Pakao i Raj

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#51 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

KatarinaKosaca wrote:Ili je tema za podforum zdravlje ili je treba zatvoriti. Kvari ovaj podforum.
Katarina ti o filozofiranju bas blage veze nemas..Pa filozofirati se moze o svemu.ali bas svemu na ovoj zemaljskoj kugli.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#52 Re: Pakao i Raj

Post by KatarinaKosaca »

Najljepsa wrote:
KatarinaKosaca wrote:Ili je tema za podforum zdravlje ili je treba zatvoriti. Kvari ovaj podforum.
Katarina ti o filozofiranju bas blage veze nemas..Pa filozofirati se moze o svemu.ali bas svemu na ovoj zemaljskoj kugli.
KO zna može. KO ne zna, samo se prosipa. Imaš pravo, ja malo znam, ali zato i ne kvarim podforum ljudima koji znaju
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#53 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

Smisao ovih foruma je da se ljudi druze i zabavljaju uz teme koje vole..a ne nobelova nagrada.
U svakom slucaju kome se ne svidja ne mora na ovu temu ni da navraca..nije pod moranje:P
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#54 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

Pa zašto ti ne bih vjerovao? Ti si sinonim za superlativ, a broj jedan je izrazito superlativan. Dovraga, mogao sam i misliti, ti ajani se uvijek guraju u prve redove. Seljačine jedne.[/quote]

pa vidim ja od kako me je Ajan istjerao sa prvog mjesta..nikako da se povratim:)
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#55 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

nego da se vratim na moj primjer..
Godina tamo neka davna ,ja na fakultetu i imam jedan ispitni rok za ispit za koji se nisam spremala..Ali kontam ja ...iako se nisam spremala steta da mi propadne ispitni rok a da nista ne probam..I tako nazovem ja jaranicu koja je dan prije odgovarala i pitam je koja je pitanja imala i ona odgovori Aluminijum i Secer (Tehnologija je bila u pitanju, ali nije to jedini primjer iz mog skolovanja:)

I sad..sjednem ti ja i nastrebam te dvije lekcije i pocnem Boga da molim da me sutra profa pita bas te dvije..

Sutradan na ispitu ,svima sam ja rekla kako sam samo ta dva pitanja naucila (inace je bio parcijalni pa zato samo dva pitanja umjesto 3 sto je uobicajeno )..I necete vjerovati ,profa me pita bas ta dva..i hjela i trece da mi postavi za 8, ali ja ne htjede..i da ne duzim..
Pitanje za vas...kako sam ja polozila ovaj ispit..Da li znanjem , mukom ,ili uz boziju pomoc ?
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#56 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

"kako sam ja polozila ovaj ispit..Da li znanjem , mukom ,ili uz boziju pomoc ?"
ili je nesto drugo u pitanju...nesto sto malo ko od vas prakticira.
bevomill77
Posts: 20
Joined: 22/04/2009 15:13

#57 Re: Pakao i Raj

Post by bevomill77 »

Najljepsa wrote:nego da se vratim na moj primjer..
Godina tamo neka davna ,ja na fakultetu i imam jedan ispitni rok za ispit za koji se nisam spremala..Ali kontam ja ...iako se nisam spremala steta da mi propadne ispitni rok a da nista ne probam..I tako nazovem ja jaranicu koja je dan prije odgovarala i pitam je koja je pitanja imala i ona odgovori Aluminijum i Secer (Tehnologija je bila u pitanju, ali nije to jedini primjer iz mog skolovanja:)

I sad..sjednem ti ja i nastrebam te dvije lekcije i pocnem Boga da molim da me sutra profa pita bas te dvije..

Sutradan na ispitu ,svima sam ja rekla kako sam samo ta dva pitanja naucila (inace je bio parcijalni pa zato samo dva pitanja umjesto 3 sto je uobicajeno )..I necete vjerovati ,profa me pita bas ta dva..i hjela i trece da mi postavi za 8, ali ja ne htjede..i da ne duzim..
Pitanje za vas...kako sam ja polozila ovaj ispit..Da li znanjem , mukom ,ili uz boziju pomoc ?

Ti si se trudila i Bog kaze trudi se pa ces uspjeti i moli me pa cu ti se odazvati
znaci sve to sto si ti naucila bi bilo uzaludno da Bog nije odredio da tako bude j er je nasa sudbina zapisana prije i nego smo se rodili .Bar se tako vjeruje u mojoj vjeri , a opet sve zavisi do tebe i do tvojih ubjedjenja.
Ja licno vjerujem da si polozila zahvaljujuci svojoj jakoj vjeri u Boga i jacinu molitve
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#58 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

quote Najljepsa: Eto recimo to bi mozda mogla da bude poenta, a u isto vrijeme objasnila sam gore zasto me je sve to posjetilo na pakao i raj (bakterije dobre i lose:)

Ja mislim da bi bilo pravedno, da dobre bakterije odu raj, a one zloceste u pakao!
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#59 Re: Pakao i Raj

Post by harač »

Najljepsa wrote:Hajde da malo filozofiramo:)

