- -Velika akcija sarajevo-x forumasa prikupljanje odjece- -

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#51

Post by mIRCerka »

Lace wrote:ma fino si ti to zamislila...ali je neizvodivo...jedino kada bi svako od nas izabrao 1-2 djece kojima ce pomagat mjesecno...ali se i to mora regulisati...postoje ugovori i propisi i hrpa zavrzlama...a isto tako postoje i provjere jer i ti kao jedan takav donator (koji mjesecno pomaze 1 dijete ili ga cak i posjecuje i urucuje mu poklon) si pod lupom nadzora socijalnog radnika...naravno da se utvrdi kako nemas nikakvih zadnjih misli, kako nisi kakav pedofil i ko zna sta sve moze pasti na pamet sluzbama socijalne zastite (obicno im pada na pamet sve ono sto im ne pada na pamet kada su u pitanju njihova djeca) :D ...a vec kad si pod lupom socijalnog radnika onda mozes i uzet dijete na smjestaj...a to je sad nesto sto se regulise zakonom o socijalnoj zastiti.... :-?
Da živimo u idealnom svijetu, to bi bilo super.Ono što većina može uraditi je pomoći na neki način, nekom donacijom...iako to glupo zvuči...bolje reći POKLONOM...nisu ta djeca ništa gora od djece sa roditeljima, tako da ne zaslužuju ŽALJENJE već pomoć...pažnju...
pitanje je za mdoeratore, jel postoji mogućnost da nas nekako lančano obavijestite ponovo recimo 28-og, i da javite sve detalje tačno u koliko sati gdje pa da se mogu rahat povuć sa ove teme jer mi je malo degutantno naglabati o tome...
arci
Posts: 235
Joined: 31/07/2002 00:00

#52

Post by arci »

valterbranisarajevo wrote:Ima li dom kakav racun u banci. Mnogima bi bilo jednostavnije uplatiti koju marku. nesto slicno kao za SOS kindersdorf.

Meni bi licno to odgovaralo :shock:
Eh, ova ideja mi se dopada....ako vec niste trenutno u mogucnosti
da saberete i te pakete koje bismo mi iz vilajeta (ja sto mi to dijaspora iducka na zivaC :D ) poslali,dajte nam broj konta da posaljemo lovu,a onda kad ko bude dolazio neka ponese...Eto mene
za desetak dana,ali gdje bih onda to mogla ostaviti i ako dovezem?
clone033
Posts: 267
Joined: 03/12/2003 00:00

#53

Post by clone033 »

Jos jednom lokacija na koju treba donijeti garderobu je:
Gabelina ulica je bivsa Matije Gubca, to je ulica u koju se ulazi iz ulice Kosevo i ide se prema kaficima SOS, Pasha, Malcho i CDA. Odmah na pocetku ili dnu ulice se nalazi Club L sa lijeve strane.
ivi
Posts: 1302
Joined: 03/06/2003 00:00
Location: sarajevo

#54

Post by ivi »

moderatoru, evo ja cu nesto predloziti ajde stavite obavjest o ovoj akciji kao vjest na sa-x ... tako da je mogu vidjeti i drugi ...

8)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#55

Post by mIRCerka »

moderator wrote:Mircerka,

tema ce ostati pri vrhu tj. sa naznakom "ne propusti" do kraja akcije.
zahvaljujem i gasim se do daljnjeg ;)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#56

Post by Soul_Sista »

moderator wrote:Mircerka,

tema ce ostati pri vrhu tj. sa naznakom "ne propusti" do kraja akcije.

arci,

ideja o zajednickom bankovnom racunu forumasa kod neke bosanske banke u svrhu pomaganja bosanske djece je jako zanimljiva
.
Jeste, jako je zanimljiva ali hoce li sta biti konkretno od nje? Da li iko zna??
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#57

Post by Soul_Sista »

moderatore

hvala na odgovoru, nisam toliko cesto ovde pa sam vec pomislila da sam nesto propustila
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#58

Post by manijak1 »

Gdje i kada otvaramo račun ?
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#59

Post by manijak1 »

Odgovara li Raiffasen Bank ?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60

Post by Bobi »

moderator wrote:
manijak1 wrote:Gdje i kada otvaramo račun ?
dok se ne javi neko spreman i vjerodostojan ko zivi u BIH i ko bi dobrovoljno otvorio racun kod banke sa vecinskim bosanskim kapitalom.


posto nazalost zivim u inostranstvu nisam u mogucnosti pomoci osim finansijski
moderator Upisano: 07. oct. 2004. 21:30 Naslov poruke:

--------------------------------------------------------------------------------

nije bitno, glavno je da da dividende ostaju u BIH
Izvini molim te,kakve veze ima neka humanitarna pomoc sa vlasnikom banke?I kakve veze ima gdje ce ici dividenda od banke gdje se otvori racun?Zar mislis da ce profit od banke otici u prave ruke?Pa ko su suvlasnici domacih banaka, sve lopov do lopova.Znas li ti da postenim radom u BiH ne moze neko imati milionskog osnivackog kapitala za jednu banku.
Odgovor je usko vezan za prijedlog gdje treba otvoriti racun i zamolit cu da neciji ga moderatorski ego ne izbrise jer ce biti printscreenovan 8) .
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#61

Post by Lace »

