Renoviranje kupatila

Post Reply
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#51 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

nova_korisnica wrote:inace, teAMICa jesi zavrsila renoviranje?? kako je ispalo?? jesi zadovoljna??
imas li sta za preporuciti ili ne preporuciti :D

cije ste slavine uzimali ljudi???
Završila hvala Bogu dragom, ja zadovoljna :-), evo ti to staklo pa se prekontaj
Image

Pločice kupila u Nidei, šolje, umivaonici, česme iz Murexa, česme su super, turske neke ali pise murex na njima
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#52 Re: Renoviranje kupatila

Post by nova_korisnica »

preslatko!!!!
svidja mi se kombinacija boja!! svaka cast...ta mi muka tek predstoji...
gdje dodje nidea?? mi smo se vise pogubili sto se plocica tice!! imas izbora da ti mozak svirne...imam 100 kombinacija u glavi :)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#53 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

nova_korisnica wrote:preslatko!!!!
svidja mi se kombinacija boja!! svaka cast...ta mi muka tek predstoji...
gdje dodje nidea?? mi smo se vise pogubili sto se plocica tice!! imas izbora da ti mozak svirne...imam 100 kombinacija u glavi :)
znam, tako sam i ja... slikala pločice koje mi se sviđaju, sve nešto na crveno - sivo, na kraju mi puko film, otišla u Nideu i kupila zeleno-bijelo (drugi wc je nar-bij) :lol: :lol: :lol:
Nidea ti je na Grbavici, gdje ide trola od željinog pored onih pečenih koka desno. tel: 616150
Inače je bolje u manjim radnjama uzimati te điđe, jeftiniji su (isti artikli) u odnosu na velike centre.
Nek' ti je Bog na pomoći, kako novčano tako i živčano :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#54 Re: Renoviranje kupatila

Post by Tranquilizer »

Zvornička 17, ona ulica ispred stadion Grbavica :-)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#55 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

Tranquilizer wrote:Zvornička 17, ona ulica ispred stadion Grbavica :-)
faja, ja sam inače poznata po tome što kad nekom nešto objasnim taj se obavezno izgubi :-)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#56 Re: Renoviranje kupatila

Post by nova_korisnica »

teAMICA wrote:
Tranquilizer wrote:Zvornička 17, ona ulica ispred stadion Grbavica :-)
faja, ja sam inače poznata po tome što kad nekom nešto objasnim taj se obavezno izgubi :-)
hehe
ionako sam izgubljena :D
hvala ti! hvala oboma :)
User avatar
van Basten
Posts: 7557
Joined: 21/09/2006 02:59

#57 Re: Renoviranje kupatila

Post by van Basten »

a gdje ima finih i ne preskupih kada ? 170x75 cm? I kako ide sa montažom kade kad se kupi? montiraju oni gdje kupim ili i za to moram tražiti majstora?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#58 Re: Renoviranje kupatila

Post by ladyblue18 »

van Basten wrote:a gdje ima finih i ne preskupih kada ? 170x75 cm? I kako ide sa montažom kade kad se kupi? montiraju oni gdje kupim ili i za to moram tražiti majstora?
Vitra. mislim da oni montiraju.

Inace meni se vitra od svih ovih "zvucnih" salona pokazala kao najpristupacnija a i kvalitet je tu.
Sto se tice plocica, istina je da u ovim manjim radnjama ima super izbor a i nije poskupo kao u velikim centrima tipa Vokel , a tek Murex, Bagno :-)
Pored kerametala ima jedna preslatka mala radnjica keramike, talijanska i spanska, mi smo tu uzemali keramiku i kod Cenge, nista preskupo tipa 50,60 KM :-)
Cesme smo uzeli kod Cenge, turske neke Senator, slucajno na njih naletili, posto smo planirali unitas, ali eto ove su dosta jeftinije a i divno izgledaju. Valjda nece biti slucaj kao kod romea :roll:
EdnaMaric
Posts: 68
Joined: 16/06/2008 16:53

#59 Re: Renoviranje kupatila

Post by EdnaMaric »

Laguna u Lukavici.
Ima dobar izbor, prevoz besplatan.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#60 Re: Renoviranje kupatila

Post by -Romeo- »

ladyblue18 wrote:
van Basten wrote:a gdje ima finih i ne preskupih kada ? 170x75 cm? I kako ide sa montažom kade kad se kupi? montiraju oni gdje kupim ili i za to moram tražiti majstora?
Vitra. mislim da oni montiraju.

