Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#51 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Ljudi problem je sto veliki dio stanovnistva ne zeli i ne voli ovu zemlju. Svi koji su glasali za Radovana 92 sad 2008 glasaju za Mileta. 2025 naci ce se novi Mile za koga ce narod opet da glasa. U tome je ljudi tragedija Bosne. Jedno su nasi ideali i zelja za gradjanskom drzavom, za slobodom, a drugo je stanje na terenu.
svakako, al zasto onda i mi ne kazemo da je RS slobodna da ide, ako se vec tako silno zalazemo za to da Kosovo ide iz Srbije ciji stanovnici takodje ne vole Srbiju.
Kosovo je Nezavisno od 99 od momenta kad su Nato snage usle na tu teritoriju. Mozemo mi da se zalazemo il ne zalazemo, imamo pravo na svoje misljenje isto kao sto Srbija ima. Svidja im se il im se ne svidja al stanje je drugacije. RS nije samostalna jer to nece Ameri, EU, Nato. Mogu oni probati da se odcijepe al bez podrske ovih faktora nikakve sanse nemaju. Mozda za 50 godina kad Kina bude glavna da se necemu nadaju.
Raskoljnikov
Posts: 48
Joined: 23/09/2008 00:36

#52 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Raskoljnikov »

Mislim da je u redu za BiH da ne žuri sa priznavanjem Kosova(nek to prvo urade države koje ne zavise od balkanskog spina).
Svaka "novija nezavisnost" je zasnovana na moći i interesu a nikako na međunarodnom pravu(mislim, i RBiH je bila članica UN-a...) i u prilog ovome ide i (ne)održivost nezavisnosti i suvereniteta Gruzije, tako da , Mostarac, ako si mislio u tom kontekstu da ne treba čarkati mečku-slažem se, mada se ne slažem da, ako Srbija prizna Kosovo(teško), mi i dalje to ne trebamo činiti.

Dakle, da sačekamo još... ;-)
Osim toga ne treba se brinuti, na čelu nam je diplomatije, niko drugi do Sven-mudri- Alkalaj :roll:

btw, mislim da mi sada i NE MOŽEMO priznati Kosovo(unutar BiH nema koncenzusa!).
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#53 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Ljudi problem je sto veliki dio stanovnistva ne zeli i ne voli ovu zemlju. Svi koji su glasali za Radovana 92 sad 2008 glasaju za Mileta. 2025 naci ce se novi Mile za koga ce narod opet da glasa. U tome je ljudi tragedija Bosne. Jedno su nasi ideali i zelja za gradjanskom drzavom, za slobodom, a drugo je stanje na terenu.
svakako, al zasto onda i mi ne kazemo da je RS slobodna da ide, ako se vec tako silno zalazemo za to da Kosovo ide iz Srbije ciji stanovnici takodje ne vole Srbiju.
Kosovo je Nezavisno od 99 od momenta kad su Nato snage usle na tu teritoriju. Mozemo mi da se zalazemo il ne zalazemo, imamo pravo na svoje misljenje isto kao sto Srbija ima. Svidja im se il im se ne svidja al stanje je drugacije. RS nije samostalna jer to nece Ameri, EU, Nato. Mogu oni probati da se odcijepe al bez podrske ovih faktora nikakve sanse nemaju. Mozda za 50 godina kad Kina bude glavna da se necemu nadaju.
A sta mislis da jednoga dana dobiju tu podrsku, a sasvim sigurno jedan od glavnih i najjacih aduta bi im bio nelegalno stecena samostalnost kosova. Mi im svojim glupim ponasanjem ne moramo davati jos vise argumenata u ruke.
Offtopic: Kina je vec sad svjetska sila broj 1, al ih ne zanima bas da budu svjetski policajci pa se ne udaraju u prsa kao ameri.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#54 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Ljudi problem je sto veliki dio stanovnistva ne zeli i ne voli ovu zemlju. Svi koji su glasali za Radovana 92 sad 2008 glasaju za Mileta. 2025 naci ce se novi Mile za koga ce narod opet da glasa. U tome je ljudi tragedija Bosne. Jedno su nasi ideali i zelja za gradjanskom drzavom, za slobodom, a drugo je stanje na terenu.
svakako, al zasto onda i mi ne kazemo da je RS slobodna da ide, ako se vec tako silno zalazemo za to da Kosovo ide iz Srbije ciji stanovnici takodje ne vole Srbiju.
Kosovo je Nezavisno od 99 od momenta kad su Nato snage usle na tu teritoriju. Mozemo mi da se zalazemo il ne zalazemo, imamo pravo na svoje misljenje isto kao sto Srbija ima. Svidja im se il im se ne svidja al stanje je drugacije. RS nije samostalna jer to nece Ameri, EU, Nato. Mogu oni probati da se odcijepe al bez podrske ovih faktora nikakve sanse nemaju. Mozda za 50 godina kad Kina bude glavna da se necemu nadaju.
Kosovo je od 1999 "nezavisno" koliko je i RS od 1992 kada su UNO trupe usle u BiH, no kakva ti je to argumentacija? Jedno je tvoje licno misljenje, a drugo realnost i interesi BiH.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#55 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Jazz_Junkie wrote:
mostarac wrote:
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
Ponose se stradanjem golorukog naroda i misle da su dobili rat, zaboravljajuci da su zlocinci nagradjeni kakvim-takvim priznavanjem RS-a nakon svih zlocina. Sudbina BiH zavisi od Amerike i Evrope isto kao i sudbina Kosova. Prisjetimo se kako su se prosle godine vodili pregovori o buducnosti Kosova i preko noci nas iznenadise s proglasavanjem nezavisnosti. Isto se moze desiti i BiH pod znakom pregovora o reformi policije, reformi ovoj, reformi onoj i bum sve se preokrene za 180°. Ovo sve visi slici srpskoj mitomaniji gdje se porazi pretvaraju u pobjede. Jasno je da rata vise biti nece, ali me brine sutnja Evrope i njihovi nejasni stavovi prema cjelokupnoj situaciji u BiH.
Aha, ovo sam cekao, sada si s ovim prilogom demantovao kompletan tvoj raniji prilog kao i priloge @ Mostarca a normalno i podrsku @ Vodenjaka. Kazes ako SAD i EU budu zelile da pristanu na podjelu BiH onda su Bosnjaci izgubili sve pa sliktali se vi Srbima ili ne. Tada vise Bosnjake nece niko ni pitati mogu li ili hoce li stati na stranu USA i EU i priznati Kosovo ili ne. Klin se klinom izbija a ne supljim pricama.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#56 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Raskoljnikov wrote:Mislim da je u redu za BiH da ne žuri sa priznavanjem Kosova(nek to prvo urade države koje ne zavise od balkanskog spina).
Svaka "novija nezavisnost" je zasnovana na moći i interesu a nikako na međunarodnom pravu(mislim, i RBiH je bila članica UN-a...) i u prilog ovome ide i (ne)održivost nezavisnosti i suvereniteta Gruzije, tako da , Mostarac, ako si mislio u tom kontekstu da ne treba čarkati mečku-slažem se, mada se ne slažem da, ako Srbija prizna Kosovo(teško), mi i dalje to ne trebamo činiti.

