Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post Reply
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#51 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

tataćusak wrote:
Bosnolog wrote:
tataćusak wrote:Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH je na današnjoj sjednici u Sarajevu podržao Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti državljana BiH, čiji je predlagač Vijeće ministara BiH.
Predloženim zakonom predviđeno je da se u novu ličnu kartu ugrađuju biometrijski podaci, isti oni koji su ugrađeni u putne isprave.
U skladu s amandmanima koje je predložilo Vijeće ministara BiH, a prihvatila Ustavnopravna komisija Predstavničkog doma, na zahtjev podnosioca zahtjeva za izdavanje lične karte ili kada je to neophodno za provođenje Izbornog zakona BiH, na ličnu kartu se unosi podatak o entitetskom državljanstvu, a predviđeno je i da se podaci upisuju latiničnim i ćiriličnim pismom.
:dance: dere nas preCednik, A MI LAGANO KOKICE U RUKE :dance:
:shock: :shock: :shock: :shock:

Zbogom pamerti,.......zasto izgide onoliki narod,........Bosnu izdadose i prodadose izdajnicki lesinari i grobari u Parlamentu BiH,...... Neprijeteljima BiH ne treba rat oni imaju izdajnike koje narod placa da rasture i uniste BiH,ovo ne mogu da vjerujem da je istina,ima li gdje link ove odluke,........??????

Karadzic moze da slavi,.........Izdajnicke stoka ispunjava zelje rusitelja BiH,......Fujjjjj

Bojim se da je jedini spas za BIH od izdajnicke sarajevske stoke revolucija i prve vjesati na carsiji izdajnike,pa ovi ih ubise gore od svih cetnickih granata, :evil: :evil: :evil:

P.S.Da li je ovo prijedlog ili se vec glasalo,....zna li neko,.....?????
To ti velim veleizdaja. Ma nije problem kao sto neki pokusavaju reci da na ličnoj pise RS ali kao mjesto boravka ALI KAO DRŽAVLJANSTVOO HEJ BA DRŽAVA=DRŽAVLJANSTVO. (NAMJERNO KUCAM VELIKIM SLOVIMA JER GALAMIM) :x
PS i ja se nadam da ovo nije ovako.
Ja sam dana s u SOKU,ne mogu da dodem sebio sta citam,...SDP je na putu da postane Historija,.....za SDA izdajnike nista dobor nisam ocekivao,.ali SDP da proda i izda BiH interese,....... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#52 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by slobodni armirach »

Kenan-sa wrote:Naravno da ovaj nakaradni zakon o licnoj karti kojeg su kreirali Dodik i Covic nece proci u Domu naroda! ovo je sprdacina od zakona,na stetu BIH i svega dobrog sto je do sada uradjeno u ovoj drzavi! Bosnjaci nikada ne smiju rpistati na ovu budalastinu Covica i Dodika! zaista ne mogu vjerovati na sta su sve spremni ti indijanci,ali pogotovo me iznenadjuju "majorizirani"!
Posjeti Mostar i ostala HB podrucja pa te nece nista iznenadjivat od 'majoriziranih'
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#53 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

PasoDzigera007 wrote:SILAJDZICU VRATI SE!
... odakle si doš'o
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#54 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

draganbl wrote:
Skijaš wrote:
draganbl wrote:A ako po zakonu neko ima pravo da RS naziva državom, onda nije problem u njemu koji je tako naziva, već u zakonu koji to ne poriče.
Nema, već sam ti rekao. Radojičić je rekao da četnitet nije država, Dodik je to svojevremeno rekao, OHR to stalno ponavlja. Četnitet nije država i zato je ovaj novi zakon štetan pošto pruža iluziju da jeste a to onda prolongira destabilizaciju.
Pa nije zakon baba gatara da pruža iluziju. Po zakonu nešto ili jeste ili nije.
OHR kaže da entitet nije država, ti tvrdiš da jeste ?
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#55 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Za i Protiv »

PasoDzigera007 wrote:Otkako je Silajdzic otisao sa vlasti,drzava BIH na sve nacine gubi svoju drzavnost.Pricajte sta hocete,jedini koji se borio za drzavu BIH,eto "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" NEMA!

Ovako ce RS na sve nacine polahko primati atribute drzave,i kad stekne svo pravo odvojice se. Bravo Lgumdzija,bravo Tihicu,jako pismeni i pametni politicari,sjetim im se familije kad god im ime spomenem!

