudzahedini su dolazili samoorganizovano iz raznih zemalja,nikakva drzava ih nije predstavljala



kao sto danas mnogi bosnjaci,arapi itd idu u ceceniju..a recimo vlast iz saudije takve hapsi u svojoj drzavi
Malo si se ti zafrkao jer pare nisu dolazile samo od drzava vec od grupa i pojedinaca koji su slali te mudzahedine. Znas li ti da je danas drzava Saudijska Arabija jedan od najvecih saveznika Americi u borbi protiv Al-Kaide. Znas li ko je najveci finasijer Al-Kaide ? Grupe i pojedinci iz Saudijske Arabije ;-)
U pravu si da mudzahedine nije slala nijedna drzava ali su ih slale te grupe i pojedinci koji su slali i pare . Znas li da je jedan od zahtjeva za slanje para bio da se posalje "dokaz " da te pare idu muslimanima ? A jedan od "dokaza " je bio organizovanje "muslimanskih jedinica ". Znaci da bi se dobile te pare bilo je uslovljeno izvjesnim ponasanjem i ja bi volio da nije ali je bilo tako. Ja bi licno volio da su pare i oruzje slali Amerika i Njemacka ali dobro znamo da nije tako islo pogotovo 1993 /94 kada je bilo najcrnje i kada je ta pomoc bila najpreca.
I pitao sam tebe i sve ostale koji pljuju na tu pomoc : Sta bi vi uradili u tom trenutku ? Kome bi se vi obratili za pomoc u parama i oruzju ? Kao sto sam naveo najlakse je biti general poslije bitke pa da cujem sada ? Ako vec toliko pljujete onda sigurno imate neku alternativu . Kome bi se obratili ? Amerikancima ? Njemcima ? Rusima ? Kinezima ? Eskimima ? Ko je u tom trenutku bio spreman da pomogne ? Kada kazem pomogne ne mislim na slanje hrane za pse ili konzerve iz 50-ih vec pomoc da se odbrani ?
Fakat ne znam, ali znam da je od tih para Hasan Cengic napravio poslovno carstvo, i zaradio mjesto na crnoj listi pride.

Hasan i ko zna jos koliko njih. Ima ih bruka, sto su prije rata imali stojadine a danas voze auta od 100 i vise milja maraka.

Isto ko sto je Jelavic kao logisticar u Grudama od stojadina i JNA cina dogurao do multimilionera.

Ima nesto u toj ratnoj logistici :D
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#64 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by zambaklija »

Desert Wind wrote:Sto se svi hvataju tekbira jbote - strasan element islamizacije u pcku ljepe materine...
Opcepoznato je bilo da su se cetalji znali sasrat kad sumom isti ori u vise od 90% slucajeva...
U bruku slucajeva znam da su tekbirali ljudi koji su samo imenom muslimani bez ikakve stvarne veze sa islamom i 200% znam da su tekbirali i ljudi koji nisu bili muslimani jer je to "nosilo" ljude u p materinu ako treba davalo neki zanos sta li / idiotski bi bilo drecit juriiiiiiiis je l da...
:lol: :-)

Sto se tice arapa i mudzahedina - znao sam ljude koji su ostavljali svoja bogatstva i iz njima nekog znanog razloga dosli da ratuju na strani ARBIH znao sam ljude koji su "ispekli zanat" u Afganistanu (znaju cetalji kakvi su to kad je padao Ozren - zovu na predaju nase linije na megafon a par kilometara iza ledja im ovi gornji prave haos) znao sam i buljuk "bijelih" arapa kojima se na ponasanju djelovanju i stiliranju znalo da su agenti francuskih i njemackih tajnih sluzbi... Kako su prolazili teritorij i jedni i drugi - ostavljam pametnim na prosudu i presudu...

Na kraju summa summarum - i da je ARBIH bila vecinski bosnjacka - alternative za bosanske muslimane nije bilo osim kategoricke borbe pa makar i u cisto etnickom obliku - inace im je zivit palestinski... a svoju "islamizaciju" borbe su "dokazali" miniranjem katolickih pravoslavnih crkava itd itd... preseravanja za malu djecu - ko je ostao pod kontrolom ARBIH patio se isto ko i ostali s tim sto je u Karitas i ostale dobrotvorne organizacije sa krscanskim predznakom bile uredno snabdijevane humanitarnom pomoci i konvojima dok tamo gdje su muslimani bili manjina mogli su samo dobit humanitarni noz pod vrat i svaku vrstu zvjerstva i izivljavanja - i prvi su dobijali krscani a onda muslimani i cak ni tada im to nije nikad zamjerio a to znam po svojoj tetki koja iako udata za katolika uvijek dobijala zadnja komade humanitarne pomoci iz Karitasa - jebo ti tu islamizaciju kad Karitas jos uvijek ima snage i moci da selektuje ljude kojima ce podijeliti pomoc a strane humanitarne organizacije sa krscanskim predznakom i iz zapadnih zemalja u sred rata pozaposljavat najvise hrvate i srbe i dijelit im hiljade maraka plate.... i ovih pamfleta i preseravanja o islamizaciji ARBIH je fakat vise smijesno citat i slusat u odnosu na sve gore navedeno....

