Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
melb26sa
Posts: 2455
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#51

Post by melb26sa »

Skyfox wrote:Jel neko radio uklanjane benova, i bradavica??? Zvuci jezivo i sama pomisao ali imam par kojih bih se rijesio immediately...
Znam da mi je sestra isla na kliniku za plasticnu hirurgiju u kosevu da joj uklone ben. Mislim da oni skidaju i bradavice - znaci nije posao za dermatologa.
Dajdo
Posts: 124
Joined: 08/08/2007 11:28

#52

Post by Dajdo »

Poliklinika Sanasa na Grbavici. Isprobala na sopstvenoj kozi, u hitnoj situaciji. Dobijes termin, nema cekanja, nema frke, jako prijatna doktorica koja sve saslusa i onda da puni savjet. Mogu samo preporuciti.
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#53

Post by modesti »

E, ovako... imam dva klinca i obojicu sam vodala po dermatolozima radi dermatitisa.

1. Tanja Knor- otišli privatno, rekla da pretjerujemo (maleni je imao urtikariju-dakle, alergijsku reakciju na nešto koja je trajala 2 mjeseca) i dala nam tečni puder. Naravno, nije bilo bolje. Od tada je izbjegavam u širokom luku.

A ovoga mlađeg (sa 5 mjeseci) sam vodila prvo kod 2. Đulistane Prohić. Imao je atopijski dermatitis na obrazu. Sama mi je napravila kremicu od koje je malom dermatitis prošao za 3 dana!!! Dala mi je i nalaz sa \"sadržajem\" kreme za pedijatra i kad sam joj pokazala, iznenadila sam se kad mi je ova rekla da se kortikosteroidi nigdje ne spominju. Dotična pedijatrica mi je savjetovala da se klonim Prohićke, što sam i sama skontala. Ne znam što se žalite da ne priča, mene je tušila barem pola sata o četnicima, šta su uradili, gdje se jadna skrivala za vrijeme rata i blablabla. Htjela sam je nazvati i pitati je da li je stavljala k-steroide u kremu, ali sam onda odustala jer mi je fitilj kratak kad mi je zdravlje djece u pitanju...

Sada ga vodimo kod 3. Alendara. Ne izgleda mi loš, dao mi je kreme koje se kupuju u apoteci, cijene pregleda su mu pristojne, odnos zadovoljavajući. Šta god ga pitam, lijepo mi objasni. Nema frke, ljubazan je. Nakon terapije sa kortikosteroidima, rekao je da napravim pauzu od mjesec dana (vjerovatno radi štetnosti istih).
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#54

Post by Michun »

Za skidanje mladeza - plastika je najbolja, mozes traziti da posalju na analizu. Bradavice, dermatolog.
Dermatolog - opet preporucujem Edin koji gostuje kod Bibe.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#55

Post by mamica papucarka »

ja bih svakom preporucila skidanje benova ili mladeza. Ja sam citav zivot muku mucila sa njima, jer sam ih imala sam Bog zna koliko. I sve po ledjima i stomaku. I to oni veliki. S godinama to raste, povrijedjuje se i tako ja prosle godine skinem deset komada :roll:
ja sam to radila u Austriji, pod lokalnom anestezijom. 20 min. posla. Poslije to sve posalju na analizu i za 10-ak dana dobije rezultat. Kod mene je hvala Bogu sve bilo ok, ali su izgledali kastrofa.
Od tada sam rahat :oops: :)
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#56

Post by O.o »

E a koliko to kosta uklanjanje madeza/mladeza/benova? Mislim ovdje kod nas? Koliko traje postupak? I najvaznije: jel ostane oziljak? :sad:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#57

Post by mamica papucarka »

O.o wrote:E a koliko to kosta uklanjanje madeza/mladeza/benova? Mislim ovdje kod nas? Koliko traje postupak? I najvaznije: jel ostane oziljak? :sad:
ne znam kako je to kod nas regulisano, ali ti mogu reci za oziljak.
Kod mene su ostali, ali su mi i benovi bili veliki. Mislim da oni naprave skoro cenat veci rez nego sto je ben ili madez. (nesto oko 1 cm, ne znam tacno, ali tu je negdje)
Znam da to doktor Karabeg najbolje radi, ali ne znam koliko kosta. :roll:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#58

Post by mamica papucarka »

btw. ja sam ovdje po preporuci ljekara kupila nekakvu kremu koja mi je bila super za oziljke. Neki se skoro i ne vide. Vide se ovi sto su bas bili veliki.

krema se zove - vitawundsalbe. Ako kome treba mogu mu ja ovdje nabavit i poslat :) Ne znam jel ima dole kod nas :) Kosta oko 15 -20 Euro
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#59

Post by O.o »

Mamice hvala.