Dakle, da sačekamo još... ;-)
Osim toga ne treba se brinuti, na čelu nam je diplomatije, niko drugi do Sven-mudri- Alkalaj :roll:

btw, mislim da mi sada i NE MOŽEMO priznati Kosovo(unutar BiH nema koncenzusa!).
ja mislim da je u skoroj buducnosti sa potpuno retardiranim likovima prisutnim u BiH politici moguc ovaj scenarij:

1. Srbija priznaje Kosovo
2. Dodo automatski cini isto, al mora kroz institucije BiH
3. Institucije BiH stupidno po sistemu e bas super da komsiji crne krava priznaju Kosovo
4. Dodo raspisuje referendum na osnovu pravne podloge za nezavisnost Kosova i niko ga vise ne vrati u BIH

Dakle korak 3 mora se odigrat suprotno i ne smije se dozvoliti priznanje Kosova od strane BiH. To Kosovu ne znaci nista ako bude clanica UN, al nama moze znaciti zivot ili smrt.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#57 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Mx wrote:
Jazz_Junkie wrote:
mostarac wrote:
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
Ponose se stradanjem golorukog naroda i misle da su dobili rat, zaboravljajuci da su zlocinci nagradjeni kakvim-takvim priznavanjem RS-a nakon svih zlocina. Sudbina BiH zavisi od Amerike i Evrope isto kao i sudbina Kosova. Prisjetimo se kako su se prosle godine vodili pregovori o buducnosti Kosova i preko noci nas iznenadise s proglasavanjem nezavisnosti. Isto se moze desiti i BiH pod znakom pregovora o reformi policije, reformi ovoj, reformi onoj i bum sve se preokrene za 180°. Ovo sve visi slici srpskoj mitomaniji gdje se porazi pretvaraju u pobjede. Jasno je da rata vise biti nece, ali me brine sutnja Evrope i njihovi nejasni stavovi prema cjelokupnoj situaciji u BiH.
Aha, ovo sam cekao, sada si s ovim prilogom demantovao kompletan tvoj raniji prilog kao i priloge @ Mostarca a normalno i podrsku @ Vodenjaka. Kazes ako SAD i EU budu zelile da pristanu na podjelu BiH onda su Bosnjaci izgubili sve pa sliktali se vi Srbima ili ne. Tada vise Bosnjake nece niko ni pitati mogu li ili hoce li stati na stranu USA i EU i priznati Kosovo ili ne. Klin se klinom izbija a ne supljim pricama.
Niko od nas nije budala, mada nas ti izgleda budalama smatras, i svi mi znamo da niko BiH nece pitati o sudbini Kosova, ali to naravno ne znaci da mi u skladu sa vlastitim interesima ne treba da donesemo valjane odluke. Nas sasvim sam siguran niko nece prisiliti da priznamo Kosovo, a onda ne trebamo sami sebi kopati jamu i pomagati da nas gurnu u nju. Ako vec odluce da nas razbiju kao drzavu mi u tome ne treba da im pomazemo.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#58 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Mi jedino mozemo u svijetu da lobiramo za nase interese. Do sada smo to bolje radili nadam se da ce u buducnosti biti jos bolje. Inace Evropa i svijet nemaju izostrenu predstavu o situaciji u BiH. Ja licno sam za nezavisnost Kosova (volim taj narod, znam koliko su patili i od srpskih komunista a posebno kasnije od milosevica). Vise puta sam bio na Kosovu i smatram da je njihov problem ekonomija, ne nezavisnost (to vec imaju) i njihovim politicarima ce biti sve teze i teze da nezadovoljstvo gradjana citavom ekonomskom situacijom ublaze. Do sada su se vadili na nezavisnost (iako su je imali i prije ovog proglasnja) a sada moraju da pocnu da rade.
Isto tako znam da je nemoguce da BiH prizna Kosovo jer jednostavno Srbi u ovoj zemlji to ne i prihvatili (sve dok ovi iz Srbije ne prihvate). Bosnjaci i Hrvati bi koliko sutra da se referendum raspise ogromnom vecinom priznali Kosovo, svidjalo se to kome ili ne, vise iz inata da ne kazem osvete za sve ono zlo koje je doslo iz Bg, i Srbije u devedesetim.
RS i Kosovo imaju vezu jedino u glavama Srba, EU, Nato, Amerika, tu vezu jednostavno ne prepoznaju. Nikada ni od vlasti iz srbije nije dosla izjava da bi RS trebalo mijenjati za Kosovo il nesto slicno (ne zato sto ne misle, vec zato sto ne smiju). I na kraju Zlo nikada ne radja dobro i bilo koji narod koji eto pomisli da dominira nad drugim, koji posisli da je bolji i da vrijedi vise od drugih na kraju dobije svoje.