Inace meni se vitra od svih ovih "zvucnih" salona pokazala kao najpristupacnija a i kvalitet je tu.
Sto se tice plocica, istina je da u ovim manjim radnjama ima super izbor a i nije poskupo kao u velikim centrima tipa Vokel , a tek Murex, Bagno :-)
Pored kerametala ima jedna preslatka mala radnjica keramike, talijanska i spanska, mi smo tu uzemali keramiku i kod Cenge, nista preskupo tipa 50,60 KM :-)
Cesme smo uzeli kod Cenge, turske neke Senator, slucajno na njih naletili, posto smo planirali unitas, ali eto ove su dosta jeftinije a i divno izgledaju. Valjda nece biti slucaj kao kod romea :roll:
dabogda, cenga je to. :roll:
User avatar
Altsa
Posts: 7404
Joined: 19/03/2004 18:31

#61 Re: Renoviranje kupatila

Post by Altsa »

teAMICA wrote:Firma je super, profesionalci. Veeelika prednost kad ti firma uradi kupatilo je što imaš neku vrstu garancije, sve ide glatko i brzo... nema zajebancije oko majstora - kad će doći, hoće li zakasniti koji dan, itd itd...
ALI... :-)

Image

Image
sta je ba ovo...pa ovi deru guzove...preko sest hiljada a treba jos kupiti sve nove elemente (kada, ormarici, lavabo...)..e svasta koji bezobrazluk
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#62 Re: Renoviranje kupatila

Post by iceman ze »

U stanu cu uzimati tus kabinu, i to 100x100, s obzirom da tu najmanje dvoje moze stati..... :D e sad gledao sam cijene, meni nesto prahnulo uzeti onu sa masazerima (bez telefona, radija i sl. :lol: ), medjutim, kineske su po 800, a neke HR su oko 1700.....na kraju sam skontao da moze proci i neka obicna bez ovih dzidza-midza.......ako znate nesto povoljno, ii ste vec kupili i vrlo ste zadovoljni.....plz prosvjetlite me... :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#63 Re: Renoviranje kupatila

Post by ladyblue18 »

iceman ze wrote:U stanu cu uzimati tus kabinu, i to 100x100, s obzirom da tu najmanje dvoje moze stati..... :D e sad gledao sam cijene, meni nesto prahnulo uzeti onu sa masazerima (bez telefona, radija i sl. :lol: ), medjutim, kineske su po 800, a neke HR su oko 1700.....na kraju sam skontao da moze proci i neka obicna bez ovih dzidza-midza.......ako znate nesto povoljno, ii ste vec kupili i vrlo ste zadovoljni.....plz prosvjetlite me... :-)
Merkur, imas divne, kineske naravno :-) oko 360 cini mi se, u kerametalu isto ima finih izmedju 400 i 500.
Cijene su ti svugdje manje vise slicne.
User avatar
kurty
Posts: 45070
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#64 Re: Renoviranje kupatila

Post by kurty »

teAMICA wrote:
nova_korisnica wrote:inace, teAMICa jesi zavrsila renoviranje?? kako je ispalo?? jesi zadovoljna??
imas li sta za preporuciti ili ne preporuciti :D

cije ste slavine uzimali ljudi???
Završila hvala Bogu dragom, ja zadovoljna :-), evo ti to staklo pa se prekontaj
Image

Pločice kupila u Nidei, šolje, umivaonici, česme iz Murexa, česme su super, turske neke ali pise murex na njima

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
imal Refa i dalje pravo ulaska????
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#65 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

kurty wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
imal Refa i dalje pravo ulaska????
Refa kad naleti, ali RAFO ima :-)
:kiss:
User avatar
kurty
Posts: 45070
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#66 Re: Renoviranje kupatila

Post by kurty »

teAMICA wrote:
kurty wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
imal Refa i dalje pravo ulaska????
Refa kad naleti, ali RAFO ima :-)
:kiss:


do mene je...sorry
ja malo pomjesao njih dvojicu
na RAFU sam mislio
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#67 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

kurty wrote:
teAMICA wrote:
kurty wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
imal Refa i dalje pravo ulaska????
Refa kad naleti, ali RAFO ima :-)
:kiss:


do mene je...sorry
ja malo pomjesao njih dvojicu
na RAFU sam mislio
čekaj samo da Refa s god. dođe... kad mu ovo pokažem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dufa
Posts: 105
Joined: 04/05/2009 15:41

