TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#51 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by swirl »

Ne znam da li se sjecate opstih izbora 2000 godine, tada je Emir Zlatar bio kandidat BPS-a. I to ni manje, ni vise, nego za clana Predsjednistva. Voli Zlatar to tako, od stranke, do stranke.
Sto se tice programa, mislim da je puno bolji od dolaska nove postave, ima jos propusta, ali Boze moj. S obzirom da su nam vecina novinara samouki, ni ne ocekujem nista bolje.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#52 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by in33sa »

Meni se cini da oni najprije zagovaraju opciju da je BiH jedna napredna i normalna drzava, u kojoj je sve po pe esu, cvijece cvijeta, sunce sija, gradjani razdragano odlaze na radna mjesta, u skole, na fakultete.

Jel to lobotomija ili sta, ali kad gledas neku emisiju na TVSA, stices dojam da je to emisija nekog svicarskog kantona, ne sarajevskog.

Okrenes na batkovu emisiju ili Josipov "putopis" ili tv Vogoscu, a tamo te osamari realnost, ljudi gladni kruha.

Pretpostavljam da to i jeste namjera finansijera TVSA (citaj vladajuce kaste) da se stvara umjetni dojam blagostanja, pa i te patriotske teme oni forsiraju valjda samo da skrenu paznju sa problema u kojima drzava grca, nesto kao RTRS u drugom entitetu, isti model ponasanja.
A njima i jeste dobro, nabace kez kroz emisiju, sigurna budzetska plata, Haris malo drka po gitari, voditeljice diskretno izbace dekolte (ako ga imaju), a bogami dobro su i placeni ako je suditi po "dzet set" rubrikama u Expresu (svako malo neki novinar ili novinarka TVSA uplovi u bracne vode, cijela ekipa na vjencanju, po slikama bi se reklo da se ni malo ne stedi) pa osvanu i slike sa mora iz Turske, Grcke, Tunisa. Isti onaj kez iz studija, ne skidaju ga.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#53 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by swirl »

Da, to si sve u pravu. Ono sto mi nije jasno je zasto Kanton zeli sad da kupi i NTV99, zar im nije dovoljna TVSA?
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#54 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Area_51 »

swirl wrote:Da, to si sve u pravu. Ono sto mi nije jasno je zasto Kanton zeli sad da kupi i NTV99, zar im nije dovoljna TVSA?
Kako je kod nas narod neuk i ne cita ono sto ga udara po dzepu.

Televizija Kantona Sarajevo finansira se u cjelosti iz budzeta Kantona sa nekoliko miliona godisnje nasih para, pa zato ovi zdusno prate sve kantonalce a ponajvice premijera, predsjednika skupstine i nekoliko vladajuce kaste ministara i foliraju da je ovdje blagostanje.

Grad Sarajevo kao odgovor na totalnu politiziranost TVSA htio otkupit NTV99 pa formirati sad opet svoju politiziranu televiziju, jer na TVSA niko ko nije SDA-SBiH ne moze primirisati. Na srecu, odustase od ove smijesne ideje.

Ovo nabrojano kupanje po Tunisu i Turskoj je placeno nasim parama, te svadbe i folovi. Pa jel neko sa TVSA stvarno misli da pripada nekoj jetset varijanti. Ma dajte ljudi, presmijesno, a k tome mi finansijeri.
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

svi govore o politiziranosti tvsa. moze li mi onda iko reci koju stranku oni zastupaju jer ja sam slijep i ne vidim to?
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#56 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by homar »

karanana wrote:svi govore o politiziranosti tvsa. moze li mi onda iko reci koju stranku oni zastupaju jer ja sam slijep i ne vidim to?
Prisjeti se malo Taje i mamice i njihovog veličanja, pa će ti se sve samo reći.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#57 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by swirl »

Area_51 wrote:
swirl wrote:Da, to si sve u pravu. Ono sto mi nije jasno je zasto Kanton zeli sad da kupi i NTV99, zar im nije dovoljna TVSA?
Kako je kod nas narod neuk i ne cita ono sto ga udara po dzepu.

Televizija Kantona Sarajevo finansira se u cjelosti iz budzeta Kantona sa nekoliko miliona godisnje nasih para, pa zato ovi zdusno prate sve kantonalce a ponajvice premijera, predsjednika skupstine i nekoliko vladajuce kaste ministara i foliraju da je ovdje blagostanje.

