Jimmy_The_Saint wrote:Ja malo, ti nimalo. Tako kako ti pričaš, vozila se pretiču u Slavoniji i na simulatorima. Isto onako kako ZNAM da je SVAKO, bio to ja, naš jaran Emko ili Schumi glavom, pri brzinama preko stotke opasnost za sebe i druge u iole naseljenom mjestu, ne zato što ne zna ili ne umije nego zato što se NE MOŽE zaustaviti onako brzo kako budala može istrčati na cestu, znam i da je ta basna o preticanju bez UBRZANJA, koje kako joj ime dragi moj Njutne kaže, rezultira VEĆOM BRZINOM nakon šta sila bači masu u sevdah, šupljak.
Ocito ne kontas da je drugi dio bio sarkazam kao odgovor na tvoje tvrdnje o znanju fizike potkrijepljene brkanjem osnovnih pojmova iz iste. Ja ti sve vrijeme ovdje samo pokusavam dokazati jednu jedinu stvar a to je da te policija zakonu ima pravo kazniti ako prilikom preticanja prekoracis brzinu.
Ti s druge strane uporno kontriras sa pitanjima tipa "gdje to pise" i komentarima tipa "jesu li oni normalni".
Shvati da zakon nije klizna stvar koja se ostavlja na tumacenje kako ko hoce. Bar ne bi trebao da bude. Zakon ne interesuje to sto se ovaj ispred tebe kretao brzinom od 50 u zoni ogranicenja 80 i ti si ga nabrao na 100 da ga preteknes jer neces da guslas za njim. Po zakonu, ako ga nisi mogao preteci iduci 80, nisi ni trebao da ga pretices. Ukoliko nadjes clan zakona koji pobija ovo sto sam rekao javi i ja cu biti prvi koji ce ponuditi izvinjenje zbog netacne tvrdnje.
Pitam se da li bi sa ovom istom argumentacijom izasao na sud da se raspravljas da te kojim slucajem kamera u Binjezevu ili ona u Kasindolskoj uslika kako pretices? Pretpostavljam da ti ne bi palo na pamet.
U svakom slucaju, ja sam ti dao odgovore na tvoja pitanja i sad zavrsavam. Zasto? Zato sto ja tebi ni u jednom momentu nisam rekao da "ne seres", nisam te zvao imenima tipa "Njutne"... i zato sto je meni ispod nivoa da se raspravljam sa ljudima koji kad ispucaju sve argumente predju na pricu tipa "vidi ti glave".
Over and out.