VIVA BOSNIA!!!!!!!!!!

Jos da sutra(danas vec) Turke uzmemo pa da se malo i obradujemo. Laku noc ljudi nemojte sta zamjeriti.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#59 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

Mx wrote:
Jazz_Junkie wrote:
mostarac wrote:
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
Ponose se stradanjem golorukog naroda i misle da su dobili rat, zaboravljajuci da su zlocinci nagradjeni kakvim-takvim priznavanjem RS-a nakon svih zlocina. Sudbina BiH zavisi od Amerike i Evrope isto kao i sudbina Kosova. Prisjetimo se kako su se prosle godine vodili pregovori o buducnosti Kosova i preko noci nas iznenadise s proglasavanjem nezavisnosti. Isto se moze desiti i BiH pod znakom pregovora o reformi policije, reformi ovoj, reformi onoj i bum sve se preokrene za 180°. Ovo sve visi slici srpskoj mitomaniji gdje se porazi pretvaraju u pobjede. Jasno je da rata vise biti nece, ali me brine sutnja Evrope i njihovi nejasni stavovi prema cjelokupnoj situaciji u BiH.
Aha, ovo sam cekao, sada si s ovim prilogom demantovao kompletan tvoj raniji prilog kao i priloge @ Mostarca a normalno i podrsku @ Vodenjaka. Kazes ako SAD i EU budu zelile da pristanu na podjelu BiH onda su Bosnjaci izgubili sve pa sliktali se vi Srbima ili ne. Tada vise Bosnjake nece niko ni pitati mogu li ili hoce li stati na stranu USA i EU i priznati Kosovo ili ne. Klin se klinom izbija a ne supljim pricama.
Na tvoju optuzbu o samodemantovanju se necu upustati. Svatko uvijek vadi svoje zakljucke iz recenog. Ono o cemu sam pisao je da rat u BiH za Bosnjake nije nikakva pobjeda nakon toliko pobijenog naroda covjece. BiH je opstala intervencijom zapada i danas je u komi. Bit ce sto oni odluce, no ipak imaju izbori koji sluze kao analiza naroda u BiH. Oni zele da vide sto se mijenja u BiH na osnovu toga ce donosit neke odluke pa eto stalno glasajte za nacionaliste.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#60 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...
Ameri rekli Zlaji daj nam te alzirce, ovaj se napravio lud i dao ih odmah. Ameri dobili sta su htjeli, Zlaja izgubio sto je imao (vlast).[/quote]
A sto onda @mostarcu napisa izmedju ostalog: "politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita"?[/quote]

Pa zar sam nesto lose napisao?? Sta ne valja.[/quote]

Ali zar ne vidis barem dijelom apsurd svega toga?
Insistiras na priznanju Kosova od strane BiH iz istog razloga iz koga je Lagumdzija trebao da izporuci Alzirce...
A on izgubio vlast! I hajd sto je izgubio vlast nego ga se kao vlast proglasilo od strane njegovog naroda izdajnikom!
Ehhh...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#61 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mi jedino mozemo u svijetu da lobiramo za nase interese. Do sada smo to bolje radili nadam se da ce u buducnosti biti jos bolje. Inace Evropa i svijet nemaju izostrenu predstavu o situaciji u BiH. Ja licno sam za nezavisnost Kosova (volim taj narod, znam koliko su patili i od srpskih komunista a posebno kasnije od milosevica). Vise puta sam bio na Kosovu i smatram da je njihov problem ekonomija, ne nezavisnost (to vec imaju) i njihovim politicarima ce biti sve teze i teze da nezadovoljstvo gradjana citavom ekonomskom situacijom ublaze. Do sada su se vadili na nezavisnost (iako su je imali i prije ovog proglasnja) a sada moraju da pocnu da rade.
Isto tako znam da je nemoguce da BiH prizna Kosovo jer jednostavno Srbi u ovoj zemlji to ne i prihvatili (sve dok ovi iz Srbije ne prihvate). Bosnjaci i Hrvati bi koliko sutra da se referendum raspise ogromnom vecinom priznali Kosovo, svidjalo se to kome ili ne, vise iz inata da ne kazem osvete za sve ono zlo koje je doslo iz Bg, i Srbije u devedesetim.
RS i Kosovo imaju vezu jedino u glavama Srba, EU, Nato, Amerika, tu vezu jednostavno ne prepoznaju. Nikada ni od vlasti iz srbije nije dosla izjava da bi RS trebalo mijenjati za Kosovo il nesto slicno (ne zato sto ne misle, vec zato sto ne smiju). I na kraju Zlo nikada ne radja dobro i bilo koji narod koji eto pomisli da dominira nad drugim, koji posisli da je bolji i da vrijedi vise od drugih na kraju dobije svoje.