Bobi wrote:
moderator wrote:
manijak1 wrote:Gdje i kada otvaramo račun ?
dok se ne javi neko spreman i vjerodostojan ko zivi u BIH i ko bi dobrovoljno otvorio racun kod banke sa vecinskim bosanskim kapitalom.


posto nazalost zivim u inostranstvu nisam u mogucnosti pomoci osim finansijski
moderator Upisano: 07. oct. 2004. 21:30 Naslov poruke:

--------------------------------------------------------------------------------

nije bitno, glavno je da da dividende ostaju u BIH
Izvini molim te,kakve veze ima neka humanitarna pomoc sa vlasnikom banke?I kakve veze ima gdje ce ici dividenda od banke gdje se otvori racun?Zar mislis da ce profit od banke otici u prave ruke?Pa ko su suvlasnici domacih banaka, sve lopov do lopova.Znas li ti da postenim radom u BiH ne moze neko imati milionskog osnivackog kapitala za jednu banku.
Odgovor je usko vezan za prijedlog gdje treba otvoriti racun i zamolit cu da neciji ga moderatorski ego ne izbrise jer ce biti printscreenovan 8) .
slazem se, stvarno ne kontam zasto razbijate glavu oko banke kad je u pitanju samo izbor ovog ili onog lopova...nek nekoliko osoba otvori racun bilo gdje i gotovo
elviss83
Posts: 423
Joined: 03/02/2004 00:00

#62

Post by elviss83 »

svaka cast podrzavam akciju apsolutno predlazem da se nadjemo ranije negdje i da dogovorimo sve detalje
imam neke rodjake tog uzrasta pa cu vidjet sta cu naci
cipelici
Posts: 155
Joined: 07/10/2004 17:02

#63

Post by cipelici »

Moj prijedlog je na stranici "SARAJEVO - X ".
Kratak sadrzaj :urgentno otvoriti racun i objaviti ga na ovoj stranici a ostalo po dogovoru moderatora.
PS. bez provokacija tipa nepovjerenja i sl.
Ko ne vjeruje sebi ne moze ni drugome.
Hvala i lijep
pozdrav svim ucesnicima.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#64

Post by zensko »

moderator wrote:pa dobro onda nije bitno kod koje banke, eto hajmo otvorit racun.
pa hajde otvori vise
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#65

Post by mIRCerka »

Moja tetka radi u Union Banci (Bivsa Jugobanka) i kaze da se ne moze otvorit racun eto tek tako u ime forumasha, vec mozes otvoriti racun ili kao Udruzenje Gradjana (registrovano) ili na ime jedne osobe. :roll:
cipelici
Posts: 155
Joined: 07/10/2004 17:02

#66

Post by cipelici »

Jedna osoba x 5 = 5 osoba i 5 racuna a svako fizicko lice moze i vozdrica :) Danas neka se finalizira taj tehnicki dio posla i u poslijepodnevnim satima na dalje ispisan br. na ovoj stranici i naslovnoj
ako moze ako ne vozdrica.
elviss83
Posts: 423
Joined: 03/02/2004 00:00

#67

Post by elviss83 »

neka manijak otvori racun na svoje ime ja mu sto posto vjerujem
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#68

Post by Soul_Sista »

elviss83 wrote:neka manijak otvori racun na svoje ime ja mu sto posto vjerujem
I ja :D iako ga nikad nisam srela :D
Engram:X
Posts: 47
Joined: 12/10/2004 01:48

#69

Post by Engram:X »

moderator wrote:jer zivim u inostranstvu
Berlin?

:evil:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#70

Post by horns&drums »

Ne, Jerusalem :D :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#71

Post by The_Fluid »

Ima i izvan Berlina inostranstva. :)

Stay cool, surf cool, obojica. ;)

Engrame,
ona ti je pricha bila dobra (na kulturi chini mi se), samo na pogreshnoj temi, shto je ne stavish kao zasebnu temu?
Engram:X
Posts: 47
Joined: 12/10/2004 01:48

#72

Post by Engram:X »

The_Fluid wrote:Ima i izvan Berlina inostranstva. :)

Stay cool, surf cool, obojica. ;)
nije nemoguce...
vidjet cemo kakav bude ambijent
Engrame,
ona ti je pricha bila dobra (na kulturi chini mi se), samo na pogreshnoj temi, shto je ne stavish kao zasebnu temu?
ako ti nije problem naci je i prebaciti kao zasebnu, molio bih te dobri moj fluhithu
cipelici
Posts: 155
Joined: 07/10/2004 17:02

#73

Post by cipelici »

Engram:X wrote:
The_Fluid wrote:Ima i izvan Berlina inostranstva. :)

Stay cool, surf cool, obojica. ;)
nije nemoguce...
vidjet cemo kakav bude ambijent
Engrame,
ona ti je pricha bila dobra (na kulturi chini mi se), samo na pogreshnoj temi, shto je ne stavish kao zasebnu temu?
ako ti nije problem naci je i prebaciti kao zasebnu, molio bih te dobri moj fluhithu
*************************************************************
clone033
Posts: 267
Joined: 03/12/2003 00:00

#74

Post by clone033 »

Imam dogovoren sastanak sa direktorom Doma gosp. Amirom Zelicem, u 9 sati ujutro, gdje cemo se jos dogovoriti oko detalja. Dom prima donacije u obliku odjece i obuce. Moramo isporuciti odjecu do 14 sati u Subotu 30. 10.
Ostale detalje cete saznati sutra nakon sastanka.
Post Reply