Ma imam par na ledjima, bas tamo gdje grudnjak kopcam, toliko sam se puta zakacila sa sad to radim sa hirursom preciznoscu. Frka mi je sto su svi relativno blizu pa bi to bio jedan poveci oziljak (al ni ovako vise ne ide). :roll:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#60

Post by Kwaheri »

MONALISA wrote:Dr. Knor - bili kod nje s malenim koji je imao infekciju koze, zena se nije udostojila objasniti o cemu se radi, kako je do toga doslo,
poslala dijete u vrtic (direktno je pitala smije li ici, kaze smije), a infekcija jako zarazna..
samo koluta ocima na postavljena pitanja i kontam u sebi JTM, izgooglacu ja sebi, samo je zamolila da mi ponovi naziv bolesti, kaze: ne morate vi to znati! :shock:
malenom nije dala nikakve antibiotike, sam se borio s tim skoro mjesec dana i moglo je prerasti u nesto puno gore
da ne govorim o tome da mi je trebala dati jos 100 savjeta, a naravno nije.. ne bih otisla ponovo njoj, makar ona meni platila.. :x
slazem se..
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#61

Post by mamica papucarka »

O.o wrote:Mamice hvala.

Ma imam par na ledjima, bas tamo gdje grudnjak kopcam, toliko sam se puta zakacila sa sad to radim sa hirursom preciznoscu. Frka mi je sto su svi relativno blizu pa bi to bio jedan poveci oziljak (al ni ovako vise ne ide). :roll:
pa bolji ti je i oziljak nego taj ben. Jos je na ledjima pa ti to ne mozes ni kontrolisat. Moras uvijek pratit je da li se mijenjaju (velicni, oblik, boju...) A kada ti je nesto na ledjima, tesko.
A operacija zaista nije komplikovana. Ja sam samo nakon operacije ostala dva sata na promatranju, da ne bi krvarilo i otisla kuci. Za nekoliko dana dosla da mi skinu konce. Tako isto ti rade i dole, samo sto ne znam koliko kosta. Znam da je moja nana nekad skidala jedan sa lica kod doktora Karabega na Kosevu. Ali, to je bilo odmah nakon rata, pa ne znam kako je islo. Znam da je nesto brzo zavrsila i da je odmah isla kuci (ja je cekala u cekaonici dok su joj to skinuli)

btw. svaki ben ima korijen. To nisam znala :roll: i to ogroman :roll:
iggy_pop
Posts: 27
Joined: 13/11/2004 18:41

#62 ALENDER I OSTALI

Post by iggy_pop »

Jedno veliko smece
suprugu sam vodao od jednog do drugog do treceg...i tako u krug
Ima neku vrstu psorijaze. lezala je u bolnici nekih 30-ak dana. .
i nista. ljepili su je 10-inama nekih krema i kremica i kljukali nekim tabletama i davali neke inekcije. nista
sve im se svodi na pokusiranju.
alendaru sam ostavio para i para.dosla ja u tu fazu bila da svaki put kada bi stisnula skroz prste j pukla bi jo koza i prokrvarilo bi.
isao sam cak i u tuzlu kod nekih dermatologa
nista. a o alternativnoj medicini reklamiranoj da ne pricam
placao sam po 100 km za neke preparate od meda, kremice i kreme.
na kraju jedino sto je upalilo je odlazak u tuzlu kod jednog cike koji je bioenergicar i travar. inace sam totalno nepovjerljiv prema svemu ovome, ali kad covjek trazi lijek onda ne pita. daj sta das.
uglavnom ciko je nakon prvog tretmana rukama dao nam kreme dvije i rekao da ako ne bude rezultata sa jednom nakon dva dana da se predje na drugu.
tako je i bilo. jedna krema nista a druga......
nakon 4 dana od tretmana su poceli REZULTATI. koza na rukama se TOTALNO obnovila i zamladila nakon 7 dana. on je rekao da bi bilo dobro da dodjemo ponovo. sto smo i uradili.
suprugi se psorijaza povukla skroz. sto je najljepse u svemu tome je sto covjek nije gladan para i pravo je skroman. ni jedan tretman+kreme+cajeve nije cjena presla 50 km. kod alendara je samo ulazak bio 40-50 km + terapija. vremenski nekih 15-ak minuta
tretman kod cike traje po 4-5 sati. neke masaze nekih tacaka na tjelu i tabanima.
toliko o vrlim doktorima dermatolozima. hvala, ali da Bog da nikome ne trebali a i kad zatrebaju trazite selameta negdje drugo. stedi zivce vrijeme zdravlje i pare.

