Chelsea FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#51 Re: Chelsea FC

Post by pape »

Gigantska jahta vlasnika "Chelsea" Romana Abramovica, vrijedna 800 miliona eura, je nevjerovatno dobro zasticena i osigurana.
Laserski upravljanim antipaparaci stitom je osigurano da fotografi dobiju jako los kvalitet fotografija. Konstrukcija tijela i prozori jahte su u stanju da izdrze cak i raketni napad. Jahta posjeduje i mini podmornicu.
Ako netko ipak skupi hrabrost da pokusa stupiti na ovu pokretnu palacu, ostaje mu jos da se provuce pored fizickog osiguranja jahte, koje cine veterani francuske legije stranaca.
trinidad
Posts: 138
Joined: 21/09/2009 13:30

#52 Re: Chelsea FC

Post by trinidad »

pape wrote:Gigantska jahta vlasnika "Chelsea" Romana Abramovica, vrijedna 800 miliona eura, je nevjerovatno dobro zasticena i osigurana.
Laserski upravljanim antipaparaci stitom je osigurano da fotografi dobiju jako los kvalitet fotografija. Konstrukcija tijela i prozori jahte su u stanju da izdrze cak i raketni napad. Jahta posjeduje i mini podmornicu.
Ako netko ipak skupi hrabrost da pokusa stupiti na ovu pokretnu palacu, ostaje mu jos da se provuce pored fizickog osiguranja jahte, koje cine veterani francuske legije stranaca.

??? jel' ti zapela 0 na tastaturi??? pa, jbt nije nosac aviona :?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#53 Re: Chelsea FC

Post by pape »

:) Nije, ... nista nije zapelo. Nije nosac aviona, .... obicna je to "jahtica", .... od 724 miliona funti. :-)

Image

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/w ... 841380.ece

A, ... kad bi ovako proset`o Sarajevom, ... k`o da vidim komentare jalijasa koji ga ne poznaju, .... :oops:

Image

Vid` onog supka sto voda dobru trebu, .... :skoljka:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#54 Re: Chelsea FC

Post by Baltazar_khan »

Vala i nije neka treba :roll:

Ima i boljih :oops: :D
User avatar
belafonte
Posts: 1218
Joined: 29/05/2006 17:54

#55 Re: Chelsea FC

Post by belafonte »

dimu wrote:sta je bilo sa drogbom ? povrijedio se ? nisam gledao kraj utakmice, od njegovog gola...
Izgleda da je OK...
NEWSFLASH: DROGBA FITNESS UPDATE

Assistant first team coach Ray Wilkins reports that cramp was the reason for Didier Drogba's substitution on Sunday versus Tottenham.

The striker was withdrawn in the second-half with a problem in his calf but medical examinations have revealed no lasting injury.

'He had the most horrendous bout of cramp,' said Wilkins who has also announced that Joe Cole and Yury Zhirkov will start Wednesday night's Carling Cup match against Queens Park Rangers.
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#56 Re: Chelsea FC

Post by Misirlija »

Wigan, Wigan to majstori!
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#57 Re: Chelsea FC

Post by cyprus »

Šta im bi danas :roll: :roll:
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#58 Re: Chelsea FC

Post by Danss »

cyprus wrote:Šta im bi danas :roll: :roll:
Nista, vracaju se tamo gdje im je mjesto... :skoljka:
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#59 Re: Chelsea FC

Post by sinus »

cyprus wrote:Šta im bi danas :roll: :roll:
Znaš li zbog čega golman dobi crveni karton ?
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#60 Re: Chelsea FC

Post by cyprus »

sinus wrote:
cyprus wrote:Šta im bi danas :roll: :roll:
Znaš li zbog čega golman dobi crveni karton ?
Pojma nemam :roll:
User avatar
belafonte
Posts: 1218
Joined: 29/05/2006 17:54

#61 Re: Chelsea FC

Post by belafonte »

Ceh napravio penal, Rodallega ga prediblo, ovaj mu zapeo, sve cisto ko suza :wink:
Kad se sjetim proteklih sezona, uvijek smo Wigan na guzove pobjedjivali, tako da je bilo izgleda vrijeme za naplatu :)
Karlo Veliki kaze da se nakon puno pobjeda zna desiti cudna tekma.To je valjda njegovo logicno objasnjenje :D
Sto se mene tice, bolje da je sad taj momenat bio nego protiv Liverpoola sljedece kolo :wink:
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#62 Re: Chelsea FC

Post by cyprus »

