Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#51 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by A71 »

Terenc wrote:Želio bih udomiti mačića do 2 mjeseca starosti.
Ako želiš mačića, možeš doći i izabrati kakvog želiš. Imam narandžaste, bijelo-žuto-crne,tigraste. Svi preslatki i umiljati, fino jedu. Možeš uzeti jednog, ali neću braniti ako poželiš dva hehehe.
062/ 94 32 32
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#52 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by A71 »

Terenc wrote:Imas li fotke,koliko su stari,jesi u Sa?
Evo jedne koju sam snimila kada su bili mlađi, a imam još jedno leglo samo nemam sliku. Ali mislim da je i ovo dovoljno da vidiš da su preslatki.
Image
P.S. Jedna narandžasta je udomljena
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#53 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by amelino »

Ruski plavi macic na poklon!!! Hitno!! Trazi privremeni ili stalni dom!!!

Veterinarski obradjen.


Kontakt - Amela 061 597 481



Image

UDOMLJEN
Last edited by anjusha on 21/11/2009 14:15, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#54 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Cholina_Lokica »

e kod mene pred ulazom ima mace, koje nije starije od neka 4 mjeseca. mace je presladko, ali nema pola uha i pola repa :( koliko sam vidila rane su zarasle, ali mi je malo problem to sto je mace izrazito druzeljubljivo, za svima hoda da se igra, cak hoce i sa psima da se igra, i strah me je da ce jadno opet nastradati zbog takvog ponasanja :( pa ne znam ako neko ima da ga uzme da mu se nadje dom da ga uzmem... ja ga kod sebe ne mogu zadrzati duze od 15 minuta :( a tako je medeno i bas mi ga je zao...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#55 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Cholina_Lokica »

eh evo slikica, ovo je bila skoro nemoguca misija slikati mobom :D

ovo mi je malo repica sto je ostalo :(

Image

ovo mi je glavica i moje pola uha :(

Image

i da mi vidite ledja, kako trcim u krilo da se mazim :)

Image
archie
Posts: 5
Joined: 25/11/2009 22:36

#56 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by archie »

Malo mace sa povrijedjenom nogicom napolju na ovoj kisi:(
Hitno je potreban udomitelj ( ja ne mogu imam velikog psa u stanu)...
NATAŠA
Posts: 19
Joined: 08/05/2009 19:37

#58 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by NATAŠA »

Ako znate nekoga ko bi rado udomio ženkicu zamorca,staru godinu dana,javite na telefon 0620820877
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#59 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by delightful »

Hitno se trazi topli dom za macu spasenu prije nekoliko dana. Osoba kod koje je trenutno napusta BiH u utorak, tako da od utorka maca nema gdje! Maca je veterinarski obradjena, ima svoj wc, jako je ljupka i mazasta. Mogla bi imati oko cetiri mjeseca.


Image

Image

Privremenoj udomiteljki se mozete javiti na e-mail adresu: [email protected] ili na telefon: 061065025.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#60 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

Image

mace imaju oko 4 mjeseca. zive u ulazu u kojem komsije javno prijete da ce ih ubiti i meni na vrata zakaciti (valjda misle da sam ih ja dovela jer u stanu imam dvije macke). nauceni su na pijesak. ako ima neko voljan da ih privremeno uzme i da mi pomogne da ih udomim, barem jedno, ili cak za stalno bilo bi super.jedna je tigrasto-smeđa sa debelim krznom, druga je tigrasta siva sa bijelim stomakom i sapama. spol ne znam.
061/378-684
Last edited by minjonja on 21/12/2009 19:03, edited 1 time in total.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#61 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by anjusha »

Tema uspavati ili ne je bila, ljudi su se na njoj izjasnili, neki popili banove i zakljucana je. Bilo kakva daljnja rasprava o istom također će voditi u istom pravcu: banane i zakljucavanje.
Stoga... molim da se diskusija usmjeri u kreativnom pravcu a ne unistavackom.