VIVA BOSNIA!!!!!!!!!!

Jos da sutra(danas vec) Turke uzmemo pa da se malo i obradujemo. Laku noc ljudi nemojte sta zamjeriti.

I poslali Bosnu u istoriju :( :(

nije ni cudo sto nam drzava na ovo lici i sto nam na izborima svaki put pobjede bahtici i alikadic husovici kad procitam ovako kratkovidna razmisljanja u politickom smislu. To iz inata bi nas tako skupo kostalo da nismo ni svjesni toga, a sumnjam da bi bilo pametnih glava da ukazu na tu eventualnu cijenu. Ustvari pametnih glava bi bilo, al njihov glas se ne bi cuo od avaza i slicnih tariguza.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#62 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Vodenjak wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...
Ameri rekli Zlaji daj nam te alzirce, ovaj se napravio lud i dao ih odmah. Ameri dobili sta su htjeli, Zlaja izgubio sto je imao (vlast).
A sto onda @mostarcu napisa izmedju ostalog: "politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita"?[/quote]

Pa zar sam nesto lose napisao?? Sta ne valja.[/quote]

Ali zar ne vidis barem dijelom apsurd svega toga?
Insistiras na priznanju Kosova od strane BiH iz istog razloga iz koga je Lagumdzija trebao da izporuci Alzirce...
A on izgubio vlast! I hajd sto je izgubio vlast nego ga se kao vlast proglasilo od strane njegovog naroda izdajnikom!
Ehhh...[/quote]

Ma ja ne insistiram na priznanju Kosova ne znam odakle ti to. Svako imalo realan zna da Srbi nece to prihvatiti tako da je to nemoguca misija. A da bi volio vplio bi. I naravno da su Zlaju proglasili nacionalnim izdajnikom, politicki protivnici jedva docekaju takvu priliku, da te oblate gdje god mogu. Zlaja je preuzeo odgovornost sam na sebe (potpuno losa politicka odluka) i debelo ispastao. Da se razumijemo nista bolje ne bi ni Hare ni Suljo uradili, i oni bi se morali pokoriti amerima, kao sto se i pokoravaju izmedju ostalog. Zlaja nije imao politicku "nafaku" a ovi su ga docekali na zicer i gotovo.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#63 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote: Ma ja ne insistiram na priznanju Kosova ne znam odakle ti to. Svako imalo realan zna da Srbi nece to prihvatiti tako da je to nemoguca misija. A da bi volio vplio bi. I naravno da su Zlaju proglasili nacionalnim izdajnikom, politicki protivnici jedva docekaju takvu priliku, da te oblate gdje god mogu. Zlaja je preuzeo odgovornost sam na sebe (potpuno losa politicka odluka) i debelo ispastao. Da se razumijemo nista bolje ne bi ni Hare ni Suljo uradili, i oni bi se morali pokoriti amerima, kao sto se i pokoravaju izmedju ostalog. Zlaja nije imao politicku "nafaku" a ovi su ga docekali na zicer i gotovo.
Bola evo da se spustimo na nivo naroda. Bosnjacima to nije interes pa da Srbi pristanu 100 puta. Nemaju bola Srbi nista sa tim. Bosnjacima to nije interes prihvatili srbi ili ne prihvatili. Bosnjacima to ide na stetu.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#64 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mi jedino mozemo u svijetu da lobiramo za nase interese. Do sada smo to bolje radili nadam se da ce u buducnosti biti jos bolje. Inace Evropa i svijet nemaju izostrenu predstavu o situaciji u BiH. Ja licno sam za nezavisnost Kosova (volim taj narod, znam koliko su patili i od srpskih komunista a posebno kasnije od milosevica). Vise puta sam bio na Kosovu i smatram da je njihov problem ekonomija, ne nezavisnost (to vec imaju) i njihovim politicarima ce biti sve teze i teze da nezadovoljstvo gradjana citavom ekonomskom situacijom ublaze. Do sada su se vadili na nezavisnost (iako su je imali i prije ovog proglasnja) a sada moraju da pocnu da rade.
Isto tako znam da je nemoguce da BiH prizna Kosovo jer jednostavno Srbi u ovoj zemlji to ne i prihvatili (sve dok ovi iz Srbije ne prihvate). Bosnjaci i Hrvati bi koliko sutra da se referendum raspise ogromnom vecinom priznali Kosovo, svidjalo se to kome ili ne, vise iz inata da ne kazem osvete za sve ono zlo koje je doslo iz Bg, i Srbije u devedesetim.
RS i Kosovo imaju vezu jedino u glavama Srba, EU, Nato, Amerika, tu vezu jednostavno ne prepoznaju. Nikada ni od vlasti iz srbije nije dosla izjava da bi RS trebalo mijenjati za Kosovo il nesto slicno (ne zato sto ne misle, vec zato sto ne smiju). I na kraju Zlo nikada ne radja dobro i bilo koji narod koji eto pomisli da dominira nad drugim, koji posisli da je bolji i da vrijedi vise od drugih na kraju dobije svoje.

