kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#51 Re: kuhinje po mjeri

Post by atko »

Eh sto ima preseransa od tih kuhinja ... :-) isto neke galerije modernistickih umjetnosti ... pa sve savrseno idealno besprjekorno ... pa to nije poneta kuhinje :-) ... ja volim kuhanje i jednog dana cu napraviti kuhinju po mojoj mjeri u kojoj ce se moci dobro kuhati i koja ce biti prakticna za odrzavanje i higijenu a ne idealno staklena glatka povrsina gdje se god okrenes ... zagrebes staklenu plocu od 3 milje i onda places nad njom umjeesto da kuhas ...ljudi bas vole da dizu spomenike svojoj beskonacnoj gluposti ... eno na AP se otvorio se scavolini ... svaki dan prodjem i sve skupljam snage da udjem i da pitam posto su kuhinje :lol: :lol: :lol:
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#52 Re: kuhinje po mjeri

Post by ellmichak »

atko wrote:Eh sto ima preseransa od tih kuhinja ... :-) isto neke galerije modernistickih umjetnosti ... pa sve savrseno idealno besprjekorno ... pa to nije poneta kuhinje :-) ... ja volim kuhanje i jednog dana cu napraviti kuhinju po mojoj mjeri u kojoj ce se moci dobro kuhati i koja ce biti prakticna za odrzavanje i higijenu a ne idealno staklena glatka povrsina gdje se god okrenes ... zagrebes staklenu plocu od 3 milje i onda places nad njom umjeesto da kuhas ...ljudi bas vole da dizu spomenike svojoj beskonacnoj gluposti ... eno na AP se otvorio se scavolini ... svaki dan prodjem i sve skupljam snage da udjem i da pitam posto su kuhinje :lol: :lol: :lol:
oko 20k :run:
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#53 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

energeticar wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Caka je da ti vecina firmi koja se bavi izradom kuhinja po mjeri dere guzove.
Uglavnom, izracuna se koliko ce kostati materijal, bubam, 2 milje maraka, a kuhinja te izadje 4 milje, jer ti racunaju materijal i isto toliko za ruke.
Najbolje ti je ovako, po preporuci, da ti cika majstor odradi kuhinju - uzme mjere, odete do obija, fructasa, porte urbis...narucite iveral/medijapan po mjeri, kantirate, uzmete baglame, sarek, folove-golove...i to sve ti montira za mnogo manje para nego da ti radi firma.
A pogotovu ne Laser, hem su deranje guzova, hem su neljubazni 100 na sat.
Imam iskustva s kuhinjama jer sam radio u jednoj fabrici koja proizvodi pločasti namještaj. Sve firme uzimaju velike novce na pločastom namještaju, ali isto tako ti mogu reći da je namještaj kvalitetan jedino ukoliko firma posjeduje CNC mašine u suprotnom tu ima raznih improvizacija. Lijepe kant traku peglom, ABS sintelanom i td....Jedna od varijanti koja predstavlja veoma dobro rješenje je naći majstora koji zna svoj posao i da sve kuhinjske dijelove izrežeš na odgovarajuće mjere u nekoj firmi koja posjeduje CNC mašine (precizniji rezovi, nezakrivljeni što doprinosi boljem ljepljenju kant trake ili ABS-a). U Sarajevu znam jedino za UnionComerc i Fructos, vjerojatno ima i više firmi.

Ako imaš još pitanja obrati se na pp.

P.S.: Leđa od donjih elemenata nek budu urezana u element jer time znatno produžuješ vijek kuhinje, strujanje zraka sprečava stvaranje kondeza između elemenata i zida.
Još kad bi ove firme imale internet stranicu :D
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#54 Re: kuhinje po mjeri

Post by van Basten »

mala digresija - FructAs, a ne Fructos, znam oziorm da sam na kraju kuhnju radio sa majstorom koji je najviše materijala uzeo i obradio upravo tamo.
Što se tiče hestensa, meni nisu ostali u finom sjećanju, zbog momka koji tamo radi kao projektant. Naime, mi smo nacrtali kako želimo kuhinja da nam izgleda i išli od proizvođača do proizvođača po ponude. Momak u hestensu nam je totalno izmjenio naš crteđ, i raspored elemenata i boja pravdajući to kako je ovo njegovo sada moderno. Zahvalio se na ponudi i otišao dalje. Iako moram naglasiti da im je cijena bila najniža od svih koje sam obišao.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#55 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

van Basten wrote:mala digresija - FructAs, a ne Fructos, znam oziorm da sam na kraju kuhnju radio sa majstorom koji je najviše materijala uzeo i obradio upravo tamo.
Što se tiče hestensa, meni nisu ostali u finom sjećanju, zbog momka koji tamo radi kao projektant. Naime, mi smo nacrtali kako želimo kuhinja da nam izgleda i išli od proizvođača do proizvođača po ponude. Momak u hestensu nam je totalno izmjenio naš crteđ, i raspored elemenata i boja pravdajući to kako je ovo njegovo sada moderno. Zahvalio se na ponudi i otišao dalje. Iako moram naglasiti da im je cijena bila najniža od svih koje sam obišao.
Ista stvar se i meni, neki dan, dogodila - pričamo o istoj firmi. Frajer me ubjeđuje kako se neke stvari koje sam mu pokazao, ne mogu uraditi - iako u ostalim salonima (osim Lasera :-) ) nisu pravili frku oko toga.