Hvala svima na razumijevanju

vasa
A
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#62 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

Image

ovo je mama macica iz mog ulaza. ima oko 1,5-2 godine. ulicna je macka, ali kao sto se vidi na slikama, vrlo brzo se navikne na mehko i toplo. sto je najgore, postala je umiljata i prilazi ljudima. to mi se nimalo ne svidja jer moze da zapadne u lose ruke. danas je opet svojim macicima goluba uhvatila i perja je bilo na sve strane u ulazu. mogu misliti sta su mi sve komsije isposovali kad su to vidjeli.

ako ima neka dobra dusa koja hoce da spasi macku od trovanja, evo mu prilike. bilo bi mi zao kad bi je neko odveo odavde jer ona ovdje vec dugo zivi i vidim je sa balkona kako uziva ljeti trckarajuci sa jednom drugom mackom iz komsiluka, ili kako se sunca na krovu granapa. ima i vrana, vrabaca, golubova, patkica i miseva da jede, samo kad ne bih morala stalno strahovati za nju zbog auta, djece, komsija i jednog psa...

idealno bi bilo kad bi nju i moju mimi (njenu sestru) uzeo jedan savrsen udomitelj koji zivi na selu. posto do toga nece doci, moram da vas pitam da li bi mi neko pomogao oko njene sterilizacije za otprilike dva mjeseca? necu sada to da radim zbog njenih malih. tek kad oni budu dovoljno veliki da sami izlaze iz podruma, tek tada bih je odvela na dva dana od njih. ne treba mi samo finansijska pomoc, nego mi treba i neka soba gdje da je cuvam barem dva dana poslije sterilizacije. ne zelim sa svjezom ranom vratiti je vani, to je ravno ubistvu.
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#63 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by PticaTrkachica »

Srce mi se slama, ali svom Gimliju moram naći novi dom. Strašno mi je teško zbog toga, ali nemam drugu opciju. Gimli je divno, razigrano mače, ustvari mladi mačak od nekih 4 mjeseca starosti. Vakcinisan, očišćen od buha, naviknut na pijesak i nije izbirljiv što se hrane tiče. Čak vraća svog mišića kad mu ga bacim :) Prede kao motokultivator, a najviše voli vrele radijatore, moju kosu i papirne kese. Također se znao igrati vani, ali i vratiti kući.
Novom udomitelju bih bila spremna pomoći finansijski oko hrane, pijeska i slično. Mi živimo u Zenici.

Image
Image
Image
Mee
Posts: 287
Joined: 01/03/2004 00:00
Location: Sarajevo

#64 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Mee »

UDOMLJENA

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by Mee on 16/01/2010 22:01, edited 1 time in total.
Mee
Posts: 287
Joined: 01/03/2004 00:00
Location: Sarajevo

#65 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Mee »

imam u ulici malog macana čisto sive boje, neko ga je iskipovao jutros izgleda, sad ga ne mogu naci, ali ako ga nadjem ima li ko zainteresovan... macan je, dečko, ima mozda 6 sedmica..... ja ga ne mogu uzeti zbog svoje macke, pokrila bih veterinarsku obradu.... pleeeaseeee... ja idem kasnije opet da ga trazim, ne mogu ga ostaviti vani skroz je mali... meni je dotrchao pod noge, pa se bojim da ne dotrchi nekome ko ne voli machke kao ja....

javite mi se na PP please....
User avatar
cancer
Posts: 23
Joined: 26/12/2008 14:27