Grad Sarajevo kao odgovor na totalnu politiziranost TVSA htio otkupit NTV99 pa formirati sad opet svoju politiziranu televiziju, jer na TVSA niko ko nije SDA-SBiH ne moze primirisati. Na srecu, odustase od ove smijesne ideje.

Ovo nabrojano kupanje po Tunisu i Turskoj je placeno nasim parama, te svadbe i folovi. Pa jel neko sa TVSA stvarno misli da pripada nekoj jetset varijanti. Ma dajte ljudi, presmijesno, a k tome mi finansijeri.
Pa znas sta, ako su Vanja Semic, Enisa Skenderagic, Ajdin Colic, Alma Dautbegovic i ostali "novinarski profesionalci" jet set varijanta, onda mi zaista nemamo nikakvih, ali nikakvih kriterija. :run:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#58 Re: TVSA

Post by bach »

Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.



Ovo za odredjene voditeljice podrzavam, ima dobrih macaka.
Nemoj tako. Edina Šećerović je iz Visokog. Cura je meni pravo slatka, konačno neko novo lijepo lice na TV. Ima otvoren profil na FB pa virni.

Ona Amra Butković mi je sexi teta pravo, podsjeća me na glumice iz starih danskih filmova.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#59 Re: TVSA

Post by BarbaDue »

Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.
Nije valjda da imas nesto protiv akcenta iz istocne Bosne?
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#60 Re: TVSA

Post by Area_51 »

BarbaDue wrote:
Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.
Nije valjda da imas nesto protiv akcenta iz istocne Bosne?
Ma jok, sve dok je taj akcent u Istocnoj Bosni, nema porebe ovdje. Nesto slicno osjetim kad cujem sanzdacki divni izgovor sto na televiziji sto u javnom saobracaju. Dobro, malo vise u saobracaju. :-D
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#61 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Qler »

ne znam, ali meni istocna bosna bas i nema neki poseban akcenat... vise primjetim kad neko dodje iz Zenice negi iz Gorazda...
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#62 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ja.neron »

Nema veće seljanke od one reporterke A.G. ona je dno svi seljakluka koji su došli na TV ekrane, a njezin naaaglaasak
pa to niko normalan ne može slušati bez nagona za povračanje i njezino izgovaranje rečenica je silovanje Bosanskog jezika.
User avatar
primus-1
Posts: 439
Joined: 13/08/2008 13:38

#63 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by primus-1 »

Qler wrote:ne znam, ali meni istocna bosna bas i nema neki poseban akcenat... vise primjetim kad neko dodje iz Zenice negi iz Gorazda...
vala nekom ko slusa sa strane nema raz6like izmedju carsijanera(nazovi hin :D kako hoces)iz zenice i sarajva,....
obojica pishte ko dino merlin :mrgreen:
User avatar
primus-1
Posts: 439
Joined: 13/08/2008 13:38

#64 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by primus-1 »

...Sto je naravno opet njihova licna stvar,da pricaju kako god hoce....sve dok ne rade na tv-u :) ili na radiju :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#65 Re: TVSA

Post by BarbaDue »

Area_51 wrote:
BarbaDue wrote:
Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.
Nije valjda da imas nesto protiv akcenta iz istocne Bosne?
Ma jok, sve dok je taj akcent u Istocnoj Bosni, nema porebe ovdje. Nesto slicno osjetim kad cujem sanzdacki divni izgovor sto na televiziji sto u javnom saobracaju. Dobro, malo vise u saobracaju. :-D
to hoces da kazes da kazes da mi iz istocne bosne nema potrebe da dolazimo u sarajevu a pogotovo da se zaposljavamo?
u ostalom kakv to akcenat imamo mi iz istocne bosne i da li ga ikako i imamo?
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#66 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Area_51 »

Iako nije tema, sa par rijeci ti zelim dati veoma iskren odgovor. Nije frka, moze doci u Sarajevo ko hoce i traziti posao. S druge strane, vi iz Istocne Bosne se nekim cudom ili koincidencijom zaposljavate samo u strukturama vlasti, opcinama, Kantonu, gradskoj upravi, televiziji, naravno vrlo vjerovatno nekom »linijom« za koju vi znate. E ja, ama bas nikad se necu sloziti da dodjete ovdje i odmah se na najeminentinija mjesta zaposljavate jer:

1. Nisam se borio sa drugim borcima za ovaj grad da bi se ovdje Istocna Bosna zaposljavala kao i Sandzak
2. Kao rodjeni Sarajlija smatram da trebamo mi odavdje imati prednost prilikom zaposljavanja u nasem Sarajevu, posebno u tim vaznim mjestima
3. Smatram da Sarajevo ima duh, koji je narusen dolaskom svega ovdje poslije rata.

