KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#51 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

al ostali su kriza

najajaca je ona na kozmetici

uzmes sampon ona otrci da vidi kolika je cijena na kasi pa je zaljepi da je ti odneses,
onda uzme sapun opet ista procedura :lol:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#52 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by homo_sapiens »

Skyfox wrote:al ostali su kriza

najajaca je ona na kozmetici

uzmes sampon ona otrci da vidi kolika je cijena na kasi pa je zaljepi da je ti odneses,
onda uzme sapun opet ista procedura :lol:

Hajra se zove, sutra cu joj to reci :lol: :lol: :lol: Al'. da su to neke skupe robne marke, bilo bi podnosljivije shvatiti bojazan od prikrivanja kupljene robe i prijenosa u djepovima kroz kasu, ali .... pola kineske robe, pola strogih divljaka, ali oni to dobro markiraju, pa naivan kupac msili da se radi o kvalitetu, i odmah na tom prodajnom pultu mora da plati :lol:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#53 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

homo_sapiens wrote:
Skyfox wrote:al ostali su kriza

najajaca je ona na kozmetici

uzmes sampon ona otrci da vidi kolika je cijena na kasi pa je zaljepi da je ti odneses,
onda uzme sapun opet ista procedura :lol:

Hajra se zove, sutra cu joj to reci :lol: :lol: :lol: Al'. da su to neke skupe robne marke, bilo bi podnosljivije shvatiti bojazan od prikrivanja kupljene robe i prijenosa u djepovima kroz kasu, ali .... pola kineske robe, pola strogih divljaka, ali oni to dobro markiraju, pa naivan kupac msili da se radi o kvalitetu, i odmah na tom prodajnom pultu mora da plati :lol:
et pozdravi Hajru i nak manje izviruje iza sokova :lol:
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#54 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by burekodsira »

reci hajri ko nema u glavi ima u nogama :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32526
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Bobi »

Koja ste vi mahala :lol: .
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#56 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by x0z0y0 »

a sta napricaste za taj DP na grbavici tacno mi dodje da odem maksuzile i uvjerim se u neljubaznost :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#57 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

Compos_Sui wrote:a sta napricaste za taj DP na grbavici tacno mi dodje da odem maksuzile i uvjerim se u neljubaznost :D
bujrum ako ti je to zanimacija uzivat ces :-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#58 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

a jel taj DP u shoping citx u onoj novoj zgradi
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#59 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by homo_sapiens »

StupskaBitanga wrote:a jel taj DP u shoping citx u onoj novoj zgradi

Da.

Sinoc, 15 min. pred zatvaranje, 3 radnice vrijedno peru pod, 3 velike kante crne od prljavstine, one sa zogerima u rukama i bez rukavica mijenjaju prljave otirace. . . . pitam jednu od njih zasto one to rade, kaze: reci ti to nasem gazdi, da mu mi kazemo dobili bismo otkaz :(
Jedna od te tri radi i na kasi, po potrebi. Sreca pa nije bilo kupaca, inace bi samo oprala ruke, i rasporedjivala proizvode po traci od kase . . .

Negdje na forumu sam pisao da, u ranijem sistemu, kada nekom prodavcu samo spomenes inspekciju - gace mu se tresu. Danas ti se svi nasmiju samo kad pomislis na poziv . . .

A o inspekcijama treba otvoriti posebnu temu !
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#60 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by perfect_guy »

ja imam pozitivan primjer konzuma i ovih cijena... juicy crvena narandža - na frižider stoji cijena 2,09 a na kasi obračuna 1,89
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#61 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

kad se ne onesvijestih veceras u drvoprometu grbavica...

teta za hljebom je na pitanje imate li mala pakovanja jaja rekla samo malo molim da sacekate da provjerim u skladistu, vratila se, rekla nema ali ako hocete prepolovicu vam skoljku, reko moze hvala. dade mi pola skoljke i pita treba li vam jos nesto ? ja se sokirao, reko izvinite nisam cuo ? (fakat sam je pitao... nikada me to ni jedna u drvoprometu nije upitala 2 godine), kaze treba li vam jos nesto ? reko ne treba hvala, kaze ona ponijecu vam ja do kase posto vam je puna korpa (?!?!?!?!?!?!) reko nemojte se muciti gospodjo, neka neka ponijecu ja i ponese ona do kase ona jaja i hajd mi na kasu ja spustio korpu pred kasu kad kasirka rece molim da predjete na drugu kasu a gospodja sa hljeba ni 5 ni 6 uze onu moju korpu i odnese je na drugu kasu, dzaba moje nemojte se muciti gospodjo, ja cu odnese ona sama korpu... ja ostao sokiran !!!!! pa tamo niko na "hvala" ne kaze odgovori sa "molim" vec godinama a kamo li da korpe nosi ! na kasi krenuh da istovaram proizvode kaze kasirka neka mozete ostaviti u korpi nije problem... izgleda da neko iz drvoprometa citaj ovaj forum ... bilo je i vrijeme...
User avatar
van Basten
Posts: 7557
Joined: 21/09/2006 02:59