gledao sam video iz B.Krajine,neka akcija televizija prati akciju,uključene i HVO jedinice Bihaća i sad napad,i ovi 5.K normal...tekbiiirrr,haj što oni kad i ovi Havejci tekbiiirrr....ovaj snimatelj sav u čudu i pita ovog jednog havejca:što vi tekbirate?a ovaj će,ma ja znam kad to viknemo da oni tamo bježe :D :D :D a pita ga snimatelj,znaš li ti šta to znači a ovaj će pa valjda naprijed muslimani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a inače za cijeli post :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#65 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

kv99 wrote:
theTruePath wrote:kv99 malo si se zafrkao,pare su najvise dolazile iz irana i turske,iranci mudzahedine nisu mogli ocimo zbog njihove vjere(vehabizma) a turci su veci sekularisti i od bosnjaka pa im mudzahedini nisu bili ni na kraj pameti.Mudzahedini su dolazili samoorganizovano iz raznih zemalja,nikakva drzava ih nije predstavljala



kao sto danas mnogi bosnjaci,arapi itd idu u ceceniju..a recimo vlast iz saudije takve hapsi u svojoj drzavi
Malo si se ti zafrkao jer pare nisu dolazile samo od drzava vec od grupa i pojedinaca koji su slali te mudzahedine. Znas li ti da je danas drzava Saudijska Arabija jedan od najvecih saveznika Americi u borbi protiv Al-Kaide. Znas li ko je najveci finasijer Al-Kaide ? Grupe i pojedinci iz Saudijske Arabije ;-)
U pravu si da mudzahedine nije slala nijedna drzava ali su ih slale te grupe i pojedinci koji su slali i pare . Znas li da je jedan od zahtjeva za slanje para bio da se posalje "dokaz " da te pare idu muslimanima ? A jedan od "dokaza " je bio organizovanje "muslimanskih jedinica ". Znaci da bi se dobile te pare bilo je uslovljeno izvjesnim ponasanjem i ja bi volio da nije ali je bilo tako. Ja bi licno volio da su pare i oruzje slali Amerika i Njemacka ali dobro znamo da nije tako islo pogotovo 1993 /94 kada je bilo najcrnje i kada je ta pomoc bila najpreca.
I pitao sam tebe i sve ostale koji pljuju na tu pomoc : Sta bi vi uradili u tom trenutku ? Kome bi se vi obratili za pomoc u parama i oruzju ? Kao sto sam naveo najlakse je biti general poslije bitke pa da cujem sada ? Ako vec toliko pljujete onda sigurno imate neku alternativu . Kome bi se obratili ? Amerikancima ? Njemcima ? Rusima ? Kinezima ? Eskimima ? Ko je u tom trenutku bio spreman da pomogne ? Kada kazem pomogne ne mislim na slanje hrane za pse ili konzerve iz 50-ih vec pomoc da se odbrani ?
To neka ti objasne oni koji se vade na toboznju islamizaciju armije BIH(mahom ljudi iz RS i H-B)...ja nista ne vidim sporno u svemu tome,samo sam te ispravio

U ostalom,pomoc od tih organizacija nila bila znacajna u poredjenju s pomoci koju je slala Turska,Iran itd
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#66 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ovako,ja sam bio u armiji bih,nisam pripadnik ni jednog od tri konstitutivna naroda,tzv. mješanac,sam se prijavio,u početku je to sve bilo ok,dok nisu došli arapi,može pričati ko šta hoće,ali kad zenicom prođe 7. muslimanska i svaki dan pjeva za koga za allaha protiv koga protiv vlaha onda je i maloj bebi jasno da je došlo do islamizacije armije bih,pa kad arapi po zenici,zavidovićima razbijaju kafane u kojima se sipa alkohol pa kad po obalama rijeke bosne tjeraju djevojke koje se sunčaju onda je jasno da je došlo do islamizacije armije bih,a ti arapi su bili pripadnici armije bih
jebote cega si se ti dojeb'o - koliko je "vlaha" ubijeno dok je 7 muslimanska svrsavala na "protiv vlaha", koliko je krscanskih djevojcica i kafana bilo ubijeno i smaknuto zato sto su pili aljkoholj i skidale se na obalama rijeka...
daj ne seri
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#67 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kako ti znaš da je ovdje u pitanju neki kreten a ne možda naredio komandant neke brigade?
znam / zato sto nije dosegao do zenickih sarajevskih tuzlanskih crkava
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#68 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