#66 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by cancer »

cancer wrote:
amelino wrote:Neko je ostavio ispred vrata stana macu sa slomljenom nogom ,čovjeku koji već ima psa u stanu. On je macu odveo kod veterinara gdje je uz rtg snimak
ustanovljeno da maca ima lom ,koji je moguće sanirati samo hirurškim putem.Znači on je platio pregled,rtg snimak i spreman je učestvovati u plaćanju operativnog zahvata,ali on macu nije imao gdje smjestiti. Htio je ostaviti ispred vrata u kutiji ,ali komšije su loše ,ne svidja im se niti njegov pas. Maca je privremeno (3-4 )dana kod gospodje Jasenke koja je već pomagala u privremenom smještaju maca ,ali za one koji ne znaju ona ima 8 svojih maca u dvosobnom stanu.Znači gužva je opasna tu kod nje.
Potreban nam je udomitelj ,stalni ili privremeni,ako ništa da maca ozdravi ,pa nazad na ulicu:-(.Stalni bi svakako bila bolja opcija . Maca je lijepa i izgleda njegovano,kao da je bila kod nekoga u stanu.Takodje potreban je odredjeni iznos za pokrivanje troškova operativnog zahvata.Dobri ljudi ,ljubitelji životinja,pomozite na bilo koji način....Valjda će se nekome svidjeti ovo mačence koje je staro oko 5 mjeseci.

Kontakt osoba je trenutno gospodja Jasenka : 061/ 497-157


Image

Image



Ova maca je udomljena od strane momka koji je ucestvovao velikim dijelom i u placanju operacije njene nogice ! Boljeg udomitelja nije mogla dobiti! Hvala svima 1000 puta ,koji su se interesovali za ovu macu i ucestvovali u potrazi za njenim novim domom.Hvala onima koji su novcano pomagali ,da ova maca ozdravi...Ovo je happy end zbog kojeg se isplati sav ulozeni trud!!!!!!
Udomitelju hvala do neba , ovo mu se garant pise u dobra djela ... Bila sam u pravu kada sam rekla da maca ceka SUPER-UDOMITELJA! :wink: :thumbup:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#67 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

ako neko slucajno zeli bijelu macku, imam jednu u svojoj mahali. mislim da je zenka jer se vidi da je neki muzjak ganja, valjda da se pare, ali nisam sigurna. nisam je dugo vidjala i mislila sam da ju je neko uzeo, ali sam ocito pogrijesila. pomogla bih oko hvatanja, veterinara i sl.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#68 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Dori »

Ja trazim mace da udomim.

Prvi izbor mi je perzijski macak (mace) po nekoj razumnoj cijeni.
Ako ne onda bi uzela i nekog naseg mackus domestikus, ali da je naucen na higijenu i ostalo.

Stan imam, korpu za spavanje, posudu za pijesak i onaj stalak za grebanje i ostrenje kandzi :D

Znaci samo fali mladi macak.

Ponude sa slikom na pp. Hvala! :sax:
Αθήνα
Posts: 140
Joined: 05/01/2009 02:04

#69 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Αθήνα »

Ima li neko da poklanja mače do 3 mjeseca starosti? Spol nije važan. Pružen bi mu bio topli dom i gomila hrane :)
ZUKLJOZUKLJIC
Posts: 21
Joined: 04/12/2007 22:19

#70 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by ZUKLJOZUKLJIC »

Mali tigrasti mačak mužjak star 6 mjeseci traži lijep i siguran. Sve ostale info. preko pp


Image
Image
Last edited by ZUKLJOZUKLJIC on 11/03/2010 14:17, edited 1 time in total.
Dikii
Posts: 2
Joined: 30/03/2009 19:35
Location: sarajevo,bosnia and hezegovina

#71 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Dikii »

ja bih udomila jedno mače, moze cak i ako je jako malo, ja bih se rado brinula o njemu :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#72 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