L'pool će bit smrvljen :wink: :D
paranoid_android
Posts: 27
Joined: 21/08/2009 22:42

#63 Re: Chelsea FC

Post by paranoid_android »

belafonte wrote:Ceh napravio penal, Rodallega ga prediblo, ovaj mu zapeo, sve cisto ko suza :wink:
Kad se sjetim proteklih sezona, uvijek smo Wigan na guzove pobjedjivali, tako da je bilo izgleda vrijeme za naplatu :)
Karlo Veliki kaze da se nakon puno pobjeda zna desiti cudna tekma.To je valjda njegovo logicno objasnjenje :D
Sto se mene tice, bolje da je sad taj momenat bio nego protiv Liverpoola sljedece kolo :wink:
Ma i ja mislim da nije ništa ozbiljno, imali su ovakvih momenata i sa Hiddinkom(kad su zijanili od Tottenhama), nekako je nelogično da nakon one fenomenalne igre samo tako padnu pred Wiganom. :D
Jedino mi je sjeb što će nam Hilarious braniti protiv Liverpoola. :sad:
User avatar
belafonte
Posts: 1218
Joined: 29/05/2006 17:54

#64 Re: Chelsea FC

Post by belafonte »

Cinjenica je da Hilario nema mnogo tekmi na visokom novou u Chelsea-u, ali dosad uvijek kad je dobio priliku, posteno je odradio, ne sjecam se da je im'o neki kiks.
Sjecam se one tekme u gostima protiv Blackburna prosle godine, kad se Cudicini il Ceh povrijedi, on udje i izvadi dva zicera mrtva i to onaj jedan na liniji lijevom rukom loptu uhvati :shock:
Helem, vidi se da Karlo ima povjerenja vise u iskusnije golmane, prenio je to razmisljanje iz Milana, Turnbull bi trebao biti drugi golman, ali Hilario ima prednost, jednostavno dobar linijski golman, sigurnih ruku, mislim da moze posteno odraditi tekmu aBd :wink:
Najvise volim kad se scouseri dignu ko prosle godine pred prvu tekmu cetvrtfinala LP pa dobiju po guzovima :dance: :dance:
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#65 Re: Chelsea FC

Post by profil »

Reko bi covjek da Chelsea tavori u sredini tabele, kako je ova tema zamrla. Ostali se svi nesta loze ovo ono, a mi laganini uzivamo u efektivnosti dobro podmazane Ancelotti-jeve masine :D Eno kaze da nam ne treba niko u Januaru, bez obzira na to sto je skinut ban na transfere do zalbe. Sta vi mislite o ovome. Ekipa za sada funkcionise perfektno, daj Boze da traje sto duze. Bas ce biti zanimljivo kako ce se ACN odraziti na ekpu. Hoce li se nedostatak Drogbe, Essiena, Mikela i Kaloua osjetiti u toj mjeri da bitnije utice na rezultate u tom periodu? Kup se odrzava do 10 do 31 Januara, plus sto reprezentacije pozovu igarace otprilike dvije sedmice ranije, dakle nesto vise od mjesec dana. S druge strane u tom periodu i nisu neke teske utakmice:

26-12-2009 Birmingham City - Chelsea
28-12-2009 Chelsea - Fulham
09-01-2010 Hull City - Chelsea
16-01-2010 Chelsea - Sunderland
27-01-2010 Chelsea - Birmingham City (interesantno, dvije protiv njih)
30-01-2010 Burnley - Chelsea

Mada svi znamo da se prvenstvo dobiva i gubi upravo na ovim tekmama.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#66 Re: Chelsea FC

Post by cyprus »

profil wrote:Reko bi covjek da Chelsea tavori u sredini tabele, kako je ova tema zamrla. Ostali se svi nesta loze ovo ono, a mi laganini uzivamo u efektivnosti dobro podmazane Ancelotti-jeve masine :D Eno kaze da nam ne treba niko u Januaru, bez obzira na to sto je skinut ban na transfere do zalbe. Sta vi mislite o ovome. Ekipa za sada funkcionise perfektno, daj Boze da traje sto duze. Bas ce biti zanimljivo kako ce se ACN odraziti na ekpu. Hoce li se nedostatak Drogbe, Essiena, Mikela i Kaloua osjetiti u toj mjeri da bitnije utice na rezultate u tom periodu? Kup se odrzava do 10 do 31 Januara, plus sto reprezentacije pozovu igarace otprilike dvije sedmice ranije, dakle nesto vise od mjesec dana. S druge strane u tom periodu i nisu neke teske utakmice:

26-12-2009 Birmingham City - Chelsea
28-12-2009 Chelsea - Fulham
09-01-2010 Hull City - Chelsea
16-01-2010 Chelsea - Sunderland
27-01-2010 Chelsea - Birmingham City (interesantno, dvije protiv njih)
30-01-2010 Burnley - Chelsea

Mada svi znamo da se prvenstvo dobiva i gubi upravo na ovim tekmama.
Ma ja se za ovu sezonu ne brinem. Prvenstvo je sigurno osvojeno, a ako Chelsea ne osvoji ove sezone i CL neće nikad. Mada u tom takmičenju nikad se ne zna :roll: . Igrački kadar za ovu sezonu je odličan i slažem se da u januaru ne treba nikog dovodit. Ali, od sljedeće sezone će se morat lagano pristupit podmlađivanju, da se ne bi postali ekipa penzionera...
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#67 Re: Chelsea FC

Post by profil »

Hm, ne bih ja jos tvrdio nista sto se tice titule. U Engleskoj su se i previse puta okretale stvari u drugom dijelu sezone. Ono sto stoji je da su pokazatelji pozitivni, dobra forma, bez povreda, slaba forma ostalih kandidata (cast MU, ali nisu onaj tim od prethodnih sezona, mada su i takvi u stanju osvojiti titulu), lagan raspored u Januaru. Dakle sanse su velike, ali ni blizu to nije gotova stvar.

Sto se tice LP, pravo da ti kazem, ne opterecavam se sa titulom toliko. Bas neku noc kontam sta se to promijenilo da se vise ne nerviram toliko (da se prije par godina desilo ono protiv Barce ove godine, sve bi polomio, al ove sam to prihvatio kao normalnu stvar, ocekivanu od UEFA-e), i onda skontam da se radi o tome da je prije 4,5 godina to bila jednistvena, bar se tako cinilo, sansa da Chelsea osvoiji LP. Sada je to jedna konstanta i titula ce doci kad tad. Pravo da ti kazem da mi sad neko ponudi titulu sezone 2003/2004 kad ispadose od Monaca u polufinalu, ali i slabe rezultate nakon toga, ili ovu situaciju kao sad, gdje se redovno dolazi do zavrsnice, ja bih prije izabrao ovo drugo. Karakteristika malih je da bljesnu jednom i da ih nema vise, a karakteristika velikih, je da imaju duze periode konstantno dobrih rezultata, i po neku slabiju sezonu.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#68 Re: Chelsea FC

Post by sinus »

Ma ove sezone Chelsea bi trebao uzeti prvenstvo...Najspremniji i najkompletniji su od svih ekipa. I prošle godine bi uzeli da nisu napravili par gluposti pred kraj prvenstva ali šta se može lopta je okrugla...

Jedino bih volio da Anceloti kada Drogba i ekipa odu na ACN ubaci Zhirkov-a u igru da vidimo šta i on može u Engleskoj
User avatar
belafonte
Posts: 1218
Joined: 29/05/2006 17:54

#69 Re: Chelsea FC

Post by belafonte »

Mah, Anceloti djeluje prilicno sigurno kada prica o odlasku igraca na ACN, nema razloga da mu ne vjerujem, ali s obzirom na situaciju oko ove zabrane vrsenja transfera, mozda bi se mogao napraviti koji transfer u januaru, mada ne ocekujem neko zvucno ime.
Zasad su rezultati sjaajni, ali vidi se da jos ima tu prilike za napredak, nije jos ustiman taj dijamant, po meni je sredina najlosiji dio tima, Mikel nikako da procvjeta da ne strepi covjek kad je lopta u njegovim nogama, Deco najlosiji igrac definitivno, igra poput skolarca, bojazljivo, pasove pruza kroz sumu nogu, nekako mi se prerano pokusava oslobodit lopte, kao da je vruc krompir, lose, lose za covjeka koji ima takvo iskustvo.Isto tako, Lampard mi je nekako neprirodan na poziciji MC-a, trom je, nema on brzine i nekog defanzivnog znanja da on to dobro odradjuje, ipak on najvise daje na amc-u, al tu Karlo vidi samo Cole-a i Deca, a posto Lampard mora igrat dobijemo Lamparda koji glumi kera : :skoljka: (Maluda bi puno bolje tu sjeo)

Anelku sam cesto kritikovao od kada je dosao u Celsi, ali u zadnje vrijeme stvarno igra vrhunski, fantasticno povezuje sredinu i napad (ono što bi Deco trebao isto raditi al ne radi :roll: ), onda ona njegova brzina kad povuce loptu, podsjeca me na Henrija u najboljim danima, ma sve naj, samo da ga ne ureknem, treba nam u januaru na top nivou ko suho zlato :wink:

Ostali, kapa dole majstori, keep going :!: :dance: :dance:

Evo jedna lijepa analiza posljednje tekme

http://www.fantasyfootballscout.co.uk/2 ... elentless/
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#70 Re: Chelsea FC

Post by scheph »

Chelsea ove sezone ako ne uzme premijer i ligu prvaka nista od njih. Nikada nisu bili jaci a nikada konkurencija nije bila slabija u Engleskoj. U ligi prvaka jedino mozda Barca uz pomoc sudija moze parirati. Ovo je ispit za citavu ekipu dali su zreli da konacno osvoje sve najvece trofeje u sezoni. Ili ce postati pobjednicka momcad ili ce se pretvoriti u Loserpool!
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#71 Re: Chelsea FC

Post by do_tokija »

ocigledno ove sezone abramovic nece nista prepustiti slucaju te je na vrijeme potkupio sudije kako bi gurale cheltenham sa stamford bridga...
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#72 Re: Chelsea FC

Post by sinus »

do_tokija wrote:ocigledno ove sezone abramovic nece nista prepustiti slucaju te je na vrijeme potkupio sudije kako bi gurale cheltenham sa stamford bridga...
HAHAHAHAHAHAHA
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#73 Re: Chelsea FC

Post by profil »

do_tokija wrote:ocigledno ove sezone abramovic nece nista prepustiti slucaju te je na vrijeme potkupio sudije kako bi gurale cheltenham sa stamford bridga...
Tako je kolega.
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#74 Re: Chelsea FC

Post by profil »

scheph wrote:Chelsea ove sezone ako ne uzme premijer i ligu prvaka nista od njih. Nikada nisu bili jaci a nikada konkurencija nije bila slabija u Engleskoj. U ligi prvaka jedino mozda Barca uz pomoc sudija moze parirati. Ovo je ispit za citavu ekipu dali su zreli da konacno osvoje sve najvece trofeje u sezoni. Ili ce postati pobjednicka momcad ili ce se pretvoriti u Loserpool!
Svakako da je velika sansa za ovu generaciju, i da bi je trebalo iskoristiti. Medjutim da je tako radikalno, nije, bar sto se tice LP. Najveca glupost (ne odnosi se direktno na tebe) je zahtjevati titulu u LP u odredjenoj sezoni. Nikada, nijedan klub, nije, niti ce, kao realan uslov moci postaviti osvajanje LP u odredjenoj sezoni. Dakle govorim o realnom cilju, drugo je sto svakava bagra zna voditi klubove i svasta izjavljivati.

Sto se tice Engleske, konkurencija nikad nije bila jaca, ali za mjesta za LP :D sto se tice titule tu je vec malo izvjesnije Image.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#75 Re: Chelsea FC

Post by ja.neron »

profil wrote:Hm, ne bih ja jos tvrdio nista sto se tice titule. U Engleskoj su se i previse puta okretale stvari u drugom dijelu sezone. Ono sto stoji je da su pokazatelji pozitivni, dobra forma, bez povreda, slaba forma ostalih kandidata (čast MU, ali nisu onaj tim od prethodnih sezona, mada su i takvi u stanju osvojiti titulu), lagan raspored u Januaru. Dakle sanse su velike, ali ni blizu to nije gotova stvar.

Sto se tice LP, pravo da ti kazem, ne opterecavam se sa titulom toliko. Bas neku noc kontam sta se to promijenilo da se vise ne nerviram toliko (da se prije par godina desilo ono protiv Barce ove godine, sve bi polomio, al ove sam to prihvatio kao normalnu stvar, ocekivanu od UEFA-e), i onda skontam da se radi o tome da je prije 4,5 godina to bila jednistvena, bar se tako cinilo, sansa da Chelsea osvoiji LP. Sada je to jedna konstanta i titula ce doci kad tad. Pravo da ti kazem da mi sad neko ponudi titulu sezone 2003/2004 kad ispadose od Monaca u polufinalu, ali i slabe rezultate nakon toga, ili ovu situaciju kao sad, gdje se redovno dolazi do zavrsnice, ja bih prije izabrao ovo drugo. Karakteristika malih je da bljesnu jednom i da ih nema vise, a karakteristika velikih, je da imaju duze periode konstantno dobrih rezultata, i po neku slabiju sezonu.
mudro zboriš jer znaš da jedino MAN UTD to može
Post Reply