#62 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by van Basten »

d2 wrote:kad se ne onesvijestih veceras u drvoprometu grbavica...

teta za hljebom je na pitanje imate li mala pakovanja jaja rekla samo malo molim da sacekate da provjerim u skladistu, vratila se, rekla nema ali ako hocete prepolovicu vam skoljku, reko moze hvala. dade mi pola skoljke i pita treba li vam jos nesto ? ja se sokirao, reko izvinite nisam cuo ? (fakat sam je pitao... nikada me to ni jedna u drvoprometu nije upitala 2 godine), kaze treba li vam jos nesto ? reko ne treba hvala, kaze ona ponijecu vam ja do kase posto vam je puna korpa (?!?!?!?!?!?!) reko nemojte se muciti gospodjo, neka neka ponijecu ja i ponese ona do kase ona jaja i hajd mi na kasu ja spustio korpu pred kasu kad kasirka rece molim da predjete na drugu kasu a gospodja sa hljeba ni 5 ni 6 uze onu moju korpu i odnese je na drugu kasu, dzaba moje nemojte se muciti gospodjo, ja cu odnese ona sama korpu... ja ostao sokiran !!!!! pa tamo niko na "hvala" ne kaze odgovori sa "molim" vec godinama a kamo li da korpe nosi ! na kasi krenuh da istovaram proizvode kaze kasirka neka mozete ostaviti u korpi nije problem... izgleda da neko iz drvoprometa citaj ovaj forum ... bilo je i vrijeme...
ja čitam ovo i sve čekam kad ćeš reći da je to san ili prvoaprliska šala u septembru, kad ono fakat... :lol:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#63 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

nije vala nego fakat, vode su mi preko masica sipali da mi bude bolje kad sam izasao odozdo :lol:
dinosaur
Posts: 248
Joined: 10/06/2008 13:27

#64 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by dinosaur »

Prije par dana na skolskom priboru u "Konzumu" akcija, pernica na polici pise 5,45 KM kad ono na racunu 10,50 KM!!!
Pa nije to bas par feninga,al kasno je kad dodjes kuci pa vidis, ne vrijedi se vracat da ispravis krivu Drinu!
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#65 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by lamija_SA »

Ma sve na stranu, ali ono što mene nervira je što u Konzumu više skoro da ne možeš pronaći domaći proizvod, ili ga nemaju ili je skriven tamo na nekoj polici.

Tražim ja pileće filete "ovako", ubi se tražeći! Pun hladnjak raznih cro proizvoda, ali nigdje "ovako". I onda jedva, u nekom hladnjaku u uglu nađem dva pakovanja! :x Stvarno smješno, a još kao nešto reklamiraju sebe kao da podržavaju domaće! To me pravo...uh..iznervira...blago rečeno.... :x

HOĆEMO DOMAĆE PROIZVODE
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#66 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by lamija_SA »

lamija_SA wrote:Ma sve na stranu, ali ono što mene nervira je što u Konzumu više skoro da ne možeš pronaći domaći proizvod, ili ga nemaju ili je skriven tamo na nekoj polici.

Tražim ja pileće filete "ovako", ubi se tražeći! Pun hladnjak raznih cro proizvoda, ali nigdje "ovako". I onda jedva, u nekom hladnjaku u uglu nađem dva pakovanja! :x Stvarno smješno, a još kao nešto reklamiraju sebe kao da podržavaju domaće! To me pravo...uh..iznervira...blago rečeno.... :x

HOĆEMO DOMAĆE PROIZVODE
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#67 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by lamija_SA »

Ah sorry slučajno sam sama sebe citirala! Baš sam narcis! :lol:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#68 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

d2 wrote:kad se ne onesvijestih veceras u drvoprometu grbavica...