Ko hebe onog povratnika u Zvorniku,Janji,Kozarcu,Bijeljini,Srebrenici i sta oni misle,imaju oni Sarajevo i neka su rahat.



SILAJDZICU VRATI SE!
Ja sam povratnik, i odgovorno ti tvrdim, da za vrijeme tog tvog silajdzica su doneseni NAJGORI moguci zakoni po povratnike! I ti sad ko fol naso da zazivas silajdzica... Ako ti je dobar kuci ga vodi, a sto se tice politike, i on i njegova lopovska stranka su poslani u zaborav!!!
Ako mislis na povratnike, a mislis malo morgen, onda je silajdzic najveci problem bio, i malo ko sad ispravi sranja koja su on i njegovi ublehasi napravili :x
Last edited by Za i Protiv on 02/02/2012 18:37, edited 1 time in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#56 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by chuchumbamayumbe »

Kada sam posljednji put vadio uvjerenje o državljanstvu u Centru, pisalo mi je da sam državljanin FBiH i BiH.
Koja je razlika između ovoga i lične, zar nije isti princip?
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#57 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

radostan dan wrote:
Skijaš wrote: To za ćirilicu nije problem, ovo za entitetsko državljanstvo je još jedan briljantan primjer kako su Vatikan, Brisel i vanzemaljci zajebali Sarajevo jer ne žele funkcionalnu BiH. Svi su oni krivi, samo nisu krivi ove pičke od sarajevskih političara koji podilaze četnicima istovremeno pozivajući međunarodnu zajednicu da reaguje.
A analitičari kokičari i stručnjaci za rahat patnju i rastapajuće boje?
pa oni ne ubacuju u kalkulaciju izdaju Sarajeva
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#58 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by radostan dan »

Ali moderator vam je fino rekao, nije ova vijest od jutros pa da padate u nesvjest od šoka.
a ovo u vezi izdaje - put do pakla često je popločan najboljim namjerama.
Last edited by radostan dan on 02/02/2012 18:42, edited 1 time in total.
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#59 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

chuchumbamayumbe wrote:Kada sam posljednji put vadio uvjerenje o državljanstvu u Centru, pisalo mi je da sam državljanin FBiH i BiH.
Koja je razlika između ovoga i lične, zar nije isti princip?
Razlika je u tom da se umjesto na suzbijanje te priče o entitetima kao državama, ide na širenje iste. Zašto je to toliko bitno da se ubaci na ličnu državljanstvo entiteta ? Kome taj potez odgovara ?
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#60 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

Nema veze ko je predlagac,u Parlamentu BiH ima dovoljno ruku da se blokira Spiriceva podvala i bilo cije,Ovo je dogovoreno u izdajnickom paketu oko formiranja VMBIH skupa sa brisanjem clana 48 o popisu stanovnistva Lagiundzije,Tihica sa Dodikom i Covicem,Parlamentarci su samo zombijski klimnuli glavama u Parlamentu jer su sefovi tako naredili,... ;-)

Ovo je IZDAJA i to mnoog veca izdaja od DAYTONA,....Zlaja i Tihic su isto izdajnicko smece,.......
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#61 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by PasoDzigera007 »

Za i Protiv wrote:
PasoDzigera007 wrote:Otkako je Silajdzic otisao sa vlasti,drzava BIH na sve nacine gubi svoju drzavnost.Pricajte sta hocete,jedini koji se borio za drzavu BIH,eto "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" NEMA!

Ovako ce RS na sve nacine polahko primati atribute drzave,i kad stekne svo pravo odvojice se. Bravo Lgumdzija,bravo Tihicu,jako pismeni i pametni politicari,sjetim im se familije kad god im ime spomenem!

Ko hebe onog povratnika u Zvorniku,Janji,Kozarcu,Bijeljini,Srebrenici i sta oni misle,imaju oni Sarajevo i neka su rahat.



