Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

Zidane
Posts: 43
Joined: 21/06/2008 10:47
Location: S.

#51 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Zidane »

stari_sarajevski_gospodin wrote:Po meni Zmaj najbolji a i Venera je tu.
Gdje je to?
Svi pisu ova najbolja, ona najbolja....a niko da konkretno napise gdje su/Lokaciju. Fala.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#52 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by pustopoljina »

jucer,danas,sutra-najbolji-ferhatovic (petica)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#53 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by pustopoljina »

banjalucki ne volim (poljev),travnicki su katastrofa...preteski...zeljo-izgoreni,nikakvi-iako neki samo tamo idu...hodzic mi je bio nekakav...cudno su smekali, mrkva stavi u tanjir milion stvari koje meni ne idu uz cevap i isto nekakvi crni...
jedini ferhatovic,lagani,fino peceni -luk fino isjeckan...ma sve taman,nista suvisno...i nema onog da i dva dana poslije toga osjecas cevape u stomaku :sad:
a pita...davno je to bilo-ali mi je najljepsa bila kod markala,do jedne mesnice,prema katedrali...i jos do kina apollo (ako nisam sta pobrkala-iza predsjednistva?!) bila je neka mala pitara :lol: buregdzinica (par stepenika i mali prostor)-tu je u par navrata uvijek bila odlicna pita.
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#54 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by malizeleni »

Pusti zelju, zeljo uvijek ima 300 cevapa na rostilju, samo ih lopata na onom rostilju.

Zmaj , obicno se odlucim za pilece prije chevapa ne znam sto. A to mi je omiljeno mjesto, komsiluk il sta li.

Cevape maksuz u Galatasaray, tamo na slatkom chosetu, i onu njihovu salatu. Obara.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45713
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Chmoljo »

Venera se nalazi preko puta studentskih domova. ćevapi nisu loši. često strendžeri i murja tamo klopa.
inače neko spomenu Mujanića (valjda je tako) dole u Blažuju. znate ona žuta kuća. fakat su extra ćevapi. čovjek ima svoju klaonicu. friško mmmmmmmmm.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#56 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Zidane wrote:
stari_sarajevski_gospodin wrote:Po meni Zmaj najbolji a i Venera je tu.
Gdje je to?
Svi pisu ova najbolja, ona najbolja....a niko da konkretno napise gdje su/Lokaciju. Fala.
Zmaj ti je u Hrasnom u blizini miljacke. Venera ti je na alipasinom preko puta studenskog doma.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#57 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

pustopoljina wrote:jucer,danas,sutra-najbolji-ferhatovic (petica)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Zidane
Posts: 43
Joined: 21/06/2008 10:47
Location: S.

#58 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Zidane »

stari_sarajevski_gospodin wrote: Zmaj ti je u Hrasnom u blizini miljacke.
Ako moze malo precizije, gdje tacno u Hrasnom?
Negdje kod robotkomerca?
Fala
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#59 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by slavkoimamodilera »

Sta ce ti to preciznije? Da jedes u necemu sto se zove "Zmaj"?!? De mani se gluposti, odes fino do vijecnice, zabazao jal kod ferhatovica jal kod hodzica neces fulat... licno uvijek prije odem kod hodzica (jbga, navika, od prije rata tamo jedem), ali volim i kod ferhatovica otic ako je s rajom neka varijanta, dobra im pljeska, za 10... mimo toga ne jedem cevape apsolutno nigdje...
Jednom se zajebo pa me neko nagovorio kod zmaja da pojedem... em sto sam nakon cenera (a kod hodzica redovno jedem petnesku ili pljesku i pet) imao osjecaj da sam pojeo jedno dvaes cevapa, em sto sam podrigivao, 2 dana mi muka bila...
Kod zelje kad vidim onaj cevap u prolazu da je gladak k'o sudzukica 'oce mi nestA bit...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#60 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by burekodsira »

Zmaj na autobuskoj i Zeljo... uhhh evo mi voda na usta, odo na cevape :run:
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#61 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Zidane wrote:
stari_sarajevski_gospodin wrote: Zmaj ti je u Hrasnom u blizini miljacke.
Ako moze malo precizije, gdje tacno u Hrasnom?
Negdje kod robotkomerca?
Fala
U blizini. Izadjes sa tramvaja stanica hrasno-d. malta. Predjes u Hrasnom prodjes most...skrenes desno uz obalu miljacke pa ces doci do neki radnjih neki hotel ima tu nesto i udjes i tamo ti je na kraju.
User avatar
afrikanac
Posts: 92
Joined: 12/07/2008 01:26

#62 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by afrikanac »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
Zidane wrote:
stari_sarajevski_gospodin wrote: Zmaj ti je u Hrasnom u blizini miljacke.
Ako moze malo precizije, gdje tacno u Hrasnom?
Negdje kod robotkomerca?
Fala
U blizini. Izadjes sa tramvaja stanica hrasno-d. malta. Predjes u Hrasnom prodjes most...skrenes desno uz obalu miljacke pa ces doci do neki radnjih neki hotel ima tu nesto i udjes i tamo ti je na kraju.