teta za hljebom je na pitanje imate li mala pakovanja jaja rekla samo malo molim da sacekate da provjerim u skladistu, vratila se, rekla nema ali ako hocete prepolovicu vam skoljku, reko moze hvala. dade mi pola skoljke i pita treba li vam jos nesto ? ja se sokirao, reko izvinite nisam cuo ? (fakat sam je pitao... nikada me to ni jedna u drvoprometu nije upitala 2 godine), kaze treba li vam jos nesto ? reko ne treba hvala, kaze ona ponijecu vam ja do kase posto vam je puna korpa (?!?!?!?!?!?!) reko nemojte se muciti gospodjo, neka neka ponijecu ja i ponese ona do kase ona jaja i hajd mi na kasu ja spustio korpu pred kasu kad kasirka rece molim da predjete na drugu kasu a gospodja sa hljeba ni 5 ni 6 uze onu moju korpu i odnese je na drugu kasu, dzaba moje nemojte se muciti gospodjo, ja cu odnese ona sama korpu... ja ostao sokiran !!!!! pa tamo niko na "hvala" ne kaze odgovori sa "molim" vec godinama a kamo li da korpe nosi ! na kasi krenuh da istovaram proizvode kaze kasirka neka mozete ostaviti u korpi nije problem... izgleda da neko iz drvoprometa citaj ovaj forum ... bilo je i vrijeme...
to sam i ja pomislio kao da je neko od njih procitao ovu temu, onda je kritika uspjela :D i jos na tebe da natrce sa ljubaznoscu, mislim :-)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#69 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

meni se cini da im je sef podjelio moju sliku dole :D
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#70 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by erazmo »

d2 wrote:vala ne znam mogu li na prste jedne ruke pobrojati sve civilizovane radnike koji su se za 2 godine izredali u drvoprometu...

bila je jedna pravo fina cura na povrcu i mislim da je prva i zadnja...
Ima ona jedna, jos uvijek radi za kasom, cvikeri, plava farbana kosa, ledeni pogled svijetlih ociju, b-produkacija filmova za odrasle... Ja na kasi, a ona kaziprstom prebire po ustima, sve sa bolnim izrazom lica... "joj, sto me boli cetvorka", dobacuje onoj sa druge kase... Stajao sam tridesetak sekundi dok ona nije natrljala gingiviticni zubic :D :D :D :x :x :x
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#71 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

erazmo wrote:
Ima ona jedna, jos uvijek radi za kasom, cvikeri, plava farbana kosa, ledeni pogled svijetlih ociju, b-produkacija filmova za odrasle... Ja na kasi, a ona kaziprstom prebire po ustima, sve sa bolnim izrazom lica... "joj, sto me boli cetvorka", dobacuje onoj sa druge kase... Stajao sam tridesetak sekundi dok ona nije natrljala gingiviticni zubic :D :D :D :x :x :x
ajmee koja scena :D znam o kojoj govoris al nesto je nevidjam d anije na godisnjem :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#72 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

d2 wrote:meni se cini da im je sef podjelio moju sliku dole :D
da znas da snimaju sve... jednom se ja mucim da izvucem neku bombonjeru za poklon kad iz onog kucerka istrca neka zena "dajte da vam pomognem" ja ostao paf... :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#73 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

i u Konzumu i u DP i u INTEREXu, mercatoru i DP gdje sam bio ima ovih problema sa cijenama
zato UVIJEK pročitam bar code na proizvodu i na rafi
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#74 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by franceska »

Dozivjela sam neugodnosti u skoro svim supermarketima osim u Mercatoru. Nisu to neke velike, strasne scene, ali neljubazno osoblje je vise nego dovoljno da se vise ne vratim u tu prodavnicu, supermarket, kafic. U Mercatoru su uvijek ljubazni i usluzni, i zato tamo obavljam svoju kupovinu. S druge strane, nikad ne pijem kafu tamo jer su konobari grozni, a i kafa za koju treba 20 minuta da donesu. Nikad ne provjeravam bar kodove, tako da sam sigurno nekad negdje zakinuta. Od sada cu gledati i to, mada ce mi trebati onda puno duze vremena za kupovinu.
Najgori ubjedljivo je Robot, po svemu
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#75 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by StupskaBitanga »

franceska wrote:Dozivjela sam neugodnosti u skoro svim supermarketima osim u Mercatoru. Nisu to neke velike, strasne scene, ali neljubazno osoblje je vise nego dovoljno da se vise ne vratim u tu prodavnicu, supermarket, kafic. U Mercatoru su uvijek ljubazni i usluzni, i zato tamo obavljam svoju kupovinu. S druge strane, nikad ne pijem kafu tamo jer su konobari grozni, a i kafa za koju treba 20 minuta da donesu. Nikad ne provjeravam bar kodove, tako da sam sigurno nekad negdje zakinuta. Od sada cu gledati i to, mada ce mi trebati onda puno duze vremena za kupovinu.
Najgori ubjedljivo je Robot, po svemu
meso koje je crno od starosti
moja noga u Robot neće kročiti
Post Reply