VIVA BOSNIA!!!!!!!!!!

Jos da sutra(danas vec) Turke uzmemo pa da se malo i obradujemo. Laku noc ljudi nemojte sta zamjeriti.


I poslali Bosnu u istoriju :( :(

nije ni cudo sto nam drzava na ovo lici i sto nam na izborima svaki put pobjede bahtici i alikadic husovici kad procitam ovako kratkovidna razmisljanja u politickom smislu. To iz inata bi nas tako skupo kostalo da nismo ni svjesni toga, a sumnjam da bi bilo pametnih glava da ukazu na tu eventualnu cijenu. Ustvari pametnih glava bi bilo, al njihov glas se ne bi cuo od avaza i slicnih tariguza.

Cijenim tvoje misljenje al se apsolutno ne slazem sa tobom. :) Za mene su tvoja razmisljenja kratkovidna i vjerovatno bi ti bio oponent kad bi smo se nekad nasli oci u oci. :) Al to je kultura dijaloga tu smo da jedni druge saslusamo,
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#65 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote: Ma ja ne insistiram na priznanju Kosova ne znam odakle ti to. Svako imalo realan zna da Srbi nece to prihvatiti tako da je to nemoguca misija. A da bi volio vplio bi. I naravno da su Zlaju proglasili nacionalnim izdajnikom, politicki protivnici jedva docekaju takvu priliku, da te oblate gdje god mogu. Zlaja je preuzeo odgovornost sam na sebe (potpuno losa politicka odluka) i debelo ispastao. Da se razumijemo nista bolje ne bi ni Hare ni Suljo uradili, i oni bi se morali pokoriti amerima, kao sto se i pokoravaju izmedju ostalog. Zlaja nije imao politicku "nafaku" a ovi su ga docekali na zicer i gotovo.
Bola evo da se spustimo na nivo naroda. Bosnjacima to nije interes pa da Srbi pristanu 100 puta. Nemaju bola Srbi nista sa tim. Bosnjacima to nije interes prihvatili srbi ili ne prihvatili. Bosnjacima to ide na stetu.
Sta vise, Srbima (posebno onima u Srbiji) je daleko veci interes da se Kosovo otcijepi i sve rade da se to i desi!
Rjesavaju se preteskog givikta!
Sve price o istoriji su bajke za malu djecu!
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#66 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote: Ma ja ne insistiram na priznanju Kosova ne znam odakle ti to. Svako imalo realan zna da Srbi nece to prihvatiti tako da je to nemoguca misija. A da bi volio vplio bi. I naravno da su Zlaju proglasili nacionalnim izdajnikom, politicki protivnici jedva docekaju takvu priliku, da te oblate gdje god mogu. Zlaja je preuzeo odgovornost sam na sebe (potpuno losa politicka odluka) i debelo ispastao. Da se razumijemo nista bolje ne bi ni Hare ni Suljo uradili, i oni bi se morali pokoriti amerima, kao sto se i pokoravaju izmedju ostalog. Zlaja nije imao politicku "nafaku" a ovi su ga docekali na zicer i gotovo.
Bola evo da se spustimo na nivo naroda. Bosnjacima to nije interes pa da Srbi pristanu 100 puta. Nemaju bola Srbi nista sa tim. Bosnjacima to nije interes prihvatili srbi ili ne prihvatili. Bosnjacima to ide na stetu.
Mostarac tvoje je misljenje da Bosnjacima to ide na stetu. Moje je misljenje da im ne ide. A sta Bosnjaci misle to ce valjda sami reci. Ni ti ni ja ne zastupamo narod.
Raskoljnikov
Posts: 48
Joined: 23/09/2008 00:36

#67 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Raskoljnikov »

mostarac wrote:
Raskoljnikov wrote:Mislim da je u redu za BiH da ne žuri sa priznavanjem Kosova(nek to prvo urade države koje ne zavise od balkanskog spina).
Svaka "novija nezavisnost" je zasnovana na moći i interesu a nikako na međunarodnom pravu(mislim, i RBiH je bila članica UN-a...) i u prilog ovome ide i (ne)održivost nezavisnosti i suvereniteta Gruzije, tako da , Mostarac, ako si mislio u tom kontekstu da ne treba čarkati mečku-slažem se, mada se ne slažem da, ako Srbija prizna Kosovo(teško), mi i dalje to ne trebamo činiti.

Dakle, da sačekamo još... ;-)
Osim toga ne treba se brinuti, na čelu nam je diplomatije, niko drugi do Sven-mudri- Alkalaj :roll:

btw, mislim da mi sada i NE MOŽEMO priznati Kosovo(unutar BiH nema koncenzusa!).
ja mislim da je u skoroj buducnosti sa potpuno retardiranim likovima prisutnim u BiH politici moguc ovaj scenarij:

1. Srbija priznaje Kosovo
2. Dodo automatski cini isto, al mora kroz institucije BiH
3. Institucije BiH stupidno po sistemu e bas super da komsiji crne krava priznaju Kosovo
4. Dodo raspisuje referendum na osnovu pravne podloge za nezavisnost Kosova i niko ga vise ne vrati u BIH

Dakle korak 3 mora se odigrat suprotno i ne smije se dozvoliti priznanje Kosova od strane BiH. To Kosovu ne znaci nista ako bude clanica UN, al nama moze znaciti zivot ili smrt.
Nemoj im davati ideje... :D

scenario je moguć...s tim da u tom slučaju naše nepriznavanje Kosova nije nikakav faktor suvereniteta BiH, jer je UN priznao a i Srbija(hipoteticki), zar ne?
U fazonu, Dodik i sad može na osnovu priznanja pojedinih zemalja kosovske nezavisnosti tražiti da se ocijepi...to ne radi, znači da zbog nečeg ipak ne može :D , e sad šta je to(ne mislim da je Dejton) pojma nemam...možda ispod nas teku naftne ponornice koje je begenis'o kakav Teksaški Marco Polo...