Osjećaj koji sam stekao je da u Hestensu ne žele (ili ne znaju) raditi kuhinje koje izlaze van standarda. Valjda su zato i jeftiniji od ostalih.


Inače, kod koga si radio kuhinju i kako si zadovoljan :?:
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#56 Re: kuhinje po mjeri

Post by van Basten »

Rimad wrote:
van Basten wrote:mala digresija - FructAs, a ne Fructos, znam oziorm da sam na kraju kuhnju radio sa majstorom koji je najviše materijala uzeo i obradio upravo tamo.
Što se tiče hestensa, meni nisu ostali u finom sjećanju, zbog momka koji tamo radi kao projektant. Naime, mi smo nacrtali kako želimo kuhinja da nam izgleda i išli od proizvođača do proizvođača po ponude. Momak u hestensu nam je totalno izmjenio naš crteđ, i raspored elemenata i boja pravdajući to kako je ovo njegovo sada moderno. Zahvalio se na ponudi i otišao dalje. Iako moram naglasiti da im je cijena bila najniža od svih koje sam obišao.
Ista stvar se i meni, neki dan, dogodila - pričamo o istoj firmi. Frajer me ubjeđuje kako se neke stvari koje sam mu pokazao, ne mogu uraditi - iako u ostalim salonima (osim Lasera :-) ) nisu pravili frku oko toga.

Osjećaj koji sam stekao je da u Hestensu ne žele (ili ne znaju) raditi kuhinje koje izlaze van standarda. Valjda su zato i jeftiniji od ostalih.


Inače, kod koga si radio kuhinju i kako si zadovoljan :?:
na kraju se dogovorio sa majstorom kojeg znam lično, on radio sve po našem crtežu, a u nabavku materijala smo zajedno išli. Kako rekoh, većinu materijala smo uzeli u Fructasu, sve ploče prije svega, a onda on montirao u kući mi. malo jeste bilo frka, haos po kući nekoliko dana, ali svakako nismo još bili uselili pa se dalo otrpiti. Ispalo me za milju jeftinije nego što bi bilo po cijenama iz radnji + što smo dodali neke detalje koje bi nas tek oderale u radnjama - usporivače ladica, svjetla iznad površine... prezadovoljan sam
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#57 Re: kuhinje po mjeri

Post by caniggia »

A gdje dodje taj Fructas?
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#58 Re: kuhinje po mjeri

Post by van Basten »

na stupu, kada od petlje kreneš prema Visi pa prva lijevo (ne autom jer je to jednosmjerna :D ) i pred kraj ulice. Autom se ide iz Nikole Šopa
omega3
Posts: 19
Joined: 02/03/2009 17:18

#59 Re: kuhinje po mjeri

Post by omega3 »

http://www.primus-balkan.ba/index.php?id=kontakt
Ova firma Mi le lani napravila kuhinju.Prezadovoljan sam,vrhunskim kvalitetom,ispostovani su na vrijeme svi dogovoreni rokovi,a sav posao je vodio gospodin Enver Beslija,pa odgovorno predlazem da ga kontaktirate.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#60 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

:?
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#61 Re: kuhinje po mjeri

Post by jasminasab »

Malo da ozivim temu. :)