covjeka necu reklamirati, ali ako nekome stvarno treba broj telefona ili sl javite se na mail pa cu rado poslati
[email protected]
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#63

Post by modesti »

ja ne kontam... kako vam alendar uzima toliko love????

meni je za prvi pregled uzeo 30 ili 35 KM, ne sjećam se tačno, a desio se prije mjesec dana, a za kontrolne po 25 KM. Doduše, stavio je nove cijene od 1. januara. Čini mi se prvi pregled 40, a kontrolni 30 KM. Ali toliko uzimaju svi "specijalci" :-? i ima čovjek okačen cjenovnik u čekaonici.

iggy_pop, super da imaš dobro iskustvo sa psorijazom, teška i dosadna bolest :(
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#64

Post by modesti »

P.S. Skida li Karabeg benove u svojoj privatnoj ordinaciji i koliko zadovoljstvo otprilike košta?
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#65

Post by nausnica »

modesti wrote:P.S. Skida li Karabeg benove u svojoj privatnoj ordinaciji i koliko zadovoljstvo otprilike košta?
Kakve benove skida? Crne, crvene, ispupčene, male, velike?
Čime to radi: laserom ili kako?
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#66

Post by O.o »

Nausnice, pa zar TI to ne znas? :D
User avatar
SALE74
Posts: 13
Joined: 17/01/2008 10:45

#67

Post by SALE74 »

modesti wrote:E, ovako... imam dva klinca i obojicu sam vodala po dermatolozima radi dermatitisa.

1. Tanja Knor- otišli privatno, rekla da pretjerujemo (maleni je imao urtikariju-dakle, alergijsku reakciju na nešto koja je trajala 2 mjeseca) i dala nam tečni puder. Naravno, nije bilo bolje. Od tada je izbjegavam u širokom luku.

A ovoga mlađeg (sa 5 mjeseci) sam vodila prvo kod 2. Đulistane Prohić. Imao je atopijski dermatitis na obrazu. Sama mi je napravila kremicu od koje je malom dermatitis prošao za 3 dana!!! Dala mi je i nalaz sa "sadržajem" kreme za pedijatra i kad sam joj pokazala, iznenadila sam se kad mi je ova rekla da se kortikosteroidi nigdje ne spominju. Dotična pedijatrica mi je savjetovala da se klonim Prohićke, što sam i sama skontala. Ne znam što se žalite da ne priča, mene je tušila barem pola sata o četnicima, šta su uradili, gdje se jadna skrivala za vrijeme rata i blablabla. Htjela sam je nazvati i pitati je da li je stavljala k-steroide u kremu, ali sam onda odustala jer mi je fitilj kratak kad mi je zdravlje djece u pitanju...

Sada ga vodimo kod 3. Alendara. Ne izgleda mi loš, dao mi je kreme koje se kupuju u apoteci, cijene pregleda su mu pristojne, odnos zadovoljavajući. Šta god ga pitam, lijepo mi objasni. Nema frke, ljubazan je. Nakon terapije sa kortikosteroidima, rekao je da napravim pauzu od mjesec dana (vjerovatno radi štetnosti istih).
Samo ukratko da se nadovezem na ovaj post. iskustva imam sa sva tri doktora. Iskljucujem Tanju i Faruka jer su to goli lopovi. Sto se tice Djulistane zahvalna sam joj do kraja zivota. Nakon silnog bacanja novaca kod raznoraznik dr. lopova jedina je ona stala u kraj mom problemu i Hvala dragom Bogu dozivotno sam spasena. Tanji da progovori treba platiti, a da ne pricam za tretman, a Faruk mi je prepisao skupe lijekove i tablete, a Djulistana je jednom kremom rjesila problem. 50KM halal bilo... I nije mjesala i pravila kremice dobila sam originalnu kutiju i postupala po uputstvu.
Smatram da je sve individualno. Ali u svakom slucaju iz svog licnog iskustva svima bih preporucila dr. Đulistanu Ibrulj Prohic.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#68