zambaklija wrote:
Desert Wind wrote:Sto se svi hvataju tekbira jbote - strasan element islamizacije u pcku ljepe materine...
Opcepoznato je bilo da su se cetalji znali sasrat kad sumom isti ori u vise od 90% slucajeva...
U bruku slucajeva znam da su tekbirali ljudi koji su samo imenom muslimani bez ikakve stvarne veze sa islamom i 200% znam da su tekbirali i ljudi koji nisu bili muslimani jer je to "nosilo" ljude u p materinu ako treba davalo neki zanos sta li / idiotski bi bilo drecit juriiiiiiiis je l da...
:lol: :-)

Sto se tice arapa i mudzahedina - znao sam ljude koji su ostavljali svoja bogatstva i iz njima nekog znanog razloga dosli da ratuju na strani ARBIH znao sam ljude koji su "ispekli zanat" u Afganistanu (znaju cetalji kakvi su to kad je padao Ozren - zovu na predaju nase linije na megafon a par kilometara iza ledja im ovi gornji prave haos) znao sam i buljuk "bijelih" arapa kojima se na ponasanju djelovanju i stiliranju znalo da su agenti francuskih i njemackih tajnih sluzbi... Kako su prolazili teritorij i jedni i drugi - ostavljam pametnim na prosudu i presudu...

Na kraju summa summarum - i da je ARBIH bila vecinski bosnjacka - alternative za bosanske muslimane nije bilo osim kategoricke borbe pa makar i u cisto etnickom obliku - inace im je zivit palestinski... a svoju "islamizaciju" borbe su "dokazali" miniranjem katolickih pravoslavnih crkava itd itd... preseravanja za malu djecu - ko je ostao pod kontrolom ARBIH patio se isto ko i ostali s tim sto je u Karitas i ostale dobrotvorne organizacije sa krscanskim predznakom bile uredno snabdijevane humanitarnom pomoci i konvojima dok tamo gdje su muslimani bili manjina mogli su samo dobit humanitarni noz pod vrat i svaku vrstu zvjerstva i izivljavanja - i prvi su dobijali krscani a onda muslimani i cak ni tada im to nije nikad zamjerio a to znam po svojoj tetki koja iako udata za katolika uvijek dobijala zadnja komade humanitarne pomoci iz Karitasa - jebo ti tu islamizaciju kad Karitas jos uvijek ima snage i moci da selektuje ljude kojima ce podijeliti pomoc a strane humanitarne organizacije sa krscanskim predznakom i iz zapadnih zemalja u sred rata pozaposljavat najvise hrvate i srbe i dijelit im hiljade maraka plate.... i ovih pamfleta i preseravanja o islamizaciji ARBIH je fakat vise smijesno citat i slusat u odnosu na sve gore navedeno....

gledao sam video iz B.Krajine,neka akcija televizija prati akciju,uključene i HVO jedinice Bihaća i sad napad,i ovi 5.K normal...tekbiiirrr,haj što oni kad i ovi Havejci tekbiiirrr....ovaj snimatelj sav u čudu i pita ovog jednog havejca:što vi tekbirate?a ovaj će,ma ja znam kad to viknemo da oni tamo bježe :D :D :D a pita ga snimatelj,znaš li ti šta to znači a ovaj će pa valjda naprijed muslimani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a inače za cijeli post :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
armija BIH nam islamizovala ono malo srba i hrvata :x :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#69 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

Ali fakat,prica se sirom BIH kako se kosa dizala neprijateljima kad cuju tekbir Allahu ekber


tekbiralo se i za vrijeme onog rata,ne brinite,samo sto nije bilo tako javno...to je tradicionalni uzvik muslimana tokom brobe,nije znak nikakvog islamizma ;)
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#70 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by samo malo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kako ti znaš da je ovdje u pitanju neki kreten a ne možda naredio komandant neke brigade?
Mozda je bio prisutan dok se potpaljivalo.

Uvijek "neki kreten" kada je rijec o zlocinu, pobijeni fratri u Fojnici "neodgovorni kreten", spaljene crkve "neodgovorni kreten", pobijeno par stotina civila u Srednjoj Bosni, "nedgovorni pojedinci", a sto "najelitnija" brigada kroz Zenicu stupa sa uzvikom "protiv koga, protiv vlaha", nije bitno.

