Snooker

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#51 Re: Snooker

Post by hodža »

Prvu sesiju nisam gledao (razumljivo :D ) ali danas nisam propustio ni minutu. Kada sam sinoć vidio rezultat, znao sam da će druga sesija biti odlučujuća za ovaj meč, tj. kako će se Ronnie ponašati danas. Moram priznati da sam sumnjao da će se desiti raspad sistema u njegovoj glavi, jer je u zadnje vrijeme poprilično labilan (posjećuje i psihologe) ali kada sam vidio sa kojim žarom je ušao u drugu sesiju sve mi je bilo jasno. Samo je bilo pitanje vremena kada će uzeti 13. frejm. Robertson je, kao veliki šampion, dao sve od sebe, ali protiv ovakvog O'Sullivana jednostavno nije imao šanse. Nekoliko puta tokom meča je komentator spomenuo kako je pobjednik ovog meča vjerovatno i novi svjetski prvak, a ta konstatacija je sada na mjestu. Ne vidim kako bi neko od preostalih igrača mogao poraziti O'Sullivana, koji igra snuker na nivou od prije 4-5 godina, tj. na šampionskom nivou.

Smiješi se 4. titula SP i stizanje Higginsa na 3. mjestu po broju osvojenih SP. Da dodam da mu je potrebno i nešto više od 100 trocifrenih brejkova pa da prestigne Hendrya na prvom mjestu. A i to je samo pitanje vremena :D


p.s. Hendry je nažalost otišao u penziju, i kao najbolji svih vremena to je uradio u stilu sa brejkom od 147
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#52 Re: Snooker

Post by Better Man »

perfect_guy wrote:Aktivni, profesionalni snooker je ostao bez velikog šampiona. Hendry je na press konferenciji nakon poraza od Maguirea objavio oproštaj od aktivnog bavljenja sportom.
Hendry je u svoje vrijeme bio nenadjebiv i zato je najveci svih vremena! Ronnie konacno igra na vrhunskom nivou i jedini je koji bi mogao stici Hendrya, ali trebati ce dosta krvi i znoja da propisa da to uradi
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#53 Re: Snooker

Post by sorted »

Vidim da vam je svima kao istinskim ljubiteljima ove igre uzivancija gledati Raketu u onom svom elementu i jedinstvenom stilu, sto je i razumljivo. :mrgreen: Sve osim finala Ronie-Maguire bi bilo senzacija, iako je ovo sa Robertsonom bilo jedno malo finale prije finala. U zadnjoj sesiji se mogao namirisati preokret, ali je realno bilo pretesko protiv onakvog Ronija, mada me ne bi iznenadilo kad se uzme u obzir kakvi preokreti su se desavali na ovom turniru (kod ispadanja Dinga i Carter-Trump). Ako Ronie i Maguire nastave s ovom formom mislim da bolje finale ne bi mogli ni pozeljeti, sjetite se samo meca na ovogodisnjem China Openu.

hodža wrote: p.s. Hendry je nažalost otišao u penziju, i kao najbolji svih vremena to je uradio u stilu sa brejkom od 147
:thumbup:
User avatar
winnie
Posts: 386
Joined: 19/08/2009 19:50

#54 Re: Snooker

Post by winnie »

ispade trump, nije bas nesto ni zasluzio da ide dalje...
ostaje mi navijati za sulivana, forma mu je beton!
maguirea nisam nikako gledao ovaj turnir, vjerovatno zasluženo i on u finale. carter je pretanak psihicki da bilo sta vise napravi. gledam sinoc, sekunda je falila da ga onaj mali stigne i uzme zadnju ruku.
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#55 Re: Snooker

Post by Riddle »

Ronnie odlicno igra i realno je ocekivati da uzme naslov. Njegova pozicija na listi je nebitna i uvijek je bila, jer svi znaju da je u svakom trenutku sposoban da pomete bilo koga na turniru. Ako igra najbolje sto moze (ne mora cak ni to, dovoljno je nekih 80%), niko mu ne moze prici. Previse je tu talenta. Ispadanjem glavnih favorita relativno rano, put mu se otvorio kao nikad u zadnjih nekoliko godina. On to jako dobro zna i vjerujem da nece dozvoliti da mu ovakva sansa propadne.

Maguire je vjerovatno u najboljoj formi na turniru, ali ipak bih njega zelio vidjeti protiv Ronniea u finalu. Juce onaj komentator rece da je Carterov savjetnik na ovom turniru Peter Ebdon. Svi znaju kakvu on igra preferira i to je realno najbolja taktika protiv Ronniea. On se cesto isfrustrira sporom, defanzivnom igrom sa puno safetya, a Carter upravo tako igra. Iako to nije bio slucaj prije. Maguire je prvenstveno ofanzivan igrac i zbog toga bih volio da on prođe dalje. To finale bi bilo brzo, otvoreno, sa velikim brakeovima... A tu je Ronnie najjaci. I mislim da bi za vecinu takva igra bila najljepsa za gledanje. Ne spomenuh Stevensa, ali vjerujem da ce se vecina sloziti da on ima vrlo male sanse protiv Ronniea.