Post by fixer »

djulistana je pomogla nekom iz moje familije. imala je jebeni ekcem a ostali vrli dermatolozi su je poslali na hirurgiju da joj operisu rak. ona to rijesila za 15 minuta. a vama koji kazete da k-steroidi ostavljaju posljedice porucujem da je bolje ziviti s tim posljedicama neg bez jednog dijela tijela sto su htjeli da odstrane majmuni jedni :x
harisk
Posts: 1
Joined: 18/01/2008 21:31

#69

Post by harisk »

SALE74 wrote:
modesti wrote:E, ovako... imam dva klinca i obojicu sam vodala po dermatolozima radi dermatitisa.

1. Tanja Knor- otišli privatno, rekla da pretjerujemo (maleni je imao urtikariju-dakle, alergijsku reakciju na nešto koja je trajala 2 mjeseca) i dala nam tečni puder. Naravno, nije bilo bolje. Od tada je izbjegavam u širokom luku.

A ovoga mlađeg (sa 5 mjeseci) sam vodila prvo kod 2. Đulistane Prohić. Imao je atopijski dermatitis na obrazu. Sama mi je napravila kremicu od koje je malom dermatitis prošao za 3 dana!!! Dala mi je i nalaz sa "sadržajem" kreme za pedijatra i kad sam joj pokazala, iznenadila sam se kad mi je ova rekla da se kortikosteroidi nigdje ne spominju. Dotična pedijatrica mi je savjetovala da se klonim Prohićke, što sam i sama skontala. Ne znam što se žalite da ne priča, mene je tušila barem pola sata o četnicima, šta su uradili, gdje se jadna skrivala za vrijeme rata i blablabla. Htjela sam je nazvati i pitati je da li je stavljala k-steroide u kremu, ali sam onda odustala jer mi je fitilj kratak kad mi je zdravlje djece u pitanju...

Sada ga vodimo kod 3. Alendara. Ne izgleda mi loš, dao mi je kreme koje se kupuju u apoteci, cijene pregleda su mu pristojne, odnos zadovoljavajući. Šta god ga pitam, lijepo mi objasni. Nema frke, ljubazan je. Nakon terapije sa kortikosteroidima, rekao je da napravim pauzu od mjesec dana (vjerovatno radi štetnosti istih).
Samo ukratko da se nadovezem na ovaj post. iskustva imam sa sva tri doktora. Iskljucujem Tanju i Faruka jer su to goli lopovi. Sto se tice Djulistane zahvalna sam joj do kraja zivota. Nakon silnog bacanja novaca kod raznoraznik dr. lopova jedina je ona stala u kraj mom problemu i Hvala dragom Bogu dozivotno sam spasena. Tanji da progovori treba platiti, a da ne pricam za tretman, a Faruk mi je prepisao skupe lijekove i tablete, a Djulistana je jednom kremom rjesila problem. 50KM halal bilo... I nije mjesala i pravila kremice dobila sam originalnu kutiju i postupala po uputstvu.
Smatram da je sve individualno. Ali u svakom slucaju iz svog licnog iskustva svima bih preporucila dr. Đulistanu Ibrulj Prohic.
Od dr. Alendara u privatnoj ordinaciji propisao je djetetu alforem koji nije ništa pomagao i pri kontroli Pantenol...Tek sa preporukom mog doktora dječijeg pedijatra kod dugogodišnjeg dermatlogoga Dr. Đulistane Prohić otišla sam kod nje i za tri dana naše dijete je u normalnom stanju. Zahvalni smo joj mnogo, prije sveka kao čovjeku koji ima izuzetno znanje i zvanje o svojoj struci i koja ,zbilja, želi samo pomoći svim ljudima u ovoj teškom ekonomskom stanju za razliku od ostalih dermatologa. Puno zdravlja, sreće i joj uspješnih rezultata o svojoj praktičnoj struci iz oblasti dermatologije, žele Vam Vaši zahvalni pacijenti!
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#70

Post by modesti »

Mi smo završili sa Alendarom. Odnosno, terapija je gotova. Vjerujem da će mu se dermatitis na obrazu opet javiti, tako je to kod bebača.