Znaš sa ulaskom u EU, ponekad mi smiješno izgledaju ove priče o nezavisnosti, kažem ponekad, jer kad se sjetim kakvih morbidnih i nakaradnih ideja imamo u komšiluku-uozbiljim se! :bih:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#68 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote: Ma ja ne insistiram na priznanju Kosova ne znam odakle ti to. Svako imalo realan zna da Srbi nece to prihvatiti tako da je to nemoguca misija. A da bi volio vplio bi. I naravno da su Zlaju proglasili nacionalnim izdajnikom, politicki protivnici jedva docekaju takvu priliku, da te oblate gdje god mogu. Zlaja je preuzeo odgovornost sam na sebe (potpuno losa politicka odluka) i debelo ispastao. Da se razumijemo nista bolje ne bi ni Hare ni Suljo uradili, i oni bi se morali pokoriti amerima, kao sto se i pokoravaju izmedju ostalog. Zlaja nije imao politicku "nafaku" a ovi su ga docekali na zicer i gotovo.
Bola evo da se spustimo na nivo naroda. Bosnjacima to nije interes pa da Srbi pristanu 100 puta. Nemaju bola Srbi nista sa tim. Bosnjacima to nije interes prihvatili srbi ili ne prihvatili. Bosnjacima to ide na stetu.
Mostarac tvoje je misljenje da Bosnjacima to ide na stetu. Moje je misljenje da im ne ide. A sta Bosnjaci misle to ce valjda sami reci. Ni ti ni ja ne zastupamo narod.

Vidi, tvoje misljenje jeste da im ne ide na stetu al nisi ponudio nijedan valjan argument koji bi suprostavio mojim argumentima koji jasno i nedvosmisleno govore kako to Bosni i Hercegovini, a samim time i Bosnjacima ide na stetu.
Argumenti su ono cime to mozes dokazati, a taj argument do sada ti nisi ponudio, osim onog da komsiji crkne krava i da ti je zao tamosnjeg stanovnistva. Ti argumenti nemaju vezu sa BiH.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#69 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Raskoljnikov wrote:
mostarac wrote:
Raskoljnikov wrote:Mislim da je u redu za BiH da ne žuri sa priznavanjem Kosova(nek to prvo urade države koje ne zavise od balkanskog spina).
Svaka "novija nezavisnost" je zasnovana na moći i interesu a nikako na međunarodnom pravu(mislim, i RBiH je bila članica UN-a...) i u prilog ovome ide i (ne)održivost nezavisnosti i suvereniteta Gruzije, tako da , Mostarac, ako si mislio u tom kontekstu da ne treba čarkati mečku-slažem se, mada se ne slažem da, ako Srbija prizna Kosovo(teško), mi i dalje to ne trebamo činiti.

Dakle, da sačekamo još... ;-)
Osim toga ne treba se brinuti, na čelu nam je diplomatije, niko drugi do Sven-mudri- Alkalaj :roll:

btw, mislim da mi sada i NE MOŽEMO priznati Kosovo(unutar BiH nema koncenzusa!).
ja mislim da je u skoroj buducnosti sa potpuno retardiranim likovima prisutnim u BiH politici moguc ovaj scenarij:

1. Srbija priznaje Kosovo
2. Dodo automatski cini isto, al mora kroz institucije BiH
3. Institucije BiH stupidno po sistemu e bas super da komsiji crne krava priznaju Kosovo
4. Dodo raspisuje referendum na osnovu pravne podloge za nezavisnost Kosova i niko ga vise ne vrati u BIH

Dakle korak 3 mora se odigrat suprotno i ne smije se dozvoliti priznanje Kosova od strane BiH. To Kosovu ne znaci nista ako bude clanica UN, al nama moze znaciti zivot ili smrt.
Nemoj im davati ideje... :D

scenario je moguć...s tim da u tom slučaju naše nepriznavanje Kosova nije nikakav faktor suvereniteta BiH, jer je UN priznao a i Srbija(hipoteticki), zar ne?
U fazonu, Dodik i sad može na osnovu priznanja pojedinih zemalja kosovske nezavisnosti tražiti da se ocijepi...to ne radi, znači da zbog nečeg ipak ne može :D , e sad šta je to(ne mislim da je Dejton) pojma nemam...možda ispod nas teku naftne ponornice koje je begenis'o kakav Teksaški Marco Polo...