@stari_sarajevski_gospodin, vrijeme je da promijenis nick !
Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#63 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Ticall »

Besko i Brajlovic na Ilidzi...Mjera nema dalje...To nesto ferhatovici, petice, hodzici zelje ta neka fancy sranja...ma vozdra samo vam maglu prodaju...
Alkos
Posts: 2728
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#64 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Alkos »

afrikanac wrote:@stari_sarajevski_gospodin, vrijeme je da promijenis nick !
:mrgreen:
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#65 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bpsang »

ZMAJ
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#66 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Mahalac »

Pitam se samo koliko covjek mora biti gladan pa reci za cevape u Veneri da su dobri...ima tu jos nekih pobrojanih ali izgleda gladnih cevaponeznalica najvise..a gladne oci ne biraju :D
Dakle sto se Sarajeva tice Hodzic No.1 mada me mrzi tamo ici...pa onda svi ostali btw Zeljo na nekom 20 mjestu.
Ubjedljivo 2 mjesto Beslic Zenica :bih:
obadan
Posts: 66
Joined: 13/06/2008 10:09

#67 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by obadan »

Može jedna nebosanska i nesarajevska recenzija.

Željo - razvikan i drži rejting među turistima i onima koji su prvi put u Sarajevu. Ćevapi suhi/prosječni a pristup najblaže čudan. Uđeš s vrata a neki lažno gostoljubivi konobar te zgrabi "Izvolte ...izvolte" u utrapi te za stol između nekih nepoznatih ljudi i ispred drugih nepoznatih ljudi. Sjediš tj. ćućiš na pola guza s nepoznatom obitelji na izletu, ušima se dirate, i jedeš ćevape koje ti je ugurao u ruku i gledaš što prije odmaglit. Ćevapi suhi skroz i ne baš ukusni.

Hodžić - pristojno možeš doći sam i sjesti na mali stol za dvoje i napraskat se ćevapa u miru. Ćevapi dobri kao i u Ferhatovića. Sočni i ukusni. Saharska žeđ poslije ali to mi se događa poslije svih ćevapa u Sarajevu. Negdje manje negdje više. Ali vrijede žrtve.

Mrkva - pljeskavica s kajmakom stvarno dobra.

Venera i Zmaj su onako-onako ali nekako ako ih jedem i zalivam s 2 litra vode nek bude na Baščaršiji.

Specijal nisam probao.

to je to...
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#68 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Ticall wrote:Besko i Brajlovic na Ilidzi...Mjera nema dalje...To nesto ferhatovici, petice, hodzici zelje ta neka fancy sranja...ma vozdra samo vam maglu prodaju...
sto ces bolje i maglu nego neki metak uz cevape kod brajlovica, jedino sto mu valja je ona njegova pogaca :lol:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#69 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Neelix »

Josip wrote:ljudi ja nisam nikada bio u Sarajevu ali sam čuo dosta puta o čevapđinici Željo.

pa mene zanima što je to posebno u njoj i dali je ona ono što se mora obavezno posjetiti kada se dođe u Sarajevo???
to sto stavljaju brasno u cevape ;)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#70 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Neelix »

vala ja kad sam god u zmaju jeo bili su nepecheni :cry: doduse, nisam u hrasnom, samo u onom na stanici.

u "Petici" su daleko najbolji :)
Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#71 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Ticall »

jennisjoplin wrote:
Ticall wrote:Besko i Brajlovic na Ilidzi...Mjera nema dalje...To nesto ferhatovici, petice, hodzici zelje ta neka fancy sranja...ma vozdra samo vam maglu prodaju...
sto ces bolje i maglu nego neki metak uz cevape kod brajlovica, jedino sto mu valja je ona njegova pogaca :lol:

Ma vala nidje veze puco celo prije vise od 5 godina...A na toj carsiji je jos i gore nikad ne znas kace neko nekoga povaliti...
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#72 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

sheilak wrote:Super tema!

Dolaze mi neki prijatelji iz Spanije i zele probati bosansko nacionalno jelo. Sad sam bas citala i o najboljim buregdzinicama! Ne znam sad gdje da ih vodim - previse informacija :-D

Samo su nekako cevapi u Sarajevu suhi, mislim na somune.
opet ces biti u dilemi, svako ima svoga jarana koji ga placa da ga reklamira :lol: :lol: , nego predlazem ti oprobaj pa vidi, za pocetak tamo gdje ja kupujem (ako volis da nije masno, da se ne cijedi po bradi, da je jufka razvijana, da nije zilava kao guma zvaka i da je ukusna i poslije stajanja), otidji u olimpik, preko puta trznice (na cosku te zgrade je banka), uzmi za pola marke pa probaj. najbolje, po meni , su zeljanica i sirnica, ali da ne bude od svih pita najbolji je pitac-burek :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#73 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Neelix wrote:
Josip wrote:ljudi ja nisam nikada bio u Sarajevu ali sam čuo dosta puta o čevapđinici Željo.

pa mene zanima što je to posebno u njoj i dali je ona ono što se mora obavezno posjetiti kada se dođe u Sarajevo???
to sto stavljaju brasno u cevape ;)
zaboravio si soda bikarbonu, da izgledaju veci u stomaku :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#74 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Neelix wrote:vala ja kad sam god u zmaju jeo bili su nepecheni :cry: doduse, nisam u hrasnom, samo u onom na stanici.

u "Petici" su daleko najbolji :)
:thumbup:
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#75 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by gurabija78 »

Ticall wrote:Besko i Brajlovic na Ilidzi...Mjera nema dalje...To nesto ferhatovici, petice, hodzici zelje ta neka fancy sranja...ma vozdra samo vam maglu prodaju...
trovacnica! pouzdano!
Post Reply