Crtez imam svoj, dosta caka sam naucila usput tako da znam sta trazim. Obisla:
  • Laser
    gospodin je bio neljubazan, nije puno zanimalo sta zelim, za nekoliko stvari na crtezu mi je rekao da "se ne mogu uraditi" ili "je nemoguce uraditi" (sto ce reci da sam ja glupa :D ), itd.
  • Primus Balkan
    gospodja/gospodjica vrlo ljubazna, ali vrlo nezainteresovana jer su joj dosli neki poznanici upravo kad sam ja sjela da objasnjavam sta zelim, pola stvari ne da me nije pitala nego nije slusala a kamoli zapisala kad sam joj rekla (npr. ladice sa debelim dnom, aluminijski okvir na staklenim elementima i sl.), 3D prikaz ne da mi ne zeli dati nego "ne prave nacrte na kompjuteru osim ako se odlucite za njih" (koja je poenta prikaza NAKON sto vec kupim!?)
    Na oba mjesta sam imala osjecaj da se kupce tretira kao na traci i po principu "sta me briga, ofrlje cu ja to sklepat". Cijena im je ublizu, s tim da Primus ne radi nikako sa mediapanom!?
  • Zambakovic
    otkrila slucajno, nikad cula ranije, vrlo ljubazna i profesionalna gospodja, utefterila sve moje zelje, postavila milion potpitanja, naucila me nekim novim stvarima, napravila mi 3D prikaz za moj prijedlog, i drugi sa nekim njenim prijedlogom kojim bi mi ustedila novac, a i onako je malo prakticnije iskoristen prostor moram priznat, isprintala mi i dala oba prijedloga, na ponudi mi navela po stavkama koliko sta kosta a ne onako samo sumarnu cijenu. Zasad mi je favorit. Njene crteze nikome ne kanim pokazivati, prvo jer je u njih ulozeno par sati truda i razmisljanja kako da meni kao kupcu napravi dobru ponudu, a drugo sto zelim da vidim da li su drugi spremni da uloze isto i da li uopste znaju to napraviti.
Kanim jos vidjeti:
  • Del
  • Mamas
  • Malagic
  • Eco (Inside)
  • eventualno AP Interijere (oni imaju McMilan kuhinje koje su mi nahvalili)
Nemam kontakte tih nekih stolara, ali bih rado i njih uzela u razmatranje, pod uslovom da vidim neki uradak. Zamolila bih ove koji su naveli da su zadovoljni svojim kuhinjama da mi posalju kontakte stolara.
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#62 Re: kuhinje po mjeri

Post by Toto »

vidi i sa ovima

http://www.adonis.ba/
AneriK.
Posts: 5
Joined: 27/05/2010 12:42

#63 Re: kuhinje po mjeri

Post by AneriK. »

jasminasab wrote:Malo da ozivim temu. :)

Crtez imam svoj, dosta caka sam naucila usput tako da znam sta trazim. Obisla:
  • Laser
    gospodin je bio neljubazan, nije puno zanimalo sta zelim, za nekoliko stvari na crtezu mi je rekao da "se ne mogu uraditi" ili "je nemoguce uraditi" (sto ce reci da sam ja glupa :D ), itd.
  • Primus Balkan
    gospodja/gospodjica vrlo ljubazna, ali vrlo nezainteresovana jer su joj dosli neki poznanici upravo kad sam ja sjela da objasnjavam sta zelim, pola stvari ne da me nije pitala nego nije slusala a kamoli zapisala kad sam joj rekla (npr. ladice sa debelim dnom, aluminijski okvir na staklenim elementima i sl.), 3D prikaz ne da mi ne zeli dati nego "ne prave nacrte na kompjuteru osim ako se odlucite za njih" (koja je poenta prikaza NAKON sto vec kupim!?)
    Na oba mjesta sam imala osjecaj da se kupce tretira kao na traci i po principu "sta me briga, ofrlje cu ja to sklepat". Cijena im je ublizu, s tim da Primus ne radi nikako sa mediapanom!?
  • Zambakovic
    otkrila slucajno, nikad cula ranije, vrlo ljubazna i profesionalna gospodja, utefterila sve moje zelje, postavila milion potpitanja, naucila me nekim novim stvarima, napravila mi 3D prikaz za moj prijedlog, i drugi sa nekim njenim prijedlogom kojim bi mi ustedila novac, a i onako je malo prakticnije iskoristen prostor moram priznat, isprintala mi i dala oba prijedloga, na ponudi mi navela po stavkama koliko sta kosta a ne onako samo sumarnu cijenu. Zasad mi je favorit. Njene crteze nikome ne kanim pokazivati, prvo jer je u njih ulozeno par sati truda i razmisljanja kako da meni kao kupcu napravi dobru ponudu, a drugo sto zelim da vidim da li su drugi spremni da uloze isto i da li uopste znaju to napraviti.
Kanim jos vidjeti:
  • Del
  • Mamas
  • Malagic
  • Eco (Inside)
  • eventualno AP Interijere (oni imaju McMilan kuhinje koje su mi nahvalili)
Nemam kontakte tih nekih stolara, ali bih rado i njih uzela u razmatranje, pod uslovom da vidim neki uradak. Zamolila bih ove koji su naveli da su zadovoljni svojim kuhinjama da mi posalju kontakte stolara.
Jesi li radila kuhinju kod Zambakovica? Kakva im je cijena u odnosu na druge?
Ja sam dobila preporuku za njih od jednog majstora, također stolara.