Znaš sa ulaskom u EU, ponekad mi smiješno izgledaju ove priče o nezavisnosti, kažem ponekad, jer kad se sjetim kakvih morbidnih i nakaradnih ideja imamo u komšiluku-uozbiljim se! :bih:

Dodo to ne radi jer Kosovo jos nije steklo pravnu verifikaciju svoje nezavisnosti, a koja se stice zastavom ispred UN.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#70 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Mx wrote:
Jazz_Junkie wrote:
mostarac wrote:
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
Ponose se stradanjem golorukog naroda i misle da su dobili rat, zaboravljajuci da su zlocinci nagradjeni kakvim-takvim priznavanjem RS-a nakon svih zlocina. Sudbina BiH zavisi od Amerike i Evrope isto kao i sudbina Kosova. Prisjetimo se kako su se prosle godine vodili pregovori o buducnosti Kosova i preko noci nas iznenadise s proglasavanjem nezavisnosti. Isto se moze desiti i BiH pod znakom pregovora o reformi policije, reformi ovoj, reformi onoj i bum sve se preokrene za 180°. Ovo sve visi slici srpskoj mitomaniji gdje se porazi pretvaraju u pobjede. Jasno je da rata vise biti nece, ali me brine sutnja Evrope i njihovi nejasni stavovi prema cjelokupnoj situaciji u BiH.
Aha, ovo sam cekao, sada si s ovim prilogom demantovao kompletan tvoj raniji prilog kao i priloge @ Mostarca a normalno i podrsku @ Vodenjaka. Kazes ako SAD i EU budu zelile da pristanu na podjelu BiH onda su Bosnjaci izgubili sve pa sliktali se vi Srbima ili ne. Tada vise Bosnjake nece niko ni pitati mogu li ili hoce li stati na stranu USA i EU i priznati Kosovo ili ne. Klin se klinom izbija a ne supljim pricama.
Bosnjacki politicari (dakle, NE Bosnjaci kao narod) ne znaju bi li prije pishkili ili bi kakili!
I to ne po pitanju Kosova vec po pitanju svoje sopstvene drzave!
Ja znam samo da sam Srbin ili Hrvat da nikad ne bih vjerovao ljudima koji se predstavljaju da su spasioci Bosnjaka i Bosne i Hercegovine!
A ti sad kontaj o tome koliko i kako hoces!
Ja licno mogu navesti milion poteza koje su isti povukli a koji su bili protiv Bosne i Hercegovine kakvu smo izglasali na referendumu a ti mi neces naci nijedan jedini POTEZ (shuplja se ne racuna!) koji je ta gospoda povukla u interesu jedinstvene i ravnopravne drzave!
Protiv sam priznanja Kosova od strane BiH u ovim uslovima, ali zelim sve najbolje Kosovskim Albancima i sreca njihova da im buducnost ne zavisi od bosnjackih politicara! (ne bosanskih jer takvi se vec skoro 20 godina gotovo nista ne pitaju!)
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#71 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Moj glavni argument je ZLO (koje sam vise puta naveo, al ti neces to da shvatis ko argument), koje je drzava Srbija nanijela Albanskom narodu. Vise decenijsko ugnjetavanje, ponizavanje, omalovazavanje. Milioni zapisanih prica postoje o tome i ne pada mi na pamet da sada nabrajam. Nezavisno Kosovo je dalo Albancima, pravo na zivot, zrak, obrazovanje, vratilo im je dostojanstvo. I svaki iole normalan i moralan covjek ce osuditi zlo i pokusati da ga sprijeci. Sa nezavisnoscu Kosova to se uspjelo. Ne znam kakav jaci argument zelis od ovoga. Ja cu uvijek podrzavati nezavino Kosovo i sutra da se raspise referendum glasao bi da ih priznamo.
NEK SE ZLO NE PONOVI.
VIVA BOSNIA!!!
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#72 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »


Prilog @ Vodenjak

Bosnjacki politicari (dakle, NE Bosnjaci kao narod) ne znaju bi li prije pishkili ili bi kakili!
I to ne po pitanju Kosova vec po pitanju svoje sopstvene drzave!
Ja znam samo da sam Srbin ili Hrvat da nikad ne bih vjerovao ljudima koji se predstavljaju da su spasioci Bosnjaka i Bosne i Hercegovine!
A ti sad kontaj o tome koliko i kako hoces!
Ja licno mogu navesti milion poteza koje su isti povukli a koji su bili protiv Bosne i Hercegovine kakvu smo izglasali na referendumu a ti mi neces naci nijedan jedini POTEZ (shuplja se ne racuna!) koji je ta gospoda povukla u interesu jedinstvene i ravnopravne drzave.
Protiv sam priznanja Kosova od strane BiH u ovim uslovima, ali zelim sve najbolje Kosovskim Albancima i sreca njihova da im buducnost ne zavisi od bosnjackih politicara! (ne bosanskih jer takvi se vec skoro 20 godina gotovo nista ne pitaju!)
Ok sa ovim se tvojim argumentima slazem :D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#73 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Raskoljnikov wrote:
mostarac wrote:
Raskoljnikov wrote:Mislim da je u redu za BiH da ne žuri sa priznavanjem Kosova(nek to prvo urade države koje ne zavise od balkanskog spina).
Svaka "novija nezavisnost" je zasnovana na moći i interesu a nikako na međunarodnom pravu(mislim, i RBiH je bila članica UN-a...) i u prilog ovome ide i (ne)održivost nezavisnosti i suvereniteta Gruzije, tako da , Mostarac, ako si mislio u tom kontekstu da ne treba čarkati mečku-slažem se, mada se ne slažem da, ako Srbija prizna Kosovo(teško), mi i dalje to ne trebamo činiti.