Sto se tice naglaska, mi ga prijatelju cujemo i osjetimo i mada ti to niko nece reci, jako nam smeta taj naglasak, posebno preko televizijskih ekrana. Mislim da predstavlja atak na duh Sarajeva ako na Televiziji Kantona Sarajevo, ne smatram ovdje Federalnu televiziju ili BHT1, cujemo i vidimo novozaposlene iz raznih krajeva. Nemoj se ljutit, to je tako, onaj ko ti to ne kaze hinjski suti, a tako misli.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#67 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by BarbaDue »

Area_51 wrote:Iako nije tema, sa par rijeci ti zelim dati veoma iskren odgovor. Nije frka, moze doci u Sarajevo ko hoce i traziti posao. S druge strane, vi iz Istocne Bosne se nekim cudom ili koincidencijom zaposljavate samo u strukturama vlasti, opcinama, Kantonu, gradskoj upravi, televiziji, naravno vrlo vjerovatno nekom »linijom« za koju vi znate. E ja, ama bas nikad se necu sloziti da dodjete ovdje i odmah se na najeminentinija mjesta zaposljavate jer:

1. Nisam se borio sa drugim borcima za ovaj grad da bi se ovdje Istocna Bosna zaposljavala kao i Sandzak
2. Kao rodjeni Sarajlija smatram da trebamo mi odavdje imati prednost prilikom zaposljavanja u nasem Sarajevu, posebno u tim vaznim mjestima
3. Smatram da Sarajevo ima duh, koji je narusen dolaskom svega ovdje poslije rata.

Sto se tice naglaska, mi ga prijatelju cujemo i osjetimo i mada ti to niko nece reci, jako nam smeta taj naglasak, posebno preko televizijskih ekrana. Mislim da predstavlja atak na duh Sarajeva ako na Televiziji Kantona Sarajevo, ne smatram ovdje Federalnu televiziju ili BHT1, cujemo i vidimo novozaposlene iz raznih krajeva. Nemoj se ljutit, to je tako, onaj ko ti to ne kaze hinjski suti, a tako misli.
E moj sarajlijo, nisi ti ni S od sarajlije...imao bih ti svasta reci u vezi ovog sto si napisao, ali to nije tema ovog sastanka.

Znaci sta smo rekli, vratimo se na temu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#68 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Area... otvori temu sa ovim stavom, jer kao rođena sarajka koja je aktivno učestvovala u civilnoj obrani grada imam da kažem povodom tvojih stavova, sa kojima se dio slažem, a dio nikako jer mi sadrže fašisoidne elemente. Da ovdje ne kvarimo temu.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#69 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

slazem se donekle sa tvojim stavovima o sceni, sadrzaju i sl. pa i o akcentima. ne slazem se sa tim "ogradjivanjem svakoga ko je sa strane".
sto se tice voditeljica: 1. vecina "iole lijepih" katastrofalno govori. nemas pojma kad je pocetak a kad kraj recenice.(vanja semic, alma dautbegovic) 2. one koje ne privlace paznju izgledom - prilicno dobro izgovaraju tj.citaju (vijesti, djevojka nije davno ni pocela) 3. a kombinacija onih koje gadno izgledaju, a pri tom gadno i govore (amela hubjer,gorana ) - to je vec promasaj TVSA!!!
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#70 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

ja.neron wrote:Nema veće seljanke od one reporterke A.G. ona je dno svi seljakluka koji su došli na TV ekrane, a njezin naaaglaasak
pa to niko normalan ne može slušati bez nagona za povračanje i njezino izgovaranje rečenica je silovanje Bosanskog jezika.

ne mogu upratit ko je A.G.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#71 Re: TVSA

Post by vjeciti.bloger »

bach wrote:
Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.



Ovo za odredjene voditeljice podrzavam, ima dobrih macaka.
Nemoj tako. Edina Šećerović je iz Visokog. Cura je meni pravo slatka, konačno neko novo lijepo lice na TV. Ima otvoren profil na FB pa virni.