Nešto kontam, tri dermatologa se vrte u ovim komentarima i svako hvali onom drugog :-) sve je individualno. Kako te zapadne, u zavisnosti šta je problem i jesi mu/joj došao kad je raspoložen/a.

Svašta.

Bitno je potrefiti momenat. Ipak, prednost dajem kupovnim lijekovima u apoteci, a ne magistraturama u kućnoj radinosti.
User avatar
Shizy
Posts: 31
Joined: 26/06/2006 13:26
Location: tu sam negdje

#71

Post by Shizy »

Moje iskustvo s Dr. Prohic.

Ja imam ND neurdermitis i nakon sto je nju sto ljudi nahvalilo, hajd odem i ja. Dobijem tablete - Prednisolon od Ratiopharm, kao to su super tablete iz Njemacke, i njenu neku kremicu i to platim 50 KM i dodatno 30 KM da mi ustanovi dijagnozu - ND. :roll:
Sto jest jest nakon 3 dana se sve povuklo, a izgledala sam strasno, lice i ruke su izgledale grozno i upaljeno. Medjutim najkasnije nakon 5 dana se opet sve vratilo i tu ja pocnem da trazim informacije na netu o tim tabletama, koje su u biti obicni glukokortikosteroidi.
Odem kod nas u apoteku i kupim iste tablete od Bosnalijeka za samo 2,00 KM!! :shock:

Zato mislim da ona ne moze pruziti previse nego od standardne prve pomoci za lijecenje simptoma. Mislim da je vaznije traziti uzrok ekcema, jer su oni samo odraz nekog problema koji se odvija u organizmu.

U svakom slucaju puno srece s dermatolozima! Ja od sad sama svoj majstor, bez kortikosteroida i kortizonskih masti!

PS: ako jos neko ima ND - please javite se i recite kako vi izlazite na kraj s ovim. :sad:
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#72

Post by campa_xxx »

nausnica wrote:
modesti wrote:P.S. Skida li Karabeg benove u svojoj privatnoj ordinaciji i koliko zadovoljstvo otprilike košta?
Kakve benove skida? Crne, crvene, ispupčene, male, velike?
Čime to radi: laserom ili kako?
I je li opasno, mislim postoji li mogucnost za kasnije komplikacije, ja sam cuo da se to ne smije dirati jer postoji mogucnost da se dobije rak a mozda me i lazu???
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#73

Post by campa_xxx »

mamica papucarka wrote:ja bih svakom preporucila skidanje benova ili mladeza. Ja sam citav zivot muku mucila sa njima, jer sam ih imala sam Bog zna koliko. I sve po ledjima i stomaku. I to oni veliki. S godinama to raste, povrijedjuje se i tako ja prosle godine skinem deset komada :roll:
ja sam to radila u Austriji, pod lokalnom anestezijom. 20 min. posla. Poslije to sve posalju na analizu i za 10-ak dana dobije rezultat. Kod mene je hvala Bogu sve bilo ok, ali su izgledali kastrofa.
Od tada sam rahat :oops: :)
Koliko je to kostalo u Austriji, tih 10 komada?
moljac
Posts: 10
Joined: 28/01/2008 09:19
Location: Sarajevo

#74 ND

Post by moljac »

Nama je pomogla homeoptatija!
Bili smo kod Tanje, Faruka, Prohicke i nista na žalost nisu pomogli.
ND se pojavio na koži sa svrabežom.
laureena
Posts: 13
Joined: 25/02/2004 00:00

#75

Post by laureena »

I ja takodje imam jako puno benova i pijega po cijelom tijelu, a najvise po ledjima i ramenima. Mislim da mi je sestra izbrojala oko 50-tak na ledjima :( . Od toga samo je jedan pravi mladez i jos mozda 4 koja prerastaju u mladeze. Jos dok sam bila dijete , nekoliko puta sma izgorila na suncu , jer moji nisu skontali da imam preosjetljivu kozu koja ne tamni, tako da su tada i nastali benovi, ciji se broj godinama naravno povecavao.

S obzirom na njihov broj, kako ih sve ukloniti hirurski :? . Na netu sam procitala da se benovu uklanjaju laserom koji topi melanin u njima i tako oni blijede. Da li u Sarajevu neko to radi?

Interesuje me da li neko zna koliko kosta pregled kod tog dr.Edina sto gostuje kod Bibe?
Post Reply