#68 Re: Renoviranje kupatila

Post by dufa »

skojotovski wrote:ako nekome treba keramicar i vodoinstalater saljem na pp. provjereni i odlicni.
ako moze da mi posaljes na pp brojeve telefona ovih majstora
hvala :thumbup:
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#69 Re: Renoviranje kupatila

Post by palamuda »

Altsa wrote:
teAMICA wrote:Firma je super, profesionalci. Veeelika prednost kad ti firma uradi kupatilo je što imaš neku vrstu garancije, sve ide glatko i brzo... nema zajebancije oko majstora - kad će doći, hoće li zakasniti koji dan, itd itd...
ALI... :-)

Image

Image
sta je ba ovo...pa ovi deru guzove...preko sest hiljada a treba jos kupiti sve nove elemente (kada, ormarici, lavabo...)..e svasta koji bezobrazluk
Izvini al samo voda 1.700 je deranje nezapamćeno, oni su ovo sve pobrojali da ne bude cijena ofirna ovi radovi ne premašuju 500 km sa materijalom.
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#70 Re: Renoviranje kupatila

Post by randooom »

Preskupo i bezobrazno stvarno,
ova stavka 11 je najgora, "Izrada elektro instalacije te prilkučenje..." - 450KM
Taj posao se zavrsi za nekoliko sati, maksimalno za jedan dan, i oni to naplacuju 450KM ??? :shock:
User avatar
randooom
Posts: 167
Joined: 14/09/2005 14:55

#71 Re: Renoviranje kupatila

Post by randooom »

Moram i ovu stavku 12 spomenuti :)
Podno grijanje naplatili 850 KM??? ludnica, pa ja sam skoro cijeli stan uradio za 1500KM materijal + majastori + sve ukljucujuci i na svim radijatorima termostatske glave :) Clacnci su bili AKLIMAT!
sabanss
Posts: 4701
Joined: 13/08/2006 11:20

#72 Re: Renoviranje kupatila

Post by sabanss »

Kvadrat plocica 20 KM ugradnja?

Jako kvalitetan keramicar radi za 15 KM, solidan za 12 KM.

Ovi gule naveliko :D

450 KM za elektro radove jedino ako imas 45 prikljucaka u banji sa obzirom da je kvalitetan elektricar 10 KM po izvodu.

Montaza komplet armature izadje oko 400 - 450 KM za prosjecno kupatilo dok su ovi odrezali 1700 KM.

Koja je firma?

P.S. Nisam vidio u ovih 1700 ne ulazi "fina" montaza. Koji kraljevi...
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#73 Re: Renoviranje kupatila

Post by palamuda »

sabanss wrote:Kvadrat plocica 20 KM ugradnja?

Jako kvalitetan keramicar radi za 15 KM, solidan za 12 KM.

Ovi gule naveliko :D

450 KM za elektro radove jedino ako imas 45 prikljucaka u banji sa obzirom da je kvalitetan elektricar 10 KM po izvodu.

Montaza komplet armature izadje oko 400 - 450 KM za prosjecno kupatilo dok su ovi odrezali 1700 KM.

Koja je firma?

P.S. Nisam vidio u ovih 1700 ne ulazi "fina" montaza. Koji kraljevi...
To su otprilike realne cijene, al ništa za čudo to je firma zaboga, oni bi sad počeli priču o atestima, projektima i slično, al je žara brate.
Majstori su postali viša klasa bezobraznika i mi smo krivi jer njihov rad precjenjujemo, više nema majstorske dnevnice, sad je sve po kvadratu od najmizernijeg do najsloženijeg posla. Radio sam kupatilo prije dvije godine mislim da su materijali tada bili skuplji nego danas i cifra je iznosila oko 3.200 km, ovo 6000 plus materijal ma jašta, pa nije 800 kvadrata nego vjerovatno 5.
admir3
Posts: 24
Joined: 22/12/2010 18:28

#74 Re: Renoviranje kupatila

Post by admir3 »

Ovi samo da urade 3 kupatila godisnje nemoraju nista vise raditi.Ja za 700 maraka skinem staru keramiku i instalaciju,ugradim novu sa svojim materijalom i uradim finu montazu.Volio bi da znam gdje nalaze ljude koji pristaju na tu njihovu cijenu :-)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#75 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

Stavih ja jedno veliko "ALI"...
Jesu žara, naravno da sam na kraju uradila sve "pješke", jer one cijene su stvarno... :-) :-) :-)
Post Reply