Moja prognoza za finale:

Ronnie - Maguire 18-14
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#56 Re: Snooker

Post by Riddle »



:lol: :lol: :lol:

Sinoc je imao century za 5 minuta.
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#57 Re: Snooker

Post by hodža »

Raketa nastavlja da gazi sve pred sobom. Definitivno prva sesija služi za zagrijavanje, a druga za furiozno nabijanje razlike koja se kasnije iskusno iskortisti za prolaz dalje :D
Uspio je Stevens da uspori Ronniea na početku meča, i bilo je trenutaka kada i po 20 min. Ronnie nije ubacio kuglu, ali kada je nametnuo svoj ritam igre, sve je pošlo po zlu za Velšanina. Frejmovi su se svodili na razbijanje, potez-dva i veliki brejk O'Sullivana :-D
Ne bi bilo iznenađenje da Ronnie sve završi u 3 sesije, ali ne vjerujem u to, jer poznavajući njega, bit će mu muka od toga što počinju u 10 sati, pa će trebati vremena da se razbudi :D

Što se tiče drugog meča, Carter muči Maguirea sporom igrom sa dosta defanzivnih udaraca, što Škota bukvalno ubija u pojam :D
Volio bih kada bi Carter održao ovu prednost, jer je ipak, po mom mišljenju, bezazleniji protivnik za Ronniea ;) Vjerujem da ta njegova defanzivna igra ne bi mogla proći protiv O'Sullivena, jer je na početku turnira razmontirao Carterovog mentora i to bi bio sigurno lakši meč. Ukoliko prođe Maguire, moglo bi biti opasno, jer je on uvijek napadački nastrojen i ukoliko ga krene mogao bi napraviti velike probleme.

Ali bez obzira na sve, ja ostajem pri ovome što sam rekao i prije početka turnira :
Postao/la hodža dana 18/04/2012 23:57

što se tiče favorita za osvajanje, stvarno ne mogu biti pametan..čini mi se da odavno nije bilo više favorita, a siguran sam da će, kako takmičenje bude odmicalo, mečevi biti sve zanimljiviji i kvalitetniji..želim sreću svima, i nek' pobijedi najbolji (Ronnie "The Rocket" O'Sullivan)
:mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#58 Re: Snooker

Post by Riddle »

hodža wrote:Ne bi bilo iznenađenje da Ronnie sve završi u 3 sesije, ali ne vjerujem u to, jer poznavajući njega, bit će mu muka od toga što počinju u 10 sati, pa će trebati vremena da se razbudi :D
:lol: :thumbup:

Koliko je samo bolji igrac od Stevensa, to je zastrasujuce. Gledati kako u tako kratkom periodu ubrzava tempo i podize nivo igre je bilo cak i smijesno. Zagarantovano je da tokom meca ima bar jedan in the zone period gdje ce sve rijesiti. 11-5 je je nedostizno za Stevensa. Frame za frame igra ce biti dovoljna za finale, ali mislim da ce Ronnie opet napraviti jednu malu seriju i ubjedljivo trijumfovati. Ocekivano.

Ostajem pri istom misljenju za njegovog protivnika u finalu. Previse puta sam vidio koliko mu smeta spora igra i mnogo mu je udobnije u brzom mecu. Zato - go Maguire. :D
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#59 Re: Snooker

Post by sorted »

Pristigoh na zadnja tri frejma vecerasnje sesije, nisam ocekivao onoliku prednost Cartera, medjutim poce se vracat Shkot lagano i sad se zakuhalo pravo. Maguire igra hrabrije i dosta ofanzivno u odnosu na Cartera, samo pitanje je moze li do potpunog preokreta? Kao sto rekoh ranije prizeljkujem finale izmedju njega i Ronija.
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#60 Re: Snooker

Post by hodža »

Riddle wrote:
Ostajem pri istom misljenju za njegovog protivnika u finalu. Previse puta sam vidio koliko mu smeta spora igra i mnogo mu je udobnije u brzom mecu. Zato - go Maguire. :D

kao što i rekoh..trebalo mu je vremena da se razbudi :D

ma razvalio je mentora, šta onda učenik da očekuje :lol: :lol:

4. titula je na dohvat ruke :dance:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#61 Re: Snooker

Post by hodža »

naslov je bezveze, al teks baš i nije :D

http://www.tarzanija.com/snuker-muzjack ... -gej-ruhu/
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#62 Re: Snooker