SILAJDZICU VRATI SE!
Ja sam povratnik, i odgovorno ti tvrdim, da za vrijeme tog tvog silajdzica su doneseni NAJGORI moguci zakoni po povratnike! I ti sad ko fol naso da zazivas silajdzica... Ako ti je dobar kuci ga vodi, a sto se tice politike, i on i njegova lopovska stranka su poslani u zaborav!!!
Ako mislis na povratnike, a mislis malo morgen, onda je silajdzic najveci problem bio, i malo ko sad ispravi sranja koja su on i njegovi ublehasi napravili :x
Kao sto rekoh "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" nema!
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#62 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by webby-x »

Skijaš wrote:Razlika je u tom da se umjesto na suzbijanje te priče o entitetima kao državama, ide na širenje iste. Zašto je to toliko bitno da se ubaci na ličnu državljanstvo entiteta ?
Nije bitno, ali je logika "zašto ne kada po Ustavu može".
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#63 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by radostan dan »

Bosnolog wrote:Zlaja i Tihic su isto izdajnicko smece,.......
:roll: :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#64 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

Bosnolog wrote:Nema veze ko je predlagac,u Parlamentu BiH ima dovolojno ruku da se blokira Spiriceva podvala i bilo cije,Ovo je dogovoreno u izdajnickom paketu oko formiranja VMBIH skupa sa brisanjem clana 48 o popisu stanovnistva Lagiundzije,Tihica sa Dodikom i Covicem,Parlamentarci su samo zombijski klimnuli glavama u Parlamentu jer su sefovi tako naredili,... ;-)

Ovo je IZDAJA i to mnoog veca izdaja od DAYTONA,....Zlaja i Tihic su isto izdajnicko smece,.......
Pa nije baš tolika izdaja, ovo je jako mali korak unazad, ali korak unazad. Treba kritikovati, ali ne zato što će se država zbog ovog raspasti (jer neće, ovo je mala stvar na strateškom planu) nego zato što se uopšte pravi te korake unazad, zato što se uopšte popušta.
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#65 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Za i Protiv »

PasoDzigera007 wrote:
Za i Protiv wrote:
PasoDzigera007 wrote:Otkako je Silajdzic otisao sa vlasti,drzava BIH na sve nacine gubi svoju drzavnost.Pricajte sta hocete,jedini koji se borio za drzavu BIH,eto "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" NEMA!

Ovako ce RS na sve nacine polahko primati atribute drzave,i kad stekne svo pravo odvojice se. Bravo Lgumdzija,bravo Tihicu,jako pismeni i pametni politicari,sjetim im se familije kad god im ime spomenem!

Ko hebe onog povratnika u Zvorniku,Janji,Kozarcu,Bijeljini,Srebrenici i sta oni misle,imaju oni Sarajevo i neka su rahat.



SILAJDZICU VRATI SE!
Ja sam povratnik, i odgovorno ti tvrdim, da za vrijeme tog tvog silajdzica su doneseni NAJGORI moguci zakoni po povratnike! I ti sad ko fol naso da zazivas silajdzica... Ako ti je dobar kuci ga vodi, a sto se tice politike, i on i njegova lopovska stranka su poslani u zaborav!!!
Ako mislis na povratnike, a mislis malo morgen, onda je silajdzic najveci problem bio, i malo ko sad ispravi sranja koja su on i njegovi ublehasi napravili :x
Kao sto rekoh "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" nema!
Al zato ima silajzdica, al u Turskoj :razz:
Ako ga fino, ali bas fino zamolis, mozda se opet kandiduje... i da opet popushi :dance:
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#66 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

webby-x wrote:
Skijaš wrote:Razlika je u tom da se umjesto na suzbijanje te priče o entitetima kao državama, ide na širenje iste. Zašto je to toliko bitno da se ubaci na ličnu državljanstvo entiteta ?
Nije bitno, ali je logika "zašto ne kada po Ustavu može".
Da ponovim, problem je u tom što se "umjesto na suzbijanje te priče o entitetima kao državama, ide na širenje iste". Razumiješ ? Svjesno se prolongira destabilizaciju. Nakon ovog će vjerovatno biti više onih koji će entitet nazvati državom a onda idu reakcije OHR-a, Kruga99, SDU-a itd itd

Bez potrebe.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#67 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by nellington »

zagazaga wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Kada sam posljednji put vadio uvjerenje o državljanstvu u Centru, pisalo mi je da sam državljanin FBiH i BiH.
Koja je razlika između ovoga i lične, zar nije isti princip?
Princip je u ovome. Političari iz pc hoće da ''pc'' piše na što više mjesta na papirima kako bi mogli pokazati narodu kako oni jačaju pc i dalje bla, bla......znači, čisto političko preseravanje bez nekih pravno političkih posljedica. Čisto emotivno- kad dodik uzme svoju lk osim onog grba :bih: negdje tamo sinim slovima pisati pc-ćirilicom naravno :D
Bilo je ili nek piše ili neće nikako.
I na ogradi pisalo da ne kažem šta...