Ona Amra Butković mi je sexi teta pravo, podsjeća me na glumice iz starih danskih filmova.

uh jest amra butkovic. dobro da su je stavili na dnevnik. sad se moze i gledati:). nije losa ni ona mala (ni ona nije davno pocela) na vijestima. i ona se zove amra. doduse sa butkovickom se ne moze porediti.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#72 Re: TVSA

Post by vjeciti.bloger »

skojotovski wrote:zaim poturic ti je vrh. mojne vise, dovoljno je. :run:

joooj. zaim poturic stvarno nije vrh. emisija je totalni copy-paste. na milion medijskih kuca vec godinama imaju emisije slicnog ili istog sadrzaja. a on kao voditelj takodjer nije nista posebno. nekad budu stvarno dobri gosti (mustafa nadarevic) ali emisija i zaim - topla voda:)
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#73 Re: TVSA

Post by vjeciti.bloger »

Hoce li sloboda ... wrote:
Amazonka27 wrote:Gledate li TVSA? izgleda niko ili se jos uvijek ibretite.... :D Prvo je bio neki "humoristicki" program, gdje smo ja i Tranquil izgledali ovako :shock: :-? :-) :-? :shock: . Najavne spice su pisane nekim zeznutim fontom koji ne podrzava afrikate pa su Ž zamjenili sa arial fontom :D a vicevi bajati em lose ispricani...traka sa smijanjem ubacena na nigdje veze scenom...a onda Dnevnik...Voditeljica: "Sretan Uskrs...ovaj...pardon...Vaskrs" ...dalje...muc muc...pa onda podpredsjednica udruzenja majki enklave Srebrenice i Zepe - pozvali je da komntarise kamatne stope i sukob izmedju blazevica i sliskovica :D

ona traka sa blic vijestima u nazivu ima VIJESTI, a u toku je Dnevnik
naravno da gledam, Vijesti su puno profesionalnije od OBN, Hayata, Pinka, a imaju najljepse voditelje Vijesti u cijeloj BiH, ona mala je prelijepa a i Krivosija je za muskarca zgodan. Zaim Poturic legenda. Da imaju vise para bila bi to dobra TV.

zar je tebi lijepa dzenita bravic. ona amra musinovic nije losa. one su na vijestima. a sto su na dnevniku amra butkovic i edina secerovic dobre.... e ono su prave zene. a kao muskarac - muskarce ne komentarisem. iako zena kaze da je krivosija zgodan.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#74 Re: TVSA

Post by vjeciti.bloger »

Compact wrote:Laganica, ima se šta pogledati, ponekad....


to si u pravu. a i ranije je neko napisao da su im vijesti najprofesionalnije. ujutro prije posla stignem pogledat one u 7, i poslij podne one u 17sati. fakat nemam zamjerke.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#75 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

swirl wrote:
Area_51 wrote:
swirl wrote:Da, to si sve u pravu. Ono sto mi nije jasno je zasto Kanton zeli sad da kupi i NTV99, zar im nije dovoljna TVSA?
Kako je kod nas narod neuk i ne cita ono sto ga udara po dzepu.

Televizija Kantona Sarajevo finansira se u cjelosti iz budzeta Kantona sa nekoliko miliona godisnje nasih para, pa zato ovi zdusno prate sve kantonalce a ponajvice premijera, predsjednika skupstine i nekoliko vladajuce kaste ministara i foliraju da je ovdje blagostanje.

Grad Sarajevo kao odgovor na totalnu politiziranost TVSA htio otkupit NTV99 pa formirati sad opet svoju politiziranu televiziju, jer na TVSA niko ko nije SDA-SBiH ne moze primirisati. Na srecu, odustase od ove smijesne ideje.

Ovo nabrojano kupanje po Tunisu i Turskoj je placeno nasim parama, te svadbe i folovi. Pa jel neko sa TVSA stvarno misli da pripada nekoj jetset varijanti. Ma dajte ljudi, presmijesno, a k tome mi finansijeri.
Pa znas sta, ako su Vanja Semic, Enisa Skenderagic, Ajdin Colic, Alma Dautbegovic i ostali "novinarski profesionalci" jet set varijanta, onda mi zaista nemamo nikakvih, ali nikakvih kriterija. :run:
svi ti "gore nabrojani" su klinac. kad progovore - da prostite ...ko da su na wc solji. da vas pitaaaaam neeeestoooo (enisa skenderagic), vanja semic nema kraj recenice u cijeloj emisiji.nit znas kad pocinje nit kad zavrsava. a alma dautbegovic vjecito pjeva na kraju zadnje izgovorene rijeci u recenici. colic nije los sto se toga tice. bas je nedavno i prof. jezika skrenula paznju na to i preporucila da slusamo njih i znacemo kako ne treba govoriti...
Post Reply