Post by burek_in_space »

hodža wrote:naslov je bezveze, al teks baš i nije :D

http://www.tarzanija.com/snuker-muzjack ... -gej-ruhu/
:lol: :lol: :lol: :lol: Fenomenalno! :thumbup:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#63 Re: Snooker

Post by hodža »

uvijek kad treba da skroz pukne, Cartera spasi pauza :lol: :lol:

Ronnie igra mirno, staloženo, bez srljanja i može izgubiti jedino ako se ne pojavi sutra u dvorani :D



Mihaela :shock: :razz:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#64 Re: Snooker

Post by Partijaner »

A jest dobra ona sudinca mati draga :shock:
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#65 Re: Snooker

Post by Malik Urcic »

Image
Image
Image
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
mad mike
Posts: 333
Joined: 06/08/2011 16:19

#66 Re: Snooker

Post by mad mike »

Hendry se oprostio od publike u Crucible-u, koji gigant, nevjerovatno... :thumbup:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#67 Re: Snooker

Post by Partijaner »

Ronnie zasluzeno ovo uzeo, svaka mu cast. :thumbup:
Nisam znao da Carter ima ovu tesku bolest, zao mi ga jbt, imam osjecaja da je htio zaplakat. :(
Last edited by Partijaner on 07/05/2012 21:49, edited 1 time in total.
mad mike
Posts: 333
Joined: 06/08/2011 16:19

#68 Re: Snooker

Post by mad mike »

Sve cestitke, svaka mu cast...
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3151
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#69 Re: Snooker

Post by Atticus Finch »

Ronnie objasnio. Gigant. Uzivanje je gledati njegove breakove.:thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 20407
Joined: 13/02/2008 17:07

#70 Re: Snooker

Post by Averus »

Majstorinho wrote:
Dirty Harry wrote:Prati li iko? U toku je svjetsko prvenstvo. Vaši favoriti? Evo gledam O'Sullivan - Higgins, ako se Ronnie iz ovog izvuče - titula je njegova :)
Ma dosadno to gledat.Interesantniji mi tenis :D Bolje da si pitao prati li ko pikado takmicenja.
Pratim ja snooker i oduševljavam se do kojeg nivoa su došli ljudi... Nemam nekog favorita, jer su mi jednako dragi O'Sullivan, Higgins, Davis i ona jedna sudinica :D


@Majstorinho: ti očigledno nisi pratio pikado jer, jarane, to je lom od navijanja! :thumbup:
kix.ba
Posts: 265
Joined: 04/05/2012 20:13

#71 Re: Snooker

Post by kix.ba »

Ronnie maestralno. Odavno ga pratim, i nikad nije bio stabilniji.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#72 Re: Snooker

Post by didgeridoo »

nikad smirenijeg i pametno defanzivnijeg ronija nisam gledao (a pratim ga dugo vremena)...
go rocket!!!
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#73 Re: Snooker

Post by hodža »

RAKETA !!!

Image
User avatar
Riddle
Posts: 8210
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#74 Re: Snooker

Post by Riddle »

To kralju! Cetverostruki prvak svijeta i jos tovar titula, ali opet znas da nije postigao ni priblizno onoliko koliko je trebao. Znao sam da se nece povuci nakon ovog turnira, a i nema razloga. Ako nastavi ovako ozbiljno igrati, zadati sebi neki cilj za buducnost i odrzati motivaciju, moze bar jos jednom postati svjetski prvak. Mislim da nikad vise necu vidjeti nekog igraca koji na ovaj nacin igra niti ce mi igra biti toliko zanimljiva bez njega. Nesto kao Schumi u F1. Let me entertain you! Neka ga neko pokusa bolje opisati.

Moze se reci da se prosetao turnirom ove godine, jer ni u jednom mecu nije bio u neposrednoj opasnosti. Imao je nekoliko sjajnih brakeova sa visokim brojem poena, ali najbolji frame koji je odigrao je bio onaj break od 92 poena mislim u prvoj sesiji finala. Sta je sve tu uradio je bilo van svake pameti. Niko mu apsolutno nista ne moze prigovoriti na ovu pobjedu, jer je cista kao suza.
hodža wrote:naslov je bezveze, al teks baš i nije :D
http://www.tarzanija.com/snuker-muzjack ... -gej-ruhu/
Grcevi me hvataju. :lol: :lol: :lol:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#75 Re: Snooker

Post by hodža »

Riddle wrote:. Mislim da nikad vise necu vidjeti nekog igraca koji na ovaj nacin igra niti ce mi igra biti toliko zanimljiva bez njega. Nesto kao Schumi u F1. Let me entertain you! Neka ga neko pokusa bolje opisati.
:thumbup: :thumbup:
Post Reply