Hvala
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#64 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

Ja sam radio kuhinju u Del Designu. Nakon svega što sam prošao sa njima, ne bih im više dao da mi rade ni pseću kućicu.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#65 Re: kuhinje po mjeri

Post by wewa »

probajte i begex, evo 5. godina kuhinji, ne mrda nigdje :thumbup:
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#66 Re: kuhinje po mjeri

Post by Murat Sabanovic »

semmy wrote:imam ja super stolara, nama je radio kuhinju, americki plakar i krevet po super cijeni...ako si za javi se na pp
laser dere sa cijenama kao i svaka firma, za svaki detalj ti naknadno naplate
Vozdra svima
Zamolio bih cijenjene forumase da mi preporuce nekog stolara, treba mi hitno za pravljenje jedne manje kuhinje i americkog plakara. Par vas je unajmilo stolara (Sinja, Semmy Edna Maric) ja ne znam nikoga a bih da se to fino uradi i drugacije to ide kad je preporuka u pitanju.

Fala :)
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#67 Re: kuhinje po mjeri

Post by Referent za ONO i DSZ »

Lijepo je i fino kad imas zid pa redaj elemente kako ti se svidja, ne znam sta ce ti stolar u tom slucaju uopste pored ovolike ponude gotovih kuhinja.
Majstorluk je da se iz "nicega" napravi nesto, kao sto je to slucaj kod mene i svih onih koji zive u podkrovljima. Kako tu izgledaju kuhinje i kako bi trebalo postaviti elemente.
Zida sa normalnom visinom je jako malo 2.5Mtr, sve ostalo kosina :( .
Je li neko radio nesto slicno da moze preporuciti i pomoci.
Serenity
Posts: 201
Joined: 25/02/2006 21:33

#68 Re: kuhinje po mjeri

Post by Serenity »

Uskoro je i naša kuhinja na redu. Sreća pa imam samo zid pa opali. :)
Interesuje me kako niko nije spomenuo gorenje. Niko nije tamo radio?
Evo šta ja iskopah od Gorenja:
http://www.gorenje.ba/namjestaj_i_keram ... ena_crvena

Imaju neki i u BBI odmah pored torte i to, koja je to firma?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#69 Re: kuhinje po mjeri

Post by Nadinka »

Serenity wrote:Uskoro je i naša kuhinja na redu. Sreća pa imam samo zid pa opali. :)
Interesuje me kako niko nije spomenuo gorenje. Niko nije tamo radio?
Evo šta ja iskopah od Gorenja:
http://www.gorenje.ba/namjestaj_i_keram ... ena_crvena

Imaju neki i u BBI odmah pored torte i to, koja je to firma?
To ti je Nova Ambijenta, kolko sam ja skontala po cijeni kreveta, prilcino su skupi :-D

Sto se tice gorenja, nisma iskreno ni gledala cijene njihovih kuhinja, pretpostavljam da su povisoke, mozda grijesim.
Gorenje ima manu sto ima gotove elemente i ti to u principu kombinujes prema svojim mjerama, ali ne rade nista po tvojoj narudzbi i nekim specijalnim zahtjevima. TI kombinujes elemente + fronte+ ruckice
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#70 Re: kuhinje po mjeri

Post by Nadinka »

Imas ovu temu, na njoj smo skorije pricali o kuhinjama, ja sam postavila i slike svoje
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 23&t=81112
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#71 Re: kuhinje po mjeri

Post by nova_korisnica »

ja ti gorenje ne bih preporucila...iz razloga cijena/dobiveno...jednostavno ne stima!!
moja mama je nekada kod njih uradila para elemeneta..za debele pare....tri-cetiri godine kasnije, morala je mjenjati baglame....kad su se preselili, uradila je potpuno novu kuhinju, koja stoji preko 12 godina sada i nista na njoj nije se pokvarilo (druga firma)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#72 Re: kuhinje po mjeri

Post by Pasiflora »

Toto wrote:vidi i sa ovima

http://www.adonis.ba/
Jesi li ti uzimao sta kod ovih? Na stranici imaju stvarno divnih modela.
Poslal sam im upit za ponudu. Ova jedna mi se jaaaako svidja, nadam se da nece ispasti preskupa...
Ako imas kakvo iskustvo, napisi, pls
Serenity
Posts: 201
Joined: 25/02/2006 21:33

#73 Re: kuhinje po mjeri

Post by Serenity »

Je li kod ovih firmi uračunavaju zidne pločice u kuhinju ili to ide posebno?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#74 Re: kuhinje po mjeri

Post by Nadinka »

Serenity wrote:Je li kod ovih firmi uračunavaju zidne pločice u kuhinju ili to ide posebno?
Ne znam da ijedna od ovih firmi ce ti uopste raditi plocice, oni ti daju cijenu samo tog ''drvenastog'' dijela, eventualno + staklo ako rade i aparate kao imaju svoju prodaju.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#75 Re: kuhinje po mjeri

Post by ladyblue18 »

Plocice nemaju veze sa firmom koja radi kuhinju.

To vi sami uzimate i nadjete majstora.
Post Reply