Ako je ovo najveća izdaja još od Ali-paše Rizvanbegovića, onda je neko prespavao 20 godina.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#68 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

Skijaš wrote:
Bosnolog wrote:Nema veze ko je predlagac,u Parlamentu BiH ima dovolojno ruku da se blokira Spiriceva podvala i bilo cije,Ovo je dogovoreno u izdajnickom paketu oko formiranja VMBIH skupa sa brisanjem clana 48 o popisu stanovnistva Lagiundzije,Tihica sa Dodikom i Covicem,Parlamentarci su samo zombijski klimnuli glavama u Parlamentu jer su sefovi tako naredili,... ;-)

Ovo je IZDAJA i to mnoog veca izdaja od DAYTONA,....Zlaja i Tihic su isto izdajnicko smece,.......
Pa nije baš tolika izdaja, ovo je jako mali korak unazad, ali korak unazad. Treba kritikovati, ali ne zato što će se država zbog ovog raspasti (jer neće, ovo je mala stvar na strateškom planu) nego zato što se uopšte pravi te korake unazad, zato što se uopšte popušta.
Dayton je nametnut kada se ginulio,.....ovi rade u miru gore stvari iako ih niko na to ne prisiljava,... ;-)

Ovim nastavljaju da zakivaju eksere u mrtvacki sanduk,....Ovo su sokirajuce vijesti sto citam danas,....Ovo je rusenje drzave rukama izdajnika a prije svega iz SDA i SDP-a pasa,neka se zna ko su grobari BiH,....narod to nece dozvoliti a neka traze glavi selameta grobari i izdajnici kada narod ustane a ustat ce kada ih dovedu prede svrsen cin,stranke su nebitne kao i oni sto ih vode,....Zlaya je potpisao sve samo da bude Yebeni ministar lutanja,..fuj kako mi se gade,..........
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#69 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

zagazaga wrote:Bilo je ili nek piše ili neće nikako.
Uvijek je tako s Dodikom. Pametan lik, i ja bih tako da sam na njegovom mjestu. A Tihić i Lagumdžija "samo se smiješe"
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#70 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by HM 2011 »

Entitet nije država ali postoji državljanstvo entiteta:

Daytonski Anex 4

Citizenship. There shall be a citizenship of Bosnia and Herzegovina, to be regulated by the Parliamentary Assembly, and a citizenship of each Entity, to be regulated by each Entity, provided that:
All citizens of either Entity are thereby citizens of Bosnia and Herzegovina.
No person shall be deprived of Bosnia and Herzegovina or Entity citizenship arbitrarily or so as to leave him or her stateless. No person shall be deprived of Bosnia and Herzegovina or Entity citizenship on any ground such as sex, race, color, language, religion, political or other opinion, national or social origin, association with a national minority, property, birth or other status.
All persons who were citizens of the Republic of Bosnia and Herzegovina immediately prior to the entry into force of this Constitution are citizens of Bosnia and Herzegovina. The citizenship of persons who were naturalized after April 6, 1992 and before the entry into force of this Constitution will be regulated by the Parliamentary Assembly.
Citizens of Bosnia and Herzegovina may hold the citizenship of another state, provided that there is a bilateral agreement, approved by the Parliamentary Assembly in accordance with Article IV(4)(d), between Bosnia and Herzegovina and that state governing this matter. Persons with dual citizenship may vote in Bosnia and Herzegovina and the Entities only if Bosnia and Herzegovina is their country of residence.
A citizen of Bosnia and Herzegovina abroad shall enjoy the protection of Bosnia and Herzegovina. Each Entity may issue passports of Bosnia and Herzegovina to its citizens as regulated by the Parliamentary Assembly. Bosnia and Herzegovina may issue passports to citizens not issued a passport by an Entity. There shall be a central register of all passports issued by the Entities and by Bosnia and Herzegovina.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3799
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#71 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Vitezanin »

"Postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje uređuje Parlamentarna skupština, i
državljanstvo svakog entiteta, koje uređuje svaki entitet, pod uvjetom da:
a) Svi državljani nekog entiteta su, samim tim, državljani Bosne i Hercegovine.
b) Ni jedna osoba ne može samovoljno biti lišena državljanstva Bosne i Hercegovine, ili
državljanstva entiteta, ili na drugi način ostavljena bez državljanstva. Nitko ne može biti lišen
državljanstva Bosne i Hercegovine, ili entiteta, iz bilo kojeg razloga kao što su spol, rasa,
boja, jezik, vjera, političko ili drugo uvjerenje, nacionalno ili društveno podrijetlo, vezivanje
za neku nacionalnu manjinu, imovina, rođenje ili drugi status."