Ili sto bi rekao jedan od tih, dok je strijeljao one starce kod Zenice, "ja finih ustasa".

Ako su svi zlocini i spaljene crkve postupak pojedinaca, neodgovornih naravno, zasto onda strutkure vlasti i dan danas stoje iza takvih "neodgovornih pojedinaca"? pa tuzilac u ZE DO kantonu pred kamerom ne smije od straha nijedno ime spomenuti. Nije valjda da su ti neodgovorni pojedinci toliko mocni, da ih sa plase strukture tuzilastva, sudstva, i tako dalje.
Last edited by samo malo on 05/12/2010 12:14, edited 1 time in total.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#71 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

samo malo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kako ti znaš da je ovdje u pitanju neki kreten a ne možda naredio komandant neke brigade?
Mozda je bio prisutan dok se potpaljivalo.

Uvijek "neki kreten" kada je rijec o zlocinu, pobijeni fratri u Fojnici "neodgovorni kreten", spaljene crkve "neodgovorni kreten", pobijeno par stotina civila u Srednjoj Bosni, "nedgovorni pojedinci", a sto "najelitnija" brigada kroz Zenicu stupa sa uzvikom "protiv koga, protiv vlaha", nije bitno.

Ili sto bi rekao jedan od tih, dok je strijeljao one starce kod Zenice, "ja finih ustasa".

Ako su svi zlocini i spaljene crkve postupak pojedinaca, neodgovornih naravno, zasto onda strutkure vlasti i dan danas stoje iza takvih "neodgovornih pojedinaca"? pa tuzilac u ZE DO kantonu pred kamerom ne smije od straha nijedno ime spomenuti. Nije valjda da su ti neodgovorni pojedinci toliko mocni, da ih sa plase strukture tuzilastva, sudstva, i tako dalje.
mojne sranja i preseravanja - imas informacije? slobodno ih proslijedi u Hag - i da ti kazem jos nesto - drage volje ce da iskopaju sve ijednu mogucnost sve ijednu informaciju o bilo kojem "muslimanskom" zlocinu" jer i ti i ja dobro znamo da je tamo na cijeni bilo kakav muslimanski osudjenik - cisto onako radi "balansa snaga" na terenu...
vec sam se i ja a i mnogi naucili da pravde nema nigdje....
tako znaci / mani sranja i preseravanja - drito mejl slike dokaze u Hag i oni ce ekspresno da dodju - sve ostalo je demagogija prika moj.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#72 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Desert Wind wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kako ti znaš da je ovdje u pitanju neki kreten a ne možda naredio komandant neke brigade?
znam / zato sto nije dosegao do zenickih sarajevskih tuzlanskih crkava


zato je toga bilo u selima oko zenice
sto to ne prijavis slike dokazi svjedocenja jarane - mojne mi srpskocetnicke demagogije bacanja srpske nejaci lavovima sa rijecima "bilo je toga"

samo naprijed mesje - a te supacke "bilo je" propagande ostavi za srpske portale...

samo da vas podsjetim - u Zenici su dva zapadna "bjeloarapska" agentska supka bila uhapsena netom poslije rata a radnje i pokusaji otkriveni - i postavljam pitanje - na koji nacin su dosli, djelovali a na kraju na koji nacin su "pobjegli" iz zatvora u Sarajevu - hint DGSE 8)
Last edited by Desert Wind on 05/12/2010 12:23, edited 1 time in total.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#73 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by samo malo »

Eto, odmah si cetnik, cim ukazujes na proste cinjenice :D

Zato je najbolje stati na jednom postu.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#74 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Desert Wind »

kakavdanakneiskustvu wrote:
u redu je
i ja kazem :thumbup:
samo malo wrote:Eto, odmah si cetnik, cim ukazujes na proste cinjenice :D

Zato je najbolje stati na jednom postu.
ni najmanje - daj te proste cinjenice verifikuj dokumentuj i posalji halila brzinu za kojeg ja smatram da je jedno obicno smece ekspresno do haga... brzina koliko ja znam nije ni prismrdio haskom sudu
Last edited by Desert Wind on 05/12/2010 12:26, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#75 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by theTruePath »

Ja licno cijenim svakog Srbina i Hrvata koji se borio za ovu drzavu,a koji danas na predikuje kao vi.Ove zlonamjerne komentare forumasa ne shvacam ozbiljno,iza ekrana se moze kriti bilo ko a samo neprijatelji imaju ovu spiku koju vodite vas dvojica ovdje ;)

to je od mene sve
Post Reply