Dakle, da sačekamo još... ;-)
Osim toga ne treba se brinuti, na čelu nam je diplomatije, niko drugi do Sven-mudri- Alkalaj :roll:

btw, mislim da mi sada i NE MOŽEMO priznati Kosovo(unutar BiH nema koncenzusa!).
ja mislim da je u skoroj buducnosti sa potpuno retardiranim likovima prisutnim u BiH politici moguc ovaj scenarij:

1. Srbija priznaje Kosovo
2. Dodo automatski cini isto, al mora kroz institucije BiH
3. Institucije BiH stupidno po sistemu e bas super da komsiji crne krava priznaju Kosovo
4. Dodo raspisuje referendum na osnovu pravne podloge za nezavisnost Kosova i niko ga vise ne vrati u BIH

Dakle korak 3 mora se odigrat suprotno i ne smije se dozvoliti priznanje Kosova od strane BiH. To Kosovu ne znaci nista ako bude clanica UN, al nama moze znaciti zivot ili smrt.
Nemoj im davati ideje... :D

scenario je moguć...s tim da u tom slučaju naše nepriznavanje Kosova nije nikakav faktor suvereniteta BiH, jer je UN priznao a i Srbija(hipoteticki), zar ne?
U fazonu, Dodik i sad može na osnovu priznanja pojedinih zemalja kosovske nezavisnosti tražiti da se ocijepi...to ne radi, znači da zbog nečeg ipak ne može :D , e sad šta je to(ne mislim da je Dejton) pojma nemam...možda ispod nas teku naftne ponornice koje je begenis'o kakav Teksaški Marco Polo...

Znaš sa ulaskom u EU, ponekad mi smiješno izgledaju ove priče o nezavisnosti, kažem ponekad, jer kad se sjetim kakvih morbidnih i nakaradnih ideja imamo u komšiluku-uozbiljim se! :bih:
Zaboravljas da se i EU moze jednoga dana raspasti, a onda ce sve drzave iznjeti iz EU onoliko koliko su i unjeli u EU,znaci kakve su drazvne granice i formu drzave unjeli samo to ce da i iznesu. :D
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#74 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by paratrooper »

evo slike na kojoj se vide zemlje koje s priznale Kosovo
Image

osim Turske i Afganistana ni jedna muslimanska zemlja nijepriznala Kosovo. to najbolje govori o srpskom uspjehu, a jaka srboslavija jeste velika prijetnja sigurnosti balkana.

samo slaba srboslavija obezbjdjuje red i mir.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#75 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Moj glavni argument je ZLO (koje sam vise puta naveo, al ti neces to da shvatis ko argument), koje je drzava Srbija nanijela Albanskom narodu. Vise decenijsko ugnjetavanje, ponizavanje, omalovazavanje. Milioni zapisanih prica postoje o tome i ne pada mi na pamet da sada nabrajam. Nezavisno Kosovo je dalo Albancima, pravo na zivot, zrak, obrazovanje, vratilo im je dostojanstvo. I svaki iole normalan i moralan covjek ce osuditi zlo i pokusati da ga sprijeci. Sa nezavisnoscu Kosova to se uspjelo. Ne znam kakav jaci argument zelis od ovoga. Ja cu uvijek podrzavati nezavino Kosovo i sutra da se raspise referendum glasao bi da ih priznamo.
NEK SE ZLO NE PONOVI.
VIVA BOSNIA!!!
Bola jebe se mene za to zlo (nemoj pogresno shvatiti i bukvalno) ako ce radi te kosmicke pravde moja drzava da nastrada. Dakle da li mi zato sto su Srbi na Kosovu ugnjetavali Albance treba da radimo na svoju stetu? Ti kazes da trebamo, a ja kazem da ne trebamo jer ni Albanci ne bi radili na svoju stetu zbog srebrenice i 100 drugih Srebrenica da se desilo. To nije politicki argument. To je argument sa stanovista ljudskosti i humanizma, a politika je plasticna stvar i imuna je na ljudskost i humanizam. Da nije tako RS nikad ne bi bila stvorena. Znaci ja ovdje govorim o onome sto politika JESTE, a ti govoris o onome sto bi ona TREBALA BITI. Ja osudjujem ubistvo svakog nevinog covjeka na Kosovu, al to nije dovoljan razlog da donesem politicku odluku u korist tih nevinih ljudi, obzirom da je u mojoj zemlji veoma mnogo nevinih ljudi izgubilo zivot za ovu zemlju, a ta politicka odluka bi bila uperena protiv moje zemlje za koju je poginulo mnogo vise nevinih ljudi nekog za Kosovo. Dakle to sto se njima desilo zlo nije argument da ih ja podrzim, jer to meni ide na stetu. Kad kazem meni govorim kao da govorim u ime BiH. Politika jebiga i nazalost ne funkcionise na principima humanizma i ljudskosti nego na principima sile i interesa. Nema tu mjesta za osjecaje, tugu i merhamet. Tu ima samo mjesta za interes, a nas interes je u ovom slucaju suprotan interesu kosovskih albanaca. Da je pravda dobili bi i oni nezavisnost i BiH bi bila normalna drzava, al politika i pravda su cesto na suprotnim stranama svijeta. Dakle to da se njima desilo ZLO nije argument koji se moze svrstati u sferu politike i nijedan odgovoran politicar to ne bi smio koristiti kao argument, jer duznost politicara kojeg ja izaberem je prije svega da se brine o mojoj sudbini, a ne o kosmickoj pravdi. Kosmicka pravda i interes Bosne i Hercegovine se u ovom slucaju ne nalaze na istoj talasnoj duzini, a politicare biramo da stite nas interes, a ne da se bave tim sta je pravedno, a sta nije. Za to treba da ih se zivo jebe.
Post Reply