HITNO potreban privremeni dom za ovog macica!!!! samo treba da se redovno daju lijekovi, veterinar i lijekovi su placeni.
A71 wrote:Ovo je jedan 5-mjesečni mačić koji je imao lijepe izglede za bolju budućnost,ali kada se razbolio(gljivice) nije mogo biti transportovan van BiH gdje je već imao udomitelja. On se nalazi kod djevojaka koje se ne mogu adekvatno brinuti za njega, smješten je u podrumu stare zgrade pa se na sve to malo i prehladio. On je jako umiljat, voli da se mazi, naučen je i na pijesak. Ja nemam mogućnosti da mu pomognem( kupovala sam mu terapiju), a on se odavno trebao oporaviti da je bio u boljim uslovima i da se terapija provodi kako je veterinar preporučio-to nije teško dati mu lijek i barem 2x dnevno namazati kremom. Djevojke ga ne namjeravaju zadržati jer imaju već 3 mace pa ga drže kod sebe(mračan i hladan podrum) samo dok je ovo puno hladno. Iz svega ovoga vidi se da nema nikakve šanse, jer umjesto da se iz dana u dan oporavlja njemu je gore.Plašim se da ga dužina bolesti dodatno iscrpljuje i time mu se umanjuju šanse da preživi. Moj pas je imao istu bolest, ali ja sam slijedila sve preporuke vet. i ozdravio je za nešto više od 20-tak dana. Da je barem zdrav pa bi ga bilo lakše probati udomiti. Sada nagradno pitanje za milion- ko ima toliko samilosti prema ovom jadnom bespomoćnom biću da mu pomogne na taj način da ga primi u suho i toplo gdje će mu davati terapiju koju bih mu ja obezbijedila dok se u potpunosti ne oporavi? Kada bi ozdravio on bi opet bio prelijep mačić kojeg bi neko želio udomiti, sigurna sam u to. Molim vas spasite ovaj mali život. Sigurna sam da će se naći barem jedna dobra duša koja neće dozvoliti da se ugasi ovaj mali život koji je tek počeo da živi. Hvala i u ime mačića.
Ovako je izgledao prije bolesti.Sve informacije na 062/94 32 32 ili [email protected]

Image
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#73 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

da se nadovezem na svoj raniji post. ova zenka je samo jedna od tri sto su u ulazu. imaju oko 5-6 mjeseci sad. sezona parenja, a macica ne smije vise biti u ulazu. ne znam je li ima prerano da ostanu skotne, ali bolje sprijeciti nego lijeciti. ja sam sama iz svog dzepa platila ovu sterilizaciju. NIKO iz ulaza nije htio pomoci ni finansijski ni sa smjestajem, kazu one sto ih hrane i sto su ih namamile unutra da ne bi da se mijesaju u prirodu. svi cekaju da ja nesto poduzmem jer sam ja vec iz zgrade udomila 4 macke. ja nemam para da sad ove steriliziram, a imam im organizovan smjestaj do ponedjeljka. tada ih vracam odakle sam ih uzela. najkasnije bih ih do subote trebala sterilizirati da se odmore do ponedjeljka. do subote se moraju uhvatiti, odnijeti u privremeni smjestaj, odvesti veterinaru i naravno skupiti pare. ako ima neko ko moze i ko hoce da mi pomogne finansijski, bila bih veoma zahvalna.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#74 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

minjonja wrote:Image

ova maca, zenka, zivi u mom ulazu i ima oko godinu i po. danas je sterilizirana. posto imam previse maca, ja je ne mogu uzeti na duzi period i traziti joj udomitelja. mogu se samo nadati da komsije nece ispuniti obecanje i otrovati je. organizovala sam joj privremeni dom do petka. tada je vracam u ulaz. nju bi trebao uzeti neko ko je imao macke. sad je prvi put u stanu i ne pravi nikakav zijan, ali je preplasena pa treba o njoj neko da se brine ko zna sa mackama. "naucena" je na pijesak (ustvari je jucer prvi put usla u maciji wc sama od sebe, niko je nije ucio), sterilizirana je, izgleda da je malo prehladjena pa joj treba davati antibiotike. zna otvarati vrata, pa je treba uzeti neko ko ima obicaj zakljucavati vrata da ne pobjegne. samo stan dolazi u obzir.

061/378-684
jos malo slikica ove maze:
Image

Image

Image
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#75 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Baby »

Imali na poklon mače od mjesec,mjesec i po sive ili bijele boje.
Post Reply