Koliko god je ovo drzavljanstvo entiteta glupost, oni koji glasaju za ovo uvijek se mogu pozvati na ovo gore sto je uvedeno u Ustav. Mozemo ovo tumaciti kako hocemo, ali u Ustavu se spominje drzavljanstvo entiteta.
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#72 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

Vitezanin wrote:Koliko god je ovo drzavljanstvo entiteta glupost, oni koji glasaju za ovo uvijek se mogu pozvati na ovo gore sto je uvedeno u Ustav. Mozemo ovo tumaciti kako hocemo, ali u Ustavu se spominje drzavljanstvo entiteta.
Samo kažem da se ovim šalje pogrešnu poruku, da se bez razloga hrani tu tezu da su entiteti države a obojica znamo koliko takav trend doprinosi stabilnosti društva.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#73 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by chuchumbamayumbe »

zagazaga wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Kada sam posljednji put vadio uvjerenje o državljanstvu u Centru, pisalo mi je da sam državljanin FBiH i BiH.
Koja je razlika između ovoga i lične, zar nije isti princip?
Princip je u ovome. Političari iz pc hoće da ''pc'' piše na što više mjesta na papirima kako bi mogli pokazati narodu kako oni jačaju pc i dalje bla, bla......znači, čisto političko preseravanje bez nekih pravno političkih posljedica. Čisto emotivno- kad dodik uzme svoju lk osim onog grba :bih: negdje tamo sinim slovima pisati pc-ćirilicom naravno :D
Bilo je ili nek piše ili neće nikako.
OK, pa onda, ako je bez pravno-političkih posljedica, ne znam čemu tolika frka?
Ja sam bio frapiran kada sam vidio na mom državljanstvu spominjanje "Državljanstva FBiH".
Šta mislite da će se promijeniti ako i na LK bude državljanstvo RS/FBiH?
Biće nešto drugačije od ovoga danas? Bolje? Lošije?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#74 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by HM 2011 »

zagazaga wrote:
Bosnolog wrote: Ovo je IZDAJA i to mnoog veca izdaja od DAYTONA
jes, jes.....onoj djeci u Srebrenici puno više znači šta će im pisati na LK kad odrastu nego to što moraju slaviti Svetog Savu i pjevati himnu PC.....izdajaaaaa :mrgreen: historijska :mrgreen: :skoljka:
Pa na Srebreničane kao građane to može negativno uticati, kao i na mnoge koji su silom protjerani sa svojih ognjišta, čiji su roditelji kao civili ubijeni i slično, samo podsjećanje da je neki grad u kojem su njihovi roditelji ubijeni ili njihovi rođaci ubijeni kao civili, mučki, te da je sada to zvanično jedan od enititeta BiH - da je ta politka postala zvanična na tom teritoriju nakon svega - može biti bolna - .....

Da je proveden povratak u punom kapacitetu - možda bi imalo logike.....
Last edited by HM 2011 on 02/02/2012 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#75 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

zagazaga wrote:
Bosnolog wrote: Ovo je IZDAJA i to mnoog veca izdaja od DAYTONA
jes, jes.....onoj djeci u Srebrenici puno više znači šta će im pisati na LK kad odrastu nego to što moraju slaviti Svetog Savu i pjevati himnu PC.....izdajaaaaa :mrgreen: historijska :mrgreen: :skoljka:
@Zago,.... ovo je apsolutno nepotrebno,kao i ukidanje onog clana 48 sto je bila zelja onih koji su Srebrenicu zakopali u zemlju a djeca u Srebrenici ce zauvijek nositi L/K tvorevine koja im je oceve i najblize pobila i zakopala,koji se i danas traze,.....Ovim je to njima poruceno da se pomire s time,.. :roll:

Cemu onda ublehe oko genocidne tvorevnie?????,neka kazu narodu da je prihvate,ljube i slave njene slave ukljucujuci i krsne slave,....Tako barem im porucuju izdajnici iz Sarajeva,....
Post Reply