Ako malo razmislimo o religiji zar vam se ne cini logicno (meni barem da) da su i raj i pakao ovdje na zemlji..
I da sva pravila iz religjie o cistom, dobrom ,poslusnom zivotu vodi u raj..smatram da nije nagrada od Boga ili vise sile..vec tako nase tijelo funkcionise..
Kao masina koju ako cuvas i njegujes moze dugo (pa i mozda vjecno da traje), a ako je izrabljujes i ne cuvas (zivis raskalaseno, alkohol ,sex (sexualne bolesti), cigarete isl...odvodete u smrt (koja je svakako pakao).
Sta mislite?
preporučio bih ti novi film of Larsa von Triera, Antikrist...
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#60 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

Takodjer odgovorno tvrdim, da raj mora imati alkalnu ph vrijednost za ugodan zivot dobrih bakterija,
a pakao naravno mora biti ph kiseo za prezivljavanje zlocestih bakterija!
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#61 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

Najljepsa wrote:"kako sam ja polozila ovaj ispit..Da li znanjem , mukom ,ili uz boziju pomoc ?"
ili je nesto drugo u pitanju...nesto sto malo ko od vas prakticira.
Cuj pitanja, pa odgovor se namece sam ( Najljepsa ), pa na lijepe oci!
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#62 Re: Pakao i Raj

Post by bez_ideje »

andrija2007 wrote:Takodjer odgovorno tvrdim, da raj mora imati alkalnu ph vrijednost za ugodan zivot dobrih bakterija,
a pakao naravno mora biti ph kiseo za prezivljavanje zlocestih bakterija!
A to je Domestos izgnan sa onoga svijeta :mrgreen:
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#63 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

bez_ideje wrote:
andrija2007 wrote:Takodjer odgovorno tvrdim, da raj mora imati alkalnu ph vrijednost za ugodan zivot dobrih bakterija,
a pakao naravno mora biti ph kiseo za prezivljavanje zlocestih bakterija!
A to je Domestos izgnan sa onoga svijeta :mrgreen:
I ti si ko biva bez ideje? :)
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#64 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

Ja mislim da bi bilo pravedno, da dobre bakterije odu raj, a one zloceste u pakao![/quote]
hahahahah Andrija ,bas me nasmija..
ima to logike ,ali gdje smo u svemu tome:)
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#65 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

"Ti si se trudila i Bog kaze trudi se pa ces uspjeti i moli me pa cu ti se odazvati"

upravo tako , pun pogodak

znaci sve to sto si ti naucila bi bilo uzaludno da Bog nije odredio da tako bude j er je nasa sudbina zapisana prije i nego smo se rodili .Bar se tako vjeruje u mojoj vjeri , a opet sve zavisi do tebe i do tvojih ubjedjenja.
Ja licno vjerujem da si polozila zahvaljujuci svojoj jakoj vjeri u Boga i jacinu molitve[/quote]

e ovdje vec si malo fulio..zanemario si vazan pred uslov..a to je vlastiti trud.
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#66 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

Pa treba da se primijeni pravda, pa makar pocevsi prvo od bakterija, od nekoga zapravo treba poceti!
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#67 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

preporučio bih ti novi film of Larsa von Triera, Antikrist...[/quote]

duj antikrist..ma nisam ti ja od tih, pobogu.
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#68 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

andrija2007 wrote:
Najljepsa wrote:"kako sam ja polozila ovaj ispit..Da li znanjem , mukom ,ili uz boziju pomoc ?"
ili je nesto drugo u pitanju...nesto sto malo ko od vas prakticira.
Cuj pitanja, pa odgovor se namece sam ( Najljepsa ), pa na lijepe oci!


Opet sam primoran da citiram samog sebe, sto mi u stvari ne pada tesko, naprotiv, stvara mi stanovito zadovoljstvo! :-D
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#69 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

"j er je nasa sudbina zapisana prije i nego smo se rodili .Bar se tako vjeruje u mojoj vjeri , a opet sve zavisi do tebe i do tvojih ubjedjenja."

u ovoj recenici su dvije kontradiktorne izjave..

Prvo da je zivot vec zapisan ,a drugo da sve zavisi od tebe i tvojih ubjedjenja..

Licno ne mislim da nam je zivot zapisan..mozda neke u grubo crte ali u sustini Bog nam je dao slobodnu volju, a to znaci da mozemo sami da kreiramo nas zivot.
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#70 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

Cuj pitanja, pa odgovor se namece sam ( Najljepsa ), pa na lijepe oci![/quote]

desavalo se i to, ne kazem...ali ne u ovom slucaju..profa je bila stara bakica..kod nje ne vjerujem da je to palilo:)
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#71 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

preporučio bih ti novi film of Larsa von Triera, Antikrist...[/quote]

Ne znam zasto, imam utisak da bi film Antikrist nasao na odobravanje, kod samo jedne, od prisutnih konfesija,
dok bi kod druge dvije vjerovatno izazvao negodovanje, mozda je ovo film ipak najpogodniji za ateiste i drugo.
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#72 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

Najljepsa, sevdaha ti, daj vrati se na temu, pa da opet pjevamo ko Zaim i Zora, u duetu!
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#73 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

cek samo sec..nesto sam busy (sa posla sam),evo samo da se ovih rijesim pa se vracam ;)
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#74 Re: Pakao i Raj

Post by andrija2007 »

5 gostiju, sta mislite, dzentlmenski je sacekati strpljivo damu.
Najljepsa
Posts: 244
Joined: 06/04/2009 23:02

#75 Re: Pakao i Raj

Post by Najljepsa »

a jesi se dohvatio sevdaha..hajde da cujem koja ti je sevdalinka najdraza:)
Post Reply